Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

εγω πηγα την παρασκευη στα λητω.πηρα ενα τζιν,ενα κολαν-παντελονι και 2 μπλουζες απλες,150ευρω.ετσι βρε,να εχουμε κατι να χαλασουμε τα ευρω μας! :lol::lol:

η omor εχει παρα πολυ ωραια ρουχα,αλλα εμενα δεν μου κανουν.ημουν γεροδεμενη απο πριν.αφου οι σαλοπετες μου ηταν κοντες :D .και να ηθελα δεν μπορουσα να αγορασω!το τζινακι που πηρα,τσιμα τσιμα το πατζακι.

καλα,αλλα να ζοριζομαι να βρισκω ρουχα εγκυμοσυνης δεν το περιμενα ποτε! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

εγω πηγα την παρασκευη στα λητω.πηρα ενα τζιν,ενα κολαν-παντελονι και 2 μπλουζες απλες,150ευρω.ετσι βρε,να εχουμε κατι να χαλασουμε τα ευρω μας! :lol::lol:

η omor εχει παρα πολυ ωραια ρουχα,αλλα εμενα δεν μου κανουν.ημουν γεροδεμενη απο πριν.αφου οι σαλοπετες μου ηταν κοντες :D .και να ηθελα δεν μπορουσα να αγορασω!το τζινακι που πηρα,τσιμα τσιμα το πατζακι.

καλα,αλλα να ζοριζομαι να βρισκω ρουχα εγκυμοσυνης δεν το περιμενα ποτε! :lol::lol::lol::lol:

 

Χριστινάκι, να πας στα Motherland. Έχει πολύ καλύτερες τιμές και αρκετό εύρος σε νούμερα. Εγώ από κει ξεκίνησα, αν και δεν τα έχω φορέσει ακόμα γιατί πήρα λεπτά υφάσματα για το καλοκαίρι. Ελπίζω τα κιλά μου να μου επιτρέψουν να τα χαρώ

Link to comment
Share on other sites

Annastasia μου δίνεις κουράγιο με τα κιλά.. Το κακό με εμένα είναι ότι έμεινα έγκυος αμέσως μετά τα Χρστούγεννα, και ενώ έχανα πάντα τα κιλά από τα μελομακάρονα πολύ πολύ γρήγορα, αυτή τη φορά φυσικά δεν τα κατάφερα. οπότε έχω 2,5 από τα μελομακάρονα και 2,5 της εγκυμοσυνης... αχ, 5 κιλά παραπάνω!!!!!

 

σχετικάε το .... ενδυματολογικό, πήγα στα Ηρα (στην Κόρινθο) και πήρα ένα μοντερνο υφασάτινο παντελονάκι(μάρκα noppies, δεν ξέρω αν είνάι γνωστή, είναι ολλανδική), casual. Σε άλλα μαγαζιά βρήκα αρκετά .. 'μανταμέ' ρούχα και έτσι αυτό το χάρηκα.

Δεν κουμπώνει κανονικάαλλά έχει ένα ελαστικό κομμάτι σαν ζώνη που φτάνι αρκετά ψηλά στην κοιλιά. Με τη μπλούζα φαίνεται σαν να φοράς χαμηλοκάβαλο παντελόνι και να διακρίνεται από μέσα ένα κορμάκι ή μπλουζάκι. Πάρα πολύ άνετο!

όσο για σουτιέν πρέπει να το πάρω κι εγώ απόφαση για εγκυμοσύνης......

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ακόμα δεν έχω αγοράσει τίποτα εγκυμοσύνης εκτός από σουτιέν.Είμαι 5 μηνών και τώρα αρχίζω να προβληματίζομαι στο τι να φορέσω!Την έχω καταβρεί με τις φόρμες καθώς και γυμνάστρια.Κατα τα άλλα δεν με ξετρελαίνουν τα ρούχα εγκυμοσυνης.Για πείτε καμιά ιδέα...

.png

 

ttbd8fd.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρώ ρούχα εγκυμοσύνης αλλά επίσημα.

Παντρεύεται η αδερφή μου τον Ιούνιο και θα είμαι στον ένατο.

έχει πολύ ωραία ρούχα στα prenatal, φουστανάκια και στο κάτω κάτω έγκυος θα είσαι δεν χρειάζεται να φορέσεις τουαλέτα!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Για καλά ρούχα, όχι ακριβώς εγκυμοσύνης αλλά σαφώς για εγκύους, έχει η ορσαλία Παρθένη στο κέντρο της αθήνας (στη δημοκρίτου). Νορμάλ τιμές για καλό ρούχο, ριχτές και αμπίρ γραμμές και ωραία υφάσματα. Εμείς έπρεπε να παντρέψουμε ένα ζευγάρι όσο ήμουν έγκυος. Έφαγα τον κόσμο για ρούχα εγκμοσύνης, καλά, τσιγκουνευόμουν και τα λεφτά να πάρω κάτι καλό και να μην το ξαναβάλω, και τυχαία κατέληξα εκεί και το έχω βάλει το φουστάνι περισσότερο από κάθε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

To ZARA έχει κάλά κομμάτια αν και τα έχει ακριβότερα από τα κανονικά του ρούχα που το θεωρώ απαράδεκτο.

