Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

συγχαρητηρια leon με το καλο σου ευχομαι τελειομηνη εγκυμοσυνη.....

 

στις αποτυχημενες οντως δεν ειχα καμια ενοχληση magpie....αλλα πολλες κοπελες χωρις κανενα συμπτωμα ειχαν θετικες χοριακες....

και εγω παραξενευτηκα που μου ειπε ο γιατρος σε 11 μερες χοριακη....τα εμβρυακια μου ειναι 3 ημερων ..πολυ νωρις δεν ειναι στις 11?

εσυ στις ποσες μερες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

synik μου εμένα μου ειπαν 13-14η μέρα αλλά νομίζω τα δικά μου ήταν 2 ημερών???(δεν είμαι ακριβώς σίγουρη)

 

leon μου έχεις απόλυτο δίκιο και καλά κάνεις και τα λες μπας και τα χωρέσουμε στο κεφάλι μας... αλλά εγώ (φύση απαισόδοξος, καχύποπτος και ανυπόμονος τύπος) ψάχνω τα πάντα, τα αμφισβητω και τα μηδενίζω εννίοτε!!!

αλλα εσυ να τα λες να τα ακουμε!!! χρειάζεται!!!:D

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκλαιγα στην προηγούμενη αλλά όπως κατάλαβα τα κλάμματα δεν βοηθάνε... όποτε σε επισκέπτεται ο κακός εαυτός να λες ότι είναι να γίνει θα γινει... εγώ κάνω ότι καλύτερο μπορώ και θα πάρω το μωράκι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις απολυτο δικιο magpie μετα που το συζητησαμε το εψαξα και εγω και ειναι η δωδεκατη μερα....

ο γιατρος μετα την εμβρυομεταφορα μου ειπε σε 11 μερες χοριακη αλλα οι συντονιστριες μετα που μου δωσαν ενα χαρτι με οδηγιες ..εγραφε πανω ημερα χοριακης 20/06 ..μαλλον γιατι 19 ειναι κυριακη...γιατι το οτι ο γιατρος μου ειπε σε 11 μερες το θυμαμαι καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

 

Σήμερα δεν με θέλει το ίντερνετ!!!! Μια ώρα γράφω και μόλις πήγα να το δώσω με πέταξε έξω!!!!

 

Ινόπη μου λυπήθηκα με την εξέλιξη που είχαν τα πράγματα. Μπήκα περιμένωντας να ακούσω άλλα και βρέθηκα μπροστά σε εκπλήξεις. Όμως όλα μεσα στην ζωη είναι και εμεις το ξέρουμε καλύτερα απο τον καθένα. Θα ήθελα να μπορούσα να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα όμως ξέρουμε ότι αυτές τις στιγμές δεν υπάρχουν λόγια. Όμως να ξέρεις ότι αυτό που έχει σημασία είναι να είσαι εσύ καλά και υγειής και μετά όλα τα άλλα θα γίνουν. Όλα τα πράγματα γίνονται για κάποιον σκοπό. Στις δικές μας τις περιπτώσεις δεν τον έχω βρει ακόμα βέβαια αλλά το ψάχνω! Να ξέρεις όμως ότι εμείς θα είμαστε εδώ για ότι μας χρειαστείς. Και μπορείς να μας λες ότι σε απασχολη. Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη απο κανέναν γιατι αυτό είναι κάτι που δεν είναι στο χέρι σου, αυτό είναι στο χέρι του ΘΕΟΥ. Θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο που θα πας στον γιατρό. Μακάρι να είναι όλα καλά αλλά αυτή την στιγμή σημασία έχεις ΕΣΥ! :) μην το ξεχάσεις αυτό. Και ρώτησε τον ότι σου περνάει απο το μυαλο. Ακόμα και το πιο χαζό πράγμα.

 

Μάγκι μου κοντεύουν οι μέρες τώρα θα αρχίσεις να μετράς αναποδα! Όλα καλά θα πάνε και σταμάτα να ψάχνεις συμπτώματα είναι όλα απο τα χάπια!!! Πιο πολύ θα αγχώνεσαι παρά καλό θα κάνεις! :) Να βγαίνεις καμία βολτούλα να μην κάθεσαι μέσα :)

 

Synik καλά αποτελέσματα στην προσπάθεια σου να έχεις.

