Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα! :)

 

Τι κάνετε; Μου φαίνεται μας έχει πιάσει το καλοκαιράκι και χαθήκαμε! :)

 

Synik μπράβο κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε με το καλό να το δεις την Πέμπτη το μωράκι σου :)

 

Ινόπη μου τι γίνεται; Πως είσαι;

 

Μάγκι μου πως τα πας; όλα καλά;

 

Μόμεντ πως τα πέρασες;

 

Ζουζού τι κάνεις;

 

Εγώ κορίτσια είχα ένα τρελό σαββατοκύριακο με τρέξιμο και ξενύχτι! Αλλά εντάξει ήμουνα ακόμα ζεστή απο την προηγούμενη φορά και το πέρασα καλύτερα :) Βέβαια έχω γίνει σαν αστακός γιατί με άρπαξε ο ήλιος στην θάλασσα και ούτε να σας το περιγράψω!!! Πήγε το γιαούρτι σύννεφο :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! :)

 

Τι κάνετε; Μου φαίνεται μας έχει πιάσει το καλοκαιράκι και χαθήκαμε! :)

 

Synik μπράβο κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε με το καλό να το δεις την Πέμπτη το μωράκι σου :)

 

Ινόπη μου τι γίνεται; Πως είσαι;

 

Μάγκι μου πως τα πας; όλα καλά;

 

Μόμεντ πως τα πέρασες;

 

Ζουζού τι κάνεις;

 

Εγώ κορίτσια είχα ένα τρελό σαββατοκύριακο με τρέξιμο και ξενύχτι! Αλλά εντάξει ήμουνα ακόμα ζεστή απο την προηγούμενη φορά και το πέρασα καλύτερα :) Βέβαια έχω γίνει σαν αστακός γιατί με άρπαξε ο ήλιος στην θάλασσα και ούτε να σας το περιγράψω!!! Πήγε το γιαούρτι σύννεφο :)

Κοριτσακι μου ποσο σε ζηλευω που εκανεσ μπανακια.Εγω αν και σε νησι δυστηχωσ δεν εκανα κανενα γιατι φοβηθηκα να μην κολησω τιποτα.

Κοριτσαρεσ μου σημερα θα σασ απαχωριστω για δυο εβδομαδεσ φευγω σημερα να παω αυριο να παρω τα φαρμακα και να περιμενω την περιοδο να ερθει πρωτη φορα ανυπομωνω να ερθει τις αλλες φορες εκλαιγα καθε μηνα.Θα σας εχω στο μυαλο μου και ευχομαι οταν θα ξαναμπω να δω πολλεσ χοριακες και να συζηταμε τισ εμπηριεσ μας.Σας φιλω:-P:razz::-P:razz::-P

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

 

momentaki δεν ξέρω πως τα καταφέρνεις και μένεις τόσο ψὐχραιμη... εγώ όσο καιρό προσπαθώ όλος μου ο κύκλος είναι έγκυος... πρώτο, δεύτερο, τρίτο (!!!!) παιδί... κι εγώ τίποτα... (μια φορά δηλαδη μου έκατσε αλλά το μετάνοιωσε)... πραγματικά φρικάρω...

 

mariren μου το ρίχνεις έξω ακούω (πάλι!!!)... αλλά κι εγώ έφυγα το σκ, έκανα και μπανάκι. αλλά τώρα πάλι πίσω... ήρθε και η ακατανόμαστη...

 

inopaki τι κανεις? έκανες την απόξεση?

 

zouzou σου έυχομαι καλή επιτυχία!! πολύ φοβάμαι ότι όταν γυρίσεις καμία δεν θα έχει κάνει χοριακή! μάλλον θα περιμένουμε τη δική σου!

 

κορίτσια εγώ θα πάω στο γιατρό την πέμπτη με τσαμπουκά! δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός τσαντίζομαι και στεναχωριέμαι περισσότερο! για να δούμε όμως τι θα μου πει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

 

Τι κάνετε; Το έχουμε ρίξει στην εργασιοθεραπεία μου φαίνεται για αυτό χαθήκαμε!!!! :) Ελπίζω να είστε όλες καλα. Σας φιλώ :)

 

Μάγκι μου μια χαρά αφού αδιαθέτησες. Ξαναμπαίνει το σώμα σου στους ρυθμούς του :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!

χαθηκα με βλεπω!!!! ελπιζω να εισαστε ολλες καλα!!!!!!!

