Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καινούρια αρχή!


Recommended Posts

Ναι ναι... με πλακάτ στο αεροδρόμιο... που θα γράφει

 

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ :lol:

 

Πόση διάρκεια ζωής έχουμε πριν μας δέσουν με τις μπλουζίτσες που πάνε πίσω τα μανίκια; :confused:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα να 'σαι καλά βρε αερικουλινάκι. Με 'κανες και γέλασα!!!!:lol::lol::lol:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή αρχή στο Ν. Δελχί!

Μπράβο στην απόφασή σας. Νέες εμπειρίες, εικόνες, μυρωδιές, σε μια χώρα φαντάζομαι πολύ διαφορετική από τις ευρωπαϊκές.

Πόσο θα ήθελα να ήμουν στη θέση σου! Θα ήθελα πάρα πολύ να μοιράζεσαι μαζί μας τις εμπειρίες από τη ζωή στην Ινδία! Να περάσετε υπέροχα!

6WqHp3.pngUVK9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Θαυματάκι αύριο είναι η μεγάλη μέρα !

Καλό ταξίδι να έχετε και να περνάτε καλά

 

Έχω να σου προτείνω και κάτι .Άνοιξε δίπλα θεματακι ΄Η ζωή στο Νέο Δελχί ΄

Τι λες?

Φιλιά:P

Link to comment
Share on other sites

Thaumataki, τωρα το ειδα το thread.

 

Να ειστε καλα κοπελα μου και να εχετε παντα τοση αγαπη ο ενας για τον αλλο, μονο αυτο μενει στο τελος.

 

Βουρ για Ινδια, να τη ρουφηξεις και να την ευχαριστηθεις. Και να μας λες κι εμας πως ειναι, δεν ξερεις, οπως ειχαμε πει, μπορει να βρεθουμε εκει :cool:

 

Τωρα εχεις ηδη φτασει βεβαια, και ή σου εχει σηκωθει η τριχα καγκελο απο αυτα που βλεπεις ή πλεεις σε πελαγη ευτυχιας.

 

Keep us posted, πολλα φιλια :P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη αρχη μου κοπελα σου ευχομαι τα καλυτερα σε σενα και στην οικογενεια σου παντα να σας πηγαινουν ολα οπως τα θελετε!!

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

Είναι προσωρινά αποκλεισμένη ;) Αν θυμάμαι καλά... αύριο λήγει ο αποκλεισμός της και περιμένουμε νέα της :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο...Χαίρομαι πολύ που έγινε πραγματικότητα ενα τοσο μεγάλο και σημαντικό βήμα στη ζωη σας...Να γεμίσετε εμπειρίες και εικόνες...μα έρθετε με το καλό και περιμένουμε ολο απορία περιγραφές απο την ζωή εκεί...

Να περνάτε καλά...

Σε σκεφτόμαστε...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου ευχομαι με τη σειρα μου (μολις τωρα το διαβασα οτι εφυγες ηδη...) να το ευχαριστηθειτε, να περασετε καλα και να κρατησετε τα καλυτερα απο τους ανθρωπους, τη χωρα και τον πολιτισμο τους!! Καλη διαμονη!!!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Συγγνώμη για την απουσία μου, αλλά είχα αποκλειστεί και προχτές ξε-αποκλείστηκα! Ευχαριστώ πολύ για τις όμρφες ευχές σας!!!

Έχουμε φτάσει εδώ και μια βδομάδα... Να πω ότι μ'αρέσει;;;; Ψέματα θα πω... Ο μικρός με 'χει τρελάνει με τη γκρίνια του, εκεί που από 4 μηνών κόψαμε να ξυπνάμε τη νύχτα, κάθε 2ωρο μού ξυπνάει! Όχι για να φάει, αλλά για να τον πάρω αγκαλιά!

Γενικότερα με τον ύπνο το 'χουμε χάσει λιγάκι...

Όσον αφορά εδώ.... Μένουμε σε ένα αρκετά καλό προάστιο, σε ένα τεράστιο διαμέρισμα. Δε τρελαίνομαι βέβαια, αλλά οκ! Οι άνθρωποι εδώ, οι ντόπιοι, (υπάρχουν πολλοί Ευρωπαϊοι και Αμερικάνοι επενδυτές) είναι πάαααααααααααααααααρα πολύ φιλικοί και ευγενικοί. Αγγλικά καλά δε μιλάνε, εγώ τη γλώσσα τους δε μιλάω, οπότε η παντομίμα παίζει πολύ στις επικοινωνίες μας!

