Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Ναι, τα κανονικα. Δεν σφιγγουν στην μεση και αμα τα συνδυασεις και με ενα λαστιχο μεσης ( αυτα της εγκυμοσυνης που καλυπτουν την κοιλια - εχει στο mothercare ) δεν κρυωνει και η κοιλιτσα και καθεται και οσο χαμηλα θες. Ετσι εχω βολευτει το τελευταιο διαστημα.

 

α μάλιστα δεν το ήξερα αυτό το κόλπο με το λάστιχο μέσης...ευχαριστώ θα δοκιμάσω! :wink:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια!!περάστε καμιά βόλτα από τα μάνγκο..είχα βγάλει άνοιξη καλοκαίρι με παντελόνια με μεγάλο λάστιχο, που εφάρμοζαν στην κοιλίτσα τέλεια!!!μπορεί να έβγαλαν και φθινοπωρινά τώρα.

το ίδιο στυλ είχαν και τα h&m και ήταν πάμφτηνα :lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...και με ενα λαστιχο μεσης ( αυτα της εγκυμοσυνης που καλυπτουν την κοιλια - εχει στο mothercare ) δεν κρυωνει και η κοιλιτσα και καθεται και οσο χαμηλα θες.

Δεν κατάλαβα τί είναι το λάστιχο μέσης; Λάστιχο που το εφαρμόζεις σε κανονικό ρούχο; Δεν κατάλαβα ρε παιδιά;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα ελαστικο υφασματακι σαν αυτο που εχουν ενσωματωμενα τα παντελονια εγκυμοσυνης. Κραταει το ρουχο στην θεση του ( αμα φορατε χαμηλα στην κοιλια ιδιως οπως εγω που την εχω πολυ χαμηλα) και τωρα που κρυωσε ο καιρος δεν κρυωνει η κοιλιτσα απο το αερα που μπαινει απο τα ρουχα που "καθονται" πανω στην μεση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Citron, τι εννοείς 'κρατάει το ρούχο στη θέση του'?

Γιατί, στην πρώτη εγκυμοσύνη, μου ήταν αδύνατο να φορέσω οτιδήποτε εφάρμοζε κάτω από τη κοιλιά γιατι απλά...μου έπεφτε :oops:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελαστικο, αρα εαν φορας μια φορμα πχ χαμηλα, βαζεις την "ζωνη" πανω απο το λαστιχο της φορμας και πανω απο την κοιλια, οποτε δεν εχεις αυτο το θεμα που καθεσαι και βγαινει ο ποπος απο εξω :oops: ή που σηκωνεις συνεχεια τα παντελονια σοθ.

 

Να παραδειγμα¨-http://www.mothercare.com/gp/product/B001CP7W3U/sr=1-14/qid=1222157405/ref=sr_1_14/026-8400436-2104420?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42796041&mcb=core

Link to comment
Share on other sites

δε θυμάμαι ποια κοπελιά το είχε γράψει που η ίδια το έκανε

φορούσε κανονικά τα τζιν της κάτω απ την κοιλιά φυσικά τα οποία έδενε όμορφα με κορδελίτσα απ τα θηλάκια κι από πάνω για την κοιλιά φορούσε τα καλοκαιρινά στράπλες βαμβακερά μπλουζάκια

όσες έχετε.... άλλη μια καλή ιδέα για εξοικονόμηση χρήματος

αλλά κυρίως ρούχων γιατί... πόσα εγκυμοσύνης να ψωνίσεις πια? πλύνε βάλε είσαι....

Link to comment
Share on other sites

Στο Mall το Zara έχει εγκυμοσύνης, όχι πολλά δηλαδή, αλλά έχει. Εμένα μου άρεσαν να σου πω. Αν και δεν καταλαβαίνω να μην έχει μπλούζες, παρά μόνο κάτι αραχνοϋφαντες ή μεταξωτές. Πώς θα βγω στο αγιάζι παιδάκι μου με αυτά τα ρούχα; χάθηκε ένα μαλλινάκι;;;;;

 

Παιδιά, αυτό με την ελαστική ζώνη δεν τό είχα συνειδητοποιήσει ότι υπάρχει, αν και μου φαίνεται ότι δύσκολα φοράς ρούχο κανονικό, έχει ανοίξει κι η λεκάνη πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Παιδιά, αυτό με την ελαστική ζώνη δεν τό είχα συνειδητοποιήσει ότι υπάρχει, αν και μου φαίνεται ότι δύσκολα φοράς ρούχο κανονικό, έχει ανοίξει κι η λεκάνη πολύ...

