Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης


xuniquex

Recommended Posts

δυστυχος οχι, δεν κανουν ολοι.

 

Παντως ο Κοντομανώλης που με παρακολουθεί δεχεται πρωινές επισκεψεις Τριτη κ Παρασκευη. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα..Και η zafeiria pas νομιζω με αυτον γέννησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας μελλουσες μανουλες!!! ειμαι καινουργια στην παρεα!! θα ηθελα γνωμες θετικες ή αρνητικες για τον κυριο γραψα του πανεπιστημιακου. ειναι καλος? εκει λεω να γεννησω με το καλο.. εχει καμια απο εσας προσωπικη εμπειρια??

 

οσες θελουν ας στειλουν π.μ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μελλουσες μανουλες!!! ειμαι καινουργια στην παρεα!! θα ηθελα γνωμες θετικες ή αρνητικες για τον κυριο γραψα του πανεπιστημιακου. ειναι καλος? εκει λεω να γεννησω με το καλο.. εχει καμια απο εσας προσωπικη εμπειρια??

 

οσες θελουν ας στειλουν π.μ

 

Θα συμφωνήσω με Σοφάκι..... όσες άκουσα γέννησαν με καισαρική αλλά έχω ακούσει καλά λόγια

Link to comment
Share on other sites

λετε να μην τον προτιμησω??? εγω θελω να προσπαθησω φυσιολογικα και αν και ειναι λιγο νωρις ακομη μαλλον για φυσιολογικο τοκετο θα παω γιατι το μικρο μου ειναι γυρισμενο. πειτε μου βρε κοριτσια αν εχει γεννησει καμια με αυτο τον γιατρο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να πιστευω οτι σε ενα νοσοκομειο ολοι οι γιατροι ειναι πολυ καλοι και δεν θα εχεις προβλημα!! αφου ξερει οτι θελεις να γεννησεις φυσιολογικα θα σου ελεγε αν δεν αναλαμβανε. δεν ξερω, δεν απανταει και καμια που να τον ξερει για να μας βοηθησει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ξέρω οτι το θέμα μου είναι εντελώς άσχετο αλλά μόνο εδώ είμαστε απο Αλεξ/πολη και κάτι θα ξέρει κάποιος!..

Ο μπέμπης μου είναι πολύ μικρός (2 μηνών)αλλά έχω πρόβλημα φύλαξης.Υπάρχει κανένας βρεφονηπιακός που να δέχεται τόσο μικρά?(αμφιβάλω βέβαια και η ίδια), αλλιώς ξέρεις κανείς κάποια γυναίκα για να το κρατάει στο σπίτι και τί τιμές παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

ξέρω οτι το θέμα μου είναι εντελώς άσχετο αλλά μόνο εδώ είμαστε απο Αλεξ/πολη και κάτι θα ξέρει κάποιος!..

Ο μπέμπης μου είναι πολύ μικρός (2 μηνών)αλλά έχω πρόβλημα φύλαξης.Υπάρχει κανένας βρεφονηπιακός που να δέχεται τόσο μικρά?(αμφιβάλω βέβαια και η ίδια), αλλιώς ξέρεις κανείς κάποια γυναίκα για να το κρατάει στο σπίτι και τί τιμές παίζουν?

 

Έψαχνα κάτι για Αλεξανδρούπολη εδώ και τι βρήκα που μάλλον θα βοηθήσει

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=115896&highlight=%C1%EB%E5%EE%E1%ED%E4%F1%EF%FD%F0%EF%EB%E7

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα κάτι για Αλεξανδρούπολη εδώ και τι βρήκα που μάλλον θα βοηθήσει

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=115896&highlight=%C1%EB%E5%EE%E1%ED%E4%F1%EF%FD%F0%EF%EB%E7

Ώραία θα πάρω τηλ.!ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γειά σα κορίτσια!!!είμαι καινούριο στο φόρουμ και θα ήθελα τη γνώμη σας για τον νικολάου ή για αλλος γιατρούς στο νοσοκομείο της αλεξανδρούπολης!!

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κορίτσι, με το καλό να σου έρθει το μωράκι σου, πότε γεννάς?

