Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραγιζει αποψε η καρδια....(Νίκος Παπάζογλου)


Recommended Posts

Λυπήθηκα αφάνταστα για τον θάνατό του, γιατί αισθάνομαι σαν να αποχαιρετώ μία από τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου, την πενταετία 18-23 που έτρεχα κάθε τόσο στις συναυλίες του, μαζί με την -τότε- παλιοπαρέα.Τραγική ειρωνία, χθες έφυγε και ένας δικός μας άνθρωπος, της οικογένειας και παρόλο που τον Παπάζογλου δεν τον είχα γνωρίσει ποτέ, αισθάνομαι ότι κατά κάποιον τρόπο και αυτός ήταν μέλος της οικογένειας μου. Νομίζω ότι έτσι αισθάνονται και πολλοί άλλοι Έλληνες.... Καλό παράδεισο να έχει....

 

το ίδιο ακριβώς αισθάνθηκα κι εγώ. ότι αποχαιρέτησα μια περίοδο της ζωής μου που ήταν συνδεδεμένη με τον Παπάζογλου. Συναυλίες, ταξίδια με τον άντρα μου που είχαμε λιώσει τις κασέτες του κλπ κλπ.

Καλό ταξίδι Νικόλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ χθες όταν το άκουσα, μου χάλασε τη διάθεση η είδηση αυτή.

Καλό σου ταξίδι, θα σ'εχουμε πάντα στην καρδιά μας.

 

τώρα δακρύζω για έναν παραπάνω λόγο στο άκουσμα αυτού του τραγουδιού !!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να έχει καλή παρέα εκεί που πάει, τον Ρασούλη και να ξαναδεί την κόρη του.......

 

ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ.....

να ξαναδει την κορη του ???

τι εννοεις??

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

να ξαναδει την κορη του ???

τι εννοεις??

 

ξερω πολυ καλα οτι ο νικος παπαζογλου ειχε μια κορη με την οποια ημασταν παιδια μαζι στην κατασκηνωση.πολυ καλη κοπελα αλλα το σχολιο και εγω δεν το καταλαβα......

Link to comment
Share on other sites

Καλό ταξίδι σε μια μεγάλη μουσική προσωπικότητα της εποχής μας! Χωρίς αυτούς τους ανθρώπους η ταπεινή ζήση μας γίνεται όλο και πιο φτωχή... Καλή αντάμωση, φίλε Νίκο...

Link to comment
Share on other sites

να ξαναδει την κορη του ???

τι εννοεις??

 

ξερω πολυ καλα οτι ο νικος παπαζογλου ειχε μια κορη με την οποια ημασταν παιδια μαζι στην κατασκηνωση.πολυ καλη κοπελα αλλα το σχολιο και εγω δεν το καταλαβα......

 

Τους ξέρετε βέβαια τους στίχους

 

Πριν να σε χορτάσουνε τα μάτια μου

σε άρπαξε θαρρείς το λεωφορείο

κι έμεινα να κοιτώ καθώς χανόσουνα

κι έφτανε ως το κόκαλο το κρύο

 

Γράφτηκε για την κόρη του που σκοτώθηκε μπροστά του έτσι ακριβώς......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Τους ξέρετε βέβαια τους στίχους

 

Πριν να σε χορτάσουνε τα μάτια μου

σε άρπαξε θαρρείς το λεωφορείο

κι έμεινα να κοιτώ καθώς χανόσουνα

κι έφτανε ως το κόκαλο το κρύο

 

Γράφτηκε για την κόρη του που σκοτώθηκε μπροστά του έτσι ακριβώς......

 

πλακα κανεις? αυτο ειναι τσεκαρισμενο?? ποτε εγινε???

ποτε δεν εχω ακουσει να λεει κατι τετοιο. Δεν σε αμφισβητω αλλα επειδη ημουν πολυ "παπαζογλου", δεν μπορει κατι θα ειχαμε ακουσει .

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πλακα κανεις? αυτο ειναι τσεκαρισμενο?? ποτε εγινε???

ποτε δεν εχω ακουσει να λεει κατι τετοιο. Δεν σε αμφισβητω αλλα επειδη ημουν πολυ "παπαζογλου", δεν μπορει κατι θα ειχαμε ακουσει .

 

Κοίτα, δεν το παίζω ληξίαρχος αλλά μου το είχε πεί πριν χρόνια φίλος μου, φανατικός παπαζογλικός.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

chatzico

εγω εχω ακουσει οτι το ειχε γραψει για την τοτε κοπελα που ειχε,και οχι για την κορη του..

 

Να σου πω, από το να το έγραψε για την κόρη του καλύτερα να το έγραψε για έναν χαμένο έρωτα. Καλό του ταξίδι ...........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει κάτω από ποιά αφορμή γράφτηκε το φύσηξε ο Βαρδάρης αλλά σίγουρα η κόρη του(Αδελαίδα) καθώς και ο γιος του(Αλέξανδρος) είναι ολόζωντανοι.

Είναι κρίμα για έναν άνθρωπο που πάντα προστάτευε την προσωπική του ζωή

να γράφονται διάφορες φήμες γύρω από αυτήν και ειδικά για τα παιδιά του

Για αντίο καλύτερα να εστιάσουμε στο ήθος την αυθεντικότητα του καλλιτέχνη και στα τραγούδια του.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο ταξιδι, μου κρατησες συντροφια με τα τραγουδια σου σε μια πολυ ομορφη ηλικια...εκει γυρω στα 16, ο "Αυγουστος" ειναι χαραγμενος μεσα μου.

Προλαβα να σε δω πριν απο 3 χρονια και εχω ακομα τη σκηνη στο μυαλο μου, που καθομουν, και που δε πιστευα πως ακουγα τον "αυγουστο" απο κοντα, δε φανταζομουν πως δε θα τον ξανακουγα live ποτε.

 

ps: σεναρια για το πως και γιατι γραφτηκε ενα τραγουδι ακουγονται πολλοι και για πολλους. δεν ειναι παντα αληθεια, μαλλον "μυθοι και θρυλοι"...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω??....Αλλη μια μεγαλη απωλεια και νιωθω μικρη για να την καταλαβω, να την δικαιολογησω, να την δεχτω.....Τον θυμαμαι προπερσι στο διπλα τραπεζι σε καφετερια στις διακοπες μας....Αυτη την ηρεμια του θα κρατησω...Λυπηθηκα πολυ...Καλο παραδεισο Νικο μας............

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει κάτω από ποιά αφορμή γράφτηκε το φύσηξε ο Βαρδάρης αλλά σίγουρα η κόρη του(Αδελαίδα) καθώς και ο γιος του(Αλέξανδρος) είναι ολόζωντανοι.

Είναι κρίμα για έναν άνθρωπο που πάντα προστάτευε την προσωπική του ζωή

να γράφονται διάφορες φήμες γύρω από αυτήν και ειδικά για τα παιδιά του

Για αντίο καλύτερα να εστιάσουμε στο ήθος την αυθεντικότητα του καλλιτέχνη και στα τραγούδια του.

 

τα σεβη μου!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...