 

Πολύ σωστό αυτό δυστυχώς ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μερικά ρούχα εγκυμοσύνης έχει και το la redoute. Προσωπικά με είχαν βολέψει αφάνταστα οι μπιτζάμες εγκυμοσύνης, ειδικά μία που είχε μακρύ παντελόνι και τιραντέ μπλουζάκι με άνοιγμα για τον θηλασμό ... ότι πρέπει για τον καύσωνα του μαιευτηρίου!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά, αυτό με την ελαστική ζώνη δεν τό είχα συνειδητοποιήσει ότι υπάρχει, αν και μου φαίνεται ότι δύσκολα φοράς ρούχο κανονικό, έχει ανοίξει κι η λεκάνη πολύ...

 

Μην φανταστεις οτι μπορω να φοραω τα παλια μου τζιν. Ειναι για καμια φορμα, κολαν, ελαστικο παντελονι και παντελονες...Πολυ βοηθαει γιατι εχα βαρεθει να περπαταω και να μου πεφτουν απο την μεση τα ρουχα.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά ρούχα εγκυμοσύνης έχει και το la redoute. Προσωπικά με είχαν βολέψει αφάνταστα οι μπιτζάμες εγκυμοσύνης, ειδικά μία που είχε μακρύ παντελόνι και τιραντέ μπλουζάκι με άνοιγμα για τον θηλασμό ... ότι πρέπει για τον καύσωνα του μαιευτηρίου!!!

 

Μόλις βρήκα ότι έχει και κολάν εγκυμοσύνης! Αλλά μόνο online δέχονται παραγγελίες? Δεν έχουν κατάστημα ε? :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

δε θυμάμαι ποια κοπελιά το είχε γράψει που η ίδια το έκανε

φορούσε κανονικά τα τζιν της κάτω απ την κοιλιά φυσικά τα οποία έδενε όμορφα με κορδελίτσα απ τα θηλάκια κι από πάνω για την κοιλιά φορούσε τα καλοκαιρινά στράπλες βαμβακερά μπλουζάκια

όσες έχετε.... άλλη μια καλή ιδέα για εξοικονόμηση χρήματος

αλλά κυρίως ρούχων γιατί... πόσα εγκυμοσύνης να ψωνίσεις πια? πλύνε βάλε είσαι....

 

Νομίζω ήταν η sstamoul.Ή η euapap.

Είχε βάλει και φωτογραφίες,ήταν πολύ καλό το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μερικά ρούχα εγκυμοσύνης έχει και το la redoute. Προσωπικά με είχαν βολέψει αφάνταστα οι μπιτζάμες εγκυμοσύνης, ειδικά μία που είχε μακρύ παντελόνι και τιραντέ μπλουζάκι με άνοιγμα για τον θηλασμό ... ότι πρέπει για τον καύσωνα του μαιευτηρίου!!!

 

Μόλις βρήκα ότι έχει και κολάν εγκυμοσύνης! Αλλά μόνο online δέχονται παραγγελίες? Δεν έχουν κατάστημα ε? :roll:

 

Μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο και να στα στείλουν αντικαταβολή.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω που εχω extra large κοιλια για το μήνα μου φοράω τα κολανάκια που ειχα και περυσι προ εγκυμοσύνης μιας και στέκονται κάτω απο την κοιλίτσα (πχ τωρα φοράω ενα του Attrativo). Δεν καταλαβαίνω γιατι να πάρω εγκυμοσύνης και μετά να μην το ξαναβάλω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω που εχω extra large κοιλια για το μήνα μου φοράω τα κολανάκια που ειχα και περυσι προ εγκυμοσύνης μιας και στέκονται κάτω απο την κοιλίτσα (πχ τωρα φοράω ενα του Attrativo). Δεν καταλαβαίνω γιατι να πάρω εγκυμοσύνης και μετά να μην το ξαναβάλω.

 

ναι αλλά δεν σε ενοχλούν στην κοιλιά χαμηλά? δεν σε πιέζουν τα λάστιχα?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ NORMAL ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ Α.L.E ΤΗΣ ATTRATIVO.ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΡΙΧΤΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΑ.ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΑΚΟΜΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ!ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΣΕΖΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΥΛ!

