Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Αν και με στενοχώρησαν κάποια σχόλια εδώ μέσα,καταλαβαίνω την αντίδρασή σας γιατί είστε ήδη ή θα γίνεται μανούλες και είναι τραγικό να σκέφτεστε ότι θα χαθεί έτσι μια ανθρώπινη,αθώα ζωή....Εδώ εγώ μόνο που αναλογίζομαι το χαμό αυτού του παιδιού με πιάνει κρύος ιδρώτας....

 

Και είμαι εδώ για να μοιραστώ μαζί σας τα νέα μας...

Η μαμά μας ευτυχώς αποφάσισε να σταθεί βράχος και να μπει μπροστά σαν μάνα πραγματική,αλλά και σαν γυναίκα!!!Δεν συζητάει πλέον και δεν διαπραγματεύεται το ενδεχόμενο διακοπής της κύησης,απ'τη στιγμή που και η αδερφή μου και ο μπαμπάς του παιδιού ΘΕΛΟΥΝ,τους στηρίζει και ήδη συζητάμε για μωρουδιακά και τόσα άλλα ευχάριστα πράγματα!!

Όσο για χθες,ναι,ήταν απαράδεκτη γιατί αφήνει τον πατέρα μου να την τουμπάρει και δεν τον αντιμετωπίζει σαν ισο προς ισο και κάθεται και τον ακούει λες και είναι κηδεμόνας της!!!

Ξέρουμε πως δεν είναι εύκολο,αλλά θα το κάνουμε εμείς απλό γιατί πραγματικά την αγαπάμε!!!Όσοι αντιδράσουν ή σταθούν απέναντί της,απλά δεν έχουν θέση στη ζωή της και δεν σηκώνω κουβέντα!!!Ήρθε η στιγμή να μας αποδείξουν μερικοί-μερικοί τί άνθρωποι είναι στην ουσία!!!

 

Αντιλαμβάνομαι το άγχος του πατέρα μου για όλα,για το μέλλον κτλ,αλλά κατά βάθος πιστεύω πως τον φοβίζουν οι ευθύνες και το πώς θα το πάρει το σόϊ του...Αν η μανούλα του πάθει εγκεφαλικό!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

Κανείς δεν πρόκειται να πάθει τίποτα,μωρό θα κάνουμε,χαρά θα έχουμε,δεν αρρώστησε κανένας και δεν αποδείχτηκε η αδερφή μου αλήτισσα.

Θα προσαρμοστόυν και θα το δεχτούν,αλλιώς το δρόμο τους!!!

 

Αυτά είχα να σας πω....Ειλικρινά σήμερα είμαι πολύ-πολύ συγκινημένη στη σκέψη της γέννησης αυτού του παιδιού!!!Νιώθω τόσο δυνατή,ευτυχισμένη και όλα τα υπόλοιπα που με στενοχωρούσαν τόσο καιρό,τα βλέπω τόσο μικρά και ανούσια!!

 

Έχω αρχίσει και κλαίω από τώρα,φαντάζομαι όταν θα το κρατήσω στην αγκαλιά μου το μικράκι μου!!:D:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο σύλλογος αγέννητου παιδιού είπε ότι ΙΣΩΣ να κάνει κάτι?

 

Άλλοι σύλλογοι που να μπορούν να σας βοηθήσουν (όπως ανύπαντρων μητέρων, χαμόγελο του παιδιού, εκκλησία, κ.λ.π.)?

 

Το επίδομα της πρόνοιας πόσο είναι?

 

Οι γονείς σου δεν εμπιστεύονται αυτές τις υπηρεσίες...?

 

Είπε κανείς πως η αδελφή σου δεν θα μπορέσει να δουλέψει μετά από τον τοκετό?

 

Ο πατέρας του παιδιού δεν θα είναι υποχρεωμένος να πληρώσει διατροφή?

