Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η παιδίατρος συμβουλεύει να δώσω συμπλήρωμα - τι νομίζετε;


Recommended Posts

Ωραία. ΤΩΡΑ βάλτου δίπλα του μια φορεμένη μπλούζα σου για να έχει τη μυρωδιά σου, βάλε και κάποιον να τον προσέχει αν θες κι εσύ κάνε ένα μπάνιο, φάε με την ησυχία σου, πήγαινε μια βόλτα, κοιμήσου - με λίγα λόγια κάνε ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ με τη μητρότητα και το θηλασμό. Είναι σημαντικό να ξεφύγεις, έστω για 15 λεπτά, για να έχεις μετά δυνάμεις να συνεχίσεις.

 

Εχω βαλει αλλες φορες μπλουζες αποροφητηρες σκουπες πιστολακια τιποτα.......

Δυστυχως δεν υπαρχει κανεις να τον προσεχει......ειμαι ολομοναχη συνεχεια...

Να κοιμηθω δεν μπορω γιατι λαγοκοιμαται και γκρινιαζει συχνα παω τον χαιδευω σταματαει λιγο....εεε καθομαι λιγο στο πισι και μιλαω μαζι σας κατι ειναι και αυτο....!!

Πραγματικα ακουγομαι σαν καμμια κλαψο...(καταλαβατε)...αλλα δεν ειναι ετσι οτι λεω ειναι ετσι δεν υπερβαλλω καθολου...αφου αναρωτιεμαι ποτε αν θα ξαναοπεριποιηθω τον εαυτο μου η αν θα χαιρομαι το παιδι δεν το χαιρομαι το πιστευεται??νιωθω πως κανω αγκαρια.....και δεν θελω κατι εττοιο για το παιδι μου:(:(:( οριστε με πηραν τα ζουμια παλι....:cry::cry:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναιι.....για μουντζες ειμαι τα ειχα πλασει ολα αρμονικα στο μυαλο μου οπως και την γεννα μου αλλα εφαγα χοντρη παταταααααααα...!!!

 

Και μην νομίζεις ότι μεγαλώνοντας φτιάχνουν πολυ τα πράγματα. Εγω ακόμα και τώρα είμαι με το ρολόι στο χέρι για να κάνω πράγματα. Μπάνιο με την ησυχία μου έχω να κάνω απο την εγκυμοσύνη!!!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

ρε συ τζο μου ξέρεις πόση ώρα τα λέμε εδώ? Μπορούσες αντί να προβληματίζεσαι να είχες κάνει όσα θες όποτε προλαβαίνεις...

Τα λέμε τόση ώρα που τώρα έβαλα να μαγειρεύω και τα είχα ετοιμάσει από τις 2! Μη πω νωρίτερα.

Ελά σταμάτα να τα ψάχνεις τόσο, ακολούθα το παιδί.

 

Τα λεμε γιατι τοση ωρα ειχα το παιδι αγκαλια εχει λιγο που τον αφησα....και λαγοκοιμαται ψιλοκλαει και ειμαι διπλα και τον χαιδευω μπας και κοιμηθει με ενα χερι γραφω....

Δεν κανω και τιποτα αλλο βρε ντιμμι το παιδι ακολουθω:rolleyes::rolleyes:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει αλλες φορες μπλουζες αποροφητηρες σκουπες πιστολακια τιποτα.......

Δυστυχως δεν υπαρχει κανεις να τον προσεχει......ειμαι ολομοναχη συνεχεια...

Να κοιμηθω δεν μπορω γιατι λαγοκοιμαται και γκρινιαζει συχνα παω τον χαιδευω σταματαει λιγο....εεε καθομαι λιγο στο πισι και μιλαω μαζι σας κατι ειναι και αυτο....!!

Πραγματικα ακουγομαι σαν καμμια κλαψο...(καταλαβατε)...αλλα δεν ειναι ετσι οτι λεω ειναι ετσι δεν υπερβαλλω καθολου...αφου αναρωτιεμαι ποτε αν θα ξαναοπεριποιηθω τον εαυτο μου η αν θα χαιρομαι το παιδι δεν το χαιρομαι το πιστευεται??νιωθω πως κανω αγκαρια.....και δεν θελω κατι εττοιο για το παιδι μου:(:(:( οριστε με πηραν τα ζουμια παλι....:cry::cry:

 

Σε αυτο όμως δεν φταίει ο θηλασμος αλλα η μητρότητα με την ευρύτερη έννοια. Πολλες μαμάδες δεν προλαβαίνουν να κάνουν σχεδόν τίποτα για αυτές, απλα οσο περνάει ο καιρός κι οι ορμόνες ηρεμουν δεν δίνεις τόση σημασία.

