Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Μarirenaki μου μην ανγχωνεσε η περιοδος απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος μου και εμενα μετα την αποξεση ειναι περιπου σε 15 με 25 μερες ασχετα που εμενα μου ηρθαν ποιο μπροστα παιζει μεγαλη σημασια ο οργανισμο σου!!!!!χαλαρωσε και μην το σκεφταισε.

Μagpie μου να σε καλωσορισω στην παρεα μας οπως σου ειπανε και τα αλλα κοριτσια ειμαστε εδω η μια για την αλλη οποτε ξερεις οτι χρειαστης εδω ειμαστε!!!!να σου ευχηθω να εχεις γρηγορα ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!!!!!!!!!

Momentaki μου τι κανεις?????

Λοιπον εγω πηγα σημερα Αθηνα και τσουπ να με παλι πισω!!!!!μιλησα με το γιατρο μου κοριτσια ενιωσα αλλος ανθρωπος με ηρεμισε παρα πολυ μου εκανε υπερηχο και το ενδομητριο ειναι 6,8 απο οτι μου ειπε το ειδε παρα πολυ καλο το περιμενα πολυ χειροτερο βαση τα νουμερα που του ελεγα απο το τηλ.Θελει να με ξαναδει την Πεμπτη και αν ειναι ετσυ οπως τα περιμενη θα κανουμε εμβρυομεταφορα την Τριτη.Το λεω και δεν το πιστευω ειμαι πολυ χαρουμενη μακαρι την Πεμπτη να ειναι καλο μου εδωσε και αντιπυκτηκες να της ξεκινησω σημερα μαζι με μια παιδικη ασπιρηνη.Απο οτι μου ειπε δεν ειναι απολητω το 9 ενδομητριο γαι εμβρυομεταφορα εχει κανει και με 5 και ολλα πηγαν καλα σημασια μεγαλη παιζει η μορφολογια του που η δικια μου ειναι λεει αψογη!!!!!τι να πω μακαρι αυτη τη φορα να με βοηθησει ο θεος και να μην μας ξαναδωση αλλες στεναχωριες σε ολλες μας το λεω και εχω δακρυσει πραγματικα το ευχομαι σε ολλες μας να ξερετε οτι σας εχω στης προσευχες μου καθε βραδυ μεσα απο μια τοση μεγαλη στεναχωρια νιωθω οτι βγηκα τυχερη και αυτο γιατι γνωρισα εσας!!!!!!!!!!!να ειστε παντα καλα!!!!!

 

Και να που η μέρα μας ξεκινάει με ένα τεράάάστιο χαμόγελο!!! Αχ βρε ινοπάκι μου πόσο καιρό έχει να σε ακούσω καλά και ....για πρώτη φορά άκουσα τη φράση..."θα πάμε για εμβρυομεταφορά"! Ανατρίχιασα!!! Αχ κοπέλα μου! Αντε να συνεχίσουνε έτσι τα νεάκια σου και την Τρίτη με το καλό να μπούνε στην κοιλίτσα σου τα ινοπάκια σου...Ουφ...Τώρα είμαι περισσότερο αγχωμένη γιατί θέλω να σου πάνε όόόλα καλά μέχρι τέλους!

Θα περιμένουμε νεότερα με πολλή πολλή αγωνία!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

 

Διάβασα το ιστορικό της ινόπης!!! Σου εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να φτάσει η μέρα της εμβρυομεταφοράς και να πάνε όλα κατ'ευχήν :-D.... Να είσαι θετική (τέτοια ταλαιπωρία μόνο με ένα θετικό αποτέλεσμα μπορεί να αντισταθμιθεί)!

 

Αντε και οι υπόλοιπες να παίρνουμε σειρά!!!!

 

Από χτές έπαψα να νοιώθω μόνη (η αλήθεια είναι ότι από φίλους και γνωστούς δεν έχω δει κανέναν με πρόβλημα). Αλλά πραγματικά δεν νομίζω ότι κανείς από τους δικούς μου μπορεί να με καταλάβει όπως εσεις!

