BILL

Εχετε βοηθεια στις δουλειες του σπιτιου;

Recommended Posts

ΒΑΖΕΤΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΓΙΑ ΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΙΔΕΡΩΜΑ?

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ

Διαφημίσεις

ΒΑΖΕΤΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΓΙΑ ΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΙΔΕΡΩΜΑ?

εγώ ναι κάθε Παρασκευή.Κάνει μπαλκόνια,σαπουνίζει μπάνιο κουζίνα,καλό ξεσκόνισμα με υγρό πανί, τζάμια, σκουπισμα, σφουγγάρισμα και σίδερο.

Οπότε εγώ μέσα στη βδομάδα ξεσκονίζω με το swiffer, το βράδυ περνάω το μπάνια με detol και έτοιμη σε πολύ λίγο χρόνο αφού το ΄σπίτι είναι ήδη καθαρό σε "βάθος"

rQGhp3.png

35???? εγώ που φωνάζω γυναίκα κάθε Παρασκευή κ κάνει τις χοντρές δουλειές + σιδέρωμα, γενικά μέσα στο 7ωρο οτι προλάβει, πληρώνω 45 ?. κ έχω ακουσει κ για 50 κ για 55.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

30 με το πολύ 35?

Πολυ καλη τιμη ?

Δηλαδη σε ποσες ωρες το κανει αυτο ......και εαν επιτρεπεται ποσο παιρνει την ωρα και ποσα τετραγωνικα ειναι το σπιτι σου ?

Γιατι εγω εχω μια που παιρνει 8 € και ψαχνω για καποια αλλη φθηνοτερη αλλα δεν μπορω να βρω και κανει γυρω στις 5-6 ωρες

35???? εγώ που φωνάζω γυναίκα κάθε Παρασκευή κ κάνει τις χοντρές δουλειές + σιδέρωμα, γενικά μέσα στο 7ωρο οτι προλάβει, πληρώνω 45 ?. κ έχω ακουσει κ για 50 κ για 55.

Aν και η δικιά μου έκανε 7ώρες τόσο θα μου έβγαινε...

είναι πολύ γρήγορη και παρόλλα αυτό δεν κάνει πασάλημα, καθαριότητα σε βάθος...

το σπίτι είναι 80 επάνω και 35 κάτω, είναι μεζονέτα.Το κάτω όμως δεν το κάθε εβδομάδα γιατί το χειμώνα δεν το πολυχρησιμοποιούμε

Συνήθως μου βγαίνει 30€ όμως...

rQGhp3.png

40? για σιδερωμα ρουχων και καθαρισμα σπιτιου 120 τετραγωνικων,περιπου 6 ώρες καθεται,ολα αυτα στην Αθηνα.

Ειναι ευλογο οτι οι τιμες διαφερουν απο περιοχη σε περιοχη,πχ αλλιως να εισαι ξερω γω στα Γρεβενά και αλλιως στο Κολωνάκι.Γενικα η επαρχια ειναι πιο φτηνη.

40? για σιδερωμα ρουχων και καθαρισμα σπιτιου 120 τετραγωνικων,περιπου 6 ώρες καθεται,ολα αυτα στην Αθηνα.

Ειναι ευλογο οτι οι τιμες διαφερουν απο περιοχη σε περιοχη,πχ αλλιως να εισαι ξερω γω στα Γρεβενά και αλλιως στο Κολωνάκι.Γενικα η επαρχια ειναι πιο φτηνη.

γνωριζεις ποιες περιοχες της Αθηνας μπορει να εξυπηρετησει;;

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

ναι αυτο ειναι.εκτός Αθηνών ειναι πιο φτηνά γι αυτο μου φανηκε λίγο το 35? της DALIA.

εγώ δίνω 45? για 7ωρο σε σπίτι 95 τετραγωνικών μαζί με το σιδέρωμα.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Διαφημίσεις

Εγώ έχω μια κυρία που έρχεται κάθε Πέμπτη, κανει 8 ώρες, το σπίτι μου είναι μεζονέτα 140-150 τεραγωνικά, σίδερο και καλό καθάρισμα και της δίνω 50ευρώ. Είμαι πολύ ευχαριστημένη.

74Qtp3.png2SeRp3.png

γνωριζεις ποιες περιοχες της Αθηνας μπορει να εξυπηρετησει;;

Δεν εχει ιδιαιτερα κολληματα σε αυτο,μενει κεντρο αλλα παει παντου,ξερω σιγουρα οτι ήδη παει Παγκρατι,Γλυφαδα,Βουλα.