Τι να χαρείς βρε Jo μου απο τώρα; Εκτός του ότι τα νεογέννητα είναι ψιλοβαρετα, καλα καλα δεν βλέπουν τίποτα. :P Δλδ τι θα το έκανες ακόμα και να μη θηλαζες; (ακούγομαι λίγο ωμή αλλα καταλαβαίνετε τι εννοώ νομίζω)

Κανε υπομονή λίγες μέρες και θα δεις πόσο θα έχουν φτιάξει τα πράγματα.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Βγηκα μπαλκονι και εκανα μισο τσιγαρο......δεν αντεχα αλλο.....

 

Κακο μεν αλλα κατι ειναι και αυτο...ειπα τουλαχιστον πως κατι εκανα....ξυπνησαμε....αυτο ηταν...;););)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε αυτο όμως δεν φταίει ο θηλασμος αλλα η μητρότητα με την ευρύτερη έννοια. Πολλες μαμάδες δεν προλαβαίνουν να κάνουν σχεδόν τίποτα για αυτές, απλα οσο περνάει ο καιρός κι οι ορμόνες ηρεμουν δεν δίνεις τόση σημασία.

Τι να χαρείς βρε Jo μου απο τώρα; Εκτός του ότι τα νεογέννητα είναι ψιλοβαρετα, καλα καλα δεν βλέπουν τίποτα. :P Δλδ τι θα το έκανες ακόμα και να μη θηλαζες; (ακούγομαι λίγο ωμή αλλα καταλαβαίνετε τι εννοώ νομίζω)

Κανε υπομονή λίγες μέρες και θα δεις πόσο θα έχουν φτιάξει τα πράγματα.

 

Αυτο θα κανω νινα δεν μου μενει κατι αλλο αφου θελω να θηλασω θα κανω υπομονη και οπου με παει και οσο αντεξω......απλα ειχα την ανησυχια πως δεν του φτανει την συγκεκτιμενη στιγμη που το θελει το γαλα...αυτο βλεπω θα συνεχισω ολη μερα στηθος και οπου βγουμε....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει αλλες φορες μπλουζες αποροφητηρες σκουπες πιστολακια τιποτα.......

Δυστυχως δεν υπαρχει κανεις να τον προσεχει......ειμαι ολομοναχη συνεχεια...

Να κοιμηθω δεν μπορω γιατι λαγοκοιμαται και γκρινιαζει συχνα παω τον χαιδευω σταματαει λιγο....εεε καθομαι λιγο στο πισι και μιλαω μαζι σας κατι ειναι και αυτο....!!

Πραγματικα ακουγομαι σαν καμμια κλαψο...(καταλαβατε)...αλλα δεν ειναι ετσι οτι λεω ειναι ετσι δεν υπερβαλλω καθολου...αφου αναρωτιεμαι ποτε αν θα ξαναοπεριποιηθω τον εαυτο μου η αν θα χαιρομαι το παιδι δεν το χαιρομαι το πιστευεται??νιωθω πως κανω αγκαρια.....και δεν θελω κατι εττοιο για το παιδι μου:(:(:( οριστε με πηραν τα ζουμια παλι....:cry::cry:

κι γω δεν είχα κανένα να το προσέχει γιατί και να τον έχεις τί να σου προσφέρει? Να αντλήσει ή να θηλάσει?

Γνώμη μου είναι να δώσεις ξένο απόψε, όχι εσύ ο άντρας σου, με το μπιμπερό κάλμα που λέγαμε.

Την ώρα εκείνη αντλείς και όσο βγάλεις, το κρατάς στο ψυγείο.

Κάνεις μπάνιο, την πέφτεις κοιμάσαι. Μόλις ξυπνήσει το μωρό αρχίζετε πάλι τους θηλασμούς σας κανονικά.

Ασε που το γάλα που βάζεις στην άκρη μαζεύεται και του το δίνεις μετά μη πάει χαμένο ούτε αυτό.

