Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανησυχώ ότι ο σύντροφός μου θα καταστραφεί...


Xaroula.Bagkou

Recommended Posts

Δύσκολη περίπτωση γιατί για μένα τα παιδιά σου είναι ότι πιο σημαντικό και αυτά πρεπει να έρχονται πρώτα. Μακάρι να μην έχει μπλέξει ο σύντροφός σου πάλι με ουσίες και να περνάει μια φάση. Μου ακούγεται καλό να έρθει η ψυχολόγος σαν φίλη για να τον δει, σίγουρα κάτι θα βγει από αυτήν την συνάντηση. Μόνο ένας ειδικός θα σε καθοδηγήσει και θα σε βοηθήσει να διαχειριστείς την όλη κατάσταση. Γνώμη μου, μην το αφήσεις έτσι γιατί θα χειροτερέψει. Ισως πάντως να μην είναι σωστό να αφήνεις τα παιδιά μόνα τους μαζί του, μέχρι να ξεκαθαρίσεις το τι συμβαίνει, γιατί είναι μικρά και το πιθανότερο είναι να μην μπορεί ο σύντροφός σου να τα φροντίσει με τον καλύτερο τρόπο. Xaroula λες ότι τον αγαπάς, δυστυχώς καμιά φορά δεν φτάνει μόνο η αγάπη για να γίνει κάποιος καλά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά, θέλει όμως προσπάθεια.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Ρινιώ χτες "χάλασε" το κινητό του συντρόφου μου από απροσεξία των παιδιών. Δεν έδειξε να τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Χτες ήταν το πρώτο βράδυ μετά από 2 χρόνια που δεν βγήκε. Σήμερα έπιασε την μαμά μου ο πόνος της μέσης και έτσι το πρωί που δούλευα ήταν σπίτι μου βέβαια αλλά σε ακινησία. Ο άντρας φώναξε το κουμπάρο μου και ασχολήθηκε αυτός με τα μικρά. Φάγαμε όλοι μαζί το μεσημέρι και πριν λίγο έφυγε ο άντρας μου για την επιχείρηση που έχει ο κουμπάρος μας. Του πρόσφερε κάποια δουλειά(στην πραγματικότητα απλά βοήθεια του ζήτησε προσωρινα αλλά είναι ένα βήμα και αυτό). Εγώ ηρέμησα λίγο απέναντι του και αυτό που είπε Ρινιώ για την προσοχή μπορεί να ισχύει. Θα του δίνω περισσότερο προσοχή γιατί η αλήθεια είναι ότι από τν μέρα που ήρθαν τα αγγελούδια μου δεν θέλω να κάνω τίποτα άλλα. Είμαι στην δουλειά σκέφτομαι αυτά..Θέλω να είμαι όλη μέρα στο πάτωμα να παίζουμε και να κάνουμε αγκαλιές και φιλιά. Η σεξουαλική μας σχέση είναι μηδενική, λόγο του ότι έχω συνέχεια το μυαλό μου στα μικρά. Με λίγα λόγια έχω αφήσει τον άντρα μου 100%. Αποφάσισα να αλλάξω και εγώ για να δω αλλαγή και από αυτόν. Χτες αφού κοιμηθήκαν τα μωρά κάτσαμε μαζί στον καναπέ και αρχίσαμε την συζήτηση για τα παλιά, μου έδωσε τον λόγο του ότι δεν έχει πάει ποτέ εκεί που πήγαινε και ότι δεν έχει καμία επαφή με αυτά τα άτομα. Δεν το πιστεύω 100% γιατί μου έκρυψε το μήνυμα από έναν παλιό του φίλο. Την Δευτέρα που θα πάω ξανα στην ψυχολόγο έχω να της ρωτήσω πολλά. Μιλήσαμε το πρωί στο τηλέφωνο και είπαμε την Δευτέρα να κανονίσουμε να έρθει από το σπίτι σαν απλή φίλη μου όταν θα είναι εκεί και ο άντρας μου. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό ή κακό αλλά σίγουρα η ψυχολόγος είναι πολύ πιο έμπειρη από μένα. Είμαι αισιόδοξη πάντως πως όλα θα φτιάξουν ξανά.

 

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας και την συμπαράσταση σας..Να είστε καλά κορίτσια και να χαίρεστε τις οικογένειες σας..

 

 

Καλή μου μιλάμε για έναν άντρα δεν μιλάμε για ένα απο τα παιδάκια σου που ζήλεψαν και χρειάστηκαν να κάνουν κάτι για να σου τραβήξουν την προσοχή. Αυτό που κάνεις είναι καταρχήν ιδιαίτερα ψυχοφθόρο για σενα πρώτα καθως εκτός απο την προσοχή των παιδιών πρέπει τώρα να δείχνεις προσοχή και φροντίδα στον άντρα σου σαν να είναι παιδί. Η περίπτωση σας δεν είναι η κοινή περίπτωση που αντιμετωπίζει ένα ζευγάρι όταν έρχονται τα παιδιά στη οικογένεια. Εδώ μιλάμε για έναν άντρα επιρεπή,άβουλο,αδιάφορο και τρομερά ανώριμο αν σκεφτείς ότι για αυτόν ο κίνδυνος των ναρκωτικών φαίνεται να είναι σαν πέσιμο απο το παιδικό του ποδήλατο.... και να πέσει θα σηκωθεί πάλι. ΠΡΟΣΕΧΕ! ΜΗΝ εισαι τόσο ευκολόπιστη. Καταλαβαίνω ότι είναι ο άντρας σου και συγχαρητήρια που είχες πάρει την απόφαση να το περάσετε αυτό μαζί. Αλλα να θυμάσαι ότι ότι κι αν συμβεί είσαι συνυπεύθυνη γιατί γνωρίζεις την κατάσταση και απλώς ελπίζεις......

Συγνώμη γλυκιά μου αν ακούγομαι σκληρή και κάπως... στα λεω με πολύ αγάπη γιατί καταλαβαίνω ότι σηκώνεις σταυρό .

