Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΟΛΙΣ........ 630 ΓΡ


Recommended Posts

κοριτσακι μου ευχομαι ολα καλα να πανε με την πριγκιπησσουλα σου αν και ετσι δειχνουν ολα!μενω στη γερμανια κ πριν καιρο κοντα στην πολη που μενω γεννηθηκε μωρακι μολις 270 γρ κ εζησε!

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=2&artid=318481&dt=05/03/2010

αυτο ειναι το αρθρο!!

 

θα δεις οτι θα γινει μια μπεμπα τελεια!θα τριβεις τα ματια σου!

πολυ χαρηκα με την εξελιξη σας!να μας ενημερωνεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pegg μου, περιμενα καιρο να διαβασω νεα απο την μικρη σου νεραιδουλα!!

καλη δυναμη να εχεις και πιστη, ολα θα πανε καλα!

σου στελνω τις ολοθερμες ευχες μου..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να της μιλας πολυ, να την χαιδευεις, αν σας επιτρεπουν, να της τραγουδας, να πλησιαζεις ο προσωπο σου κοντα στο δικο της και να της χαμογελας και να εχεις εμπιστοσυνη στους γιατρους. Παντα να εισαι με το χαμογελο, να την χαιρετας οταν πας και οταν φευγεις και να της λες ποσο την αγαπας. Γενικα να εχεις μονο θετικη ενεργεια. Δεν ξερεις ποσο καλο τους κανει οταν οι γονεις ειναι αισιοδοξοι.

 

Συμφωνω....το παιδακι σου να ξερεις οτι σε νιωθει κ του δινεις δυναμη ακομη κ με τη φωνη σου.Εχει πολυ δικιο...να τα κανεις ολα αυτα

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου καταρχην σου ευχομαι να πανε όλα καλά,κοραγιο και υπομονη θελει!ετυχε προχθες και ειδα ενα βιντεο για ενα προωρακι 350 γραμμαρια... http://www.socialtv.gr/video-zone/portal/το-θαύμα-της-ζωής δες το λιγο και θα σου δωσει πολύ κουραγιο!να μας γραφεις να μαθαινουμε νεα σου!!!!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά, όσο περισσότερο θα το πιστεύεις τόσο περισσότερη θετική ενέργεια θα εισπράττει το μωράκι σου.

Να της μιλάς, τα αισθάνεται όλα, το γαλατάκι σου είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να της δώσεις μετά την αγάπη σου!

Να μας γράφεις τα νέα σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι μου καταρχην σου ευχομαι να πανε όλα καλά,κοραγιο και υπομονη θελει!ετυχε προχθες και ειδα ενα βιντεο για ενα προωρακι 350 γραμμαρια... http://www.socialtv.gr/video-zone/portal/το-θαύμα-της-ζωής δες το λιγο και θα σου δωσει πολύ κουραγιο!να μας γραφεις να μαθαινουμε νεα σου!!!!

 

πολυ συγκινητικο το βιντεακι!γεννηθηκε μολις 350 γρ κ εγινε μια μπουλουκα κουκλα!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και φέτος τον Δεκέμβριο που θα γιορτάζετε τα πρώτα γενέθλιά της να σου φαίνεται αυτό που περνάς τώρα, ένα μακρινό όνειρο.

 

Όταν είχα το μικρό μου στην ΜΕΝΝ, του κεντούσα μια μαξιλαροθήκη για να ηρεμώ, ένιωθα ότι κάνω κάτι για αυτόν, έλεγα όταν τελειώσει το κέντημα θα βγει το μωρό μου από κει...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ TO videaki τελειο ελπιδοφορο και συγκινητικο.

 

Κοριτσια χθεσ το απογευμα που πηγα στη μπουμπου μας ειπαν οτι ανεβηκε λιγο ο δεικτης λλοιμωξης και επειδη ειναι σε κατασταση εκτακτου ανάγκης η μοναδα γιατι κυκλοφορουν 2 σοβαρές λοιμωξεις μας πηραν καλλιεργεια και θα βγει τη Παρασκευη.Δε μας αφηνουν να ακουμπαμε τα μωρα.Χθες μαζεψε ολους τους γονεις ο διευθυντης και μας ενημερωσε οτι οι λοιμωξεις αυτες ειναι τοσο δυνατες που δεν πιανει κανενα αντιβιωτικο.Ας ελπισουμε πως η μικρη εχει κατι αλλο και οχι αυτες τις λοιμωξεις γιατι ειναι πολυ μικρουλα!!!!!Πανω που πηγαμε να ανεβουμε παλι πισω θα γυρισουμε.Πολυ ψυχοφθορο ρε κοριτσια.Ας ελπισουμε πως ολα θα πανε καλα και ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονη, πιστη και ελπιδα κοριτσακι μου. Δυστυχως δεν ειναι κατι που μπορεις να κανεις εσυ και δεν το κανεις....

