Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Χα χα βλέπω άρχισες πάλι δεν παίζεσαι!! Κορίτσι μου είσαι ΕΓΚΥΟΣ το ξέχασες? Πλάκα κάνω οκ είναι δύσκολο να σταματήσουμε να ανησυχούμε ειδικά όσες έχουμε καεί από τον χυλό φυσάμε και το γιαούρτι!!

Θα δεις την Δευτέρα θα έχει τριπλασιαστεί η χοριακή σου..:wink:

Αφού εμβρυομεταφορά έκανα 01/11 και υπέρηχο θα κάνω 19/11....

Υπολόγισε όμως ότι εμένα τα μωράκια μου ήταν 5 ημερών οπότε μάλλον στις 21 του μήνα θα σου πουν για υπέρηχο!

 

:oops: ναι μωρε το ξερω ειναι καπως υπερβολικο αλλα επειδη εχω ακουσει τοσα πολλα θελω απλα να το δω για να το πιστεψω...αλλα μην νομιζεις...εχω ηδη σκεφτει περιπου ποτε ειναι η γεννα, αναρωτιεμαι ποιον γυναικολογο θα εχω, κοιταω στο ιντερνετ ρουχα εγκυμοσυνης κ αλλα τετοια χαζα!!!

ειμαι πολυ χαρουμενη δεν λεω, προσπαθω να συγκρατω τον ενθουσιασμο μου μεχρι την επιβεβαιωση..κ εννοειται πως μεχρι κ την τελικη στιγμη υπαρχει μια ψιλοανησυχια να πανε ολα καλα!

αληθεια εσυ ποιον θα εχεις γυναικολογ? στειλε πμ αν θελεις...

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

memories σημαδιακη η μερα ε??? με το καλο...

 

φωτεινη ολα πανε καλα λοιπον...

κ εγω σημερα ξυπνησα χωρις υγρα, κ το στομαχι με το φιδε κ τα συναφι συνηλθε εντελως!!

αρα θα ξαναπας παρασκευη για υπερηχο, προφανως για να δειτε σακο/ους!! εμενα μαλλον δευτερα θα με ενημερωσουν για ημερομηνιες κτλ!

 

καλη μας συνεχεια λοιπον κ αντε να προστεθει κ αλλη κοπελα στην λιστα...

 

Eκτός από σημαδιακή ελπίζω και η πιο ευτυχισμένη της ζωής μου!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

εγώ moments μου δεν είμαι εγγυούλα.είχα την πρώτη μου αποτυχημένη προσπάθεια με 3 κατεψυγμένα εμβρυάκια πριν δυο εβδομάδες.Τώρα μου είπε ο γιατρός να αφήσουμε δυο περόδους να περάσουν για να ξεκουραστεί ο οργανισμός και με την περίοδο του Ιανουαρίου να ξεκινήσουμε για τη δεύτερη.Μακάρι με την καινούρια χρονιά να πάνε όλα καλά γιατί είναι κάτι που το θέλουμε πολύ εγώ και ο αντρούλης μου!

Η αλήθεια είναι ότι τα κορίτσια μας εδώ μέσα μου έδωσαν πολύ κουράγιο και ακόμα πιο πολύ η επιτυχία που είχαν!Αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρουμε και εμείς!Που θα πάει.

 

Στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά bastha μου....Οπως το λες: αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρουμε και μεις!!!! Απλά εγώ σου εύχομαι να τα καταφέρεις ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, επειδη απεκτησα τον μαρτιο του 10 τον γιο μου υστερα απο εξωσωματικη-μικρογονιμοποιηση θα ηθελα κι εγω να ευχηθω στις εγκυουλες τα καλυτερα για την εκβαση της εγκυμοσυνης, και για οσες ειναι σε αναμονη για επομενη εμβρυομεταφορα υπομονη και πιστη.....το θαυμα λιγο νωριτερα η λιγο αργοτερα θα ειναι στην αγκαλια σας....

 

επειδη το καλοκαιρι θα παω κι εγω για εμβρυομεταφορα για το 2 παιδακι, μπορει καποια να μπει στον κοπο να μου πει ποια ειναι η διαδικασια εμβρυομεταφορας απο αποψυξη?

