Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπομπονιέρες πιο φθηνές από του http://www.narlis.gr δεν νομίζω να βρεις έχει και τα ξύλινα μουσικά όργανα που θέλεις.Ενδεικτικά θα σου πω το ξύλινο καδράκι που ήθελα εγώ απο τον ιδιο έμπορα στη θεσσ το έβρισκα 1.8? με 2.20? και από τον ναρλή το πήρα το ιδιο στην τιμή των 1,35?!! για προσκλητήρια δεν ξέρω να σου πω γιατί τα εκανα μόνη μου λογω κόστους και μου βγήκαν 0,60? το ένα αλλά δες και στον ναρλη για προσκλητήρια έχει μερικά πολύ συμπαθητικά και φτηνα!

Εγώ έχω γάμο-βάφτιση στις 13 Σεπτέμβρη

 

Link to comment
Share on other sites

venetia σ ευχαριστω πολυ!καταλαβα ποιο ζαχαροπλαστειο λες.μπορουν να σου κανουν ο,τι σχεδιο θες πανω στα μαφιν? ή εχουν συγκεκριμενα σχεδια και πρεπει να διαλεξεις απο αυτα?την συσκευασια γιατι την κανατε μονοι σας? αν την κανουν αυτοι την συσκευασια βγαινει παραπανω?και αν ναι ποσο?και μηπως ξερεις τι διαφορα εχουν τα μαφινς απο τα cupcakes?σ εχω πρηξει συγγνωμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μαμυ!

αγόρασα κόλες κανσόν από πλαίσιο σε Α4 , με κοπτικό μηχάνημα αξίας 13? τις έκοψα στη μέση και είχα το μέγεθος Β5 κάνσονάκια, αυτά τα εκτύπωσα στον εκτυπωτή του σπιτιού, αγόρασα διαφάνειες σε μέγεθος Α4 σαν το ριζόχαρτο σκέψου αλλα΄λίγο πιο χοντρό εκτύπωσα το σχέδιο που μου έδωσε η Βίκη από το φόρουμ τις έκοψα στη μέση. Εκανα ριζόχαρτο-κανσόν μαζί τρυπούλα με τον διακορευτή και πέρασα την κορδελίτσα!

Αν βρεις το τι θέλεις βάλεις το κείμενο σου σε μια σειρά μετά είναι πολύ ευκολο και γρήγορο. Εγώ επέλεξα να κάνω την μισή Α4 προσκλητήριο για να μην παιδεύομαι επιπλεόν να κόβω σε αλλα μεγέθη.

 

Link to comment
Share on other sites

ποπο!χαρα στο κουραγιο σου.μου φαινεται πολυ δυσκολο!λεω να ρωτησω σε εταιριες οργανωσης εκδηλωσεων που τα αναλαμβανουν ολα αλλα φοβαμαι οτι θα μου ζητησουν τρελα λεφτα!εχεις εμπειρια απο κατι τετοιο?τι να κανω?ειμαι λιγο τεμπελα μ αυτο το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κοπος να τα συναρμολογήσεις , κόπος ήταν για μενα να καταλήξω το τι θελω σαν εικόνα , κείμενο αλλά απαξ και το βρεις το τι θέλεις είναι έυκολο πραγματικά!

Εχεις πχ 100προσκλητήρια αγοράζεις 60φύλλα κανσόν Α4 τα κόβεις στη μέση έχεις αυτόματα 120προσκλητηρια τα εκτυπώνεις... Πάιρνεις πάλι 60φύλλα ριζόχαρτο τα εκτυπώνεις πρώτα και μετά τα κόβεις στη μεση και μετά κάνεις τις τρυπούλες και περνάς την κορδέλα.

Δεν ξέρω τι ζητάνε πραγματικά! Δεν χανεις να ρωτήσεις!

 

Link to comment
Share on other sites

mammy-m και γω μπομπο εκανα μουσικα οργανα.θα σου προτεινα να μη κανεις κατι διαφορετικο για μικρους και μεγαλους γιατι οι κυριες που εχουν πιτσιρικια για εγγονακια και ασχετα αν δεν τα εχεις καλεσμενα γιατι ειναι φιλοι γονιων ή πεθερικων θα παρουν απο τα οργανα για να τα δωσουν στα εγγονια τους και θα εχεις προβλημα με το πληθος οσων θελεις να παραγγειλεις.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

venetia σ ευχαριστω πολυ!καταλαβα ποιο ζαχαροπλαστειο λες.μπορουν να σου κανουν ο,τι σχεδιο θες πανω στα μαφιν? ή εχουν συγκεκριμενα σχεδια και πρεπει να διαλεξεις απο αυτα?την συσκευασια γιατι την κανατε μονοι σας? αν την κανουν αυτοι την συσκευασια βγαινει παραπανω?και αν ναι ποσο?και μηπως ξερεις τι διαφορα εχουν τα μαφινς απο τα cupcakes?σ εχω πρηξει συγγνωμη!