Δεν εχει ιδιαιτερα κολληματα σε αυτο,μενει κεντρο αλλα παει παντου,ξερω σιγουρα οτι ήδη παει Παγκρατι,Γλυφαδα,Βουλα.

θα μπορουσες να μου δωσεις το τηλ κ το ονομα της γιατι ενδιαφερομαι;;

Εσυ γενικα εισαι ευχαριστημενος μαζι της, σωστα;

Ευχαριστω!

6 € την ωρα , κανει 6 ωρες συνηθως (36 ευρω) και κανει τα παντα γενικη καθε 15 (εκτος τοιχους που τους κανει πιο αραια)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

6 ? την ωρα , κανει 6 ωρες συνηθως (36 ευρω) και κανει τα παντα γενικη καθε 15 (εκτος τοιχους που τους κανει πιο αραια)

νοτια προαστια παει;;

Διαφημίσεις

νοτια προαστια παει;;

παντου παει. Σε μενα ερχεται απο το αλλο ακρο της πολης για να καταλαβεις. Εαν εχω καταλαβει καλα ερχεται απο Β.Π. εω και εχει παει και Ν. Σμυρνη και Ζωγραφου . Μπορω να την ρωτησω αν θες παντως ή να σου δωσω το τηλ. της

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

παντου παει. Σε μενα ερχεται απο το αλλο ακρο της πολης για να καταλαβεις. Εαν εχω καταλαβει καλα ερχεται απο Β.Π. εω και εχει παει και Ν. Σμυρνη και Ζωγραφου . Μπορω να την ρωτησω αν θες παντως ή να σου δωσω το τηλ. της

ναι, αν μπορεις ρωτησε την ή δωσε μου το τηλ να την παρω. Γενικα εισαι ευχαριστημενη; Ειναι γρηγορη; Ειναι εμπιστη; Εισαι κ εσυ εκει οταν ερχεται ή την αφηνεις μονη της;

κι εγω έχω μια πολυ καλη κοπελα,γρηγορη ,εργατικη και τακτικη

παιρνει 6 ευρω την ώρα και δε ''χαζευει'' ,θελω να πω εμενα το σπιτι μου-78τ.μ- το βγαζει ανετα σε 5 ώρες.ΕΠΙΣΗς ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗς ΖΗΤΗΣΕΙς ,π.χ να τακτοποιησει το παταρι ή να πλυνει πουλοβερ ή χαλια ή ο,τι αλλο

δε στραβώνει ,ούτε βαριεται

παει σε όλη την αθηνα αλλα καλυτερα τη βολευει κεντρο, δυτικα προαστεια και πειραιας

Εγώ εχω μια κυρία την οποια παίρνω μια φορά το μηνα. Παίρνει 50,00 για 8ωρο αλλά πάντα θα μου αφήσει κάτι. Την τελευταία φορά εκανε τελεια το σπιτι αλλά συμπληρωσε το 8ωρο και αφησε την αυλή. Την προηγουμενη φορα για να κανει την αυλή μου εκανε την κουζινα πολύ επιφανειακά. Της ειπα πως δεν θελω να μου αφηνει πραγματα και να σκεφτειτε οτι δεν κανει καθολου σιδερωμα (δεν της το εχω ζητησει, δεν θελω να σιδερωνουν αλλοι τα ρουχα μου), στην κρεββατοκαμαρα ξεσκονιζω εγώ, αλλαζω σεντονια εγώ, τα παιχνιδια απο το παιδικο τα μαζευω εγώ για να μην χανει χρονο και στο δωματιο των αγοριων κανει μονο το παραθυρο. Ψαχνω για καποια αλλη αλλά δεν βρισκω. Παντως θεωρω οτι θα μπορουσε να κανει περισσοτερα. Γενικα την εχω πιασει οτι αν κανω πολύ ωρα να παω στο δωματιο που καθαριζει, ριχνει ταχυτητες και τα κανει αργά. Τώρα βέβαια λογω εγκυμοσύνης, την χρειαζομαι ειδικα για κουφωματα ή ψηλα πραγματα. Α! και τοιχους δεν εχουμε κανει ποτε!

