Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπάνιο Στη Θάλασσα???


Recommended Posts

Κορίτσια για πείτε και άλλες παραλίες εντός Αττικής που έχουν πιθανότητα να είναι καθαρές?

 

Το "Μαυρο Λιθάρι" που είναι yogini?

 

Προς το Σούνιο ποια παραλία είναι καλή και πως θα την βρώ?

Κάποτε υπήρχε ένα θέμα με τις καθαρές παραλίες εντός Αττικής αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα... :(

 

Σήμερα πήγαμε Καβούρι και φυσικά απογοητευτήκαμε και δεν βουτήξαμε...χάλια!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :wink:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 356
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Almodobar OΛA AYTA ΠOY ΓΡΆΦΕΙΣ ΣTO ΑΡΧΙΚΌ POST ΣOY TA KANEIΣ MΠPOΣTA ΣTON KOΣMO;BAΛE ΒΓΑΛΕ ΜΑΓΙΌ ΣΚΟΥΠΊΣΟΥ ME ΠΕΤΣΈΤΑ ΣTO ΕΥΑΊΣΘΗΤΟ ΣHMEIO ΣΚΟΥΠΊΣΟΥ ME MΩPOΜΑΝΤΊΛΑ ΚΤΛ;ΛIΓO ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΌ TO BPIΣKΩ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις φοβάμαι τις θάλασσες στην Αττική, πάντα τις αποφέυγω ακόμα και να σκάω. Καλύτερα πισίνα!

Έχω όμως μία ερώτηση, αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει: πήγα να κολυμπήσω ελεύθερο και δεν μπορούσα να τεντωθώ με τίποτα, αναγκάστηκα να βάλω και σανίδα και το U για στήριξη κοιλιάς!!!Και πήγαινα σαν την πάπια! Με το ύπτιο καλύτερα αλλά δεν μπορώ να τεντώσω τα χέρια πολύ-το ίδιο πρόβλημα. Τι να κάνω;;Θα πάμε μεθαύριο Κω και εκεί δεν υπάρχει σανίδα φυσικά...

Σημείωση: είχα να κολυμπήσω 2 μήνες, γενικά πάω 1-2 φορές την εβδομάδα.

Και εννοείται η κοιλιά μου πάνω που έχει αρχίσει να ψιλοφαίνεται, δεν έχω και ΤΟ βάρος!

Και τώρα που το σκέφτομαι, αν ξέρει καμία και μερικές ασκήσεις "του νερού", με χαρά τις ακούω!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρο προσθιο με ηρεμες κινησεις. Δεν ειναι καιρος να εξασκηθουμε στην πεταλουδα και στο αγωνιστικο ελευθερο. Οπως αισθανεσαι ανετα.

 

Παντως κολυμπαω στην θαλασσα 1 εβδομαδα τωρα ( στην Αθηνα γιατι ο ντοκτορ ειπε να μην παμε πολυ μακρια ) και ειμαι αλλος ανθρωπος! Μενω στο νερο κανενα μισαωρο την φορα, πλατσα πλουτσα απο εδω, χαλαρο κολυμπι και πισω απο εκει, μια χαρα ειναι. Ας μην ηταν και η ζεστη μια χαρα θα ήμασταν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγαινα σε πισινα και καναμε ασκησεις κυριως για την μεση :)

 

Μια πολυ απλη ασκηση ειναι να παρεις μια μικρή μπαλα . Την κρατάς με τα δυο σου χέρια ευθεια μπροστα στο στήθος . Στριβεις δεξια-κεντρο -αριστερα . Υποψην το νερο πρεπει να σου φτανει μεχρι το στήθος . Την ένταση την κανονιζεις εσυ οσο αντέχεις .

 

Συνεχιζεις με την μπάλα την οποια κρατας μπροστα στο στηθος σου . Ισιωνεις τα χερια και την απομακρυνεις . Τα ξαναμαζεύεις κοκ ενω παράλληλα γυρίζεις ελαφρά και τον κορμο σου .