 

Ξέρεις πως υπάρχουν και ξενώνες για παιδιά, όπου οι γονείς τα "αφήνουν προσωρινά" μέχρι να ανακτήσουν τις όποιες δυνάμεις τους?

 

Χρειάζεται επίσκεψη στον γιατρό για να καταλάβει κανείς πως η κύηση είναι προχωρημένη κι άρα δεν μιλάμε για μια "απλή" έκτρωση?

Οπότε, πρέπει να αναζητηθούν άλλες λύσεις...?

 

Ο σύλλογος προστασίας αγέννητου παιδιού με ενημέρωσε ότι "επεμβαίνουν",στην περίπτωση που οι γονείς για διάφορους λόγους θέλουν να προχωρήσουν σε άμβλωση,οπότε και προσπαθούν να βοηθήσουν για να τους αποτρέψουν...Τώρα,στη δική μας περίπτωση,η κοινωνική λειτουργός με συμβούλεψε ότι πρέπει αρχικά να ενημερωθούν οι γονείς του "ζευγαριού" και τότε να ξαναπάρω τηλέφωνο για να δούμε τί μπορεί να γίνει,απ'τη στιγμή που δεν τίθεται τo θέμα της έκτρωσης λόγω προχωρημένης κύησης.

Η Πρόνοια δίνει 88ε/2μηνο.Δεν τα υποτιμώ,λεφτά είναι κι αυτά,αλλά όχι ικανοποιητικά...

Ο μπαμπάς του παιδιού φυσικά και θα βοηθάει οικονομικά,άσχετα που ο πατέρας μου δεν τον εμπιστεύεται!!Και όχι γιατί τον έχει γνωρίσει και τον έχει δεί σαν άνθρωπο,αλλά γιατί υποστηρίζει ότι έτσι συμβαίνει....Μπορεί να έχει και δίκιο,αλλά μάλλον αγνοεί ότι είναι πατέρας και είναι υποχρεωμένος να βοηθήσει τη κόρη του,ό,τι και να γίνει.

 

Τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός,θα ξαναπάρω τηλ στο Σύλλογο και σε όποιον άλλο φορέα βρω για να δούμε τι βοήθεια μπορούμε να πάρουμε.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Οτι γίνεται, γίνεται.

ΑΛΛΑ είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ!Διακοπή κύησης πέραν της 12ης εβδομάδας επιτρέπεται ΜΟΝΟ για ιατρικούς λόγους!Επομένως ο γιατρος που θα δεχτει να προβει σε έκτρωση παραβαίνει τον όρκο του!Πρόκειται για καθαρό φόνο!

διαβαζω το θεμα της κοπελας κ δεν ξερω τι να πω ειλικρινα........:-(

μην το "διωξετε" απ την ζωη σας:cry::cry:! δεν ειναι δικη σου αποφαση αλλα δεν μπορεις εσυ να προσπαθησεις σκληρα να βρεις δουλεια να την στηριξεις οικονομικα(θα βοηθησουμε κ εμεις οσο μπορουμε με τα πραγματακια του μωρου οπως προτεινε κ μια κοπελα)δεν ειναι δικαιο ουτε για εσενα αυτο αλλα η αγγενητη καρδουλα τι φταει????:cry:

δυστυχως υπαρχουν """γιατροι""" που εχων δωσει ορκο να σωζουν ζωες κ αντι αυτου τις αφαιρουν...:evil: εμαθα πολυ προσφατα περιπτωση γνωστης μου που σε αντιστοιχη ηλικια σκοτωσε εμβρυο 7 ΜΗΝΩΝ:cry::cry::cry::cry::cry:

ευχομαι να μην την ξαναδω τωρα που το ξερω!