 

Leon74 συγχαρητήρια. Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη.

 

Μόμεντ μου τι κάνεις πως είσαι;

 

Εγώ κορίτσια νιώθω πολύ κουρασμένη και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου!!! Αυτή η βδομάδα είναι πολύ γεμάτη απο την αρχή της !!! Είχαμε κάθε μέρα πρόβα με το χορευτικό για την εκδήλωση που είχαμε χτες και χίλια δύο πράγματα να ετοιμάσουμε! Πάλι καλά όμως όλα πήγαν καλά στο τέλος αν εξαιρέσουμε ότι μου λύθηκε η φούστα και παραλίγο να την χάσω πάνω στον χορό!!!!! :) κατα τα άλλα δώσαμε ρεσιτάλ!! Όμως νιώθω σαν να με έχει πατήσει τρένο σήμερα :) Και αύριο το απόγευμα θα φύγουμε για Γύθειο με τον άντρα μου γιατί παντρέυεται μια φίλη μας και θα γυρίσουμε την Κυριακή!! Κορίτσια με βλέπω να πηγαίνω στον γάμο με μαύρους κύκλους και σπορτέξ!!!! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πάντα διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν γράφω πολύ συχνά. Τώρα διάβασα την ιστορία της Ινόπης και ανατρίχιασα γιατί είναι σαν να ζούσα την δική μου ιστορία πριν 5 χρόνια. Μετα απο εξωσωματική είχα θετική χοριακή. Είχαμε πάει στο γιατρό να δεί τον σάκο και μετά απο 2 μέρες έγινε το ίδιο ακριβώς με αυτό που σας αφηγήθηκε η Ινόπη.

Ινόπη καταλαβαίνω πόσο πονάς. Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό. Θέλω να σου πώ να μην χάνεις την πίστη σου στο θέο και να περιμένεις να γίνει το θαύμα και σε εσένα. Εγω την ίδια ακριβώς μέρα τον επόμενο χρόνο κρατούσα στην αγκαλιά μου τον πρίγκιπά μου και εκλαιγα από χαρά.

Τώρα προσπαθώ και εγώ με φυσικό κύκλο και παρακαλάω τον θεό να κάνει πάλι το θαύμα του.

Ευχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία και κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα....

 

Εμεινα σοκαρισμένη με αυτά που διάβασα ινοπάκι μου:-( Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω...Καλά έκανες και μας τα είπες...δεν κρατάμε μέσα μας τέτοια πράγματα ινοπάκι μου...Αν είναι δυνατόν! Και προς Θεού σταμάτα να απολογείσαι...δεν έκανες τίποτα εσύ ούτε ήθελες να στενοχωρέσεις κανένα...Αντιθέτως, σε αυτή τη στιγμή η δική σου ψυχολογία είναι που προέχει και να είσαι καλά με τον αντρούλη σου...Ειλικρινά στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η αυριανή επίσκεψη σου στο γιατρό να μας επιφυλάσσει απρόσμενα θετικά νέα...δυστυχώς το χω μέχρι τελικής πτώσεως να ελπίζω...Μια προσευχούλα και από μένα...

 

Magpie μου προχωράνε οι μερούλες...Σε λιγότερο από μια βδομάδα θα κάνεις χοριακούλα και ξέρουμε όλες πολύ καλά πως αυτές οι μέρες είναι οι δυσκολότερες...Αντε πήγαινε καμιά βολτούλα...χαλάρωσε...κάλεσε για επίσκεψη φίλους που σε κάνουνε να νιώθεις καλά...και σιγά σιγά θα περάσουνε και αυτές οι μερούλες...Όσο για συμπτώματα δεν υπάρχουνε...το ξέρουμε όλες πολύ καλά αλλά όλες μας ψάχνουμε άμα έρθει αυτή η στιγμή...Ε από κάπου πρέπει να κρατηθούμε δεν είναι; Μακάρι να υπήρχε ένα γκατζετάκι που να βλέπαμε ανά πάσα στιγμή τι συμβαίνει μέσα μας...τώρα γραπώθηκε το εμβρυάκι, τώρα είναι εκεί κλπ κλπ!!! Τόσα πράγματα έκανε η ιατρική, τόσα πράγματα ανακαλύφθηκαν στην τεχνολογία αυτό γιατί αργεί ακόμη; Ε ;:?:

 

Μαριρενάκι μου τι παράσταση είχες; Είσαι χορευταρού δηλαδή; Καλά να περάσεις στο γάμο που έχεις να πας και ...καλές αντοχές! Με την πρώτη ευκαιρία να ξεκουραστείς λιγάκι...!!!