Σας ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα....:-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! :)

 

Ινόπι μου τι όμορφα νέα είναι αυτά που μας είπες σήμερα; Άντε με το καλό να πάνε όλα και να προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά. Πόσο χαρούμενη είμαι που είδα το μήνυμα σου και ένιωσα την αισιοδοξία σου. Τι καλά να προχωρήσουν όλα καλά και σε λίγο καιρό να μαθαίνουμε τα ευχάριστα. Να ξέρεις ότι θα είμαστε δίπλα σου σε ότι μας χρειαστείς και μπορούμε να βοηθήσουμε. :)

 

Μόμεντ μου εμάς μας βλέπω να ξεκινάμε μαζί. Έρχεται ένα αισιόδοξο καλοκαίρι για όλες μας και αυτό φαίνεται απο τα νέα της ινόπης. Αν μας αφήσει και ο καιρός και ζεστάνει τότε ποιος μας πιάνει :)

 

Maggie καλως όρισες κοπέλα μου και εσύ στην παρέα μας. Από ότι βλέπεις όλες μας περνάμε τα ίδια με σένα. Βέβαια αν κοιτάξεις λίγο καλύτερα δίπλα σου θα δεις ότι δεν είσαι η μόνη ούτε ανάμεσα στους γνωστούς σου ούτε στους γείτονες σου! Απλά αυτά τα κρατάμε καλά μέσα στο σπίτι μας και δεν αφήνουμε εύκολα να διαρρεύσουν. Όπως λέει ο άντρας μου στους 10 ο ένας που θα πέσεις θα είναι ο ανεγκέφαλος που θα πετάξει την βλακεία του. Εγώ απο όταν ανακαλύψαμε το πρόβλημα ακούω συνέχεια για γνωστους που έχουν προβλήματα απλά δεν είναι έυκολα πράγματα αυτά να τα συζητήσεις. Οπότε εδώ το παρεάκι μας θα είναι ανοικτό και για σένα και ελπίζω σύντομα να γίνεις μανούλα. Πότε με το καλό ξεκινάς; Η είσαι και εσύ στην διαδικασία που πρέπει να περάσουν 3 μήνες; Ξέρω ακριβώς πως νιώθεις. Αλλά θα σου πω αυτό. Ούτε εμεις το περάσαμε πολύ εύκολα και ακόμα προσαρμοζόμαστε στα καινούργια δεδομένα απλά μας προετοίμαζε η χοριακή. Να σκέφτεσαι ότι για κάποιον λόγο γίνονται όλα. Εμείς όταν είδαμε ότι δεν προχωράγανε καλά τα πράγματα το μόνο που ζητήσαμε απο την Παναγία είναι να μας το δώσει μόνο αν είναι γερό γιατί θα ήταν κρίμα να έρθει ένα παιδί στον κόσμο και να υποφέρει. Το αφήσαμε καθαρά στα χέρια του Θεού και όταν είδαμε ότι παλινδρόμησε και δεν προχώρησε καταλάβαμε ότι υπήρχε λόγος που δεν ήρθε. Γιαυτό το έχουμε πάρει λίγο καλύτερα. Θα συνεχίσουμε τις προσπάθειές μας και το ίδιο να κάνετε και εσείς. Εξάλλου κράτα το θετικό απο την προσπάθεια σου ήταν η πρώτη σου εξωσωματική μετά απο σπερματεγχύσεις και ήταν θετική! Αυτό σημαίνει ότι το σώμα σου το δέχτηκε οπότε θα πάνε όλα καλά την δεύτερη φορά και θα ξαναμείνεις σύντομα εγκυούλα :) Εμένα ήταν η 4η προσπάθεια εξωσωματικής και τα κατάφερα μετά απο τρεις αποτυχημένες και μόνο αυτό με κάνει να βλέπω πιο θετικά τα πράγματα για την επόμενη φορά. Απλα θα κάνω το διάλειμμά μου τώρα για να περάσω λίγο περισσότερο χρόνο με τον άντρα μου και γιατί πρέπει να δούμε απο την αρχή και τα οικονομικά μας. Χαλάρωσε και έχε πίστη και θετική σκέψη και να δεις που όλα καλά θα πάνε την επόμενη φορά.