Η Παναγιτσα μας, θα βαλει το χερακι της, και θ αβοηθησει το παιδακι σου, να εισαι σιγουρη....

 

Καλο κουραγιο... υπομονη κοπελα μου...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ TO videaki τελειο ελπιδοφορο και συγκινητικο.

 

Κοριτσια χθεσ το απογευμα που πηγα στη μπουμπου μας ειπαν οτι ανεβηκε λιγο ο δεικτης λλοιμωξης και επειδη ειναι σε κατασταση εκτακτου ανάγκης η μοναδα γιατι κυκλοφορουν 2 σοβαρές λοιμωξεις μας πηραν καλλιεργεια και θα βγει τη Παρασκευη.Δε μας αφηνουν να ακουμπαμε τα μωρα.Χθες μαζεψε ολους τους γονεις ο διευθυντης και μας ενημερωσε οτι οι λοιμωξεις αυτες ειναι τοσο δυνατες που δεν πιανει κανενα αντιβιωτικο.Ας ελπισουμε πως η μικρη εχει κατι αλλο και οχι αυτες τις λοιμωξεις γιατι ειναι πολυ μικρουλα!!!!!Πανω που πηγαμε να ανεβουμε παλι πισω θα γυρισουμε.Πολυ ψυχοφθορο ρε κοριτσια.Ας ελπισουμε πως ολα θα πανε καλα και ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ

 

Η μικρούλα σου είναι όντως αγωνίστρια, όλα να πάνε καλά.

http://as1ce6u0g410010MzQzfDAwMDY0MjJsfHdlIGFyZSB0b2dldGhlcg.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και γω την ιστορια μου που μπορει κάποιες να την ξέρετε ήδη!!!Μετά από 2 εξωσωματικές κατάφερα να έχω τρίδυμη κύηση και αποφασισα να τα κρατήσω και να μη προχωρησω σε μείωση όπως μου πρότεινε ο γιατρός μου.Μετα απο μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα η ζωή μου άλλαξε μεσα σε μια εβδομαδα.Μπήκα στο παπαγεωργίου της Θεσσαλονικης 14/12 και 20/12 έμαθα οτι το ένα κοριτσακι μου (ειχα 2 κοριτσια και ενα αγόρι) δε τρεφεται σωστα.Το αποτέλεσμα? Το ιδιο βραδυ να έχω ενδομητριο θανατο του αγοριου μου και 21/12 να μπω εσπευσμενα για καισαρικη. Ημουν μόλις 26w+6.Γέννησα το αγορι νεκρο βέβαια, τη μικρουλα μου 430γρ η οποία μετά από 3 ημέρες ζωης κατέληξε και μου εμεινε το μικρο μου κοριτσακι 630 γρ.Ειμαστε ήδη 30 ημερων και ακομη δε ξερουμε αν το μωρο μας θα ζησει.¨Ολοι οι γιατροι μας δινουν αισιοδοξα μυνηματα μας ειπαν οτι δεν εχουμε αναπνευστικο πρόβλημα,ούτε προβλημα στο κεφαλάκι ουτε στο στομαχι αλλά κανένας δε μπορει να μας πει οτι ξεπερασαμε τον κινδυνο.Από τη μια το βλέπω λογικο από την άλλη θελω και γω από κάπου να κρατηθω.Πηγαίνω καθε μερα 2 φορες τη μερα στο νοσοκομειο της πηγαινω γαλατάκι που και εγώ απορω πως εχω μετά απο τόση στεναχωρια, και περιμενω καθε μερα να μου πουν οτι ξεπερασαμε τον κινδυνο.Το άγχος όπως ξέρετε οσες εχετε τα μωρακια σας στη βιτρινα και οι ψυχολογικες μεταπτωσεις ειναι μεγαλες.Η μικρή δείχνει οτι ειναι αγωνίστρια αλλα φοβάμαι απιστευτα γιατι ειναι πολυ μικρουλα........Αυτη ειναι η ιστορία μου εν ολίγοις και τώρα παλεύουμε.........Οποιαδηποτε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη

 

αυτό που θα σου πω για να σε γεμίσω αισιοδοξία ειναι το εξης.

