Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Ειναι ελαστικο, αρα εαν φορας μια φορμα πχ χαμηλα, βαζεις την "ζωνη" πανω απο το λαστιχο της φορμας και πανω απο την κοιλια, οποτε δεν εχεις αυτο το θεμα που καθεσαι και βγαινει ο ποπος απο εξω :oops: ή που σηκωνεις συνεχεια τα παντελονια σοθ.

 

Να παραδειγμα¨-http://www.mothercare.com/gp/product/B001CP7W3U/sr=1-14/qid=1222157405/ref=sr_1_14/026-8400436-2104420?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42796041&mcb=core[/quote}

 

κορίτσια πήγα χτες σε κατάστημα της mothercare στην πόλη μου και μου είπανε ότι δεν ξέρουνε για αυτήν την ελαστική ζωνη..εσείς την αγοράσατε εδώ ή την παραγγείλατε από το δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

Πήγα στο Η&Μ στο avenue και αγόρασα ρούχα εγκυμοσύνης, 3 παντελόνια και 4 μπλούζες, όλα με 180 euros :D ...έκλεισα νομίζω με τα ρούχα του χειμώνα για φέτος! :D

 

πότε πήγες? αυτές τις μέρες? έχω σκοπό να πάω αύριο, θα βρω τίποτα?

κανένα jean ψιλοστενό για μέσα από μπότα είχε?

 

.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο Η&Μ στο avenue και αγόρασα ρούχα εγκυμοσύνης, 3 παντελόνια και 4 μπλούζες, όλα με 180 euros :D ...έκλεισα νομίζω με τα ρούχα του χειμώνα για φέτος! :D

 

πότε πήγες? αυτές τις μέρες? έχω σκοπό να πάω αύριο, θα βρω τίποτα?

κανένα jean ψιλοστενό για μέσα από μπότα είχε?

 

.png

 

Σήμερα το απόγευμα. Ναι είχε πολλά τζιν κυρίως ίσια. Αν εννοείς στενό "σωλήνα" θα σε γελάσω... :roll: (αυτό που πήρα πάντως εγώ είναι και πολύ ωραίο και καλή εφαρμογή...έτσι μου ρχεται να το φοράω και μετά! :lol: )

Δεν ήταν άπειρες οι επιλογές από σχέδια γενικότερα αλλά τουλάχιστον είχε νούμερα σήμερα. Νομίζω ότι αξίζει να πας. Α δες και στα benetton εκεί έχει κάποια ενδιαφέροντα ρουχαλάκια εγκυμοσύνης λιγάκι πιο ακριβά όμως. :wink:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΕΓΩ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ BENETTON ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΑ MARKS & SPENCER.

ΠΑΝΤΩΣ ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΗΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΦΟΡΟΥΣΑ ΑΝΕΤΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΙΟ ΚΡΥΕΣ ΗΜΕΡΕΣ, ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΝΤΣΟ ΑΦΟΥ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ :wink:

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalokairi einai pio eykolo na voleyteis apo rouxa an eisai eguos...egw re koritsia anarwtieme ti papoutsia tha forate otan pristoun ta podia sa.to kalokaii mia xara htan me tis pantoflitses.

 

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!!!

ΩΧ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΟΥ :(

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΟΦΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑΚΙΑ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.

ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΕΤΣΙ?

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΜΟΥ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ ΦΑΤΣΟΥΛΑ :D

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!!!

ΩΧ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΟΥ :(

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΟΦΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑΚΙΑ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.

ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΕΤΣΙ?

 

 

xaxaxaxaxxa!mia xara tha eisai!!!se fantazome se kanena gamo me kirile forema k apo katw ta arkoudia na kseprovaloun!!! xaxaaxax. tha tou kanw makia makia apo sena

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ! ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!! :lol:

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ! ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!! :lol:

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

 

xaxaxaxa!!!pantws se paidiko party tha ekanes thraysh me tetoio ntisimo!!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

egw re koritsia anarwtieme ti papoutsia tha forate otan pristoun ta podia sa.

Ωχ! Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Πήρα κολάν εγκυμοσύνης, τζιν εγκυμοσύνης, μπλουζοφορέματα, αλλά να πάρω και παπούτσια εγκυμοσύνης;;;;!!!!!

Εγώ κάποια στιγμή παρατήρησα να έχουν πρηστεί τα δάχτυλά μου (με στένευε η βέρα), αλλά μόλις άρχισα τα trofocard επανήλθαν. Μέχρι στιγμής μου κάνουνε οι μπότες μου, και με τακούνι.

Πάντως τώρα θυμήθηκα την κουμπάρα μου που γέννησε Μάϊο και το χειμώνα φόραγε παπούτσια νο40 με κανονικό νο38. Δουλεύαμε μαζί στο γραφείο.

