Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

αχ να μη το στελνει ελλαδα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004MKNO8Y/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

που να βρω ενα οικονομικο καροτσι για δευτερο αλλα καλο για χειμωνα??????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ να μη το στελνει ελλαδα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004MKNO8Y/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

που να βρω ενα οικονομικο καροτσι για δευτερο αλλα καλο για χειμωνα??????

 

Στο bimbomarket.it κοίταξες?:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

φιουου ευχαριστώ κορίτσια! ευτυχως ρωτησα κι εδω!

δηλαδη καλαμαρι να σε ρωτησω αν συνδεσεις το καλωδιο χωρις τον ανταπτορα πιανει κανονικα η κεραια απλα ζοριζεται λογω μεγέθους; Και στο πλαισιο πως το ζηταμε δηλαδη;;;!!

 

Ελα Καλημέρα

 

Λοιπον ρωτησα τον συζηγο χτες κ μου υπενθύμισε τα εξής οτι ζοριζεται το καλωδιο να μπει κ ειναι επικυνδυνο για την υποδοχή πανω στην τηλεοραση μη σπασει κτλπ, οτι αν το βαλεις σκετο δεν εχεις 100% αποδοση κ δεν φαινονται αριστα τα καναλια κ εχει δικιο.

Τελικά το καλωδιο της κεραιας λεει το αλλαξαμε κ πηραμε απο το ακριβο το λεπτο(απο πλαισιο) κ το ανταπτοράκι το πηρε απο μαγαζι με ηλεκτρολογικά ειδα, τους ειπε λεει τι θελει κ διαμετρο κ του το βρηκαν εκανε γυρω στα 10-15ευρω

Τωρα στο πλαισιο ισως το εχουν το ανταπτοράκι, θα τους πεις τι θελεις κ λογικα θα το εχουν

 

Κορίτσια μια βοήθεια θα ηθελα σας παρακαλώ.Ψώνισα κάποια πράγματα από

το αμαζον και στην επιλογή track your package μου λέει τα εξής :

 

KOROPI, ATHENS

Additional information is required to process through customs. Please contact the carrier to ensure timely delivery - 18 October 2011 9:00:00

 

Επειδή δεν έχω ξαναψωνίσει από εκεί. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό;; Πρέπει να κάνω κάτι εγώ;;Εμπλέκεται κάπου το τελωνείο;;:confused::confused:

 

Συγγνώμη αλλά είμαι άσχετη και αγχώθηκα τώρα.

Ας μου απαντήσει όποια ξέρεις σας παρακαλώ.

 

Νομιζω....οτι ισως περασαν να στο αφησουν κ δεν σε βρηκαν???

Αλλα κ παλι μπορει να κανω λαθος.

Οπως κ να εχει παρε τηλεφωνο στην εταιρεια που εχει αναλάβει να στο φέρει

για να δεις τι συμβαίνει

 

 

Καλημέρα. Κάποια κοπέλα αν θυμάμαι είχε παραγγείλει κάτι τέτοιο:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004DL1XO4/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004124NZQ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Μήπως παρέλαβε να μου πει τι γραμμή έχουν; Ο άνδρας μου φοράει (λόγω υψους περισσότερο) ανάλογα τη γραμμή ΧΧL ή XXXL.

 

Ζιβάγκο πως το ψάχνουμε στο εβαυ και φανελάκια εσωθερμικά γυναικεία αν έχετε να προτείνετε καλοδεχούμενα.

 

Η Access τα πήρε προχθες δεν νομιζω να εχει παραλάβει ακομη αλλιως θα ενημέρωνε

 

Link to comment
Share on other sites

 

oneiraki πωλητής λέει ότι απο 2 κομμάτια και πάνω είναι 0.50 τα μεταφορικά . του έστειλες μνμ για να στο κάνειο αυτό ή το έκανε απευθείας στην πληρωμή?

Link to comment
Share on other sites

oneiraki πωλητής λέει ότι απο 2 κομμάτια και πάνω είναι 0.50 τα μεταφορικά . του έστειλες μνμ για να στο κάνειο αυτό ή το έκανε απευθείας στην πληρωμή?

 

To κάνει απευθείας στην πληρωμή:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και βρακάκια:

δεν τα δοκιμάσαμε ακόμη αλλά τα καλύτερα μας είναι τα παρακάτω:

http://www.ebay.co.uk/itm/Mothercare-5-Pack-Girls-White-Cotton-Briefs-Age-5-6-/390356920522?pt=Girl_s_Clothing&hash=item5ae315e8ca#ht_1246wt_1037

έχουν άνετη εφαρμογή.

 

Έχουν πράγματι πολύ καλή εφαρμογή, τα ίδια πήραμε κι εμείς.

Είναι τα μόνα που δεν γίνονται "τάνγκα"!

Link to comment
Share on other sites

αχ να μη το στελνει ελλαδα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004MKNO8Y/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

που να βρω ενα οικονομικο καροτσι για δευτερο αλλα καλο για χειμωνα??????

 

Μήπως σε συμφέρει με την Κατερίνα ?

