Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Κοριτσακια μου γεια σασ!Σας διαβαζω εδω και καιρο και περνω πολυ κουραγιο απο εσας μια και και αρχες ιουλιου ξεκιναω και εγω εξωσωματικη.Δε μπορω να πω οτι ειμαι αγχωμενη.Πριν 2 χρονια ειχα μεινει φυσιολογικα αλλα δυστηχως εξωμητριο και ειχα φαει μεγαλο χαστουκι.Τωρα ελπιζω και ευχομαι να πανε ολα καλα πιστευω οτι θα βρω μια συντροφια εδω να μηραζομαι την αγωνια μου και τισ αποριεσ μου.Ευχομαι μια τελειωμηνη εγκυμοσυνη σε οσεσ ειναι εγκυουλες και καλη επιτηχια σε οσες περιμενουν αποτελεσματα:P:p:p:p:p

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γειά σας κορίτσια!

 

inopaki μου είναι πολύ σκληρό αυτό που περνάς και άδικο! ήλπιζα πραγματικά να είχε σωθεί το μικράκι σου!!!!! αλλά σε διαβάζω αισιόδοξη και έτοιμη για το επόμενο και ευχαριστιέμαι πολύ! να είσαι δυνατή! και να πιστεύεις στον εαυτό σου!!!

 

synik μου συγχαρητήρια!! σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

 

momentaki φαίνεται ότι οι κύστες έχουν διαφορετική άποψη αλλά αυτό δεν θα σε σταματήσει! κοίταξε να βρεις τη λύση στο πρόβλημα ώστε μετά να πάνε όλα όπως πρέπει!

 

marirenaki μου πέρασες καλα στο γάμο? ξεπατώθηκες πάλι στο χορό??

 

εγώ κορίτσια αυτές τις μέρες έπηζα στη δουλειά! δούλευα μέχρι και σκ!

σήμερα έκανα τη χοριακή μου και είναι μηδενική! μου φαίνεται πραγματικά σαν ένα κακόγουστο αστείο! δεν ξέρω τι θα κάνω τώρα... άλλα έμβρυα δεν έχω, αλλά έχω πολλά, πάρα πολλά νευρα!

Link to comment
Share on other sites

Μηδενική χοριακή;;;;;:confused: Καθόλου δεν το περίμενα αυτό magpie μου...δεν νομίζω καμιά μας να το περίμενε κατακρίβειαν γιατί όλες ελπίζαμε και θέλαμε τόσο πολύ να είναι θετική...:( Πολύ λυπάμαι...Μεγάλη ιστορία αυτή η διαδικασία τελικά και για γερά νεύρα...Πώς είσαι; Νεύρα ακούω...Εδώ είμαστε αν θες να το συζητήσουμε...ουφ...ειλικρινά...

 

Ινοπάκι μου αυτό το χάπι τι κάνει τελικά; Ελπίζω να κάνει τη δουλειά του για να μην ταλαιπωρηθείς περισσότερο...Δεν είναι απίστευτη ειρωνεία τι ευχόμαστε τελικά η μια στην άλλη μέσα σε αυτή την πορεία; Στις πόσες μέρες αυτό το χάπι δρα και έχει αποτέλεσμα δηλαδή;

 

Μαριρενάκι μου τελικά μαζί θα είμαστε απ ότι το βλέπω...απ την αρχή κι εγώ...Και κοντά μας θα είναι και το ινοπάκι με τα παγωτάκια του...Παρέα θα είμαστε και ίσως έτσι να ξορκίσουμε μαζί το κακό! Ε;

 

Ζουζού καλωσόρισες στην παρέα μας...Πες μας λίγα για τον εαυτό σου αν θες για να σε γνωρίσουμε καλύτερα...Η πρώτη σου εξωσωματική θα είναι; Πώς και προχωράτε σε εξωσωματική αφού και μοναχούλα σου κατάφερες να μείνεις έγκυος; Αν θες απαντάς εννοείται...απλά ρωτάω για να έχουμε μια εικόνα και για σένα...Οπως και να χει σου εύχομαι πολύύύ καλή επιτυχία...και για ο΄,τι χρειαστείς εδώ είμαστε...

 