Κορίτσια εγώ έχω μια κοπέλα 40 € το εξάωρο, για γενική κάθε εβδομάδα, αλλά δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένη, ενώ της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη από άποψη κλεψίματος την έχουμε 10 χρόνια πρώτα η μαμά μου και τώρα εγώ, αλλά σε εμένα έχει επαναπαυθεί, κάνει ότι φαίνεται και μετά σιδερώνει... Της έχω πει πρώτα καθαρίζουμε και εάν μείνει χρόνος τότε και σίδερο αλλά δεν αφήνουμε την καθαριότητα για το σίδερο. Πρώτα η καθαριότητα και να φανταστείς το σπίτι είναι μικρό 75 τετρ.... Δεν ξέρω τι να κάνω, ήδη την προηγούμενη εβδομάδα της μίλησα μια φορά, νομίζω ότι θα της δώσω άλλες 2-3 ευκαιρίες λόγω των χρόνων που είναι μαζί μας και μετά θα αρχίσω και εγώ να ψάχνω. Αν κάποια έχει υπόψη της για κοπέλα έμπιστη και καλή στη δουλειά της στην ανατολική Θεσσαλονίκη ας με ενημερώσει...

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

κι εγω έχω μια πολυ καλη κοπελα,γρηγορη ,εργατικη και τακτικη

παιρνει 6 ευρω την ώρα και δε ''χαζευει'' ,θελω να πω εμενα το σπιτι μου-78τ.μ- το βγαζει ανετα σε 5 ώρες.ΕΠΙΣΗς ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗς ΖΗΤΗΣΕΙς ,π.χ να τακτοποιησει το παταρι ή να πλυνει πουλοβερ ή χαλια ή ο,τι αλλο

δε στραβώνει ,ούτε βαριεται

παει σε όλη την αθηνα αλλα καλυτερα τη βολευει κεντρο, δυτικα προαστεια και πειραιας

βρε κοριτσια δωστε κανενα τηλ! Εσεις που ειστε ευχαριστημενες, αν μπορειτε κ ενδιαφερεται η κοπελα που εχετε, να μου δωσετε το τηλ της γιατι ενδιαφερομαι κ εγω κ μαλιστα αμεσα!

Ευχαριστω!

και εγω εχω γυναικα απο περσυ που ημουν εγκυος και την κρατησα και φετος γιατι με το μωρο ειναι δυσκολο να εχεις το σπιτι σε απολυτη ταξη.ειναι απο φιλιππινες, πολυ καλη κοπελα, μαμα κ αυτη με 4 παιδια παρακαλω!μου κανει το σπιτι μεσα και τα εξωτερικα.σιδερο το κανω μονη μου.περσυ επαιρνε 5 ευρω φετος της εδωσα 6 γιατι εχω μεινει ευχαριστημενη.

Κι εγω χρειαζομαι επειγοντως οικιακη βοηθο, ομως μενω Σαλαμινα τον περισσοτερο καιρο, αν ξερει καποια κατι για Σαλαμινα θα ημουν υποχρεη...:?::?

Εμένα η δική μου, μου παίρνει 6? την ώρα και είναι πολύ γρήγορη και κάνει και σίδερο. Μένει Σαλαμίνα αλλά έρχεται και εδώ (Αθήνα). Για Σαλαμίνα παίρνει 5? την ώρα.

Οποια θέλει της τη συστήνω. Εγώ την αφήνω και φεύγω κιόλας, και είναι έντιμη. Τουλάχιστον ως τώρα δεν έχουμε χάσει ποτέ τίποτα.

sj3dp3.png

Δεν μπορώ να βρω μια οικιακή βοηθό της προκοπής. Η μια είναι πιο μουρλή από την άλλη και όλες πολύ απασχολημένες... Θέλω να έχω μία σε σταθερή βάση τώρα που περιμένω να γεννήσω πάλι και δεν μπορώ να βρω... Μα είναι δυνατόν??? Κάθομαι και παρακαλάω την κάθε μην πω, μήπως βρει χρόνο να έρθει??? Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Η τελευταία που πήρα τη μια το ένα την άλλη το άλλο, τελικά ήρθε 1 φορά μέσα σε 1 μήνα. Κάνει πολλές δουλειές λέει και περιμένει πότε θα βρει κενό... Και όλες κατά καιρούς έρχονται "συστημένες". Μήπως να βρεω μια παντελώς άγνωστη μήπως και δω φως??? Εσείς εκτός από γνωστούς έχετε κάποια άλλη πηγή που βρίσκετε κοπέλες?

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα