Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

ναι, αλλά όταν βγεις απ'το μαιευτήριο τί γίνεται; τέτοιες θερμοκρασίες δεν επικρατούν στο σπίτι. Οπότε μήπως χρειάζεται κάτι πιο χειμωνιάτικο αφού το μαιευτήριο κρατά μόνο λίγες μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχω ξαναγράψει, το H&M ήταν το αγαπημένο μου μαγαζί στην εγκυμοσύνη! Όχι μόνο στα ρούχα εγκυμοσύνης, αλλά και στα κανονικά του βολευόμουνα και για μπλούζες και για φορέματα. Και η φετινή τους σειρά ρούχων είναι βολική.

Επίσης ρώτησα και μου είπαν ότι ανοίγει νέο κατάστημα και στην Πειραιώς και στη Γλυφάδα και θα έχουν και τα δύο ρούχα εγκυμοσύνης! :D

 

:D:D:D πότε? πότε?

θα έχει και παιδικά?

το Μαρούσι με δυσκολεύει λίγο βρε παιδί μου...

Δεν ξέρω πότε :oops: δεν σκέφτηκα να ρωτήσω...

Αλλά στο κατάστημα του κέντρου στην Αιόλου έχει ολόκληρο όροφο για τα παιδικά και μεγάλη ποικιλία!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock:

Ουπς δεν το ειχα σκεφτεί αυτό! Υπέθεσα οτι το ΕΛΕΝΑ που ειναι δημόσιο δεν θα εχει και τον τέλειο κλιματισμο!!!!

 

Έχω πάει μόνο για επίσκεψη στο Ελενα και δεν θυμάμαι περί κλιματισμού. Έχε πάντως ένα ρομπάκι για ώρα ανάγκης :wink:

 

ναι, αλλά όταν βγεις απ'το μαιευτήριο τί γίνεται; τέτοιες θερμοκρασίες δεν επικρατούν στο σπίτι. Οπότε μήπως χρειάζεται κάτι πιο χειμωνιάτικο αφού το μαιευτήριο κρατά μόνο λίγες μέρες;

 

Παίζουν και οι ορμόνες ρόλο ...εγώ αρκετό καιρό ζεσταινόμουνα πολύ. Φαντάζομαι ότι σε σπίτι με νεογέννητο, εφόσον υπάρχει η δυνατότητα θα έχει μια θερμοκρασία ~20° -όχι?

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχω ξαναγράψει, το H&M ήταν το αγαπημένο μου μαγαζί στην εγκυμοσύνη! Όχι μόνο στα ρούχα εγκυμοσύνης, αλλά και στα κανονικά του βολευόμουνα και για μπλούζες και για φορέματα. Και η φετινή τους σειρά ρούχων είναι βολική.

Επίσης ρώτησα και μου είπαν ότι ανοίγει νέο κατάστημα και στην Πειραιώς και στη Γλυφάδα και θα έχουν και τα δύο ρούχα εγκυμοσύνης! :D

 

:D:D:D πότε? πότε?

θα έχει και παιδικά?

το Μαρούσι με δυσκολεύει λίγο βρε παιδί μου...

Δεν ξέρω πότε :oops: δεν σκέφτηκα να ρωτήσω...

Αλλά στο κατάστημα του κέντρου στην Αιόλου έχει ολόκληρο όροφο για τα παιδικά και μεγάλη ποικιλία!

 

Μου έφτιαξες τη μέρα!!!! :D:D

Τρέμε H&M στην Αιόλου θα γίνει επέλαση!!! :lol::lol:

 

:roll: είχε πάντα παιδικά? στο site είχα διαβάσει πως δεν έχει και δεν μπήκα στον κόπο μέχρι τώρα :roll:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα πια άνοιξε και καινούργιο Η&Μ! Όχι αυτό στη Σταδίου, ολοκαίνουργιο στην Αιόλου (δυστυχώς πίσω από την κρεαταγορά και βρωμοκοπάει ο τόπος.... :roll: ) Το άλλο στη Σταδίου δεν έχει παιδικά...

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια άνοιξε και καινούργιο Η&Μ! Όχι αυτό στη Σταδίου, ολοκαίνουργιο στην Αιόλου (δυστυχώς πίσω από την κρεαταγορά και βρωμοκοπάει ο τόπος.... :roll: ) Το άλλο στη Σταδίου δεν έχει παιδικά...