Αυτά...έμεινα να σκέφτομαι τη χοριακή της magpie ...:rolleyes:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα ένα κατεβατό πάλι αλλά ξέχασα να σου απαντήσω ινοπάκι μου για την κύστη...Το λοιπόν, εγώ πρόσεξα πως η κύστη πάντα εμφανίζεται στον αμέσως επόμενο κύκλο που έρχεται μετά από οποιαδήποτε προσπάθεια που παίρνω φάρμακα (οιστρογόνα και προγεστερόνη)...οπότε αυτό ίσως να είναι μια διαταραχή των ορμονών μου από τις ορμόνες που παίρνουμε σε τέτοιες φάσεις και μετά τις σταματάμε ξαφνικά....Ο γιατρός που είχα πάει πριν λίγες μέρες, μετά από 20 και κάτι μέρες που ήμουνα αδιάθετη:rolleyes: μου είπε πως αυτό οφείλεται ακριβώς σε διαταραχή ορμονών...και πως το αίμα που είχα δεν ήτανε ακριβώς περίοδος αλλά μικρή αιμορραγία λόγω αυτής της διαταραχής...Οταν μου έκανε και υπερήχο τότε είδαμε ένα λεπτότατο ενδομήτριο (ένδειξη πως θα καθυστερήσει υποτίθεται η επόμενη περιόδος) και μια κύστη ωορρηξίας...Εκτός από τις ορμόνες μου είπε πως αυτό εμφανίζεται και όταν μια κοπέλα πάει μεγάλο ταξίδι, ή πέρασε μεγάλη απογοήτευση, ή από στρες και φόρτο εργασίας...Ε όλα τα είχα εκτός από το ταξίδι:P Οπότε απλά αποφάσισα να είμαι πια πιο χαλαρή...και να σταματήσω να αγχώνομαι για οτιδήποτε...προσπαθώ πολύ...και όλα αυτά που περνάμε μας δίνουνε μια πολύ καλή ευκαιρία να κοιτάξουμε λίγο μέσα μας...και αλλάζουμε...απίστευτο δεν είναι;

Αχ τι με έπιασε...πάλι έγραψα κατεβατό...συγνώμη...:rolleyes:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Moments ειμαι 31 ετων και 5 χρονια παντρεμενη.Οπωσ ολες μας ετσι και εγω ειχα ονειρο να παντρευτω και να κανω οικογενεια.ΔΥΣΤΗΧΩΣ δεν ηρθε το θαυμα.Μονο μια φορα φυσιολογικα και εκεινο εξωμητριο.Το προβλημα ειναι ο αριθμος και η κοινητικοτητα στο σπερμα.τωρα περιμενω να αδιαθετησω αρχεσ ιουλιου να ξεκινησω ενεσουλες.Ευχομαι να πανε ολα καλα.Ειχα κανει και 2 σπερματεγχυσεισ τισ οποιεσ δε τισ λογαριαζω γιατι τελικα ηταν αρπαχτη του γυναικολογου μου.Να περνει τα 200 ευρω και μερα παρα μερα τα 50αρια.Ασε μονο που το σκευτομαι φουντωνω.Τοτε δε γνωριζα πολλα δεν ειχα ιντερνετ τωρα που εχω μαθει πολλα το καταλαβα καταρχην δεν εκανα πριν καμια εξεταση εστω τισ πιο βασικεσ.τελοσ παντων αυτα ειναι περιπου τα δικα μυ.αλλα το μονο ευχαριστο ειναι σημερα εκανα εξεταση TSH γιατι οταν εκανα τον προγενετικο ηταν 4.54 και μου ειπαν οτι εχω χασιμοτο.Επρεπε να κατεβει γυρω στο 1.5 με 2 και εμενα σημερα ηταν 2.54 οποτε ελπιζω να κατεβει και αλλο μεχρι να παω

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moments ειμαι 31 ετων και 5 χρονια παντρεμενη.Οπωσ ολες μας ετσι και εγω ειχα ονειρο να παντρευτω και να κανω οικογενεια.ΔΥΣΤΗΧΩΣ δεν ηρθε το θαυμα.Μονο μια φορα φυσιολογικα και εκεινο εξωμητριο.Το προβλημα ειναι ο αριθμος και η κοινητικοτητα στο σπερμα.τωρα περιμενω να αδιαθετησω αρχεσ ιουλιου να ξεκινησω ενεσουλες.Ευχομαι να πανε ολα καλα.Ειχα κανει και 2 σπερματεγχυσεισ τισ οποιεσ δε τισ λογαριαζω γιατι τελικα ηταν αρπαχτη του γυναικολογου μου.Να περνει τα 200 ευρω και μερα παρα μερα τα 50αρια.Ασε μονο που το σκευτομαι φουντωνω.Τοτε δε γνωριζα πολλα δεν ειχα ιντερνετ τωρα που εχω μαθει πολλα το καταλαβα καταρχην δεν εκανα πριν καμια εξεταση εστω τισ πιο βασικεσ.τελοσ παντων αυτα ειναι περιπου τα δικα μυ.αλλα το μονο ευχαριστο ειναι σημερα εκανα εξεταση TSH γιατι οταν εκανα τον προγενετικο ηταν 4.54 και μου ειπαν οτι εχω χασιμοτο.Επρεπε να κατεβει γυρω στο 1.5 με 2 και εμενα σημερα ηταν 2.54 οποτε ελπιζω να κατεβει και αλλο μεχρι να παω

 

Kαλημέρα ζουζού! Είναι ωραίο που μας έγραψες μερικά πράγματα για σένα...Δυστυχώς έτσι παθαίνουμε όλες στην αρχή που δεν ξέρουμε και πολλά και μετά συνειδητοποιούμε πως κάποια πράγματα έπρεπε να τα κάνουμε αλλιώς...

 

Θέλω να πιστεύω πως τίποτα δεν πήγε χαμένο...και πως έστω με τις σπερματεγχύσεις τουλάχιστον είδατε πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στα φάρμακα κλπ...Ακόμη και αδύνατο να είναι το σπέρμα δεν σημαίνει πως η σπερματέγχυση είναι αχρείαστη γιατί πια ακούσαμε τόσες πολλές περιπτώσεις "τυχερές" που δεν ξέρουμε τι να πιστέψουμε;) Οπως και να χει καλό είναι που κατάληξες τώρα στην εξωσωματική γιατί σίγουρα υπερπηδάτε το θέμα κινητικότητας και αριθμού...