 

Να δείτε κορίτσια το νιώθω ότι αυτή την φορά θα τα καταφέρουμε όλες μας. Και το 2012 θα κρατάμε όλες τα μωράκια μας αγκαλιά. :) Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχουμε υγεία και να είμαστε γεροί για να φέρουμε στον κόσμο υγειή παιδάκια. :)

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι επειδή έχετε κάνει και εσείς απόξεση. Είναι λογικό το ότι νιώθω λίγα τσιμπήματα στην μήτρα; Δεν είναι πόνοι κάτι σαν όταν περιμένουμε περίοδο ένα πράγμα. Και μετά απο την πρώτη μέρα που είχα αίμα τώρα έχω αραιά και που λίγα ροζ. Είναι φυσιολογικό αυτό;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Mariren μου είσαι πολύ δυνατή και φιλοσοφημένη! Εγώ νομίζω ότι δεν τα καταφέρνω τόσο καλά. Αλλά παίρνω κουράγιο από τα λόγια σου και τη θετική σου σκέψη.

Δυστυχώς τη δεύτερη προσπάθεια την έκανα αλλά απέτυχε (είχα τόσο άγχος μήπως δεν πιάσει που δεν έπιασε :shock: ). Τώρα ετοιμάζομαι για την τρίτη και τελευταία προσπάθεια (τελειώνουν τα κατεψυγμένα) σε ένα μήνα περίπου. Εντωμεταξύ βρήκε ο γιατρός μου ότι έχω θρομβοφιλία και μάλλον γιʼαυτό παλινδρόμησε το πρώτο. Αλήθεια σου έκανε καρυότυπο ή εξετάσεις θρομβοφιλίας ο γιατρός σου?

Σχετικά με τα πονάκια που έχεις, θα σου έχει δώσει ο γιατρος ένα μητροσυσπαστικό χάπι οπότε είναι λογικό αλλά αν είναι ενοχλητικό, καλύτερα να τον πάρεις τηλέφωνο. Εγώ δεν είχα τίποτα παρά μόνο αίμα 2-3 μέρες μετά την απόξεση το οποίο κράτησε για 5 περίπου μέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marirenaki μου μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...και επίσης μ'αρέσει η αισιοδοξία σου! Ναι ναι! Το παραδέχομαι!!!:P Μακάρι να πιάνουνε κιόλας οι προβλέψεις σου για το ότι θα είμαστε όλες μανούλες το 12 και θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένη μαζί σου!:D

 

Magpie εγώ τελείωσα ένα μήνα πριν με τα παγωμένα μου...ήτανε η τρίτη εμβρυομεταφορά...Σου εύχομαι να πάθεις ότι δεν έπαθα εγώ! Να μείνει δηλαδή γερή η τρίτη φουρνιά! και να μείνει εκεί! Κολλημένη στη μανούλα!!!:D

 

Εντομεταξύ περιττό να σας πω πως από την ώρα που διάβασα αυτά που έγραψε το ινοπάκι είμαι μες τα χαμόγελα!!! :D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Maggie μου δυστυχώς το άγχος μας είναι και ο χειρότερος εχθρος μας! Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να το βάζουμε κάτω. Μπορεί πραγματικά να μην βοήθησες τον εαυτό σου αλλά έχεις ακομα μια ευκαιρία να χαλαρώσεις για να υποδεχτεις τα παγωτάκια σου :) ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.

 

Και εγώ τα εξάντλησα όλα τα κατεψυγμένα μου οπότε όταν ξεκινήσω θα αρχίσω πάλι απο την αρχή!

 

Τις εξετάσεις τις εχουμε κάνει όλες και οι δύο. Μάλλον εγώ δεν έχω κάνει μονο την θρομβοφιλία όμως μόλις θα ξαναπάω στον γιατρό θα το αναφέρω. Όλες οι άλλες μας ήταν καλές.

 

Όσο για τα χάπια δεν μου έχει δώσει τίποτα τέτοιο ο γιατρός μου μόνο αντιβίωση γιατί πρέπει να παίρνω πάντα λόγο ενός μικροπροβληματος που έχω και αντιφλεγμονώδες. Όμως δεν έιναι πόνοι στην ουσία. Απλά κάτι σαν ενόχληση. Θα δω αν με ξαναπιάσει αύριο θα τον πάρω αλλά δεν νομίζω μάλλον είναι παροδικό. Θα δω.