Νεανικά άνετα φορεματάκια έχω πάρει απο το attractivo και τα φοράω με κολανακια απο κάτω....ειναι πολύ χαριτωμένα ;)

Ευτυχώς δεν θα είναι η κοιλιά μου τούρλα μεχρι τον Σεπτέμβρη οπότε τη βγάζω καθαρή μ'αυτά.

Πάντως στα κλασσικά μαγαζιά με ρούχα εγκυμοσύνης τα σχέδια είναι λίγο απαράδεκτα :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κοριτσια ακομα δεν χρειαζεται να ψωνισω ρουχα εγκυμοσυνης αλλα σε 1 μηνα θα ειναι πλεον καιρος μιας και θα ειμαιμε το καλο 16 εβδομαδων . Σκεφτομαι απο Ζαρα να παρω τα περισσοτερα μιας και ειναι τα ποιο οικονομικα και πολυ μοντερνα επισης , απο πρεναταλ μου αρεσε μια σαλοπετα καπρι , ισως την παρω και εκεινη . 2-3 σουτιεν εγκυμοσυνης και προς τον 7ο μηνα μερικα εσωρουχα εγκυμοσυνης απο πρεναταλ επειδη εχει φοβερη ποιοτητα σε εσωρουχα .Παντως εχουνε δικιο τα κοριτσια , τα ομορ ειναι πολυ μοντερνα και ομορφα ρουχα αλλα πανακριβα , ε και δεν νομιζω οτι αξιζει να δωσεις τοσο χρημα για 5-6 μηνες μονο .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ρε κοριτσια σε ποιο zara βρηκατε ωραια ρουχα γιατι εγω πηγα και δε βρηκα τιποτα εγκυμοσυνης , παρα μονο 2 τζιν και μια μπλουζα, μονο αυτα ειχε και φυσικα δεν πηρα τιποτα. εχει καποιο zara ποικολια σε ρουχα εγκυμοσυνης??

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

τι κάνεις ds; :D

επίκαιρο θέμα τα ρούχα εγκυμοσύνης, σήμερα ήμουν στο ζαρα ομόνοιας, (έξω από το μετρό) εκεί έχει εγκυμοσύνης αλλά δεν μου άρεσε κάτι...έχουν όμως απίθανες μπλούζες και φορεματάκια με σούρα κάτω από το στήθος που τα λατρεύω! :lol: τώρα είμαι στην αναζήτηση τζιν για να τα συνδυάζω, καθώς ΚΑΙ το δευτερο κουμπάκι δεν κουμπώνει πια στις παντελόνες μου :oops: και δεν έχω παρει και κιλά ακόμα :oops:

μάλλον θα πάω ερμού που πρότειναν οι κοπέλες στην πρώτη σελίδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οδηγίες πώς θα διαλέξετε ρούχα εγκυμοσύνης

 

από το http://www.isabellaoliver.com

 

maternity wear no no's

 

Don't delay

Well-designed maternity clothing will last a whole pregnancy with over 2 seasons of fashion. Choose iconic maternity designs to flatter you from early pregnancy to at least 3 months after birth. The sooner you buy, the more chance you have to mix and accessorise your new maternity wardrobe creating different looks. A capsule wardrobe is a great place to start.

 

 

Avoid trimester specific buying

Avoid buying pieces that only give you a few weeks of pregnancy wear. Our signature designs feature wrapping and ruching to create a neat fitted look that grows with you throughout your pregnancy. Learn how to wrap perfectly and discover the secrets of ruching with our online videos.

 

 

Don't lose your sense of style

You know what suits you. Take inspiration from your current wardrobe and pick maternity wear versions of your favourite looks. Add accessories like shoes, bags and sunglasses to key in to the season's trends. For fresh ideas see Our favourites, customers' Best sellers and what's new.

 

 

Bigger is not better

Wearing 'his' clothing is a maternity mistake we all make. Tops fall off your shoulders, sag behind, and hang off your bump like a tablecloth. You lose your elegant silhouette and look (and feel) bigger than you are. And regular clothes need to go up a size each month to fit your bump. That's why maternity designs that grow with you are better for your self-esteem and your budget.

 

 

Delight in the details

Pick maternity clothes that highlight the best parts of your pregnant body, like sexy curves and radiant skin. Designer details, side ruching and long wrap ties will help clothes grow with you creating that neat fit during pregnancy and for months to come as your body regains its shape.

 

 

Think about the fabric

Look for fabrics that give you comfort and performance in pregnancy and the 4th Trimester when you'll wear and wash clothes more intensely than ever. Quality is key. That's why we use superior pregnancy friendly fabrics that stretch, let your skin breathe and are more durable than non-maternity wear.

 

 

Be clever with colour

Introduce chic maternity clothes to your existing wardrobe to form a capsule collection. Black, white and neutrals always work for any occasion. Add a splash of colour with key pieces including reversible maternity designs that add contrast details and twice the palette to choose from.

