Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνάντηση στην Αθήνα, 17. Ιουνίου στην Πάρνηθα!


Recommended Posts

Λοιπον εντυπωσεις...

Τελικα πηγαμε και εμεις, λιγο καθυστερημενα βεβαια, φτασαμε τελευταιοι γιατι περιμεναμε να φυγει η πολύ ζεστη να μην ταλαιπωρηθει πάλι ο μικρουλης.

Δυο ατομα αναγνωρισα αμεσως.. Τον Almak και τη Bizelli (μαλλον επειδη εχω δει προσφατες φωτο)

Τη Μαρια Στυλιανακη δεν ξερω πως την εχετε φανταστει, παντως εχω την περιμενα εμφανισιακα λίγο πιο αυστηρη.. Για να σας πω πως την ειχα φανταστει ... με κοντο καρε μαλλι κατσαρο, ψηλη και παχουλη (σαν τη νηπιαγωγο μου οταν πηγαινα στο νηπιαγωγειο) με κολιε από περλες και ταγιερ. Ειναι σαν μικρο κοριτσακι.. Αφου μου λενε η Μαρια και λεω "Ποια Μαρια?" Προσπαθουσα να θυμηθω ποια μικρουλα Μαρια εχουμε στο φορουμ.

Ο κηπος του Almak ειναι τεραστιος με γκαζον καταπράσινο, μεχρι και ο δικος μου ο μικρουλης το κατευχαρηστηθηκε (προσπαθησε να το φαει κιόλας αλλα δεν τον αφησαμε) τα δε μεγαλα λύσσαξαν στην κυριολεξια..

Ερωτευτηκε και την Ειρηνη αλλα ευτυχως ο ερωτας ηταν αμοιβαιος οπότε μπορεσα και εφαγα και λίγο αφου η καλη αυτη κοπελα τον ειχε αγκαλια την περισσοτερη ωρα. Το μενου ειχε ψητα, σαλατες πιτσα και επειδη δεν μας φτανανε αυτα φαγαμε και γλυκακι για να σιγουρευτουμε οτι η διαιτα θα χαλασει σιγουρα. Το αστειο με τα γλυκα ήταν που αφου τα φαγαμε εσκασε ο Αλμακ με μια στοιβα πιατα... για το γλυκο..

Ο αντρας μου εντελως κατα τυχη καθησε διπλα στον αντρα της Σοφιας (με κεφαλαια) που μενουμε και κοντα και πιασανε την παρλα οπότε (ευτυχως) δεν βαρεθηκε... τον συμπαθησε κιόλας.. (ακους Σοφια? Λεει να κανονισουμε για καμια ταβερνοκατασταση)

Η κορη της Ρενιας συμπαθησε επισης το μπεμπη μου και σκεφτηκε να παιξει λίγο μαζι του αλλα μαλλον την εκνευρησε το γεγονος οτι ετρωγε ολα τα παιχνιδια και τελικα του τα πήρε... Ο δικος μου ομως ειναι αντρακλας και δεν μασαει και της εβαλε τις φωνες...

Η δε μικρουλα της Πουλας και του Φωκιων του εκανε για λίγο τα γλυκα ματια αλλα μολις πηγαμε να της πιασουμε το χερι το τραβηξε και γυρισε απ΄την άλλη... Οπότε την φαγαμε και τη χυλοπιτα μας..

Στο τελος φυγαμε και ξεχασαμε το πιο βασικο μας αξεσουαρ, το μπιμπερο για το νερο μας που δεν πινουμε σε άλλο (εχουμε προτιμησεις) οπότε γυρισαμε και το πηραμε.. Και μας βγηκε και σε καλό γιατι στην εθνικη γινοταν πανικος οπότε μεχρι να γυρισουμε ειχε αδειασει.

Αυτα.. Αλμακ ευχαριστουμε και παλι για τη φιλοξενια..

 

ΥΓ. Almak τι σου ελεγα την ωρα που πηγαμε για το νερο για τα μυρμηγκια? Μαλλον εχεις μια μυρμηγκοφωλια στο γκαζον σου και την πατησα.... γιατι εκει που καθησα να ταισω το μωρο ενιωσα κατι τσιμπηματακια στο πόδι μου το κοιταω και τι να δω? Τουλαχιστον 50 μυρμηγκια πανω μου... :shock: ενω και πριν που καθομασταν κατω δεν ειδα κανενα.. Γι αυτο αλλαξα θεση και πηγα από την άλλη :cry:

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 350
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πράγματι ήταν πάρα πολύ ωραία .

Όλα πήγαν κατ' ευχήν , ο καιρός πολύ καλός μιας και το Σάββατο έβρεχε :!::!:

Χάρηκα που σας είδα όλους , χάρηκα που σας είδα να περνάτε καλά , τα παιδιά πράγματι λύσσαξαν.