 

Να καλωσορίσω στην παρέα μας τη synik...Εμείς τα ξαναείπαμε δεν είναι; Οπως και να χει πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι...Η Δευτέρα να σου φέρει όμορφα αποτελέσματα που να είναι το γούρι για μια όμορφη βδομάδα!!!

 

Leon μου συγχαρητήρια...Τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

 

Ραφα σου εύχομαι σύντομα να καταφέρεις να "τσακώσεις" και το δεύτερο θαυματάκι που τόσο πολύ επιθυμείς!

 

Εγώ κορίτσια είμαι καλά...Μετά από 21 μέρες σταμάτησε και η ακατανόμαστη...κι ελπίζω να ομαλοποιηθεί λιγάκι ο κύκλος μου...Λόγω αυτων των ανατροπών δεν ξέρω πότε θα είναι η επόμενη προσπάθεια...για τέλη καλοκαιριού λέγαμε αλλά δεν ξέρω αν θα είναι εφικτό αυτό...Όπως και να χει προσπαθώ να είμαι όσο καλύτερα ψυχολογικά γίνεται...και άρχισα σιγά σιγά να είμαι καλύτερα...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου! :)

 

Τί κάνετε; Που χαθήκατε όλες; Εγώ γύρισα πριν λίγο και μπήκα να δω τι κάνετε αλλά βλέπω λείπετε όλες!!!!!!!!!!!!! Εύχομαι να έχετε περάσει ένα ωραίο σαββατοκύριακο και σας περιμένω απο αύριο!!! Φιλιά σε όλες σας! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Marirenaki μου τι κανεις?μπηκα και εγω να δω κανενα νεο απο τα κοριτσια αλλα τιποτα!!!!!

Εγω προσπαθω να μαζεψω τα κομματια μου!!!!! καθε φορα που παω στην τουαλετα βαζω τα κλαμματα ειναι πολυ δυσκολο η φυσικη αποβολη χωρις φαρμακα και χειρουργια διοτι θα περασουν πολλες μερες μεχρι να καθαρησω και να ηρεμησω,οπως και να το δεις χαλια ειναι.

Ανησυχω λιγακι διοτι το αιμα ειναι πολυ λιγο σε σχεση με αυτα που μου ειχε πει ο γιατρος μου!!!!αυριο ομως θα των παρω τηλ να δουμε αν ειναι φυσιολογικο φοβαμαι μηπως δεν εχει γινει ακομα η αποβολη!!!!!!

Σκεφτομαι να κανω υστεροσκοπηση πριν την επομενη εξωσωματικη να δω μηπως συμβαινει κατι και γι αυτο εχασα το μωρακι μου!!!!ειμαι τοσο μπερδεμενη και απο την αλλη τοσο ανυπομονη για την επομενη φορα και απο την αλλη σκεφτομαι μην μου ξανα τυχη!!!!εχω ακομα 5 εμβρυακια στην καταψυξη φοβαμαι ομως στο ξεπαγωμα ποσα θα μου μεινουν διοτι δεν θελω να παρω ορμονες λογο της υπερδιεργεσεις που ειχα παθει!!!τι να πω δεν ξερω τι να πρωτο σκεφτω!!!!!

Εσυ πρωτα ο θεος για ποτε λες να ξανα αρχησεις?????φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ινοπι μπορω να φανταστω ποσο δυσκολο ειναι ολο αυτο που περνας......

 

κοριτσια εγω ηταν προγραμματισμενο να κανω χοριακη σημερα..αλλα την παρασκευη το μεσημερι ειχα αιμα...μολις το ειδα κοκαλωσα.....δεν μπορω να σας περιγραψω πως ημουν..γιατι και η πρωτη μου εξωσωματικη ειχε αποτυχει με τον ιδιο τροπο...με περιοδο την 9η μερα εμβρυομεταφορας.....πηρα τον γιατρο τηλεφωνο ο οποιος μου ειπε να παω για χοριακη το σαββατο για να μας φυγει το αγχος....μεχρι τοι βραδυ το αιμα ειχε σταματησει...και η μετρηση εδειξε 90 μοναδες την 10 μερα .....καλα δεν ειναι????

μετα απο 8 χρονια ακαρπων προσπαθειων μου φαινεται σαν ψεμα ...δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα.....

απο συμπτωματα κοριτσια σχεδον τιποτα....πολυ λιγους πονους περιοδου και πολυ λιγο πρησμενο στηθος....

ευχομαι ολοψυχα σε ολα τα κοριτσια να εχουν καλα νεα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ινοπι μπορω να φανταστω ποσο δυσκολο ειναι ολο αυτο που περνας......

 

κοριτσια εγω ηταν προγραμματισμενο να κανω χοριακη σημερα..αλλα την παρασκευη το μεσημερι ειχα αιμα...μολις το ειδα κοκαλωσα.....δεν μπορω να σας περιγραψω πως ημουν..γιατι και η πρωτη μου εξωσωματικη ειχε αποτυχει με τον ιδιο τροπο...με περιοδο την 9η μερα εμβρυομεταφορας.....πηρα τον γιατρο τηλεφωνο ο οποιος μου ειπε να παω για χοριακη το σαββατο για να μας φυγει το αγχος....μεχρι τοι βραδυ το αιμα ειχε σταματησει...και η μετρηση εδειξε 90 μοναδες την 10 μερα .....καλα δεν ειναι????

μετα απο 8 χρονια ακαρπων προσπαθειων μου φαινεται σαν ψεμα ...δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα.....

απο συμπτωματα κοριτσια σχεδον τιποτα....πολυ λιγους πονους περιοδου και πολυ λιγο πρησμενο στηθος....

ευχομαι ολοψυχα σε ολα τα κοριτσια να εχουν καλα νεα...

 

synik νομιζω πως εναι μια χαρα, εμενα η χοριακη 12η μερα ηταν περιπου 130 αν θυμαμαι καλα...αρα...καλη υπομονη μεχρι την επομενη χοριακη αν κ νομιζω πως η ωρα να πανηγυρισεις ηρθε!!!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ινοπι μπορω να φανταστω ποσο δυσκολο ειναι ολο αυτο που περνας......

 

κοριτσια εγω ηταν προγραμματισμενο να κανω χοριακη σημερα..αλλα την παρασκευη το μεσημερι ειχα αιμα...μολις το ειδα κοκαλωσα.....δεν μπορω να σας περιγραψω πως ημουν..γιατι και η πρωτη μου εξωσωματικη ειχε αποτυχει με τον ιδιο τροπο...με περιοδο την 9η μερα εμβρυομεταφορας.....πηρα τον γιατρο τηλεφωνο ο οποιος μου ειπε να παω για χοριακη το σαββατο για να μας φυγει το αγχος....μεχρι τοι βραδυ το αιμα ειχε σταματησει...και η μετρηση εδειξε 90 μοναδες την 10 μερα .....καλα δεν ειναι????

μετα απο 8 χρονια ακαρπων προσπαθειων μου φαινεται σαν ψεμα ...δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα.....

απο συμπτωματα κοριτσια σχεδον τιποτα....πολυ λιγους πονους περιοδου και πολυ λιγο πρησμενο στηθος....

ευχομαι ολοψυχα σε ολα τα κοριτσια να εχουν καλα νεα...

 

Μπραβο!!! Ευχομαι ενα τελειο αποτελεσμα και σημερα!!! Το αιμα ηταν απο την εμφυτευση?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια..

 

ναι τελικα το αιμα ηταν απο την εμφυτευση...σημερα πηρα και τα αποτελεσματα της δευτερης χοριακης (μετα 2 μερες) και απο 90 πηγε 209 νομιζω προχωραει καλα...

φιλια σε ολες..

