Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνελήφθη γυναικολόγος για φακελάκι...


ravT

Recommended Posts

Η διαφωνία μου δεν είναι επειδή πληρώνονται αλλά επειδή τα παίρνουν 'μαύρα'. Χρησιμοπούν τις υποδομές του δημοσίου νοσκομείου, τα υλικά των φορολογούμενων, τα χειρουργία του δημοσίου, για να πληρώνονται όπως οι ιδιώτες. Αυτό δεν είναι μόνο παράνομο αλλά και ανήθικο.

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορώ να επιλέξω το γιατρό μου, στο δημόσιο νοσοκομείο, να τον πληρώσω αναλόγως, και να πάρω απόδειξη, ώστε και αυτός να φορολογηθεί και εγώ να είμαι νόμιμη.

Και φυσικά άλλη τιμή να έχει ο διευθυντής (όχι 1300 ευρώ βέβαια), άλλη ο επιμελητής και άλλη ο ειδικευόμενος. Μας βάζουν όλους στην παρανομία, γιατί φυσικά δεν μπορείς να καθίσεις να σε ξεγενήσει ο γιατρός που εφημερεύει, όπως είναι το νόμιμο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιατί αν εγω είχα λεφτά δε θα πήγαινα σε ένα ιδιωτικό που είναι παντακαθαρο, θα τα έδινα απο βίτσιο στο ελενα που είναι μες στους γυφτους και οταν με ετοιμαζανε διπλα ηταν μια κοπελα με AIDS με τα αυτια μου την ακουσα να ενημερωνει τις νοσοκομες. αιντε απο κει .....

 

Εδώ θα διαφωνήσω. Το Έλενα 'ξενοδοχειακά' είναι πολύ ανώτερο από πολλά πολλά ιδιωτικά. Εγώ γέννησα δύο παιδιά, είχα και μονόκλινο και δίκλινο και ήταν ένα δωμάτιο καλύτερο από τα μονόκλινα των ιδιωτικών. Τώρα το ότι κοιλοπόναγα μαζί με τη γύφτισσα, δεν με χάλαγε καθόλου, γιατί τις ίδιες κραυγές βγάζαμε!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ε βρε κοριτσια εδω για αποξεση ειδικευομενος κιολας μου ειχε ζητησει 300? στο Ελενα!

 

τωρα που εμεινα εγκυος τα υπολογισα και στο ιδιωτικο αν πανε ολα καλα μαζι μ γιατρο θα δωσω 3000 και στο Ελενα ηθελε γιατρος 1500 + μαια κ αναισθησιολογο

δλδ κανα 2000

θα δωσω 1000 ευρω παραπανω αλλα θα τα καταθεσω εφορια κ ολο και κατι θ παρω πισω

και οταν παω επισκεψη στον γιατρο μου παντα ο ιδιος μου τ λεει ν περιμενω να μου κοψει αποδειξη

 

Καπου σε μια εφημερίδα με αφορμή το καινουργιο ταμείο που θα δημιουργηθεί έπιασε το μάτι μου ότι ο ΕΟΠΥΥ θα καλύπει τοκετό και στα ιδιωτικά μαιευτήρια που θα είναι συμβαιβλημένα και έτσι θα πληρώνεις μόνο τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Εκ πείρας θα αναφέρω, ότι το άνοιγμα των λογαριασμών σε γιατρούς δεν δίνει πάντα το αναμενόμενο αποτέλεσμα.

 

Εσείς αν βγάζατε 'μαύρα' χρήματα, δεν θα είχατε πρώτα λάβει μέριμνα για το που θα τα 'κρύψετε' ?;););)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν σου ειχαν κανει κλισμα και μετα εβλεπες σπασμενη λεκανη δεν θα εγραφες ετσι με τετοια γραμματα!!!!! κι αφου δεν ζουμε στη δεκαετια του 50 θελω να μου εξηγησεις πως μπορει εν ετη 2011 να μολυνεται μια τομη στο χειρουργειο?