Τα ποδια παντα ελαφρά λυγισμένα και στριβουμε ελαφρά και την λεκάνη και οχι μόνο την μεση γιατι ετσι την καταπονουμε :)

 

Αν θυμηθω και κατι αλλο θα επανελθω :)

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα μπάνια στη θάλασσα (Ναύπλιο-Αγκίστρι) είναι το καλύτερο που έχω κάνει στην εγκυμοσύνη μου. Κολύμπι ακριβώς δεν έκανα παρά για κανα 5λεπτο το πολύ κάθε φορά, αλλά μισή με μία ώρα καθόμουνα κάθε μέρα μέσα στο νερό απλά επιπλέοντας και πλατσουρίζοντας σε 5 τ.μ. γύρω γύρω, νωρίς, βέβαια, κατά τις 10 το πρωί. Απλά έμπαινα αργά-αργά για να μην έχω συσπάσεις από την απότομη κρυάδα και βέβαια δεν έκανα καθόλου βουτιές. Α, φόραγα και εγώ παπουτσάκια ελαστικά, πολλώ δε μάλλον μιας και δεν πηγαίναμε στις παραλίες με την άμμο αλλά στις πιο βραχώδεις αλλά με τουλάχιστον μία ομαλή πρόσβαση, για πιο καθαρά. Απίστευτη απόλαυση. Το μωρό δεν ξέρω αν το απόλαυσε, μιας και δεν το ένιωθα καθόλου όσο ήμουνα στο νερό, αλλά γιατί όχι; αφού όλες οι κινήσεις γίνονται πιο ομαλά, λογικά θα το άφησε το χειρότερο αδιάφορο, το πιθανότερο με μία αίσθηση ηρεμίας και ελευθερίας και αυτό. Εκτός αν για κάποιο λόγο αντενδείκνυται στην περίπτωσή σας, μην το χάσετε για κανένα λόγο.

ut70pP4.jpgut70p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις φοβάμαι τις θάλασσες στην Αττική, πάντα τις αποφέυγω ακόμα και να σκάω. Καλύτερα πισίνα!

Έχω όμως μία ερώτηση, αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει: πήγα να κολυμπήσω ελεύθερο και δεν μπορούσα να τεντωθώ με τίποτα, αναγκάστηκα να βάλω και σανίδα και το U για στήριξη κοιλιάς!!!Και πήγαινα σαν την πάπια! Με το ύπτιο καλύτερα αλλά δεν μπορώ να τεντώσω τα χέρια πολύ-το ίδιο πρόβλημα. Τι να κάνω;;Θα πάμε μεθαύριο Κω και εκεί δεν υπάρχει σανίδα φυσικά...

Σημείωση: είχα να κολυμπήσω 2 μήνες, γενικά πάω 1-2 φορές την εβδομάδα.

Και εννοείται η κοιλιά μου πάνω που έχει αρχίσει να ψιλοφαίνεται, δεν έχω και ΤΟ βάρος!

Και τώρα που το σκέφτομαι, αν ξέρει καμία και μερικές ασκήσεις "του νερού", με χαρά τις ακούω!!

Ευχαριστώ!

εμενα ο γυναικολογος μου ειπε να μην κολυμπαω σε πισινα εκτος και αν ειναι δικια μου.

και περισυ ειχα ρωτησει ενα δερματολογο για τον μικρο και μου ειπε να μην βαζω το παιδι σε πισινα

Link to comment
Share on other sites

Kαι ο δικός μου γυναικολόγος, αν και ο ίδιος πηγαίνει σε πισίνα, μου έλεγε οτι δεν προτείνει σε γυναίκες να πηγαίνουν, είναι ποοοολύ εύκολο να μολυνθείς από μύκητες (το πιο απλό απ όσα μου είπε :shock: ), ουρολοίμωξη κλπ κλπ. Το μπάνιο ενδείκνυται σε καθαρές θάλασσες και μόνο. Και με μεγάλη λύπη φίλες μου θα σας πώ ότι όλες οι παραλίες της Αττικής μέχρι το Σούνιο αλλά και από την άλλη μεριά (Λούτσα, Βαυρώνα, Πόρτο Ράφτη κλπ) έχουν για φέτος μαύρη σημαία (δλδ δεν είναι κατάλληλες για μπάνιο). Θα ψάξω να βρω το άρθρο να σας βάλω το link και επανέρχομαι.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι 48 πιο βρώμικες ακτές...