Εγω τελικα εκανα την αποξεση την παρασκευη και ετσι τελειωσε και αυτο τοσο απλα!!!!!!το λεω αυτο γιατι περναμε τοσες δυσκολιες για να καταφερουμε να μεινουμε εγκυες και μεσα σε 30 λεπτα ολλα τελειωνουν!!!!!!

ψυχολογικα προσπαθω να ειμαι καλα σκεφτομαι το επομενω βημα αλλα πλεων με φοβο!!!!μεσα σε λιγοτερο απο ενα χρονο δυο αποξησεις ειναι πολυ και αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι δεν με περνει για αλλη!!!!!!αυτο που με πιανει ορησμενες φορες ειναι οτι ειμαι πολυ αισιοδοξη αλλα και απο την αλλη νιωθω οτι κατι παλι δεν θα παει καλα και εκει ειναι που τρελενομαι!!!!!διαβαζω κατι για αντιπατρικα και ιστοσυμβατοτητες και εχω μπει σε αυτο το τρυπακι τωρα δεν ξερω τι να κανω αφου ο γιατρος μου το μονο που μου συστησε ειναι να κανω υστεροσκοπηση το Σεπτεμβριο και καρυοτυπο διοτι ειχε κανει μονο ο συζηγος!!!

Αχ ρε κοριτσια ειναι τοσες πολλες η εξετασεις και τα μπορει που πραγματικα δεν ξερεις απο που να ξεκινησεις.Ψαχνω τωρα ανοσολογο εδω στην κρητη μηπως και μου φηγουν και η καινουργιες ιδεες που μου εχουν μπει!!!!!εσας ποια η γνωμη σας ξερετε τιποτα για το θεμα αυτο η ψαχνω ψηλους στα χηρα??????

Magpie μου καλα θα κανεις να πας στο γιατρο και να του τα συζητησεις ολλα ποιο πολυ για εσενα για να ηρεμησεις παιζει μεγαλο ρολο!!!!!κοριτσακι μου μα ξερεις οτι σε σκεφτομαι συνεχεια αλλα πρεπει να εχουμε δυναμη!!!!!! δυστυχως ο δρομος αυτος για ορισμενες ειναι λιγο μακρης αλλα εμεις θα τον συνεχισουμε μεχρι να τα καταφερουμε!!!!!!

Momentaki και Μαριρενακι μου καλα εισαστε ευχομαι να περνατε καλα και να μαζευετε δυναμης!!!!!!

Synik μου μπραβο κοπελα μου μολις ειδα τα νεα σου και χαρηκα παρα πολυ ευχομαι να πανε κατευχην ολλα μεχρι το τελος!!!!!!θα περιμενουμε νεα σου!!!!!

Zoyzoy μου ολλα καλα να σου πανε κοριτσακι μου θα περιμενουμε νεα σου!!!

Εγω περιμενω την ακατανομαστη που μαλλον θα ερθει σε 30 μερες απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου, πινω και την αντιβιοση και μετα τελος τα φαρμακα απο Οκτωμβρη παλι.Εχω βαρεθει να ειμαι με ενα κουτακι στο χερι και συνεχεια στο φαρμακειο αφου ολλη η φαρμακοποιοι της γειτονιας με εχουν μαθει πλεων ασε που μαλλον μου δημιουργησανε και προβλημα με το στομαχι μου και πρεπει να το κοιταξω και αυτο!!!!το σαββατοκυριακο θα παω θαλασσα το πρωτο μπανιο δεν ξερετε πως το περιμενα αυτο!!!!!οποτε μαλλον marirenaki μου θα χρειαστω και εγω πολλα γιαουρτια θα σου κανω συμπαρασταση!!!!!

Αυτα φιλλακια πολλα!!!!! σας τρελανα παλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε ινοπακι... έτσι όπως τα λες είναι... τα θυμάμαι κι εγώ... τη μια στιγμή είσαι έγκυος και την άλλη δεν είσαι... αλλά είπαμε είμαστε δυνατές και θα προχωρήσουμε μπροστά και θα το παλέψουμε και που θα του παει θα έρθει και για μας...

θα κάνεις καρυότυπο στο έμβρυο για να δείτε γιατί έγινε? γιατί καταλαβαίνω ότι σου έχει συμβεί 2 φορές? την προηγούμενη τι έγινε?

τα αντιπατρικά τα έχω διαβάσει κι εγώ αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αλλά νομίζω ότι γίνεται με εξέταση αίματος... δεν ξέρω τελικά αν είναι καλό ή όχι που τα ψάχνουμε τόσο...

 

μαριρενακι, μομεντακι τι κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο΄μένα....