φιλη μου γέννησε λόγω ανεπάρκειας τραχήλου το κοριτσάκι της 5μιση μηνών.όλοι της έλεγαν ότι δεν θα ζήσει κτλ κτλ. λίγο η τύχη λίγο η πίστη η Μαρία μας είναι σήμερα 8 ετών και πέρα από έναν μικρό στραβισμο στο ματάκι της που διορθώθηκε με εγχειρηση είναι υγειεστατη και κουκλα.πριν εναμιση χρονο έφερε και το αδερφάκι της μαριας στον κοσμο τελειομηνο και κουκλος.σου ευχομαι να πάνε όλα καλά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΠΑ..παλι κλαιω στη δουλεια με το βιντεο..δεν υπαρχει θα με διωξουν...

οο ημουν εγκυος ελεγα οι ορμονες..τωρα....τι να πω..

αχ πεγγουλα σε σκεφτομαστε και σας αγαπαμε πααααααααααραααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΤΑΡΧΗΝ TO videaki τελειο ελπιδοφορο και συγκινητικο.

 

Κοριτσια χθεσ το απογευμα που πηγα στη μπουμπου μας ειπαν οτι ανεβηκε λιγο ο δεικτης λλοιμωξης και επειδη ειναι σε κατασταση εκτακτου ανάγκης η μοναδα γιατι κυκλοφορουν 2 σοβαρές λοιμωξεις μας πηραν καλλιεργεια και θα βγει τη Παρασκευη.Δε μας αφηνουν να ακουμπαμε τα μωρα.Χθες μαζεψε ολους τους γονεις ο διευθυντης και μας ενημερωσε οτι οι λοιμωξεις αυτες ειναι τοσο δυνατες που δεν πιανει κανενα αντιβιωτικο.Ας ελπισουμε πως η μικρη εχει κατι αλλο και οχι αυτες τις λοιμωξεις γιατι ειναι πολυ μικρουλα!!!!!Πανω που πηγαμε να ανεβουμε παλι πισω θα γυρισουμε.Πολυ ψυχοφθορο ρε κοριτσια.Ας ελπισουμε πως ολα θα πανε καλα και ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ

 

αχ βρε κοριτσι μου σας ευχομαι ολα να πανε καλα και με υγεια να βγειτε γρηγορα απο το νοσοκομειο! Τα καλυτερα ερχονται μπροστα σας ειμαι σιγουρη.....:-D

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ TO videaki τελειο ελπιδοφορο και συγκινητικο.

 

Κοριτσια χθεσ το απογευμα που πηγα στη μπουμπου μας ειπαν οτι ανεβηκε λιγο ο δεικτης λλοιμωξης και επειδη ειναι σε κατασταση εκτακτου ανάγκης η μοναδα γιατι κυκλοφορουν 2 σοβαρές λοιμωξεις μας πηραν καλλιεργεια και θα βγει τη Παρασκευη.Δε μας αφηνουν να ακουμπαμε τα μωρα.Χθες μαζεψε ολους τους γονεις ο διευθυντης και μας ενημερωσε οτι οι λοιμωξεις αυτες ειναι τοσο δυνατες που δεν πιανει κανενα αντιβιωτικο.Ας ελπισουμε πως η μικρη εχει κατι αλλο και οχι αυτες τις λοιμωξεις γιατι ειναι πολυ μικρουλα!!!!!Πανω που πηγαμε να ανεβουμε παλι πισω θα γυρισουμε.Πολυ ψυχοφθορο ρε κοριτσια.Ας ελπισουμε πως ολα θα πανε καλα και ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ

 

Pegg καλημερα ειχα και εγω την μικρη μου 12 μερες στην θερμοκοιτιδα και μπορω ( οσο μπορω να σε νιωσω )

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ( ΟΣΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ )

Μηπως θα μπορουσατε να την πατε σε αλλο νοσοκομειο .Δεν ξερω εαν εισαι στην ΑΘΗΝΑ .....Γιατι δεν τους το προτεινετε .......Μιλα με καποιο δικο σου παιδιατρο ............Δεν θελω να σου βαλω υποψιες αλλα παιζονται πολλα στα ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΠΑ..παλι κλαιω στη δουλεια με το βιντεο..δεν υπαρχει θα με διωξουν...