Εδώ έχει πολλά ανάκτορα, να το πω;;;;; Κάτι τέτοιο πάντως. Μία αρχιτεκτονική πολύ περίεργη, και τα ''παλάτια'' τους μου θυμίζουν τη Δήμητρα83!:mrgreen::-P:-D

Είναι μια πόλη με αντιθέσεις! Από τη φτώχεια και την ανέχεια, μέχρι την ασυδοσία και τη πολυτέλεια! Επίσης, η ζωή πάμφθινή!!!!! Είχα βγεί με 50ευρώ δικά μας (σας το λέω με ευρώ για να καταλάβετε) για βασικά ψώνια και γύρισα και με ρέστα!!! Χαχαχαχαχαχα τέλειο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Κοίτα, το παιδί είναι απόλυτα φυσιολογικό να σου κάνει νερά, άλλαξε περιβάλλον και δεν μπορεί να σου δείξει με λόγια την ενόχλησή του γι΄αυτό το κάνει κάπως αλλιώς!!! Είναι αναστατωμένο και γι΄αυτό ζητάει την αγκαλιά σου, θέλει να αισθανθεί ασφάλεια... Υπομονή λοιπόν!

Εσύ τώρα ένα πολιτισμικό σοκ θα το έχεις πάθει σίγουρα... Σου χρειάζεται λίγος χρόνος προσαρμογής, κανένα μήνα θα σου πάρει...

 

Τώρα για το 50ευρο τί θες να σου πω;;;:mad::evil: Εγώ παίρνω 150 πάνω μου και για να είμαι σίγουρη κουβαλάω και την πιστωτική...:twisted::twisted::twisted:

 

Όλα καλά θα πάνε, Θα συνηθίσεις σιγά σιγά! Αυτές οι έντονες αντιθέσεις υπάρχουν νομίζω σε όλες τις αναπτυσσόμενες χώρες...

 

Α, αυτό με την παντομίμα είναι απίστευτο (και για εμένα αφόρητα εκνευριστικό)... Δεν πέτυχα ούτε έναν Κινέζο ταξιτζή που να μιλά αγγλικά (ούτε λέξη)... Μιλάμε να θες να του πεις σταμάτα και να μην καταλαβαίνει ούτε το stop!!!! Όταν ήθελα να πάω κάπου πήγαινα πρώτα στη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου και μου το έγραφαν στα Κινέζικα και για να γυρίσω πίσω είχα κάρτα του ξενοδοχείου στα Κινέζικα, αλλιώς δεν είχα καμια ελπίδα να επιστρέψω...

Link to comment
Share on other sites

α ρε χριστιναααα χααχαχαχ θα προσαρμοστει το μωρο στο ειπα και σε πμ.απλα θελει χρονο.αλλαξε περιβαλλον γιαυτο κανει ετσι.απλα μη τον μαθεις να τρωει οποτε ξυπναει τα βραδια γιατι αλλιως θα το κολλησει κ δε θα ξεκολλαει!προσπαθησε να μη τον παιρνεις ουτε στο κρεββατι σας αν γινεται να τον ηρεμεις και να κοιμαται στο δικο του.

μια χαρα θα προσαρμοστεις κ εσυ,.κ εγω οταν ηρθα στη Γερμανια ελεγα ''τι χαλια που ειναι'' τα συγκρινα ολα με την ελλαδα γιατι ειχα μαθει αλλιως.πετουσα τα σκουπιδια μου οπου να ναι κ δε μου ελεγε και κανεις τιποτα,εβαζα τη μουσικη τερμα οποτε γουσταρα,εβγαινα και στις 12 το βραδυ και στις 2 τα ξημερωματα και παντα ειχε εξω κοσμο,οποτε μου ερχοταν να φαω βραδυατικα επαιρνα ντελιβερι ,ξεμενα απο κατι πεταγομουν στο περιπτερο κλπ κλπ

εδω τα σκουπιδια πρεπει να ειναι σε ταξη.αλλου τα πλαστικα αλλου τα γυαλια αλλου τα παμπερς αλλου τα φαγητα κλπ αν τα πεταξεις ολα μαζι τρως προστιμο:rolleyes:

μουσικη μετα τις 10 το βραδυ κ γενικα φασαρια ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δε παιζει

μετα τις 8 το βραδυ ουτε σκυλι δε βλεπεις εξω γιατι δεν υπαρχουν και αδεσποτα:mrgreen:

ντελιβερι και λιγουρες μετα τις 10 το βραδυ δεν υπαρχουν!

