Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΡΙΠΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ-ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ


Recommended Posts

Πείτε μου και μένα, πείτε μου και μένα:

 

Το τριπλό της chicco το πήρατε με τις 3 ή τις 4 ρόδες; Τι πιστεύετε οτι βολεύει καλύτερα;

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πείτε μου και μένα, πείτε μου και μένα:

 

Το τριπλό της chicco το πήρατε με τις 3 ή τις 4 ρόδες; Τι πιστεύετε οτι βολεύει καλύτερα;

 

Της chicco το 4ροδο γιατί γίνεται πιο μικρό από το 3ροδο και χωράει καλύτερα στο πορτ μπαγκάζ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να ρωτησω εγω για ενα αλλο καροτσι αν το εχει καποια απο εσας? Το εχει αποκλειστικα το premaman και λεγεται combi trio - πορτ μπεμπε full service. Το ειδα απο κοντα σε μαγαζι τους, εχει καροτσι, πορτ μπεμπε, καθισμα αυτοκινητου, τσαντα, υπνοσακο, προστατευτικο βροχης κ.α. και τιμη 372 ευρω! Και σαν ποιοτητα μου αρεσε ....... Σκεφτομαι σοβαρα να το παρω αλλα θα χαιρομουν αν ακουγα και καποια γνωμη

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω για ενα αλλο καροτσι αν το εχει καποια απο εσας? Το εχει αποκλειστικα το premaman και λεγεται combi trio - πορτ μπεμπε full service. Το ειδα απο κοντα σε μαγαζι τους, εχει καροτσι, πορτ μπεμπε, καθισμα αυτοκινητου, τσαντα, υπνοσακο, προστατευτικο βροχης κ.α. και τιμη 372 ευρω! Και σαν ποιοτητα μου αρεσε ....... Σκεφτομαι σοβαρα να το παρω αλλα θα χαιρομουν αν ακουγα και καποια γνωμη

 

Λοιπόν, κάτι ανάλογο πήραμε και εμείς... Το πολυκαρότσι του Prenatal με 390 ευρώ. Τα κριτήριά μας ήταν τα εξής:

να χωράει στο αυτοκίνητο - προφανές έτσι? αλλά, όσο και να ήθελα άλλο, αν δε χωρούσε... δε θα μπορούσα να αλλάξω αυτοκίνητο!

τιμή - αν σε εκείνη την περίοδο διέθετα λεφτά θα είχα αγοράσει Bugaboo χωρίς δεύτερη κουβέντα,

ευκολία στο άνοιγμα-κλείσιμο - ούσα έγκυος ήταν το μοναδικό που μπορούσα να χειριστώ με εξαιρετική ευκολία,

ευκολία στην κίνηση - όλα πάνω-κάτω το ίδιο καλά πάνε (εξαιρείται το προαναφερθέν bugaboo το οποίο ΠΕΤΑΕΙ δεν τσουλάει...

το γεγονός ότι παιζόμουν μεταξύ chicco - peg perego και τελικά είδα ότι και αυτό ιταλικής κατασκευής είναι όπως αυτά και τα ίδια χρόνια εγγύησης σου δίνει (2 χρόνια)

 

Εννοείται ότι έχει όλα τα παρελκόμενα... ποδόσακους, σκίαστρα, τέντες βροχής, τσάντα... Μόνο ομπρέλλα δεν είχε και πρέπει να πάω να πάρω. (νομίζω ότι τα νέα μοντέλα έχουν). Σε γενικές γραμμές είμαστε ευχαριστημένοι (δεν έχουμε πέσει και ανάσκελα από τον ενθουσιασμό..., αλλά ΟΚ)

Ίσως είναι νωρίς να σου πω εντυπώσεις (5 μήνες), αλλά έχουμε χρησιμοποιήσει όλες τις δυνατότητες του καροτσιού (αντί για καλαθούνα το port bebe, το καθισματάκι αυτοκινήτου σαν καρότσι και σα relax... όλους τους πιθανούς συνδυασμούς)

 

Πάντως και πάλι θα πω το ίδιο... Αν διαθέτεις τα λεφτά...BUGABOO!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια εγω τελικα παραγγειλα το otutto της iglesina, :D ειναι λιγο ακριβουτσικο,950 ευρω ολο το πακετο αλλα χαλαλι,σε μπλε-κοκκινο.Θα ειναι εδω ομως ή τελη Ιουλιου ή τελη Σεπτεμβρη(τον Αυγουστο κλεινουν οι εταιριες)ανυπομονω. :D:D:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πείτε μου και μένα, πείτε μου και μένα:

 

