Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Ινοπάκι μου ελπίζω να πήγανε όλα καλά και τώρα να ξαπλώνεις σπιτάκι σου...χαμογελαστήήήή...με τα εμβρυάκια σου στην κοιλίτσα σου!!!:D Έλπίζω να καταφέρεις να μας πεις νέα σου σύντομα...

Οι σκέψεις μας μαζί σου!!!! και όόόόλη μας η θετική ενέργεια!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μagpie μου όπως τα λες...Ναι μεν περνάει ο καιρός και το μυαλό μου ξεχνιέται με κάτι άλλο εντούτοις το "κενό" παραμένει και κατά βάθος η ψυχούλα μου κάτι άλλο ζητά! Ελπίζω να το καταφέρουμε σύντομα...κι εγώ...κι εσύ...και το μαριρενάκι μας...και το ινοπάκι...και η κάθε κοπέλα που το προσπαθεί!!!

 

Μαριρενάκι μου τελικά έπεσε η χοριακή και η φύση πήρε τελικά το δρόμο της...Αντε να περάσει λιγάκι ο καιρός και θα ξαναπροσπαθήσετε! Αλήθεια, απ την αρχή θα είναι η προσπάθεια δεν είναι; Δεν έχετε άλλα παγωτάκια αν θυμάμαι καλά; Η τα σύγχισα πάλι;:rolleyes:

 

Το λοιπόν..τις βιταμίνες θα τις αρχίσουμε από βδομάδας...Σας γράφω τα ονόματα τους:

Gestosan...μέσα έχει riboflavin, φολικό, βιταμίνη β2, β6, β1, σίδηρο, ινοσιτόλη και ιώδιο...Μια κάψουλα ημερησίως είναι η δόση...

Αυτό είναι για μας τις κορασίδες!:P

 

Wellman conception...with zinc (το οποίο λέει βοηθάει στην ποιότητα του σπέρματος),καρνιτίνη (συγκεκριμένα λέει L-carnitine και L-Arginine τα οποία διευκρινίζει πως παίζουνε σημαντικό ρόλο στην ποιότητα του σπέρματος και τη δυνατότητα του να γονιμοποιήσει) βιταμίνη β6,β12 και μαγνήσιο...and selenium το οποίο λέει είναι απαραίτητα στη μορφολογία και κινητικότητα του σπέρματος...

Οι βιταμίνεςA, C,E και το selenium (δεν ξέρω πώς λέγεται στα ελληνικά) είναι σημαντικά αντιοξειδωτικά λέει τα οποία βοηθάνε λέει στην ποιότητα του σπέρματος.

Επίσης πήρε και VitaminE της Lanes.

Από αυτά ο μομέντος θα παίρνει από ένα το πρωί!

 

Επίσης οταν με το καλό θα ξεκινήσουμε προσπάθεια μας έδωσε ένα άλλο σκευασμα το οποιό λέγετε PROFERT...το οποίο γράφει πάνω πως ενδείκνυται για περιπτώσεις ολιγοσπερμίας, ασθενοσπερμίας και ολιγοασθενοσπερμίας!

 

Ελπίζω να βοήθησα...και σαφώς ελπίζω να βοηθήσουνε όλα αυτά που παίρνουμε εμάς που προσπαθούμε!:P

 

Moment μου είσαι κατατοπιστηκότατη. Εύχομαι αυτή την φορά να πάνε όλα καλα και αυτές οι βιταμινούλες να σας βοηθήσουνε. :P Και εμεις θα ξεκινήσουμε απο την αρχή αυτη την φορά γιατί μας τελειώσανε τα κατεψυγμένα μας! Δεν ξέρω αν αυτά τα χαπάκια κάνουν και για την δική μας την περίπτωση της αζωοσπερμίας. Λες να γίνει κανένα θαύμα και για μας; :) Μόμεντ εσας πιο είναι ακριβώς το πρόβλημα και κάνετε εξωσωματικη; Αν θες μου λες απλα κάνω κάτι σαν γκάλοπ και θέλω να δω τι γίνεται! Θα το ρωτήσω για τις βιταμίνες να δω μήπως πρέπει εμεις να κάνουμε ένα καινούργιο σπερμοδιάγραμμα μήπως δούμε έστω και ένα! Αλλα εμάς μάλλον είναι εκ γενετής κάτι με τα σωληνάκια! Τι να πω όλα θα τα δούμε. :)