 

ρε κοριτσια αντεχουν τα εμβρυακια μας στην καταψυξη για καιρο? μου εχουν μεινει 4....φοβαμαι μην παω και δεν εχει μεινει κανενα....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, επειδη απεκτησα τον μαρτιο του 10 τον γιο μου υστερα απο εξωσωματικη-μικρογονιμοποιηση θα ηθελα κι εγω να ευχηθω στις εγκυουλες τα καλυτερα για την εκβαση της εγκυμοσυνης, και για οσες ειναι σε αναμονη για επομενη εμβρυομεταφορα υπομονη και πιστη.....το θαυμα λιγο νωριτερα η λιγο αργοτερα θα ειναι στην αγκαλια σας....

 

επειδη το καλοκαιρι θα παω κι εγω για εμβρυομεταφορα για το 2 παιδακι, μπορει καποια να μπει στον κοπο να μου πει ποια ειναι η διαδικασια εμβρυομεταφορας απο αποψυξη?

 

ρε κοριτσια αντεχουν τα εμβρυακια μας στην καταψυξη για καιρο? μου εχουν μεινει 4....φοβαμαι μην παω και δεν εχει μεινει κανενα....

 

Καλησπέρα γλυκιά μου κατ'αρχήν να σου ζήσει ο παίδαρος!!

Κατά δεύτερον σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια και τις πολύτιμες ευχές σου!!!!

Λοιπόν...

Η διαδικασία αυτή τη φορά θα είναι πολύ πιο απλή. Κατ'αρχήν ξεχνάς τις ενέσεις παίρνεις μόνο χάπια. Ένα για να παχύνει το ενδομήτριο και ένα για να αποτρέψει τον φυσικό σου κύκλο το να γίνει δηλ οωρηξία. Πας περίπου την 12η μέρα για υπέρηχο κι αν το ενδομήτριο είναι έτοιμο να δεχτεί τα εμβρυάκια σου, σου ανακοινώνουν την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Μετά τα γνωστά κρεβάτι και τα αντιστοιχα φάρμακα. Τόσο απλά! Το θέμα είναι ένα... πόσα θα επιβιώσουν κατά την απόψυξη... Κι εγώ είχα 3 και τελικά τα 2 μωράκια μου τα κατάφεραν.. Βέβαια με 4 έχεις πολλές πιθανότητες δεν το συζητώ! Με το καλό σου εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι τόσο τυχερή όπως η πρώτη!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moments κ Γλυκο σας ευχομαι συντομα να φουσκωσει η κοιλίτσα σας!!!!

Γλυκο συνηθως επιβιωνουν! Εμενα μου αποψυξαν 3 κ επεζησαν κ τα 3 κ ηθελαν να μου βαλουν 2 λογω ηλικιας κ το αλλο να τα καταψυξουν ξανα. Ομως επεμενα για 3 κ μου τα εβαλαν. Εγω εχω το ρεκορ της κλινικης στα ωαρια, στα εμβρυα αλλα κ στα κρυοσυντηρημενα εμβρυακια. Κ δεν ξερω τι θα κανω με τα υπολοιπα που απομενουν....εχω τυψεις~:roll:

Link to comment
Share on other sites

Βlublu σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες...Να σου ζήσουνε τα διδυμάκια σου (απ ό,τι είδα στο τικεράκι σου:D)..Εχεις πολλά φυλαγμένα δηλαδή ακομα;

 

Καλημέρα σε όλες! Ελπίζω να είχατε ένα όμορφο Σαββατόβραδο...Εμάς ήρθανε τα κουμπαράκια μας από δω...εγώ σταθερά ήμουνα απλαωμένη χαλαρά στον καναπέ...Κάτι είναι κι αυτό...Κάτι διαφορετικό αν μη τι άλλο...