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοπελα μου και εγω πραγματικα ευχομαι να μην εχει ξαναμπλε3ει , για το καλο των παιδιων σας . Ομως οπως σου ειπα , και οπως ειπε και η κοπελα , δεν ειναι ενα απο τα παιδια σας για να ζηταει προσοχη , δεν ειναι μωρο , ολοκληρος αντρας και πατερας , εκεινος θα πρεπε να δινει τη σημασια του και την προσοχη του στα παιδια σας οχι να αποζηταει .Δεν αντεχω να ακουω το ρητο οτι οι αντρες ειναι σαν μωρα παιδια , δεν πιστευω οτι ειναι αληθεια , απλως πιστευω στην αληθεια οτι παντα ο καθενας βρισκει και τα κανει , ειτε ειναι αντρας ειτε γυναικα , κανενας αντρας δεν εχει δικαιωμα να παιδιαριζει και να περναει φασεις οταν σπιτι του ειναι μικρα παιδια που τον εχουνε αναγκη και η ιδια του η γυναικα το ιδιο . Και συγνωμη δηλαδη πως θα σου ερθει και η ορεξη να κατσεις μαζι του οταν εκεινος δειχνει αδιαφορια για σενα και τα παιδια σας ? εσυ πιστευεις οτι εχεις το προβλημα ? το οτι δεν του δινεις προσοχη , το οτι εκεινος δεν συμμετεχει σε ολο αυτο δεν ειναι προβλημα ??? το οτι βγαινει και σε αφηνει μονη σου με τα παιδια σας χωρις να ενδιαφερεται να βοηθησει δεν ειναι προβλημα , τι να σου πω βρε κουκλα μου , και εγω τον λατρευω απολυτα τον ανθρωπο μου αλλα τετοια συμπεριφορα δεν θα την ανεχομουνα γιατι δεν την αξιζω ουτε εγω και εννοειτε ουτε τα παιδια μου.

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας. Συγνώμη που χάθηκα για λίγες μέρες αλλά έγιναν τόσες αλλαγές στην ζωή μου που ακόμα δεν μπορώ να συνηθίσω την νέα μου ζωή. Τελικά το μόνο σίγουρο είναι ότι ο άντρας μου δεν ξαναέμπλεξε με ουσίες(ευτυχώς γιατί όπως και να εξελίχθηκε η κατάσταση συνεχίζω και τον αγαπάω). Εδώ και 2 χρόνια που η συμπεριφορά του άλλαξε(και εμένα το μυαλό μου πήγε στο παρελθόν του) υπήρχε στην ζωή μας 3 πρόσωπο. Εδώ και 2 χρόνια ζω σε ένα ψέμα. Μιλήσαμε πριν 4 μέρες και μου είπε ότι κουράστηκε να κρύβεται. Μου είπε ότι δεν το επιδίωξε απλά έτυχε. Ερωτεύτηκε, είπε, και αυτό δεν μπορείς να καθορίσεις με την λογική. Η καρδιά δεν ρωτάει και άλλα τέτοια. Όταν άκουγα όλα αυτά νόμιζα ότι με χτύπησε κεραμίδα. Δεν γίνετε 2 χρόνια να μην έχει πάει καν εκεί το μυαλό μου, πόσο ηλίθια μπορεί να ήμουν? Τον ρώτησα γιατί γυρνούσε και κοιμόταν και μου είπε ότι ήθελε να αποφύγει κάθε συζήτηση μαζί μου. Τον ρώτησα για τον μήνυμα από παλιό του φίλο(εδώ που φτάσαμε δεν με ενδιέφερε η γνώμη του επειδή έψαξα το κινητό του) και μου είπε ότι απλά του έστειλε αυτός ένα μήνυμα και ποτέ δεν έλαβε απάντηση από τον Αλέξη. Νομίζω ότι η ζωή μου καταστράφηκε! Είπαμε τόσα πολλά που ποτέ δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα πω. Το μεγαλύτερο άγχος μου ήταν τα παιδιά. Μόνη μου δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα οικονομικά και λόγο του ότι δεν έχουμε παντρευτεί δεν μπορώ να διεκδικήσω(από όσο ξέρω, δεν το έψαξα ακόμα) τίποτα. Βέβαια μου υποσχέθηκε ότι θα φροντίζει πάντα τα παιδιά να έχουν ότι χρειάζονται χωρίς εκπτώσεις. Του είπα όμως ότι ο μπαμπάς δεν είναι τα χρήματα αλλά ο άνθρωπος που τους βοηθάει σε όλη την πορεία της ζωής τους. Και εδώ μου επιβεβαίωσε ότι θα είναι δίπλα τους πάντα. Εδώ και 4 μέρες μένουμε χώρια, όταν έλειπα για δουλειά επικοινωνούσε με την μητέρα μου και ερχόταν και καθόταν και έπαιζε με τα παιδιά. Δεν ξέρω που μένει και δεν μου είπε αλλά φαντάζομαι στην άλλη. Έχουν έρθει τα πάνω κάτω στην ζωή μου και εγώ νιώθω ότι είμαι ζωντανη νεκρη. Στέκομαι στα πόδια μου μόνο για τα μωρά. Αλλά το βράδυ που τα μωρά πέφτουν για ύπνο και εγώ μένω στο άδειο σπίτι εκεί ξεσπάω κλαίω με λυγμούς και δεν μπορώ να πιστέψω την αλλαγή της ζωής μου. Η μητέρα μου είναι συνέχεια δίπλα μου και προσπαθεί να κάνει τα π΄ντα για να με ηρεμήσει. Μου λέει ότι όλα θα πάνε καλά. Αλλά δεν το πιστεύω. Μου λέει ότι θα φτιάξουνε, ότι μπορώ να τα καταφέρω μόνη μου αλλά και πάλι δεν το πιστεύω. Μετά από 9 χρόνια σχέσης τώρα που έφυγε ο Αλέξης απλά νομίζω ότι μου κόψανε τα χέρια. Νομίζω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα μόνη μου. Ότι τα παιδιά μου θα μεγαλώσουν άσχημα. Ότι ποτέ δεν θα καταφέρω να τους δώσω όλα όσα ζητάνε. Φοβάμαι το μέλλον, φοβάμαι τα πάντα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα παιδιά μου είναι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock: Λυπαμαι πολυ κοπελα μου για την εξελιξη των πραγματων, φανταζομαι το σοκ που εχεις παθει...

Ως παθουσα εχω να σου πω οτι η μαμα σου εχει απολυτο δικαιο, ολα θα πανε καλα!! Δεν το πιστευεις τωρα το ξερω, εχουν ερθει τα πανω κατω και δεν το εχεις συνηδειτοποιησει ακομα καλα καλα αλλα σε λιγο καιρο θα παρεις τα πανω σου και θα καταλαβεις οτι εισαι μια χαρα χωρις αυτον.

Τωρα νιωθεις οτι τον αγαπας ακομα γιατι εχεις μεινει ακομα με την εικονα του Αλεξη που ηξερες, συντομα ομως θα καταλαβεις οτι η εικονα αυτη ηταν ψευτικη αφου σε κοροιδευε επι 2 χρονια,απο λιγο μετα τη γεννηση των παιδιων σας δηλαδη!

Ειναι τραγικος και δεν σου αξιζει!