 

Χάθηκα αλλά επιτέλους τα κατάφερα να μπω να σας γράψω...Πολλά τα τρεχάματα μου αλλά επιτέλους έρχεται σαβκο!:D

 

Ινοπάκι μου αχ πολύ λυπήθηκα καθώς διάβαζα το μήνυμά σου...Αλήθεια τι τραγικό να τελειώνουνε όλα αυτά σε 30 λεπτά!!! Αλλά ξέρεις τι; Δεν γίνεται να συνεχίσει να συμβαίνει αυτό! Θα γυρίσει ο τροχός!!! Είμαι σίγουρη!!! Μακάρι μόνο να γίνει αυτό σύντομα...ώσπου αντέχουμε και το παλεύουμε!!! Οσο για τις εξετάσεις όντως είναι μεγάλο τριπάκι άμα σκεφτείς πως το ψάξιμο πουθενά δεν σταματά...Τα αντιπατρικά όντως γίνονται με αναλύσεις αίματος και απ ότι ξέρω δείχνει η εξέταση αυτή κατά πόσο ο οργανισμός σου "απωθεί" το εμβρυάκι σαν ξένο σώμα...Παίρνουνε αίμα από σένα και τον αντρούλη σου και το ψάχνουνε...Επίσης κάποιες ανοσολογικές είναι απαραίτητες...Ουφ...είναι τόσα πολλά...Πες στο γιατρό σου να το ψάξετε λίγο περισσότερο αν θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα γιατί οι γιατροί τις περισσότερες φορές πάνε πιο "αργά"...και καθώς παθαίνουμε ό,τι παθαίνουμε τότε εισηγούνται και νέες εξετάσεις...ουφ...Καθόλου δεν συμφωνώ με αυτό!!!

 

Μαριρενάκι μου πώς περνάς; Κι εγώ πήγα θάλασσα αλλά ...γιαουρτάκι δεν χρειάστηκα γιατί πάω το απογευματάκι που ο ηλιος δεν είναι τόσο δυνατός!

 

Μapgie μου πώς είσαι;

 

Ζουζού μου θα περιμένουμε νεάκια σου το συντομότερο!!!

 

Εγώ κορίτσια αδιαθέτησα πάλι! Δυομιση βδομάδες εχει μόνο που σταμάτησε η αιμορραγία των 22 ημερών...Ελεος!! Πήρα το γιατρό τηλέφωνο και θα πάω από βδομάδας να με δει...Αρχισα να αγχώνομαι πως κάτι πάει στραβά:rolleyes:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!!!!!

Magpie μου τελικα δεν χρειαστηκε να κανουμε καρυοτυπο στο εμβρυο διοτι το καναμε την πρωτη φορα και ολλα ηταν ενταξει!!!

Η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν παλυνδρομη την 9 βδομαδα και η δευτερη ειχα αιμοραγια την 7 βδομαδα με αποτελεσμα την χασουμε και αυτη.Το καλο ειναι μεσα σε τοσα κακα οτι δεν ειναι η ιδια περιπτωση αλλα οπως μου ειπε και ο γιατρος μου δεν παυει να ειναι αλλη μια αποβολη γι αυτο και θα κανω υστεροσκοπηση και καρυοτυπο και μπηκα και στο τρυπακι του ανοσολογου.Εσυ πως εισαι??????????

Momentaki μου να πας στο γιατρο οπωσδηποτε αχ πολυ αγχωθηκα τωρα γιατι ρε κοριτσακι μου τι σου ειπε ο γιατρος οταν του το ειπες!!!!!

Τελικα αποφασησα απο μονη μου χωρις να ρωτησω το γιατρο μου να κανω μια επισκεψη στον ανοσολογο βρηκα ενα πολυ καλο που μου το συστησε μια κοπελα και ειδικευετε πανω στης αποβολες κυησης οποτε κατι πιστευω οτι θα εχει να μου πει το μονο που φοβαμαι ειναι μην ανοιγω ενα θεμα που δεν θα εχει τελειωμο!!!!δεν ξερω τι να πω θα παω και βλεπουμε.Σκεφτομαι να παω και σε ενα ενδοκρηνολογο λογο τον πολυκυστηκων μηπως χρειαστη στην επομενη εγκυμοσυνη να πινω τιποτα λογο ζαχαρου ειμαστε λιγο επιρρεπης!!!τελικα μαλλον ειναι πολλα αυτα που θα πρεπει να κανω με βλεπω μεχρι τον Νοεμβριο που λεω να ξεκινησω να ειμαι απο γιατρο σε γιατρο αλλα τουλαχιστον να βγαλω καμια ακρη και να ηρεμησω λιγο!!! το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θελω να πιω αλλα φαρμακα για κανενα τριμηνο γιατι το στομαχι μου δεν μου τα λεει καλα εχω αρχηση να εχω προβλημα!!!!