Link to comment
Share on other sites

Synik μου τι ωραία νέα είναι αυτά! Συγχαρητήριαααααααααααα!!!!:D

Μια μανούλα στην παρέα μας!!! Μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!:D Ολα καλά να πάνε σου εύχομαι και φυσικά πολύ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!:D Όταν πας στο γιατρό και ακούσεις και καρδούλα θα σου ανοίξουμε σαμπάνια! Ναι;:D

 

Magpie μου πώς είσαι; Πού χάθηκες;

 

Μαριρενάκι γεια σου και σένα...κι εγώ μπήκα μέσα στο σαβκο αλλά ήτανε η απόλυτη ησυχία οπότε βγήκα όπως μπήκα...Πώς είσαι;

 

Ινοπάκι μου αχ μόνο να φανταστώ μπορώ για τό πόσο δύσκολη είναι αυτή η φάση αλλά είναι ωραίο που σε ακούω να θες να ξαναπροσπαθήσεις! Ετσι! Δεν τα βάζουμε κάτω! Εχεις 5 παγωτάκια απ ότι διάβασα οπότε καλό είναι να τους δώσεις μια ευκαιρία...Συμβουλή μου να ξεπαγώσετε και τα 5 πια και να κάνεις εμβρυομεταφορά σε όσα αντέξουνε...και αν αντέξουνε και τα 5 γιατί να μην τολμήσετε να τα αφήσετε να γίνουνε βλαστοκύστες;:rolleyes: Η είναι ήδη βλαστοκύστες;:rolleyes:

 

Φιλάκια σε όλες!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Synik μου τι ωραία νέα είναι αυτά! Συγχαρητήριαααααααααααα!!!!:D

Μια μανούλα στην παρέα μας!!! Μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!:D Ολα καλά να πάνε σου εύχομαι και φυσικά πολύ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!:D Όταν πας στο γιατρό και ακούσεις και καρδούλα θα σου ανοίξουμε σαμπάνια! Ναι;:D

 

Magpie μου πώς είσαι; Πού χάθηκες;

 

Μαριρενάκι γεια σου και σένα...κι εγώ μπήκα μέσα στο σαβκο αλλά ήτανε η απόλυτη ησυχία οπότε βγήκα όπως μπήκα...Πώς είσαι;

 

Ινοπάκι μου αχ μόνο να φανταστώ μπορώ για τό πόσο δύσκολη είναι αυτή η φάση αλλά είναι ωραίο που σε ακούω να θες να ξαναπροσπαθήσεις! Ετσι! Δεν τα βάζουμε κάτω! Εχεις 5 παγωτάκια απ ότι διάβασα οπότε καλό είναι να τους δώσεις μια ευκαιρία...Συμβουλή μου να ξεπαγώσετε και τα 5 πια και να κάνεις εμβρυομεταφορά σε όσα αντέξουνε...και αν αντέξουνε και τα 5 γιατί να μην τολμήσετε να τα αφήσετε να γίνουνε βλαστοκύστες;:rolleyes: Η είναι ήδη βλαστοκύστες;:rolleyes:

 

Φιλάκια σε όλες!

Momentaki μου γεια σου χαθηκες τελειως σε εψαχνα το σαββατοκυριακο να μου δωσεις καμια συμβουλη μπας και ξεμπερδευτω!!!!!

Το θεμα μου ειναι θα με βαλει για εξωσωματικη με 5 εμβρυα η θα πρεπει να μαζεψουμε και αλλα????εχω αγχωθη πολυ και εχω φοβηθη!!!!!!μακαρι να πανε ολλα καλα και να μην χρειαστη να παρω ορμονες λογο της υπερδιεργεσης που ειχα παθει!!!!ψαχνω για ενα κεντρο στη θεσσαλονικη που κανουν εξωσωματικη με μια ενεση αλλα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι μαλλον μια απο τα ιδια ειναι απλα δεν ταλαιπορεισε τοσο πολυ στα τσιμπηματα!!!!τι να πω δεν ξερω θα παω σε λιγο στο γιατρο μου γιατι μαλλον που η αποβολη δεν εχει γινει ακομα και μαλλον θα πρεπει να πιω χαπια!!!!!τελικα τι ειναι πρωτημοτερο να κανεις αποξεση η να περνας μια ολοκληρη ταλαιπορεια???? και ψυχικα γινεσε ρακος οσο περνανε οι μερες!!!!!!