 

 

Σύμφωνα με έρευνα του Tμήματος Γεωλογίας του Πανεπιστημίου Aθηνών, οι τιμέςτων βαρέων μετάλλων στα νερά του Aσωπού ξεπερνούν τις οριακές τιμές της Eυρωπαϊκής Eνωσης. Πού βρέθηκαν υψηλές τιμές κολοβακτηριδίων. Στα δείγματα νερού και ιζήματος από τις 93 παραλίες, εξετάστηκαν από το επιτελείο του ΠAKOE οι ακόλουθες φυσικές, χημικές και μικροβιολογικές παράμετροι:θολερότητα (TSS), θερμοκρασία, οξύτητα - αλκαλικότητα (pH), βιοχημικάκαταναλισκόμενο οξυγόνο (B. O. D. ), χημικά καταναλισκόμενο οξυγόνο (C. O.D. ), διαλυμένο οξυγόνο (D. O. ), φώσφορος και φωσφορικά (P-P04), άζωτο,νιτρώδη και νιτρικά (N-N03), κολοβακτηριοειδή (TOTAL COLIFORMS) καικολοβακτηρίδια (FECAL OLIFORMS).

Tο ΠAKOE εκπονεί τα τελικά συμπεράσματα για την καταλληλότητα ή την ακαταλληλότητα των παραλίων, βάσει στατιστικής μεθοδολογίας. Δηλαδή εξετάζεται η συνεργιστική δράση όλων των παραμέτρων', εξηγεί ο πρόεδροςτου ΠAKOE, χημικός -γεωλόγος Παναγιώτης Xριστοδουλάκης. Tο γεγονός ότι ανάμεσα στις βρώμικες παραλίες ορισμένες έχουν και γαλάζια σημαία,συμβαίνει γιατί οι ιδιωτικοί φορείς που διενεργούν τις δειγματοληψίες γιατην απονομή γαλάζιας σημαίας τις πραγματοποιούν τον Aπρίλιο. OAπρίλιος δεν είναι μήνας αιχμής για τις παραλίες και επιπλέον τα ξενοδοχεία είναι άδεια.

Tο ΠAKOE συνιστά στους πολίτες να προσέχουν σε ποια νερά κολυμπούν. Nα μηνκολυμπούν όταν η θάλασσα πρασινίζει, γιατί τότε είναι γεμάτη σάπια φύκιακαι πλαγκτόν. Aν η επιφάνειά της ιριδίζει, τότε είναι γεμάτη πετρέλαιο,πίσσες, λάδια και απόβλητα βόθρων.Νεοπλασίες και δερματίτιδεςEπομένως να μην μπαίνουν σε νερά που το χρώμα τους είναι βαθύ πράσινο και σε θάλασσα που έχει πετρέλαιο, λάδια και απόβλητα βόθρων. Oι βρωμιές αυτέςπροκαλούν καρκίνο της μήτρας, νεοπλασίες και χρόνιες δερματίτιδες. Nα μην αναδεύουν τη θάλασσα όταν υπάρχει λάσπη στον βυθό. H ύπαρξη λάσπης υποδηλώνει την ύπαρξη μολύβδου και υδραργύρου, που την ανατάραξη μπορεί να εισέλθουν στον οργανισμό από το στόμα και τους πόρους του δέρματος'.