 

προσπαθηστε το βρε κοριτσια θα βρειτε δυναμη κ συμπαρασταση κ απο τους γονεις σας αν δειξει αποφασισμενη κ δεν κανει πισω θα το δεχτουν στο τελος.κ αν οχι, θα αντλησετε δυναμη απο μια γλυκια φατσουλα που θα σας κοιταει ολο λατρεια.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ δεν διαβασα μεχρι τελους κ εγραψα τα παραπανω! πολυ πολυ πολυ πολυ χαιρομαι με την τροπη των πραγματων ολοι μαζι ενωμενοι θα τα καταφερετε. Μπραβο στην μαμα που επιτελους πηρε θεση. πολυ χαιρομαι που θα γεννηθει μια ζωουλα κ ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ενα υγιεστατο πανεμορφο παιδακι, αφου κ η μαμα του ειναι μικρουλα κ προφανως υγιης. ΞΑΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ για την σωστη αποφαση αφου ξεπεραστηκε το αρχικο σοκ!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικη σου αποφαση αλλα δεν μπορεις εσυ να προσπαθησεις σκληρα να βρεις δουλεια να την στηριξεις οικονομικα

εμαθα πολυ προσφατα περιπτωση γνωστης μου που σε αντιστοιχη ηλικια σκοτωσε εμβρυο 7 ΜΗΝΩΝ:cry::cry::cry::cry::cry:

 

 

Εγώ είπα ότι θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να τη στηρίξω,παλεύω ήδη 3μήνες να βρω δουλειά και τώρα ένας λόγος παραπάνω!!Δεν με πειράζει να μην δουλέψω πάνω στο αντικείμενό μου,οποιαδήποτε δουλειά θα έκανα!!!

 

Αρρώστησα μ'αυτό που άκουσα για το 7 μηνών βρεφάκι....Παναγία μου,δεν θέλω με τίποτα να ανήκουμε στην ίδια κατηγορία!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βικουλα να πω μια συμβατικη λυση στο ολο θεμα!εφοσον ο πατερας του παιδιου εινια διπλα στην αδερφη σου(πολυ με χαροποιει το γεγονος το εχω ξαναπει αυτο)μπορουν να κανουν ενα πολιτικο γαμο για τα ματια του κοσμου να γεννηθει ενα παιδι νομιμο για τους γονεις σου και μετα να βγει ενα διαζυγιο συναινετικο χωρις πολλα πολλα(αν και εγω νομιζω οτι ισως καιυπαρχει μια πιθανοτητα να ειναι μαζι αυτα τα παιδια)και να ειναι ολοι ευχαριστημενοι.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα ότι θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να τη στηρίξω,παλεύω ήδη 3μήνες να βρω δουλειά και τώρα ένας λόγος παραπάνω!!Δεν με πειράζει να μην δουλέψω πάνω στο αντικείμενό μου,οποιαδήποτε δουλειά θα έκανα!!!

 

Αρρώστησα μ'αυτό που άκουσα για το 7 μηνών βρεφάκι....Παναγία μου,δεν θέλω με τίποτα να ανήκουμε στην ίδια κατηγορία!

φιλη της μητερας μου το εκανε αυτο πριν ποοολλα χρονια με γυναικολογο τον θειο της σε επισης 7μηνων μωρο.και οχι μονο αυτο αλλα μετα τον παντρευτηκε αυτον που της επεβαλε αυτο το εγκλημα και εκανε και 3 παιδια μαζι του.ασε εχει ιστοριες ο κοσμος....

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Βίκη! Μπράβο και ξαναμπράβο! Και κυρίως μπράβο και στον μπαμπά 2 be και στη μαμά σου :) Με έκανες πολύ χαρούμενη με τα σημερινά νέα.