Λέτε να πρηστούν τόσο πολύ; Σε όλες πρήζονται; Και το χειμώνα;

Link to comment
Share on other sites

ta tzinakia egkumosinis tou zara einai para polu orea!

 

με το που τα φοράω νομίζω πως σε λίγο θα μου φύγουν από πάνω μου..τόσο χαμηλοκάβαλα είναι..μετάνιωσα πάρα πολύ για την αγορά μου..καθόλου καλή εφαρμογή..νιώθω γυμνή την κοιλιά μου και διαρκώς το καβάλο χαμηλομένο μέχρι το έδαφος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα θέμα με τα τζιν εγκυμοσύνης ... και εγώ είχα πάρει ένα απο το mothercare και ένα μου είχε δώσει η κουμπάρα μου αλλά τελικά δεν με βόλεψε κανένα. Ενω σαν εφαρμογή και εμφάνιση πολύ ωραία, απο άνεση δεν, μόλις περπατούσα λιγο νόμιζα πως θα μου πέσει το παντελόνι :lol: ...

 

Τώρα σχετικά με τα παπούτσια τι να πω ... δεν είναι σίγουρο ότι θα πρηστούν ολα τα πόδια και πολύ ... εγώ τις μπότες μου τις φορούσα μέχρι τέλους σχεδόν, εντάξει δεν κουμπωναν μέχρι επάνω, αλλα με το μακρύ παντελόνι δεν υπήρχε πρόβλημα καλυπτόταν. Επίσης βολεύουν πολύ και οι μπαλαρίνες, που μπαινοβγαίνουν εύκολα .... έχει και κάτι ωραίες στρασάτες και φτηνές για πιο glamourous εμφάνιση αν ενδιαφέρεται κάποια :cool:

 

Το πόντσο είναι τέλεια επιλογή για επανοφώρι .... πήρα την πρώτη φορά τότε ένα γκρι πλεκτό και με βόλεψε και εκτός εγκυμοσύνης.

 

Αυτη τη φορα εγώ έχω μπερδευτει με τις μπιτζάμες για το μαιευτήριο και το θηλασμό .... στην προηγουμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει νυχτικές κυρίως και δεν με βόλεψαν (γέννησα καισαρική) ... πήρα μια μπιτζάμα θηλασμού απο τα laredoute και με βόλεψε αφάνταστα ... τώρα κοιτάω στο site τους και δεν βρίσκω κάτι σχετικό... ξέρετε αν έχει μεγαλύτερη ποικιλία στον κατάλογο τους;;; Είδα μια στο site του mothercare, αλλα μου φάνηκε πανάκριβη και δεν με ενθουσίασε κιόλας ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό είναι ένα θέμα με τα τζιν εγκυμοσύνης ... και εγώ είχα πάρει ένα απο το mothercare και ένα μου είχε δώσει η κουμπάρα μου αλλά τελικά δεν με βόλεψε κανένα. Ενω σαν εφαρμογή και εμφάνιση πολύ ωραία, απο άνεση δεν, μόλις περπατούσα λιγο νόμιζα πως θα μου πέσει το παντελόνι :lol: ...

 

Τώρα σχετικά με τα παπούτσια τι να πω ... δεν είναι σίγουρο ότι θα πρηστούν ολα τα πόδια και πολύ ... εγώ τις μπότες μου τις φορούσα μέχρι τέλους σχεδόν, εντάξει δεν κουμπωναν μέχρι επάνω, αλλα με το μακρύ παντελόνι δεν υπήρχε πρόβλημα καλυπτόταν. Επίσης βολεύουν πολύ και οι μπαλαρίνες, που μπαινοβγαίνουν εύκολα .... έχει και κάτι ωραίες στρασάτες και φτηνές για πιο glamourous εμφάνιση αν ενδιαφέρεται κάποια :cool:

 

Το πόντσο είναι τέλεια επιλογή για επανοφώρι .... πήρα την πρώτη φορά τότε ένα γκρι πλεκτό και με βόλεψε και εκτός εγκυμοσύνης.

 

Αυτη τη φορα εγώ έχω μπερδευτει με τις μπιτζάμες για το μαιευτήριο και το θηλασμό .... στην προηγουμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει νυχτικές κυρίως και δεν με βόλεψαν (γέννησα καισαρική) ... πήρα μια μπιτζάμα θηλασμού απο τα laredoute και με βόλεψε αφάνταστα ... τώρα κοιτάω στο site τους και δεν βρίσκω κάτι σχετικό... ξέρετε αν έχει μεγαλύτερη ποικιλία στον κατάλογο τους;;; Είδα μια στο site του mothercare, αλλα μου φάνηκε πανάκριβη και δεν με ενθουσίασε κιόλας ...