 

Αυτό έχει και ρούχα εγκυμοσύνης;;;

Γμτ σήμερα πήγα Ερμού αμα το ήξερα....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε στην Ερμού, ούτε στην Αιόλου έχουν ρούχα εγκυμοσύνης... Αλλά τα ρούχα του H&M είναι σε τέτοιο στυλ που πολλά κάνουν και με κοιλίτσα... Φορεματάκια που άνετα φοριούνται για μπλούζες, απλά T-Shirts σε μεγάλο νούμερο, φορεματάκια αμπιρ. Εντάξει, ίσως να μην βρειτε παντελόνι, αλλά ένα κολάν, σίγουρα θα το βρείτε!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

ta tzinakia egkumosinis tou zara einai para polu orea!

 

με το που τα φοράω νομίζω πως σε λίγο θα μου φύγουν από πάνω μου..τόσο χαμηλοκάβαλα είναι..μετάνιωσα πάρα πολύ για την αγορά μου..καθόλου καλή εφαρμογή..νιώθω γυμνή την κοιλιά μου και διαρκώς το καβάλο χαμηλομένο μέχρι το έδαφος...

 

το τζιν του Η&Μ τελικά βγήκε πολύ αξιόπιστο...καλύτερο και από τα κανονικά μου...και είναι σουπερ όμορφο και πολύ καλή εφαρμογή! Δεν πέφτει καθόλου αν και είναι όντως χαμηλοκάβαλο αλλα το λάστιχο καλύπτει πολυ καλά όλη την κοιλιά. :wink:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

ta tzinakia egkumosinis tou zara einai para polu orea!

 

με το που τα φοράω νομίζω πως σε λίγο θα μου φύγουν από πάνω μου..τόσο χαμηλοκάβαλα είναι..μετάνιωσα πάρα πολύ για την αγορά μου..καθόλου καλή εφαρμογή..νιώθω γυμνή την κοιλιά μου και διαρκώς το καβάλο χαμηλομένο μέχρι το έδαφος...

 

το τζιν του Η&Μ τελικά βγήκε πολύ αξιόπιστο...καλύτερο και από τα κανονικά μου...και είναι σουπερ όμορφο και πολύ καλή εφαρμογή! Δεν πέφτει καθόλου αν και είναι όντως χαμηλοκάβαλο αλλα το λάστιχο καλύπτει πολυ καλά όλη την κοιλιά. :wink:

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί σου. Πήρα 2 παντελονάκια απο H&M, οχι τζην, υφασμάτινα χειμωνιάτικα και με έχουν σώσει!!! Πολύ καλή εφαρμογή και νομίζω οτι αδυνατίζουν κιόλας... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

θελω τα φωτα σας! θα ειμαι Αθηνα το ΣΚ και θελω να κανω τα ψωνια μου κι εγω σαν κοριτσι! οδευω προς τον 4ο -ακομα δηλ. ειμαι 3 και κατι...- και η κοιλιτσα οσο να πεις ξεπεταχτηκε... τα παλια μου ρουχα εγκυμοσυνης ακομα μου ειναι πολυ μεγαλα... που να παω χωρις να χασω χρονο? θα εχω μονο το Σαββατο για ψωνια και μαλλον θα βρισκομαι περισσοτερο Πειραια...

HELP! περιμενω πως και πως να ψωνισω γιατι εδω που μενω δεν μπορω να βρω τιποτα! δεν ειναι οτι θελω απλα κατι για ενα μηνα... θελω να μου κρατησει πχ αν οχι ολο το χειμωνα, παντως αρκετα! Α! και τιμες λογικες! οταν ειχα ψωνισει απο το mothercare προ 4ετιας ειχα δωσει για 3 παντελονια και 2 πουκαμισα τα μαλλιοκεφαλα μου. Και τωρα δεν τα βολευομαι! ειδικα ενα τζην.

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

by the way, για τα H&M, μολις ειδα στο site τους οτι και στην Αιολου εχει εγκυμοσυνης... χμμμ... ενδιαφερον! και ειναι ανοικτα ως τις 5.... μμμ... μπορει να πεταχτω...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

by the way, για τα H&M, μολις ειδα στο site τους οτι και στην Αιολου εχει εγκυμοσυνης... χμμμ... ενδιαφερον! και ειναι ανοικτα ως τις 5.... μμμ... μπορει να πεταχτω...