για τον Νικολάου έχω ακούσει καλά λόγια αλλά τα καλύτερα τα άκουσα για την Κουτλάκη και για τον Καραμανίδη (ίσως και καλύτερα). Εγώ γέννησα με Κουτσούγερα και δεν τον αλλάζω, μόνο που κάνει μόνο καισαρικές, εγώ βέβαια είχα λόγο γιατι ήμουν απο εξωσωματική αλλά άκουσα γενικά οτι βρίσκει διάφορες δικαιολογίες για να μη σε πάει σε φυσιολογικό, τί να πώ! εμένα μου άρεσε σαν γιατρός γιατί είναι άνετος και ψύχραιμος, δεν σου φορτώνει ένα σωρό εξετάσεις (χωρίς βέβαια να ρισκάρει!).Μάλιστα πήγα απο την αρχή και έτσι έκανα εκεί όλες τις μεγάλες εξετάσεις (β΄έπιπέδου,αυχαινική, ντομπλερ κλπ)γιατί αυτός έχει τον καλό υπέρηχο της μαιευτικής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν και αργώ λίγο να απαντήσω ελπίζω να βοηθήσω....Εγώ τον Νικολάου είχα και μ'άρεσε,αν και ώρες ώρες ίσως ήταν λίγο απότομος αλλά καλός όμως σαν γιατρός σε προσέχει. Ζητάει (ενημερωτικά το λέω..κατάλαβες...)....Παρόλα αυτά όπως εξήγησα με ξεγέννησε ο Καραμανίδης(και την επόμενη θα τον προτιμήσω,πιο εύχαρος ήταν) γιατί ο Νικολάου έλειπε εκτός Αλεξ/πολης(αναγκαστικά)....

 

Να ρωτήσω κάτι αν και θα βγω λίγο εκτός θέματος: βρε κορίτσια έχετε παρέα τώρα με τα μωρά? γιατί πχ εγώ έχω δει λίγο και κάνουν πέρα οι λίγες που έχω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Η αλήθεια είναι οτι οι ελεύθερες έχουν κάνει πίσω και λογικό μου φαίνεται..μόνο με όσες είχαν ήδη παιδιά ψιλοβλεπόμαστε αλλά και αυτό όταν και όποτε βολέψει με τα προγράμματά μας και με τη διάθεση των παιδιών!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι, οκ οταν λες ελευθερες εννοεις single? γτ εγω εννοω και ζευγαρια που δεν εχουν παιδια(η απλα ειναι αρραβωνιασμενα η απλα μαζι)....δηλ. τωρα που εκανα παιδι(πρωτη απο τις γνωστες μου) τι να κανω? φιλιες τελος μεχρι να κανει καποια παιδι ή να παει ο δικος μου κανεναν σταθμο(μεγαλωνοντας)?

Link to comment
Share on other sites

ναι, οκ οταν λες ελευθερες εννοεις single? γτ εγω εννοω και ζευγαρια που δεν εχουν παιδια(η απλα ειναι αρραβωνιασμενα η απλα μαζι)....δηλ. τωρα που εκανα παιδι(πρωτη απο τις γνωστες μου) τι να κανω? φιλιες τελος μεχρι να κανει καποια παιδι ή να παει ο δικος μου κανεναν σταθμο(μεγαλωνοντας)?

single εννοώ..βασικά απο τους παντρεμένους φίλους μας ήμασταν οι τελευταίοι που δεν είχαμε παιδιά, μάλιστα οι άλλοι έχουν απο δύο αλλά το πρόβλημα είναι οτι τα παιδιά τους είναι τουλάχιστον δύο χρόνια μεγαλύτερα απο απο τον δικό μας-4,5μηνών είναι-οπότε και πάλι όταν είναι να βγούνε προτιμούν άλλους με συνομήλικα παιδιά για να παίζουν και έτσι πάλι στην απέξω είμαστε!!για τους ελεύθερους δε, τί να σου πώ.. τους βλέπω μόνο τα πρωινά όταν κατεβαίνω γραφείο και ξεκλέβω καμιά ώρα για καφέ, δηλαδή όταν είμ;)αι μόνη χωρίς το παιδί! Απ΄ότι κατάλαβα πρέπει να βρούμε πάνω κάτω στην ίδια ηλικία με τα παιδιά μας -)

Link to comment
Share on other sites

εμεις βασικα δεν εχουμε παντρεμενους φιλους/ες...ειμαστε οι πρωτοι στη σειρα και στο παιδι εννοειται....καποιοι φιλοι μας που παντρευτηκαν και ενα ζευγαρι συγκεκριμενα που εκαναν παιδι(λιγους μηνες πριν απο μας) ειναι εκτος αλεξ/πολης...