Marirenaki μου που εισαι???? εισαι καλα???

Momentaki μου θα περιμενω νεα σου μολις πας στο γιατρο μπες να μας πεις.Τι ειναι παλι αυτο?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

 

Μόμεντ μου τί είναι πάλι αυτό; Ωχ βρε κοριτσάκι μου μην το αφηνεις. Πότε θα πας στον γιατρό να σε δει; Μην σκέφτεσαι αρνητικά γιατί αυτό θα σε αγχώνει περισσότερο. Μακάρι να μην είναι τίποτα να φέυγει αυτή η κύστη που είχες και να είναι ένας τρόπος να σου πει αντίο :) Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς.

 

Ινόπη μου βλέπω ότι είσαι αποφασισμένη να το ψάξεις και καλά κάνεις. Όταν θα σου λυθούνε όλες οι απορίες σου τότε θα νιώσεις και εσύ καλύτερα. Τελικά μάλλον μαζί μας βλέπω για την προσπάθεια και εμείς όσο προχωράει ο καιρός μας βλέπω να το τρενάρουμε περισσότερο !!!! :) Αυτά τα οικονομικά θα μας ξετινάξουνε!!!! Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι όταν γίνεται παλίνδρομη κύηση ή αποβολή το έμβρυο υπάρχει; Πως κάνουμε καρυότυπο σε αυτό όταν είναι κουκίδίτσα;

 

Μάγκι μου τι κάνεις; Πήγες στον γιατρό σου; Τι σου είπε;

 

Εγώ κορίτσια καλά είμαι με έχει πιάσει το καλοκαίρι. Το έχουμε ρίξει στις πρόβες με το χορευτικό γιατί στις 21 του μήνα θα πάμε στο Βελιγράδη να χορέψουμε και ο δάσκαλος μας έχει ξετινάξει!!! :) Εντομεταξύ με έχει πιάσει μια θλάση (έτσι μου είχε πει ο γιατρός τότε που με είδε αφού πρώτα με είχε κοιτάξει λες και ήμουνα τρελή όταν προσπαθούσα να του εξηγήσω τι είχα :) !!!) ψηλά στην γάμπα απο τοτε που με είχε φάει ο ψύλλος και ακόμα δεν λέει να περάσει. Εκει που είμαι μια χαρά χαλαρή μου ρίχνει κάτι πόνους που πετάγομαι στο ταβάνι. Τώρα δεν μου έχει ξανατύχει αυτό και δεν ξέρω αν είναι φυσικό να συμβαίνει και να μην έχει περάσει τώρα 1 μήνα και κάτι απο τότε που το έπαθα!!! Τι να πω! Θα δείξει. Πότε ξεκινάνε οι διακοπές σας κορίτσια; Θα κάνετε κάτι;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! :)

 

Μόμεντ μου τί είναι πάλι αυτό; Ωχ βρε κοριτσάκι μου μην το αφηνεις. Πότε θα πας στον γιατρό να σε δει; Μην σκέφτεσαι αρνητικά γιατί αυτό θα σε αγχώνει περισσότερο. Μακάρι να μην είναι τίποτα να φέυγει αυτή η κύστη που είχες και να είναι ένας τρόπος να σου πει αντίο :) Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς.

 

Ινόπη μου βλέπω ότι είσαι αποφασισμένη να το ψάξεις και καλά κάνεις. Όταν θα σου λυθούνε όλες οι απορίες σου τότε θα νιώσεις και εσύ καλύτερα. Τελικά μάλλον μαζί μας βλέπω για την προσπάθεια και εμείς όσο προχωράει ο καιρός μας βλέπω να το τρενάρουμε περισσότερο !!!! :) Αυτά τα οικονομικά θα μας ξετινάξουνε!!!! Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι όταν γίνεται παλίνδρομη κύηση ή αποβολή το έμβρυο υπάρχει; Πως κάνουμε καρυότυπο σε αυτό όταν είναι κουκίδίτσα;

 

Μάγκι μου τι κάνεις; Πήγες στον γιατρό σου; Τι σου είπε;

 