Η εξωσωματική είναι όμορφη διαδικασία άμα σκεφτείς πως φτάνεις στη γονιμοποίηση (κάτι που ποτέ δεν είχα ζήσει εγώ:P) και στην εμβρυομεταφορά που νιώθεις τα εμβρυάκια μέσα σου...Αφού δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα από τη δική σου μεριά αυτό πάει να πει πως έχετε και πολλέέέέές πιθανότητες επιτυχίας!!! Θετική σκέψη λοιπόν ε!!!:D

 

Τι πρωτόκολο θα ακολουθήσεις;

 

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα και σου εύχομαι να πάνε ακόμη πιο κάτω:D ΑΛήθεια παίρνεις κάποια αγωγή για να το ρυθμίσεις;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Ινοπάκι μου έχουμε κανένα νεότερο;

 

Μαριρενάκι μου καλημέρα. Πώς είσαι;

 

Μagpie μου σε σκέφτομαι...Οταν νιώθεις καλύτερα μπες να μιλήσουμε λιγάκι...

 

Καλημέρα σε όόόόόόόλεεεεεεεςςςςς!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

 

Μάγκι μου άλλα περίμενα να διαβάσω σήμερα και άλλα διάβασα!!!! Ήμουνα σίγουρη ότι απο σένα θα μαθαίναμε τα ευχάριστα. Αμάν αυτά τα μικρά έχουν γίνει πολύ ζόρικα!!! τι να πω γλυκιά μου ξέρω πως είναι και τώρα σίγουρα είναι δύσκολο για σένα αλλά όταν θα νιώσεις καλύτερα εμεις θα είμαστε εδώ για σένα.

 

Ινόπη μου μακάρι να φύγει μόνο του και να σταματήσει να σε ταλαιπωρεί για να μπορέσεις να συνεχίσεις. Θυμάμαι και εγω όταν μας είχαν πει ότι δεν προχώραγε ότι το μόνο που ήθελα ήταν να το βγάλω απο μέσα μου και όταν τελειώσαν όλα πήρα μια μεγάλη ανάσα σαν να ένιωσα ελέυθερη. Με είχε αγχώσει πολύ και εμένα αυτή η διαδικασία και κράτησε και μόνο λίγες ώρες. Ξέρω ότι ακούγομαι αντιφατική εκει που προσπαθείς πως και πως να μείνεις έγκυος μετά απο λίγο να θες να μην είσαι!!! Όμως έτσι είναι η ζωή εκει που σε έχει ψήλα μετά απο λίγο σε ρίχνει! Μάλλον εμάς μας τρέχει λίγο περισσότερο γιατί πέφτουμε με τα πόδια και όχι με το κεφάλι!!! :) Τι να πω. Στις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ. Και πάνω απο όλα ΥΓΕΙΑ!

 

Μόμεντ μου στις καινούργιες μας προσπάθειες σε άυτό θα ανοίξουμε σαμπάνια αυτή τη φορά, θα την πιούμε νωρίτερα τουλάχιστον να την έχουμε ευχαριστηθεί πρώτα γιατί μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει να μας πειράζει το αλκοολ που πίνουμε μετά τις χοριακές μας!!!! :) Για να ξορκίσουμε το κακό θα ξεκινήσουμε ανάποδα :) Δεν νομίζεις ότι είναι καλύτερα έτσι; Μπορεί να μπερδευτεί και έτσι θα το έχουμε ξορκίσει και όλες μας θα έχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα :)

 

Synik γλυκιά μου μπράβο όλα καλά να πάνε απο δω και πέρα και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη :)

 

Ζουζου καλωσόρισες στην παρέα μας. Χασιμότο; Τελικά κορίτσια όσο ζω μαθαίνω. Όσα έχω μάθει μαζί σας δεν τα ήξερα όταν το πάλευα μόνη μου!!! Και είχα και ίντερνετ! :) Τι είναι ακριβώς αυτό ζουζού; Δεν έχει τύχει να το ξανακούσω. Πάντως έχεις ταλαιπωρηθεί και εσύ πολύ απο τους ασυνείδητους που μπαίνουν στον δρόμο μας και προσπαθούν να κερδίσουν απο μας χωρίς να σκέφτονται τις επιπτώσεις που έχουν σε μας! Όμως κοριτσάκι να σκέφτεσαι θετικά και όλα καλά θα σου πάνε αυτή την φορά.

 

Εγώ κορίτσια αφού πέρασα ένα τριήμερο με αρκετό ξενύχτι, ποτό και χορό (τώρα που με παίρνει ακόμα :) ) προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου ακόμα!!!! Άμα δεν το κάνεις συχνά μετά θελεις μέρες να επανέλθεις (εγω!!!!!) :) Όμως έκανα το πρώτο μου μπάνιο!!!! :) Κάτι είναι και αυτό.