 

Εγω τζιν βολεύτηκα του ΖΑΡΑ πάρα πολυ. Πάντως φόραγα μέχρι και τον 7ο ρούχα που δεν ήταν της εγκυμοσύνης αλλα κανονικά σε μεγαλύτερο νούμερο ή αεράτα φορεματάκια απο το attrativo.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δικιά σου είμαι boxofkiki μόνο που είμαι περίπου 1,75 και βρήκα 2 μπλουζάκια στα H&M που είναι μέγεθος L και μου κάνουν .. τώρα για παντελόνια δεν ξέρω γιατί είχα απο την 1η μου εγκυμοσύνη .. :wink:

αλλά πιστεύω ότι θα βρείς!! :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα, κορίτσια..!! Όπως βλέπετε από το τικεράκι, είμαι μόλις στον 2ο μήνα.. Κι όμως, η κοιλιά μου έχει πρηστεί εδώ και 2 εβδομάδες, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να φορέσω παντελόνια (ειδικά τζην), και να κυκλοφορώ μόνο με φούστες..! Τρελαίνομαι για τις φουστίτσες, αλλά ο καιρός, πλέον, δεν αστειεύεται και το μόνο, που δεν θέλω τώρα είναι ένα κρύωμα.. :? Κατ' αρχήν, είναι φυσιολογικό αυτό..? Κι έπειτα, δεν είναι πολύ νωρίς για ρούχα εγκυμοσύνης..? Τί προτείνετε...??

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω άνετα φορεματάκια με χοντρό καλτσονακι απο κάτω και μποτούλα. Τα παντελόνια δεν θα ειναι το αγαπημένο σου ένδυμα τους επόμενους μήνες δυστυχώς. Για τζιν εγκυμοσύνης όντως ειναι νωρίς γιατι θα σου πέφτει η μπάσκα. Οι αθλητικές φόρμες επίσης θα σε βολέψουν καθώς και τα κολάν με κάποιο μακρύ πουλόβερ απο πάνω.

Επίσης μπορείς να πάρεις χαμηλοκάβαλο παντελόνι ενα-δυο νούμερα πάνω απο το δικό σου για να μην σε κόβει, εγω το έκανα αυτό και ολο το καλοκαιρι φόραγα καυτά σορτσάκια :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Nadine είναι φυσιολογικό που έχεις πρήξιμο, κι εγώ έχει 2-3 εβδομάδες που είμαι έτσι πρησμένη και λέω δεν γίνεται απο τώρα να είναι η κοιλιά της εγκυμοσύνης. Είναι κυρίως πρήξιμο γιατί η μήτρα σου στον 4ο μήνα θα αρχίσει να μεγαλώνει αρκετά για να φαίνεται κοιλιά εγκυμοσύνης. Να φοράς κολάν ή κατώμεσα παντελόνια αλλά μπορείς να αγοράσεις απο τώρα ένα τζιν εγκυμοσύνης με λάστιχο για να είσαι πιο άνετα. Είναι κοπέλες που φορούν μετά τον 5ο ρούχα εγκυμοσύνης και άλλες που απτον 2ο τα χρειάζονται γιατί πρήζεται νωρίς η κοιλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλ' αυτά, αλλά το επάγγελμά μου (εκπαιδευτικός) με δεσμεύει κάπως.. :? Είναι λίγο δύσκολο να πάω με κολάν ή σορτς στο σχολείο..! Πάντως, οι ιδέες σας, γενικά, μου αρέσουν..! :D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συντοπίτισα, κι εγώ σαν εσένα είχα φουσκώσει απίστευτα από τον 2ο μήνα. Αυτό που φορούσα και με είχε βολέψει αφάνταστα είναι κολάν με μπλουζοφόρεμα. Είχα αγοράσει 5-6 και τα φορούσα μέχρι τον 4ο (μετά καλοκαίριασε αλλιώς θα τα φορούσα για περισσότερο). Κι εγώ έπρεπε να είμαι ευπρεπώς ντυμένη γιατί δουλεύω σε μεγάλη εταιρία που μπαινόβγαιναν μεγάλοι πελάτες.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλ' αυτά, αλλά το επάγγελμά μου (εκπαιδευτικός) με δεσμεύει κάπως.. :? Είναι λίγο δύσκολο να πάω με κολάν ή σορτς στο σχολείο..! Πάντως, οι ιδέες σας, γενικά, μου αρέσουν..! :D

 

