Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα!

Πρωτη φορα γραφω,αλλα σας παρακολουθω καιρο.εγω παρηγγειλα αμαζον γιατι τοξερα οτι ειναι φερεγγυο.λοιπον πηρα πολλα πραματα,μεγαλη παραγγελια.δεν τα βιαζομουν ιδιαιτερα και προτιμουσα να μου τα φερουν ολα μαζι.(γενναω σεπτεμβρη).Αλλα.....

με ενημερωνουν οτι σπασαν την παραγγελια σε 6 κομματια.νταξει το καροτσι,αλλα ολα τα αλλα δεν ηταν ογκωδη.αποτελεσμα?ειχα 6 διαφορετικες ημερομηνιες παραδοσεις και αλλο ερχοταν με royal mail,δηλ ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ,που δεν εχουν tracking number,αλλο με dhl.de,αλλο με ups.κανενα δεν ηρθε την ημερομηνια που μου στελνε το αμαζον,ολα νωριτερα.ερχοντουσαν χωρις ειδοποιηση,απτις 8.30 το πρωι μεχρι και 7.30 το βραδυ.ευτυχως που ημουν σπιτι .παρολα αυτα ενα προιον δεν ηρθε και μου στειλε μειλ το αμαζον,πριν την ημερομηνια παραδοσης του,οτι προσπαθησαν να το παραδοσουν 3 φορες αλλα δεν με βρηκαν(ψεμα) και το προιον εχει ηδη γυρισει αγγλια και θα μου επιστραφει το ποσο.το συγκεκριμενο δεν ειχε tracking number γιατι ηταν ταχυμεταφορες ελτα που δεν σου δινει το αμαζον.

Επισης μου εκαναν προβλημα με την πιστωτικη,δεν επαρκουσε το υπολοιπο προφανως,αλλα δεν μου ελεγαν τι ακριβως φταιει και να το ελεγξω με την τραπεζα γιατι αλλιως θα ακυρωσουν την παραγγελια.

ελπιζω την επομενη φορα να μην ξανασπασουν την παραγγελια,γιατι τα κουριερ εδω αδιαφορουν πληρως.ουτε χαρτακι οτι περασαν αφηνουν.

συγγνωμη για το μεγαλο μνμ.

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα σας!!

 

Πριν απο μια ωρα παρέλαβα αυτό το πατίνι

και δυο ταψάκια της pyrex που τα χτυπησα στις 4μιση λιρες κ 5μιση λιρες

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000W9E3QQ/ref=oss_product

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002QF56K6/ref=oss_product

 

Εβαλα την παραγγελία την κυριακή, χτες εφυγε απο εκει....και σημερα παρέλαβα χεχεχε!

 

Το πατίνι αψογο, πολύ ωραιο το συναρμολογήσαμε σε 2 λεπτά μέσα και τα φωτάκια του καταπληκτικά!

Ανυπομονώ να το δωσω στην μικρή μου την Κυριακή να δω την αντιδρασή της !

 

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάποια στιγμή διάβασα για μια κοπέλα που κάνει αγορές από next.uk, μπήκα κ μου άρεσαν πολύ ειδικά τα παιδικά ρούχα.

Θέλω να παραγγείλω μερικά κ δε βγάζω άκρη... παρακαλώ όποια κοπέλα έχει κάνει αγορές να help!

:-P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!

Πρωτη φορα γραφω,αλλα σας παρακολουθω καιρο.εγω παρηγγειλα αμαζον γιατι τοξερα οτι ειναι φερεγγυο.λοιπον πηρα πολλα πραματα,μεγαλη παραγγελια.δεν τα βιαζομουν ιδιαιτερα και προτιμουσα να μου τα φερουν ολα μαζι.(γενναω σεπτεμβρη).Αλλα.....

με ενημερωνουν οτι σπασαν την παραγγελια σε 6 κομματια.νταξει το καροτσι,αλλα ολα τα αλλα δεν ηταν ογκωδη.αποτελεσμα?ειχα 6 διαφορετικες ημερομηνιες παραδοσεις και αλλο ερχοταν με royal mail,δηλ ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ,που δεν εχουν tracking number,αλλο με dhl.de,αλλο με ups.κανενα δεν ηρθε την ημερομηνια που μου στελνε το αμαζον,ολα νωριτερα.ερχοντουσαν χωρις ειδοποιηση,απτις 8.30 το πρωι μεχρι και 7.30 το βραδυ.ευτυχως που ημουν σπιτι .παρολα αυτα ενα προιον δεν ηρθε και μου στειλε μειλ το αμαζον,πριν την ημερομηνια παραδοσης του,οτι προσπαθησαν να το παραδοσουν 3 φορες αλλα δεν με βρηκαν(ψεμα) και το προιον εχει ηδη γυρισει αγγλια και θα μου επιστραφει το ποσο.το συγκεκριμενο δεν ειχε tracking number γιατι ηταν ταχυμεταφορες ελτα που δεν σου δινει το αμαζον.