Καλά κλασικά οι μαμάδες καλά πέρασαν , αλλά και οι σύζυγοι ( οι ηρωικοί αυτοί άνθρωποι) τόλμησαν ήλθαν και τους είδα μια χαρά :):)

 

Εγώ και η Jean σας ευχαριστούμε πολύ :D:D:D

 

ΥΓ. Αχ ρε Άντζελα περαστικά του ...........και μιαν άλλη φορά.

 

ΥΓ. Ας βάλει και κάποιος σε μια λίστα τα ονόματα όσων ήλθαν , διότι εγώ φοβάμαι πως θα κάνω κανένα λάθος :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω με τον οικοδεσπότη μας και του αφιερώνω την πρώτη καταχώρηση ολοκληρωτικά.....

Είναι πολύ δύσκολο να πας σε σπίτι ακόμα και φίλων και να περάσεις τόσο καλά.. ΑΛΕΞΗ η φιλοξενεία σου ηταν εκπληκτική, η οικογένεια σου καταπληκτική, η Jean ηρωίδα (μιας και λές για ήρωες δηλαδή :wink: ), ο Άρης και ο Χρόνης κούκλοι και σου μοιάζουν πολύ, ειδικά ο Χρόνης κλώνος σου... !!!!!

Περάσαμε υπέροχα, σε ένα πανέμορφο και ασφαλές μέρος για τα παιδιά, ο Δημήτρης λύσσαξε, ακόμα κοιμάται ξερός να φανταστείς (ούτε γκίχ δεν έκανε).

 

 

Ευχαριστούμε πολύ,

Σοφία, Κώστας, Δημήτρης

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Αλέξανδρο και στην Jean που όπως πάντα ήταν φιλόξενοι και φοβεροί, επίσης ευχαριστώ την Jean που κατάφερε να κρατήσει την γκρινιάρα μου και κάθισα και εγώ λίγο για να μιλήσω, γιατί αν περίμενα από τον μπαμπά μας μάλλον ακόμα θα κούναγα :lol::lol::lol::lol::lol: . Ηταν υπέροχα περάσαμε καταπληκτικά ακόμα και η μικρή που όταν γυρίσαμε σπίτι ήταν ακμαιότατη και ούτε λόγος για ύπνο βέβαια :(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο μένα!!!

 

Αλέξη & jean σας ευχαριστούμε για την φιλοξενία...δεν έχω λόγια (ναι ναι εγώ δεν έχω λόγια :D:D )!!

'Ηταν καλύτερα από ότι φανταζόμουν, ο χώρος, η μέρα, όλοι οι άνθρωποι του forum...πραγματικά είμαστε μία παρέα SUPER!!!!

εγώ, ο Ηλιάς και η Αριάδνη ανυπομονούμε για την επόμενη συνάντηση!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, πάμε τώρα στην παρέα!!! Καταρχήν με την IRINI και το ΒΙΖΕLI, συναντηθήκαμε όντας μέσα στα αυτοκίνητα την ώρα που μπαίναμε στο parking και ενώ είχα μια αμφιβολία για το αν φτάσαμε σωστά...... αρχίζω και φωνάζω ΤΟ ΒΙZELI TO BIZELI!!, ο άντρας μου να με ρωτάει ποιο ΒΙΖΕLI κορίτσι μου?? και ο Δημήτρης γεματος απορία να αναφωνεί TO BIZELI?????????? Απο πισω ήταν και η ΙRINI με τον ΜΙΜΗ τον ΜΑΓΚΑ.. Κατεβαίνουμε απο τα αυτοκίνητα φιλιά.. αγκαλιές.. λες και είμασταν και χθες μαζί για καφε!!!

