Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Eίμαστε και εμεις μέσα με 81,32 μόρια (εγω τα έβγαζα λιγότερα)

Περσυ οταν βγηκαν τα αποτελεσματα ήταν σχεδον τα τελικά, δεν αλλαξε τίποτα. Φετος μαλλον ισχυει αυτο που λεει η μαμαλευτερακι. Ελπιζω ολες να μπουμε γιατι ειναι πραγματικα μεγαλη βοηθεια για την οικογενεια.

 

το τσεκαρα και επανηλθα.

εχω δηλωσει τρεις βρεφικους, υψηλοτερα μορια απο μενα εχουν 2 μαμαδες στον πρωτο βρεφικο, καμια στο δευτερο και μια στο τριτο.Αρα ειμαι σιγουρα μεσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!

Συγνώμη που θα σας στεναχωρήσω ,αλλά όπως είπε και προηγούμενη κοπέλα, είναι η λίστα των δυνητικά ωφελούμενων, δηλαδή δεν περνάμε όλες. Εγώ π.χ. με τίποτα!!:D:D έχω πολύ λίγα μόρια...μπορείτε να μου πείτε τα κριτήρια?ΠΟιό μετράει περισσότερο?Το εισόδημα ή κάτι άλλο??

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό κατάλαβα και εγώ...απλά εμείς δεν απορριφτήκαμε..

Και εμείς δε μπαίνουμε, είναι πολλά τα άτομα πάνω από εμάς..

Δε πειράζει... να πω την αλήθεια δε ξέρω αν χάρηκα ή στεναχωρέθηκα...ευτυχώς που πήρε το τρίμηνο ο μπαμπάς μας οποτε έχουμε καβάντζα μέχρι τα Χριστούγεννα...

Ελπίζω οι υπόλοιπες να περάσατε!!!Σε εμάς πάντως πολλοί ξένοι περνάνε...μάλλον πρέπει να αρχίσουμε να κρύβουμε και εμείς εισόδημα από την εφορία!!

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ[ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ] ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΤΙΣ 30/7 ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κουριτσια παντως τα δικα μου μορια μια χαρα σωστα τα ειχα βγαλει και τα ιδια εχει και στη λιστα....

Αλλα να σας ρωτήσω.....πως κανουμε ευρεση στο pdf????????????

Θελω να δω ποσες ειμαστε για τους δυο πρωτους σταθμους που δηλωσα

Βαζω το ονομα του σταθμου αλλα δεν μου βγαζει αποτελέσματα........

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω δίπλα στους παιδικούς γράφει 1Α ή 1Β.

τι σημαίνει αυτό?

 

ειναι οι κατηγοριες των παιδιων αναλογα με την ηλικια τους την 1η Σεπτέμβρη του 2010

Πχ το 1Α ειναι απο καποιων μηνων εως 2μιση ετων μετα το

1Β ειναι απο 2μιση ετων ...εως ποσο δεν θυμαμαι γιατι δεν με ενδιέφερε

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Καλαμαράκι μου για την ενημέρωση!

Εγώ πάντως έχω την εντύπωση πως θα μας πάρουν, είχα κάνει και πιο μπροστά αίτηση στον 1ο παιδικό σταθμό που δήλωσα και μετά με ενημέρωσαν πως μπαίνει σ΄αυτό το πρόγραμμα και εννοείται πως δεν θα το άφηνα έτσι!Και πέρισυ μας πήρανε σε έναν άλλο αλλα δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημένη...

Ελπίζω φέτος να είναι καλύτερα τα πράγματα στον καινούριο!

Εγώ πάντως έχω την διαίσθηση πως θα μας πάρουν πάλι φέτος.

Καλή επιτυχία σε όλες τις μανούλες!

Α και νομίζω πως δεν παίζουν τόσο ρόλο οι 600 σελίδες, φέτος μπήκανε στο πρόγραμμα σχεδόν όλοι οι δημοτικοί σταθμοί και κάποιοι έξτρα ιδιωτικοί. Το ξέρω από πέρισυ.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερεις τι με αγχωνει περισσότερο...

Οκ με πηρανε , οκ ολα τα στοιχεια μου στη λιστα....

Αλλα δεν εχουν γραψει τον 5ο παιδικο σταθμο που εχω δηλώσει, ενω στην μηχανογραφημένη αιτηση μου(εννοω αυτη που βγηκε απο το συστημα οχι την δικη μου την χειρος.) ειναι μια χαρα δηλωμένος με τον κωδικο του....

Και τους πηρα τηλεφωνο και τι μου λεει....

Ε τι ανυσηχεις...αφου εισαι στις δυνητικα ωφελουμενες ....

Ειμαι να σκασω.....

 

Link to comment
Share on other sites

Καλε μην ανχώνεσε, αν σε πάρουν θα σε πάρουν στον 1ο που δήλωσες, αλλιώς άντε στον 2ο....Δε νομίζω να'σαι τόσο πια γκαντέμω που δεν θα σε πάρουν στους 4 πρώτους για να σε πάρουν στον 5ο που λείπει από την λίστα!!!!

ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ!

Εγω πέρισυ με τα ίδια μόρια με πήρανε στον 1ο παιδικό που δήλωσα και ας είχα δηλώσει 5... Αφού φέτος δήλωσα μόνο 4. Όλο και σε κάποιον θα την πάρουν όπως και το δικό σου αν είμαστε όντως στην τελική λίστα!