ΜΑΙΡΗ1

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω που εχω extra large κοιλια για το μήνα μου φοράω τα κολανάκια που ειχα και περυσι προ εγκυμοσύνης μιας και στέκονται κάτω απο την κοιλίτσα (πχ τωρα φοράω ενα του Attrativo). Δεν καταλαβαίνω γιατι να πάρω εγκυμοσύνης και μετά να μην το ξαναβάλω.

 

ναι αλλά δεν σε ενοχλούν στην κοιλιά χαμηλά? δεν σε πιέζουν τα λάστιχα?

 

τελικά πήρα κανονικό κολαν πολύ ελαστικό και μεγάλο λαστιχο και μαζί με ένα παλιό μου που είναι και αυτό άνετο καλύφθηκα μια χαρά...τελικά χαμένος κόπος να ψάχνεις για κολάν εγκυμοσύνης... :wink:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε κι αυτά : http://www.formes.com στην Αθήνα έχει στη Βουκουρεστίου και είναι ωραιότατα αλλά ακριβάάάά! :D:D:D ! Πάντως ένα παντελόνι ή μια φούστα κάποια στιγμή θα πάρω, δε θα μου γλυτώσουν!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

myrto, τα formes είναι ΤΕΛΕΙΑ!!! και ακριβά. Μπορείς να βρείς όμως προσφορές κατά περιόδους...

Εγώ με 2 παντελόνια απο κει την έβγαλα την προηγούμενη. Σουπερ βολικά!!!

 

υπάρχει κάτι που δεν μας έχεις πει? όλο στις εγκυμοσύνες σε πετυχαίνω τον τελευταίο καιρό

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε κι αυτά : http://www.formes.com στην Αθήνα έχει στη Βουκουρεστίου και είναι ωραιότατα αλλά ακριβάάάά! :D:D:D ! Πάντως ένα παντελόνι ή μια φούστα κάποια στιγμή θα πάρω, δε θα μου γλυτώσουν!

 

Είχα πάει κι εγω αλλα δεν αγόρασα γιατι μου φάνηκαν υπερβολικα ακριβά για τόσο απλά κομμάτια. 80? μια μινι φούστα υφασμάτινη κασουαλ;;;;;

Ε οχι!

 

Jen δεν πρόλαβα να σου απαντήσω για τα κολάν αλλα ευτυχώς το κατάλαβες οτι δεν υπάρχει πρόβλημα στην κοιλιά γιατι καθονται χαμηλά ετσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω που εχω extra large κοιλια για το μήνα μου φοράω τα κολανάκια που ειχα και περυσι προ εγκυμοσύνης μιας και στέκονται κάτω απο την κοιλίτσα (πχ τωρα φοράω ενα του Attrativo). Δεν καταλαβαίνω γιατι να πάρω εγκυμοσύνης και μετά να μην το ξαναβάλω.

 

ναι αλλά δεν σε ενοχλούν στην κοιλιά χαμηλά? δεν σε πιέζουν τα λάστιχα?

 

τελικά πήρα κανονικό κολαν πολύ ελαστικό και μεγάλο λαστιχο και μαζί με ένα παλιό μου που είναι και αυτό άνετο καλύφθηκα μια χαρά...τελικά χαμένος κόπος να ψάχνεις για κολάν εγκυμοσύνης... :wink:

και εγω πηρα ενα κολαν προχθες .απλα το πηρα απο μαγαζι που εχει μεγαλα νουμερα για να μου ειναι ανετο στην κοιλιτσα.θα κατεβω αυριο να παρω αλλο ενα και μερικα μπλουζοφορεματακια οπως τα λεω.πιστευω οτι θα με βολεψουν και ειναι και πιο οικονομικα απο της εγκυμοσυνης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα όλη την εγκυμοσύνη μου με 3 παντελόνια που είχα πάρει στην αρχή της άνοιξης με 50% έκπτωση από τα motherland και κάποια φαρδιά μπλουζάκια με λάστιχο κάτω από το στήθος. Τώρα για φθινόπωρο αλλά και για μετά πήρα ένα παντελόνι από τα mat με λάστιχο που θα μου κάνει από τώρα μέχρι να επανέλθω, και κανά δύο βελουτέ φόρμες από τα tres jolie για μέσα στο σπίτι. Τα ρούχα της εγκυμοσύνης μου ήρθαν πάμφθηνα, αλοίμονο για όλα τα υπόλοιπα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...