 

Έχουν πράγματι πολύ καλή εφαρμογή, τα ίδια πήραμε κι εμείς.

Είναι τα μόνα που δεν γίνονται "τάνγκα"!

 

Να έχετε υπόψη σας και τα Marks and Spencer, λευκά ή χρωματιστά, κατά την γνώμη μου είναι κορυφαία. Καλό αιγυπτιακό βαμβάκι, άψογη ραφή και τέλεια εφαρμογή. Πλυντήρια και στεγνωτήρια συνέχεια και δεν έχουν πάθει τίποτα. Ακόμα και τα λάστιχα είναι σαν καινούρια.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τυχει και δεχτηκαν να το βαλουν σε buy it now. Επισης μια φορα μου ετυχε καποιος να βαλει σε free listing ενα αντικειμενο που δεν προλαβα να "χτυπησω" και μετα δεν ηθελε να το ξαναβαλει στο ebay και το αγορασα απλα μεσω paypal.

 

 

Λοιπόν μόλις μου έστειλε μην. Με ρωτάει αν θέλω απλό ή συστημένο, με ή χωρίς το κουτί, για να μου πει τιμή για μεταφορικά. Κανονικά δεν έστελνε Ελλάδα. Τι να προτιμήσω;

Επίσης δεν θα το βάλλει σε buy now αλλά θα ανοίξει invoice στο pay pal, για να πληρώσω από εκεί. Φαντάζομαι ότι δεν θα έχω προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μου έστειλε μην. Με ρωτάει αν θέλω απλό ή συστημένο, με ή χωρίς το κουτί, για να μου πει τιμή για μεταφορικά. Κανονικά δεν έστελνε Ελλάδα. Τι να προτιμήσω;

Επίσης δεν θα το βάλλει σε buy now αλλά θα ανοίξει invoice στο pay pal, για να πληρώσω από εκεί. Φαντάζομαι ότι δεν θα έχω προβλημα;

 

Eγώ θα προτιμουσα χωρις κουτί μεν για λιγοτερο βαρος αλλά συστημένο δε για να εχω μια σιγουρια οτι θα εχει τρακινγκ νουμερο για να το παρακολουθω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν μόλις μου έστειλε μην. Με ρωτάει αν θέλω απλό ή συστημένο, με ή χωρίς το κουτί, για να μου πει τιμή για μεταφορικά. Κανονικά δεν έστελνε Ελλάδα. Τι να προτιμήσω;

Επίσης δεν θα το βάλλει σε buy now αλλά θα ανοίξει invoice στο pay pal, για να πληρώσω από εκεί. Φαντάζομαι ότι δεν θα έχω προβλημα;

Κανενα προβλημα προχωρα το κανονικα.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια βοήθεια θα ηθελα σας παρακαλώ.Ψώνισα κάποια πράγματα από

το αμαζον και στην επιλογή track your package μου λέει τα εξής :

 

KOROPI, ATHENS

Additional information is required to process through customs. Please contact the carrier to ensure timely delivery - 18 October 2011 9:00:00

 

Επειδή δεν έχω ξαναψωνίσει από εκεί. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό;; Πρέπει να κάνω κάτι εγώ;;Εμπλέκεται κάπου το τελωνείο;;:confused::confused:

 

Συγγνώμη αλλά είμαι άσχετη και αγχώθηκα τώρα.

Ας μου απαντήσει όποια ξέρεις σας παρακαλώ.

 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν απεργία ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας και στα πλοία. Το είχα ξεχάσει..Να το ξέρετε κι εσείς.

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα Καλημέρα

 

Λοιπον ρωτησα τον συζηγο χτες κ μου υπενθύμισε τα εξής οτι ζοριζεται το καλωδιο να μπει κ ειναι επικυνδυνο για την υποδοχή πανω στην τηλεοραση μη σπασει κτλπ, οτι αν το βαλεις σκετο δεν εχεις 100% αποδοση κ δεν φαινονται αριστα τα καναλια κ εχει δικιο.

Τελικά το καλωδιο της κεραιας λεει το αλλαξαμε κ πηραμε απο το ακριβο το λεπτο(απο πλαισιο) κ το ανταπτοράκι το πηρε απο μαγαζι με ηλεκτρολογικά ειδα, τους ειπε λεει τι θελει κ διαμετρο κ του το βρηκαν εκανε γυρω στα 10-15ευρω

Τωρα στο πλαισιο ισως το εχουν το ανταπτοράκι, θα τους πεις τι θελεις κ λογικα θα το εχουν

 

ευχαριστώ παααρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από littlewoodseurope.Είχα παραγγείλει από 10/10 παρέλαβα σήμερα με ταχυμεταφορές ελτα.Τα ρούχα φόρμες για τον άντρα μου πάρα πολύ καλά και ακριβώς ότι έδειχνε η φωτογραφία τους.Και από μεγέθος σωστά.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μου έστειλε μην. Με ρωτάει αν θέλω απλό ή συστημένο, με ή χωρίς το κουτί, για να μου πει τιμή για μεταφορικά. Κανονικά δεν έστελνε Ελλάδα. Τι να προτιμήσω;

Επίσης δεν θα το βάλλει σε buy now αλλά θα ανοίξει invoice στο pay pal, για να πληρώσω από εκεί. Φαντάζομαι ότι δεν θα έχω προβλημα;

 

Σχετικα με το κουτι εσυ ξερεις αν το χρειαζεσαι. Συνηθως η διαφορα στην τιμη ειναι τοση ωστε να μην αξιζει τον κοπο να στο βαλει μεσα. Με την απ'ευθειας πληρωμη στο paypal δεν υπαρχει θεμα.