 

Ινοπη μου μάλλον περιμένεις να περάσει το πρώτο τριήμερο και μετά θα μας στείλεις νεάκια σου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά να ξεκουράζεσαι και να τρέφεσαι καλά. :) Τα αυγά βοηθάνε πολύ γιατί έχουν πρωτείνες. Εγώ τα είχα τσακίσει!!! :) Και τις πορτοκαλάδες!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Να με και εγω!!!!!!!!!με 4 μωρακια στη κοιλιτσα μου!!!!!!σημερα μολις γυρισα αλλα ταλαιπωρηθηκα πολυ στο αεροδρομιο με καθηστερηση και ποδαροδρομο πολυ μεχρι της αναχωρησεις.Αυτο με ανγχωσε πολυ και με ανησυχη κατα τα αλλα ομως ολλα καλα σε 14 μερες χοριακα αχ ρε κοριτσια ειμαι τοσο ευτυχησμενη και νιωθω τοσο σιγουρη για το αποτελεσμα που πραγματικα δεν με φοβιζει κατι!!!!!!!σας ευχαριστω πολυ ολλες σας για της ευχουλες σας μολις μπορεσω θα ξανα μπω!!!!φιλακια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

inopaki μπραβο!!!!! 4 ε?????? Σίγουρο το αποτέλεσμα!!!! ξεκουράσου τώρα... θα σου έλεγα να κάνεις θετικές σκέψεις αλλά δεν χρειάζεται! έχεις την τέλεια ψυχολογία (και είναι γνωστό οτι η ψυχολογια είναι βασικότατος παράγοντας επιτυχίας!) Περιμένουμε με αγωνία.... (αν θα είναι τριψήφια η χοριακή ή τετραψήφια):-D:grin::-D

 

moments ευχαριστούμε για τις πληροφορίες... θα ρωτήσω κι εγω το γιατρό μου αν κάνει και για μας... (εμείς δεν έχουμε διαπιστωμένο πρόβλημα, μόνο λίγο χαμηλη κινητικότητα οπότε κάτι καλό θα κάνει)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! ;)

 

Τι ωραία μέρα η σημερινή και ένα περισσότερο που η ΙΝΟΠΗ μας γύρισε σπίτι με τα μωράκια της. Κοπελιά μου όλα καλά θα πάνε να το δεις. Μόνο και μόνο επειδή εσύ η ίδια νιώθεις καλά. Το πιανουν αυτα το μήνυμα ξέρεις. :) 4 μικρούλια :) :) :) :) ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΜΕΡΑ. Γιατι το αξίζεις. Εχεις περάσει πολλά όπως όλες μας και ήρθε η ώρα σου να γίνεις μανούλα. Καλή αρχή για να πέρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες!!!!!!!!!!! :) :) Θέλω να σου βάλω την τυχερή νεραϊδούλα αλλά επειδή έχω ένα θέμα με την διαδικασία θα το αφήσω στην μόμεντ. ΜΟΜΕΝΤ ΑΚΟΥΣ;;;;;;;

Μάγκι μου σήμερα αν θυμάμαι καλά θα πας στον γιατρό σου ε; Θα περιμένουμε νέα σου :)

 

Μόμεντ μου τι κάνεις; Εγώ εδώ το έχω ρίξει στην γενική και δεν έχω καμία όρεξη!!!! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια γειά σας!!!

 

mariren μου όντως πήγα στο γιατρούλη μου σήμερα! Πήγα για έλεγχο και για να βγάλουμε πρόγραμμα! Έκανα υπέρηχο... όλα καθαρά και ενδομήτριο 12!!! Άρα μόλις έρθει η ακατανόμαστη (σε καμιά εβδομάδα νομίζω) ξεκινάω την αγωγή μου μαζί με τα φάρμακα της θρομβοφιλίας... δεν βλέπω την ώρα. Ο γιατρός μου δηλώνει πολύ αισιόδοξος και νομίζω ότι έχω αρχίσει να αισιοδοξώ κι εγώ!!!

 

εσεις τι κάνετε? inopaki ξεκουράζεσαι? moments ξεκινήσατε τα χαπακια σας??

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από μένα!!!