Και επειδη αναρωτιεσαι και φοβασαι οτι δεν θα τα βγαζεις περα μονη σου σου θυμιζω τα λογια σου

Οι γονείς του Αλέξη μένουν στην επαρχία. σπάνια μας επισκέπτονται και τώρα με τα μωρά δεν μπορούμε ούτε εμείς να πάμε. Οι γονείς μου μένουν στην ίδια πολυκατοικία με μας (2 ορόφους πάνω) εκείνοι κρατάνε τα παιδιά όταν φεύγω για δουλειά γιατί ο μπαμπάς τους αν και άνεργος ποτέ δεν έκατσε μαζί τους, όλο κάπου έχει να πάει. Όλα τα σημάδια δείχνουν ότι ο Αλέξης πήρε την κατηφόρα. Ναι σίγουρα μπορεί να έχει αναπαυθεί σε μένα και στο ότι τα κάνω όλα εγώ. 8 μήνες που είναι χωρίς δουλειά παλεύω να έχουν τα παιδιά ένα πιάτο φαγητό και αυτός στον κόσμο του. Ευτυχώς οι γονείς μου με βοηθάνε σε όλα. Όμως δεν μπορώ να τους μιλήσω για αυτό. Θα τρομοκρατηθούν και θα αντιδράσουν άσχημα.

 

Ησουν ηδη μονη σου 8 μηνες τωρα και τα καταφερες μια χαρα! Η μονη διαφορα ηταν οτι οταν επεφτες για υπνο κοιμοταν και ενας αντρας διπλα σου. Κατα αλλα μια χαρα τα φροντιζες ολα, θα τα καταφερεις λοιπον!

Και καλυτερα που δεν παντρευτηκατε, δεν ξερεις τι τρεξιμο και εξοδα ειναι τα δικαστηρια...

Και που ξερεις 29 εισαι μονο, μπορει σε μερικα χρονια να ξαναφτιαξεις τη ζωη σου!

Σου ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουπς.... Τι ανατροπή ήταν αυτή ??

Το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι δεν μπορείς να του έχεις καμμία εμπιστοσύνη ... ο δικός σου είναι συναισθηματικά ανισόρροπος και ανασφαλής.

Ενώ πιάστηκε από τη δύναμη της αγάπης σου για να ξεμπλέξει, μόλις πήρες την προσοχή σου από εκείνον και ασχολήθηκες περισσότερο με τα παιδιά, αυτός "έτυχε" να ερωτευτεί άλλη. Δύσκολη και αυτή η κατάσταση γιατί μπορεί να μην κινδυνεύει η ζωή του αλλά εσένα και τα παιδιά σας άδειασε κανονικά και σας χάλασε την οικογένεια !!!

Μακάρι να βρεις το κουράγιο να συνεχίσεις τη ζωή σου μακριά του γιατί μόνο προβλήματα μπορεί να σου φέρει η ανασφάλειά του....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η ζωή μου είναι ένα μαρτύριο εδώ και 4 μέρες. το σπίτι άδειο και εγώ ένα ράκος. τα παιδιά το βράδυ ζητάν φιλί από τον μπαμπά τους και δεν ξέρω πως να τους μιλήσω. Θέλω να απευθυνθώ σε μία παιδοψυχολόγο να μου δείξει το τρόπο. Δεν θέλω να τους πω έτσι ξερά ότι ο μπαμπάς σας έφυγε με άλλη γυναίκα. Νομίζω μεγαλώνοντας να μην κρατήσουν κακία σε κανέναν από τους δυο μας.

Goody σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση σου. Τίποτα δεν μπορεί να με καθησυχάσει πλέον. Οσοι και να μου λένε ότι τα πράγματα θα φτιάξουν εμένα μου φαίνονται βουνό. Ακόμα καλά καλά δεν μπορώ να βάλω τις σκέψεις μου και τα συναισθήματα μου σε μία τάξη. Εκεί που θυμώνω μαζί του και θέλω να τον δω και να τον βρίσω εκεί με πιάνει το παράπονο και θέλω να τον βρω να τον πείσω να μην μας αφήσει. Τίποτα όμως δεν κανω. Τίποτα μου λένε δεν πρέπει να κανω. Και εγώ το καταλαβαίνω. Δεν θέλω να μαλώσουμε άσχημα να υπάρχει τέτοια διάθεση ανάμεσα μας, υπάρχουν 2 παιδιά που έχουν ανάγκη και τους 2. Δεν θέλω να είμαι άλλο έτσι χτες ο γιος μου ξύπνησε και με είδε να κλαίω και ήρθε και μου λέει "Γιατί κλαις μαμά? μήπως χτύπησες κάπου να το κάνω μα(φιλί) να περάσει?" τι να πεις σε αυτό το αθώο πλασματάκι? Δεν θέλω τα παιδιά μου να ζουν σε ένα κλίμα μόνιμα ηλεκτρισμένο ούτε να βλέπουν την μαμά τους να "πονάει" κάθε μέρα. Τρέμω την μέρα που θα μου ζητήσει ο Αλέξης τα παιδιά να μείνουν μαζί του. Δεν μπορώ να φανταστώ να έχουν και 2η μαμά..Ξέρω είναι εγωιστικό αλλά πάντα ονειρευόμουν να κάνω μία ευτυχισμένη οικογένεια με μαμά μπαμπά και παιδιά. Και τώρα όλα χάλασαν. Goody μου δεν θέλω να σκέφτομαι ότι θα ξαναφτιάξω την ζωη μου, δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν και ούτε να αγαπήσω ξανά άλλον άνθρωπο. Θέλω μόνο να βλέπω τα παιδιά μου μέρα με την μέρα να μεγαλώνουν. Στην σκέψη μου αυτήν ακόμα είναι και ο μπαμπάς τους δίπλα μας, αρνούμαι να πιστέψω ότι όλα χάλασαν.

epang Εδώ δεν περίμενα εγώ τέτοια εξέλιξη. Έβαζα και το χέρι μου στην φωτιά ότι με αγαπάει, τόσο ζώον είμαι. Δεν ξέρω τι φταίει, αν δεν του έδωσα όση προσοχή χρειαζόταν ή αν είναι ανασφαλής. Η αλήθεια είναι ότι πιστεύω ότι σε ένα χωρισμό φταίνε πάντα και οι δύο. Μακάρι να είχαν γίνει αλλιώς τα πράγματα. Μακάρι να είχα τον Αλέξη μου εδώ να μεγαλώνουμε μαζί τα παιδάκια μας. Αλλά η ζωή δεν είναι πάντα όπως την θες...