Το τριπλό της chicco το πήρατε με τις 3 ή τις 4 ρόδες; Τι πιστεύετε οτι βολεύει καλύτερα;

 

Της chicco το 4ροδο γιατί γίνεται πιο μικρό από το 3ροδο και χωράει καλύτερα στο πορτ μπαγκάζ :)

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια εγω τελικα παραγγειλα το otutto της iglesina, :D ειναι λιγο ακριβουτσικο,950 ευρω ολο το πακετο

 

και εγω αυτό παρήγγειλα σε κόκκινο. Βέβαια έχω μια μικρή ανασφάλεια μέχρι να μου έρθει.. Το παρήγγειλα απο το internet στην τιμή των 650 € και μου είπαν αρχές Αυγούστου.. Πάνω που θα αρχίσουμε τις βόλτες.. Ελπίζω να μη με πάνε Σεπτέμβρη, τι θα κάνουμε χωρίς όχημα;;; :roll:

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια εγω τελικα παραγγειλα το otutto της iglesina, :D ειναι λιγο ακριβουτσικο,950 ευρω ολο το πακετο

 

και εγω αυτό παρήγγειλα σε κόκκινο. Βέβαια έχω μια μικρή ανασφάλεια μέχρι να μου έρθει.. Το παρήγγειλα απο το internet στην τιμή των 650 ? και μου είπαν αρχές Αυγούστου.. Πάνω που θα αρχίσουμε τις βόλτες.. Ελπίζω να μη με πάνε Σεπτέμβρη, τι θα κάνουμε χωρίς όχημα;;; :roll:

 

Αν επιτρέπετε σε αυτήν την τιμή από που το παρήγγειλες?? Γιατί στον αντιπρόσωπο στην Αθήνα αλλά και στην Θεσσαλονίκη μου είπαν λιανική τιμή 920 ευρώ!!! Εκτός αν το πήρες μέσω ebay ή κάποιου ξένου σαιτ

 

Link to comment
Share on other sites

 

κΤο παρήγγειλα απο το internet στην τιμή των 650 ?

 

Από που το παρήγγειλες? Μέσα στην τιμή είναι και τα μεταφορικά?

 

Κορίτσια εν συντομία- γιατί κλαίει το μωρό- είναι απο το site http://www.ebaby.it με είδη μπεμπέ..

Απο τις κατηγορίες (αριστερα) επιλέγετε carriage systems:Inglesina κοκ... Πρέπει να κάνετε register και να δώσετε τα προσωπικά σας στοιχεία για να προχωρήσετε στην παραγγελία.. Διαβάστε λίγο τους όρους, κάντε μια περιήγηση στο site , εγώ μίλησα και τηλεφωνικώς μαζί τους, απάντησαν αμέσως και για την ημερομηνία παραδοσης μου είπαν οτι αναφέρεται στο κάθε είδος, με μια μικρή απόκλιση 5 ημερών πάνω-κάτω..

Στα καρότσια έχει πολύ καλές τιμές, στα άλλα είδη που είδα οι τιμές δε διαφέρουν πολύ απο τα δικά μας..

 

Στην τιμή συγκεκριμένα των 628,00 € είναι και τα μεταφορικά, φόροι κλπ.. Είναι το τελικό ποσό που πλήρωσα στην τράπεζα για να ξεκινήσει η παραγγελία..

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως φοβερές τιμές στα καρότσια! Αλλά και σε κάποια άλλα είδη είδα διαφορές 30 με 40 ευρώ (με τα μεταφορικά). Στο peg perego trio fix που θέλω να πάρω η διαφορά είναι 160 ευρώ! Απλά φοβάμαι λίγο να κάνω μια τόσο μεγάλη αγορά.... Πάντως το σαιτ φαίνεται πολύ αξιόπιστο! Σ' ευχαριστούμε πάρα πολυ Stone!!!!!!!!!!! Αν έχεις υπόψιν σου και άλλα σαιτ θα ήθελα σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο να τα αναφέρεις :lol:

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις υπόψιν σου και άλλα σαιτ θα ήθελα σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο να τα αναφέρεις :lol:

 

Το συγκεκριμένο site το βρήκα εντελώς τυχαία κάνοντας αναζήτηση στο Google για το Otutto..Δύο μέρες το μελετούσα..Πρώτη φορά αγοράζω μέσω internet και στην αρχή ήμου πολύ επιφυλακτική -ειδικά με την αναφορά των προσωπικών στοιχείων αλλά και το ποσό που προκαταβάλλεις εξ ολοκλήρου.