 

αχ τωρατο ειδα εδω νομισμα πως θα μου απαντουσες με μαιλ!!!!

λοιπον δεν εχει στανταρ σχεδιο.κανονικα ειναι με λαυκο γλασσο και εγω ζητησα να εχει το φ ως μονογραμμα. συσκευασια δεν κανει καθολου...δεν το εχουνε ψαξει μαλλον γιαιτ δεν κανουνε συχνα..

αλλα ειναι πολυ απλο να τα κανεις εσυ! ποσα θα εχεις εγω 200 και καναμε 2ωριτσες με καφεδακι και τους κουμπαρους μας.

ενδεικτικα να σου πω.

αγορασαμε φυλλα ζελατινα ειδικα τροφιμων(θα σου πω απο που).το καθε ενα βγαζει 4 μαφιν.δεν σε πειραζει εαν κοπουν στραβα δεν φαινεται καθολου στο τελος.αγοραζεις και κορδελα στο χρωμα που θες και τα δενεις.το κοστος ητανε ελαχιστο.

 

δεν θυμαμαι ποσο αλλα οχι πανω απο 15ε νομιζω στο συνολο...

τα δικα μου τα ειδες?

 

κοιταν μαφιν ειναι μεγαλα ατομικα κεκακια και σαφως πιο φτηνουτσικα.

τα cupcakes ειναι πιο καλλιτεχνικα να το πω με ζαχαροπαστες κτλ και ειναι ακριβα..εχω ρωτησει(οχι στην μπισκοτουλα αυτη εινα ισχετικα οικονομικη απο οτι θυμαμαι, ρωτα καλου κακου)και μου ειχανε πει 3-4ε! δεν θυμαμαι ακριβως το εχω σβησει απο την μνημη μου!!!

σαφως κουκλιστικα αλλα πανακριβα!

 

εδω για οτι αλλο θες!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

venetia ευχαριστω για αλλη μια φορα.τωρα ειδα το μηνυμα.μολις εκανα μπανιο ταισα και κοιμησα τον μικρουλη μου!τον ερωτα της ζωης μου!χαζομαμα ε??θελω να δω τα δικα σου venetia και θα ρωτησω και στην μπισκοτουλα ετσι για να εχω μια ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

καλε κοριτσια ολες για υπνο πηγατε?πρεπει να οργανωθουμε.θελω να κανουμε λιστα με μαγαζια στη Θεσσαλονικη για να ψωνισουμε οι μανουλες ρουχα για τη βαπτιση.που να παω η γυναικα?εχω και την μεγαλη μου την κορη και δεν αντεχω να τρεχω και γι αυτην δεξια και αριστερα.καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι μάμυ μου και έχει τεράστια ποικιλιά και μοντέρνα και συντηριτικά και μεγέθη(για μενα το λεώ μην παρεξηγηθώ)και τα παιδικά του δηλαδη μόνο για κορίτσια έχει έιναι ονειρικά μερικά κομμάτια!

 

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω τα χω τα κιλακια μου!κυριως απ τη μεση και κατω και δυσκολευομαι να βρω ρουχα γιατι απο πανω θα μου ειναι καλα ενω απο κατω θα με στενευουν!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΕ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΝΥΧΤΟΒΙΕΣ!ΤΙ ΩΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΙΑΣΑΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ?ΧΙΧΙ!ΔΕ ΚΟΙΜΑΣΤΕ?

ΚΑΙ ΓΩ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΡΟΥΧΟ ΑΜΕΣΑ .ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΩ ΑΛΛΙΩΣ ΓΥΜΝΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΘΕΑΜΑ!

ΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΣΤΗ ΦΡΑΓΚΩΝ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.ΠΑΝΕ ΑΠΟ 1,85 ΕΩΣ 2,20 ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ.ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 2ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.

Ο ΝΑΡΛΗΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑ ΤΟΠ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘ8ΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ........

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!και εγω φοβαμαι να παρω κατι που βλεπω μονο απο μακρια.καλη τιμη τα πηρες.να μου πεις διευθυνση οποτε μπορεσεις.και εχεις δικιο για τις μπομπονιερες.σαν παλαβες θα πεσουν οι κυρατσες να παιρνουν για εγγονια ανηψια κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...