 

Μόμεντ μου και εγώ έτσι είμαι όλη μέρα σήμερα χαίρομαι πραγματικά με τα νέα της ινόπης και που επιτέλους της είπανε ότι θα προχωρήσει. Έυχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλα. :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Moments μου σε ευχαριστώ για τις ευχούλες. Κι εγώ ελπίζω η mariren να έχει σωστό προαίσθημα και το 12 να έχει μωράκια (πολλά) για όλες μας!!!:-D:grin::-D Με γεμίζετε αισιοδοξία! (ήμουν τελείως μαύρη)

 

Εσύ απʼότι κατάλαβα θα περιμένεις λίγο… Τώρα καλοκαιράκι θα χαλαρώσεις λίγο, κοίτα να περάσεις τέλεια με το momento σου και μετά ξαναξεκινάς με νέο αέρα και με τέλειο μαύρισμα… Παρέα με το marirenaki! Με το καλό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Marirenaki μου μην ανησυχης και εγω τα ειχα αυτα τα τσιμπηματακια και απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου ειναι γιατι κανει συσπασεις η μητρα για να ερθει στα φυσιολογικα της θα σου περασουνε σε λιγες μερουλες.Σε χαιρομαι παρα πολυ για τον τροπο που σκεφταισε ετσυ ειναι οπως τα λες αν τα δεις με λιγη ψυχραιμια το σωμα μας πραττει παντα το σωστο για εμας αρκει να το δεχτη το μυαλο και η καρδια μας!!!!!

Momentaki μου καλα το κανεις και ξεκινας μετα το καλοκαιρι να ηρεμισεις λιγο και να τα βαλεις ολλα σε μια σειρα πολλες φορες αυτη η παυση μας κανει καλο θα βοηθησεις και το σωμα σου να επανερθει απο τα φαρμακα.Απο οτι καταλαβα θα εισαστε και κοντα με το Marirenaki μας οποτε θα εχουμε διπλες χαρες.

Magpie μου απο οτι καταλαβα ξεκινας σε κανενα μηνα εχεις καταψυγμενα?

Εγω σημερα ειμαι με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια με εχει παρει χαμπαρι το αντρακι μου και εχει αρχισει το δουλεμα απο τωρα σκεφτομαι πως θα ειμαι μετα!!!!γιατι αυτη την εγκυμοσυνη πρωτα ο θεος θα την χαρω την προιγουμενη φορα δεν την χαρηκα μετα απο αυτα που ειχα παθει!!!Σε δυο μερες θα σας εχω καινουργια νεα!!!!

Link to comment
Share on other sites

mariren μου τα λες πολύ καλά!!! αυτή τη φορά θα ξεκινήσω με αισιοδοξία και όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος... ούτως ή άλλως εμείς κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε, από κει κι ύστερα αν το θελήσει ο Θεός θα μας το δώσει...

 

inopaki έχω 2 ακόμα παγωτάκια (όπως τα λέει η mariren) και περιμένω να περάσει αυτός ο κύκλος για να ξεκινήσω... ο γιατρός μου ήθελε να ξεκινήσουμε αμέσως μετά την αποτυχία αλλά εγώ δεν θα άντεχα τόσο άγχος μαζεμένο...

κανε λοιπόν εσυ την καλή αρχή να σε ακολουθήσουμε κι εμείς... με το καλό η εμβρυομεταφορά σου... μονο ευχάριστα απο δω και μπρος!!!

περιμένουμε νέα σου!:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το λοιπόν μετά από μια απίστευτη μέρα τρεχάματος και κούρασης (τι πρωτότυπο) πήγα σήμερα και στο γιατρό μου! Καλά μιλάμε γκρεμίστηκαν όλα τα προσχήματα πια! Του είπα για τους άλλους γιατρούς που πήγα...του είπα για την Αθήνα ξανά...Ο καημένος έκατσε και μιλήσαμε...Η σημαντικότερη επιλογή που έπαιζε με τον εμβρυολόγο του Ακεσώ που έρχεται και κάποιες μέρες κύπρο απορρίφθηκε τελικά γιατί μας ειπε πως δεν είναι σίγουρος πως αυτός ολοκληρώνει τη θεραπεία γιατί πηγαινοέρχεται Αθήνα οπότε παίζει και το ενδεχόμενο να μας αναλάβει άλλος εμβρυολόγος στο συγκεκριμένο κέντρο οπότε μια τρύπα στο νερό κάναμε...Επίσης έμαθα πως στο άλλο κέντρο που είχα πάει για δεύτερη γνώμη και έχει πολύ καλό όνομα η εμβρυολόγος ήρθε στο κέντρο που είμαι εγώ τώρα ..Οπότε μάλλον μας βλέπω να κάνουμε την επόμενη μας προσπάθεια στο ίδιο κέντρο! Και να σας πω την αλήθεια καθολου δεν με χαλάει στην τελική γιατί μια προσπάθεια έκανα όλη κι όλη και δεν είναι κακό να δώσω ακόμη μια ευκαιρία...Τι λέτε εσείς;