Σήμερα όμως ξύπνησα λυπημένη...Ενώ ήμουνα θετική από την Τρίτη και σίγουρη, ένιωθα και κάτι τραβήγματα και κάτι παράξενα πονάκια, σήμερα δεν νιώθω τίποτα...Δεν μου αρέσει να μην είμαι θετική αλλά δεν έχω και κανένα σημαδάκι για να κρατιέμαι καλά...Και ούτε μου αρέσει να μην πιστεύω....Τελοσπάντων θα κάνω υπομονή...:rolleyes:

 

Όμορφη Κυριακή να έχετε ολες!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

moments το μονο που εχω να σου πω για να σε βοηθησω στο ελαχιστο, αν μπορω, ειναι να ανατρεξεις στις προηγουμενες σελιδες κ να διαβασεις ποσο αρνητικη ημουν εγω κ ποσο πολυ εψαχνα για καποιο σημαδι..το παραδοξο ειναι οτι οταν ενιωθα πονο ανησυχουσα οτι ειναι σημαδι περιοδου κ οταν δεν ειχα ανησυχουσα οτι κατι δεν παει καλα..σκετη τρελα δηλαδη..

ειναι απ την αγωνια μας κ την αναγκη να πανε ολα καλα!

 

για να σε κανω κ να γελασεις ακομα κ τωρα μετα την θετικη χοριακη και το θετικο τεστ εγυμοσυνης εμποριου που εκανα σημερα (ετσι απλα για να παρω την ηθικη ικανοποιηση..χα χα!!) μεχρι κ εχθες που ειχα καποια λιγα καφε υγρα ειχα μια ανησυχια μηπως κατι στραβωσει, σημερα που ξυπνησα χωρις υγρα σκεφτηκα τωρα αυτο ειναι νορμαλ? κ πριν λιγα λεπτα που ξαναειδα μια σταγονιτσα ειπα φτου σου ρε γαμωτο, παλι?

μα δεν βγαζεις ακρη!!!

αρα...το μονο που οντως μπορεις να κανεις ειναι να περιμενεις..κ σιγουρα οτι ειναι να γινει θα γινει...!!! και το συνθημα που λεμε τοσο καιρο ειναι "ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ"!!! στο λεω εσενα να το ακουσουμε ολοι!!!

αν χρειαστεις κατι εδω ημαστε...

φιλια!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου Μαρίνα μου...Με έκανες και γέλασα για να μαι ειλικρινής με την ειλικρίνεια σου και πραγματικα΄καταλαβαίνω τι εννοείς...Δεν ξέρουμε καν τι ψάχνουμε...δεν ξέρουμε τι είναι καλό και τι όχι...

Απλά είναι που συνήθως ακούω για κοπέλες που φουσκώνει το στήθος τους και πονάει, ή λίγες σταγονούλες καφέ κλπ κλπ...κάτι τελοσπάντων...Ξέρω πως τίποτα δεν σημαίνουνε όλα αυτά...Ίσως η αγωνία μου και η ανυπομονησία μου είναι που με κάνουν να τρελαίνομαι!

Όσο για το τεστάκι το χω απωθημένο να κάνω ένα, έστω και μετά από μια θετική χοριακή, για να δω τις δύο γραμμούλες!!!! Καημό το χω!!!!:D

Υπομονή και θετική σκέψη!!! Δύσκολο πολύ...αλλά θα προσπαθήσω!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια συνεβη κατι που με εχει στεναχωρησει πολυ. φιλη μου εγκυος στην 7η εβδομαδα απ οτι υπολιζει, ειδε αρκετο αιμα σημερα κ της ειπε ο γιατρος ξαπλα κ αυριο ραντεβου. φοβαται λεει για εξωμητρια κυηση αποβολη κτλ.

φωτεινη μου αν δεν σε φερνω σε δυσκολη θεση κ συγγνωμη που στα θυμιζω αλλα εσυ την 1η φορα ποτε κ πως καταλαβατε οτι ηταν εξωμητριο? η κοπελα το καταλαβε πριν 2 μερες οτι ειναι εγκυος με τεστ εγκ κ μαλιστα η συλληψη εγινε φυσιολογικα, δεν ειναι λιγο αργα για εξωμητριο?