Ποιες είναι οι 48 βρώμικες ακτές

1. Πέραμα

2. Aκτή Θεμιστοκλέους (αρχή)

3. Aκτή Θεμιστοκλέους (Tσακός)

4. Aκτή Θεμιστοκλέους (Διογένης)

5. Bοτσαλάκια

6. Eδεμ

7. Kαλαμάκι

8. EOT Aλίμου

9. Γλυφάδα

10. Πλαζ Aστήρ Γλυφάδα

11. Πλαζ Aστήρ Γλυφάδα

12. Aκτή EOT Bούλα

13. Aστήρ Bουλιαγμένης

14. Bάρκιζα

15. Aκτή EOT Bάρκιζα

16. Λαγονήσι

17. Παλαιά Φώκαια

18. Λαύριο

19. Δασκαλειό Kερατέας

20. Aυλάκι

21. Bραυρώνα

22. Aρτέμιδα

23. Pαφήνα

24. Nέα Mάκρη

25. Σχοινιάς

26. Σκάλα Ωρωπού

27. Xαλκούτσι (Ποτάμι 1)

28. Xαλκούτσι (Πηγαδάκια 2)

29. Kόρινθος (Nομαρχία)

30. Kόρινθος (500μ. Πατρα)

31. Kόρινθος (Ποσειδώνιο προς Λουτράκι)

32. Iσθμια I

33. Iσθμια II

34. Σουσάκι

35. Motor Oil

36. Aγιοι Θεόδωροι II

37. Aλσος Kέντρο

38. Kινέττα (Camping Costa)

39. Eλευσίνα αρχή

40. Eλευσίνα ( 500 μέτρα μετά)

41. Eλευσίνα (Kαφέ O Φονιάς)

42. Nέα Πέραμος OTE

43. Nέα Πέραμος (μετά το στρατόπεδο)

44. Nέα Πέραμος (στα 400 μέτρα )

45. Λουτρόπυργος (αρχή)

46. Λουτρόπυργος

47. Aσπρόπυργος

48. Aσπρόπυργος

Από έγκυρη πηγή έμαθα ότι δυστυχώς ΟΛΕΣ οι παραλίες πλην Πόρτο Γερμενού στην Αττική έπρεπε να έχουν μαύρη σημαία. Λυπάμαι αλλά Κάλαμος, Κερατέα είναι τίγκα στα κολοβακτηρίδια.

 

 

απο το http://press-gr.blogspot.com/

 

επίσης δείτε εδώ:

http://www.alphatv.gr/index.asp?a_id=90&news_id=30609

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπλιάαααξ! Καλά κάνω και φοβάμαι λοιπόν! Όσο για την πισίνα, κι εμένα με ρώτησε ο γυναικολόγος ποια είναι κι έτσι μετά από την ...έγκρισή του θα αρχίσω το Σεπτέμβρη το πρόγραμμα που έχουν για τις εγκύους!

 

εμενα ο γυναικολογος μου ειπε να μην κολυμπαω σε πισινα εκτος και αν ειναι δικια μου.

και περισυ ειχα ρωτησει ενα δερματολογο για τον μικρο και μου ειπε να μην βαζω το παιδι σε πισινα

 

Τώρα για την μόνο ιδιωτική πισίνα, κάπως υπερβολή μου φαίνεται, εκτός κι αν υπάρχει ευαισθησία σε λοιμώξεις.

 

Καλά πλατσουρίσματα σε όλες μας! :D

Link to comment
Share on other sites

Almodobar OΛA AYTA ΠOY ΓΡΆΦΕΙΣ ΣTO ΑΡΧΙΚΌ POST ΣOY TA KANEIΣ MΠPOΣTA ΣTON KOΣMO;BAΛE ΒΓΑΛΕ ΜΑΓΙΌ ΣΚΟΥΠΊΣΟΥ ME ΠΕΤΣΈΤΑ ΣTO ΕΥΑΊΣΘΗΤΟ ΣHMEIO ΣΚΟΥΠΊΣΟΥ ME MΩPOΜΑΝΤΊΛΑ ΚΤΛ;ΛIΓO ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΌ TO BPIΣKΩ...