Α!!! Κορίτσια είχα δει ένα θείο μου καρδιολόγο που του είχα πει πάνω κάτω το ιστορικό μας και με ρώταγε τι και πως και αφού το έψαξε με ρώταγε για την θρομβοφιλία και του έκανε εντύπωση που ούτε ένας γιατρός τόσο καιρό δεν μου την είχε ζητήσει να την κάνω. Αυτός είχε 4 πελάτισσες διαφόρων ηλικιών που δεν μένανε και αυτές έγκυες και τις έβαλε να κάνουν την εξέταση και τώρα μου έλεγε ότι τα καταφέρανε όλες αφού βρήκαν ότι είχανε!!!! Τώρα μου την ζήτησε να την κάνω και εγώ γιατί δεν είναι τίποτα και θα μας λύσει και πολλές απορίες!!! Λέτε ρε κορίτσια απο αυτό να μην προχώρησε η δική μου εγκυμοσύνη; Θα τον κράξω τον γιατρό μου αν είναι αυτό! Εσείς που την κάνατε την εξέταση; Γίνεται μόνο στα ιδιωτικά ή ξέρετε και κανένα δημόσιο; Γιατι έλεγα να την κάνω τώρα κοντά αλλά αν πρέπει να πληρώσω 800-900 ευρώ τώρα θα την αφήσω για Οκτώβρη να έχουμε πάρει λίγο τα πάνω μας γιατί ακόμα μαζεύουμε τα αμάζευτα!

Α!!! Ακόμα έχω σκεφτεί μήπως αυτή την φορά έκανα σπερματέγχυση αλλά είμαι υπο μεγάλη σκέψη για αυτό. Ο άντρας μου νιώθει πιο σίγουρος με την εξωσωματική!!! Δεν ξέρω.............

 

Σας ζάλισα έ; Σύγνώμη κορίτσια αλλά μου ερχόντουσαν ένα-ένα και προσπαθούσα να μην τα ξεχάσω!!! Φιλιά σε όλες! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Να και το μαριρενάκι μας...Θρομβοφιλία ακούω και είχα ξεχάσει πως δεν την έκανες ακόμη! Ναι ναι! Πρέπει να πας...Καλέ! Δεν είναι τόσο ακριβή οπότε φτηνή θα σου φανεί νομίζω όταν μάθεις την τιμή:P Από Αθήνα είσαι; Θα μάθω πληροφορίες για το πού συμφέρει να την κάνεις αν θες και να πας...

 

Και πάμε στο δίλημμα σου τώρα: εξωσωματική ή σπερματέγχυση...Χμ...εννοείς σπερματέγχυση σε φυσικο κύκλο; Γιάτί μόνο έτσι θα γλυτώσεις τα φάρμακα που είναι και το καλό στην όλη διαδικασία...Κατα τ'αλλα ξέρουμε πολύ καλά πως η σπερματέγχυση δίνει πολύ χαμηλότερα ποσοστά επιτυχίας από την εξωσωματική..Χμ...σηκώνει σκέψη το πράγμα...Όπως επίσης άμα θα κάνεις και διέγερση για τη σπερματέγχυση γιατί να μην πάρεις λίγα περισσότερα φάρμακα και να προχωρήσεις σε εξωσωματική που έχει και μεγαλύτερα ποσοστά; Χμ...επίσης είναι και το κόστος που καταλαβαίνω πως δεν συμφέρει και πολύ η εξωσωματική...Σε φώτισα τώρα ε! χαχαχαχαχαχα Μάλλον περισσότερο σε σύγχισα...Για συζήτησε το με το γιατρό καλύτερα να δούμε τι θα σου πει...και εδώ θα είμαστε να το συζητήσουμε περαιτέρω!:D

 

Χασιμότο είναι μια πάθηση του θυροειδή μαριρενάκι μου. Στη Χασιμότο η άμυνα του οργανισμού αναγνωρίζει ως ξένα τα κύτταρα και τις πρωτεΐνες του θυρεοειδούς και τα πολεμάει. Έτσι καταστρέφονται τα θυρεοειδικά κύτταρα και η ικανότητά τους να παράγουν ορμόνες, απαραίτητες για τις μεταβολικές λειτουργίες του οργανισμού.

 

Το είχε μια κοπέλα που μιλάγαμε παλιά στο φόρουμ και ευτυχώς είχε καταφέρει να το ρυθμίσει πριν προχωρήσει σε προσπάθεια...

 

Και πάμε τώρα στα ευχάριστα: πρώτο μπανάκι ακούω!!! Αχ τι ωραία!!! Εγώ ακόμη να πάω...αλλά νομίζω μες το σαβκο θα το βολέψω να μην το έχω απωθημένο!:D Και ξενύκτι ακούω!!! Πολύ μ'αρέσει το πρόγραμμα σου!!!:D Κι εμείς βγήκαμε για ποτό το σαβκο και ήτανε ωραία γιατί τώρα τα μπαράκια βγάλανε έξω να κάθεσαι και μ'αρέσουνε πολύ οι καλοκαιρινιές νύχτες! Αντί θάλασσα πήγαμε προς βουνό μεριά και ήτανε ωραία γιατί ήτανε παντού πράσινα και δροσιά!!! :D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχτες στο γιατρο τελικα ο σακος υπαρχη και ειναι γεματος αιμα!!!!!δεν κουνησε απο την θεση του!!!!!!μου ειπε να κανουμε μια προσπαθεια με το χαπι μηπως και γλιτωσουμε το χειρουρειο αλλα δεν το βλεπω!!!!!!!!πηρα τα πρωτα 2 στις 9 αλλα ακομα τιποτα βεβαια μου το ειπε ο γιατρος μου γιατι με ρωτησε αν εχω της εξετασεις απο την προιγουμενη αποξεση!!!!αρα και αυτος δεν εχει πολλες ελπιδες με αυτο το χαπι!!!!