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου Μαρίνα μου...Με έκανες και γέλασα για να μαι ειλικρινής με την ειλικρίνεια σου και πραγματικα΄καταλαβαίνω τι εννοείς...Δεν ξέρουμε καν τι ψάχνουμε...δεν ξέρουμε τι είναι καλό και τι όχι...

Απλά είναι που συνήθως ακούω για κοπέλες που φουσκώνει το στήθος τους και πονάει, ή λίγες σταγονούλες καφέ κλπ κλπ...κάτι τελοσπάντων...Ξέρω πως τίποτα δεν σημαίνουνε όλα αυτά...Ίσως η αγωνία μου και η ανυπομονησία μου είναι που με κάνουν να τρελαίνομαι!

Όσο για το τεστάκι το χω απωθημένο να κάνω ένα, έστω και μετά από μια θετική χοριακή, για να δω τις δύο γραμμούλες!!!! Καημό το χω!!!!:D

Υπομονή και θετική σκέψη!!! Δύσκολο πολύ...αλλά θα προσπαθήσω!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!:D

 

Όσο δύσκολο κι αν είναι προσπάθησε να χαλαρώσεις, είπαμε ότι όσο κι αν ψάχνουμε τα συμπτώματα δεν είναι ίδια πάντα. Μην ξεχνάς ότι πολλές γυναίκες που μένουν φυσιολογικά δεν καταλαβαίνουν τίποτα μέχρι την καθυστέρηση!! Κι εγώ που ξέρω ότι τα πονάκια περιόδου είναι καλό όπως λένε καθώς μεγαλώνει η μήτρα παρ'όλα αυτά όταν με πιάνουν λέω αυτό ήταν το χάνω, ως εδώ το όνειρο...

Νομίζεις πως το έχω πιστέψει? αν δεν δω σάκο κι αν δεν ακούσω καρδούλα, να καταλάβω ότι το μωράκι μου είναι εκεί και είναι καλά δεν υπάρχει περίπτωση και πάλι μέχρι το τέλος θα είμαι μέσα στο άγχος! Οι εξωσωματικές είναι πιο ευαίσθητες εγκυμοσύνες και θέλουν προσοχή!!

Το μόνο που έχουμε να κάνουμε (κι ας επαναλαμβάνομαι) είναι υπομονή και να μετράμε τις μέρες σαν τους φαντάρους. χα χα

Το μέλλον θα δείξει, εμείς κάναμε ότι ήταν να κάνουμε μπορούμε να βοηθήσουμε και με μια καλή ψυχολογία από κει και πέρα.... ο Θεός!!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συνεβη κατι που με εχει στεναχωρησει πολυ. φιλη μου εγκυος στην 7η εβδομαδα απ οτι υπολιζει, ειδε αρκετο αιμα σημερα κ της ειπε ο γιατρος ξαπλα κ αυριο ραντεβου. φοβαται λεει για εξωμητρια κυηση αποβολη κτλ.

φωτεινη μου αν δεν σε φερνω σε δυσκολη θεση κ συγγνωμη που στα θυμιζω αλλα εσυ την 1η φορα ποτε κ πως καταλαβατε οτι ηταν εξωμητριο? η κοπελα το καταλαβε πριν 2 μερες οτι ειναι εγκυος με τεστ εγκ κ μαλιστα η συλληψη εγινε φυσιολογικα, δεν ειναι λιγο αργα για εξωμητριο?

 

Κατ'αρχήν μην απελπίζεστε όπως σου έχω ξαναπεί η δική μου φίλη είχε αίμα 3 μήνες και έχει τώρα την κορούλα της πήγαν δηλ όλα καλά τελικά. Βέβαια δεν κούνησε από το κρεβάτι!!

Αύριο θα της πει ο γιατρός τι μπορεί να συμβαίνει... Δεν αποκλείεται να είναι δυστυχώς και αποβολή... ας ελπίζουμε πως όχι!!!

