Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΟΛΙΣ........ 630 ΓΡ


Recommended Posts

ΤΟ Πρωι μας ενημερωσαν οτι η καλλιεργεια ηταν αρνητικη ευτυχως (αν και εχει λιγο ανεβασμενο δεικτη λοιμωξης).Πηγε 730γρ (μεγαλωνουμε σιγα σιγα) και σημερα γιναμε 1 μηνα (εχουμε γεννεθλια).Ξανακαναμε υπερυχο στο κεφαλακι και ολα καλα μας ειπαν αλλα απο την αριστερη πλευρα εχει μια ηχογενεια η οποια δεν ειναι καθολου ανυσηχητικη γιατι θεωρειται συνηθως φυσιολογικη στα προωρακια.Βέβαια θα ξανακανουμε σε 2 εβδομαδες υπερηχο αλλα ο διευθυντης που μας εκανε τον υπερηχο δεν ανυσηχησε καθολου.Αρα ολα καλα.Πιο πολυ ομως χαρηκαμε που δεν εχει μικροβιο η μπουμπου και μεγαλωνει:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aντε μπραβο, ολα καλα λοιπον......

 

Ειναι κιολας 1 μηνα? Μπραβο - μπραβο, πολυ χαιρομαι, που τα παει καλα η μικρουλα....

 

Εσυ ξερεις.... υπομονη - υπομονη - υπομονη και πανω απ΄ολα ΕΛΠΙΔΑ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ απο μενα pegg,ειναι η πρωτη φορα που γραφω αλλα το παρακολουθω το θεμα σου.Ειλικρινά χαρηκα πολυ για τα αποτελεσματα των εξετασεων σας κ ευχομαι γρηγορα να πατε σπιτι.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

pegg,

 

ώστε σήμερα έχετε τα πρώτα σας "μικρά" γενέθλια? Εύχομαι να τα χιλιάσετε σε χρόνια!

 

Και κάθε μέρα, να μπαίνεις και να μας γράφεις όλο και καλύτερα ώσπου να υποδεχτείτε τη μικρή σας πριγκήπισα στο σπίτι!

 

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ Πρωι μας ενημερωσαν οτι η καλλιεργεια ηταν αρνητικη ευτυχως (αν και εχει λιγο ανεβασμενο δεικτη λοιμωξης).Πηγε 730γρ (μεγαλωνουμε σιγα σιγα) και σημερα γιναμε 1 μηνα (εχουμε γεννεθλια).Ξανακαναμε υπερυχο στο κεφαλακι και ολα καλα μας ειπαν αλλα απο την αριστερη πλευρα εχει μια ηχογενεια η οποια δεν ειναι καθολου ανυσηχητικη γιατι θεωρειται συνηθως φυσιολογικη στα προωρακια.Βέβαια θα ξανακανουμε σε 2 εβδομαδες υπερηχο αλλα ο διευθυντης που μας εκανε τον υπερηχο δεν ανυσηχησε καθολου.Αρα ολα καλα.Πιο πολυ ομως χαρηκαμε που δεν εχει μικροβιο η μπουμπου και μεγαλωνει:P:p:p:p:p:p

 

 

Mπραβο κοριτσακι μου!!!!πολύ ωραια νεα!!χαρουμενα μηνογενεθλια και με το καλό σπίτι σας!!!!είδες που ξαναπήρε βαρος;πίνει αρκετο γαλα τωρα;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικα τα νεα σας! με το καλο κ ολες οι υπολοιπες εξετασεις να ειναι καλες κ να ηρεμησετε!

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειχα δειαβασει και το προηγουμενο θεμα σου αλλα δεν μπορεσα να σου απαντησω.Καταρχην να σου ζησει η κορουλα σου!Χαιρομαι πολυ που διαβασα πως πατε τοσο καλο.Απο τη μικρη μου εμπειρια το μονο που εχω να σου πω ειναι πως πρεπει να πιστεψεις οτι θα γινει καλα και θα συμβει.Ειμαι σιγουρη οτι το κοριτσακι σου θα βαλει τα δυνατα του να μην σε διαψευσει.Ευχομαι να μας γραφεις μονο ευχαριστα νεα και συντομα να την εχετε σπιτακι σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου, με όλη μου την ψυχή σου εύχομαι τα καλύτερα για την κορούλα σου! Να πάνε όλα καλά και να μας γράφεις μόνο ευχάριστα! Υπομονή, οι προσευχές μας είναι μαζί σας!

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου με το καλό να κλείσει και έναν αιώνα η ζουζούνα σου:D

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και με το καλό να την κρατήσεις στην αγκαλιά σου:D και γρήγορα σπίτι σας:D

Link to comment
Share on other sites

Χρονια σας πολλα...και καλα...με τη κορακλα σας αγκαλια!Να μας γραφεις συνεχεια νεα σας...μεχρι να χρονισει :D γιατι δεν αργει....Πολυ χαρικα με τα νεα σας....