 

Και για ότι χρειαστείτε (εντάξει δουλειά δεν μπορώ να σας βρω δυστυχώς αν και έχω δει τις αγγελίες σας και σας έχω και τις δύο στα υπόψη) αλλά ό,τι μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω :)

 

Μακάρι να είχαν και άλλες κοπέλες στη θέση της αδερφής σου τέτοια στήριξη από αδερφή/μάνα (γιατί είσαι και τα δύο σε αυτή τη φάση για εκείνη) και να έπαιρναν λιγότερο οδυνηρές αποφάσεις στη ζωή τους :)

 

Οπότε φαντάζομαι ότι το ακυρώσατε το ραντεβού έτσι;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αποφασιζω και διαταζω την εχει δει ο μπαμπακας σου....κι εσεις εχετε μαθει να κατεβαζετε το κεφαλι στα θελω του επειδη εχει το χρημα.

Και μια συμβουλη πολυ πολυ φιλικα ως προς εσενα Βικουλα...επειδη βλεπω οτι εχεις ευαισθητοποιηθει για το ολο θεμα...δεν ξερω και ποσο χρονων εισαι αλλα να θυμασαι παντα οτι το σωμα σου και τη ζωη σου την οριζεις μονο εσυ,κανενας αλλος.Να πορευεσαι με αυτο στο νου σου.

 

Λυπάμαι που το λέω,αλλά επειδή όπως υποστηρίζει δεν έχει χρήμα,γι'αυτό είναι τόσο απαισιόδοξος....Μην επιτίθεστε σε μένα λες και ενστερνίζομαι ό,τι λέει ο μπαμπάς μου,απλά τα παραθέτω γιατί και γω προσπαθώ να τα βάλω σε μια τάξη και να δούμε τί θα κάνουμε!!

Η αδερφή μου επίσης φοβάται ότι στο μέλλον θα γυρίσουν και θα της πουν οι δικοί μου ότι τους φορτώθηκε κτλ.Άσχετα που το θεωρώ απαράδεκτο και ανέντιμο και τόσα άλλα,είναι στο χέρι της να σταθεί στα πόδια της και να αποδείξει ότι είναι δυνατή και χωρίς την βοήθειά τους!!

 

Ήρθε ο καιρός να ωριμάσει γιατί οι γονείς μου έχουν τη μεγαλύτερη ευθύνη γι'αυτό...

 

Όσο για την τελευταία σου συμβουλή αγαπητή Nίκη,αν το θέμα αφορούσε εμένα άμμεσα, αν ήμουν εγώ έγκυος στο δικό μου παιδί,να 'σαι σίγουρη ότι δεν θα άφηνα κανέναν να πάρει αποφάσεις οι οποίες θα επηρέασουν τη δική μου σωματική αλλά και ψυχική υγεία!!!Συγγνώμη για την έκφραση αλλά θα τους έγραφα εκεί που δεν πιάνει μελάνι και θα πορευόμουν μόνη μου σε περίπτωση που μου έδειχναν ότι δεν είναι άξιοι να λέγονται οικογένειά μου!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βικουλα να πω μια συμβατικη λυση στο ολο θεμα!εφοσον ο πατερας του παιδιου εινια διπλα στην αδερφη σου(πολυ με χαροποιει το γεγονος το εχω ξαναπει αυτο)μπορουν να κανουν ενα πολιτικο γαμο για τα ματια του κοσμου να γεννηθει ενα παιδι νομιμο για τους γονεις σου και μετα να βγει ενα διαζυγιο συναινετικο χωρις πολλα πολλα(αν και εγω νομιζω οτι ισως καιυπαρχει μια πιθανοτητα να ειναι μαζι αυτα τα παιδια)και να ειναι ολοι ευχαριστημενοι.

Αν τα παιδιά θέλουν να γίνει γάμος,θα το κάνουν και 'μεις έτσι το σκεφτόμαστε και το συζητάμε.

Μπράβο βρε Βίκη! Μπράβο και ξαναμπράβο! Και κυρίως μπράβο και στον μπαμπά 2 be και στη μαμά σου :) Με έκανες πολύ χαρούμενη με τα σημερινά νέα.