Εσυ κοριτσακι μου για ποτε το βλεπεις να ξεκινας???

Link to comment
Share on other sites

Momentaki μου γεια σου χαθηκες τελειως σε εψαχνα το σαββατοκυριακο να μου δωσεις καμια συμβουλη μπας και ξεμπερδευτω!!!!!

Το θεμα μου ειναι θα με βαλει για εξωσωματικη με 5 εμβρυα η θα πρεπει να μαζεψουμε και αλλα????εχω αγχωθη πολυ και εχω φοβηθη!!!!!!μακαρι να πανε ολλα καλα και να μην χρειαστη να παρω ορμονες λογο της υπερδιεργεσης που ειχα παθει!!!!ψαχνω για ενα κεντρο στη θεσσαλονικη που κανουν εξωσωματικη με μια ενεση αλλα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι μαλλον μια απο τα ιδια ειναι απλα δεν ταλαιπορεισε τοσο πολυ στα τσιμπηματα!!!!τι να πω δεν ξερω θα παω σε λιγο στο γιατρο μου γιατι μαλλον που η αποβολη δεν εχει γινει ακομα και μαλλον θα πρεπει να πιω χαπια!!!!!τελικα τι ειναι πρωτημοτερο να κανεις αποξεση η να περνας μια ολοκληρη ταλαιπορεια???? και ψυχικα γινεσε ρακος οσο περνανε οι μερες!!!!!!

Εσυ κοριτσακι μου για ποτε το βλεπεις να ξεκινας???

 

Αχ βρε ινοπάκι μου...Τελικά τι είναι το καλύτερο; Πιστεύω απάντηση δεν υπάρχει απλά ό,τι είναι να γίνει να είναι τολιγότερο ανώδυνο για σένα! Θα περιμένουμε νέα σου από το γιατρό εντάξει;

 

Οσο για το θέμα της εξωσωματικής...τα 5 είναι υπέραρκετα για ξεπάγωμα...Φυσικά εξαρτάται και από τις δυνατότητες τους κάτι που θα στο εξηγήσει και ο εμβρυολόγος...Όπως και να χει, τα 5 που έχεις θα χρησιμοποιήσεις...Το μόνο που μπορείς να κάνεις μαζί είναι (αν θέλεις να έχεις περισσότερα) να πάρεις και ένα από φυσικό κύκλο...και ίσως έτσι γίνουνε 6...Αυτή η ιδέα πώς σου φαίνεται; Αλλά όπως και να χει είναι υπεραρκετά τα 5...Εγώ είχα 6 και όλα είχανε ξεπαγώσει μια χαρά..(μετά τα χάσαμε στις βλαστοκύστες)...Επίσης τόσες κοπέλες ακούσαμε που είχανε 2 και ξεπαγώσανε και βάλανε 2 κλπ...οπότε γιατί σε αγχώνει το 5; Μια χαρούλα θα πάνε τα πράγματα θα το δεις! Εχεις καλό απόθεμα και αξίζει να ξαναπροσπαθήσεις με τα παγωτάκια σου!!!

 

Όσο για την υπερδιέγερση μην ανησυχείς...Αφού το παθες μια φορά λογικό είναι την επόμενη φορά να σε ελέγχουνε καλύτερα για να μην το ξαναπάθεις...Αυτό με την μία ένεση δεν μου ακούγεται πολύ καλό νοουμένου πως έτσι δεν θα μπορούνε να αυξομειώσουνε τη δόση ανάλογα με τα δεδομένα...χμ...δεν είναι; Αλλά όπως και να χει, γιατί σκεφτόμαστε παραγωγή από την αρχή νέων ωαρίων ε; Εχεις παγωτάκιαααααα! και αυτά να σκέφτεσαι για την επόμενη σου προσπάθεια!:D

 

Όσο για μένα δεν ξέρω ινοπάκι μου πότε θα ξεκινήσω λόγω κύστης πάλι που έχω...και δεν ξέρω πότε θα είναι έτοιμος πια ο οργανισμός...Ελεγα μέσα στον Αύγουστο αλλά τώρα ίσως με πάρει Σεπτέμβρη, Οκτώβρη...δεν ξέρω...