Επειδή γνωρίζει ο αντρας μου απο τη λειτουργία και την αγορά μεσω ιντερνετ, πήρα την απόφαση και το παρήγγειλα..Περιμένουμε και βλέπουμε...

Οι τιμές είναι καλές γιατί πρόκειται για ιταλικά προϊόντα που τα αγοράζεις κατευθείαν απο Ιταλία..

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

εμείς πάντως αποφασίσαμε να πάρουμε το τρίο της Chicco . όσο για την τιμή , το καρότσι κάνει 350ε το καθισματάκι 160ε και σαν πακέτο 600ε απο τα Λητώ!

Επίσης παίρνοντας το πακέτο σου δίνουν και την τσάντα που μπαίνει στο καρότσι, όπως επίσης και την βάση απο το καθσιματάκι

νομίζω ότι συμφέρει :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Εμείς από το τρίο της chicco πήραμε μόνο το καρότσι + το καθισματάκι αυτοκινήτου.

το καθισματάκι το είχε για κάνα χρόνο, με αυτό τον βγάλαμε από το μαιευτήριο, και όταν ήταν 3,5 μηνών τον πήγαμε βόλτα στο χωριό του μπαμπά (5-6 ώρες απόσταση).

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από αυτό. Το καρότσι το έχω ακόμα.

Το καθισματάκι δες από πριν πως δένει στις ζώνες ασφαλείας του αυτοκινήτου. Πάντως δεν είναι πολύ δύσκολο.

επίσης, η κουνιάδα μου, που είχε κι εκείνη το ίδιο σύστημα, έβαζε τον δικό της μπέμπη και κοιμόταν εκεί κατά τη διάρκεια της μέρας. τον βόλευε πολύ. εμείς προτιμήσαμε relax.

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις υπόψιν σου και άλλα σαιτ θα ήθελα σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο να τα αναφέρεις :lol:

 

Το συγκεκριμένο site το βρήκα εντελώς τυχαία κάνοντας αναζήτηση στο Google για το Otutto..Δύο μέρες το μελετούσα..Πρώτη φορά αγοράζω μέσω internet και στην αρχή ήμου πολύ επιφυλακτική -ειδικά με την αναφορά των προσωπικών στοιχείων αλλά και το ποσό που προκαταβάλλεις εξ ολοκλήρου.

Επειδή γνωρίζει ο αντρας μου απο τη λειτουργία και την αγορά μεσω ιντερνετ, πήρα την απόφαση και το παρήγγειλα..Περιμένουμε και βλέπουμε...

Οι τιμές είναι καλές γιατί πρόκειται για ιταλικά προϊόντα που τα αγοράζεις κατευθείαν απο Ιταλία..

Η τιμη ειναι δελεαστικη,αλλα εμεις που ειμαστε λιγο ανηδεοι με το internet φοβομαστε να παραγγειλουμε κατι τοσο ακριβο,600εευρω δεν ειναι και λιγα αν κατι παει στραβα, :( οποτε θα το πληρωσουμε λιγοοο παραπανω για να ειμαστε και σιγουροι,εξαλλου τωρα πια το παραγγειλαμε...
6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

να σας ρωτησω κι εγω κατι κοριτσια?

το πολυκαροτσι zibos το εχετε ακουσει?ειναι με πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου και το βρηκα στα 380? προσφορα.

το εχω δει απο κοντα και μου αρεσε, αλλα σαν ποιοτητα και αντοχη δεν μπορω να ξερω..

εχετε υποψιν σας κατι?

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κι εγώ κορίτσια,

μήπως έχει καμία χρησιμοποιήσει το quantum travel system απο mothercare? είναι 3 ροδο εχει 650 (καρτσι, πορτ μπεμπε, καθισματακι). αν ναι σας βόλεψε? έχω ενα σχετικο αγχος με το καρότσι γιατί είναι αρκετό ακριβό για να το αλλάξεις να δεν είναι βολικο!

 

έπίσης έχει πάρει καμια σας κούνια απο mothercare? σκέφτομαι να πάρω μια πολύ απλή (ashton) η οποια ομως μου φάνηκε γερη...

 

αλλά αυτό που κάνω πολύ κέφι να ψωνισω είναι σεντονάκια κλπ πραγματακια με αρκουδάκια και σχεδιάκια!

.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τα καλυτερα καροτσια που υπαρχουν και φημιζονται γι΄αυτο είναι της Inglesina. Συγκεκριμενα το Inglesina Zippy (βγαίνει και σε 3 σε 1) είναι από τις καλύτερες επιλογές που μπορεί να κάνετε. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που το παραδέχονται και όλες οι πωλήτριες στα μαγαζιά.