 

Υ.Γ. συγνώμη για τα μεγάλα ποστ αλλά ειλικρινά έχω ανάγκη να μιλάω με κάποιον. Εσεις αν και με δικές σας οικογένειες με δικά σας προβλήματα πάντα είστε εδώ για να δώσετε λύση σε ενα πρόβλημα ή απλά να απαλύνετε τον πόνο. Σας ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα παιδιά μου είναι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ενιωθα κι εγω πριν απο 1,5 χρονο... ηθελα να τον βρισω και καπακι να τον αγκαλιασω, ηθελα να ξαναγινουμε οπως νομιζα οτι ειμαστε, ενιωθα τοσο ευθραυστη, ολα μου φαινονταν βουνο, φαντασου εγω ημουν 7 μηνων εγκυος οταν χωρισα και μολις 2 μηνες παντρεμενη. Ειχα φρικαρει οτι απο κει που ειχα σχεδον ετοιμη την οικογενεια μου οπως την ηθελα ξαφνικα ο ''καλος μου'' αποδειχτηκε ενα διπροσωπο τερας που με δουλευε κανονικοτατα και εγινα στα καλα καθουμενα single mom που ηταν το τελευταιο πραγμα που ηθελα!! (το παιδι το ηθελα μην παρεξηγηθω, να το μεγαλωσω ομως ολομοναχη δεν το φανταζομουν ηταν εφιαλτης στο μυαλο μου!)

Εσυ κι εγω ειμαστε πολυ πολυ τυχερες γιατι εχουμε τους γονεις μας να μας στηριζουν! Αν δεν ειχα αυτους δεν ξερω πως θα ημουν τωρα αλλα αληθεια στο λεω ολα πηγαν καλα! Δεν εχω μπορεσει βεβαια να εμπιστευτω ανθρωπο και ακομα σιχαινομαι τον πρωην μου οσο κανεναν (ο θυμος μου ηρθε μετα απο κανενα 3μηνο, τοτε το συνηδειτοποιησα 100% ) αλλα ολα ειναι καλα!

Εχεις τα παιδακια σου, τους γονεις σου που σε βοηθανε και σας αγαπανε, τη δουλεια σου, το σπιτι σου και.. τα νιατα σου! Φανταζεσαι να ησουν τωρα 40 ποσο χειροτερα θα ενιωθες? Και παλι θα τα καταφερνες βεβαια και μια χαρα θα ησουν αλλα καλυτερα στα 29! Καλυτερα ποτε βασικα αλλα καταλαβες τι εννοω πιστευω.

Να πας σε παιδοψυχολογο, θα σε βοηθησει και για σενα. Εγω ειχα παει σε ψυχολογο και με βοηθησε παρα πολυ.

Αληθεια γιατι φοβασαι οτι δεν θα τα καταφερεις? Τι αλλαζει πραγματικα στη ζωη σου?

Αν το σκεφτεις καλα δεν αλλαζει και τιποτα ουσιαστικο. Τα παιδια εσυ και οι δικοι σου τα φροντιζατε, το σπιτι και τα εξοδα επισης. Ιδιαιτερη στηριξη και ενοτητα με τον Αλεξη δεν πιστευω πως ειχες αφου ολο εβγαινε και δεν ασχολιοταν με τα του σπιτιου...

Αν το καλοσκεφτεις... γλιτωσες! Να τον χαιρεται η αλλη τετοιο ''καλο παιδι'', χαμογελα Χαρουλα και δοξα το Θεο να λες για ολα αυτα που εχεις και για την αληθεια που αποκαλυφθηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Xaroula, το γεγονός ότι σε κορόιδευε 2 χρόνια με τέτοια υποκρισία, χωρίς να σκεφτεί ούτε εσενα που τον είχες βοηθήσει, ούτε τα παιδιά του, για μένα είναι ένας άνθρωπος που δεν αξίζει να τον λυπηθείς. Σίγουρα είναι πολύ νωρίς ακόμα για να αισθανθείς καλύτερα, μετά από τέτοιο σοκ, όμως να ξέρεις ότι σιγά σιγά θα περάσει. Γνώμη μου είναι να προσέξεις τον εαυτό σου, να είσαι καλά γιατί έχεις δύο μικρά παιδιά να μεγαλώσεις που χρειάζονται τη μαμά τους. Εσένα έχουν τώρα και οφείλεις στον εαυτό σου να παραμεινεις καλά. Η πολλή στενοχωρια δεν κάνει καλό, γιατί αν πάθεις κάτι, ποιος θα τα κοιτάξει, αυτός; Ισως θα ήταν και καλύτερα, να επισκεφθείς ένα ψυχολόγο για υποστήριξη και δεν εννοώ για να σου δώσει χάπια, αλλά να μιλήσεις και να σε βοηθήσει να χειριστείς αυτήν την κατάσταση. Εκείνο που θα πρέπει να σε νοιάζει, είναι να φερθεί σωστά σαν πατέρας, να ασχολείται με τα παιδιά και να είναι εντάξει στις οικονομικές του υποχρεώσεις. Και να ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα χτυπήσει το κεφάλι του στον τοίχο, γιατί τόση αδικία θα γυρίσει πίσω σε αυτόν. Μην στενοχωριέσαι, στάσου στα παιδάκια σου, πρόσεξε τον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε Χαρούλα μου, σκέφτομαι πόσο πονάς αυτήν την στιγμή και με πιάνει ένα σφίξιμο στην καρδιά, ο ψυχικός πόνος είναι τόσο οδυνηρός και περνάει τόσο δύσκολα, αλλά να θυμάσαι πως στο τέλος θα περάσει και θα σταθείς ξανά στα πόδια σου γερή και δυνατή.

Λυπάμαι πολύ για όσα περνάς τώρα, αλλά να ξέρεις πως πέρα από το ότι έχασες τον σύντροφο σου, όλα τα άλλα που αισθάνεσαι και τα βλέπεις όλα μάυρα είναι από την στενοχώρια που αισθάνεσαι τώρα και από το σοκ.

Τον γνώρισες στα 20 σου, όπου ήσουν ακόμη κοριτσάκι και κοριτσάκι είσαι και τώρα.

Έχεις όλη σου την ζωή μπροστά και 2 υπέροχα παιδάκια, αυτό να σκέφτεσαι και να κοιτάς μπροστά, μην μασάς και μην το βάζεις κάτω.

Το οφείλεις στον ευατό σου και κυρίως στα παιδιά σου να είσαι εσύ καλά και να μην σε πάρει από κάτω.

Έχεις καθόλου φίλες; Προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και να μην μιζεριάσεις!

Έχω περάσει παρόμοια κατάσταση (όταν χώρισα από την μεγάλη μου αγάπη και αισθανόμουν για πολλά χρόνια σαν να έχει παθάνει κάτι μέσα μου και πενθούσα για την απώλεια μου), κανείς δεν αξίζει τόσο πόνο, κανείς δεν αξίζει να μας πληγώνει τόσο πολύ.

Όσο για τα αγγελουδάκια σου, μια χαρά θα μεγαλώσουν, όπως τόσα χιλιάδες άλλα παιδάκια στον κόσμο.

