Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΕΡΕΩΝ ΤΡΟΦΩΝ


Recommended Posts

Εμποριου δεν του δινω καμια. Του δινω για δεκατιανο φρουτοκρεμα με φρεσκα φρουτα, μεσημεριανο κοτοπουλο-κολοκυθι-πατατα-καροτο ( δεν το τρωει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα) και ολα τα αλλα γευματα ειναι γαλα. Τωρα σκεφτομαι σε λιγες μερες που θα κλεισει τον 8ο αν συνεχισει να μην τρωει καθολου το μεσημερι να του δινω λιγο γιαουρτακι το απογευμα. Επισης σκεφτομαι να δοκιμασω κ τραχανα κ κανα αστρακι στο μεσημεριανο αφου παρω το οκ απο ντοκτορ.

Δεν μπορω να τον κανω με τιποτα να φαει το μεσημερι.Μια κουταλια κ μετα σφραγιζει το στομα του , δειχνει οτι δεν του αρεσει ! Τι αλλο να δοκιμασω.Μου ειπε ο ντοκ να δοκιμασψ να βραζω μαζι με το φαγητο σελινο κ κρεμμυδι για αρωμα αλλα να μην τα αλεθω , εσεις τι λετε ?

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ggeny

    ggeny 132 δημοσιεύσεις

  • frene

    frene 127 δημοσιεύσεις

  • aglaia

    aglaia 119 δημοσιεύσεις

  • amaretto

    amaretto 106 δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Agapi το απογευμα μπορεις να δινεις βιολογικες κρεμες,εχει μεγαλη ποικιλια,πηγαινε σε ενα μαγαζι με βιολογικα και θα βρεις διαφορες!

 

Μένω νότια προάστια και δε ξέρω εδω που πουλάνε. Αν ξέρει κάποια.

Link to comment
Share on other sites

MAnina εχω διαβασει που λετε για το κατσικισιο αλλα δεν εχω δει εδω στο σουπερ μαρκετ μονο προβειο -εκτος και αν ειμαι τοσο γκαβο -. Ποια μαρκα το βγαζει?

 

Agapi6 εχω δει βιολογικα προιοντα και στο carefour αλλα και στο ΑΒ δεν ξερω αν εχουν κ κρεμες αλλα λαχανικα , ζαχαρη κατι μαρμελαδες κλπ εχουν. Επισης κ σε natura shop αν εχεις κοντα

 

Dooo εσυ που ειμαστε κοντα δεν ξερω αν το εχεις δει εχει natura shop μεσα στο Α. Τριτσης εχουν πολλα πραγματακια να φανταστεις ακομα κ ρουχα απο βιολογικο βαμβακι).

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

MAnina εχω διαβασει που λετε για το κατσικισιο αλλα δεν εχω δει εδω στο σουπερ μαρκετ μονο προβειο -εκτος και αν ειμαι τοσο γκαβο -. Ποια μαρκα το βγαζει?

στον σκλαβενίτη, τέρμα αχαρνών, έχει το βέρο κρητικό και κάποιες φορές μια άλλη μάρκα που δε θυμάμαι. Έχει και το ΕΒΟΛ για πρόβειο.

 

Dooo εσυ που ειμαστε κοντα δεν ξερω αν το εχεις δει εχει natura shop μεσα στο Α. Τριτσης εχουν πολλα πραγματακια να φανταστεις ακομα κ ρουχα απο βιολογικο βαμβακι).

έχει μαγαζί μέσα στο πάρκο? μόνο τη καφετέρια θυμάμαι! από ποια είσοδο μπαίνεις εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Στο Σκλαβενιτη παω και εγω Χαλκηδονα αλλα μαλλον στραβωθηκα.

Λοιπον ακου να δεις για το Τριτσης. Εγω μπαινω κανονικα απεναντι απο τον Κοτσοβολο. Μετα την καφετερια αν προχωρησεις στο αριστερο σου χερι θα δεις κατι σαν χαλασματα φαντασου. Ο παλιος πυργος. Εκει μεσα εχει μαγαζακια με βιολογικα προιοντα ,ενα καφενεδακι κ ενα μεζεδοπολειο ειναι πολυ ωραια. Και εμεις τυχαια μπηκαμε το καλοκαιρι κ μας αρεσε πολυ.Δεν το ξερει πολυς κοσμος αφου ολοι στεκονται στο καφε. Εμεις ειδαμε να βγαινουν κατι κοπελες με τσαντες απο μαγαζι κ νομισαμε πως κανουν καποια εκθεση μπηκαμε και τελικα ειναι μαγαζακια ολο τον χρονο.