Το bizeli όπως το ξέρετε δροσερή κουκλίτσα, η ΙΡΙΝΙ πολύ πιο όμορφη απο τη φωτο που έχει βάλει και που την αδικεί.. η ΑΡΙΑΔΝΗ κούκλα πανήρεμη παπουτσοβιβλιοφάγος.. ο ΜΙΜΗΣ ΜΑΓΚΑΣ θεος δέσανε και παίξανε καταπληκτικά με τον ΔΗΜΗΤΡΗ... ο Ηλίας bizeloσύζυξ ήρθε αργότερα και ανέλάβε τις γυναίκες τους…Αφού μπήκαμε κατσαμε, αρχισαμε τα αναψυκτικά μας τις μπιρίτσες μας κτλ... έφτασαν ένας- ένας οι υπόλοιποι.. ήταν όλοι άνθρωποι που θα μπορούσαν να είναι φίλοι μας, η γλυκιά roz με τον άντρα της που μου φούσκωσε αδιαμαρτύρητα μπαλονια.. και την κουκλίτσα τους να αλωνίζει τον κήπο του almak… η ΑΝΤΙΓΟΝΗ και αυτή με τον άντρα της και την ζουζούνα της που είχε την προστασία του μπαμπά καθ’όλη τη διάρκεια της συνάντησης.. δεν έκατσε λεπτό ο άνθρωπος.. η ΡΟΥΛΑ και ο ΦΩΚΙΩΝ με την κούκλα μπέμπα τους υπέροχοι γλυκύτατοι.. Ρούλα θα ήθελα πολύ να συμπεθεριάσουμε αλλά ο Δημήτρης εχθές… πέρασε ΒΕΡΑ στο δεξί…. Αφού η κόρη της RENIAS (η Βέρα) του έκανε στενό μαρκάρισμα και το ξελόγιασε το παιδί μου με τις μπουκλίτσες της τα μίνι της και τα υπέροχα μάτια της… τρέχανε χεράκι – χεράκι… και κάνανε ζουζουνιές γύρω από τα δέντρα!! Ευτυχώς που θα χω φοβερή συμπεθέρα!!! Τον συμπέθερο δεν το καλογνώρισα γιατί μίλαγε για 4Χ4 αλλά μάλλον έδωσε την ευχή του!! Η εφευρετική και χρυσοχέρα DORA και ο Θάνος με τον κούκλο τους μένουν και κοντά μας σίγουρα θα τιμήσουμε κανα ουζερί της ευρύτερης περιοχής μας… και φυσικά …. Η ΓΛΥΚΥΤΑΤΗ ΜΑΡΙΑ ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗ που μας εντυπωσίασε άλλη μια φορά με την απλότητα της … και που αν και χτυπημένη ήταν εκεί… για άλλη μια φορά κοντά μας..

 

Υ.Γ. Να συμπληρώσω ότι στη συνάντηση ήταν και αλλα μέλη της ευρύτερης οικογένεια του ALMAK που μας καλοδέχτηκαν..όπως η νύφη του, τα ανήψια του, οι οποίοι άνοιξαν και αυτοί το σπίτι τους, τον κήπο τους και διέθεσαν όλα τα παιχνίδια τους... τρακτέρ... πατίνια κλπ..

Επίσης ήταν και αλλες μια ή δυο οικογένειες που αν και δεν τους γνώρισα προσωπικά τα παιδιά τους ήταν υπέροχα!!!!!!!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ παιδιά πείτε περι΄σσότερα για τη συνάντηση!!!

 

Εγώ δυστυχώς δεν τα πήγα καλά στις εξετάσεις..Εμαθα και ότι κόπηκα στο μάθημα που πεδωσα το Σάββατο και όταν γύρισα ήμουν σε κακά χάλια...

 

Έτσι, μας χάλασε όλο το πρόγραμμα ύπνου του μικρού...Ξύπνησε στις 8 το βράδυ από το μεσημεριανό ύπνο με κλάμματα και μετά δεν μποροπυσαμε να τον συνεφέρουμε με τίποτα!!!

 

Η μάνα μου, λέει ότι εγώ τον φόρτισα ψυχολογικά που με είδε χάλια, αλλά δυστυχώς δεν μπορουσα να κάνω κάτι γι αυτό

 

Σήμερα είμαι καλύτερα γιατί κοιμήθηκα επιτέλους το βράδυ!!!

 

Ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να είμαι και εγώ...μάλλον και με τα 2 μωρά πλέον!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά πείτε περι΄σσότερα για τη συνάντηση!!!

 

Εγώ δυστυχώς δεν τα πήγα καλά στις εξετάσεις..Εμαθα και ότι κόπηκα στο μάθημα που πεδωσα το Σάββατο και όταν γύρισα ήμουν σε κακά χάλια...

 

 

1. Α!! παραπονιάρα έκανα ολοκληρη περιγραφή στην προηγουμενη σελίδα!!

2. :cry: Μαρακι μην σε παιρνει απο κάτω η προσπάθεια που κανεις είναι τι να πω αξιεπαινη τουλάχιστον εγω τη θαυμάζω...

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ παιδιά πείτε περι΄σσότερα για τη συνάντηση!!!

 

Εγώ δυστυχώς δεν τα πήγα καλά στις εξετάσεις..Εμαθα και ότι κόπηκα στο μάθημα που πεδωσα το Σάββατο και όταν γύρισα ήμουν σε κακά χάλια...

 

 

1. Α!! παραπονιάρα έκανα ολοκληρη περιγραφή στην προηγουμενη σελίδα!!

...