Όλα καλά θα πάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε χαρούλα ειλικρινά στεναχωρήθηκα πάρα πολύ με αυτά που διάβασα..

καταλαβαίνω και σέβομαι τους φόβους και τις ανασφάλειες σου...λογικό..όμως νομίζω πως τώρα είσαι λιγότερο μόνη απο πριν...

θα μεγαλώσεις μόνη σου τα παιδιά σας...και πριν μόνη σου δεν ήσουν???ευτυχώς που έχεις και τους δικούς σου δίπλα σου είναι μεγάλη βοήθεια...ο πρώτος καιρός θα ειναι ακόμα πιο δύσκολος μετά όμως θα δυναμώσεις πίστεψε με.Θα περάσει...λίγο υπομονή και μπόλικη δύναμη χρειάζεσαι..

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου έμεινε και θέλω να σταθώ είναι το άλλο πρόσωπο πόσο λάθος έχει κάνει ! Στερεί από την μια έναν πατέρα από τη οικογενειά του αλλά θα μείνει και με έναν τεμπέλη που εδώ και 8 μήνες έχει 2 παιδιά είναι άνεργος και έχει το μυαλό του στους έρωτες ! Τι να πω , ότι και να πω έίναι λίγο . Μην στεναχωριεσαι γαι ένα τέτοιο άτομο δεν είναι και καλύτερος πατέρας για τα παιδιά σας !!!! Να σταθείς δυνατή για τα παιδάκια σου και εφόσον έχεις συμπαράσταση από τους γονεις σου να προσπαθήσεις να έχεις και κάποια φίλη να βγαίνεις !!!! Είσαι πολύ νέα για να μοιρολατρείς !

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλη μου κοπελα αυτο που σου ετυχε ειναι σιγουρα ανατρεπτικο

δε μπορω να πιστεψω αυτα που διαβαζω

το θεμα σου το παρακολουθω απ την αρχη αλλα στο θεμα των ουσιων δε μπορουσα να μιλησω γιατι δεν ειχα τιποτα ελπιδοφορο να πω και δεν ηθελα να σε κανω χειροτερα

τωρα ομως......

να σταθεις στα ποδια σου ψυχη μου, δεν εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια, δεν εχει καμια δικαιολογια ο αντρας σου και μη ριχνεις το βαρος σε σενα, ολες οι γυναικες γεννωντας ριχουμε τη φροντιδα στα παιδια μας, ολες εχουμε ανυπαρκτη σεξουαλικη ζωη, ολες τρεχουμε και δε φτανουμε, αυτο δεν σημαινει οτι οι αντρες μας πανε με αλλες

και αντε να παει, αλλα και να σε αφησει???? απιστευτο που δεν το σκεφτηκες αφου συνεβαινε τοσο καιρο

και τελικα ο κυριος Αλεξης ειναι υγιεστατος, δεν διατρεχει κανενα κινδυνο καταστροφης κι εσυ καθοσουν και εσκαγες ενω εκεινος σκεφτοταν πως θα σου πει αντιο

δεν ειναι δικαιο αυτο για σενα

να ακασκουπμωθεις, να σκεφτεις τα παιδακια σου, ολος ο κοσμος ειναι χωρισμενος, σημαδια των καιρων τι να κανουμε, να αφιερωθεις σ αυτα...εγω δε θα σου πω θα βρεις αλλον και λοιπα γιατι εγω πχ δεν θα το εκανα και θα σκεφτομουν οπως εσυ αμεσως....τις μερες που θα καλοπιανει η "αλλη" τα δικα μου παιδια και τη μερα που θα τα μαλωσω για κατι και θα μου πουν οτι με εκεινη περνανε καλυτερα....αυτα θα σκεφτομουν πρωτα πρωτα

 

ομως να βρεις το κουραγιο, εχεις τη μανουλα σου, εχεις ενα στηριγμα, εμεις ειμαστε εδω αν θες να μοιραζεσαι και να ανακουφιζεσαι, εχει πολλες μανουλες που μεγαλωνουν μονες τα παιδια τους να σου δωσουν νομικες συμβουλες, για την ψυχουλα σου ειματε κι εμεις εδω...

θα περασει ο τυφωνας που εχεις τωρα στο μυαλο σου καρδουλα μου ολα θα περασουν

αυτος ο ανθρωπος δυστυχως δεν αξιζε την αγαπη σου

ελπιζω να αξιζει την αγαπη των παιδιων του και να την κερδισει μερα με τη μερα

 

οσο για τις γυναικες που εις γνωση τους αφηνουν τα παιδια χωρις τον πατερα τους με το να διαλυουν οικογενεις, ελπιζω να τις κρινει ο θεος.....για μενα ειναι μεγαλη αμαρτια....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ σας ευχαριστώ.. Μία μία ξεχωριστά.. Όλοι το ίδιο μου λένε ότι κάποια στιγμή όλος ο πόνος θα περάσει, ότι θα σταθώ στα πόδια μου και η ζωή μου ίσως κάποια στιγμή βρει το δρόμο της. Αυτήν την στιγμή όμως δεν μπορώ να το πιστέψω. Τον λάτρεψα αυτόν τον άντρα και νόμιζα ότι ήταν αυτός που θα ζούσαμε μαζί όλη μας την ζωή. Ονειρευόμουν και μέχρι πριν 5 μέρες ακόμα τον γάμο μας με τα παιδάκια μας εκεί παρανυφάκια και όλοι μαζί να ήμασταν υπέρ ευτυχισμένοι. Πόσο στον κόσμο μου μπορεί να ήμουν? Αυτό που δεν αντέχω ακόμη είναι να κατηγορούν τον Αλέξη. Δεν θέλω να ακούω τίποτα άσχημο για αυτόν όσο και να με πλήγωσε, όσο και να με κορόιδεψε δεν παύει να είναι ο πατέρας τον παιδιών μου, δεν παύει να είναι ο επί 9 χρόνια σύντροφος και συνοδοιπόρος μου. Μπορεί τα δύο τελευταία χρόνια να ζούσε διπλή ζωή αλλά κάθομαι και σκέφτομαι ότι γίνονται αυτά. Πραγματικά η καρδιά δεν ρωτάει απλά χτυπάει. Δεν έχω θυμό μέσα μου και δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό. Αντίθετα πιστεύω ότι αν είχα δώσει όλα όσο είχα ανάγκη ο Αλέξης ποτέ δεν θα φτάναμε εδώ. Αν του έδειχνα περισσότερο πόσο τον αγαπάω αν έκανα τα πάντα για να είναι ολοκληρωμένος ίσως να μην είχε την ανάγκη να κοιτάξει άλλη γυναίκα. Ότι έγινε έγινε όμως. Πονάω πολύ, σκέφτομαι πολύ αλλά αυτό που έχει προτεραιότητα στην ζωή μου είναι τα παιδιά μου να μεγαλώσουν ήρεμα και σε ένα υγιές περιβάλλον. Θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να γίνει αυτό. Θα γίνω μάνα και πατέρας για αυτά. Με βοηθάει πολύ να ασχολούμαι μαζί τους ξεφεύγω και βλέπω πιο είναι το θαύμα της ζωής. Αυτά τα δύο ζουζούνια μου κάνουν και την πιο σκοτεινή μέρα φωτεινή. Μου διώχνουν και τα πιο άσχημα συναισθήματα όταν μου λένε "μαμά σ¨αγαπάω", όταν μου δίνουν ένα φιλί και ξέρω ότι δεν είναι ψεύτικο, ότι δεν υποκρίνονται.. Σήμερα πήρα ρεπό για να πάμε μαζί όλοι μαζί το απόγευμα στο παιδότοπο μαζί με την μαμά μου και τον μπαμπά μου. Δεν ξέρω αν θέλω να βγω μόνη μου με μία φίλη μου χωρίς αυτά δεν με καλύπτει κάτι τέτοιο ακόμα. Φίλες μετά από 9 χρόνια δεν έχω, κοινούς φίλους με τον Αλέξη έχουμε. Όμως εκτός από την κουμπάρα μου που βάφτισε τον αντρούλη μου δεν θέλω να δω κανέναν άλλον. Έχει και αυτήν ένα κοριτσάκι 4 ετών και ότι είναι να κάνουμε το κάνουμε με τα μικράκια μας. Είπα ότι θα πάρω τα πάνω μου γιατί δεν θέλω να με ξαναδούν τα μωρά μου να πονάω. Δεν θέλω να νοιώσουν ότι η μαμά περνάει δύσκολα. Είναι μόλις 2μιση χρονών και τόσο πανέξυπνα που δεν μπορείς να τους κρύψεις τίποτα. έτσι αποφάσισα να αφήσω πίσω μου ότι έγινε, όσο και να με πονάει, και να ασχοληθώ με τα μωρά μου. Κάθε λεπτό μαζί τους είναι τόσο πολύτιμο για μένα που δεν θέλω να το σπαταλάω με σκέψεις που δεν με αφήνουν να το απολαύσω.