Αν αυξήσεις και αντλήσεις, ιδανικά μια ώρα μετά το θηλασμό, θα έχεις και απόθεμα σε λίγο στο ψυγείο.

Δεν έχεις δώσει το χρόνο στο στήθος σου να προσαρμοστεί στο θήλαστρο, δοκίμασες μια και το απέρριψες.

Πάντως νομίζω ότι αρκεί να αντλήσεις για να μη μείνει μέσα και μειωθεί η παραγωγή σου, δε νομίζω ότι έχει καμιά σημασία πόσο βγάζεις. Ξεκόλλα με το πόσο βγάζεις, δεν ξέρω αν με πιάνεις. Εσένα σε ενδιαφέρει να μη μείνει γάλα στο στήθος σου και να ξεκουραστείς, ενώ το παιδί θα τρώει/κοιμάται.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

απλα αγχωνομαι και απο αυτα που μ λενε....δεν ακουω γενικως γνωμες παρα μονο απο μανουλες που θηλαζουν ....εχω φιλη θηλαζει 2 χρονια δεν ειναι λογικο μ λεει αυτο π κανει το μωρο σου:confused: και ολο τετοια και ανησυχω ισως παραπανω μετα και πρηζω εσας:oops::oops: συγνωμη!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

κι γω δεν είχα κανένα να το προσέχει γιατί και να τον έχεις τί να σου προσφέρει? Να αντλήσει ή να θηλάσει?

Γνώμη μου είναι να δώσεις ξένο απόψε, όχι εσύ ο άντρας σου, με το μπιμπερό κάλμα που λέγαμε.

Την ώρα εκείνη αντλείς και όσο βγάλεις, το κρατάς στο ψυγείο.

Κάνεις μπάνιο, την πέφτεις κοιμάσαι. Μόλις ξυπνήσει το μωρό αρχίζετε πάλι τους θηλασμούς σας κανονικά.

Ασε που το γάλα που βάζεις στην άκρη μαζεύεται και του το δίνεις μετά μη πάει χαμένο ούτε αυτό.

Αν αυξήσεις και αντλήσεις, ιδανικά μια ώρα μετά το θηλασμό, θα έχεις και απόθεμα σε λίγο στο ψυγείο.

Δεν έχεις δώσει το χρόνο στο στήθος σου να προσαρμοστεί στο θήλαστρο, δοκίμασες μια και το απέρριψες.

Πάντως νομίζω ότι αρκεί να αντλήσεις για να μη μείνει μέσα και μειωθεί η παραγωγή σου, δε νομίζω ότι έχει καμιά σημασία πόσο βγάζεις. Ξεκόλλα με το πόσο βγάζεις, δεν ξέρω αν με πιάνεις. Εσένα σε ενδιαφέρει να μη μείνει γάλα στο στήθος σου και να ξεκουραστείς, ενώ το παιδί θα τρώει/κοιμάται.

 

Αν δω πως την νυχτα δεν αντεχω παλι θα τ δωσω λιγο....εστω ενα γευμα και μετα παλι θηλασμο....δεν εχω θηλαστρο αγαπη το ειχα παρει δανεικο και το επεστρεψα ηθελα να αγορασω το σουινγκ αλλα αφου ειδα πως δεν βγαζω...λεω μην δινω 170 ε τζαμπα κ δεν πηρα.....αφου δεν εβγαζα...!!!!

 

μαλλον θ πρεπει ν παρω ομως ετσι οπως την βλεπω την δουλεια....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο όμως δεν φταίει ο θηλασμος αλλα η μητρότητα με την ευρύτερη έννοια. Πολλες μαμάδες δεν προλαβαίνουν να κάνουν σχεδόν τίποτα για αυτές, απλα οσο περνάει ο καιρός κι οι ορμόνες ηρεμουν δεν δίνεις τόση σημασία.

Τι να χαρείς βρε Jo μου απο τώρα; Εκτός του ότι τα νεογέννητα είναι ψιλοβαρετα, καλα καλα δεν βλέπουν τίποτα. :P Δλδ τι θα το έκανες ακόμα και να μη θηλαζες; (ακούγομαι λίγο ωμή αλλα καταλαβαίνετε τι εννοώ νομίζω)

Κανε υπομονή λίγες μέρες και θα δεις πόσο θα έχουν φτιάξει τα πράγματα.