οο ημουν εγκυος ελεγα οι ορμονες..τωρα....τι να πω..

αχ πεγγουλα σε σκεφτομαστε και σας αγαπαμε πααααααααααραααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυ!

 

Καλά κι εγώ χθες το βράδυ το έβλεπα και τα δάκρια τρέχανε από μόνα τους. Πολύ συγκινητικό βιντεάκι.

Πεγκούλα μου περαστικά στο μικρουλάκι μας, αμάν πια με αυτές τις λοιμώξεις, μακριά από όλα τα παιδάκια.

Θα έχω λιγάκι άγχος μέχρι αύριο, αλλά θα σκεφτόμαστε όλες θετικά για να βοηθήσουμε την μικρή μαχήτρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πέγκυ, πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια και να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! (είναι κάτι που δεν μου είπε κανείς όταν γέννησα πρόωρα. Ούτε εγώ περίμενα ευχές, άλλωστε. Είχα σοβαρότερα θέματα, και επίσης δεν είχα καταλάβει καν ότι είχα γεννήσει. Η Μαριάννα μου είναι 1 έτους τώρα.)

 

Γέννησα στις 26 εβδομάδες και 6 μέρες ακριβώς (σου θυμίζει κάτι, νομίζω). Το βάρος της κόρης μου ήταν λίγο παραπάνω από το δικό σας. Δεν αναφέρω συγκεκριμένο νούμερο, γιατί σίγουρα η προσοχή σου θα μείνει σε αυτό και θα κάνεις τη σύγκριση, ενώ δεν πρέπει. ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΠΕΡΙΦΗΜΑ, απλώς θέλουν πίστωση χρόνου.

Από τη μικρή μου εμπειρία, μια ταπεινή γνώμη. Τα δεδομένα της κόρης σου είναι πάρα πολύ καλά:

-αναπνευστικό οκ. Καίριο θέμα, μας το τόνιζαν συνεχώς. Ανέφερες το c-pap. Είναι το ελαφρύτερο. Μπράβο σας. Εμείς, για να φτάσουμε να μειώσουμε τόσο πολύ την υποστήριξη από οξυγόνο, κάναμε 1,5 μήνα!

-από εγκεφαλική αιμορραγία τίποτα. Επίσης μπράβο. Εμείς είχαμε μια β' βαθμού που τελικά την απορρόφησε χωρίς κατάλοιπα.

-μάτια οκ. Πολύ σημαντικό. Αλλά και να είχε πρόβλημα, οι χειρουργοί πλέον το διορθώνουν.

-Το ότι μόνο αυτή επιβίωσε σημαίνει όχι μόνο ότι το παιδί έχει τσαγανό(!), αλλά και ότι είναι προορισμένο από τη φύση του για να αντέξει. Η κόρη μου με διέψευσε πανηγυρικά όσες φορές λιποψύχησα. Εκείνη δεν το έβαλε κάτω ούτε μία στιγμή.

-Λοιμώξεις: ναι, είναι πρόβλημα. Αλλά εμείς περάσαμε 2 απλές (με 10ημερα σχήματα αντιβίωσης) και 1 σοβαρότατη, την οποία κανείς δεν μπορούσε να διαγνώσει με ακρίβεια. Έτρεχα με μπουκαλάκι αίματός της στο Πανεπιστημιακό εργαστήριο για εξέταση... Απόγνωση. Τελικά, οι γιατροί, με συνεχείς αλλαγές αντιβίωσης, την πέτυχαν και αυτή. (Εμείς είχαμε και άλλα: χειρουργείο στα 1200 γρ. για να κλείσει ένα θωρακικό αγγείο -βοτάλλειος πόρος- που είχε μείνει ανοιχτό λόγω προωρότητας. Εκεί να με δεις! Τελική σούμα: βγήκαμε όταν ήταν η προβλεπόμενη ημερομηνία τοκετού μου. Όμως: ίδιες περιπτώσεις με τη δική μου βγήκαν στον 1 μήνα. Η δική μου ήθελε να το περάσει μετ' εμποδίων. Η περιπέτεια είναι στο αίμα της οικογενείας μας...)