Ακόμα προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου, γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα, αλλά τα παιδιά μου η ζωή μου ΟΛΗ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα παιδιά μου είναι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντίθετα πιστεύω ότι αν είχα δώσει όλα όσο είχα ανάγκη ο Αλέξης ποτέ δεν θα φτάναμε εδώ. Αν του έδειχνα περισσότερο πόσο τον αγαπάω αν έκανα τα πάντα για να είναι ολοκληρωμένος ίσως να μην είχε την ανάγκη να κοιτάξει άλλη γυναίκα. Ότι έγινε έγινε όμως. .

 

πιστεύω πως εδώ είσαι πάαααρα πολύ λάθος.

Πως μπορείς και κατηγορείς τον εαυτό σου???που έκανες δηλαδή λάθος??

στο ότι τον βοήθησες και στάθηκες δίπλα του προκειμένου να απεξαρτηθεί??

στο ότι εδώ και 8 μήνες που ήταν άνεργος συντηρούσες εσύ την οικογένεια σας??στο ότι τον αγάπησες και του πρόσφερες μια νέα και όμορφη ζωή??

είναι πατέρας τον παιδιών σου και το σέβεσαι αυτό...και ειλικρινά μπράβο σου για την αξιοπρέπεια σου...εκείνος όμως σκέφτηκε έστω και μια στιγμή αυτά τα 2 χρόνια που έχει διπλή ζωή πως είσαι η μητέρα των παιδιών του??

πως του προσέφερες το μεγαλύτερο δώρο της ζωής του??

τα παιδιά σας τα σκέφτηκε που σηκώθηκε και έφυγε έτσι απο το σπίτι?που τόσο καιρό όπως λες δεν ασχολούνταν καθόλου με αυτά επειδή απλά είχε τον έρωτα του να ασχοληθεί????

που φταίς?????????

δεν μπορώ να καταλάβω που στηρίζεσαι και το λες αυτό!

και αναρωτιέμαι όπως και άλλη μία κοπέλα είπε, μέσα σε όλα αυτά που περνάτε είχε όρεξη για έρωτες??????

και να γυρίσει δηλαδή μετά απο ότι έχει κάνει εσύ τι θα κάνεις?θα τον ξαναεμπιστευτείς???θα τον συγχωρέσεις??

δεν νιώθεις θυμό γιατί έχεις πάθει σοκ...και λογικό είναι..

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω διάβαζα το ποστ σου και εκεί που πήγα να σου γράψω μια συμβουλή για τις ουσίες ξαφνικά σκάει η βόμβα....

Κορίτσι μου δεν τον έχεις ανάγκη αυτό τον άνθρωπο , στηρίξου στον εαυτό σου και στις δυνάμεις σου...δηλαδή μετά από όσα περάσατε μαζί , που ήσουν πλάι του και τον στήριξες σε θέματα ζωής και θανάτου, που κάνατε τα παιδάκια σας αυτό ήταν το ευχαριστώ?????

Νομίζω πως έχει κολλήσει στο μυαλό σου ότι για σένα αυτός είναι και κανείς άλλος...δεν είναι όμως έτσι καθόλου.. Το είναι πατέρας των παιδιών σου δεν έχει να κάνει με σένα...σε σένα τι είναι τώρα??? Κράτησε τις τυπικές σχέσεις για τα παιδιά σου , πίστεψε στον εαυτό σου (δεν είσαι μόνη σου σ'αυτό τον κόσμο) και όλα θα πάνε καλά. Μην κάνεις το λάθος να ξαναμπλέξεις μαζί του όσο και να σε πονάει αυτό....Καλύτερα θα είσαι μόνη σου πίστεψέ με ....και που ξέρεις μπορεί να γνωρίσεις και έναν άνθρωπο στο μέλλον που θα σε εκτιμήσει πραγματικά!!!! Καλή τύχη!!!!