Τι να πω το μονο που θελω ειναι να τελειωνουμε με αυτο το θεμα γιατι καθε μερα εχω πονους, το στηθος πρησμενο και το αιμα δεν σταματα δεν το αντεχω αλλο!!!!!

Αυτο που με κανει να σκεφτομαι θετικα ειναι οτι και το αντρακι μου θελει να ξανα προσπαθησουμε Οκτωμβριο με Νοεμβριο πραγμα που και εγω εκει το υπολογιζα!!!!!!

μακαρι κοριτσακια μου να ειναι οπως τα λετε και να μου φτανουν τα παγωτακια μου, εχει φοβηθη το ματι μου πλεων με οσα μου εχουν συμβει τον τελευταιο ενα χρονο!!!!!

Μomentaki μου τι σου ειπε ο γιατρος τελικα με αυτη την κυστη ετσι θα ειναι γιατι κανει την εμφανηση της τοσο συχνα???

Απο οτι βλεπω κοντα θα ειναι οι προσπαθειες μας κοριτσια!!!!!αυτη η ιδεα μου αρεσει παρα πολυ!!!!!!!!!!φιλλακια πολλα σε ολλες!!!!!!!

Magpie μου τι κανεις που χαθηκες??????αυριο αν θυμαμαι ειναι η μεγαλη μερα!!!!!!!ευχομαι μια μεγαλη μεγαλη χοριακη!!!!!!!!!

 

ινοπη ηθελα και εγω να σου ευχηθω να ληξει το συντομοτερο δυνατον αυτη η περιπετεια. Μας στενοχωρησε πολυ η ιστορια σου αλλα ειμαι σιγουρη οτι ατυχια δυο φορες δε γινεται και το Σεπτεμβριο-οκτωβριο ολα θα γινουν οπως πρεπει. Οσο για τα 5 εμβρυακια εγω τα βρισκω υπεραρκετα. Δεν θα ειναι κριμα να τα ξεπαγωσετε ολα? Επισης βρισκω πολυ καλη την ιδεα να παρεις και το ωαριο απο τον φυσικο κυκλο τον κυκλο που θα κανεις τη μεταφορα. και να ξεπαγωσεις αλλα δυο. γιατι να τα ξεπαγωσεις ολα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μagpie μου πολυ στεναχωρηθηκα κοριτσακι μου γιατι δεν σου κρυβω οτι ειχα μια ελπιδα οτι τουλαχιστον εσενα θα σου πηγεναν ολα καλα.Μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου εδω ειμαστε εμεις να βγαλεις τα νευρα σου και οτι νιωθεις!!!!!σε καταλαβενω απολυτα μαζεψε της δυναμης σου θα δεις ολλα μια μερα θα ειναι μια κακια αναμνηση πραγματικα το πιστευω αυτο που σου λεω!!!!!Τελικα κοριτσια μαλλον δεν εκανα καλο ποδαρικο ευχομαι την επομενη φορα να το κανει καμια αλλη μπας και δουμε καμια ασπρη μερα!!!!!πολυ γκαντεμια ρε κοριτσια!!!!!

Marirenaki μου νομιζα οτι την ειχες κανει την εξεταση αυτη,και βεβαια πρεπει να την κανεις δεν ειναι τιποτα εγω μαλιστα την εκανα σε δημοσιο νοσοκομειο σε μια πολυ καλη αιματολογο που μου την συστησε ο γιατρος μου.Αργησανε βεβαια να βγουνε τα αποτελεσματα κανενα μηνα αλλα εχεις μπροστα σου ολλο το χρονο αφου πας μετα το καλοκαιρι.Συζητησε το με το γιατρο σου ισως εχει να σου συστησει κατι!!!παντος απο οτι ακουσα εξω κοστιζει ακρειβα και αφου εχουμε τα δημοσια νοσοκομεια ειναι κριμα να πληρωνουμε και για αυτα αρκετα δινουμε αν μπορουμε να γλιτωσουμε κατι γιατι οχι!!!!!!

Isis μου σε ευχαριστω πολυ ελπιζω να τελειωσουν ολλα εδω και την επομενη φορα να φανω πιο τυχερη γιατι πραγματικα το πιστευω οτι πολλα πραγματα ειναι και θεμα τυχης!!!!