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πρωτη φορα γραφω, αν και το παρακολουθω το θεμα σου. Εγινε 1 μηνος!! Μπραβο τη μουμπουκα! Ηρθε αποφασισμενη να ζησει και θα ζησει! Με τετοια μαμα διπλα της και το πολυτιμο μανογαλα της ειμαι σιγουρη οτι θα γινει θεα!!!Οσο σου επιτρεπεται, να τη χαιδευεις, γιατι λενε πως ειναι ευεργετικο για την αναπτυξη το αγγιγμα για τα νεογεννητα, που ειναι σε τετοια κατασταση. Εχεις ολη τη θετικη μας ενεργεια και, απο ο,τι βλεπω, ειναι μπολικη.......καλη συνεχεια......;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η ιστορια σου ειναι πολυ συγκινητική....εύχομαι ολόψυχα να πανε ολα περίφημα με τη μικρή σου αγωνίστρια και πολύ πολύ σύντομα ολά αυτά να είναι μια ανάμνηση...ως μανούλα με μωρό στη "βιτρίνα" συμμερίζομαι απόλυτα την αγωνία σου και την ψυχολογία σου...ομως να έχεις πίστη και να είσαι νοερα δίπλα στη μικρή σου και να πηγαινεις συνεχεια για να σε νιώθει...ευχομαι και πλάλι τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρώτη φορά σου γράφω, να σας ζήσει το κοριτσάκι σας και με το καλό να την πάρετε στο σπίτι σας!!!

Να τους εκατομμυριάσει τους μήνες!!!

Πραγματικά είναι αγωνίστρια, κι εσείς μαζί με εκείνη!

Ο Θεός να σας δίνει δύναμη και σύντομα όλα αυτά να είναι μια ανάμνηση! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σας!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δόξα το θεό!!!! Όλα καλά θα πάνε...

Υπομονή κοριτσάρα μου θα περάσει ο καιρός....τώρα που άρχισε να πέρνει τα πάνω της;;;!!!!...;)

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!με συγκινειτε παρα πολυ που ενδιαφερεστε για το κοριτσακι μου πραγματικα διαβαζω τις ευχουλες σας και δακρυζω.

 

Ντεμι χθες που πηγα αποστειρωναν μια αιθουσα δε ξερω για πιο λογο ακριβως απλα ξερω οτι τα μωρα που γεννιουνται προωρα θα πηγαινουν στο ιπποκρατειο γιατι η λοιμωξη αρχισε να θεριζει.Ακομα ευτυχως για μας κραταμε δεν εχουμε κολλησει αλλα ειμαστε με την αγωνια.Χθες πεθανε το πρωτο μωρο απο αυτο και βουιξαν τα καναλια και οι εφημεριδες.Και να σκεφτεις οτι ειχε παει το μωρακι στη διπλανη αιθουσα και ηταν ετοιμο να φυγει:(:(:(Τι να πω!!!! Γενικά τα μετρα ειναι ειναι τωρα πολυ αυστηρα μονο οι γονεις για 5λεπτα μονο και φυσικα δεν αγγιζουμε.

 

 

Θα παω στις 11 και θα σας ενημερωσω!!!Ελπιζω να ειναι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά με το κοριτσάκι σου pegg. Μπράβο!!! Είχα γνωρίσει πριν λίγους μήνες μία μαμά, που το κοριτσάκι της είχε γεννηθεί 700 γρ από δίδυμη κύηση, όπου το ένα παιδάκι δεν τα κατάφερε. Θυμάμαι το κοριτσάκι ήταν τότε 13 μηνών, ένα γλυκύτατο παιδάκι, που χαμογελούσε, μας χαιρετούσε και προσπαθούσε να κάνει τα πρώτα του βήματα.

Τι άλλο να ζητήσει κανείς;!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ:P:p:p:pΗ μπουμπου ειναι 760γρ (πηρε άλλα 30) και μεγαλωνει σιγα σιγα.......Το καλυτερο???????Την άκουσα να κλαιει πρώτη φορα!!!ΑΚΟΥΣΑ ΤΗ ΦΩΝΟΥΛΑ ΤΗΣ............Η μαμα μου την ειχε ακουσει στο χειρουργειο μολις γεννηθηκε (ήταν μεσα) αλλα εγω ζητησα να κοιμηθω για να μη βλεπω και να μην ακουω (λόγω των καταστασεων)και σημερα την ακουσα:P:p:p:pΑπεκτησε δυναμη η μικρουλα μου και βγαζει φωνουλα αδυναμη μεν.....αλλά την ακουσα:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...