 

Καλέεεεεεεεεεεε!!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά! Έμφανίστηκες ινοπάκι μου και τώρα έχω ένα τεράστιο χαμόγελο ζωγραφισμένο στο πρόσωπο μου με τα νέα σου! Καλωσήρθατε 4 ινοπάκια στην παρέα μας!!! Η ψυχολογία είναί το σημαντικότερο κι έχεις την καλύτερη! Μπράβο κοριτσάκι μου! Αντε με το καλό να περάσουνε οι μέρες να μάθουμε την τιμή της χοριακής!!! Ουφ!!! Δηλαδή πότε θα κάνεις χοριακή; Ουφ!!! Θα ξεφυσάω και θα ξαναξεφυσάω μέχρι να έρθει εκείνη η μέρα...γιατί δεν είμαι καθόλου μα καθόλου ανυπόμονο πλάσμα!:P

 

Α! Ευτυχώς που με θύμισες μαριρενάκι μου! Να και η νεραϊδούλα μας που αυτή τη φορά κουνάει το ραβδάκι της μόνο για σένα!!!:D Είδες τελικά ινοπάκι μου που έφτασε η στιγμή να έχεις τα ινοπάκια στην κοιλίτσα σου; Πριν λίγο καιρό όλο αυτο΄μας φαινότανε σαν όνειρο!!!fairy-cartoon-with-wand.gif

Και τι βλέπω; Θα αρχίσεις κι εσύ σιγά σιγά magpie μου; Αχ τι όμορφο καλοκαίρι που μας περιμένει!!!:D

 

Μαριρενάκι μου σήμερα κάνω κι εγώ γενική! Αν τελείωσες με τη δική σου κόπιασε κι από δω!!!:P

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλησπερα!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για την θετικη ενεργεια που μου δεινετε και τα καλα σας λογια!!!!!!

Πραγματικα με βοηθαει παρα πολυ διοτι οσο περνανε οι μερες αρχιζω και ανγχωνομαι λιγακι για τα αποτελεσματα αχ μακαρι να περασουν γρηγορα οι μερες διοτι μεχρι τωρα μου φανηκανε πολυ!!!!!εχω βαρεθη να καθομαι και να ειμαι ξαπλα αν και ο γιατρος μου ειπε οτι μεχρι και την 5 μερα προσοχη και μετα αν θελω μπορω να βγω και καμια βολτα.Εσυ marirenaki ποσες μερες εισουν ξαπλα και μεσα στο σπιτι?γιατι ρε κοριτσια αν σκεφτω οτι θα ειμαι μεσα 15 μερες μεχρι την β χοριακη θα τρελαθω τελειως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ινοπάκι μου δεν χρειάζεται καλή μου να είσαι ξάπλα 15 μέρες αφού δεν το αντέχεις...Σημαντικό μέρος σε όλη αυτά που κάνουμε παίζει και η ψυχολογία...και σαφώς η ψυχολογία μας δεν είναι και στα καλύτερα της με 15 μέρες ξάπλα!!! Πολλές κοπέλες πάνε και δουλειά μετά από τις πρώτες μέρες στο σπίτι! Δίκιο έχει ο γιατρός σου...οι 5 μέρες είναι αρκετές! Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει μέσα σε αυτό το διάστημα!΄Μετά μπορείς να κινηθείς αλλά πάντοτε χαλάρα, όχι σκυψίματα και βάρη ε!

Αχ! Η δυσκολότερη φάση είναι αυτή...αλλά επίσης μην ξεχνάς και τα δύσκολα που προηγήθηκαν οπότε ακόμη λίγη υπομονούλα έμείνε! Και φυσικά έχεις και εμάς εδώ για παρέα!!!:D

 

Καλημέρα magpie και μαριρενάκι!!!