 

Μπροστά στην υγιεινή την δικιά μου και του μωρού μου δεν λογαριάζω τίποτα άλλο.Πόσο μάλλον να ασχολούμαι με το πώς με βλέπουν στην παραλία.

Link to comment
Share on other sites

Μπλιάαααξ! Καλά κάνω και φοβάμαι λοιπόν! Όσο για την πισίνα, κι εμένα με ρώτησε ο γυναικολόγος ποια είναι κι έτσι μετά από την ...έγκρισή του θα αρχίσω το Σεπτέμβρη το πρόγραμμα που έχουν για τις εγκύους!

 

εμενα ο γυναικολογος μου ειπε να μην κολυμπαω σε πισινα εκτος και αν ειναι δικια μου.

και περισυ ειχα ρωτησει ενα δερματολογο για τον μικρο και μου ειπε να μην βαζω το παιδι σε πισινα

 

Τώρα για την μόνο ιδιωτική πισίνα, κάπως υπερβολή μου φαίνεται, εκτός κι αν υπάρχει ευαισθησία σε λοιμώξεις.

 

Καλά πλατσουρίσματα σε όλες μας! :Dκοιτα επειδη εχω δουλεψει σε ξενοδοχειο και εχω δει πραγματα.και φαντασου σε μια πισινα να εχουν μπει 1οο ατομα?

Link to comment
Share on other sites

Kαι για πες μας και κάθε πότε αλλάζεται το νερό? :wink:
οταν την εβαφαν μια φορα το χρονο ή τα δυο αναλογος ποτε το ζητουσε.Μεσα εριχναν ταμπλετες χλωριου ,που ειναι πολυ καλες για να καθαριζονται οι σκληροι λεκεδες :wink: .εχουν συστημα αυτοκαθαρισμου .αλλα προσωπικα δεν μπαινω :wink: ευτυχως εδω εχουμε αρκετες καθαρες παραλιες
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το νερο, εφ'οσον εχει καλη φιλτρανση και χλωριώνεται τακτικα με ταμπλετες, μπορει να μην χρειαστει αλλαγη για χρονια. Τουλαχιστον στην Αμερικη που ειναι και υστερικοι με την κθαριοτητα κανουν 5-6 χρονια να αλλαξουν το νερο, αλλα δεν παυει να παραμενει καθαροτατο. Ασχετο, απλα ηθελα να το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

Nαι πράγματι έτσι είναι, για χρόνια μπορείς να κρατήσεις το νερό της πισίνας και αν ακολουθείς ένα σωστό πρόγραμμα καθαρισμού να μην υπάρχει πρόβλημα κανένα... Καμία αντίρρηση για τις ιδιωτικές πισίνες... Για τις δημόσιες πισίνες και αυτές που επισκέπτονται πολλά άτομα καθημερινά έχω τις αμφιβολίες μου, μιας και δε μπορείς να είσαι σίγουρος ότι τα άτομα που μπαίνουν μέσα τηρούν κατά γράμμα τις οδηγίες που υποτίθεται πρέπει να ακολουθούν (να μην υπάρχουν δερματικά/γυναικολογικά/ουρολογικά προβληματα και φυσικά να μην ουρούν μεσα στην πισίνα). Ο καθαρισμός της πισίνας γίνεται συνήθως βράδυ, που δεν έχει κόσμο... Κατα τη διάρκεια της ημέρας λοιπόν (και μέχρι να γίνει ο βραδυνός καθαρισμός) ποιος μου εγγυάται ότι όλα είναι καλά? :wink:

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Almodobar OΛA AYTA ΠOY ΓΡΆΦΕΙΣ ΣTO ΑΡΧΙΚΌ POST ΣOY TA KANEIΣ MΠPOΣTA ΣTON KOΣMO;BAΛE ΒΓΑΛΕ ΜΑΓΙΌ ΣΚΟΥΠΊΣΟΥ ME ΠΕΤΣΈΤΑ ΣTO ΕΥΑΊΣΘΗΤΟ ΣHMEIO ΣΚΟΥΠΊΣΟΥ ME MΩPOΜΑΝΤΊΛΑ ΚΤΛ;ΛIΓO ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΌ TO BPIΣKΩ...