 

Το μόνο που θέλω πια είναι να προσπαθήσω και να δω αν έχουμε τελικά κάποιο πρόβλημα στην παραγωγή υγιών εμβρύων...κάτι που φάνηκε στην προηγούμενη φορά πως δεν πήγε καλά! Αν τελικά μείνουμε στο κέντρο μας ο γιατρός μας είπε να πάω με την περίοδο του Ιουνίου να κάνουμε ορμονολογικές, Παπ τεστ, καλλιέργεια κλπ και αν όλα καλά τότε μπορούμε να προχωρήσουμε...Για τέλη Ιουλίου αρχές Αυγούστου μας κόβω...Ισως αυτή τη φορά (ανάλογα με την fsh κλπ) ίσως κάνουμε το βραχύ πρωτόκολλο...Γιατί πιστεύει πως με αυτό θα κάνω περισσότερα ωάρια και θα έχουμε τη δυνατότητα να πειραματιστούμε για βλαστοκύστες! Γιατι μιλα΄με θα πάμε απευθείας σε βλαστοκύστες αυτή τη φορά για να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε έμβρυα που μεγαλώνουνε...Μεγάλο ρίσκο το ξέρω! Αλλά ξέρετε τι; Ειμαι σε μια φάση που τίποτα δεν με χαλάει! Πρέπει να κάνω το επόμενο βήμα να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα να ξέρουμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε!

 

Με το μομέντο είπαμε πως αν δεν κάτσει ούτε αυτή τη φορά θα ανέβουμε Αθήνα πλέον στο τέλος της χρονιάς!

 

Ουφ..δεν ξέρω! Το μόνο που ξέρω είναι πως όπου και να πάω όποτε κι αν το κάνω όταν το θελήσει Εκείνος εκεί ψηλά θα γίνει! Μόνο τότε!!!

 

Επίσης μας έδωσε κάτι βιταμινούλες για το μομέντο και το σπέρμα του και κάτι χαπάκια σε μένα που λέει ότι βοηθάνε στην παραγωγή πιο υγιών ωαρίων! Είδομεν!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μας έδωσε κάτι βιταμινούλες για το μομέντο και το σπέρμα του και κάτι χαπάκια σε μένα που λέει ότι βοηθάνε στην παραγωγή πιο υγιών ωαρίων! Είδομεν!!!

 

αν επιτρεπεται πες μας ακριβως τι βιταμινουλες και τι χαπακια σας εδωσε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

 

Μόμεντ μου νομίζω ότι καλά θα κάνεις δώσεις άλλη μιά ευκαιρία στο κέντρο που είσαι αφού δείχνεις να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό που είσαι. Μερικές φορές χρειάζεται να το κάνουμε. Και απο τα λεγόμενα σου δείχνει ότι θέλει πραγματικά να τα καταφέρετε. Μερικές φορές δεν πρέπει να κάνουμε βεβιασμένες κινήσεις το λέω εκ πείρας γιατί μετά αν και λέμε ότι δεν το μετανιώνουμε πάντα θα το έχουμε σαν αγκάθι μέσα μας. Να κάνεις αυτό που εσένα σε κάνει να νιώθεις καλά. Αν του έχεις εμπιστοσύνη όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά και ήδη ο γιατρός δείχνει ότι προσπαθεί να σας βοηθήσει με τον καλύτερο τρόπο που μπορεί. Να δεις που αυτά τα χαπάκια μπορεί και να κάνουν το θάυμα τους! :)

 

Maggie χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Να δεις ότι αυτή την φορά όλα καλά θα πάνε γιατί εσύ θα το θες πραγματικά και θα το παλέψεις. Η καλή ψυχολογία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.

 

Ινόπι μου σου εύχομαι καλά αποτελέσματα σήμερα. Θα περιμένουμε και θα προσευχόμαστε για τα καλύτερα νέα.