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο Ελενα με εφημερευοντα γιατρό και να μου έκαναν κλήσμα και ναι χρησιμοποιησα την ίδια σπασμενη λεκάνη. Το νοσοκομειο είναι πράγματι πολύ παλιό και γίνονται αλλάγες. Τα καινουργια χειρουργεια όταν γέννησα πριν 1 1/2 χρόνο κοντευαν να τελειωσουν καθώς και ο τρίτος όροφος νομίζω. Να μην ξεχνάμε ότι για ολόκληρη την Αττική υπάραν μέχρι πρόσφατα 2 μονό νοσοκομεια (Ελενα και Αλεξανδρα) και πριν μερικά χρόνια έγινε και το Αττικό. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε. Στό Ελενα γεννηθηκε και η μητερα μου άρα καταλαβαίνουμε πόσο παλιό είναι και πόσες χιλιάδες γυναίκες εξυπηρετεί ετησίως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκω το ίδιο κακό το να δώσεις φακελάκι, με το να τα δώσεις χωρίς απόδειξη σε ιδιώτη γιατρό. Μαύρα και στην μία περίπτωση, μαύρα και στην άλλη. Και το ποσοστό των ιδιωτών γιατρών που δεν γίνουν απόδειξη ή δίνουν απόδειξη με μικρότερο ποσό είναι πολύ μεγάλο. Έχει ανοιχτεί αντίστοιχο θέμα στο φόρουμ. Μόνο στο 25% των ατόμων που απάντησαν δεν τους έχει τύχει να μην τους κάνει θέμα ο γυναικολόγος για την απόδειξη.

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=89348

 

Αναστασία σε ποιο ιδιωτικό σου βγαίνει να γεννήσεις με 3000 ευρώ συνολικά, γιατί η φθηνότερη ιδιωτική κλινική από όσο γνωρίζω στην Αθήνα έχει το πακέτο 1500 ευρώ (και δεν γνωρίζω τι άλλα μπορεί να χρεώνουν έξτρα πχ. παιδίατρο, εξετάσεις παιδιού-μαμάς, σαπούνια, σερβιέτες κλπ). Άρα υπάρχει γιατρός ιδιώτης που να παίρνει 1500 ευρώ (για τον ίδιο και την μαία) και να κόβει απόδειξη; Μήπως έχει ξεχάσει κανένα κονδύλι γιατί μου φαίνονται λίγα;

 

kiker80 μήπως γνωρίζεις αν οι εφημερεύοντες αφήνουν το σύζυγο να είναι στον τοκετό (έχοντας πάρει βέβαια την βεβαίωση ότι παρακολούθησαν τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού). Θα ήθελα να γεννήσω με τον εφημερεύοντα αλλά δεν θέλω να χάσει και ο σύζυγος τον τοκετό.

 

... Εδώ έχω ενστάσεις στο κόστος που έχει το να γεννήσεις με εφημερεύοντα, νομίζω θα το πάνε 800ευρώ...
Έχει αυξηθεί ήδη το κόστος στα 872 ευρώ από 1-10-2011. Έχουν ανοίξει και άλλα θέματα στο forum για το θέμα αυτό.

 

http://didefth.gr/lows/fek_2011_1702b.pdf

Λ20Α Κολπικός τοκετός 872 ?

σελ 23413

Link to comment
Share on other sites

γεννησα δυο φορες στο ελενα με τον ιδιο γιατρο...τον διαλεξα εγω!!λεφτα δεν πηρε καμια απο τις δυο φορες!!!εκανα καισαρικη και τις δυο φορες!!την πρωτη ημουν σε μονοκλινο την δευτερη σε δυκλινο!!!πρεπει να ομολογησω οτι και της δυο φορες περασα πολυ ωραια και ολοι με προσεχαν!!!βεβαια ο χωρος που μας βαζουν για να μας ετοιμασουν ειναι παλιος αλλα για κανενα λογω βρομικος!!ουτε μολυνση επαθα ουτε τιποτα!!ειναι νομιζω και θεμα ανθρωπου- οργανισμου και ειστε πολυ γελασμενοι εαν νομιζετε οτι τα ιδιοτηκα ειναι καλητερα η πιο καθαρα γιατι δεν ισχη καθως εχω δει μονοκλινο του ιασω και εχω μινει σε μονοκλινο απλο στο ελενα το οποιο ηταν υπεροχο!!! υπαρχουν καλοι γιατροι και κακοι!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Αναστασία σε ποιο ιδιωτικό σου βγαίνει να γεννήσεις με 3000 ευρώ συνολικά, γιατί η φθηνότερη ιδιωτική κλινική από όσο γνωρίζω στην Αθήνα έχει το πακέτο 1500 ευρώ (και δεν γνωρίζω τι άλλα μπορεί να χρεώνουν έξτρα πχ. παιδίατρο, εξετάσεις παιδιού-μαμάς, σαπούνια, σερβιέτες κλπ). Άρα υπάρχει γιατρός ιδιώτης που να παίρνει 1500 ευρώ (για τον ίδιο και την μαία) και να κόβει απόδειξη; Μήπως έχει ξεχάσει κανένα κονδύλι γιατί μου φαίνονται λίγα;