εν τω μεταξυ πχ αν παω για καφε με καποια φιλη μου και αρχισει ο μικρος γκρινιαζει η οτιδηποτε,νιωθω και περιεργα γτ και εκεινη δεν ξερει τι να κανει και εγω ασχολουμαι με τον μικρο,οποτε ειναι περιεργη κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω γι΄αυτό προσπαθώ και εγώ να βγαίνω χωρίς το μωρό. Άσε που ο δικός μου δεν κάθεται και πολύ έξω.Κατ'αρχήν δεν κοιμάται στο καρότσι και αν κοιμηθεί με το που θα σταματήσω ξυπνάει και μετά απο λίγο γκρινιάζει!Εσένα πόσο είναι?αγοράκι ή κοριτσάκι?

Link to comment
Share on other sites

6 μηνων και κατι ημερων ειναι αγορακι :) εμενα καθεται στο καροτσι γενικα δεν εχω παραπονο,παρα μονο αν θελει να φαει η αν τον εχω ξαπλωμενο ενω θελει να καθεται! εγω δεν μπορω να βγαινω χωρις το μωρο γιατι δεν εχω να τον αφησω καπου και ασε που και αν ειχα δεν νομιζω να τον αφηνα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

bobo kai newbie ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!

 

να είστε καλά!!:P

 

καμιά άλλη κοπέλα που να έχει πληροφορίες σχετικά με τον νικολάου στο νοσοκομείο της αλεξανδρούπολης;;;

Link to comment
Share on other sites

6 μηνων και κατι ημερων ειναι αγορακι :) εμενα καθεται στο καροτσι γενικα δεν εχω παραπονο,παρα μονο αν θελει να φαει η αν τον εχω ξαπλωμενο ενω θελει να καθεται! εγω δεν μπορω να βγαινω χωρις το μωρο γιατι δεν εχω να τον αφησω καπου και ασε που και αν ειχα δεν νομιζω να τον αφηνα χαχαχα

ερωτευμένη με τον γιό ε?!το ξέρω και εγώ είμαι!!αλλά εντάξει και καμιά φορά να κάνω πράγματα χωρίς αυτό μου αρέσει.Εχω τους γονείς μου που για μερικές ώρες μπορούν και τον κρατούν, για να πάμε για ένα μπανάκι με τον άνδρα μου τα δυό μας ή για κανένα καφεδάκι. Το βράδυ όμως πάντα τον παίρνω μαζί μας, δεν θέλω να τους κουράζω πολύ. Φυσικά βέβαια το ποτάκι γίνεται σφινάκι και ξανά πίσω στο σπίτι αλλά τί να πείς..:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ερωτευμένη με τον γιό ε?!το ξέρω και εγώ είμαι!!αλλά εντάξει και καμιά φορά να κάνω πράγματα χωρίς αυτό μου αρέσει.Εχω τους γονείς μου που για μερικές ώρες μπορούν και τον κρατούν, για να πάμε για ένα μπανάκι με τον άνδρα μου τα δυό μας ή για κανένα καφεδάκι. Το βράδυ όμως πάντα τον παίρνω μαζί μας, δεν θέλω να τους κουράζω πολύ. Φυσικά βέβαια το ποτάκι γίνεται σφινάκι και ξανά πίσω στο σπίτι αλλά τί να πείς..:lol:

 

Μια χαρα σε βρισκω εστω και με σφηνακι ;)! Εννοειται ειναι ωραια να αφηνεις που και που το παιδι σου οπως ειπες για να εχεις πχ χρονο με τον αντρα σου και εισαι τυχερη που εχεις τους γονεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...