Λοιπόν σήμερα πήγα και το ξαναείδα και σιγουρεύτηκα πλέον 1000% πως αυτό είναι που θα πάρουμε. Καταρχήν έχει μοναδικό άνοιγμα και κλείσιμο, με το ένα χερι, στέκεται και όρθιο και ΚΥΡΙΩΣ δεν πιάνει απιστευτο χώρο στο αυτοκινητο. 96x37x36 είναι πολύ καλές διαστάσεις. Το καθισματάκι αυτοκινήτου προσαρμόζεται πανεύκολα πάνω στο καρότσι και ακόμα πιο έυκολα το porte-bebe, το οποιο ειναι προαιρετικο, αλλά συνάμα φανταστικό εργαλείο. Και όλα αυτα κατω απο την απιστευτη ποιότητα της Inglesina η οποια σημειώστε ειναι η μοναδικη εταιρια που δίνει 2 χρόνια εγγυηση! Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα γιατί το έχω ψάξει παρα πολυ το θεμα. Σχετικά με το μοντέλο Ottuto, δεν έχει έρθει ακομα. Μια σημαντικη διαφορα ειναι το βαρος. Μονο η βαση του ζυγιζει 7,5 kg και αλλα 5 περιπου το καροτσι που προσαρμοζεται πανω. Το Zippy όλο μαζι 8,5 kg! Πουπουλο!

Ριξτε και μια ματια εδώ, ελπίζω να βοήθησα!

http://www.mundomanager.com/Default.aspx?pid=97&la=1

as1cCAx0g411220MzA5Ynw2NjEyMWJ8YmFieSBhbmdlbCBnaXJsIGlzIGNvbWluZyBpbi4uLg.gif

 

Angel

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σημερα μας ήρθε το καρότσι (otutto Inglesina) που παραγγείλαμε απο το internet.. Πολύ ωραίο τελικά και ενώ το περιμέναμε γυρω στις 6 Αυγούστου μας ήρθε μια εβδομάδα νωρίτερα... Πολύ εύκολο στη συναρμολόγηση και στυλάτο καρότσι.. Το Σάββατο πάμε για σαραντισμό και Κυριακή το εγκαινιάζουμε!!!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!! :D

 

Εμείς τελικά δεν πήραμε τριπλό καρότσι..παρόλο που γι'αυτό το λόγο άνοιξα το ποστ!! :lol::lol:

 

Επειδή μας άρεσε περισσότερο ένα καθισματάκι αυτοκινήτου της britax,

δε θα μας χρειάζονταν το καθ/αυτοκινήτου από το σετ

κι επειδή η κουνιάδα μου μας έδωσε καλαθουνα και ριλάξ

δε θα μας χρειαζόταν το πορτ μπεμπε...

και τελικά πήραμε ένα καρότσι της Peg Perego,το uno.

Το κακό είναι οτι στα λεφτά μας βγήκαν περισσότερο:250 το καθισματάκι και 350 το καρότσι = 600 (χωρίς πορτ μπεμπε και τσάντα)

Το καλό είναι οτι μας τα πήρανε δώρο οι γονείς μας!! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από τρελή έρευνα αγοράς με πρωταρχικό κριτήριο την ασφάλεια και δεύτερο την πρακτικότητα, είχα αγοράσει πριν από 7 χρόνια το τριπλό της peg-perego και αποδείχτηκε με την πάροδο του χρόνου πως ήταν η τέλεια επιλογή!!!

Μπορεί να ήταν ακριβότερο από τα άλλα , άξιζε όμως τα λεφτά του!

Το χρησιμοποιώ και τώρα στο δεύτερο παιδί μου και είναι σαν καινούργιο.

Από το μαιευτήριο φύγαμε έχοντας τον μπέμπη στο καθισματάκι του αυτ/του. Για εμένα είναι πολύ μεγάλη ευκολία να βγάζω το κάθισμα του αυτ/του μαζί με το μωρό και να το κοτσάρω στην βάση του καροτσιού και το ανάποδο.

Επίσης στο πορτ μπεμπέ (πολύ άνετο) κοίμιζα το μωρό και το πήγαινα όπου ήθελα στο σπίτι , στην βεράντα έχοντάς το δίπλα μου συνεχώς. Το ότι ρυθμίζεται και η πλάτη είναι πολύ πρακτικό.

 

Θεωρώ ότι η peg-perego είναι πιο αξιόπιστη εταιρεία από την chicco στο θέμα των καροτσιών-καθισμάτων γιατί ασχολείται αποκλειστικά με αυτά και ότι έχει "ρόδα" και όχι με χίλια δύο πράγματα όπως η chicco.