 

εχω σκοπο να γεννησω στο Λητω

εκτος και αν προλαβω το νεο με τα ταμεια που θα ψηφιστει μεσα στο 2012 και θα ειναι και τα ιδιωτικα μεσω ασφαλιστικων και τοτε μπορει να παω στο Μητερα

τον γιατρο απο την πρωτη επισκεψη τον ρωτησα ποσα θελει γιατι ειμαι ανεργη και θελω να ξερω οικονομικα αν με συμφερει η ν αψαξω αλλου και μου ειπε 1500 και με αποδειξη κανονικα,

και στις επισκεψεις παντα κοβει αποδειξη

:)

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειχαν κανει κλισμα και μετα εβλεπες σπασμενη λεκανη δεν θα εγραφες ετσι με τετοια γραμματα!!!!! κι αφου δεν ζουμε στη δεκαετια του 50 θελω να μου εξηγησεις πως μπορει εν ετη 2011 να μολυνεται μια τομη στο χειρουργειο?

 

Κλίσμα, λεκάνη, τέτοια γράμματα, τομή ?????????? αναφέρθηκα εγώ στα παραπάνω????? Διαφωνώ για τρόπο που εκφράστηκες για την κοπέλα με το AIDS!!!!

Ερωτεύτηκα την κόρη μου στις 10/02/2012 12:30 μμ

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι κάθετη κορίτσια,

 

ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ! Ειτε επειδή δίνουμε φακελάκι επειδή μας το ζήτησαν είτε επειδή μειναμε ευχαριστημένες. Γιατί έτσι τους γλυκαίνουμε και στην συνέχεια χάνουν την ανθρωπιά τους και γίνονται αμείλικτοι. Και σου λέει "τόσα" κοπελια και τελείωσε.

 

Σαφώς, αν επιλέξουμε να γεννησουμε σε Δημόσιο, πρέπει να είμαστε προετοιμασμένες να γεννησουμε με τον εφημερεύοντα και οχι με κεινον της επιλογής μας. Ουσιαστικα αυτό πληρώνεις, την παρουσία γιατί αν πεσει η νάρκωση(ολικη) δεν ξέρεις ποιος κάνει τι(συνέβη στην μαμα μου στο Αλεξάνδρα...1500 ευρώ φακελάκι και τελικα την επέμβαση την έκανε ειδικευομενος χωρις τα αναμενομενα αποτελέσματα). Αλλά ειναι απαράδεκτο ρε κορίτσια. Εδώ σε λιγο οι μισές δεν θα εχουμε λεφτα για το γάλα των παιδιών μας και να κάνουμε τζάμπα μάγκες μερικους;;;

 

Μπραβο στην κοπέλα που τον κατήγγειλε και μακάρι και άλλες να ακολουθησουμε αυτο το παράδειγμα. Αλλά σε πιάνουν στην ανάγκη τα παλιοτόμαρα...

Link to comment
Share on other sites

.....οταν με ετοιμαζανε διπλα ηταν μια κοπελα με AIDS με τα αυτια μου την ακουσα να ενημερωνει τις νοσοκομες. αιντε απο κει .....

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου για το σύστημα υγείας, για τις μηδαμινές παροχές του δημόσιου νοσοκομείου, για...για... για πολλά άλλα, συμφωνώ.... αλλά θα διαφωνήσω για τα παραπάνω που έγραψες. Είναι ανεπίτρεπτο στην σημερινή εποχή και με τόσοι πρόσβαση στην πληροφορία, να αντιμετωπίζουμε τους φορείς του AIDS η Ηπατίτιδας σαν λεπρούς πριν από 60 χρόνια.:shock:

 

ΠΕΣΤΑ ΡΕ DIMIKgianni....αντι να πει μπραβο στην κοπελα που το ειπε στης νοσοκομες οτι εχει aids,αλλα τη να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά στενοχωρήθηκα πολύ που δεν υπάρχει ειδική μέριμνα για τις έγκυες οροθετικούς και τα παιδιά τους και αναγκάζονται να καταφεύγουν σε οποιονδήποτε γιατρό εφημερεύει εκείνη την ώρα, που ίσως να μην ξέρει πώς ακριβώς να χειριστεί τέτοια περιστατικά. Όπως και να το κάνουμε τα παιδιά αυτά είναι υψηλού κινδύνου και θα περίμενα μία ειδική αντιμετώπιση και κορυφαίους επιστήμονες να παρακολουθούν αυτά τα περιστατικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι αφου δεν ζουμε στη δεκαετια του 50 θελω να μου εξηγησεις πως μπορει εν ετη 2011 να μολυνεται μια τομη στο χειρουργειο?