και εγω εκπαιδευτικός είμαι και τα παιδιά τρελαίνονταν να με βλέπουν trendy με φορεματάκια και κολάν και φλατ μποτούλες...ίσα ίσα είναι τρομερά άνετα, είχα παρει κολάν και καλσόν από τα premaman (ειχα παρει και απο mothercare αλλά ήταν μάπα) και με είχαν βολέψει αφάνταστα. Επισης όλα τα φορέματα ήταν κανονικά, όχι εγκυμοσύνης με αποτέλεσμα να τα φοράω και φέτος...Είχα αγοράσει και τζην παντελόνια με ειδική ζώνη για εγκυμοσύνη, και αυτά με βόλεψαν αλλά πιο πολύ τα φορέματα και με έβγαζαν και απο τη δυσκολη θεση γιατί μπορούσα να αλλάξω το μπλουζακι απο μεσα και να το κανω πιο βραδινό...

όσο για το πρήξιμο, ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, εγω δεν φαινόμουν πολύ για έγκυος ενώ μια φίλη μου απο την αρχη εκανε μπαμ...

καλή συνέχεια και καλό κουράγιο με τα παιδάκια στο σχολείο!!!πρόσεξε να μη σε στεναχωρούν!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Pipi και ngeo23, να είστε καλά......!!!!

Αν και είμαι αρκετά ψηλή, θα προσπαθήσω να βρω κολάν στα μέτρα μου..!

Όσο για τα παιδιά στο σχολείο, μια κουβέντα είναι να μείνω ήρεμη, το παλεύω, όμως.....!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nadine μου τα χουμε ξαναπει και σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη.Κ εγω ως εκπαιδευτικος ποτε δεν ειχα προβλημα με τα φορεματακια και τα κολαν τα οποια φορουσα κ πριν την εγκυμοσυνη.Εξαλλου αν κανεις μια βολτα στην αγορα θα διαπιστωσεις οτι φετος η μοδα ειναι για εγκυους καθαρα.Εγω πηγα για ψωνια καθως τιποτα δεν μου μπαινει πια και επαθα πλάκα.Τα μπλουζοφορεματα ειναι μοδα οπως και τα φουστανακια!!!Εγω θα ελεγα να αποφυγεισ τα τζιν τωρα καθως η μητρα σου ειναι πολυ χαμηλα και θα την πιεζεις.Αν θες ψιλοκάβαλα πατελονια να φτανουν στην κοιλιτσα σου που δε σε νοιαζει να πιεζεται.

Εγω απο αρχη εγκυμοσυνης 1,5 μηνων , δεν εμπαινα στα ρουχα μου!!!Ανοιξε η μεση μου και λιγο η κοιλια μου!!!Τωρα πια εχω κοιλια εγκυου κανονικοτατα!!!!Η κολλητη μου απο την αρχη ειχε κοιλια εγκυου κι ολοι το καταλαβαινανε οτι ειναι εγκυος οσο και να το εκρυβε!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε, Κατερινάκι, γιατί να φουσκώνει τόσο νωρίς η κοιλιά και όχι το στήθος..;; Εμένα ακόμη ίδιο παραμένει (νουμ. 3) κι ας είμαι κι έγκυος..! Άλλο ν' αγοράσεις ένα σουτιέν και να εχεις πλούσιο στήθος, κι άλλο να τρέχεις για ρούχα, προσπαθώντας να καλύψεις μια πρησμένη κοιλιά....!!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.Εμενα μπορει να οφειλοταν στη δυσκοιλιοτητα που ειχα και δεν μπορουσα να παω με τιποτα τουαλετα.Αισθανομουν τα εντερα μου να κανουν παρτι...

Η κολλητη μου μια χαρα πηγαινε αλλα και παλι η κοιλιτσα φουσκωνε!!!Ειναι θεμα οργανισμου καθαρα!!Θυμαμαι τη γυμναστρια του σχολειου ηρθε να μας επισκεφτει 5 μηνων και δεν υπηρχε κοιλια!!!Ανυπαρκτη σου λεω!!!Εγω 1,5 μηνων ειχα πιο μεγαλη!!!Αρα η κοιλιτσα ειναι θεμα ορμονικο φανταζομαι και ποσο τυχερη εισαι...Οπως πιστευω και τα κιλα!!!!Αλλες παιρνουν κιλα μονο με τον αερα που αναπνεουν κι αλλες τρωνε και ειναι μοντελα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επισης το στηθος μου εδω και 2-3 βδομαδες αρχιζει να μεγαλωνει κι επισης ακομα βαζω τα παλια μου σουτιεν!!!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...