 

Καλή μας Κυριακή!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

 

Τι κάνετε; Εγώ τώρα χαλαρώνω λίγο και μαθαίνω τα νέα σας! :) Αυτή η αλλαγή στα ρούχα με έχει ξετινάξει!!!! :)

 

Ινόπη μου γλυκιά τα μικρούλια σου είναι ασφαλη μέσα σου :) Εμένα ο γιατρός μου όταν μου τα έδειξε στον υπέρηχο ότι τα βάλαμε μου είπε ότι μόνο για 3 μέρες απο κρεβάτι σε καναπέ και μετά όλα κανονικα -εκτος απο σεξ - :) γιατί κάνει συσπάσεις η μήτρα! και τα βάρη και το σκύψιμο που λέει και η μόμεντ. Εμένα επειδή ο άντρας μου δούλευε νομίζω ότι έκανα την επανάσταση μου την 6 μέρα και με έβγαλε βόλτα γιατί δεν άντεχα άλλο μέσα :) Αλλά τις προηγούμενες μέρες είχα την καρέκλα μου στην βεράντα και έβγαινα και μάζευα λίγο ήλιο. Κάνει πολύ καλό στην ψυχολογία μας :) να βγαίνεις και εσύ να μαζεύεις :) Μετά την 6 μέρα δεν θυμάμαι να έκατσα μέσα ξανά. Βέβαια ο γιατρός μου είχε πει ότι αν δούλευα μπορούσα να πάω μετά την 3 μέρα γιατί το πρώτο που τον ένοιαζε ήταν να είμαι καλά ψυχολογικά!!! Εγώ όμως ειλικρινά τις πρώτες 3 μέρες δεν τις κατάλαβα γιατί είχα την ανηψιά μου που είχε έρθει να με δει και έκανε τον κλόουν οπότε δεν προλάβαινα να σκεφτώ τίποτα άλλο :) Και γενικά φρόντιζα όσο έμενα μέσα αφού μπορούσα να είμαι καθιστεί να έρχονται οι φίλοι για καφέ και πέρναγε η ώρα!

 

Μόμεντ μου έχεις δίκιο είναι υπέροχη μέρα :) Σε λίγο θα αρχίσουμε και τα μπάνια!!!

 

Μάγκι μου άντε με το καλό όλα καλά να σου πάνε και σε λίγες μέρες να ξεκινήσεις και εσύ για να πάρεις τα μικρούλια σου! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι απο μένα!!!

όντως είναι τέλεια μέρα... επιτέλους καλοκαιράκι...

 

inopi μου συμφωνω κι εγώ με τα κορίτσια. ο πρώτες 5 μέρες είναι αυτές που γίνεται η όλη ιστορία (μεγαλώνουν τα εμβρυάκια σου και εμφυτεύονται). Εμένα ο γιατρός μου δεν ήθελε να ξαπλώνω συνέχεια και η αλήθεια είναι ότι την πρώτη φορά (που πέτυχα) δεν ήμουν ξάπλα σχεδον καθόλου ενώ τη δεύτερη φορά (που απέτυχα) ημουν επι 5 μέρες από καναπέ σε κρεβάτι. οπότε νομίζω ότι το να έχεις καλή ψυχολογία είναι το σημαντικότερο (και εννοείται καθόλου βάρη και σκυψίματα -εγώ δεν φόραγα καθόλου τακούνια επίσης)...

 

marirenaki σε καταλαβαίνω με τις αλλαγές των ρούχων... κι εγώ σε αυτή τη φάση είμαι... αλλά πάλι ανεβαίνει η ψυχολογία με το καλοκαιράκι...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η μικρή μας παρεούλα...Με κάνει να ηρεμώ!!! Τελικά μέσα σε όλα αυτά που περνάμε βγήκε και κάτι καλό...Διαβάζοντας σας αυτό σκέφτηκα και ήθελα να το πω...γιατί οτι σκέφτομαι το λέω...δεν μπορώ να σιωπώ!:P

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ τι ωραια ρε κοριτσια εχετε κανει μια πολυ ομορφη παρεουλα σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας χθες ειχα παρεουλα απο το πρωι ως το βραδυ οποτε περασε η μερα ευχαριστα.Και εγω το ιδιο σκεφτομαι οτι οτι ειναι να εχει γινει μεσα στην κοιλιτσα μου πιστευω οτι εγεινε!!!!!!!η ψυχολογια μου ειναι πολυ καλη προς το παρον δεν εντεχω ομως να περιμενω 15 μερες και λεω αν ειναι να κανω χοριακη την Παρασκευη θα ειναι και η 10 μερα πιστευω οτι κατι μπορει να δειξει!!!!την προιγουμενη φορα ειχα κανει την 6 μερα λογο υπερδιεργεσης και ειχε δειξει θετικη!!!!εσεις τι λετε?