 

 

Κι όμως συμβαίνει και στα καλύτερα ιδιωτικά και όχι μόνο Ελλάδας, και όχι μόνο σε γέννες. Ακόμα και στην εντατική μολύνονται τομές, είναι πολύ δύσκολο να αποστειρώσεις τα πάντα, μπορεί και κάτι να αιωρείται στον αέρα. Δεν δικαιολογώ σε καμία περίπτωση αυτό που σου συνέβη και ταλαιπωρήθηκες, το γεγονός ότι δεν το κατάλαβαν ότι ήταν μολυσμένη η τομή είναι τραγικό. Αλλά δυστυχώς οι μολύνσεις είναι συχνές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να πω..... η κυρια πηρε το φακελακι της, βεβαια 500 αντι 1300 και με κατακρεουργησε. Της πηρε 14 μερες για να καταλαβει το αυτονοητο και φυσικα αλλος βρηκε τι ειχα. Απο τι να μεινω ευχαριστημενη δλδ. Στην επαρχια (εκει που μεγαλωσα) εχει δυο δημοσια πολυ καλα νοσοκομεια, δεν εχει μονοκλινα και λουξ δωματια, μπαινουν ολοι σε δικλινο χωρις διακρισεις φυλετικες ή ταξικες, οι γιατροι ΔΕΝ παιρνουν φακελακια και οταν μια γνωστη μου επαθε το ιδιο με την τομη της το νοσοκομειο εκανε ΕΔΕ. Δε λεω ωραιες ειναι οι κουρτινες στο δωματιο αλλα και λιγη ιατρικη πανω απο τα ευρω δε βλαπτει. Και καλα να παθει γιατι στα 62 της επρεπε να σεβαστει τη φημη της τουλαχιστον αφου δεν μπορει να σεβαστει την εγκυο. Να ειναι κυρια και να ενδιαφερθει εστω για την πορεια της υγειας μου τοσες μερες εκει. Ουσιαστικα δεν ειχα γιατρο να με κουραρει, ελεγα στις νοσοκομες δεν ειμαι καλα και μου ελεγαν να το πεις στη γιατρο σου που για να περασει επρεπε να την παρω στο κινητο, ειναι αυτο νοσηλεία??? δηλαδη επρεπε να δινω καθε μερα ενα φακελο με χιλιαρικακια για να με κουραρει??

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια στο θέμα γυναικολόγου θα διαφωνήσω...αν δεν θέλουμε να μας παρακολούθεί ένας συγκεκριμένος γιατρός μπορούμε να κλείνουμε ραντεβού στα πρωινά εξωτερικά ιατρεία του Ελενα με 5 ευρώ. Και όταν με το καλό έρθει η ώρα της γέννας να πάμε στον εφημερεύοντα ιατρό (οταν με περίμενε ο γιατρός μου να γεννήσω, ξεγέννησε και αρκετές ως εφημερεύων..τυχερες!!!). Εδώ έχω ενστάσεις στο κόστος που έχει το να γεννήσεις με εφημερεύοντα, νομίζω θα το πάνε 800ευρώ...Αλλά δεν μπορούμε να έχουμε απαιτησεις να πάμε σε δημόσιο, να μας παρακολουθεί μόνο ο τάδε, να πηγαίνουμε στα απογευματινά ΚΑΙ να μην πληρώνουμε. Θα συμφωνήσω με την κοπέλα παραπάνω που τα υπολόγισε και προτιμά το ιδιωτικό. Εγώ πάλι στο Ελενα θα πήγαινα και πάλι με τον ίδιο γιατρό. Ο οπόιος ποτέ δε μου έκρυψε πόσα έπαιρνε για τη γέννα, ούτε μου το είπε τελευταία στιγμα...στις εποσκέψεις όμως έδινα οτι ήθελα/είχα κάθε φορα. Patty η δικη σου περίπτωση ήταν διαφορετική και έπρεπε να γίνει οπωσδήποτε καταγγελία, δεν θέλω να φανταστώ τι θα μπορούσε να είχε γίνει.