 

Και για ότι χρειαστείτε (εντάξει δουλειά δεν μπορώ να σας βρω δυστυχώς αν και έχω δει τις αγγελίες σας και σας έχω και τις δύο στα υπόψη) αλλά ό,τι μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω :)

 

Μακάρι να είχαν και άλλες κοπέλες στη θέση της αδερφής σου τέτοια στήριξη από αδερφή/μάνα (γιατί είσαι και τα δύο σε αυτή τη φάση για εκείνη) και να έπαιρναν λιγότερο οδυνηρές αποφάσεις στη ζωή τους :)

 

Οπότε φαντάζομαι ότι το ακυρώσατε το ραντεβού έτσι;

Ευχαριστώ Αερικό μου,σε ευχαριστώ μέσα μου απ'την καρδιά μου όπως και όλες σας για την βοήθειά σας,άσχετα που κάποιες ήταν σκληρές και είπαν πράγματα άσχημα!

 

Δυστυχώς στο ραντεβού θα πάμε,ξέρω ότι πάλι ορισμένες θα επιτεθείτε,αλλά ο πατέρας μου δεν ακούει εμάς που του φωνάζουμε ότι ΔΕΝ υπάρχει περιθώριο για έκτρωση και θέλει να το ακούσει με βεβαιότητα και απ'το γιατρό.Όσο σκέφτομαι ότι μέσα του ελπίζει να υπάρξει λύση,τρελαίνομαι!!!!:evil::evil::evil:

Του έχει έρθει κόλπος,δεν αντιλέγω,αλλά τέτοιες σκέψεις δεν επιτρέπεται να γίνονται!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλά τα νέα!!!!!!!

 

με το καλό να δεχτείτε το μικράκι σας!!!!!!!!!!!

 

:D:D:D:D:lol::lol::lol:

Ευχαριστώωωωωωωωω bounitsa,ευχαριστώ πάρα πολύυυυυυ!!!!!Πω-πω πως καμαρώνω,με φαντάζομαι στη γέννησή του πώς θα είμαι!!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:lol::lol::lol:

Ευχαριστώωωωωωωωω bounitsa,ευχαριστώ πάρα πολύυυυυυ!!!!!Πω-πω πως καμαρώνω,με φαντάζομαι στη γέννησή του πώς θα είμαι!!!!

 

 

μια τρελή - τρελή - ευτυχισμένη θεία!!!!!!!!!!!!

:P:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Δόξα τω Θεώ. Χάρηκα πάρα πολύ Βικούλα μου. Ελπίζω να παραμείνουν έτσι τα πράγματα μέχρι τέλους και να μην έχετε τίποτα πισωγυρίσματα.

Ό,τι χρειαστείτε, ενημέρωσέ μας. Όλες μαζί θα βάλουμε ένα χεράκι να συγκεντρωθούν τουλάχιστον τα απαραίτητα για την αρχή.

Να είσαι βέβαιη ότι ποτέ δεν θα μετανιώσει κανείς για τη σημερινή απόφαση. Όπως σου ξαναέγραψα, μόλις το πρωτοδείτε στον υπέρηχο θα καταλάβετε για τι πράγμα μιλάμε και φωνάζουμε εμείς οι υπόλοιπες.

Η Παναγία να είναι πάντα κοντά σε σας και στη νέα ζωούλα που έρχεται στον κόσμο...και της αξίζει η καλύτερη υποδοχή από όλους.

Όσο για τον πολιτικό γαμο δεν είναι απαραίτητος για να αναγνωριστεί το παιδί, μπορεί ο πατέρας απλά να πάρει τα χαρτιά από την κλινική και να πάει στο Ληξιαρχείο να το δηλώσει ως δικό του παιδί. Και στο ΚΕΠ αν ρωτήσετε, θα σας πουν.