Συμπέρασμα από τη δική μου εμπειρία, αν μου επιτρέπεις:

Έχε εμπιστοσύνη στους γιατρούς σου. Δεν έχουμε άλλωστε άλλη επιλογή από το να τους δείξουμε εμπιστοσύνη. Απλώς με τις μέρες η παρατηρητικότητά σου θα ενταθεί. Έτσι, θα μπορείς να διακρίνεις (και να επισημαίνεις διακριτικά, αν χρειαστεί...).

 

Μη φοβηθείς. Οι μεταπτώσεις συναισθημάτων (Δόξα σοι ο Θεός-Βοήθα Παναγιά μου και αντίστροφα) είναι μέσα στο παιχνίδι. Όπως μου είχε πει μια γιατρός (καλή της ώρα): Τα πρόωρα που νοσηλεύονται επί μακρόν είναι γεμάτα απογοητεύσεις. Αλλά τελικά τα καταφέρνουν.-

Link to comment
Share on other sites

Πέγκυ, πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια και να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! (είναι κάτι που δεν μου είπε κανείς όταν γέννησα πρόωρα. Ούτε εγώ περίμενα ευχές, άλλωστε. Είχα σοβαρότερα θέματα, και επίσης δεν είχα καταλάβει καν ότι είχα γεννήσει. Η Μαριάννα μου είναι 1 έτους τώρα.)

 

Γέννησα στις 26 εβδομάδες και 6 μέρες ακριβώς (σου θυμίζει κάτι, νομίζω). Το βάρος της κόρης μου ήταν λίγο παραπάνω από το δικό σας. Δεν αναφέρω συγκεκριμένο νούμερο, γιατί σίγουρα η προσοχή σου θα μείνει σε αυτό και θα κάνεις τη σύγκριση, ενώ δεν πρέπει. ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΠΕΡΙΦΗΜΑ, απλώς θέλουν πίστωση χρόνου.

Από τη μικρή μου εμπειρία, μια ταπεινή γνώμη. Τα δεδομένα της κόρης σου είναι πάρα πολύ καλά:

-αναπνευστικό οκ. Καίριο θέμα, μας το τόνιζαν συνεχώς. Ανέφερες το c-pap. Είναι το ελαφρύτερο. Μπράβο σας. Εμείς, για να φτάσουμε να μειώσουμε τόσο πολύ την υποστήριξη από οξυγόνο, κάναμε 1,5 μήνα!

-από εγκεφαλική αιμορραγία τίποτα. Επίσης μπράβο. Εμείς είχαμε μια β' βαθμού που τελικά την απορρόφησε χωρίς κατάλοιπα.

-μάτια οκ. Πολύ σημαντικό. Αλλά και να είχε πρόβλημα, οι χειρουργοί πλέον το διορθώνουν.

-Το ότι μόνο αυτή επιβίωσε σημαίνει όχι μόνο ότι το παιδί έχει τσαγανό(!), αλλά και ότι είναι προορισμένο από τη φύση του για να αντέξει. Η κόρη μου με διέψευσε πανηγυρικά όσες φορές λιποψύχησα. Εκείνη δεν το έβαλε κάτω ούτε μία στιγμή.

-Λοιμώξεις: ναι, είναι πρόβλημα. Αλλά εμείς περάσαμε 2 απλές (με 10ημερα σχήματα αντιβίωσης) και 1 σοβαρότατη, την οποία κανείς δεν μπορούσε να διαγνώσει με ακρίβεια. Έτρεχα με μπουκαλάκι αίματός της στο Πανεπιστημιακό εργαστήριο για εξέταση... Απόγνωση. Τελικά, οι γιατροί, με συνεχείς αλλαγές αντιβίωσης, την πέτυχαν και αυτή. (Εμείς είχαμε και άλλα: χειρουργείο στα 1200 γρ. για να κλείσει ένα θωρακικό αγγείο -βοτάλλειος πόρος- που είχε μείνει ανοιχτό λόγω προωρότητας. Εκεί να με δεις! Τελική σούμα: βγήκαμε όταν ήταν η προβλεπόμενη ημερομηνία τοκετού μου. Όμως: ίδιες περιπτώσεις με τη δική μου βγήκαν στον 1 μήνα. Η δική μου ήθελε να το περάσει μετ' εμποδίων. Η περιπέτεια είναι στο αίμα της οικογενείας μας...)