 

Εγώ κορίτσια περιμένω να περάσουν οι μέρες για να πάω για την χοριακή μου. Ακόμα έχω λίγα ροζ αλλά νομίζω ότι εγώ φταίω για αυτό γιατί χτες είχα πάει για χορο και ξεβιδώθηκα!!!!! :) Τώρα χαλαρώνω...................

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα βλεπω μεγαλωσε η παρεουλα μας!!!!!!!

Momentaki μου θα συμφωνησω με το marirenaki μας πιστευω οτι παιζει μεγαλη σημασια τι εμπιστοσυνη σου εχει δειξει ο γιατρος σου και απο οτι βλεπω εισαι και εσυ ευχαριστημενη.Οτι καθετε και το συζηταει μαζι σου για ενα αλλο κεντρο αυτο ειναι υπερ του πιστευω οτι πρεπει να του δωσεις και εσυ αλλη μια ευκαιρια και μετα βλεπετε αλλωστε ο θεος ειναι μεγαλος και δεν ξερεις μπορει να μην χρειαστη να κανεις το ταξιδι αυτο για Αθηνα που στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!α!!!!και αν ειναι η βιταμινες που φανταζομαι της ειχε παρει και ο αντρας μου και ειδαμε πολυ καλα αποτελεσματα στης εξετασης του.

Marirenaki μου καλα το εκανες και ξεδωσες λιγο μετα απο ολλα αυτα!!!!!! χαιρωμαι πολυ και να μην ανησυχης δεν ειναι τιποτα θα κανει των κυκλο του και θα σταματηση.

Λοιπον εγω μολις μπηκα σπιτι μου μετα απο μια πολυ κουραστηκη μερα στην Αθηνα τα πραγματα πανε πολυ καλα το ενδομητριο ειναι 7,1 εκανα και εξεταση προγιστερονης και βγηκε πολυ καλη οποτε περνω utrogestan απο σημερα και την ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη μακαρι να πανε ολλα καλα μεχρι τελους που το νιωθω αυτη θα ειναι και η τελευταια μου θα γινω μανουλααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

moments κι εγώ θα συμφωνήσω με τη mariren. οι βεβιασμένες κινήσεις είναι ότι χειρότερο (κι εγώ εκ πείρας μιλάω)! Ο γιατρός σου πρέπει να σε γεμίζει αισιοδοξία, να του έχεις εμπιστοσύνη και να μην τον περιμένεις στη γωνία μπας και κάνει λάθος... Εσύ ξέρεις... (ναι πες μας για τις βιταμίνες)

 

inopi όλα τέλεια τα βλέπω... ήρθε η σειρά σου κοριτσάκι! το πιστεύω! Με το καλό!!!:P:p:p

 

mariren μου το ρίχνεις έξω... καλά κάνεις... ξέδωσε τώρα που μπορείς γιατί μόλις γίνεις μανούλα κομμένα όλα αυτά!!! χαχαχα:D

Link to comment
Share on other sites

ΙΝΟΠΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :) :) :) :) ;)

 

Δεν μπορώ να σου περιγράψω την χαρα μου μολις μπήκα και είδα το μήνυμα σου, είδες κοριτσάκι μόλις ηρέμησες και ξεαγχώθηκες το σώμα σου αμέσως ανταποκρίθηκε. Τώρα σου εύχομαι ολόψυχα την τετάρτη να παραλάβεις τα μικρούλια σου και να το χαρείς όσο μπορείς χαλαρώνοντας βέβαια. Τον χορό θα τον ρίξουμε στο τέλος όλες μαζι! Είσαι συνέχεια στην σκέψη μου προσπαθώ να σου στέλνω την θετική μου σκέψη κάθε μέρα και νομίζω ότι πιάνει :)

 

:) Σκέψου ότι ο άντρας μου με κοιτάει σαν να τρελάθηκα ξαφνικα έχω ένα κολλημένο χαμόγελο στα χείλη, τον παρατηρώ που με κοιτάει λοξά και σηκώνει τα φρύδια, μάλλον νομίζει ότι τα χάνω!!!!! :)

 

Πώ πω είδες που ανησυχούσες; Ηρθε η σειρά σου, είναι η ώρα για νέα ξεκινήματα! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ! ΜΟΝΟ ΧΑΡΕΣ :) ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝΕ ΦΥΣΙΚΑ.