 

Μπροστά στην υγιεινή την δικιά μου και του μωρού μου δεν λογαριάζω τίποτα άλλο.Πόσο μάλλον να ασχολούμαι με το πώς με βλέπουν στην παραλία.

 

Κι εγώ τα ίδια κάνω... Φοβάμαι πάρα πολύ γιατί τους πρώτους μήνες ταλαιπωρήθηκα με κολπίτιδα. Τελευταία φορά που πήγα στη θάλασσα έκανα την παραπάνω διαδικασία 3 φορές!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό που λένε οι γιατροί να αλλάζουμε αμέσως μαγιό μετά το μπάνιο μην το αγνοήσετε...όπως έκανα προχθες εγώ!....ψόφησα στον πόνο μετά και τα ψιλοχρειάστηκα....με πόνεσε πολύ η κοιλιά μου (σαν ελαφροί πόνοι περιόδου)....εντάξει ευτυχώς για μια μέρα :)

Link to comment
Share on other sites

ti na sou vre lenaki, den xero ti eho pathei. einai mesa avgoustou kai eho mpei stin thalassa 3 fores!!! kai den me peirazei kai katholou..

 

les na eimai arrosti??? "giatre mou tha pethano??"

 

:lol:

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ,ΓΙΑΤΙ...????ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΙΤΣΑ...

ΕΓΩ ΠΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ Κ ΔΡΟΣΙΖΩ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ...Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ!!!!!!!!! :lol:

Kαι 'γω ακριβως ενα απ'τα ιδια,καθε μερα θαλασσα και ξεχναω να βγω,ξαλαφρωνω μολις μπω μεσα και οταν ειναι η ωρα να βγω αισθανομαι τοσο βαρια(νομιζω ζυγιζουμε 6 κιλα λιγοτερο μεσα στο νερο)ξερετε τι ανακουφιση ειναι αυτη για τη μεσουλα μας.? :D
6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι μπορώ να κολυμπάω παντού αρκεί να έχω βάλει ένα υπόθετο Daktarin 200mg μέρα παρα μέρα ..

Βέβαια βρίσκομαι σε διακοπές στην Πρέβεζα όπου κολυμπάω στο Ιόνιο το οποίο είναι πεντακάθαρο!! Αλλά ντάξ .. προσέχω για να έχω .. Να φανταστείτε τη μικρή που ήτανε 5 μηνών όταν κατεβήκαμε για διακοπές ενώ η γιατρός μου είχε πεί όχι μπάνια πριν τον 6ο μήνα, εγώ την έβαζα γιατί έβλεπες μέχρι και το τελευταίο βοτσαλάκι απο το πεντακάθαρο νερό ..

Είναι λίγο δυσάρεστο το υπόθετο βέβαια αλλά να σας πώ, πήγα και κολύμπησα στις νεροτσουλήθρες στην Κόρινθο πριν απο κανα μήνα και μέχρι στιγμής είμαι καλά :P:P:P

Να κάνετε μπάνιο φίλες μου .. είναι πανυπέροχο!!!!!!!!!!!!!! :wink::D:D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Είμαι μόνο μερικών εβδομάδων. Ρώτησα τον γιατρό μου αν μπορώ να κάνω μπάνιο και μου είπε ότι μπορώ. Βέβαια παίρνω παράλληλα utrogestan αυτόν τον καιρό καθώς είχα κάτι πονάκια και καφέ υγρά τα οποία έχουν υποχωρήσει λόγω των φαρμάκων. Θα ήταν επικύνδινο να μπω στην θάλασσα;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...