χαχαχαχαχ εμάς ειδικά ήταν η προσωποποίηση της βαρεμάρας, έτρωγε, ενώ έτρωγε έκανε κακάκια του (ταυτόχρονα!), τον αλλάζαμε και κοιμόταν.

Μάλιστα συνήθως ήταν τόσο βαρετός που κοιμόταν ενώ έτρωγε χαχαχαχαχ

με έκανες και γέλασα πραγματικά.

Τουλάχιστο εσένα κλαίει, δεν κοιμάται διαρκώς, υπάρχει και σε καταδιώκει και σε διεκδικεί! Και δε σου κοιμάται και πάνω στο στήθος! Δες το κι έτσι!;););)

Τζο κάνε κι άλλο τσιγάρο αν είναι να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Ξεκόλλα από τα πρέπει και ακολούθα το παιδί και το ένστικτο σου. Ασε τις φίλες, ποτέδε ξέρεις...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οριστε ξυπνησε....γκρινιαζει τον εβαλα στο στηθος...ρουφαει δεν καταπινει και κλαιει....τωρα μονο πιπιλαει και λαγοκοιμαται....αν κανω να τον αφησω κατω πανικοοος...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Αν δω πως την νυχτα δεν αντεχω παλι θα τ δωσω λιγο....εστω ενα γευμα και μετα παλι θηλασμο....δεν εχω θηλαστρο αγαπη το ειχα παρει δανεικο και το επεστρεψα ηθελα να αγορασω το σουινγκ αλλα αφου ειδα πως δεν βγαζω...λεω μην δινω 170 ε τζαμπα κ δεν πηρα.....αφου δεν εβγαζα...!!!!

 

μαλλον θ πρεπει ν παρω ομως ετσι οπως την βλεπω την δουλεια....

 

Αν θέλεις να δώσεις ένα γεύμα ξένο για να κοιμηθεις δε χρειάζεται να αντλησεις. Δε μειώνεται η παραγωγη σου έτσι απλά, είδικα αν το μωρο είναι στο στήθος συνέχεια. Εξάλλου είσαι στη φάση που προσαρμόζεται ακόμα η παραγωγη.

 

Παιδιατρο ποτε πάτε;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Αν δω πως την νυχτα δεν αντεχω παλι θα τ δωσω λιγο....εστω ενα γευμα και μετα παλι θηλασμο....δεν εχω θηλαστρο αγαπη το ειχα παρει δανεικο και το επεστρεψα ηθελα να αγορασω το σουινγκ αλλα αφου ειδα πως δεν βγαζω...λεω μην δινω 170 ε τζαμπα κ δεν πηρα.....αφου δεν εβγαζα...!!!!

 

μαλλον θ πρεπει ν παρω ομως ετσι οπως την βλεπω την δουλεια....

μην πάρεις, νοικιασε, με το νοσοκομειακό δε συγκρίνεται κανένα.

να δώσεις, και παρεπιπτόντως είδα που γράφουμε, σου είσπε η παιδίατρος να δώσεις ξένο ενώ παίρνει καλό βάρος?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

οριστε ξυπνησε....γκρινιαζει τον εβαλα στο στηθος...ρουφαει δεν καταπινει και κλαιει....τωρα μονο πιπιλαει και λαγοκοιμαται....αν κανω να τον αφησω κατω πανικοοος...

 

Jo είσαι σίγουρη ότι δεν καταπίνει; Μήπως τα λες λόγω κούρασης; Μήπως έτυχε τώρα να μην καταπίνει;

Το στήθος σου πριν το θηλασμο και μετα δεν έχει καμία διαφορά σε μέγεθος; Διψας όταν θηλαζεις;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

οχι μου ειχε πει να δωσω ενω δεν επαιρνε καλο βαρος....αλλα τελικα εφταιγε η πιπιλα εχανε γευματα...τωρα εκανε εμενα πιπιλα κ ησυχασε:rolleyes::rolleyes:

παιδιατρο τωρα νινα αρχες τ μηνα μετα τις 40 μερες δηλαδη...

 

πηγαμε την τεταρτη σε μια βδομαδα πηρε 320γρ 45 γρ την μερα....ηταν ετσι οπως τωρα ολη μερα στο στηθος αλλα καταπινε επινε τωρα σπανια καταπινει:(:(

επισης την τεταρτη που πηγαμε ανεβηκε λιγο ο ικτερος του και στεναχωρηθηκα να τον βαζω στο φως λεει ποιο φως καλε??αφο ειναι μονιμα στο στηθος.....