Εγώ κορίτσια καλά είμαι με έχει πιάσει το καλοκαίρι. Το έχουμε ρίξει στις πρόβες με το χορευτικό γιατί στις 21 του μήνα θα πάμε στο Βελιγράδη να χορέψουμε και ο δάσκαλος μας έχει ξετινάξει!!! :) Εντομεταξύ με έχει πιάσει μια θλάση (έτσι μου είχε πει ο γιατρός τότε που με είδε αφού πρώτα με είχε κοιτάξει λες και ήμουνα τρελή όταν προσπαθούσα να του εξηγήσω τι είχα :) !!!) ψηλά στην γάμπα απο τοτε που με είχε φάει ο ψύλλος και ακόμα δεν λέει να περάσει. Εκει που είμαι μια χαρά χαλαρή μου ρίχνει κάτι πόνους που πετάγομαι στο ταβάνι. Τώρα δεν μου έχει ξανατύχει αυτό και δεν ξέρω αν είναι φυσικό να συμβαίνει και να μην έχει περάσει τώρα 1 μήνα και κάτι απο τότε που το έπαθα!!! Τι να πω! Θα δείξει. Πότε ξεκινάνε οι διακοπές σας κορίτσια; Θα κάνετε κάτι;[/quote

Marirenaki μου να ξανα πας στο γιατρο!!!!!αφου σε ταλαιπωρει τοσο καιρο και απο οτι βλεπω εχεις και ταξιδι μπροστα σου οποτε δεν πρεπει να το αφησεις ετσι!!!!

Οταν λεμε παλινδρομη ειναι οτι βλεπεις το εμβρυο υπαρχη ο σακος ολλα καλα αλλα δεν ακους καρδιακη λειτουργια αυτο που μου ετυχε εμενα την πρωτη φορα στην 9 βδομαδα ηταν προχωρημενη η εγκυμοσυνη οποτε δεν ηταν μια κουκιδιτσα και ετσι καναμε καρυοτυπο!!!!την δευτερη φορα υπηρχε μια κουκιδιτσα με καρδιακη λειτουργια αλλα δυστυχως γεμισε αιμα ο σακος οποτε δεν υπηρχε τιποτα!!!!!Την πρωτη φορα μου στοιχησε περισσοτερο απο οτι τωρα δεν μπορει να φηγει απο το μυαλο μου αυτη η εικονα!!!!!

Marirenaki μου οντως αυτα τα οικονομικα δεν παλευονται ποια και αρχιζω και νεες εξετασεις οποτε δεν ξερω καν τι θα μου βγει.Καθε μηνα πληρωνουμε και κατι!!!μακαρι να μας πανε ομως ολλα καλα την επομενη φορα και αυτα περνανε γερη να ειμαστε να δουλευουμε μετα για τα μικρουλια μας!!!!!Μου αρεσει πολυ η ιδεα οτι θα ειμαστε μαζι θα δινει η μια στην αλλη θετικη ενεργεια και δυναμη!!!!που την χρειαζομαστε!!!!!

Σημερα πηγα θαλασσα το πρωτο μου μπανιο και το ευχαριστηθηκα αλλα marirenaki μου πολυ γιαουρτι!!!!

Magpie που εισαι????τελικα τι εγεινε με το γιατρο πηγες???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

 

Μόμεντ μου τί είναι πάλι αυτό; Ωχ βρε κοριτσάκι μου μην το αφηνεις. Πότε θα πας στον γιατρό να σε δει; Μην σκέφτεσαι αρνητικά γιατί αυτό θα σε αγχώνει περισσότερο. Μακάρι να μην είναι τίποτα να φέυγει αυτή η κύστη που είχες και να είναι ένας τρόπος να σου πει αντίο :) Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς.

 

Ινόπη μου βλέπω ότι είσαι αποφασισμένη να το ψάξεις και καλά κάνεις. Όταν θα σου λυθούνε όλες οι απορίες σου τότε θα νιώσεις και εσύ καλύτερα. Τελικά μάλλον μαζί μας βλέπω για την προσπάθεια και εμείς όσο προχωράει ο καιρός μας βλέπω να το τρενάρουμε περισσότερο !!!! :) Αυτά τα οικονομικά θα μας ξετινάξουνε!!!! Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι όταν γίνεται παλίνδρομη κύηση ή αποβολή το έμβρυο υπάρχει; Πως κάνουμε καρυότυπο σε αυτό όταν είναι κουκίδίτσα;

 

Μάγκι μου τι κάνεις; Πήγες στον γιατρό σου; Τι σου είπε;

 