 

Εγώ ψώνισα φθηνότατες και ωραιότατες νυχτικιές και πιτζάμες forever friends με ασορτί ρομπίτσα από τα tres jolie. Ούτε καταξοδεύτηκα και τη δουλειά τους την κάνουνε μια χαρά :D και ωραία σχεδιάκια

Link to comment
Share on other sites

Νaina για θηλασμό βολεύουν, έχουν κουμπάκια μπροστά;;;

To να είναι οι μπιτζάμα θηλασμού δεν το θέλω απο ιδιοτροπία, ούτε θέλω να πετάω λεφτα απο το παράθυρο, απλά οι άτιμες αν είναι καλές βολεύουν πολύ ... αυτή που πήρα για παράδειγμα έχει όλα τα συν μαζεμένα και ήταν και σε πολύ καλη τιμή ...

είχε μακρύ παντελόνι για να κρύβονται τα μπουτάκια, με φαρδύ μαλακο λάστιχο να μη σε κόβει στην κοιλιά (κοιλάρα να πω καλύτερα) , ήταν τιραντε γιατι ως γνωστό στα μαιευτηρία η ζέστη είναι ανυπόφορη και είχε άνοιγμα με σούστα για τον θηλασμό όπως τα ειδικά σουτιέν ... τι άλλο να ζητήσει κανείς;;;

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχω ξαναγράψει, το H&M ήταν το αγαπημένο μου μαγαζί στην εγκυμοσύνη! Όχι μόνο στα ρούχα εγκυμοσύνης, αλλά και στα κανονικά του βολευόμουνα και για μπλούζες και για φορέματα. Και η φετινή τους σειρά ρούχων είναι βολική.

Επίσης ρώτησα και μου είπαν ότι ανοίγει νέο κατάστημα και στην Πειραιώς και στη Γλυφάδα και θα έχουν και τα δύο ρούχα εγκυμοσύνης! :D

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για πυτζάμες οφείλω να ομολογήσω -αν και ήμουν πολύ διστακτική- οτι βρήκα καταπληκτικές ένα σετ που έβγαλαν πριν μια βδομάδα στα LIDL! Μου τις πήρε η μάνα μου επειδή είχαν κουμπάκια χαμηλά μπροστά, μαλακό ύφασμα και σούρα λίγο κάτω απο το στήθος με μπόλικο υφασματάκι στην κοιλίτσα και τις καταβολεύτικα. Αυτήν την Πέμπτη βάζει πάλι ενα ωραίο σετάκι με κουμπάκια μπροστά για το μαιευτήριο αν και επειδή έχει πολύ ζέστη γενικώς στα νοσοκομεία ίσως πάρω τις καλοκαιρινές μου... :?

 

Ρούχα βρήκα στα benetton και στο ΛΗΤΩ όπου και αν πήγα μου φάνηκαν γελοία μεγάλα και ένοιωθα σαν τον Ντέμη Ρούσσω όταν τα δοκίμασα.

 

Όλα τα λεφτά πάντως είναι μια πωλήτρια στο Λητώ στην Πειραιώς η οποία σε πάει στο τμήμα με τα ακριβά και όταν την πιέζεις αρχίζει και σου δείχνει δειλά δειλά τις προσφορές.... Όταν ψώνισα 3 παντελόνια (μόνο 20/ένα) και 2 μπλούζες (10 και 15 ευρώ) με κυνηγούσε μέχρι το ασανσέρ για να μου δείξει και άλλες που ήταν στα 10 ευρώ!!! :lol: Ο πατέρας μου δεν άντεξε και την πείραξε λέγοντάς της αν έχει και κανένα διαμέρισμα να μας πουλήσει!!! :lol:

Όταν ξαναπήγα να πάρω ένα λαστέξ (έχει πεταχτεί ο αφαλός μου και πονάω απίστευτα) η ίδια άρχισε πάλι τα ίδια, αλλά της έκοψα τον αέρα -ε δεν ήθελα κοτλέ φαλαινέ φούστα με λάστιχο στη μέση με Μόνο 60 ευρώ!!- και με ρώτησε γιατί της θυμίζω κάτι.... όταν της ανέφερα το σχόλιο του πατέρα μου με θυμήθηκε και με κυνηγούσε πάλι μέχρι το ασανσέρ για να μου δείξει τις τελευταίες προσφορές!!! :lol:

Αν δεν έχεις νεύρα μπορείς να κάνεις χάζι και να γελάσεις και λίγο... αν πάλι τα νεύρα σου είναι τσατάλια ξεσπάς κιόλας! Όλα για τον πελάτη :cool:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τις πυτζαμουλες να τις παρατε οπως ειπατε με κουμπακαι βολευουν περισσοτερο.