 

Υ.Γ.: Συγγνώμη για το οφ τόπικ, αλλά για τις άλλες περιπτώσεις των 7 μηνών εμβρύων που αναφέρθηκαν, ήθελα να ρωτήσω, με ποια λογική άφησαν την εγκυμοσύνη οι γυναίκες αυτές να προχωρήσει τόσο, αφού δεν θέλανε το παιδί?

Link to comment
Share on other sites

Αν τα παιδιά θέλουν να γίνει γάμος,θα το κάνουν και 'μεις έτσι το σκεφτόμαστε και το συζητάμε.

 

Ευχαριστώ Αερικό μου,σε ευχαριστώ μέσα μου απ'την καρδιά μου όπως και όλες σας για την βοήθειά σας,άσχετα που κάποιες ήταν σκληρές και είπαν πράγματα άσχημα!

 

Δυστυχώς στο ραντεβού θα πάμε,ξέρω ότι πάλι ορισμένες θα επιτεθείτε,αλλά ο πατέρας μου δεν ακούει εμάς που του φωνάζουμε ότι ΔΕΝ υπάρχει περιθώριο για έκτρωση και θέλει να το ακούσει με βεβαιότητα και απ'το γιατρό.Όσο σκέφτομαι ότι μέσα του ελπίζει να υπάρξει λύση,τρελαίνομαι!!!!:evil::evil::evil:

Του έχει έρθει κόλπος,δεν αντιλέγω,αλλά τέτοιες σκέψεις δεν επιτρέπεται να γίνονται!!!

 

Τι να του πει ο γιατρός;:confused::confused::confused: Με το που θα δει ο μπαμπάς σας στον υπέρηχο ένα κανονικό μωρό κι ακούσει την καρδιά του να χτυπάει, δεν υπάρχει περίπτωση να μην αλλάξει γνώμη, στο υπογράφω!

 

Η λύση του πολιτικού γάμου είναι πολύ καλή, ακόμα κι αν χωρίσουν αμέσως μετά τη γέννηση του παιδιού. Αλλά και μόνο να το αναγνωρίσει ο πατέρας, πάλι καλά είναι. Επίσης αν η αδερφή σου αποφασίσει τελικά να το δώσει για υιοθεσία, βλέπω πολλές από δω μέσα (κι εγώ μαζί) να σκοτώνονται για το ποια θα το πρωτοπάρει. :-D

 

Καλή τύχη σας εύχομαι, όποια απόφαση κι αν πάρετε, εκτός από έκτρωση φυσικά, άσε που αποκλείεται ο Χασιάκος να κάνει κάτι τέτοιο, χαζός είναι να βάλει το κεφάλι του στο ντουρβά; :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ χαιρομαι για την αποφαση που πηρατε!αγαπητο αερικο επειδη σχολιασες το μηνυμα μου δεν χαρακτηρισα κανεναν οσο για αυτο που ειπα να τα διαβασει ο πατερας ισως να εβαζε λιγο μυαλο και να σκεφτοταν την κορη του.παντα φιλικα!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Συγγνώμη για το οφ τόπικ, αλλά για τις άλλες περιπτώσεις των 7 μηνών εμβρύων που αναφέρθηκαν, ήθελα να ρωτήσω, με ποια λογική άφησαν την εγκυμοσύνη οι γυναίκες αυτές να προχωρήσει τόσο, αφού δεν θέλανε το παιδί?

