Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΩΡΟΥ(κορίτσι)


Rachel

Recommended Posts

το Μαριλίτα είναι πολύ ωραίο. εγώ πάλι έχω ένα κοριτσακι 5 μηνών το οποίο θα το βαπτίσουμε σε 3 μήνες. ο άντρας μου θέλει να δώσουμε το όνομα της μητέρας του Ζαχαρούλα. θα ήθελα να ρωτήσω πως σας φαίνεται σαν όνομα

 

Ε δεν είναι και ό,τι καλύτερο...και πώς θα τη φωνάζεται; Χαρούλα; Μία Ζαχαρένια που ήξερα την φώναζαν Ρένια...ούτε το Ρένια μου αρέσει ούτε και το Ζαχαρένια...

Αλλά αν αρέσει σε εσένα και στον άντρα σου εμείς περισσεύουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα.ονομάζομαι κατια και έχω ένα κοριτσάκι 3 μηνών. ο άντρας μου θέλει να το δώσουμε το όνομα της μητέρας του Ζαχαρούλα. πως σας φαίνεται σαν όνομα?

Επεξεργάστηκαν by GRT
διαγραφή
Link to comment
Share on other sites

Αν την έβγαζες Μαρία-Ζαχαρένια και την φώναζες Μαρίζα,νομίζω πως θα έσωζες την κατάσταση.Χωρίς παρεξήγηση,αλλά δεν είναι και πολύ ωραίο όνομα.Αν με έλεγαν έτσι,δεν θα ήθελα με τίποτα να δώσουν το όνομά μου στο εγγόνι μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εγκυος με μαλλον κορι!!! Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει νωριτερα αλλα εμενα μου αρεσει το ονομα Θεοφανια αλλα οχι κομμενο Φανη/Φανουλα. Για πιο ευκολο Θεωνη αλλα νομιζω οτι ειναι αυτο απο μονο του εινι αλλο ονομα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.ονομάζομαι κατια και έχω ένα κοριτσάκι 3 μηνών. ο άντρας μου θέλει να το δώσουμε το όνομα της μητέρας του Ζαχαρούλα. πως σας φαίνεται σαν όνομα?

 

μ αρσειε το τραγουδι παντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια.

Περιμένουμε από μέρα σε μέρα το κοριτσάκι μας.

Θα βγάλουμε το όνομα της μανούλας μου -ΝΙΚΗ- που έφυγε από την ζωή πριν 2 χρόνια αλλά όταν την φώνάζω θα ήθελα κάτι πιο παιδικό και γλυκό.

Τι έχετε να προτείνετε???????

Αυτά που μπορώ να σκεφτώ είναι ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ, ΝΙΚΟΛΙΝΑ, ΛΙΝΑ, ΝΙΚΟΛ, ΝΙΚΟΛΙΑ. Κάτι άλλο???????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγαπητά μέλη,

Εξαιτίας της πληθώρας θεμάτων που σχετίζονται με το όνομα του μωρού, είτε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης είτε κατά την διάρκεια της ετοιμασίας για βάφτιση ή ονοματοδοσία,

ανοίξαμε μια ειδική ενότητα για αυτό το σκοπό, στο φόρουμ του ParentsCafe.gr ! Δες εδώ έτσι ώστε να ξέρεις που θα βρίσκεις στο μέλλον τέτοιες συζητήσεις!

Όλες οι συζητήσεις που θα ξεκινούν/έχουν αυτή τη θεματολογία στο parents.gr, θα κλειδώνονται .

 

Οδηγίες εγγραφής:http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

 

Οδηγίες ανάκτησης κωδικού: http://parents.org.gr/forum/showthre...32#post1397532

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...