 

Αντε σε λίγο καιρό θα έχουμε και τα πρώτα όμορφα και γλυκα νέα με πρώτη την ινόπη μας. Κορίτσια αν μιλάω λίγο ασυνάρτητα συγχωρέστε με είναι απο την χαρά μου. Οι σκέψεις μου προσπαθούν να βγουν προς τα έξω και γίνεται χαμος!!!!! :)

 

Maggie είσαι η επόμενη!!!!!!!!!!!!!! :) έχω πει ότι αυτή την φορά θα τα κάνω όλα!!!!!!!!!!!!!!!!! πριν γίνω μανούλα μετά θα σοβαρέψω χαχαχα :)

 

Μομεντ μου είδες τι υπέροχη μέρα σήμερα και με τη υπέροχα νέα; Για λύσε μου μια απορία; Τι βιταμινούλες παίρνει ο άντρας σου; Μήπως κάνει και για την αζωοσπερμία του δικού μου και πρέπει να τις δοκιμάσουμε!!! Βέβαια εμείς με μηδενικό δεν νομίζω ότι μπορούμε να πετύχουμε πολλά!!!!!!! αλλά ποτέ δεν ξέρεις, τα θαύματα γίνονται παντού και σε όλους. Απλα κάποια δεν τα καταλαβαίνουμε :) :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραίο μήνυμα marirenaki μου....Αν και μιλάμε μόνο με γραπτό λόγό εντούτοις τη χαρά σου την ένιωσα και προστέθηκε στη δική μου χαρά για το ινοπάκι μας και νιώθω υπέροχαααααα!!!:D

 

Κυριακή σήμερα και αύριο ξεκινά μια όμορφη εβδομάδα με αποκορύφωμα την Τετάρτη που θα ρθουνε στην παρέα μας τα ινοπάκια! Αντε με το καλό!!

 

Οσο για τις βιταμινούλες φυσικα΄και θα σας πω το όνομα ...και σαφώς ελπίζω να βοηθήσει και εμάς αλλά και εσάς! Θα σας γράψω τα ονόματα αύριο που θα τα έχω αγοράσει γιατί δεν βγάζω τα γράμματα του γιατρού στη συνταγή! χαχαχαχα Καλέ πώς τα γράφουνε έτσι;

 

Magpie άντε και σιγά σιγά ακολουθείς κι εσύ!

 

Κλείνω αυτό που είπε το μαριρενάκί μας: θαύματα γίνονται παντού και σε όλους!!!!! Μένει μόνο να τα δούμε ε!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!! :)

 

Χαθήκαμε τι γίνεται; Είστε καλά;

 

Ινόπι μου έφτασε η μέρα που περίμενες τόσο καιρό. Με το καλό να πας το πρωί να πάρεις τα μικρούλια σου. Όλα καλά να πάνε. Θα περιμένουμε νέα σου. :)

 

Μόμεντ μου τι κάνεις; που σε χάσαμε; Εγω θα πάω το πρωί να κάνω την χοριακή να δούμε πώς παει η κάθοδος!!!! :) Τα ξεκινήσατε τα χαπάκια σας; Αντε να αρχίσουν να κάνουν το θάυμα τους :)

 

Maggie τι κάνεις γλυκειά μου; Πως είσαι; Ξεκίνησες την διαδικασία;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Mariren μου τώρα μπήκα για να ευχηθώ κι εγώ στην inopi για αύριο. Εγώ αργώ ακόμα (καμιά 10αρια μέρες -δεν βλέπω την ώρα)... την παρασκευή θα πάω στο γιατρό να με δει και να οργανωθούμε (που λέει κι αυτός :D).

 

Λογικά η χοριακή σου θα έχει πέσει... εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έκανα χοριακή μετά την απόξεση...

 

Inopaki με το καλό κοριτσάκι μου!!! Να πάνε ΟΛΑ καλά και να ακούσουμε τα ευχάριστα και αύριο αλλά και σε δυο βδομάδες!!!:wink:

 

 

Moments αλήθεια πού χάθηκες... ????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

 

Συγνώμη που χάθηκα αλλά είχα απίστευτα τρεξίματα...κι έχω ακόμη! Είπα να τα ξεπεράσω όλα με εργασιοθεραπεία και τελικά το παράκανα! Αλλά η εργασιοθεραπεία δουλεύει! Αχ ανυπομονώ να κλείσουμε για διακοπές! Υποψιάζομαι πως κουράστηκα!:P

 

Οσο κι αν τρέχω δεν σας ξεχνάω...Εδώ είμαι...και διαβάζω τα νεάκια σας...Μπαίνω καθημερινά...Σήμερα είδα πως γράψατε οπότε τσουπ εμφανίστηκα!:D

 

Ινοπάκι μου φτάσαμε στη μεγάλη μέρα! Δεν το πιστεύω!!! Αντε με το καλό να πας αύριο πρωί να πάρεις τα ινοπάκια σου! Ελπίζω να τα καταφέρεις να μπεις να μας πεις τα νέα σου γιατί θα σε σκεφτόμαστε και θα αγωνιούμε!