 

Θέλουμε ποιο πολλά κυρά Σοφία :P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι δε πειραζει για το μαθημα!Την επομενη φορα θα το περασεις!Χαρα στο κουραγιο σου με παιδι και εγκυος που προλαβαινεις!!

 

Καλα,ηταν σιγουρο οτι θα περνουσατε τελεια!Ζηλευω!!Βαλτε ομως και καμια φωτο κοριτσια να δουμε και τιποτα!!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας απάντησα στο καφέ για τα δικά μου!!

 

Δεν αμφιβάλλω για το πως περάσατε..Να δο'υμε φωτογραφίες και την επόμενη φορά, ας καταφέρουμε να βρεθούμε όλοι μαζί!!

 

Μήν μου το κάνετε καλοκαιριάτικα που θα γεννάω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηταν μια καταπληκτικη βραδια η χτεσινη!Ο κηπος του almak τελειος.....και ολη αυτη η προετοιμασια και η περιποιηση του κατι παραπανω απο υπεροχη!!Ευχαριστουμε παρα πολυ για ολα Αλεξανδρε και jean.Εχετε μια φοβερη ικανοτητα να κανετε τους ανθρωπους να νοιωθουν ανετα,δροσερα και ομορφα κοντα σας!

Τα κοριτσια σχεδον ολα μου φανηκαν γνωστα μιας και πανω κατω τα ειχα δει απο τις φωτο τους.....βεβαια μου φανηκε γνωστος και ο αντρας της Σοφιας, οπως αλλωστε και στις αλλες κοπελες, αλλα προς το παρον δεν εχω ανακαλυψει απο που!!!(Συμπεθερουλα...κατι παιζει με τον συμπεθερο..... :D:D:D )

Η Βερα μου επαιξε,ετρεξε,φωναξε με την ψυχη της!Επαιξε με τα μπεμπακια της παρεας(Bizelaki και Doraki) και φυσικα σαγηνεψε με τα κολπα της τον Δημητρη της Σοφιας που δεν καταφερε να της αντισταθει!(Να δουλευουμε μια ζωη για να προικισουμε τον γαμπρο!!!Καταλαβες???? :D:D:D:D )

Η Μαρια Σ. ειναι πολυ γλυκος και ηρεμος ανθρωπος και τις αξιζει καθε ευφημος μνια!!!Το μπλοκ με τις ζωγραφιες των παιδιων μας (που μαζεψε και εδεσε η Χριστινα) ειναι μεσα απο την καρδια μας με ολη μας την αγαπη!

Η Χριστινα (Bizeli), η Dora, η Ειρηνη, η Αντιγονη, Η Ρουλα, η roz, η (συμπεθερα) Σοφια (συγχωρηστε με αν ξεχασα καποια) ειναι ολες τους υπεροχες υπαρξεις και φανταστικες μαμαδες!Χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα κοριτσια!!!

Ελπιζω και ευχομαι να ξανασυναντηθουμε ξανα συντομα!

 

ΥΓ.Φωκιωνα και Ρουλα....η κορακλα σας ειναι ολα τα λεφτα! :lol:

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το τι ζηλια με εχει φαει τωρα που διαβαζω δε λεγεται.......... :evil::evil::evil:

 

Εμεις πηγαμε στη βαφτιση , σκασαμε απο τη ζεστη, κοντεψα να μεινω απο τη δυσπνοια και δε λεγανε να φυγουμε.

Ειχα κι εγω την ιδεα να περασουμε απο Παρνηθα μιας και γυρισαμε απο εθνικη αλλα ειχαμε την πεθερα μαζι και εν τω μεταξυ δεν μπορουσα να ηρεμησω ουτε με τον κλιματισμο στο αυτοκινητο.

Χαλια εχθες! :evil:

 

Φωτογραφιες περιμενουμε παρακαλω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τι ζηλια με εχει φαει τωρα που διαβαζω δε λεγεται.......... :evil::evil::evil:

 

 

Φωτογραφιες περιμενουμε παρακαλω πολυ!!!

 

Σήμερα δεν ξέρω αν θα προλάβω!! Αυριο όμως σίγουρα!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συγκινούμαι που δέσατε τόσο πολύ... Μακάρι κάποια μέρα να σας δω όλους από κοντά...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα.

 

Αlmak ευχαριστούμε πάρα πολύ για την φιλοξενία.

 

Και οι δικές μας εντυπώσεις ήταν οι καλύτερες, περάσαμε πολύ καλά μόνο που η Σωτηρία ενώ έπεσε ξερή στο αμάξι με το που φτάσαμε στο σπίτι μας νόμιζε ότι συνεχίζεται το πάρτυ και τελικά κοιμηθήκαμε στις 2 !!!

 

Μαντέψτε τι ώρα ήρθα στη δουλειά :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...