Εγώ χειρουργήθηκα στην 8η εβδομάδα, ήμουν δηλ 2 μηνών.. τόσο καιρό κάναμε υπέρηχους και δεν έβρισκαν που είναι το μωρό!!! αν ήταν ενδομήτριο όχι μόνο θα βλέπαμε σάκο αλλά θα είχαμε ακούσει και την καρδιά του!! θα ήθελα να μάθω τα νέα της αύριο.. Κράτα με ενήμερη, κι εύχομαι να μην είναι τίποτα απ'όλα αυτά ίσως μια μικρή αποκόληση. Κι αν πιστεύει κι έχει κάποιον προστάτη Άγιο να το τάξει το μωράκι της να πάνε όλα καλά..:P

Έχω κάτι ζαλάδες τώρα...:?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν μην απελπίζεστε όπως σου έχω ξαναπεί η δική μου φίλη είχε αίμα 3 μήνες και έχει τώρα την κορούλα της πήγαν δηλ όλα καλά τελικά. Βέβαια δεν κούνησε από το κρεβάτι!!

Αύριο θα της πει ο γιατρός τι μπορεί να συμβαίνει... Δεν αποκλείεται να είναι δυστυχώς και αποβολή... ας ελπίζουμε πως όχι!!!

Εγώ χειρουργήθηκα στην 8η εβδομάδα, ήμουν δηλ 2 μηνών.. τόσο καιρό κάναμε υπέρηχους και δεν έβρισκαν που είναι το μωρό!!! αν ήταν ενδομήτριο όχι μόνο θα βλέπαμε σάκο αλλά θα είχαμε ακούσει και την καρδιά του!! θα ήθελα να μάθω τα νέα της αύριο.. Κράτα με ενήμερη, κι εύχομαι να μην είναι τίποτα απ'όλα αυτά ίσως μια μικρή αποκόληση. Κι αν πιστεύει κι έχει κάποιον προστάτη Άγιο να το τάξει το μωράκι της να πάνε όλα καλά..:P

Έχω κάτι ζαλάδες τώρα...:?

 

απ οτι μου ειπε σταματησε το αιμα τωρα αλλα ειναι ρακος! με την χοριακη λοιπον που θα κανει δεν φτανει...θα πρεπει να κανει κ υπερηχο, ισως λογω της καταστασης της κανει κ αυριο τι να πω! προφανως μονο ο υπερηχος σου εγγυαται οτι ολα ειναι καλα...εσυ ειχες πονους? γιατι ποναει αρκετα.

 

ζαλαδες ακουω εε?? μμμμμ...προβλεπω πολυ ζωηρο μπεμπε!!!

εγω μαλλον ολα καλα, οι πονοι εφυγαν κ εχω μονο 2-3 σταγονιτσες μπεζ-καφε ανοιχτα υγρα την ημερα. θα ρωτησω αυριο τον γιατρο ποσο καιρο μπορει να κρατησει αυτο κ αν σημαινει κατι!

απλα με το που φαω κατι αρχιζουν τα εντερικα μου...ενταξει ηπια κ υποφερτα ευτυχως!

α φωτεινη η χοριακη πρεπει να διπλασιαζεται ανα 48 ωρες ετσι? ρωταω για να υπολογισω τι νουμερο πρεπει να ακουσω αυριο..μην κοροιδευεις!!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο δύσκολο κι αν είναι προσπάθησε να χαλαρώσεις, είπαμε ότι όσο κι αν ψάχνουμε τα συμπτώματα δεν είναι ίδια πάντα. Μην ξεχνάς ότι πολλές γυναίκες που μένουν φυσιολογικά δεν καταλαβαίνουν τίποτα μέχρι την καθυστέρηση!! Κι εγώ που ξέρω ότι τα πονάκια περιόδου είναι καλό όπως λένε καθώς μεγαλώνει η μήτρα παρ'όλα αυτά όταν με πιάνουν λέω αυτό ήταν το χάνω, ως εδώ το όνειρο...

Νομίζεις πως το έχω πιστέψει? αν δεν δω σάκο κι αν δεν ακούσω καρδούλα, να καταλάβω ότι το μωράκι μου είναι εκεί και είναι καλά δεν υπάρχει περίπτωση και πάλι μέχρι το τέλος θα είμαι μέσα στο άγχος! Οι εξωσωματικές είναι πιο ευαίσθητες εγκυμοσύνες και θέλουν προσοχή!!