Εγω κοριτσια μαλλον δεν γλιτωνω την αποξεση ο σακος υπαρχη ακομα και ειναι γεματος αιμα ακομα!!!!περνω δεν περνω τα χαπια το ιδιο και το αυτο!!!!!αυριο θα παρω το γιατρο μου να μπω για αποξεση δεν την παλευω αλλο παει μια βδομαδα τωρα, ποναω παντου και απο νευρα αλλο τιποτα!!!!!!θελω να τελειωνη η κατασταση αυτη για να μπει η ζωη μου παλι σε ενα ρυθμο!!!!!σκεφτομαι να κανω και καποιες αλλες εξετασεις για χλαμυδια και κατι αλλα να δουμε μηπως ειχα κανενα μικροβιο.Αυτο που με τρελενη ειναι οτι δεν μπορω να μαθω το γιατι????εχω καλητερα να μαθω για να ηρεμησω και μεχρι να μαθω δεν θα σταματησω να ψαχνω!!!!Ελπιζω τα τελευταια μου εμβρυακια να ειναι και τα τυχερα και τελικα να μην τα δωρισω οπως ειχα υπογραψει σε περιπτωση που δεν ηθελα να κανω αλλα παιδια!!!μαλλον που θελουνε τη μανουλα τους!!!τι καθομαι και σκεφτομαι ομως μερικες ωρες!!!!

Θαλασσα ακουω κοριτσια καλα θα το κανετε ευχομαι να περασετε ενα πολυ ομορφο καλοκαιρι για να παρετε δυναμης!!!!εγω τι θαλασσα μαλλον με το κιαλι θα την βλεπω για κανενα μηνα ακομα μεχρι να περασουν ολλα αυτα και να καθαρισω μαλλον για εκει με βλεπω!!!!

Ζουζου να σε καλωσορισω στην παρεα μας οτι χρειαστης οπως βλεπεις ειμαστε μεγαλη παρεα οποτε κατι θα πει η μια κατι η αλλη πιστευω η καθε μια βοηθαει με των τροπο της!!μην διστασεις να ρωτησεις οτιδηποτε!!!!

Σας τρελανα παλι αλλα τι να κανω δεν μπορουσα να σας γραψω λιγοτερα!!!!αν με αφησετε μπορει να μην σταματησω και ποτε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και απο εμενα....εχω την αναγκη να σας ευχηθω καλη δυναμη....

εγω δεν την παλευω μια κρυο μια ζεστη.....σημερα το πρωι ειδα καφε στο σκουπισμα πηγα για 3 χοριακη και τα αποτελεσματα στις 4 θα βγουν....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και απο εμενα....εχω την αναγκη να σας ευχηθω καλη δυναμη....

εγω δεν την παλευω μια κρυο μια ζεστη.....σημερα το πρωι ειδα καφε στο σκουπισμα πηγα για 3 χοριακη και τα αποτελεσματα στις 4 θα βγουν....

 

Synik τί κάνεις; Διάβασα ότι η χοριακή σου ήταν πολύ καλή ή κάνω λάθος; Μην αγχώνεσαι για τα καφέ, λογικά δεν είναι τίποτα... Να σου πάνε όλα καλά...

an1cMac09j60000Nzc3MTE3ZHw0MzU2NjdkYXxteSB6b3V6b3VuYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

χθες ηταν δικη μου αναγκη να κανω για να χαλαρωσω....γιατι δεν την παλευω..

μετα τα σημερινα ομως μου το ειπε και ο γιατρος....

λες να μην ειναι τιποτα τα καφε και το οτι ξεπρηστηκε το στηθος μου???

ομολογω οτι φοβαμαι πολυ το τηλεφωνημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου ευχαριστω ειστε πολυ γλυκιεσ.ΧΑΣΙΜΟΤΟ ουτε εγω ηξερα τι ειναι οτν μου το ειπε ο γιατροσ τον κοιτουσα σα χαζη.Στισ εξετασεισ που εκανα ειδαμε οτι η TSH ηταν 4.53 στο οριο και η τ3 και τ4 στα υψη.Αυτο σημαινει με απλα λογια οτι ο οργανισμος μου μαλωνει με τον ιδιο τον οργανισμο μου.Ειναι ο θυροειδησ που θελει να μεινει σε ενα σημειο αλλα δεν τον αφηνω.Αυτο ισωσ επιρεαζει και το σπερμα δηλ να το διοχνω.

και ειμαι φιλοξενη κοπελα χαχα.Ξεκινησα πριν ενα μηνα χαπια και ευτηχωσ κατεβηκε ευχομαι να πανε ολα καλα.Τελικα ρε κοριτσια ποσα ανακαλυπτουμε εμεισ οι γυναικες.

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

 

zouzou συγγνώμη που δεν σε καλωσόρισα κι εγώ νωρίτερα αλλά τα νεύρα μου χορευαν... καλωσόρισες λοιπόν και όπως σου είπαν ήδη τα κοριτσια είμαστε εδώ για να συζητάμε, να υποστηρίζουμε και να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη... (δεν ξέρω για τις υπόλοιπες αλλά εγώ τουλάχιστον στον κύκλο μου δεν έχω ούτε μια κοπέλα που να αντιμετωπίζει πρόβλημα να μείνει έγκυος, οπότε πέραν από την οικογένεια μου έχω εσάς!)