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ σας ευχαριστώ.. Μία μία ξεχωριστά.. Όλοι το ίδιο μου λένε ότι κάποια στιγμή όλος ο πόνος θα περάσει, ότι θα σταθώ στα πόδια μου και η ζωή μου ίσως κάποια στιγμή βρει το δρόμο της. Αυτήν την στιγμή όμως δεν μπορώ να το πιστέψω. Τον λάτρεψα αυτόν τον άντρα και νόμιζα ότι ήταν αυτός που θα ζούσαμε μαζί όλη μας την ζωή. Ονειρευόμουν και μέχρι πριν 5 μέρες ακόμα τον γάμο μας με τα παιδάκια μας εκεί παρανυφάκια και όλοι μαζί να ήμασταν υπέρ ευτυχισμένοι. Πόσο στον κόσμο μου μπορεί να ήμουν? Αυτό που δεν αντέχω ακόμη είναι να κατηγορούν τον Αλέξη. Δεν θέλω να ακούω τίποτα άσχημο για αυτόν όσο και να με πλήγωσε, όσο και να με κορόιδεψε δεν παύει να είναι ο πατέρας τον παιδιών μου, δεν παύει να είναι ο επί 9 χρόνια σύντροφος και συνοδοιπόρος μου. Μπορεί τα δύο τελευταία χρόνια να ζούσε διπλή ζωή αλλά κάθομαι και σκέφτομαι ότι γίνονται αυτά. Πραγματικά η καρδιά δεν ρωτάει απλά χτυπάει. Δεν έχω θυμό μέσα μου και δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό. Αντίθετα πιστεύω ότι αν είχα δώσει όλα όσο είχα ανάγκη ο Αλέξης ποτέ δεν θα φτάναμε εδώ. Αν του έδειχνα περισσότερο πόσο τον αγαπάω αν έκανα τα πάντα για να είναι ολοκληρωμένος ίσως να μην είχε την ανάγκη να κοιτάξει άλλη γυναίκα. Ότι έγινε έγινε όμως. Πονάω πολύ, σκέφτομαι πολύ αλλά αυτό που έχει προτεραιότητα στην ζωή μου είναι τα παιδιά μου να μεγαλώσουν ήρεμα και σε ένα υγιές περιβάλλον. Θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να γίνει αυτό. Θα γίνω μάνα και πατέρας για αυτά. Με βοηθάει πολύ να ασχολούμαι μαζί τους ξεφεύγω και βλέπω πιο είναι το θαύμα της ζωής. Αυτά τα δύο ζουζούνια μου κάνουν και την πιο σκοτεινή μέρα φωτεινή. Μου διώχνουν και τα πιο άσχημα συναισθήματα όταν μου λένε "μαμά σ¨αγαπάω", όταν μου δίνουν ένα φιλί και ξέρω ότι δεν είναι ψεύτικο, ότι δεν υποκρίνονται.. Σήμερα πήρα ρεπό για να πάμε μαζί όλοι μαζί το απόγευμα στο παιδότοπο μαζί με την μαμά μου και τον μπαμπά μου. Δεν ξέρω αν θέλω να βγω μόνη μου με μία φίλη μου χωρίς αυτά δεν με καλύπτει κάτι τέτοιο ακόμα. Φίλες μετά από 9 χρόνια δεν έχω, κοινούς φίλους με τον Αλέξη έχουμε. Όμως εκτός από την κουμπάρα μου που βάφτισε τον αντρούλη μου δεν θέλω να δω κανέναν άλλον. Έχει και αυτήν ένα κοριτσάκι 4 ετών και ότι είναι να κάνουμε το κάνουμε με τα μικράκια μας. Είπα ότι θα πάρω τα πάνω μου γιατί δεν θέλω να με ξαναδούν τα μωρά μου να πονάω. Δεν θέλω να νοιώσουν ότι η μαμά περνάει δύσκολα. Είναι μόλις 2μιση χρονών και τόσο πανέξυπνα που δεν μπορείς να τους κρύψεις τίποτα. έτσι αποφάσισα να αφήσω πίσω μου ότι έγινε, όσο και να με πονάει, και να ασχοληθώ με τα μωρά μου. Κάθε λεπτό μαζί τους είναι τόσο πολύτιμο για μένα που δεν θέλω να το σπαταλάω με σκέψεις που δεν με αφήνουν να το απολαύσω.

Ακόμα προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου, γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα, αλλά τα παιδιά μου η ζωή μου ΟΛΗ..

 

Είσαι πολύ γλυκός άνθρωπος και αυτό φαίνεται από τις λέξεις που γράφεις... τα παιδιά σου θα είναι υπερήφανα για την μανούλα τους!!!

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει απαντηθει απο την επιστημη της ψυχολογιας οτι ο χωρισμος εχει στανταρ σταδια διαφερει το διαστημα που θα σου κρατησουν αλλα ειναι στανταρ

 

1ο σταδιο δε θες κανεις να τον κατηγοραει- τον αγαπας και θες να γυρισει

2ο σταδιο κατηγορεις τον εαυτο σου και μονο - ελαφρια καταθλιψη

3ο σταδιο αρχιζεις να βλεπεις οτι δεν εφταιγες μονο εσυ

4ο σταδιο θυμος, μισος, απαξιωση θελεις να το πληρωσει (αυτο κραταει πολυ)

5ο σταδιο σκετη απαξιωση και δε σε νιαζει για το ατομο αλλα δε θες να γνωρισεις αλλον

6ο σταδιο φοβασαι τους παντες και νομιζεις οτι θα σε προδωσουν

7ο σταδιο βρισκεται καποιος που σε κανει να δεις οτι δεν ειναι ολα ψευτικα

 

 

καλη τυχη !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ολες οι μαμαδες λίγο ή πολύ παραμελήσαμε τον ευατό μας ή τον άντρα μας !!οταν έχεις τόσο μικρά παιδιά γίνεται αυτό . Αυτός όμως είχε προλάβει νωρίτερα να καλύψει ότι του έλειψε πριν καν του λείψει .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακομα νωρις Χαρουλα, ουτε βδομαδα δεν εχει περασει, σιγα σιγα θα αρχισεις να καταλαβαινεις τι εχει γινει και ποσο σκαρτα σου φερθηκε αυτος που νομιζες οτι ειναι ο ανθρωπος σου.

Μην κατηγορεις τον εαυτο σου, απο τη στιγμη που ειχε το θρασος να καλοπερναει με αλλη την ωρα που εσυ ετρεχες για ολα και μεγαλωνες τα παιδια σας και ειχε τα μουτρα να σε κοιταει στα ματια και να κοιμαται μαζι σου λεγοντας σου οτι ειναι ολα ιδεα σου ενω υπηρχε αλλη επι 2 χρονια (!!!!) τοτε αυτος ο ανθρωπος δεν αξιζει...

Δεν αξιζει γιατι δεν σε σεβεται και δεν σε εκτιμαει και αφου δεν σε εκτιμαει δεν θα εκτιμουσε οτι και να του εκανες, και η πιο τελεια συντροφος του πλανητη να ησουν αυτος παλι αλλου θα κοιταγε, γιατι απλα δεν μπορει να εκτιμησει αυτο που εχει διπλα του. Αυτος ειναι ο χαμενος της υποθεσης ομως.