 

κοριτσια το παιδι μου δειχνει πως πειναει....ρουφαει τψρα και χτυπιται δεν καταπινει αφηνει το στηθος νευριασμενος και ξαναπιανει....το πατησα λιγο αλλα δεν βγαινει καθολου γαλα...το γινεται δεν καταλαβαινω:rolleyes::rolleyes::confused:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Jo είσαι σίγουρη ότι δεν καταπίνει; Μήπως τα λες λόγω κούρασης; Μήπως έτυχε τώρα να μην καταπίνει;

Το στήθος σου πριν το θηλασμο και μετα δεν έχει καμία διαφορά σε μέγεθος; Διψας όταν θηλαζεις;

 

δεν εχει διαφορα....οχι δεν καταπινει κταπινει μια φορα στα 5 λεπτα και αν μονο ρουφαει...:(:(

πλεον οχι μεχρι πριν λιγες μερες διψουσα τρελα αφου ειχα κανατες κοντα μου τωρα οχι....λες να βαι κακο αυτο??:(:(

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Πόσες πάνες έβρεξε σήμερα;

 

καμμια 4 και 1 κενωση βαρβατη μολις επινε καλα απο τ στηθος που ελεγα πριν εκεινη την ωρα επινε και τα εκανε...

Απο πανες καλα ειμαστε...γενικα

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ νινα...!!!Το παιδι ομως φενεται πεινασμενο αληθεια και επιπλεον δεν καταπινει οταν το στηθος ειναι στα κανονικα του....ρουφαει ρουφαει ποση ωρα....καταπινει μια στις τοσες....και ωρες ωρες τον πιανει και κλαμα...

Ας πουμε εμενα ειναι οοοολη μερα στο στηθος μολις παω να τον αφησω αφου αποκοιμιθει κλαει και παλι στηθος ξανα τα ιδια ολη μερα αυτο γινεται τωρα που τον ακουγα να καταπινει τρελα και πολη ωρα δεν με ζηταει τον αφησα και λαγοκοιμαται πρωτη ορα γινεται αυτο....αλλα φενεται το παιδι χορτατο...:rolleyes::rolleyes:

 

δέν είναι πάνω από εβδομάδα η πιπίλα δες τις ημερομηνίες εδώ. έχεις απελπιστεί και κατά βάθος νομίζω ότι σε έχει πείσει η παιδίατρος ότι δεν....

 

Κάπου εδώ στον αποκλειστικό θηλασμό θα δεις βιντεάκια για το σωστό πιάσιμο. Εκεί λοιπόν ρουφάνε ρουφάνε και ώωωπ καταπίνουν. Εσύ ξέρεις καλύτερα, αλλά νομίζω ότι τώρα μιλάει το άγχος και η κούρασή σου.

 

Το σύμφωνι πόσο καιρό το χρησιμοποιήσες; και με ποιο τρόπο; Ακολουθούσες το πρωτόκολλο αντλήσεων; Παίζει ένα ρόλο και αυτό. Πάντως αν όντως θέλεις να δώσεις ένα γεύμα ξένο προτίμησε να μην είναι νυχτερινό. Είναι σημαντικό να υπάρχει ερέθισμα τη νύχτα (μετά τις 12, ξέρεις βρυκολακίστικο) για την παραγωγή της επόμενης ημέρας.

 

Συμφωνώ με τη νίνα σ' αυτά που σου γράφει, για το πώς λειτουργεί το στήθος. Επίσης το μωρό μπορεί να ζεσταίνεται πολύ τώρα.

 

Γνώμη μου το βραδάκι που θα χει και δροσούλα, μόλις έρθει ο καλός σου θήλασε το μωρό και πες του να το βγάλει βόλτα έστω κι αν φτάσει μέχρι τη γωνία μόνο. 10 λεπτά ταβανοθεραπεία. Επίσης μετά το μπάνιο του μωρού κάνε εσύ μπάνιο και άστον να το ντύσει εκείνος. Θα μου πεις 10 λεπτά σιγά τα αβγά, αλλά από κάπου ξεκινάμε. Βοήθησέ τους να χτίσουν τη σχέση τους.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

καμμια 4 και 1 κενωση βαρβατη μολις επινε καλα απο τ στηθος που ελεγα πριν εκεινη την ωρα επινε και τα εκανε...