Επισης μου εκαναν προβλημα με την πιστωτικη,δεν επαρκουσε το υπολοιπο προφανως,αλλα δεν μου ελεγαν τι ακριβως φταιει και να το ελεγξω με την τραπεζα γιατι αλλιως θα ακυρωσουν την παραγγελια.

ελπιζω την επομενη φορα να μην ξανασπασουν την παραγγελια,γιατι τα κουριερ εδω αδιαφορουν πληρως.ουτε χαρτακι οτι περασαν αφηνουν.

συγγνωμη για το μεγαλο μνμ.

 

Σήμερα έλαβα και εγώ τις παραγγελίες απο amazon.Βρισκόταν Ελλάδα απο 24/6 και οι ταχυμεταφορές τάχα μου πέρασαν και δεν με βρήκαν και πήραν και τηλ.στο σταθερό(ποτέ δεν είχα σταθερό:rolleyes::rolleyes:)πάντως tr.No έχουν οι ταχυμεταφορές.Εγώ απο εκεί τα παρακολουθούσα.Αφού τους πήρα τηλ.και τους ξ@χ@σα κανονικά σε 15 λεπτά μου τα έφεραν με τις δικαιολογίες που είπα πιο πάνω.Ήταν η 3η φορά που δεν μου φέρνουν αμέσως την παραγγελία αλλά την ψάχνω εγώ:evil:Είχα στείλει mail και στο amazon και απάντησαν αμέσως.Επειδή ήταν αρκετα μεγάλη και ακριβή παραγγελία μίλησαν και αυτοί με dhl(μου έδειξαν το mail).Εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένη απο το amazon.

Ορισμένα απο αυτά που πήρα:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0013FW5G8/ref=oss_product

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003Y3PTVK/ref=oss_product

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002GZ4NJ6/ref=oss_product

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια τα φώτα σας!!!

 

θέλω να αγοράσω κάποια πόλο μπλουζάκια για τον γιο μου και συγκεκριμένα αυτά που τα έχει -30%

http://usa.tommy.com/tommy/browse/productDetailWithPicker.jsp?productId=CD37100268&categoryId=&skuColorId=420 **4

δεν έχω ψωνίσει ποτέ από Αμερική αλλά επειδή είναι μικρή παραγγελία έχω ακούσει ότι δεν υπάρχει φόβος τελωνείου. τι λέτε και εσείς σαν πιο έμπειρες;;;

βέβαια δεν ξέρω πόσα είναι τα μεταφορικά , μήπως το βλέπετε κάπου;;; έχετε ψωνίσει ποτέ από αυτό;;; τι με συμβουλεύεται;;;

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα φώτα σας!!!

 

θέλω να αγοράσω κάποια πόλο μπλουζάκια για τον γιο μου και συγκεκριμένα αυτά που τα έχει -30%

http://usa.tommy.com/tommy/browse/productDetailWithPicker.jsp?productId=CD37100268&categoryId=&skuColorId=420 **4

δεν έχω ψωνίσει ποτέ από Αμερική αλλά επειδή είναι μικρή παραγγελία έχω ακούσει ότι δεν υπάρχει φόβος τελωνείου. τι λέτε και εσείς σαν πιο έμπειρες;;;

βέβαια δεν ξέρω πόσα είναι τα μεταφορικά , μήπως το βλέπετε κάπου;;; έχετε ψωνίσει ποτέ από αυτό;;; τι με συμβουλεύεται;;;

 

 

η αλήθεια είναι ότι το έβλεπα καιρό στην λίστα αλλά επιφυλασσόμουν λόγω usa

Link to comment
Share on other sites

όσο αφορά το άμαζον και έμενα μου έσπασε μια παραγγελεία στα 2

την πρώτη την παρέλαβα Δευτέρα πρωί ενώ είχα παραγγείλει την Πέμπτη σε μία παραγγελία τα εξής :

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Babycare-Must-Haves-Travel/dp/B001EHCSX0/ref=sr_1_8?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1309450148&sr=1-8 *2

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Tears-Baby-Body/dp/B00499DRDU/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1309450239&sr=1-1 *3

 

και περιμένω ακόμη το δεύτερο travel-set.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αστο agakir...μτφ 44,95$..τσαμπα πραμα!!!