Αυτο που νιωθω ειναι τσιμπηματακια εντονα δεξια αριστερα στην κοιλια μου και πολυ πρησμενη λετε να εγεινε το θευμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!το μονο που δεν εχει βγει τοσες μερες απο το μυαλο μου ειναι το περπατημα που ερειξα στο αεροδρομιο την 2 μερα μακαρι να το ηξερα φοβαμαι μην εχει γινει τιποτα και φταιει αυτο.Πιστευω οτι ο καλητερος τροπος μεταφορας ειναι το καραβι σε αυτες της περιπτωσεις λογο οτι δεν κανεις πολλα βηματα.

Βλεπω οτι εχετε υποδεχτη ολλες το καλοκαιρι με την αλλαγη των ρουχων.Ευχομαι φετος να μην μπορω να πηγενω στην θαλασσα,να πρηζονται τα ποδια και να αρχιζω να βλεπω την κοιλιτσα μου να μεγαλωνη να μου το θυμηθητε οτι ειναι 2 τα μικρουλια μου και μαλιστα εχω ενα προαισθημα οτι θα ειναι μια νεραιδουλα και ενας πριγκιπας!!!!!!μπορει να σας ακουγετε τρελο διοτι ειναι πολυ νωρις ακομα για τετοια αλλα στη ζωη μου το προαισθημα μου δεν με εχει βγαλει ποτε μεχρι τωρα λαθος!!!!!καθε πρωι τους μιλαω ο αντρας μου τα εχει παιξει τελειως με κοιταει και αναρωτιεται αν εχω χαζεψη!!!!!

Αντε να περνει μια μια σειρα την βαλαμε την αρχη πιστευω και ελπιζω να ειναι καλο το ποδαρικο που σας εκανα κοριτσια!!!!φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

inopι μου αυτα που γράφεις είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ νεα!!!! Νομίζω τα τσιμπηματάκια είναι ότι καλύτερο!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!

Μακάρι να είναι 2 (ή και 3)!!! Εγώ στην πρώτη προσπαθεια είχα τσιμπηματάκια και ήταν θετική η χοριακή ενώ τη δεύτερη τίποτα!!!!!

Πότε κάνεις χοριακή???

 

momentaki έχεις απόλυτο δίκιο! η παρεούλα είναι ΤΕΛΕΙΑ και δίνει κουράγιο και μοιράζει χαμόγελα!!! ακόμα κι αν εγω προστέθηκα πολύ τελευταία αισθανομαι ότι έχω βρει ανθρώπους που με καταλαβαίνουν και με νοιάζονται!!!!

Link to comment
Share on other sites

ιnopi μπραβο για την τοσο θετικη ψυχολογια σου!!!!!!!!!!

ολα να πανε τελεια κ συντομα να με ρωτας για το 1ο 3μηνο εγκυμοσυνης!!!!! στο ευχομαι απ την καρδια μου !!!!!

αντε κοριτσια να μεινετε ολες εγκυουλες συντομα ετσι ωστε οταν θα ξαναχρειαστω συμπαρασταση να μου γραφετε εσεις ευχουλες....

φιλια σε ολες σας!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ τι ωραια ρε κοριτσια εχετε κανει μια πολυ ομορφη παρεουλα σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας χθες ειχα παρεουλα απο το πρωι ως το βραδυ οποτε περασε η μερα ευχαριστα.Και εγω το ιδιο σκεφτομαι οτι οτι ειναι να εχει γινει μεσα στην κοιλιτσα μου πιστευω οτι εγεινε!!!!!!!η ψυχολογια μου ειναι πολυ καλη προς το παρον δεν εντεχω ομως να περιμενω 15 μερες και λεω αν ειναι να κανω χοριακη την Παρασκευη θα ειναι και η 10 μερα πιστευω οτι κατι μπορει να δειξει!!!!την προιγουμενη φορα ειχα κανει την 6 μερα λογο υπερδιεργεσης και ειχε δειξει θετικη!!!!εσεις τι λετε?