 

synik θα μου κάνεις τη χάρη να μην αγχώνεσαι... όλα καλά θα πάνε... το άγχος κάνει πολύ κακό και ταράζει το μωρό σου!!!! να μιλάς με το γιατρό σου και να μην τον αφήνεις μέχρι να σε ικανοποιήσει η απάντηση του (για να φεύγει το άγχος!)

 

inopaki δεν φταις εσύ κοπέλα μου! εσύ μια χάρα τα ξεκίνησες όλα!!!!! μετά στράβωσαν τα πράγματα και δεν καταλαβαίνω το ΓΙΑΤΙ(και προφανώς καταλαβαίνετε ότι τα νεύρα μου χορεύουν ακόμα). Να πας να την κάνεις την απόξεση μη σου δημιουργήσει άλλα προβλήματα... καρυότυπο στο έμβρυο θα κάνουν για να δεις γιατι έγινε?

 

mariren μου ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ να κάνεις την εξέταση!!!!!!!!!

είναι λίγο ακριβή αλλα αξίζει τον κόπο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο την επόμενη φορά που θα μείνεις έγκυος...

όσο για τη σπερματέγχυση... δεν ξέρω... πολύ μικρό το ποσοστο επιτυχίας... δεν θα ξαναέκανα...

 

momentaki τι κάνεις? έλειψα λίγο μπας και ηρεμίσω...

 

κορίτσια εγώ σκοτώνω άνθρωπο... και δεν ξέρω αν πρέπει να σκοτώσω το γιατρο μου ή εμενά που πίστεψα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά!

θα πάω να τον δω γιατι θέλω να ξέρω τι πήγε στραβα... γιατί δεν μπορώ να πιστέψω ότι πάλι 'ατυχήσαμε'!!!! και θέλω να δω τι θα κάνουμε απο δω και μπρος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! :)

 

Μάγκι μου χαίρομαι που σε βλέπω πάλι ανάμεσα μας. Όσο για τα νεύρα είναι φυσικό να έχεις αλλά καλά κάνεις και εκτονώνεσαι και δεν τα κρατάς μέσα σου. Έχεις κάνει και εσύ την εξέταση της θρομβοφιλίας; Τελικά δεν πρέπει να παίρνουμε τίποτα σαν δεδομένο μέχρι να έχουμε κάτι στα χέρια μας!!! Που θα πάει θα τα γεμίσουμε και εμεις :)

 

Ινόπη μου καλά θα κάνεις να προχωρήσεις στην απόξεση για να νιώσεις εσύ καλά και να ηρεμήσεις! Εξάλλου χρειάζεσαι και χρόνο να μαζέψεις τις δυνάμεις σου γιατί έχουμε μπροστά μας δουλειά!!! ;) Πάντως καλά κανεις και το ψάχνεις δεν πρέπει να αφήνουμε τίποτα τελικά στην τύχη, μερικές φορές και το πιο μικρό πράγμα μπορεί να κάνει την διαφορά! Πάντω θα ήθελα να σου πω ότι όσον αφορά την εξωσωματική με την μία ένεση συμφωνώ με την Μόμεντ, γιατί είναι κάτι πολύ καινούργιο και δεν ξέρω αν πρέπει να μπουμε στην διαδικασία του τόσο καινούργιου και του άγνωστου!

 

Μόμεντ μου τι κάνεις; Εγώ τα τελευταία χρόνια μένω επαρχία αλλά ότι χρειάζομαι πάω Αθήνα γιατί εκεί μεγάλωσα! Και είμαι και σχετικά δίπλα! :) Αλλά εμας εδώ στα ιδιωτικά είναι ακριβή η εξέταση το ξέρω γιατι έκανε η μητέρα μου πριν 2 χρόνια γιατί είχε κάνει θρόμβωση και έπρεπε να την κάνει. Αλλά περιμένω να με πάρει ο θείος μου να μου πει σε πια δημόσια γινεται για να πάρω να κλείσω ραντεβου!!! :) Τελικά μου φαίνεται κορίτσια ότι μόνο εγώ δεν έχω κάνει την εξέταση της θρομβοφιλίας! :) Τι να πω ή με θεωρούν πολύ μικρή και ότι έχω μπροστά μου καιρό να τραβιέμαι ή βασιστήκανε στο ότι έχει πρόβλημα ο άντρας μου και εμένα ήταν όλα καθαρά!!! Τι να πω! :) Θα δούμε. Για την ώρα περιμένω............... Τώρα για την εκσπερμάτισει είναι μια σκέψη στο πολύ πίσω του μυαλού γιατί και εγώ κολλάω στα μικρά ποσοστά επιτυχίας που έχει!!! :)

 

Ζουζου έχεις δίκιο πραγματικά όσο ζούμε μαθαίνουμε πάρα πολλά! :) Και που είμαστε ακόμα!!!! Με το καλό να ξεκινήσεις την προσπάθεια σου και να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

 

Synik Τι έγινε κορίτσι μου; Βγήκε η εξέταση; Όλα καλά;

 

 

Πω πω κορίτσια μερικές φορές απο το κατεβατό που γράφω νιώθω ότι γράφω έκθεση στο σχολείο!!! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλή επιτυχια σε όλες σας! Να έχετε αισιοδοξία κ όλες θα γινεται μανουλες! Σας ευχομαι τα καλυτερα απο καρδιας! Οταν σας διαβαζω θυμάμαι τα δικα μου...τωρα πλέον μου φαινονται τοοοοσο μακρινα. Απιστευτο πως ο ανθρωπος ξεχνα τα δυσκολα. Σας φιλώ γλυκά!