Το μόνο που έχουμε να κάνουμε (κι ας επαναλαμβάνομαι) είναι υπομονή και να μετράμε τις μέρες σαν τους φαντάρους. χα χα

Το μέλλον θα δείξει, εμείς κάναμε ότι ήταν να κάνουμε μπορούμε να βοηθήσουμε και με μια καλή ψυχολογία από κει και πέρα.... ο Θεός!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου! Δίκιο έχεις...Ειδικά στο τελευταίο συμφωνώ απόλυτα....Εμείς κάνουμε ό,τι περνά απ το χέρι μας....από κει και πέρα ο Θεός..και πιστεύω πολύ...

Αχ καταλαβαίνω την αγωνία σου...ειδικά με αυτό που πέρασες πριν...Οπότε να σου ευχηθώ να δεις και σάκο και να ακούσεις και καρδούλα σήμερα για να αρχίσεις πλέον να το χαίρεσαι λίγο παραπάνω! Αλήθεια πότε υπολογίζεις να πας για σάκο;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρίνα ελπίζω να πάνε όλα καλά με τη φίλη σου...Μακάρι να μην είναι τίποτα...και να μην υποδηλώνει τίποτα αρνητικό η όλη κατάσταση...Θα περιμένουμε νέα...Θα περιμένουμε και δικά σου νέα! Απ ότι κατάλαβα αύριο θα κάνεις επαναληπτική χοριακή ε...Καλή σου επιτυχία!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

moments κ εγω το ελπιζω, ειναι κ δυσκολη η θεση μου γιατι εννοειται πως εγω δεν εχω πει ακομα κατι για θετικη χοριακη κτλ, θ αφησω σιγουρα 2 μηνες να ειμαι σιγουρη οτι πηγαινουμε καλα κ μετα. οποτε κρατω καποια αποσταση, ελπιζω πραγματικα να ειναι ολα καλα, προσπαθουσαν κ τα παιδια πανω απο 1 χρονο...

 

φωτεινη μου αφου απ οτι καταλαβαινω πιστευεις κ εσυ πολυ να πατε στην μονη της αγιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου στην λυκοβρυση, να πεις οτι εισαι εγκυος κ θα σου δωσουν μια κορδελα να βαλεις γυρω απ την κοιλια. ετσι για ευλογια, να πανε ολα καλα.

εγω θα παω μεσα στην εβδομαδα.

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

απ οτι μου ειπε σταματησε το αιμα τωρα αλλα ειναι ρακος! με την χοριακη λοιπον που θα κανει δεν φτανει...θα πρεπει να κανει κ υπερηχο, ισως λογω της καταστασης της κανει κ αυριο τι να πω! προφανως μονο ο υπερηχος σου εγγυαται οτι ολα ειναι καλα...εσυ ειχες πονους? γιατι ποναει αρκετα.

 

ζαλαδες ακουω εε?? μμμμμ...προβλεπω πολυ ζωηρο μπεμπε!!!

εγω μαλλον ολα καλα, οι πονοι εφυγαν κ εχω μονο 2-3 σταγονιτσες μπεζ-καφε ανοιχτα υγρα την ημερα. θα ρωτησω αυριο τον γιατρο ποσο καιρο μπορει να κρατησει αυτο κ αν σημαινει κατι!

απλα με το που φαω κατι αρχιζουν τα εντερικα μου...ενταξει ηπια κ υποφερτα ευτυχως!

α φωτεινη η χοριακη πρεπει να διπλασιαζεται ανα 48 ωρες ετσι? ρωταω για να υπολογισω τι νουμερο πρεπει να ακουσω αυριο..μην κοροιδευεις!!!!