Εγώ κορίτσια καλά είμαι με έχει πιάσει το καλοκαίρι. Το έχουμε ρίξει στις πρόβες με το χορευτικό γιατί στις 21 του μήνα θα πάμε στο Βελιγράδη να χορέψουμε και ο δάσκαλος μας έχει ξετινάξει!!! :) Εντομεταξύ με έχει πιάσει μια θλάση (έτσι μου είχε πει ο γιατρός τότε που με είδε αφού πρώτα με είχε κοιτάξει λες και ήμουνα τρελή όταν προσπαθούσα να του εξηγήσω τι είχα :) !!!) ψηλά στην γάμπα απο τοτε που με είχε φάει ο ψύλλος και ακόμα δεν λέει να περάσει. Εκει που είμαι μια χαρά χαλαρή μου ρίχνει κάτι πόνους που πετάγομαι στο ταβάνι. Τώρα δεν μου έχει ξανατύχει αυτό και δεν ξέρω αν είναι φυσικό να συμβαίνει και να μην έχει περάσει τώρα 1 μήνα και κάτι απο τότε που το έπαθα!!! Τι να πω! Θα δείξει. Πότε ξεκινάνε οι διακοπές σας κορίτσια; Θα κάνετε κάτι;[/quote

 

Απαντηση!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Marirenaki μου να ξανα πας στο γιατρο!!!!!αφου σε ταλαιπωρει τοσο καιρο και απο οτι βλεπω εχεις και ταξιδι μπροστα σου οποτε δεν πρεπει να το αφησεις ετσι!!!!

Οταν λεμε παλινδρομη ειναι οτι βλεπεις το εμβρυο υπαρχη ο σακος ολλα καλα αλλα δεν ακους καρδιακη λειτουργια αυτο που μου ετυχε εμενα την πρωτη φορα στην 9 βδομαδα ηταν προχωρημενη η εγκυμοσυνη οποτε δεν ηταν μια κουκιδιτσα και ετσι καναμε καρυοτυπο!!!!την δευτερη φορα υπηρχε μια κουκιδιτσα με καρδιακη λειτουργια αλλα δυστυχως γεμισε αιμα ο σακος οποτε δεν υπηρχε τιποτα!!!!!Την πρωτη φορα μου στοιχησε περισσοτερο απο οτι τωρα δεν μπορει να φηγει απο το μυαλο μου αυτη η εικονα!!!!!

Marirenaki μου οντως αυτα τα οικονομικα δεν παλευονται ποια και αρχιζω και νεες εξετασεις οποτε δεν ξερω καν τι θα μου βγει.Καθε μηνα πληρωνουμε και κατι!!!μακαρι να μας πανε ομως ολλα καλα την επομενη φορα και αυτα περνανε γερη να ειμαστε να δουλευουμε μετα για τα μικρουλια μας!!!!!Μου αρεσει πολυ η ιδεα οτι θα ειμαστε μαζι θα δινει η μια στην αλλη θετικη ενεργεια και δυναμη!!!!που την χρειαζομαστε!!!!!

Σημερα πηγα θαλασσα το πρωτο μου μπανιο και το ευχαριστηθηκα αλλα marirenaki μου πολυ γιαουρτι!!!!

Magpie που εισαι????τελικα τι εγεινε με το γιατρο πηγες???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια!

τι κάνετε?

το καλοκαίρι όντως (ευτυχώς) μας ξεμυαλίζει...

μομεντακι πήγες στο γιατρό?? μήπως απλά ήρθε η επόμενη περίοδος ή δεν δουλεύει έτσι? εύχομαι να είναι ητελευταία φορά που σε ταλαιπωρεί...

 

μαριρεν μου όπως ακριβώς τα είπε το ινοπακι είναι υπάρχει το έμβρυο αλλά για κάποιο λόγο δεν έχει επιβιώσει (εμένα να καταλάβεις μου είχαν βρει ότι ήταν κορίτσι - απίστευτο σοκ).

εμεις διακοπούλες μάλλον από 20 Ιουλίου κι έπειτα...

μαριρενάκι είσαι σούπερ busy... χορούς, ταξίδια, μπράβο μπράβο... τι χορούς κάνετε??

 

ινοπη μου θα μπεις στη διαδικασία του ανοσολόγου ε? ρε γμτ κι εγώ τα ψάχνω όλα αλλά τελικά δεν ξέρω κατα πόσο είναι καλό κι αυτό... βγάζουμε καμιά άκρη τελικά ή πήζουμε περισσότερο?? ο γιατρός σου τι λέει? πιστευει ότι μπορεί να φταίει κάτι τέτοιο?