Αυτο που νιωθω ειναι τσιμπηματακια εντονα δεξια αριστερα στην κοιλια μου και πολυ πρησμενη λετε να εγεινε το θευμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!το μονο που δεν εχει βγει τοσες μερες απο το μυαλο μου ειναι το περπατημα που ερειξα στο αεροδρομιο την 2 μερα μακαρι να το ηξερα φοβαμαι μην εχει γινει τιποτα και φταιει αυτο.Πιστευω οτι ο καλητερος τροπος μεταφορας ειναι το καραβι σε αυτες της περιπτωσεις λογο οτι δεν κανεις πολλα βηματα.

Βλεπω οτι εχετε υποδεχτη ολλες το καλοκαιρι με την αλλαγη των ρουχων.Ευχομαι φετος να μην μπορω να πηγενω στην θαλασσα,να πρηζονται τα ποδια και να αρχιζω να βλεπω την κοιλιτσα μου να μεγαλωνη να μου το θυμηθητε οτι ειναι 2 τα μικρουλια μου και μαλιστα εχω ενα προαισθημα οτι θα ειναι μια νεραιδουλα και ενας πριγκιπας!!!!!!μπορει να σας ακουγετε τρελο διοτι ειναι πολυ νωρις ακομα για τετοια αλλα στη ζωη μου το προαισθημα μου δεν με εχει βγαλει ποτε μεχρι τωρα λαθος!!!!!καθε πρωι τους μιλαω ο αντρας μου τα εχει παιξει τελειως με κοιταει και αναρωτιεται αν εχω χαζεψη!!!!!

Αντε να περνει μια μια σειρα την βαλαμε την αρχη πιστευω και ελπιζω να ειναι καλο το ποδαρικο που σας εκανα κοριτσια!!!!φιλακια πολλα

 

A τι τέλεια ψυχολογία κοπέλα και τι καταπληκτικό προαίσθημα το οποίο με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη ομολογώ!!!!;):D Φτου φτου βρε ινοπάκι μου! Ετσι τέλεια να συνεχίσει να είναι η ψυχολογία σου κοπέλα μου και εμείς εδώ περιμένουμε πώς και πώς να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!

Είσαι το πρότυπο μου σε θέμα ψυχολογίας και άμα με το καλό φτάσω στην επόμενη μου προσπάθεια θα προσπαθήσω να σου μοιάσω!!!:D

Όσο για το θέμα της χοριακής είμαι το τελευταίο πρόσωπο που μπορώ να σου δώσω συμβουλή γιατί είμαι σούπερ ανυπόμονη! Μα πιο ανυπόμονη δεν γίνεται! Οπότε σαφώς συμφωνώ να την κάνεις μια ώρα αρχίτερα! χαχαχαχ Από την άλλη άμα περιμένεις ακόμα λίγο θα πάρουμε ένα τεράάάστιο νούμερο και θα πανηγυρίζουμε καλύτερα!!!!;)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

inopι μου αυτα που γράφεις είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ νεα!!!! Νομίζω τα τσιμπηματάκια είναι ότι καλύτερο!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!

Μακάρι να είναι 2 (ή και 3)!!! Εγώ στην πρώτη προσπαθεια είχα τσιμπηματάκια και ήταν θετική η χοριακή ενώ τη δεύτερη τίποτα!!!!!

Πότε κάνεις χοριακή???

 

momentaki έχεις απόλυτο δίκιο! η παρεούλα είναι ΤΕΛΕΙΑ και δίνει κουράγιο και μοιράζει χαμόγελα!!! ακόμα κι αν εγω προστέθηκα πολύ τελευταία αισθανομαι ότι έχω βρει ανθρώπους που με καταλαβαίνουν και με νοιάζονται!!!!

 

Δεν έχει σημασία που προστέθηκες αργότερα!!! Πάλι μια χαρά "δέσαμε" και μ'αρέσει πολύ!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

ιnopi μπραβο για την τοσο θετικη ψυχολογια σου!!!!!!!!!!

ολα να πανε τελεια κ συντομα να με ρωτας για το 1ο 3μηνο εγκυμοσυνης!!!!! στο ευχομαι απ την καρδια μου !!!!!

αντε κοριτσια να μεινετε ολες εγκυουλες συντομα ετσι ωστε οταν θα ξαναχρειαστω συμπαρασταση να μου γραφετε εσεις ευχουλες....

φιλια σε ολες σας!!!

