Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΩΡΟΥ(κορίτσι)


Rachel

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και 'μενα μου αρέσει πάρα πολύ το Λυδία.

Μυρσίνη (γινεται και Ερση).

Μια φίλη βαφτισε την κορη της Μαρία και την φωνάζει Μαρίζα. (παραπέμπει στην Κοχ....αλλα ειναι χαριτωμένο)

Φιλιά σε όλες

.png
Link to comment
Share on other sites

Ηλέκτρα.......Δανάη.......Λυδία.......Ιόλη.......Ιφιγένεια

 

 

μμμμμμμμμμμμ..... Το Άρτεμις δεν σου άρεσε????????? :lol::lol::lol::lol:

ουπς... :oops: .....την πάτησα!!! :lol::oops::lol:

ξαναγράφω λοιπόν:

Ηλέκτρα.......Δανάη.......Λυδία......Ιόλη.......Ιφιγένεια......και το κορυφαίο...Άρτεμις :!::!::!: ΑΠΑΙΧΤΗ ΟΛΥΜΠΙΑ ΘΕΑ!!! :wink::lol::lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Διάλεξες κάποιο;

 

eimai anamesa se polla, Mporo na vaftiso to paidi me 3 onomata skeftomai to:

Ariadni Roxani Emmeleia...

Μία χαρά!!!

Η γειτόνισσα την έβγαλε την κόρη της, Αλεξάνδρα-Σοφία-Ιόλη...άρα μπορείς και εσύ 3 ονόματα!!

Άντε συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα........

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλέκτρα.......Δανάη.......Λυδία.......Ιόλη.......Ιφιγένεια

 

 

μμμμμμμμμμμμ..... Το Άρτεμις δεν σου άρεσε????????? :lol::lol::lol::lol:

ουπς... :oops: .....την πάτησα!!! :lol::oops::lol:

ξαναγράφω λοιπόν:

Ηλέκτρα.......Δανάη.......Λυδία......Ιόλη.......Ιφιγένεια......και το κορυφαίο...Άρτεμις :!::!::!: ΑΠΑΙΧΤΗ ΟΛΥΜΠΙΑ ΘΕΑ!!! :wink::lol::lol:

 

Δεν ακούω καλά τελευταία! Μπορείς να το πεις λίγο πιο ΔΥΝΑΤΑ? :D:lol::lol::lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα μας τα βγάζεις τα κουσούρια artemoula!!!!.......μέχρι τώρα δεν έβλεπες :cool: ...τώρα δεν ακούς... :roll:

όπως και να χει δεν παύεις να είσαι μια...

 

ΑΠΑΙΧΤΗΗΗΗ ΟΛΥΜΠΙΑΑΑΑ ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

 

........φαντάζομαι να το άκουσες τώρα... :lol::lol: :lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα μας τα βγάζεις τα κουσούρια artemoula!!!!.......μέχρι τώρα δεν έβλεπες :cool: ...τώρα δεν ακούς... :roll:

όπως και να χει δεν παύεις να είσαι μια...

 

ΑΠΑΙΧΤΗΗΗΗ ΟΛΥΜΠΙΑΑΑΑ ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

 

........φαντάζομαι να το άκουσες τώρα... :lol::lol: :lol:

 

AAAAAAXXXXXXXXXXXXXX!!!!!!! Τι να κάνω? Γέρασα η ερημη να περιμένω μπας και δω καμια φωτογραφία σ' αυτό το forum. Ε! Σιγά σιγά η αρρώστια πέρασε και στα αυτιά :cool::lol::lol::lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας αρεσει το Δολώρα για κοριτσι ή Δολώρος για αγορι η ξεξη η κανονικη ειναι dolora που σημενει πονος νομιζω στα λατινικα.αν κανω επομενο παιδι ετςι θα ηθελα να το ονομασω γιατι στο πρωτο πονεςα πραγματικα πολυ (αποκοληση πλακουντα την ωρα που μου σπασανε τα νερα καισαρικη και το μωρο κυνδυνεψε πολυ και εγω το ιδιο ημουν χειρουργειο 3,5 ωρες)τρελλοι οι πονοι κοριτσια αλλα τωρα ειμαστε και οι δυο καλα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη αν διαβασα καλα γραφτηκε οτι η Clem που ανοιξε το θεμα ειναι ανυπαρκτη και ολα τα κειμενα της ειναι μια φαρσα, νομιζω αλλωστε οτι τα κειμενα της ειναι αρχειο... εχω να προτεινω να πει το μωρακι της μουφιτσα, μπανανια, μαιμουδενια, η το πολυ ωραιο γαλλικο ντε λαμογιεν... :D

Link to comment
Share on other sites

επειδη αν διαβασα καλα γραφτηκε οτι η Clem που ανοιξε το θεμα ειναι ανυπαρκτη και ολα τα κειμενα της ειναι μια φαρσα, νομιζω αλλωστε οτι τα κειμενα της ειναι αρχειο... εχω να προτεινω να πει το μωρακι της μουφιτσα, μπανανια, μαιμουδενια, η το πολυ ωραιο γαλλικο ντε λαμογιεν... :D

Εσύ τελικά να μην σε ματιάσω...φτούσου...θα κάνεις ένα πολύ χαρούμενο παιδί!!

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Ισιδώρα, Ιφιγένεια, Φαίδρα, Ιόλη, Μαρκέλλα, ...χμμμμμμμμμμμμμμ

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμένα μου αρέσουν ονόματα χριστιανικά που όμως δεν είναι πολύ συχνά. Αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι το Ρεβέκκα. Ωραίο είναι και το Ελισσάβετ, Τατιάνα, Ισιδώρα, Γλυκερία

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή & εγώ το έψαξα ποοοολύυυυυ με τα ονόματα των αγοριών μου, έχω να σου πω τα εξής:

1. βρες όνομα που να γιορτάζει για να παίρνει & το δωράκι της

2. Περίμενε να ερθει με το καλό το κοριτσάκι σου & αποφάσισε μετά. Μπορεί να διαλέξεις ένα όνομα & μετά να δεις οτι δεν της ταιριάζει στη φατσούλα ή στο χαρακτήρα

3. Εγώ έλεγα πάντα πως αν έκανα κορίτσι θα το έβγαζα Ναταλία. Ε, έκανα 2 αγόρια -μάλλον δεν θα τους ταίριαζε :)

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα ή Χριστιάννα, Άννα, Μαρκέλλα (κλασσικά/Χριστιανικά)

Λυδία,Άρτεμις,Φοίβη,Ιόλη και φυσικά Ιφιγένεια (αρχαιοελληνικά)

Ραφαέλα, Μιχαέλα,Σεσίλια (..να τα πω λατινικά???ότι και να ναι τελοσπάντων εμένα μου ακούγονται πολύ εύηχα...)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...