 

 

και νόμισα ότι έκανα λάθος!!!

 

σίγουρα δεν παίζει ρόλο η παραγγελία που θα κάνεις;;;

γιατί εγώ βγάζω ένα μικρό καλαθάκι ..καθότι περίοδος κρίσης, περίπου στα 50 δολάρια.

Link to comment
Share on other sites

και αν ειναι αποστολή με courrier θα πληρωσεις στανταρ τελωνειο και εξοδα εκτελωνισμου στη courrier.

 

 

σκεφτόμουν για απλή αποστολή με usps που από ότι έχω διαβάσει από δικές σας εμπειρίες δεν περνά τελωνείο....

αλλά αρχίζω να το ξανασκέφτομαι με 45 δολάρια μεταφορικά!!!!

ευχαριστώ πάντως για την άμεση βοήθεια .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάποια στιγμή διάβασα για μια κοπέλα που κάνει αγορές από next.uk, μπήκα κ μου άρεσαν πολύ ειδικά τα παιδικά ρούχα.

Θέλω να παραγγείλω μερικά κ δε βγάζω άκρη... παρακαλώ όποια κοπέλα έχει κάνει αγορές να help!

 

μονο personal shopping

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Marillia, τί είναι το personal shopping?

Τους έστειλα email για να μάθω αν μπορώ να γραφτώ κ να κάνω αγορές. Περιμένω να μου απαντήσουν. Πάντως αν εννοείς αγορές από κατάστημα, εδω στη Θεσ/νίκη δεν έχει κάπου next. Κρίμα γιατί είναι πολύ ωραία τα παιδικά τους...

:-P
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

υπαρχει κανα site που ν εχει αυτοκόλλητα τοιχου οικονομικα???

κοιταγα ν αγορασω απο Ελληνικο μαγαζι κ εχει τιμες τρελες

70 κ 80 ευρω για 5-6 αυτοκολλητα σ απλο σχεδιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marillia, τί είναι το personal shopping?

Τους έστειλα email για να μάθω αν μπορώ να γραφτώ κ να κάνω αγορές. Περιμένω να μου απαντήσουν. Πάντως αν εννοείς αγορές από κατάστημα, εδω στη Θεσ/νίκη δεν έχει κάπου next. Κρίμα γιατί είναι πολύ ωραία τα παιδικά τους...

 

Δεν στελνουν ελλαδα. Καποιος αναλαμβανει να τα παραλαβει ή να ψωνισει για σενα και να στα στειλει απο Αγγλια. Στην υπογραφη του καλαμαρακιου υπαρχει μια κοπελα στην αγγλια που το κανει αυτο.

 

Δεν θυμαμαι αν δεχονται ιδια διευθυνση παραδοσης με τη διευθυνση λογαριασμο στα next.uk ουτε αν δεχονται ελληνικη πιστωτικη

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

υπαρχει κανα site που ν εχει αυτοκόλλητα τοιχου οικονομικα???

κοιταγα ν αγορασω απο Ελληνικο μαγαζι κ εχει τιμες τρελες

70 κ 80 ευρω για 5-6 αυτοκολλητα σ απλο σχεδιο!!!!!

Μιλάς για παιδικά αυτοκόλλητα? Στο αμαζον έχει σίγουρα. Εγώ είχα αγοράσει τα δικά μου απο cosycorner τότε 72ε(φάρμα) και το αμαζον τα έχει τώρα 42 ευρώ ,αλλά δεν είχα ανακαλύψει τις αγορές από εξωτερικό!

Εκτός αν μιλάς για λίγα κομμάτια και όχι τόσα πολλά που θα βρεις και στο ebay σίγουρα!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν στελνουν ελλαδα. Καποιος αναλαμβανει να τα παραλαβει ή να ψωνισει για σενα και να στα στειλει απο Αγγλια. Στην υπογραφη του καλαμαρακιου υπαρχει μια κοπελα στην αγγλια που το κανει αυτο.

 

Δεν θυμαμαι αν δεχονται ιδια διευθυνση παραδοσης με τη διευθυνση λογαριασμο στα next.uk ουτε αν δεχονται ελληνικη πιστωτικη

 

καλημερα

το νεξτ θελει ιδια διευθυνση στην καρτα κ φυσικη για να στειλει, δηλ καρτα αγγλιας

Link to comment
Share on other sites

Για πεστε λίγο πώς βγαίνει η κάρτα αγγλίας? Πιάνετε και η κάρτα του amazon για αγγλική? Μπορεί να πληρωθεί και μέσω internet?