 

εγώ κορίτσια τελικά πήγα σήμερα στο γιατρό, ο οποίος είναι μάλλον πιο στεναχωρημένος από μένα... τραβάει τα μαλλιά του λέγοντας ότι είναι όλα καλά (textbook case με ονόμασε) αλλά δεν πετυχαίνουμε... απ'ότι φαίνεται κι εγώ μαζί σας θα ξαναπροσπαθήσω αυτή τη φορά με φρέσκα εμβρυάκια... θετική ενεργεια κόρες!!!! να πετύχουμε ΟΛΕΣ μαζί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά όλες μαζί παρέα θα πάμε απ ότι μου φαίνεται...και πολύ μ'αρέσει!:D Και όπως λέει και η magpie μας θετική ενέργεια! και πάμε παραπέρα! Ουφ και μακάρι να μας βγει σε καλό!

 

Γεια σας λοιπόν! Μπήκα για λιγάκι γιατί δεν έχω χρόνο να γράψω...απλά ήθελα να σας πω ένα γεια και θα επανέλθω αύριο!

 

Φιλάκια πολλά..και όμορφο βράδυ να χετε!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

 

Χάθηκα το ξέρω αλλά ήμουνα στους γονείς μου για λίγες μέρες γιατί γράφτηκα στην A..N και ήθελα να δω κάτι πράγματα που είχε η κοπέλα εκεί και είχα και την ανηψιά μου απο το πρωί ως το βράδυ!!!!!!!!!!! :) Με ξεθέωσε και πριν λίγο γύρισα και μπήκα να δω τι κάνετε. Και χάρηκα που βλέπω ότι όλες μας είμαστε καλά και σκεφτόμαστε το μέλλον.

 

Έχεις δίκιο μόμεντ θα είμαστε όλες μαζι :) μια χαρά μου ακούγεται.

 

Μόμεντ τι έγινε τελικά πήγες στον γιατρό;

 

Ινόπη ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα και σου λύσουν όλες σου οι απορίες για το τι συμβαίνει.

 

Μάγκι ελληνικους παραδοσιακούς χορεύουμε και είμαστε και οι δύο μαζί με τον άντρα μου οπότε θα είναι σαν ταξιδάκι αναψυχής!!! :)

 

Κορίτσια τελικά το πόδι με πιάνει ανάλογα με το τι παπούτσι φοράω!!!! Τι να πω μου είπανε ότι αργεί πολύ να περάσει. Κάνω υπομονή!!! :) Μπορεί να μην με ενοχλήσει όλη την ημέρα και να το θυμηθεί να όταν θα κάτσω να χαλαρώσω!!!! Αδιαθέτησα κιόλας και είμαι περίπτωση!! :) Με καταφάγανε και τα κουνούπια. χαμός σας λέω!!! Ηταν η βδομάδα των παθών!!!!! όλο κάτι με κυνηγάει :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέέέέρααααα!!!!

 

Αχ βρε μαριρενάκι αυτό με τη βδομάδα των παθών με έκανε να γελάσω! Να'σαι καλά! χαχαχαχαχαχα

 

Ινοπάκι μου πώς είσαι; Με ρώταγες για το γιατρό...Θα πάω να με δει Τετάρτη...για την ώρα σταμάτησε το αίμα μετά από μια βδομάδα...οπότε ελπίζω αυτή τη φορά να ήτανε κανονική περίοδος και όχι τίποτα άλλο...όπως επίσης ελπίζω να μην μου κάνει την έκπληξη και να ξαναξεκινήσει!:rolleyes: Εσύ τι κάνεις; Κλείσατε ραντεβού; Μέχρι τώρα τι έχετε ελεγμένο απο΄εξετάσεις;

 

Μagpie μου πού είσαι; Πώς είσαι; Κανένα νεότερο;

 

Σάββατο σήμερα και είναι μέρα καθαρίσματος! Αλλά και θάλασσας! Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε μου λειψατε πολυ.Εγω ξεκινησα θεραπεια την παρασκευη ειχαμε τον πρωτο υπερηχο ηταν ολα καλα μου ειπε ο γιατροσ ειχα πολλα ωαρια τωρα θα παω αυριο παλι.Οσο για ψυχολογια ειμαι καλα μεχρι στιγμησ.

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Zoyzoy καλωσόρισες και πάλι!!! Μας έλειψες!!!:D

Αχ τι ωραία!!! Ξεκίνησες και μάλιστα όλα πάνε καλά! Με το καλό κοπέλα μου όλα καλά να συνεχίσουνε μέχρι τέλους!:D

Πότε θα ξαναπάς στο γιατρό;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

 

zouzou μου καλή αρχή!!! να έχεις καλή ψυχολογία! εμείς είμαστε εδώ για υποστήριξη!!

 

marirenaki σε έχει φτύσει κάποιος???? λέω τώρα εγώ! τουλάχιστον έρχεται το ταξιδάκι σας!!!!!