 

Αύριο θα της τα πει όλα ο γιατρός ίσως και ο υπέρηχος, ελπίζω δηλαδή γιατί το εξωμήτριο δεν είναι εύκολο να το εντοπίσει! Εγώ πονούσα πάρα πολύ μέχρι που έκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο, μετά και για 6 μερόνυχτα δεν ένοιωθα τίποτα και παρακαλούσα το Θεό να το έχει αποβάλει μόνος του ο οργανισμός μου μπας και γλυτώσω το χειρουργείο αλλά οι χοριακές μου είχαν άλλη άποψη!!!! Το αίμα βέβαια από την 2η εβδομάδα της εμβρυομεταφοράς 07/06 μέχρι το χειρουργείο 06/07 σχεδόν μήνας δεν σταμάτησε λεπτό!

Η χοριακή ναι πρέπει να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες άρα, είχες 130 μονάδες την Παρασκευή οπότε σήμερα πρέπει να έχεις περίπου 260 άρα αύριο πρέπει να είναι γύρω στις 390+. Άσε που πιστεύω ότι θα είναι πάνω από 400... καλή επιτυχία κουκλίτσα μου, θε περιμένουμε με αγωνία ε? μην αργήσεις να μπεις!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου! Δίκιο έχεις...Ειδικά στο τελευταίο συμφωνώ απόλυτα....Εμείς κάνουμε ό,τι περνά απ το χέρι μας....από κει και πέρα ο Θεός..και πιστεύω πολύ...

Αχ καταλαβαίνω την αγωνία σου...ειδικά με αυτό που πέρασες πριν...Οπότε να σου ευχηθώ να δεις και σάκο και να ακούσεις και καρδούλα σήμερα για να αρχίσεις πλέον να το χαίρεσαι λίγο παραπάνω! Αλήθεια πότε υπολογίζεις να πας για σάκο;

 

Παρασκευή πάω για τον πρώτο υπέρηχο γλυκιά μου οπότε και επλπίζω να δούμε σακουλάκι για καρδούλα μάλλον είναι νωρίς... Θα δείξει...

Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως!! Καλό βράδυ:P

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μου αφου απ οτι καταλαβαινω πιστευεις κ εσυ πολυ να πατε στην μονη της αγιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου στην λυκοβρυση, να πεις οτι εισαι εγκυος κ θα σου δωσουν μια κορδελα να βαλεις γυρω απ την κοιλια. ετσι για ευλογια, να πανε ολα καλα.

εγω θα παω μεσα στην εβδομαδα.

 

Το λέω μήνες τώρα στον άντρα μου αλλά όλο κάτι συμβαίνει... είπαμε μήπως τα καταφέρουμε την Κυριακή που είναι και της Παναγίας... Αν έχει και καλό καιρό θα είναι το τέλειο!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα της τα πει όλα ο γιατρός ίσως και ο υπέρηχος, ελπίζω δηλαδή γιατί το εξωμήτριο δεν είναι εύκολο να το εντοπίσει! Εγώ πονούσα πάρα πολύ μέχρι που έκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο, μετά και για 6 μερόνυχτα δεν ένοιωθα τίποτα και παρακαλούσα το Θεό να το έχει αποβάλει μόνος του ο οργανισμός μου μπας και γλυτώσω το χειρουργείο αλλά οι χοριακές μου είχαν άλλη άποψη!!!! Το αίμα βέβαια από την 2η εβδομάδα της εμβρυομεταφοράς 07/06 μέχρι το χειρουργείο 06/07 σχεδόν μήνας δεν σταμάτησε λεπτό!

Η χοριακή ναι πρέπει να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες άρα, είχες 130 μονάδες την Παρασκευή οπότε σήμερα πρέπει να έχεις περίπου 260 άρα αύριο πρέπει να είναι γύρω στις 390+. Άσε που πιστεύω ότι θα είναι πάνω από 400... καλή επιτυχία κουκλίτσα μου, θε περιμένουμε με αγωνία ε? μην αργήσεις να μπεις!!

 

πω πω φοβερη ταλαιπωρια, τοσο σωματικη οσο κ ψυχικη! μπραβο σου για την δυναμη σου ρε κοριτσι! ειδες..τωρα θ ανταμειφθεις για ολα αυτα που εχεις περασει κ εσυ!