Αν έχει ξαναγίνει κουβέντα πάνω σ'αυτό μπορείτε να δώσετε link?

Thanks!!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

fifitsa, γεια σου!

 

Το χουμε ψαξει πολυ το θεμα για αγγλικη καρτα ή εστω ελληνικη αλλα να εχει περασμενη αγγλικη διευθυνση (τυπου να πας στην τραπεζα και να δηλωσεις ως διευθυνση σου τη διευθυνση του MUM). Δε γινεται τιποτα. ΟΠοτε next μονο με περσοναλ σοπερ. Εγω ουτε αυτο δεν κανω. Νταξει...ειπαμε! Δε θα τους παρακαλαμε για να τους δωσουμε και τα λεφτα μας.

 

(Προσωπικα περιμενω το -70% του benetton παντως.....και το next αστο να κανει κολπα :P). Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες, αγαπητο next! :twisted:

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια, μεταξύ άλλων μου έγραψαν κ αυτά απ τη next:But don't worry! We are planning on further international expansion and we hope to add more countries to this list very soon. Please be patient - we will try and deliver to your country as quickly as we can.Αναμένουμε... Marillia ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

:-P
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για παιδικά αυτοκόλλητα? Στο αμαζον έχει σίγουρα. Εγώ είχα αγοράσει τα δικά μου απο cosycorner τότε 72ε(φάρμα) και το αμαζον τα έχει τώρα 42 ευρώ ,αλλά δεν είχα ανακαλύψει τις αγορές από εξωτερικό!

Εκτός αν μιλάς για λίγα κομμάτια και όχι τόσα πολλά που θα βρεις και στο ebay σίγουρα!

 

κ εγω ειδα στο cosy corner αλλα μου φαινεται λιγο τσουχτερο

 

το amazon δεν ειναι οπως τ ebay με δημοπρασιες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

15% εκπτωση εχει μόνο για σήμερα το σάιτ της crocs, έχει λεει γενέθλια. Και μηδεν μεταφορικά για παραγγελίες από 70 ευρώ και πάνω

πάντως να σας πω κατι κορίτσια? τα crocs που παρέλαβα από το original site δεν εχουν καμία σχέση με τα crocs που εχω αγοράσει από αλλού... πιο μαλακά, πιο ιδιαίτερο υλικό. Τα σανδάλια τους δε, ειναι λες και πετάς, αλλο πράγμα! ενθουσιάστηκα, όπως καταλαβατε! :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

υπαρχει κανα site που ν εχει αυτοκόλλητα τοιχου οικονομικα???

κοιταγα ν αγορασω απο Ελληνικο μαγαζι κ εχει τιμες τρελες

70 κ 80 ευρω για 5-6 αυτοκολλητα σ απλο σχεδιο!!!!!

 

Ρίξε μια ματια και εδω:

 

http://www.polychromo.gr

http://www.xlshop.gr/

http://www.paint4style.gr

 

Το πρώτο και το δευτερο εχουν κατι 10λεπτα, 20λεπτα διαφορά στην τιμή τους, το τριτο πάει στο 2ευρω (τουλάχιστον για μια συγκεκριμένη σειρά αυτοκόλλητα που εχω ψάξει εγω).

 

Υ.Γ.: Δεν εχω ψωνίσει απο κανενα ...

vHVdp3.png"]vHVdp3.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

fifitsa, γεια σου!

 

Το χουμε ψαξει πολυ το θεμα για αγγλικη καρτα ή εστω ελληνικη αλλα να εχει περασμενη αγγλικη διευθυνση (τυπου να πας στην τραπεζα και να δηλωσεις ως διευθυνση σου τη διευθυνση του MUM). Δε γινεται τιποτα. ΟΠοτε next μονο με περσοναλ σοπερ. Εγω ουτε αυτο δεν κανω. Νταξει...ειπαμε! Δε θα τους παρακαλαμε για να τους δωσουμε και τα λεφτα μας.

 

(Προσωπικα περιμενω το -70% του benetton παντως.....και το next αστο να κανει κολπα :P). Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες, αγαπητο next! :twisted:

 

Καλημέρα!! και εγώ κάθε χρονιά τα μπενετον περιμένω και φυσικά όταν έχει 70% έχω και αγόρια οπότε αγοράζω ότι βρω. Όποτε αρχίσουν σφυρίξτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...