αν ξεμεινεις απο τσιγαρα η κατι αλλο δεν εχει ουτε περιπτερα ουτε ψιλικατζιδικα οποτε καθεσαι στα αυγα σου:cool:

και αλλα πολλα.

και ελεγα οτι δε μαρεσει ΤΙΠΟΤΑ ΕΔΩ.και τωρα αν με ρωτησεις θα σου πω οτι δε θελω να γυρισω πισω.μαρεσει με τα χιλια

σου ειπα και σε πμ οτι θα κανεις και παρεες οσο απιθανο και αν σου φαινεται τωρα.θα δεις που θα κανεις και φιλες.απλα σου φαινονται ολα απιστευτα.

και τελος μια ερωτηση.

τα παλατια εκει εχουν φαλλικο σχημα?αν ναι ελπιζω να μη βγαζεις το μωρο εξω βολτα.να το αμπαρωσεις στο σπιτι γιατι αν τα βλεπει θα παρει ''μυνηματα΄΄:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχα!Δημητρα ζωγραφισες παλι!!!:DΤο παιδακι αισθανεται ανασφαλεια...εδω σπιτι αλλαζεις και ξεσηκωνεται οχι τα παντα...εχει αλλαξει ολος του ο κοσμος!Κανε το οσο μπορεις να διασκεδασει,εκει εχει πολλα και καταπληκτικα ψυχαγωγικα κεντρα-αν και αναλογος που βρισκεστε!Εγω Δουβλινο και Φρανκφουρτι,Μιλανο που πηγα,ενα μηνα προσαρμογης τον εφαγα στο καθενα.Βολτουλες....αγκαλιες...θα το ξεπερασει,κανενα μηνακι θα το φατε!Περνα οσο καλυτερα μπορεις...βγαλε και πολλες φωτο το νινι σου!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα λέω να στείλω μετρικούς από τη γειτονιά μου προς Γερμανία μεριά ,έτσι για να αλλάξουν χούγια γιατί κάνουν οοολα αυτά που λες…..:evil:

Πλάκα πλάκα καλά περνάς εκεί:P

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα λέω να στείλω μετρικούς από τη γειτονιά μου προς Γερμανία μεριά ,έτσι για να αλλάξουν χούγια γιατί κάνουν οοολα αυτά που λες…..:evil:

Πλάκα πλάκα καλά περνάς εκεί:P

 

χαχαχα στειλτους να στρωσουν χαρακτηρα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

thaumataki

καλησπερα κ απο μενα

τωρα διαβασα την ιστορια σου...

 

το σιγουρο ειναι οτι σε λιγες μερες θα εχεις προσαρμοστει περισσοτερο ...κ οτι τα δυο χρονια ειναι δυο.....για φαντασου να ταν δεεεκκκκαααα ???

 

πλακα σου κανω.....

 

 

καλο σου βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα τι εγινε τελικα με εκεινη την φιλη σου κ την ασχημη συμπεριφορα της στο παιδι της?

 

"μυαλοθηκε"???

 

 

 

off topic

σορρυ!

 

θα απαντησω στο θεμα που ανοιξα για να μην ειμαστε και οφ τοπικ:-P

Link to comment
Share on other sites

Να διαβάζω ταξιδιωτικές εμπειρίες από Έλληνες σε άλλες χώρες είναι το καλύτερό μου.

Πόσες ώρες διαφορά έχει το Ν. Δελχί με την Ελλάδα; Εκείνα τα πράσινα-κίτρινα τρίκυκλα που έχω δει σε ταινία είναι ταξί άραγε; Το traffic είναι όντως κόλαση;

Να περνάς καλά!

6WqHp3.pngUVK9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σουπερ!!!!Αγάλι αγάλι γινεται η αγουριδα μελι...

Δεν θα θες να φυγεις σε 2 χρονάκια!!!!!Θα το δεις...

Γράψε κιάλλα οταν μπορεσεις...Φιλιά

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...