κ σε ευχαριστω βρε φωτεινη...σε εχω ζαλισει το ξερω αλλα εκμεταλλευομαι τις μερες που προηγησε..χα χα χα!!!

θα δωσω το καθημερινο ραπορτο μου..εννοειται!!!

καλο βραδυ!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μου αφου απ οτι καταλαβαινω πιστευεις κ εσυ πολυ να πατε στην μονη της αγιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου στην λυκοβρυση, να πεις οτι εισαι εγκυος κ θα σου δωσουν μια κορδελα να βαλεις γυρω απ την κοιλια. ετσι για ευλογια, να πανε ολα καλα.

εγω θα παω μεσα στην εβδομαδα.

 

Το λέω μήνες τώρα στον άντρα μου αλλά όλο κάτι συμβαίνει... είπαμε μήπως τα καταφέρουμε την Κυριακή που είναι και της Παναγίας... Αν έχει και καλό καιρό θα είναι το τέλειο!!

 

 

εχε πλακα να βρεθουμε εκει!!! θα ηταν φοβερο!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Moments να εχεις ανεβασμένη διάθεση! Να μην σκεφτεσαι το γεγονός, όσο μπορεις δηλ! Εγω έπαιζα πολυ playstation για να ξεχνιεμαι...:lol::lol::lol:!

Οσο για τα εμβρυακια μου έχω αλλα 16...κ δεν ξερω τι να κάνω! Απο την μια σκέφτομαι οτι ειχα μια τρομερα δυσκολη εγκυμοσυνη, με τα 2 μωρα οι πρωτοι μηνες ηταν ζορικοι κ εχω χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσυνης (γυναικες!!!) κ δεν θελω να ξαναμπω στην διαδικασια κ για άλλο μωρο! Απο την άλλη λέω μηπως σε κανα 2-3 χρονια θα θέλω πάλι. Δεν ξερω τι θα τα κάνω. Τα αγαπάω τόσο κ αυτα!

 

Μαρινα καλό κουράγιο στην φιλη σου για αυριο! Κ εγω ειχα πάρα πολυ αίμα, το οποιο ξεκινησε μετα απο μια έντονη σουβλια κ κρατησε 2 μέρες, αλλα μιλάμε για πολυ αιμα κ ηταν αποκολληση. Μπορει να ειναι αποκολληση κ να χρειαστει να παρει ουτροτζεσταν, μην απελπίζεται! Ευχομαι να πανε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

blu blu μακαρι να ειναι ετσι τα πραγματα!!

ασε που αυτη η ιστορια με εχει αναστατωσει καπως...εχω ακομα (5η συνεχομενη μερα!) κ αυτα τα μπεζ-καφε πλεον υγρα..μα ποσο θα κρατησουν?

υποσυνειδητα εχω ψιλοαγχωθει μαλλον...γιατι συνειδητοποιησα οτι κοιτιεμαι καθε λιγο κ λιγακι μηπως δω αιμα...ευτυχως μεχρι στιγμης ουτε σταγονα...

μου φαινεται θα χω αγχος μεχρι την γεννα..

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα, καταλαβαίνω το άγχος σου απόλυτα. Κι εγώ έτσι ήμουν την 1η φορά, συνέχεια πήγαινα τουαλέτα για να βεβαιωθώ ότι δεν "τρέχει" τίποτα, αλλά ευτυχώς όλα πήγαν κατ' ευχήν. Να έχεις πίστη. Όλα θα πάνε καλά! Μετά τον 1ο υπέρηχο θα νιώσεις πολύ καλύτερα. Σου εύχομαι μια "πεντακοσάρα" τουλάχιστον για αύριο. Θα μπω να δω νέα σας. Κι εμένα μου ήρθε σήμερα περίοδος, ελπίζω η τελευταία για 9 μήνες και πάω αύριο για οιστραδιόλη και υπέρηχο για να αρχίσω τη διέγερση. Πιθανή ωοληψία στις 27/11. Εγώ δεν έχω άλλα κατεψυγμένα, κι έτσι το πάμε από την αρχή. Καλή νύχτα!

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...