Να φανταστεις ακομα κ τραχαναδες , χυλοπιτες ντοματα σαλτσα κλπ εχουν.

Α και διαφορα δωρακια εχει 4-5 εκει στην σειρα αν πας ριξε μια ματια

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MAnina εχω διαβασει που λετε για το κατσικισιο αλλα δεν εχω δει εδω στο σουπερ μαρκετ μονο προβειο -εκτος και αν ειμαι τοσο γκαβο -. Ποια μαρκα το βγαζει?

 

Agapi6 εχω δει βιολογικα προιοντα και στο carefour αλλα και στο ΑΒ δεν ξερω αν εχουν κ κρεμες αλλα λαχανικα , ζαχαρη κατι μαρμελαδες κλπ εχουν. Επισης κ σε natura shop αν εχεις κοντα

 

Dooo εσυ που ειμαστε κοντα δεν ξερω αν το εχεις δει εχει natura shop μεσα στο Α. Τριτσης εχουν πολλα πραγματακια να φανταστεις ακομα κ ρουχα απο βιολογικο βαμβακι).

 

δεν έχουν κρέμες στα σούπερ μάρκετ! Κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Σκλαβενιτη παμε μια φορα στο μηνα περιπου και μετα καθε βδομαδα παω εδω διπλα σε μια Προμηθευτικη κ συμπληρωνω! Δεν παμε εκει καθε βδομαδα γιατι οποτε παμε καθε μηνα πεφτουν 200 -300 ευρω εχει πολλα πραγματα κ περνεις χωρις σταματημο.Ειδικα στον 2ο οροφο ανεβαινω κ δεν θελω να φυγω ....

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το γαλα Ολυμπος κατσικισιο γιατι δεν το βρισκω πια πουθενα ??

 

Το αγοραζα ολο το καλοκαιρι ακομα και στην Χαλκιδικη και τωρα ουτε στα carrefour δεν το εχει.

 

Σταματησαν την παραγωγη τους τα κατσικια ??? :P:P

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πότε πας σκλαβενίτη??? εγώ κάθε δευτέρα γύρω στις 5 το απόγευμα:D:D

 

πολύ καλή πληροφορία για τα μαγαζάκια, θα τους ρίξω μια ματιά πολύ σύντομα!! θενκς τζενάκι!!

 

Παρεπιπτόντως εκεί μεγάλωσα απο πίσω είναι το πατρικό μου... μου έχει λείψει πολύ αυτό το σουπερμαρκετ βρίσκεις τα πάντα!!!! Οποτε πάω στη μανα μου όμως...θα το τιμήσω... :wink:

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχουν αδεια μητροτητας στο Βερο κρητικο!!! :lol::lol:

μονο γιαουρτι βρισκω κι αυτο το βρισκω σπανια :cry:

ο Μανωλακης ειναι φαν σ'αυτο το γιαουρτι,οσες φορες κι αν του εδωσα προβειο δεν το εφαγε με τοση ορεξη :wink:

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,

 

υπάρχει ανθότυρο που να είναι μόνο από πρόβειο γάλα????

 

Όσα έχω βρει γράφουν το περίφημο "από πρόβειο ή/και αγελαδινό γάλα".

 

Άκου "ή/και" :shock: , δηλαδή ανάλογα τι θα μας τύχει,

μπορεί πρόβειο, μπορεί αγελαδινό, μπορεί και τα δύο :lol:

m3uIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δημητρα νομιζα πως το ανθοτυρο ειναι προβειο και κατσικισιο μαζι :cry::cry: Βασικα αν καποια κοπελα ξερει να μας ελεγε ποια τυρια δεν εχουν αγελαδινο γαλα μεσα?

Πως τα πατε με τις στερεες? Εμεις ακομα μονο φρουτα. Σημερα χαρηκα εφαγε 4-5 κουταλιες κοτοπουλο με λαχανικα και αμεσως τα εκανε εμετο :cry::cry::cry:

Δεν ξερω τι να κανω εχω απελπιστει ..... εσυ που δοκιμασες την γλυκοπατατα πως τα πηγε ? γιαουρτι εδωσες ?

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...