 

momentaki ελπίζω να ήταν απλή περίοδος και να σε ξεχάσει τώρα... άντε γιατί πρέπει να είμαστε όλες μαζί (γιατί το "κάθε μια ξεχωριστά" δεν φαίνεται να δουλεύει :wink:) πες μας τι θα σου πει ο γιατρος σου!

 

inopaki εχεις νέα σχετικά με τις εξετάσεις σου??

 

εγώ κορίτσια δουλεύω... τώρα μόλις τελείωσα... αλλά ελπίζω μέσα σε μια εβδομάδα να τα έχω τελειώσει όλα και να αράξω... κουράστηκα με όλα αυτά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Zoyzoy καλωσόρισες και πάλι!!! Μας έλειψες!!!:D

Αχ τι ωραία!!! Ξεκίνησες και μάλιστα όλα πάνε καλά! Με το καλό κοπέλα μου όλα καλά να συνεχίσουνε μέχρι τέλους!:D

Πότε θα ξαναπάς στο γιατρό;

Σασ ευχαριστω για τισ ευχεσ πηγα σημερα στο γιατρο και την πεμπτη παω για ωοληψια εθμαι λιγο αγχωμενη αλλα ολα καλα.Κρατησε λιγο η θεραπεια γιατι εκανα γρηγορα ωαρια και μεγαλωσαν καλα μακαρι να πανε ολα καλα μεχρι τελοσ θα σασ ενημερωνω και θελω σηντομα νεα σασ.σας φιλω

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Σασ ευχαριστω για τισ ευχεσ πηγα σημερα στο γιατρο και την πεμπτη παω για ωοληψια εθμαι λιγο αγχωμενη αλλα ολα καλα.Κρατησε λιγο η θεραπεια γιατι εκανα γρηγορα ωαρια και μεγαλωσαν καλα μακαρι να πανε ολα καλα μεχρι τελοσ θα σασ ενημερωνω και θελω σηντομα νεα σασ.σας φιλω

 

Πο πο πο!!! Μεθαύριο ωοληψία λοιπόν!!! Αντε ζουζού μου αρχίζουνε τα ωραία σιγά σιγά...δηλαδή η γονιμοποίηση και τα εμβρυάκια στην κοιλίτσα σου!!!:D Είναι όμορφο που μια τουλάχιστον στην παρέα μας προσπαθεί...και έτσι τώρα έχεις την αμέριστη προσοχή μας βεβαίως συν όόόλη μας τη θετική ενέργεια για να πάνε όλα καλά...και πολλές πολλές ευχούλες για αυτό...

 

Όσο για άγχος αναμενόμενο είναι...είναι μια πολύ αγχωτική διαδικασία όλη αυτή που περνάμε...αλλά είναι για καλό! Μόνο αυτό να έχεις στο μυαλό σου!!! Μόνο για καλό είναι κοπέλα μου!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Πο πο πο!!! Μεθαύριο ωοληψία λοιπόν!!! Αντε ζουζού μου αρχίζουνε τα ωραία σιγά σιγά...δηλαδή η γονιμοποίηση και τα εμβρυάκια στην κοιλίτσα σου!!!:D Είναι όμορφο που μια τουλάχιστον στην παρέα μας προσπαθεί...και έτσι τώρα έχεις την αμέριστη προσοχή μας βεβαίως συν όόόλη μας τη θετική ενέργεια για να πάνε όλα καλά...και πολλές πολλές ευχούλες για αυτό...

 

Όσο για άγχος αναμενόμενο είναι...είναι μια πολύ αγχωτική διαδικασία όλη αυτή που περνάμε...αλλά είναι για καλό! Μόνο αυτό να έχεις στο μυαλό σου!!! Μόνο για καλό είναι κοπέλα μου!!!

Κοπελα μου ευχαριστω για τισ ευχουλες σου να εισαι καλα ευχομαι ολεσ μασ να τα καταφερουμε και θα τα καταφερουμε γιατι το προσπαθουμε.Μακαρι να πανε ολα καλα εχω χασει παρα πολλα απο εδω μεσα δεν εχω προλαβει να διαβασω για ολα τα κοριτσια γιατι τρεχω μια εδω και μια εκει.Ποσεσ ειμαστε που παμε τωρα για εξωσωματικη!Αυριο θα κανω την βολτουλα μου με τον αντρουλη μου να χαλαρωσουμε.Αν μπορεσω αυριο θα ξαναμπω αν οχι την πεμπτη θα μπω να σασ πω λεπτομερειεσ.Καντε μια προσευχουλα και για μενα.φιλακια:-P:razz:

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...