 

Μομεντάκι εχεις όλη μου την θετική ενέργεια!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ...

το αιμα σταματησε Δοξα τον Θεο!!

και η τριτη χοριακη ειναι 669 η προηγουμενη πριν 3 μερες ηταν 209... νομιζω ολα καλα...περιμενω με αγωνια τον πρωτο υπερυχο την Πεμπτη..

φιλια σε ολες να ειστε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλή επιτυχια σε όλες σας! Να έχετε αισιοδοξία κ όλες θα γινεται μανουλες! Σας ευχομαι τα καλυτερα απο καρδιας! Οταν σας διαβαζω θυμάμαι τα δικα μου...τωρα πλέον μου φαινονται τοοοοσο μακρινα. Απιστευτο πως ο ανθρωπος ξεχνα τα δυσκολα. Σας φιλώ γλυκά!

 

Μομεντάκι εχεις όλη μου την θετική ενέργεια!

 

Σε ευχαριστώ πολύ blublu μου...Ειδικά ότι προέρχεται από διδυμάκια η θετική ενέργεια με κάνει να λιώνω!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καμιά φορά μου φαίνεται απίθανο να φτάσω σε τέτοιο επίπεδο...να πάνε όλα δηλαδή καλά και να ξεχάσω τα άσχημα....Αλλά είμαι ανοικτή να το ζήσω άμα θέλει να ρθει!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ...

το αιμα σταματησε Δοξα τον Θεο!!

και η τριτη χοριακη ειναι 669 η προηγουμενη πριν 3 μερες ηταν 209... νομιζω ολα καλα...περιμενω με αγωνια τον πρωτο υπερυχο την Πεμπτη..

φιλια σε ολες να ειστε καλα!!

 

Μπράβο!!! Πολύ καλά τα νέα σου synik μου!!! Αδικα ανησυχούσες!!! Αντε με το καλό...σε λιγότερο από μια βδομάδα θα έχεις τον πρώτο σου υπερήχο! Με το καλό!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου ευχαριστω ειστε πολυ γλυκιεσ.ΧΑΣΙΜΟΤΟ ουτε εγω ηξερα τι ειναι οτν μου το ειπε ο γιατροσ τον κοιτουσα σα χαζη.Στισ εξετασεισ που εκανα ειδαμε οτι η TSH ηταν 4.53 στο οριο και η τ3 και τ4 στα υψη.Αυτο σημαινει με απλα λογια οτι ο οργανισμος μου μαλωνει με τον ιδιο τον οργανισμο μου.Ειναι ο θυροειδησ που θελει να μεινει σε ενα σημειο αλλα δεν τον αφηνω.Αυτο ισωσ επιρεαζει και το σπερμα δηλ να το διοχνω.

και ειμαι φιλοξενη κοπελα χαχα.Ξεκινησα πριν ενα μηνα χαπια και ευτηχωσ κατεβηκε ευχομαι να πανε ολα καλα.Τελικα ρε κοριτσια ποσα ανακαλυπτουμε εμεισ οι γυναικες.

 

Πτυχίο γυναικολογίας και γενικών ιατρικών γνώσεων θα έχουμε μέχρι να τελειώσουμε τις προσπάθειες μας!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Magpie μου χαίρομαι που εμφανίστηκες...Λογικά είναι τα νεύρα..και φυσικά να πας στο γιατρό να μιλήσετε τώρα που τα νιώθεις και όλα έντονα για να του ζητήσεις ξεκάθαρες απαντήσεις για να νιώσεις κι εσύ καλύτερα..Είμαι σίγουρη πως μια συζήτηση μαζί του θα σε ηρεμήσει...Ελπίζω τουλάχιστον!!! Μακάρι να ήτανε εδώ το τέλος όλων αυτών και η αρχή για τα όμορφα...αλλά πάει αυτό τώρα! Τελείωσε! Και πρέπει να πάμε παρακάτω...Αχ είναι τόσο δύσκολο τέτοιες στιγμές αλλά πρέπει γιατί το θέλουμε...τι να πω...Είμαστε εδώ...μην το ξεχνάς! Οσο γι αυτό που είπες στη ζουζού μας το ίδιο ισχύει και για μένα...δεν έχω καμιά κοπέλα στο φιλικό μου κύκλο που να αντιμετωπίζει τέτοια θέματα οπότε μιλάω γι αυτό στον αντρούλη μου και σε σας...

 

Μαριρενάκι μου καλήμέρα και σε σένα! Πώς είσαι; Τελικά έμεινες μονάχα εσύ για την εξετασούλα! :P ΕΝτομεταξύ πρόσεξες πως όλες γράφουμε κατεβατό;χαχαχαχαχα Τουλάχιστον αυτές οι "εκθεσούλες" όπως τις είπες χαχαχαχα δεν βαθμολογούνται!!!!:P

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...