 

Θα περιμένουμε νέα σου από το γιατρό...ουφ...ελπίζω να μην σε περιμένει περισσότερη ταλαιπωρία!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

 

Ινόπη μου μέχρι την τελευταία στιγμή έλπιζα τα πράγματα να αλλάξουνε. Όμως βλέπω ότι εσύ είσαι καλύτερα και πιο αποφασισμένη απο την άλλη φορά. Είναι σημαντικό αυτό γιατί σκέφτεσαι την υγεία σου. Εξάλλου τα παγωτάκια σου όπως λέει και η μόμεντ περιμένουν. Εγώ δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί να ξαναμπεις στην διαδικασία να πάρεις ορμόνες. Εγώ είχα 4 την τελευταία φορά και βάλαμε τα 2 που προχωρήσανε καλα. Εσύ με 5 μια χαρά νομίζω ότι είναι. Μην αγχώνεσαι απο τώρα για αυτό. Σου είπε ο γιατρός σου πότε μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις; Εμεις δεν βλέπω πριν τον Σεπτέμβρη γιατί πρέπει να περάσουν οι 3 μήνες που μου έχει απαγορεύση ο γιατρός μου. Μπορείς να κάνεις αποβολή και με χάπι; Νόμιζα ότι μόνο η απόξεση γινότανε :roll:

 

Synik συγχαρητήρια όλα καλά να σου πάνε απο δω και πέρα. :)

 

Μάγκι που είσαι; Όλα καλά; Που χάθηκες; Ελπίζω να είναι όλα καλα και να μην μπορείς να μπεις να μας πεις τα νέα σου. :)

 

Μόμεντ μου καλά είμαι και εγώ προσπαθώ να ξεκουραστώ!!! :) Γελάω γιατί είδα ότι όλες μπήκαμε το σκ και καμία δεν άφησε το στίγμα της!!!! :) Βλέπω ότι εμεις μάλλον θα ξεκινήσουμε μαζί τελικά. Θα ξεκινήσεις με ορμόνες απο την αρχή και εσύ;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχτες στο γιατρο τελικα ο σακος υπαρχη και ειναι γεματος αιμα!!!!!δεν κουνησε απο την θεση του!!!!!!μου ειπε να κανουμε μια προσπαθεια με το χαπι μηπως και γλιτωσουμε το χειρουρειο αλλα δεν το βλεπω!!!!!!!!πηρα τα πρωτα 2 στις 9 αλλα ακομα τιποτα βεβαια μου το ειπε ο γιατρος μου γιατι με ρωτησε αν εχω της εξετασεις απο την προιγουμενη αποξεση!!!!αρα και αυτος δεν εχει πολλες ελπιδες με αυτο το χαπι!!!!

Τι να πω το μονο που θελω ειναι να τελειωνουμε με αυτο το θεμα γιατι καθε μερα εχω πονους, το στηθος πρησμενο και το αιμα δεν σταματα δεν το αντεχω αλλο!!!!!

Αυτο που με κανει να σκεφτομαι θετικα ειναι οτι και το αντρακι μου θελει να ξανα προσπαθησουμε Οκτωμβριο με Νοεμβριο πραγμα που και εγω εκει το υπολογιζα!!!!!!

μακαρι κοριτσακια μου να ειναι οπως τα λετε και να μου φτανουν τα παγωτακια μου, εχει φοβηθη το ματι μου πλεων με οσα μου εχουν συμβει τον τελευταιο ενα χρονο!!!!!

Μomentaki μου τι σου ειπε ο γιατρος τελικα με αυτη την κυστη ετσι θα ειναι γιατι κανει την εμφανηση της τοσο συχνα???

Απο οτι βλεπω κοντα θα ειναι οι προσπαθειες μας κοριτσια!!!!!αυτη η ιδεα μου αρεσει παρα πολυ!!!!!!!!!!φιλλακια πολλα σε ολλες!!!!!!!

Magpie μου τι κανεις που χαθηκες??????αυριο αν θυμαμαι ειναι η μεγαλη μερα!!!!!!!ευχομαι μια μεγαλη μεγαλη χοριακη!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...