Απο πανες καλα ειμαστε...γενικα

 

Αφού βρέχει πάνες τότε πρέπει να καταπίνει, σωστά;

Κανε αυτά που λέει η μιρικι, είναι πολυ σημαντικό να ξεκουραζεσαι (σωματικά και ψυχικά).

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

δέν είναι πάνω από εβδομάδα η πιπίλα δες τις ημερομηνίες εδώ. έχεις απελπιστεί και κατά βάθος νομίζω ότι σε έχει πείσει η παιδίατρος ότι δεν....

 

Κάπου εδώ στον αποκλειστικό θηλασμό θα δεις βιντεάκια για το σωστό πιάσιμο. Εκεί λοιπόν ρουφάνε ρουφάνε και ώωωπ καταπίνουν. Εσύ ξέρεις καλύτερα, αλλά νομίζω ότι τώρα μιλάει το άγχος και η κούρασή σου.

 

Το σύμφωνι πόσο καιρό το χρησιμοποιήσες; και με ποιο τρόπο; Ακολουθούσες το πρωτόκολλο αντλήσεων; Παίζει ένα ρόλο και αυτό. Πάντως αν όντως θέλεις να δώσεις ένα γεύμα ξένο προτίμησε να μην είναι νυχτερινό. Είναι σημαντικό να υπάρχει ερέθισμα τη νύχτα (μετά τις 12, ξέρεις βρυκολακίστικο) για την παραγωγή της επόμενης ημέρας.

 

Συμφωνώ με τη νίνα σ' αυτά που σου γράφει, για το πώς λειτουργεί το στήθος. Επίσης το μωρό μπορεί να ζεσταίνεται πολύ τώρα.

 

Γνώμη μου το βραδάκι που θα χει και δροσούλα, μόλις έρθει ο καλός σου θήλασε το μωρό και πες του να το βγάλει βόλτα έστω κι αν φτάσει μέχρι τη γωνία μόνο. 10 λεπτά ταβανοθεραπεία. Επίσης μετά το μπάνιο του μωρού κάνε εσύ μπάνιο και άστον να το ντύσει εκείνος. Θα μου πεις 10 λεπτά σιγά τα αβγά, αλλά από κάπου ξεκινάμε. Βοήθησέ τους να χτίσουν τη σχέση τους.

το παιδι πιανει καλα μιρικι εχω δει ολα τα βιντεο της πατσουρου απο κει εμαθε ν πιανει καλα λαθος μου ειχαν δειξει στην κλινικη....

το θηλαστρο καλε 2 φορες στο μαιευτηριο οι μαιες προσπαθουσαν να με αρμεξουν αλλα δεν....

ελπιζω μονο να χορταινει τιποτα αλλο....η παιδ.δεν δινω σημασια αλλα και η ιδια την προηγ φορα ειπε οτι ειναι τελειος απο βαροε κ πως τα παμε καλα....

 

λες να κουραζεται απο την ζεστη γ αυτο να μην πινει???θα τον παω βολτα...τωρα τ απογευμα με τον αντρα μου ν δουμε τι παιζει μπας και ηρεμησει λιγο θα παω κ εγω να αλλαξω παραστασεις,....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

θα τα κανω κοριτσια και να δουμε...ευχαριστω πολυ για ολα καλα π ειστε κ εσεις...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αμφιβολία οτι κάτι δεν παει καλα, πάνε στην παιδιατρο αύριο να το ζυγισει.

Τα κακά του πως είναι;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αμφιβολία οτι κάτι δεν παει καλα, πάνε στην παιδιατρο αύριο να το ζυγισει.

Τα κακά του πως είναι;

 

εκανε 2 φορες πρασινα χθες αλλα διαβασα πως ειναι επειδη δεν πινει τ λιπαρο γαλα κ δεν πειραζει:rolleyes::rolleyes:

και σημερα π εκανε π σ ειπα πριν ηταν κανονικα ως συνηθως νερουλα μουσταρδι...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

για να τον ζυγισω λιγο στην δικια μας να δω...την αλλη φορα τον εβγαλε ακριβως οσο και της παιδιατρου

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...