Συμπέρασμα από τη δική μου εμπειρία, αν μου επιτρέπεις:

Έχε εμπιστοσύνη στους γιατρούς σου. Δεν έχουμε άλλωστε άλλη επιλογή από το να τους δείξουμε εμπιστοσύνη. Απλώς με τις μέρες η παρατηρητικότητά σου θα ενταθεί. Έτσι, θα μπορείς να διακρίνεις (και να επισημαίνεις διακριτικά, αν χρειαστεί...).

 

Μη φοβηθείς. Οι μεταπτώσεις συναισθημάτων (Δόξα σοι ο Θεός-Βοήθα Παναγιά μου και αντίστροφα) είναι μέσα στο παιχνίδι. Όπως μου είχε πει μια γιατρός (καλή της ώρα): Τα πρόωρα που νοσηλεύονται επί μακρόν είναι γεμάτα απογοητεύσεις. Αλλά τελικά τα καταφέρνουν.-

 

 

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑς!!!!ΜΑΜΑ και κορη συγχαρητηρια που τα καταφερατε...και που τωρα δινετε κουραγιο στην πεγγουλα μας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα καλα κ το κοριτσακι να ζησει οπως τα ψηλα βουνα...εχω να σου πω κατι να σε ανεβασει το ηθικο...

 

Εγω γεννηθηκα το 1976 και ημουν αγορακι (θα σου πω γιατι το αναφερω...) και ημουν μολις 5 μηνων και 680 γραμμαρια τα κοριτσια να ξερεις επιβιωνουν ποιο ευκολα διοτι αναπνεουν και απο ''κατω'',λοιπον πριν 40 μερες γεννηθηκε η κορη μας και εκατσα διαβασα το ιστορικο μου (απο περιεργεια) και επαθα πλακα...(για πολυ καιρο το ειχα παρατημενο στην ντουλαπα..)ειχα παθει 5 απνοιες και το τελειωτικο ηταν η μεταγγιση αιματος ηταν μολυσμενο....

 

Οι γιατροι ειπαν ''παει τελειωσε ως εδω...'' και ξαφνικα μετα απο την μεταγγιση αιματος σε 15 μερες επερνα τα 1τα μου γραμμαρια....

 

Απο την αρχη οι γιατροι ηταν αρνητικοι στους γονεις μου και με ειχαν πεταξει ναι καλα ακουτε σε ενα καλαθι ''αχρηστων''...και με πηρε ο πατερας μου και τους επεισε να με κρατησουν..και ολα αυτα το 1976 που δεν ειχαν τα μεσα....

 

Τελικα δεν εχω κανενα ''κουσουρι'' που ελεγαν...και μετα απο 30 χρονια πηγα και ειδα το γιατρο το μαιευτηρα της μητερας μου και ειπε στον πατερα μου...''η αποβολη τι κανει ζει...?

Τον χτυπαω στον ωμο και του λεω...''ειμαι ακριβως διπλα σου'':mrgreen:

 

Το μονο που εχεις να κανεις ειναι υπομονη και επιμονη κ σου ευχομαι ολα θα πανε καλα....θα δεις...αυτα τα λιγα απο εμενα και συγγνωμη αν σας κουρασα....

Link to comment
Share on other sites

πηγα και ειδα το γιατρο το μαιευτηρα της μητερας μου και ειπε στον πατερα μου...''η αποβολη τι κανει ζει...?

Τον χτυπαω στον ωμο και του λεω...''ειμαι ακριβως διπλα σου'':mrgreen:

 

ΘΕΟΣ!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στα μωρακια που αγωνιζονται και τα καταφερνουν...ετσι θα ειναι και για το δικο σας μωρακι...ειναι αγωνιστρια και θελει να μεγαλωσει για να ερθει γρηγορα σπιτακι σας...ολα να πανε καλα μεσα απο την καρδια μου!

μια προσευχη απο μενα για σας! Η Παναγιτσα να την φυλαει...να ερθει γρηγορα στο σπιτι σας!:P

η Κατερινα μας ηρθε...13/2/2006

''ζω για να βλεπω την θαλασσα των ματιων σου'!

η Μαρια-Δημητρα ειναι μαζι μας απο 19/5/2013!

'η νυχτα γεμισε φως!'

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...