 

Αλλα όταν μιλάμε για φακελάκια τη στιγμή που πάει κάποιος σε ένα νοσοκομείο και απαιτείται εγχείρηση άμεση και ο τάδε γιατρός σου λέει ή μου δίνεις τόσα ή δεν εγχειρίζεσαι καθόλου (κοινώς ψόφα) ε εκεί είναι εγκληματικό!

Aυτή τη στιγμή ο μεσος μισθός εχει πάει στα 700 κ πολλά λέω!!!!!

θεωρείς οτι 1000-1500-2000 είναι λογικο ποσό για 1 γέννα ακόμα και 12 ωρες να κρατήσει?:confused::confused:

Δηλαδη 2 γέννες τη μέρα Χ 25 μερες=50Χ 1000=50000 το μήνα ΜΑΥΡΑ ΜΠΡΑΒΟ στους γιατρούς!!!!!!

κ μου το λεγε η μάνα μου :''γιατρος να γίνεις!!!!!!!!!'':lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Aυτή τη στιγμή ο μεσος μισθός εχει πάει στα 700 κ πολλά λέω!!!!!

θεωρείς οτι 1000-1500-2000 είναι λογικο ποσό για 1 γέννα ακόμα και 12 ωρες να κρατήσει?:confused::confused:

Δηλαδη 2 γέννες τη μέρα Χ 25 μερες=50Χ 1000=50000 το μήνα ΜΑΥΡΑ ΜΠΡΑΒΟ στους γιατρούς!!!!!!

κ μου το λεγε η μάνα μου :''γιατρος να γίνεις!!!!!!!!!'':lol::lol::lol:

 

Πρωτα απ ολα ο γιατρός κρατάει τη ζωή του παιδιού σου στα χέρια του, δεν είναι μπογιατζής να σου βάψει τον τοίχο για να τον κοστολογήσεις κοψοχρονιάς.

 

Στο θέμα μας...νομίζω τώρα η γέννα με τον εφημερεύοντα είναι 500ευρώ (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Τα 2000 από πού βγήκαν? Κανονικά (με τόσες κρατήσεις που γίνονται) θα έπρεπε να είναι δωρεαν η γέννα με τον εφημερεύοντα το τονίζω. Αλλο αν εσύ θέλεις να σε παρακολουθεί ο διευθυντής και έχεις απαίτηση να μην το πληρώνεις.

 

ΣΗΜ μιλάς σε μια άνεργη, οπότε μη μου λες για 700ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Aυτή τη στιγμή ο μεσος μισθός εχει πάει στα 700 κ πολλά λέω!!!!!

θεωρείς οτι 1000-1500-2000 είναι λογικο ποσό για 1 γέννα ακόμα και 12 ωρες να κρατήσει?:confused::confused:

Δηλαδη 2 γέννες τη μέρα Χ 25 μερες=50Χ 1000=50000 το μήνα ΜΑΥΡΑ ΜΠΡΑΒΟ στους γιατρούς!!!!!!

κ μου το λεγε η μάνα μου :''γιατρος να γίνεις!!!!!!!!!'':lol::lol::lol:

 

Στους γιατρούς να τα φάνε!!! :mrgreen: Μωρέ για όλα τα λεφτά του κόσμου, γιατρός δεν γινομουν. Τι τα κάνουν τόσα λεφτά; Προσωπική ζωή δεν έχουν, το πρωί νοσοκομείο/κλινική, το απόγευμα ιατρείο, χώρια τα έκτακτα περιστατικά το Σαββατοκύριακο. Χρόνο έχουν για να τα φάνε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα ο γιατρός καρατάει τη ζωή του παιδιού σου στα χέρια του, δεν είναι μπογιατζής να σου βάψει τον τοίχο για να τον κοστολογήσεις κοψοχρονιάς.

 

Στο θέμα μας...νομίζω τώρα η γέννα με τον εφημερεύοντα είναι 500ευρώ (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Τα 2000 από πού βγήκαν? Κανονικά (με τόσες κρατήσεις που γίνονται) θα έπρεπε να είναι δωρεαν η γέννα με τον εφημερεύοντα το τονίζω. Αλλο αν εσύ θέλεις να σε παρακολουθεί ο διευθυντής και έχεις απαίτηση να μην το πληρώνεις.

 

ΣΗΜ μιλάς σε μια άνεργη, οπότε μη μου λες για 700ευρω.