ο 1ος γιος της κυριας ειναι 4οαρης και!οποτε αυτο εγινε πριν 43-45 χρονια.ηταν αρραβωνιασμενη μαζι του καναν σεξ και εμεινε εγκυος ο αρραβωνιαρης ομως κολλωνε να το πει στους γονεις του αλλα η κοπελα δεν πιστευε οτι θα επρεπε να το κανει εκτρωση αφου θα παντρευοντουσαν,και ομως εφτασε 7μηνων και τις ειπε αν δεν το ριξεις εγω σε παραταω,και ''αναγκαστηκε'' και πηγε στον θειο της και πρωτα βαλαν ενα σωληνα ενδοκ.και μετα με χαπια κολπικα και απο το στομα,και το γεννησε.βασικα δεν ξερω πως να το σχολιασω και τι να σκεφτω γι αυτη την γυναικα που ειναι μια καλη μανα και καλη γιαγια αφου κανουμε παρεα με τα παιδια της και τα παιδια μου παιζουν με τα παιδια τους,το μονο που ξερω ειναι οτι οταν μου το ελεγε εκλαιγε με αναφιλητα και εγω ειχα μεινει μλκσ και δεν μπορουσα να πω τπτ,και φυσικα απο τοτε οπτε εβλεπα τον συζηγο της μου γυρνουσαν τα μεσα μου και ουτε καλημερα δεν του ξαναπα

 

Καλή τύχη σας εύχομαι, όποια απόφαση κι αν πάρετε, εκτός από έκτρωση φυσικά, άσε που αποκλείεται ο Χασιάκος να κάνει κάτι τέτοιο, χαζός είναι να βάλει το κεφάλι του στο ντουρβά; :roll:

μα δεν θα πανε σε αυτο τον γιατρο αλλα σε εναν αλλο για δουνε....

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

newbie G μην το λες μερικοι γονεις προτιμουν την καλη γνωμη του κοσμου απο το να υποστηριξουν το παιδι τους

δεν πιστευω οτι τοσο ευκολα ο πατερας της βικης θα αλλαξει γνωμη επειδη θα ακουσει καρδουλα η θα δει κατιστον υπερυχο

πιστευω οτι πιο πιθανον ειναι να αλλαξει γνωμη μετα τη γεννησει του μωρου

αρκετο καιρο μερτα τη γεννηση του μωρου

εκει που θα αρχισει να μιλαει και να πεταει λεξουλες οπως παππου εκει μονο θα αρχισει να γινετε περηφανος για το μωρο

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο πατέρας μου "ελπίζει"(τη μισώ αυτή τη λέξη στην προκειμένη περίπτωση)να υπάρχει περιθώριο για έκτρωση,τι και αν του τα λέω εγώ δεν πίθεται!!Αν του πει ο γιατρός ότι ΔΕΝ μπορεί να γίνει άμβλωση,θα το δεχτεί,τον παίρνει για κάτι άλλο;;;

 

Δεν είναι ανάγκη πάντως να το δούμε στην υπέρηχο για να "πειστούμε"για την ύπαρξή του,ειδικά εγώ!Η αδερφή μου θα πάρει μεγαλύτερο κουράγιο θέλω να πιστεύω γιατί όντως βρίσκεται στη πιο δύσκολη θέση απ'όλους και μετά ο πατέρας του παιδιού.

Ίσως εγώ είμαι πιο ευαισθητοποιημένη επειδή έζησα με νεογνά στο Αλεξάνδρα και είδα να τα εγκαταλείπουν,τί να πω...

 

Εύχομαι όλα να πάρουν το δρόμο τους,να πάνε καλά,να είναι υγιείς,μάνα και βρεφάκι :D και όλα θα τα βρούμε.

 

Μένει να το μάθουν παππούς-γιαγιά και οι υπόλοιποι συγγενείς.Είμαι πολύ περίεργη....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι πιο πιθανον ειναι να αλλαξει γνωμη μετα τη γεννησει του μωρου

αρκετο καιρο μερτα τη γεννηση του μωρου

εκει που θα αρχισει να μιλαει και να πεταει λεξουλες οπως παππου εκει μονο θα αρχισει να γινετε περηφανος για το μωρο

 

Εκεί ειλικρινά,δεν ξέρω αν αξίζει να ζήσει το εγγόνι του....

