Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκπαιδευτικοί, παιδαγωγοί, επαγγελματίες ψυχικής υγείας και όχι μόνο!


administrator

Recommended Posts

Γειά σε όλους. Είμαι καθηγήτρια Γαλλικών. Έχω ένα αγοράκι που γεννήθηκε στις 31 Αυγούστου 2008 και προς το παρόν δεν εργάζομαι για να είμαι κοντά του. Κάνω και ένα μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ περιμένω τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ. Εύχομαι σε όσους από εσάς έχουν δώσει εξετάσεις καλά αποτελέσματα.

Ο Οδυσσέας γεννήθηκε στις 31 Αυγούστου 2008.:-P:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 207
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είμαι νέο μέλος στην ελληνική εταιρεία ενημέρωσης γονέων και ονομάζομαι Αγγελική είμαι ψυχολόγος και ειδική παιδαγωγός και θα με ενδιέφερε πολύ μέσα από αυτό το forum να σας μεταφέρω και εγώ τις εμπειρίες μου σχετικά με θέματα που αφορούν τα συναισθήματα, την συμπεριφορά και γενικότερα τη συναισθηματική και τη μαθησιακή ανάπτυξη των παιδιών αλλά ακόμη περισσότερο να ενημερωθώ και να προβληματιστώ και από τα δικά σας θέματα. Χαίρομαι που ανήκω πλέον στην παρέα σας. καλή μας συνέχεια :-P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ειμαι λεκτορας πληροφορικης, με ερευνητικη δραστηριοτητα στην διδασκαλια κ εκμαθηση στην ανωτατη εκπαιδευση κ δια βιου εκπαιδευση.

σιγουρα ισως να μην ειμαι ακομα τοσο χρησιμη :) αλλα εχω αρκετη εμπειρια κ με παιδακια κ με μαθησιακες δυσκολιες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα! Εγω ειμαι εργοθεραπευτρια κ ασχολουμαι με παιδια ολων των ηλικιων. Αν μπορω να φανω καπου χρησιμη, θα ειναι χαρα μου!!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

γεια σας!ειμαι καθηγητρια ξενων γλωσσων και μολις ανακαλυψα αυτο εδω το γκρουπ..θα ηθελα παρα πολυ να ασχοληθω με τη μεταφραση επαγγελματικα αλλα δεν εχω καταφερει να βρω ακρη γιατι αυτη τη στιγμη ενδιαφερομαι για κατι αποκλειστικα μεσω ιντερνετ μιας και μετακομισα επαρχια και εχω και το μπεμπε να φροντισω..αν γνωριζετε οτιδηποτε σχετικο παρακαλω ενημερωστε με..θα χαρω απιστευτα πραγματικα γιατι παντα αυτο ηθελα να κανω ..εχω ηδη εμπειρια μαλιστα απο μια εταιρια οπου εργαζομουν παλαιοτερα..

MkhCp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια

είμαι δασκάλα μπαλέτου κι εχω σχολή μπαλέτου.

αν θέλερτε κάποια "χορευτική" βοήθεια, εννοείται ότι θα την δώσω!

 

εχω μια κόρη 21 μηνών, είχα μια κοπέλα (που σπουδαζε βρεφοκομία) που τη κράταγε περυσι το χειμώνα τα απογεύματα. αυτό το χειμώνα ίσως δεν μπορεί να την κρατάει και να πω την αλήθεια... ανησυχώ τι θα κάνω;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό το χειμώνα ίσως δεν μπορεί να την κρατάει και να πω την αλήθεια... ανησυχώ τι θα κάνω;

 

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα λογω του οτι μετακομισαμε σε νησι και εδω δυστυχως δεν υπαρχουν κοπελες για φυλαξη παρα μονο αλλοδαπες που αν και δεν εχω καποιο προβλημα μαζι τους ουτε ειμαι ρατσιστρια, θα ηθελα να αφηνω το παιδακι μου σε καποιον που να μπορει να κανει δραστηριοτητες μαζι του μιλωντας του καλα ελληνικα..

MkhCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κι απο μενα.ειμαι η Ελενη και ειμαι φιλολογος. Μενω στο Βυρωνα και ειμαι στη διαθεση οποιου με χρειαστει

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα θα ξεκινησω του χρονου ενα μεταπτυχιακο εξ αποστασεως.εσυ μετακομησες επαρχια αλλα εγω θα παω νιγηρια...αν καταφερω να μπω θα εχω εργασιεσ στα αγγλικα μιας και αυτο θα ειναι μεσω νοτιγχαμ.αρα η συνεργασια μας θα ειναι αποκλειστικα μεσω ιντερνετ.αν θες στειλε μου μνμ να τα πουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα και καλώς σας βρήκα!

Έχω σπουδάσει νηπιαγωγός και σύμβουλος ψυχικής υγείας. Η εμπειρία μου βρίσκεται περισσότερο στη συμβουλευτική υποστήριξη ενηλίκων. Επίσης έχω κάποιες γνώσεις παιγνιοθεραπείας. ;)

Ό, τι χρειαστείτε, είμαι στη διάθεσή σας!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα.

 

Είμαι ειδική παιδαγωγός - ψυχοπαιδαγωγός εξειδικευμένη και με επαγγελματική εμπειρία ετών στην αντιμετώπιση των ειδικών μαθησιακών δυσκολιών/δυσλεξίας.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να βρεί παραπάνω πληροφορίες στο:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=47029

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.οτι σχετιζεται με το υγρο στοιχειο στη διαθεση σας.εχωσπουδασει στο τμηνα φυσικης αγωγης και αθλητισμου .ασχοληθηκα για χρονια με τη προπονητικη σε παιδια κυριως κλασικης και τεχνικης κολυμβησης αλλα και με το μαζικο αθλητισμο.αυτη τη στιγμη εργαζομαι ως διασωστης σενα απτα σωματα των ενοπλων δυναμεων.οποτε οτι θελετε σχετικα με α΄βοηθειες στη διαθεση σας.

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κι από μένα!!!

Νεότατο μέλος του φόρουμ και προσφέρομαι να βοηθήσω όσο μπορώ!!!

Έχω σπουδάσει δασκάλα ειδικής αγωγής και αυτή τη στιγμή είμαι σε αναμονή των πολυπόθητων προσλήψεων αναπληρωτών για 6η χρονιά!!!

dev050pp___.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μενα. Είμαι μια καινούρια μανούλα μιας μπέμπας έξι μηνών και εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι..... ευχαρίστως.

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα!!!

 

Δεν ειμαι μανουλα αλλα αγαπω πολυ πολυ ολα τα παιδακια γι 'αυτο και αχοληθηκα με την παιδαγωγικη. Εχω τελειωσει προσχολικη αγωγη (ιεκ) και εχω κανει ειδικευση στην ειδικη αγωγη. Εχω μια μικρη πειρα στην προσχολικη αγωγη και στην εκπαιδευση παιδιων με ειδικες αναγκες. Μενω Θεσσαλονικη, σε οτι μπορω να βοηθησω ειμαι εδω με ολη μου την διαθεση!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Με λένε Σοφία, και είμαι ψυχολόγος - ειδική παιδαγωγός. Δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα με παιδιά με μαθησιακές δυσκολίες και ειδικές ανάγκες.

Είμαι στην διάθεση σας αν χρειαστείτε κάτι!

 

Καλή σχολική χρονιά, σε παιδιά, παιδαγωγούς και γονείς :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...