Εγω ειχα παρει πυτζαμε(πατελονι-μπλουζα) αλλα δεν με βολευαν τις πρωτες μερες στην κλινικη,με ενοχλουσε το λαστιχο και εστελνα οποιον μπορουσα να μου παρει νυχτικια. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχω ξαναγράψει, το H&M ήταν το αγαπημένο μου μαγαζί στην εγκυμοσύνη! Όχι μόνο στα ρούχα εγκυμοσύνης, αλλά και στα κανονικά του βολευόμουνα και για μπλούζες και για φορέματα. Και η φετινή τους σειρά ρούχων είναι βολική.

Επίσης ρώτησα και μου είπαν ότι ανοίγει νέο κατάστημα και στην Πειραιώς και στη Γλυφάδα και θα έχουν και τα δύο ρούχα εγκυμοσύνης! :D

 

:D:D:D πότε? πότε?

θα έχει και παιδικά?

το Μαρούσι με δυσκολεύει λίγο βρε παιδί μου...

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο mothercare σήμερα και πήρα την κούνια, 2 σουτιέν θηλασμού σε μέγεθος γελάδας αλλα τα πιτζαμάκια τα φοβήθηκα. Μου φάνηκαν πολύ καλοκαιρινά και γεννάω Νοέμβρη. Ήταν όλα κοντομάνικα :(

Επειδή δεν εχω σκοπό να πληρώσω και 60? για μια πιτζάμα θα δω και στη γειτονιά μου αν εχουν τίποτα με κουμπιά.

 

Επίσης τα ρούχα του ειναι λίγο γιαγιαδέ ρε γμτ....ειχε μια ωραία φορμούλα σε άσπρο αλλα πάλι κοντομάνικο!

Link to comment
Share on other sites

Υοgini αγάπη μου ξερεις τι κολασμένη ζέστη έχει μέσα στο μαιευτήριο;;;; Παίζουν και οι ορμονες τρελά παιχνίδια και η λεχώνα είναι μέσα στις εξάψεις :D:D:D ... Το καλύτερο κατα τη γνώμη μου είναι κοντομάνικο/τιραντε (ναι ναι καλα ακούτε :lol: ) νυχτικό/μπιτζάμα και απο πάνω ρομπακι που το μπαινοβγάζεις κατα βούληση ....

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νaina για θηλασμό βολεύουν, έχουν κουμπάκια μπροστά;;;

To να είναι οι μπιτζάμα θηλασμού δεν το θέλω απο ιδιοτροπία, ούτε θέλω να πετάω λεφτα απο το παράθυρο, απλά οι άτιμες αν είναι καλές βολεύουν πολύ ... αυτή που πήρα για παράδειγμα έχει όλα τα συν μαζεμένα και ήταν και σε πολύ καλη τιμή ...

είχε μακρύ παντελόνι για να κρύβονται τα μπουτάκια, με φαρδύ μαλακο λάστιχο να μη σε κόβει στην κοιλιά (κοιλάρα να πω καλύτερα) , ήταν τιραντε γιατι ως γνωστό στα μαιευτηρία η ζέστη είναι ανυπόφορη και είχε άνοιγμα με σούστα για τον θηλασμό όπως τα ειδικά σουτιέν ... τι άλλο να ζητήσει κανείς;;;

 

Κάπως έτσι είναι κι αυτά που πήρα. Έχουν κουμπάκια μπροστά, έχουν μακρύ μανίκι αλλά το ύφασμα είναι λεπτούλι οπότε πιστεύω ότι θα βολέψουν με τη θερμοκρασία του μαιευτηρίου και μάλιστα η πιτζάμα είναι trois pieces δηλαδή έχει και ένα ζακετάκι που δένει απλώς μπροστά οπότε αν πάλι κρυώσω κάποια στιγμή έχω κάτι εύκολο να ρίξω πάνω μου.

Link to comment
Share on other sites

Υοgini αγάπη μου ξερεις τι κολασμένη ζέστη έχει μέσα στο μαιευτήριο;;;; Παίζουν και οι ορμονες τρελά παιχνίδια και η λεχώνα είναι μέσα στις εξάψεις :D:D:D ...

 

Γέννησα Γενάρη με ΠΟΛΥ κρύο.

Στο μαιευτήριο δεν μπορούσα να ανεχτώ τίποτα περισσότερο από τιραντάκι. Και στο σπίτι μετά μου πήρε κανένα μήνα για να σταματήσω να κυκλοφορώ ξυπόλυτη :shock::lol:

Είχα πάρει νυχτικά κοντομάνικα από το mothercare (μόνο εκεί είχα βρει χειμώνα καιρό). Στο μαιευτήριο ούτε να τα βλέπω δεν ήθελα από τη ζέστη. Στο σπίτι όμως τα βολεύτηκα πάαααρα πολύ. Ακόμα και τώρα κυρίως αυτά φοράω το χειμώνα :) -ασχέτως εγκυμοσύνης.

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...