Α, οσο για τα δικαιωματα σου αν τα παιδια ειναι αναγνωρισμενα τοτε εχεις δικαιωμα και για διατροφη νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι εμεινα και εγω αφωνη!!!!!!!!με την εξελιξη εννοω!!!

τωρα εσυ Χαρα μπορει να μην θελεις να δεις ποσο λαθος ηταν ο συνοδοιπορος σου αυτη την στιγμη αλλα σιγουρα καποια στιγμη θα ξεθολωσεις και θα καταλαβεις οτι αξιζεις πολλα παραπανω απο αυτα που ειχες!!!!!

ειναι φυσιολογικο οταν ειμαστε φουλ απο αγαπη και απο ερωτα να μην βλεπουμε καθολου τα λαθη του διπλανου μας!!

οπως επισης οι περισσοτερες γυναικες απορροφουνται με τα παιδακια τους μετα απο την γεννηση τους και τα δικα σου ειναι και διδιμα που ειναι πολυ δυσκολη κατασταση κ εργαζεσαι κιολας!!!!τι αλλο δηλ????

ολες εχουμε χασει την ισσοροπια και ειναι λογικο απλα προσπαθεις να την ξαναβρεις οταν τα αισθηματα ειναι αμοιβαια!

ειμαι σιγουρη οτι καποια στιγμη θα παρεις τοσο πολυ τα πανω σου που δεν θα το πιστευεις ουτε η ιδια!!!!δεν αξιζε καλη μου,αληθεια!!!

2χρονια χωρις σεξουαλικη επαφη???και γιατι?επειδη βρηκε αλλου!δεν υπαρχει ιχνος σεβασης ουτε προς τον ιδιο του τον εαυτο!οχι δεν ειναι νορμαλ κ δεν του δινω ελαφρυντικα με τιποτα!!!

κοιταξε την ζωουλα σου και να εισαι καλα για τα παιδακια σου!!!!

σου ευχομαι τα καλυτερα απο ψυχης!!

Link to comment
Share on other sites

εγω δε θα σου πω θα βρεις αλλον και λοιπα γιατι εγω πχ δεν θα το εκανα και θα σκεφτομουν οπως εσυ αμεσως....τις μερες που θα καλοπιανει η "αλλη" τα δικα μου παιδια και τη μερα που θα τα μαλωσω για κατι και θα μου πουν οτι με εκεινη περνανε καλυτερα....αυτα θα σκεφτομουν πρωτα πρωτα.

Αυτό φοβάμαι κάθε μέρα που περνάει κάθε μέρα σκέφτομαι ότι θα έρθει εκείνη η μέρα και εγώ θα πέσω να πεθάνω..

 

Στέλλα με συγκίνησες πάρα πολυ με το ενδιαφέρον σου σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου..

 

alepapa για μένα να δεις τι βόμβα έσκασε..Όσο περνάνε οι μέρες όλο και πιο πολύ το συνειδητοποιώ αλλά και πάλι μου είναι δύσκολο να το "χωνέψω"

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα παιδιά μου είναι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρουλα εμενα η εμπειρια μου ειναι και απο τις 2 μεριες...τι εννοω??

Οι γονεις μου χωρισμενοι και ο μπαμπας ξαναπαντρεμενος...να σε ενημερωσω οτι ΠΟΤΕ δεν συνεκρινα τη γυναικα του πατερα μου με τη μαμα μου οσο καλη και να ητανε...η μαμα μου ειναι μαμα μου, τελεια και παυλα!!!!

Απο την αλλη πλευρα ο συζυγος μου εχει 2 κορες απο προηγουμενο γαμο και ειμαι 100% σιγουρη οτι δεν με συγκρινουν με τη μαμα τους...μενουν μαζι μας κανα Σ/Κ καθε 3μηνο περιπου (ειναι στην εφηβεια εχουν και διαβασματα) κανουμε την πλακα μας, φροντιζω να τους αφηνω χωρο και χρονο με τον μπαμπα τους και τα αδερφια τους και ως εκει!!!

Να εισαι σιγουρη οτι τα παιδια εχουν αντιληψη και ξερουν πια ειναι η μανουλα τους!!!!!

Τωρα για το εαν θα τα καταφερεις??? Η μαμα μου ηταν 35 χρονων οταν χωρισε και μεγαλωσε κυριολεκτικα μονη της 2 παιδια τα οποια σπουδασε (και μαλιστα καλοσπουδασε)...και να φανταστεις οτι μεχρι τοτε δεν ειχε δουλεψει ποτε στη ζωη της!!!! Αρα θα τα πουμε σε 1 χρονο απο τωρα;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

αγγελομαριος, σε ενα θα διαφωνησω μαζι σου μοναχα

 

οταν ειναι μικρα τα παιδια, ευκολα παρασυρονται

εδω τα παιρνει ο παππους και η γιαγια δυο μερες και επειδη τους κανουν τα χατηρια σου λενε "δε σε θελω, θελω να παω στον παππου" τη φανταζεσαι τη Χαρουλα να ακουσει κανενα τετοιο ωραιο??? τα παιδια ειναι οπου τα συμφερει μεχρι την ηλικια που θα καταλαβουν

πολλες φορες το κανουν και για να σε πικαρουν, "δε σε αγαπαω, εγω θα φυγω" αν τα μαλωσεις.....γι αυτο το ειπα

 

βεβαια πιστευω οτι καμια αλλη δε θα κατσει να ασχοληθει ιδιαιτερα να τα καλοπιασει, γιατι πολυ απλα ειναι μικρουλια και δε θα τα θελει εμποδιο.....θα θελει η να το γλενταει με τον κυριο αν ειναι τετοιου τυπου, η να κανει τη δικη της οικογενεια αν τον βλεπει σοβαρα

 

το σιγουρο ειναι οτι αυτη η μανα θα κοιμαται με το ενα ματι ανοικτο οταν θα τα εχει εκεινος

κι αυτο ειναι δυσκολο

 

μακαρι να εχει βρει μια νορμαλ σχεση και να μη βλαψει ολο αυτο τα παιδια

παντως για το χωρισμο δεν τρεχει προβλημα

να σας πω ενα καλο να σπασει η στεναχωρια????

 

Η Σοφια Αλιμπερτη, ειπε ενα πρωι στην εκπομπη της οτι γυρισε ο Μιχαηλ Αγγελος απο το σχολειο οταν ειχαν χωρισει με τον Παριο και της ειπε

"μαμα, ο Γιωργακης ο συμμαθητης μου ειναι πολυ φτωχος! Να φανταστεις ειναι ο μονος που η μαμα και ο μπαμπας του μενουν στο ιδιο σπιτι οι καημενοι!"

 

καλο??????????????????????????????????δηλαδη ολη η υπολοιπη ταξη ηταν παιδια με χωρισμενους γονεις, οποτε μην ανησυχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...