Άλλο ένα κριτήριο που με οδηγεί σε αυτό το συμπέρασμα (πως είναι πιο αξιόπιστη σε θέμα ασφάλειας) είναι πως το μόνο καθισματάκι αυτ/του που φτιάχνει είναι αυτό που κοιτάει ανάποδα από την φορά του αυτ/του, δλδ αυτό του πρώτου σταδίου που ενσωματώνεται με την βάση του καροτσιού.

Για κάθισμα αυτ/του μεγαλύτερης ηλικίας σε παραπέμπει στην BRITAX, η οποία είναι κορυφαία εταιρία καθισμάτων παγκοσμίως - ειδικεύεται σε αυτό και φτιάχνει καθίσματα αεροπλάνων!!!

 

Γνώμη μου είναι πως όταν ψάχνουμε για καθίσματα αυτ/του, καλό είναι να δίνουμε μεγάλη βαρύτητα στην εταιρία που τα κατασκευάζει.

Είχα δει τεστ του περιοδικού 4ΤΡΟΧΟΙ, σχετικά με crash test και παιδικά καθίσματα και έπαθα σοκ. Τα περισσότερα βγήκαν άχρηστα!!! Μην κοιτάτε τα χρώματα και το design...μπορεί το ασφαλέστερο κάθισμα να είναι το χειρότερο εμφανισιακά και να μην έχει όλες αυτές τις ανέσεις που προσφέρουν τα άλλα.

 

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ και εάν σας φάνηκε λίγο εκτός θέματος αυτό που έγραψα για τα καθίσματα αυτ/του αλλά θεώρησα πως μια και το'φερε η κουβέντα είναι σημαντικό να το αναφέρω. :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
αν καποια εχει το τριο της pegperego θα ηθελα να μου πει αν το μωρο μπορει να κοιμηθει ανετα στο πορτμπεμπε και αν ειναι καλυτερο ή αντιστοιχο με την καλαθουνα

ειχα παρει το pliko 3 pegperego κοιμιζα τον μικρο ανετα οπου και αν βρισκομουν. καλαθουνα δεν ειχα παρει αφου ειχα το πορτ μπεμπε. εχει συστημα αερισμου, ανακλησης και το μονο που εβαλα επιπλεον γιατι θεωρησα πολυ σλκηρη την πλατη ενα στρωματακι για καλαθουνα 20ευρω.και τωρα εννοειται θα το ξαναχρησιμοποιησω ολα τα εξαρτηματα[/img]

5Ikbp3.png

as1cCDx0g411210MTA5bGR8MjIzOTM5ZHxpIHN0YWxpdHNhIG1hcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο τα καλυτερα καροτσια που υπαρχουν και φημιζονται γι΄αυτο είναι της Inglesina. Συγκεκριμενα το Inglesina Zippy (βγαίνει και σε 3 σε 1) είναι από τις καλύτερες επιλογές που μπορεί να κάνετε. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που το παραδέχονται και όλες οι πωλήτριες στα μαγαζιά.

Λοιπόν σήμερα πήγα και το ξαναείδα και σιγουρεύτηκα πλέον 1000% πως αυτό είναι που θα πάρουμε. Καταρχήν έχει μοναδικό άνοιγμα και κλείσιμο, με το ένα χερι, στέκεται και όρθιο και ΚΥΡΙΩΣ δεν πιάνει απιστευτο χώρο στο αυτοκινητο. 96x37x36 είναι πολύ καλές διαστάσεις. Το καθισματάκι αυτοκινήτου προσαρμόζεται πανεύκολα πάνω στο καρότσι και ακόμα πιο έυκολα το porte-bebe, το οποιο ειναι προαιρετικο, αλλά συνάμα φανταστικό εργαλείο

 

Πρααγματι,το εχει η αδελφη μου και ειναι οπως λες πουπουλο και ευκολο στο ανοιγμα

Εγω το 2000 αγορασα το Venezia της Pegperego και το εχουμε καταφχαριστηθει!!!Πηρα στο δευτερο και το "αυγο" του και φυγαμε με αυτο απο την κλινικη και μεχρι 9 μηνων εκει τον ειχα αφου δεν ειχε ξεπερασει τα 9 κιλα(ειναι μεχρι 13 κιλα)

Τωρα εχω και το μωρο εκει και του αρεσει πολυ,κοιμαται με τις ωρες εκει μεσα!

Οπως το βλεπω και το καροτσι και το καθισματακι θα αντεξουν αν μεγαλωσουν αλλα 5 παιδια! :P

4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...