Εν τω μεταξύ χθες γύρισε και είπε ο μπαμπάς μου,"Εσείς τί νομίζετε,εγώ δεν θέλω να γίνω παππούς;;;Υπάρχουν όμως τόσα ασυμβίβαστα γεγονότα και ανώριμες καταστάσεις...."Και του απάντησα πως τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

βικουλα ολα καλα θα πανε απο δω και περα μονο θετικη ενεργεια.σημερα με εκανες και χαρηκα πολυ οτι χρειαζεστε εδω ειμαστε .αντε να πατε και στον γιατρο να μαθουμε νεα.

Link to comment
Share on other sites

βικουλα ολα καλα θα πανε απο δω και περα μονο θετικη ενεργεια.σημερα με εκανες και χαρηκα πολυ οτι χρειαζεστε εδω ειμαστε .αντε να πατε και στον γιατρο να μαθουμε νεα.

 

Ζετάκι θα σας ενημερώσω, εννοείτε αυτό,θα θέλω τόσο πολύ να μοιραστώ τα ευχάριστα-ελπίζω-νεά!!!!

 

Άσχετο,απ'το άγχος με 'χει πιάσει ένας πόνος στο στήθος λόγω του άγχους άλλο πράμα.:roll:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βικουλα ευχαριστα τα νεα σας.να δειτε που ολα θα παρουν τον δρομο τους τωρα.η πρωτη αναμπουμπουλα ηταν και περασε.οσο για τον πατερα σου ας τον αναλαβει η μαμα αφου πηρε την σκυταλη.:wink:ολα καλα θα πανε

Link to comment
Share on other sites

...

Άσχετο,απ'το άγχος με 'χει πιάσει ένας πόνος στο στήθος λόγω του άγχους άλλο πράμα.:roll:

 

Να δεις στον πρώτο υπέρηχο, στο πρώτο άκουσμα της καρδούλας κι ακόμα καλύτερα όταν το πρωτοαντικρύσετε

 

τι ΧΑΡΑ άλλο πράγμα θα νοιώσετε!!

 

Όλες μου τις ευχές, για τα καλύτερα που έρχονται...!!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχομαι ολα να πανε καλα την Δευτερα!!!!

Μπραβο σου που στηριζεις την αδελφη σου και με το καλο να δεχτειτε το μωρο.

Η ολη ιστορια μου θυμισε κατι... Πριν καποια χρονια και ενω ημουν εγκυος δικος μου ανθρωπος ανακαλυψε οτι ηταν εγκυος και αυτη. Ηλικια 29, ανυπαντρη....

Ηταν μαζι με το παλλικαρι και αποφασισαν να παντρευτουν... κατι δεν πηγαινε καλα, τσακωθηκαν και οι γονεις της εκλεισαν ραντεβου για εκτρωση!!!! Η κοπελα εμενε με τους γονεις δουλευε και δεν ηθελε να κανει εκτρωση. Κανεις δεν την ακουγε αλλα και εκεινη τα ειχε χασει.... Εβαλαν λοιπον εμενα να της μιλησω. Αρνηθηκα. Ημουν εγκυος, ημασταν μαζι εγκυος στην ιδια εβδομαδα και θα της ελεγα εγω να ριξει το παιδι της? με τιποτα. Τους μιλουσα και τους ελεγα οτι πως αυτη η κοπελα μεθαυριο θα αντικρυζει το παιδι μου? Πως θα αντιδρασει ψυχολογικα? Ειναι δυνατον να απαιτουν κατι τετοιο?

Τελικα τα παιδια παντρευτηκαν, εκαναν το μωρο τους εκαναν και δευτερο παιδακι και ζουν ευτυχισμενοι!!!!

Και οι γονεις? Σαν να μην τρεχει τιποτα (ξεχασα να σας πω οτι της ελεγα ή εκτρωση ή πολιτικος γαμος και αμεσως διαζυγιο, αν ηθελε να κρατησει το παιδι, μονο και μονο για να μην πουν τιποτα οι συγγενεις.....).....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...