 

Μαρινάκι μου μόλις είδα το τικεράκι σου! Καλέ πώς περνάει ο καιρός!!!Σαν χθες μου φαίνεται που μας ανακοίνωσες τα ευχάριστα νέα της χοριακής σου!!!

Πώς τα πας; Πότε θα πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά; Τι ημερομηνία με το καλό;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου! :)

 

Να μαι και εγώ!!!! Πραγματικά είναι πολύ καλή η παρέα μας και μαρέσει που το θετικό κλίμα έχει επηρρεάσει όλες μας και νομίζω ότι αυτό μας έχει βοηθήσει πολύ :) και ειδικά την ινόπη μας που απο ότι βλέπω τα πάει πολύ καλά παρά την ανυπομονησία της! :)

 

Ινόπη μου συνέχισε έτσι και θα έχεις σίγουρα καλά αποτελέσματα :). Μην αγχώνεσαι για την 2η μέρα και το περπάτημα, όλα καλά θα πάνε, μην το αφήνεις να σε ρίχνει κιόλας. Και εγώ τώρα που κατάφερα και έμεινα έγκυος είχα τσιμπήματα χαμηλα. Εγώ είχα και κάτι άλλο περίεργο βέβαια. Κανα δυο φορές με τράβαγε και ο αφαλος μου!!!! Τι να πω το κάθε σώμα έχει τον δικό του ρυθμο. Αλλα και εγώ τις προηγούμενες φορές δεν είχα τίποτα όπως η μάγκι οπότε σίγουρα κάτι θετικό έχεις κοπελια!!! Υπομονή :) Τώρα αν θες να κάνεις νωρίτερα την χοριακή σου τι να πω αυτό είναι στο πως το νιώθει η κάθε κοπέλα. Εγώ περίμενα όλες τις μέρες αλλα ειδικά τις τελευταίες μέρες δεν ήμουνα καθόλου μέσα και είχα πέσει και πάνω στο Πάσχα και τις γιορτές. Αν είναι κάντο την Δευτέρα για να έχεις μεγαλύτερο νούμερο και να μην ανγχωθεις αν είναι στην αρχή!!! :)

 

Μάγκι μου καλά είσαι; Είσαι και εσύ μέλος της παρέας μας δεν έχει σημασία που ήρθες στο τέλος. Εξάλλου όσο πιο θετική ενέργεια έχουμε τόσο καλύτερα για όλες μας που θα έχουμε καλυτερα αποτελέσματα :)

 

Μόμεντ μου εδώ στο τρέξιμο και εγώ!!! Προσπαθώ να τελειώσω κάτι πραγματάκια και να ασχοληθώ και λίγο με το μπλογκ μου και έχω αρχίσει να πελαγώνω!!!!

 

Μαρίνα με το καλό. Βλέπω ότι πλησιάζει ο καιρός. Όλα καλά να πάνε και σε λίγο καιρό να έχετε το νέο μέλος της οικογένεια σας στο σπίτι :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

 

χτες το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου γιατί με πιάσανε κάτι άγχη και θέλω τις γνώμες σας!

 

Σε ποιά μέρα του κύκλου σας κάνατε την εμβρυομεταφορά?

 

Εγώ ξεκίνησα cyclacur (4 ημερησίως) και dermastril (2 αυτοκόλλητα με αλλαγή 2 φορές την εβδομάδα) τη 2η μέρα του κύκλου μου. Την 7η μέρα έκανα έλεγχο οιστραδιόλης και ήταν 480. Την 10η μέρα έκανα την εμβρυομεταφορά η οποία δεν πέτυχε. Ο γιατρός που τον ρώτησα είπε ότι μάλλον χάσαμε το παράθυρο εμφυτευσης. Επίσης είπε ότι τα φάρμακα ελέγχουν τον κύκλο και ότι δεν πάμε σύμφωνα με τον κανονικό (άρα δεν κάνουμε την εμβρυομεταφορά την 15η μέρα). Τι λέτε??? :confused:

Χτες το βράδυ λοιπόν σκεφτόμουνα ότι αυτη τη φορά κάτι θα πρέπει να αλλάξουμε για να πετύχουμε το παράθυρο ε...???:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

εμένα την μία μου την έκαναν 16η και την άλλη 17η μέρα.. αλλά δεν έχουμε μετρήσει ποτέ την οιστραδιόλη..πάμε σύμφωνα με το πάχος του ενδομητρίου..