 

 

Interpret the trends

Lead the way in maternity chic. Read about the new season's trends in our online maternity magazine and sign up for our Newsletter for exclusive sales, pregnancy style secrets, previews and new product launch alerts direct to your inbox.

Link to comment
Share on other sites

οκ, οκ, είναι λίγο μπούρδες, μη βαράτε, το ξέρω...

 

αλλά το σκέφτομαι αυτό που λέει ότι καλό είναι να ξεκινήσεις νωρίς. Εγώ όλο το καθυστερούσα και τελικά αγόρασα ρούχα που δεν τα φόρεσα όσο θα μπορούσα να τα είχα φορέσει. Γενικά βαριέμαι να πηγαίνω για ψώνια, αλλά στην εγκυμοσύνη ίσως έχει νόημα να το κάνεις νωρίς, αφού θα τα δώσεις που θα τα δώσεις, ε, ας τα χαρείς περισσότερο

 

Επίσης, μήπως έχει κάποια να προτείνει κανα site για αγορές ρούχων;

Link to comment
Share on other sites

τελικά σε αυτές τις 'μοντέλες' βάζουν πρόσθετη κοιλίτσα ε; και είχα μια απορία :lol:

 

πηγα και πήρα ένα τζιν από τα μπένετον και δεν φρίκαρα με την τιμή! (55 Ε) Τώρα να δούμε...ήθελα το small, πήρα το medium κι ελπίζω να μην το μετανιώσω!!!Δεν είχαν και την τεράστια διαφορά εδώ που τα λέμε...αλλά με έπεισαν ότι το σώμα αλλάζει-ναι καλά, αλλά πόσο;;;:roll:

 

πιο πολύ μάλλον θα τη βγάλω με φορέματα χειμωνιάτικα και κολάν, να μπορώ να τα φοράω και του χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καλώς πήρες το μεγαλύτερο νούμερο, γιατί το τζιν έχει και την εξής ιδιαιτερότητα:επειδή είναι σκληρό ύφασμα δε μπορείς να το φοράς μέχρι τέλους. Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά εγώ στο τρίτο τρίμηνο είχα πρόβλημα με το τζιν, με ενοχλούσε πολύ χαμηλά. Οπότε το σταμάτησα. Γι αυτό καλύτερα να σου είναι κάπως χαλαρό για να κρατήσει κάπως παραπάνω. Νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καλώς πήρες το μεγαλύτερο νούμερο, γιατί το τζιν έχει και την εξής ιδιαιτερότητα:επειδή είναι σκληρό ύφασμα δε μπορείς να το φοράς μέχρι τέλους. Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά εγώ στο τρίτο τρίμηνο είχα πρόβλημα με το τζιν, με ενοχλούσε πολύ χαμηλά. Οπότε το σταμάτησα. Γι αυτό καλύτερα να σου είναι κάπως χαλαρό για να κρατήσει κάπως παραπάνω. Νομίζω...

 

Ναι, αυτό μου είπαν!Ανυπομονώ να πάρω και κιλάκια χιχιχι...!(Αν με ακούσει καμία που είναι στον 9ο δεν τη γλυτώνω :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Εγω που έχω και μεγάλη κοιλίτσα απο εγκυμοσύνης πήρα μόνο 2 τζιν απο το ζάρα και 2 μακό απο το Benetton....ολα τα υπόλοιπα (σορτσάκια κτλ) τα πήρα απο τα μαγαζιά που ψωνίζω συνήθως μόνο κανα 2 νούμερα μεγαλύτερα. Δυστυχώς η πλειοψηφία των ρούχων εγκυμοσύνης ειναι πολύ ντεμοντέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης μου, προτίμησα τα τζην του Zara (3 παρακαλώ!), και γενικότερα το Η &Μ - και τα εγκυμοσύνης του και τα κανονικά, απλώς 2 νούμερα μεγαλύτερα - ευτυχώς η μόδα τελευταίως ευνοεί τις εγκύους (όλο αμπίρ και φαρδουλά ρούχα βγαίνουν) - προσοχή, τη σειρά mama τη βρίσκετε μόνο στο H&M του avenue. Τώρα, για το γραφείο, όπου έπρεπε να ντύνομαι κυριλάτα και όπου πήγαναι ως τον 9ο μήνα, είχα βρει τη λύση: 4-5 ζέρσει αμπίρ φορεματάκια (κανονικά, όχι εγκυμοσύνης) και κάθε Παρασκευή τζην.

 

Το θέμα είναι ότι τα ρούχα αυτά, τα καλοκαιρινά τουλάχιστον, τα φοράω ακόμα (καθότι μου μένουν 4 κιλά από τα 12 που πήρα συνολικά και τα νορμάλ ρούχα μου ναι μεν μου μπαίνουν, αλλά βεβαίως δείχνουν χάλια πάνω μου). Οπότε ψωνίζοντας, έχετε στο νου σας και αυτήν την περίπτωση.

 

Παρεπιμπτόντως, τα isabella oliver τα ζήλευα κι εγώ, αλλά μου φαίνονταν τσιμπημένα.

 

Εκάβη, όταν λες site για αγορές ρούχων εννοείς εγκυμοσύνης ή κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...