Με την ίδια λογικη και στη νταντα που εμπιστευομαστε τη ζωη και την ασφάλεια του παιδιου μας θα πρεπε να δίνουμε ανάλογα ποσά!

Σημειωτεον η νταντα δουλευει 8ωρο ενω ο γιατρος για καθε γέννα από μιση εως 12ωρο!(δεν εχω νταντα ...)

 

Οι γιατροι στο Αττικο παιρνουν από 1000 εως 2000 κ εχω και ονόματα για οποιον ενδιαφερεται!

Η ενω λόγω ''κυρία'' 1300 ταρίφα!!!!

Και ξαναλέω ΜΑΥΡΑ!!!!!!

Για μένα δεν εχουν καμια δικαιολογια!!!

Και 100 ευρω τη γεννα να επαιρναν πολλά τους ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια λογικη και στη νταντα που εμπιστευομαστε τη ζωη και την ασφάλεια του παιδιου μας θα πρεπε να δίνουμε ανάλογα ποσά!

Σημειωτεον η νταντα δουλευει 8ωρο ενω ο γιατρος για καθε γέννα από μιση εως 12ωρο!(δεν εχω νταντα ...)

 

Οι γιατροι στο Αττικο παιρνουν από 1000 εως 2000 κ εχω και ονόματα για οποιον ενδιαφερεται!

Η ενω λόγω ''κυρία'' 1300 ταρίφα!!!!

Και ξαναλέω ΜΑΥΡΑ!!!!!!

Για μένα δεν εχουν καμια δικαιολογια!!!

Και 100 ευρω τη γεννα να επαιρναν πολλά τους ειναι!!!!

 

 

Θα σου κάνει η νταντά στην ανάγκη επείγουσα καισαρική και θα σε ράψει κι όλας? Δεν το ήξερα...

 

Να μην πας στους εν λόγω ιατρούς (οι οποίοι ουδέποτε έκρυψαν τα ποσά που παίρνουν). Τα ποσά που αναφέρεις τα παίρνουν αν ζητήσεις συγκεκριμένα αυτούς. Ε, μη ζητήσεις αυτούς. Αυτή είναι η λύση για να σταματήσει όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα μας...νομίζω τώρα η γέννα με τον εφημερεύοντα είναι 500ευρώ (διορθώστε με αν κάνω λάθος).

 

Κανονικά δεν πρέπει να είναι δωρεάν, εφόσον πας σε δημόσιο νοσοκομείο και είσαι ασφαλισμένη;

 

Δλδ αν εγώ είμαι δασκάλα σε δημόσιο σχολείο, για να προσέξω το παιδί σου παραπάνω απ' τ' άλλα, πρέπει να μου δώσεις φακελάκι; Ε τότε γιατί να μην το πας σε ιδιωτικό;

Link to comment
Share on other sites

Έ όχι ρε παιδιά να τα φάνε στους γιατρούς! Γιατί τόση κακία? Άλλωστε αν δε θέλουμε να πληρώσουμε να πάμε στο εφημερεύοντα γιατρό και να γεννήσουμε με αυτόν, όποιος και αν είναι. Και αυτή την έλλειψη προσωπικής ζωής και τις θυσίες που κάνουν, που οι οικογένειές τους τους στερούνται δεν πρέπει να τα πληρωθούν? Εγώ γέννησα στις 4 το πρωί προς Κυριακή , ο γιατρός μου δεν έχασε τον ύπνο του, το βράδυ του, δεν θυσίασε το επόμενο πρωί που θα μπορούσε να περάσει με τα παιδία του? Ας αναλογιστούμε λίγο πριν αρχίσουμε να τους κατηγοόύμε όλους?

Τα ζουζούνια μου είναι γλύκα, είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις Ζουζού; Τον όρκο του Ιπποκράτη τον ξεχάσαμε; Στην τελική αν θέλουν έξτρα λεφτά ας κόβουν απόδειξη. Αλλά δεν δικαιούνται να κόψουν απόδειξη, επειδή εργάζονται σε δημόσιο νοσοκομείο. Επιλογή τους είναι, αν θέλανε, ας πηγαίνανε σε ιδιωτική κλινική.

 

Και στην τελική, αν θέλει κάποιος να κάνει ένα δωράκι στο γιατρό επειδή τον πρόσεξε, ΟΚ, αλλά δεν είναι το ίδιο να σου ζητάει ταρίφα! Το ότι χάνουν τον ύπνο τους, επιλογή τους είναι κι αυτό, με το ζόρι γίνανε γιατροί;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...