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι στη λιστα των δυνητικά ωφελουμενων γυναικων και έχεις και τα απαραιτητα μορια τοτε μπαινεις. Ειναι και αναλογως τις θεσεις που εχουν κρατησει οι παιδικοι σταθμοί για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Για παραδειγμα εγώ έχω 41,06 μορια για τα ''ζαρκαδακια'' και υπάρχουν και αλλες 9 πριν απο μένα με περισσοτερα μορια. Οι θεσεις που δίνει ο σταθμός είναι 6, οποτε δεν μπαινω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω....απλα αγχωνομαι...γιατι η καλαμαρια εχει πολυ ζητηση....

Και δεν θελω να μεινουμε απο εξω λογω δικής τους γκάφας!!!!!!!!!!

Τωρα τους εστειλα εμειλ στα μειλ που εχει στην προσκληση παρακαλώντας τους να με ενημερωσουν.....

αντε να δουμε ποτε θα μου απαντήσουν

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ. ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ;;;;

 

αν θελεις πας στη σελιδα της http://www.eetaa.gr ψάχνεις το pdf αρχειο του νομου σου για τις δομες-παιδικους σταθμους που ειναι διαθεσιμες και βλεπεις ποσες θεσεις εχει δώσει ο παιδικος σταθμος που θελεις

 

Link to comment
Share on other sites

Ένσταση μπορεί να υποβληθεί:

1) μόνο εγγράφως. Το έντυπο της ένστασης έχει αναρτηθεί στις ιστοσελίδες

http://www.eetaa.gr/, http://www.prosonolotachos.gr ή http://www.epanad.gov.gr.

2) μόνο από την Παρασκευή 23/07/2010 έως την Τετάρτη 28/07/2010, εργάσιμες ημέρες

από τις 9:00 έως τις 14:30μμ.

3) ταχυδρομικά, με courier, ή και με fax. Εάν η ένσταση αφορά τα δικαιολογητικά θα

πρέπει αυτά να υποβάλλονται συνημμένα.

 

 

 

Αυτο το γραφει στο χαρτι ενημερωσης για το πως να κανουμε ενσταση....

Δηλαδη για να καταλάβω.....

μπορουν να κανουν ενσταση με τα σωστα δικαιολογητικα και να μπουν στη λιστα???????

Δηλαδη εμεις ειμασταν χαζες που τα καναμε σωστα απο την αρχη και εμπροθεσμα?

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι στη λιστα των δυνητικά ωφελουμενων γυναικων και έχεις και τα απαραιτητα μορια τοτε μπαινεις. Ειναι και αναλογως τις θεσεις που εχουν κρατησει οι παιδικοι σταθμοί για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Για παραδειγμα εγώ έχω 41,06 μορια για τα ''ζαρκαδακια'' και υπάρχουν και αλλες 9 πριν απο μένα με περισσοτερα μορια. Οι θεσεις που δίνει ο σταθμός είναι 6, οποτε δεν μπαινω.

Καλημέρα κούκλες ακριβός εστι θα γίνει δηλ εγώ στον σταθμό που δήλωσα τον έχουν δήλωση άλλες 14 και έχει καινές θέσης 10 εγώ είμαι 12η δεν με παίρνουν κάθισα χτες μέχρι τις 6 το πρωί και τσέκαρα όλα τα ονόματα υπαρχει όμως μι περίπτωση γιατί κάποιες από αυτές που έχουν δήλωση τον συγκεκριμένο σταθμό να καλυφτούν σε άλλους σταθμούς που έχουν βάλει σε 1 επιλογή όποτε θα είμαι κ εγώ μέσα

.....

Link to comment
Share on other sites

EYXAΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΜΑΣ!

ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ PDF YΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ;;;;;

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ, ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ!

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου ειναι στο νουμερο 49 απο το συνολο 60 θεσεων (αν και τελικα εγιναν 54 αιτησεις δεκτες) οποτε περναει σιγουρα κι ο γιος μου ειναι στο νουμερο 20 απο το συνολο 14 θεσεων (οπου εγιναν 22 αιτησεις) οποτε μαλλον δεν περναει.Αλλα δεν με πειραζει γιατι την κορη μου ηθελα να παρουν κυριως.

Λετε να παιζει παρολο που εχουμε μορια να μην μας παρουν οι παιδικοι;;;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ενστάσεις θα γίνουν από τις ωφελούμενες σε περίπτωση που τις βγάζουν με λιγότερα μόρια ή από τις αποκλειόμενες σε περίπτωση που ενώ έχουν καταθέσει κάποιο χαρτί δεν τους το έχουν βάλει...όχι για κάτι που ξέχασαν!!

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λετε να παιζει παρολο που εχουμε μορια να μην μας παρουν οι παιδικοι;;;

 

Καλημερα Σοφάκι μου

Κατσε τωρα γιατι με μπερδεψες....

πως μπορει να με απορρίψει ο παιδικος? Αφου εγω εχω παρει την εγκριση?

Με ποια προφαση???

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ενστάσεις θα γίνουν από τις ωφελούμενες σε περίπτωση που τις βγάζουν με λιγότερα μόρια ή από τις αποκλειόμενες σε περίπτωση που ενώ έχουν καταθέσει κάποιο χαρτί δεν τους το έχουν βάλει...όχι για κάτι που ξέχασαν!!

 

Αρα εγω να κανω λετε??? Δεν μου περασαν τον 5ο παιδικο...και με εχει φαει το αγχος...Ξερω πως υπερβάλλω...αλλα αν κοπουμε??

θα σκασω

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...