Για τον τροπο αποστολης εγω θα του ζητουσα να μου δωσει 2 εναλλακτικες και αποφασιζεις μετα. Στο λεω γιατι συνηθως η διαφορα για συστημενο ειναι πολυ μεγαλη και δεν ξερω αν τελικα θα κερδισεις κατι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που να βρω όμορφο χριστουγεννιάτικο φορμάκι για τον μπεμπάκο μας για τα πρώτα του χριστούγεννα???:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας σχετικα με το fragrancenet.com

Θελω να παραγγειλω κατι που δεν υπαρχει αλλου. Στο τελος, στους τροπους αποστολης γραφει τα εξης

 

* Greece orders are delivered via with full tracking information Please allow 4-7 business days for delivery

 

* All VAT/Taxes are included in your shipping cost

You will NOT be subject to further VAT/Taxes

 

 

Το ειχατε προσεξει; Ειναι σαν την περιπτωση της κοπελας που μας ανεφερε προχτες οτι ειχε παρει κατι απο Macy's και ο πωλητης ανελαβε ολα τα εξοδα τελωνειου ή θα μας ερθει καμια λυπητερη και θα ψαχνομαστε;

Link to comment
Share on other sites

...παρέλαβα σήμερα με ταχυμεταφορές ελτα...

 

Περιμενω ενα δεμα με ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ και μου ειπαν οτι απεργουν στο κεντρο διαλογης καθως και οι διανομεις και δεν κανουν παραδοσεις σημερα! Περιοχη Αθηνα-κεντρο. :shock::shock::shock:

Σε ποια περιοχη παρελαβες;

Link to comment
Share on other sites

Που να βρω όμορφο χριστουγεννιάτικο φορμάκι για τον μπεμπάκο μας για τα πρώτα του χριστούγεννα???:)

 

Τι λές για αυτό ?

 

Ψάξε και εδώ, έχει διάφορα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Τι λές για αυτό ?

 

Ψάξε και εδώ, έχει διάφορα.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!Είδα και στο amazon΄κάτι ωραία αλλά δεν ερχόταν Ελλάδα..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, με μια αναζητηη που εκανα στο site ειδα οτι καποιες κοπελες ηθελαν να παραγγειλουν απο fragrancenet αλλα δεν εστελνε Ελλαδα.

Λοιπον τωρα στελνει, εχει πολυ καλες τιμες ΄(σε οσα κοιταξα τουλαχιστον) και απ'ότι γραφει συμπεριλαμβανονται και οι δασμοι. Απ'ότι καταλαβα θα ειμαι η πρωτη που θα το εγκαινιασω.

Μολις παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω ενα δεμα με ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ και μου ειπαν οτι απεργουν στο κεντρο διαλογης καθως και οι διανομεις και δεν κανουν παραδοσεις σημερα! Περιοχη Αθηνα-κεντρο. :shock::shock::shock:

Σε ποια περιοχη παρελαβες;

 

και εγω παρελαβα σμερα απο ταχυδρομο σημερα δεμα! Μου εκανε εντυπωση!

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOSSSSSSSSSSSSS

 

Μπήκα να κάνω κάποιες παραγγελίες στο e-bay!!!!

 

ΠΑΙΔΙΑ ΦΑΓΑΜΕ ΠΑΓΩΜΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΩΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ....

 

NOT AVAILABLE TO GREECE.....Από ΟΛΟΥΣΣΣΣΣ

 

τέλος το e-bay.....γιατι?????????????????????

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOSSSSSSSSSSSSS

 

Μπήκα να κάνω κάποιες παραγγελίες στο e-bay!!!!

 

ΠΑΙΔΙΑ ΦΑΓΑΜΕ ΠΑΓΩΜΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΩΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ....

 

NOT AVAILABLE TO GREECE.....Από ΟΛΟΥΣΣΣΣΣ

 

τέλος το e-bay.....γιατι?????????????????????

Πότε έγινε αυτό ????????:confused::confused::confused::confused:

 

Εχθές αγόρασα ένα μπουφάν και αυτοκόλλητα της μικρής:roll::roll::roll::roll:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

βαλε λινκ μαρη γιατι θα σε δειρουμε χαχχαχαχχαχαχχαχα

 

εγω νυχτα της βουτηξα τις μποτουλες παο τις τρελλοεγγλεζες

και σε 3 ωρες μπινταρω αν προλαβω!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...