Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάρος- Υψος 4 ετών


Recommended Posts

Μιας και έχει ανοίξει αντίστιχο θέμα για 5 ετών, είπα να φτιάξω ένα και για 4 ετών που είναι ο γιος μου τώρα.

Ο μικρός είναι λοιπόν 1.01 ύψος και 15 κιλά βάρος. Είναι μικρούλης, αλλά πού θα πάει; Θα ψηλώσει!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμένα ακριβώς τέσσερα είναι η κόρη μου και είναι 1.08 ύψος και βάρος 19,5 κιλά. Ε, χμ, μήπως είμαστε αφρατούλες ή είναι η ιδέα μου; Ο γιατρός μου είπε ότι έχει πολύ δεμένο σκελετό (πρόσφατα τον δοκιμάσαμε στα πλακάκια και παρόλο το πρήξιμο κλπ δεν έσπασε τίποτα, οπότε μάλλον έχει δίκιο ο γιατρός):cool:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο γιος μου 110 εκατοστά και 19,5 κιλά..Πασχαλίτσα μπορούμε να σας κάνουμε παρέα.Αλλά με τίποτα δεν τον λες χοντρούλη αν τον δεις απλά είναι γεροδεμένο παιδάκι.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλά εμείς είμαστε για ανέκδοτο μου φαίνεται. Πέρασε ο μικρός μια ελαφράς μορφής γαστρεντερίτιδα και έχασε. Εκει που τα χαμε πιάσει τα 15 κιλά (μετά από πολύ φαί...) τωρα είμαστε πάλι στα 14.5. Και να λεγα πως του χε κοπεί η όρεξη....Κανα 2 μέρες μόνο του έκανα σουπες αλλά κατα τα άλλα έτρωγε κανονικά. Τί να πω... είναι το σκαρί του τέτοιο και δεν παίρνει γραμμάριο!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

η κορη μου ειναι 110 και 19,5.την θεωρω κανονικη προς το αδυνατο βαση της εμφανιση αλλα βαση αριθμων γεματη.αλλα βλεποντας τα δικα σας μαλλον ειμαστε υπερβαρες ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μικρός είναι λοιπόν 1.01 ύψος και 15 κιλά βάρος. Είναι μικρούλης, αλλά πού θα πάει; Θα ψηλώσει!

 

Και εμένα οι κόρες μου σε 1 1/2 μήνα γίνονται 4 και είναι 1,01 και 15 κιλά η μία, 14,5 η άλλη.

Με δεδομένο ότι είναι και δίδυμες, μια χαρα.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα οι κόρες μου σε 1 1/2 μήνα γίνονται 4 και είναι 1,01 και 15 κιλά η μία, 14,5 η άλλη.

Με δεδομένο ότι είναι και δίδυμες, μια χαρα.

μια χαρα εμενα η κόρη γινεται 5 σε ενα μήνα και είναι 1,04 και 15 κιλά....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

O γιος μου είναι 112 και 20 κιλά.

Έχει "δεμένο" σωματότυπο. Πάει και κολύμβηση.

Τον βλέπω όμως στο προνήπιο και είναι από τα πιο κοντούλικα.

Εκτός κι αν αυτά που βλέπω είναι του νηπίου.

Λέτε να ψηλώνουν τόσο πολύ μέσα σε ένα χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Και εμένα οι κόρες μου σε 1 1/2 μήνα γίνονται 4 και είναι 1,01 και 15 κιλά η μία, 14,5 η άλλη.

Με δεδομένο ότι είναι και δίδυμες, μια χαρα.

Τσιμπήσαμε και άλλους 3 πόντους χθες που πήγαμε στο γιατρό.

Είναι τώρα 1,04.

Αλλά από βάρος τίποτα. Μάλλον χάσαμε και καμμιά 20οαριά γραμμάρια.

Αν σκεφτείς ότι ψήλωσαν κιόλας, πιο αδύνατες φαίνονται τώρα.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα θρεντ είναι αγχωτικά είτε είναι

για προς τα πάνω είτε για προς τα κάτω !

dont do that to yourself

or to your children

υπαρχει ο παιδικός ΔΜΣ

και ο γιατρός κόρες :-)

 

μιλάει η μαμα ψιλέγκος , τέρατος (κατά τα φαινόμενα της φύσης του ΜΟ ( μέσου όρου ) )

:-)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε λοιπόν στη γιατρό με το που γίναμε ακριβως 4 και οι νέες μετρίσεις είναι 1.02 ύψος και 15 κιλά βάρος (πήραμε το μισό κιλό που είχαμε χάσει). :-P

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Να τα ερχονται τα εγκεφαλικα!!!!!!! θα παθω καταθλιψη μου φαινεται!!! εμενα η δικια μου(σχεδον 4) ειναι.... 97εκ και 14.5 κιλα:(:(:(:(:(:(:(:(:( βασικα για τα κιλα δεν αγχωνομαι, για το υψος της ομως... ο μικρος (που του ριχνει 15 μηνες) ειναι 91εκ ηδη.. τι να πω....

zCgOp2.png

 

...Η επανάσταση είναι σαν το ποδήλατο. Αν σταματήσουμε να κάνουμε πεντάλ, θα πέσουμε...

Link to comment
Share on other sites

O γιος μου είναι 112 και 20 κιλά.

Έχει "δεμένο" σωματότυπο. Πάει και κολύμβηση.

Τον βλέπω όμως στο προνήπιο και είναι από τα πιο κοντούλικα.

Εκτός κι αν αυτά που βλέπω είναι του νηπίου.

Λέτε να ψηλώνουν τόσο πολύ μέσα σε ένα χρόνο;

 

 

 

μαλλον τα νηπια βλεπεις...1.12 για 4 χρονων ειναι τεραστιος!! πολυ ψηλος!!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα νηπια βλεπεις...1.12 για 4 χρονων ειναι τεραστιος!! πολυ ψηλος!!

 

Εχει δίκιο!!!και μενα ο δικός μου ειναι 1.10 και 19 κιλά και είναι στην ανωτερη καμπύλη...Μου τοπε και η παιδιατρος οτι ειναι πολυ ανεπτυγμένος...Κάθε παιδί όμως ειναι διαφορετικό και δεν πρέπει να συγκρίνεται.Ο δικός μου πχ εχει μπαμπά 1.90 οποτε είναι αναμενόμενο:rolleyes:

[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFayBlwwFY0C1g,,16.png[/IMG][/URL][[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFCyBlwwFYQC0w,,34.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...