Η Αννούλα μου .. η ζωή μου!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

 

Τι κάνετε;

 

Ινόπη μου πως είσαι;

 

Μόμεντ πως τα πας;

 

Μάγκι μου έχεις τα δίκια σου να ανησυχείς και να αγχώνεσαι. Εγώ τώρα στην τελευταία προσπάθεια - και στις προηγούμενες με τα κατεψυγμένα - είχα ακολουθήσει την ίδια διαδικασία. Την 1η μέρα του κύκλου ξεκίναγα daronda και cyclacur μέρχι την 14η μέρα που πήγαινα για υπέρηχο για μέτρηση του ενδομητρίου και την 14η μέρα είχα 10 ενδομήτριο! Μετά βγάζανε τα μικρούλια και τα βάζαμε την 16η μέρα του κύκλου. Δεν ξέρω τι μέθοδο ακολουθεί ο δικός σου γιατρός αλλά εγώ και στους δυο που είχα - μόνο στον έναν δεν είχα πάρει το daronda - έτσι κάναμε και τις δύο φορές οι μέρες ήταν οι ίδιες και η διαδικασία όμως. Οιστραδιόλη δεν έκανα καμία φορα. Αλλά γιατί να σου κάνει εμβρυομεταφορά την 10η μέρα; Δεν σου είπε γιατί πάει νωρίτερα;

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι χαζό; Δεν είμαι γιατρός απλά περίεργη! :) Σε ποια μέρα του κύκλου σου ήσουν που είχες ενδομήτριο 12; Αφού το ενδομήτριο σου είναι τόσο καλό γιατί να πάρεις 4 cyclacur και 2 dermastril; Τα φάρμακα της θρομβοφιλίας οκ κανονικά για να είσαι καλυμμένη. Απλά δεν τον ρωτάς για να μην έχεις απορίες αλλά και για να μην αγχώνεσαι άδικα;. Πάντως σίγουρα το κάθε σώμα έχει τους δικούς του ρυθμούς και οι γιατροί μας ξέρουν καλύτερα.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

EFIMIKEL σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ξέρω ότι το πάχος του ενδομητρίου και η οιστραδιόλη είναι άμεσα συνδεδεμένα οπότε σε αυτό είμαστε οκ. Η μέρα με ξενίζει....

 

Marirenaki καλημέρα!!!

Έχω τρελαθεί! σου λέω χτες δεν κοιμήθηκα!

Φοβάμαι ότι υπολογίσανε τις μέρες λάθος... δεν ξέρω... Πήρα το γιατρό μου και περιμένω να με πάρει πίσω... 'Εχω χιλιάδες ερωτήσεις...

Στην 20η μέρα είχα ενδομήτριο 12. Αλλά από όσο έχω καταλάβει θέλει να το κάνει όσο πιο παχύ μπορεί. Αυτή τη φορά, επειδή τον ρώτησα γιατί δεν μου μέτρησε το ενδομήτριο (είπε με τέτοια οιστραδιόλη δεν χρειάζεται να το μετρήσουμε), είπε ότι θα το μετρήσουμε για να ηρεμίσω εγω.

Το daronda δεν είναι για καταστολή των ωοθηκών? Εγώ δεν πήρα τίποτα τέτοιο.

Επίσης αυτό που δεν ξέρω είναι αν το παράθυρο εμφύτευσης συνδεεται με το πάχος του ενδομητρίου....(μπορεί να λέω και βλακείες από την αυπνια)

Αχχχχ δεν ξέρω λέω ασυναρτησίες μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια του μίλησα!!!

Η διαδικασία μας έχει ως εξής: Παίρνω τα οιστρογόνα μου μέχρι να φτάσω τη σωστή οιστραδιόλη. Κάνω εξέταση αίματος και υπέρηχο για τη μέτρηση του ενδομητρίου. 2 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά ξεκινάω προγεστερόνη. Μου είπε λοιπον ότι με το που ξεκινάω την προγεστερόνη είναι σαν να είμαι στην 15η μέρα του κύκλου. Προφανώς εγώ φτάνω στην επιθυμητη τιμή οιστραδιόλης πολύ νωρίς.

Πωπω! θα με περνάει για τρελή ο καημένος!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...