 

 

Μαριρενάκι μου θα κάνείς χοριακή ε; Ελπίζω να μηδενίστηκε και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο! Αχ δεν είναι απίστευτα μεγάλη ειρωνεία οι ευχές που δίνουμε; Μια ευχόμαστε για μια τεράάάστια χοριακή και άλλοτε ευχόμαστε να μηδενιστεί!:rolleyes:

 

Magpie μου άντε να έρθει η Παρασκευή και να μας πεις νεότερα από το γιατρό!!!

 

Αχ τι ωραία που έχουμε όμορφα νεάκια σιγά σιγά...νέες προσπάθειες...νέες αρχές!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

εργασιοθεραπεία ε momentaki?? καλά κάνεις γιατί όσο να 'ναι φεύγει το μυαλό... κι εγώ αυτό κάνω, δουλεύω σαν το σκυλί για την καριέρα (αλλά από μέσα μου θέλω άλλα). Τι να κάνεις όμως...? θα έρθει κι αυτό...;)

 

ευτυχώς που είστε κι εσείς και μου δίνετε κουράγιο... να είστε καλά!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! :)

 

Τι κάνετε; Εγώ πήγα για την πολυπόθητη χοριακή μου και ευτυχώς είχε πέσει στα 8 ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να ξανακάνω αφού έπεσε και θα μηδενίσει μόνη της!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη που προχωράνε τα πράγματα για όλες μας, καινούργιες μέρες ξεκινάνε και καινούργια πράγματα να κάνουμε. Τι καλά που δουλεύετε κορίτσια, εγώ είμαι στο σπίτι και δεν περνάει η ώρα με τίποτα!!!! Και εδώ που μένω δεν μπορώ να βρω και κάτι, αλλά ήρθε το καλοκαιράκι -ελπίζω γιατί κάνει νερά ο καιρός :) - οπότε θα το ρίξουμε και λίγο έξω!!!! :)

 

Ινόπη μου ελπίζω να πήγανε όλα καλά και να έχεις τα μικρούλια σου στην κοιλίτσα σου :) Ξεκούραση τώρα. Θα περιμένουμε νέα σου όταν θα μπορέσεις να μας στείλεις. Θα είμαστε εδώ να το γιορτάσουμε μαζί σου. ΌΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ. ;)

 

Μόμεντ μου πόσο δίκιο έχεις για τις ευχές αλλά πιστεύω στην δύναμή τους και για αυτό θα συνεχίσουμε να τις δίνουμε για να ανεβαίνουμε :) !!!! Δεν μας είπες πως τα πατε με τα χαπάκια τα ξεκινήσατε; Μήπως ξέρεις αν κάνουν και για αζωοσπερμία αυτές οι βιταμίνες; Περιμένω όταν θα μπορείς να μου στείλεις το όνομα τους.

 

Maggie κοντεύουν οι μερούλες που θα μπεις και εσύ στο ίδιο κλαμπ της ξάπλας με την ινόπη! :) Θα περιμένουμε νέα σου. Όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά γιατί απο τα λεγόμενα σου βλέπω ότι είσαι έτοιμη να γίνεις μανούλα!!!! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Μagpie μου όπως τα λες...Ναι μεν περνάει ο καιρός και το μυαλό μου ξεχνιέται με κάτι άλλο εντούτοις το "κενό" παραμένει και κατά βάθος η ψυχούλα μου κάτι άλλο ζητά! Ελπίζω να το καταφέρουμε σύντομα...κι εγώ...κι εσύ...και το μαριρενάκι μας...και το ινοπάκι...και η κάθε κοπέλα που το προσπαθεί!!!

 

Μαριρενάκι μου τελικά έπεσε η χοριακή και η φύση πήρε τελικά το δρόμο της...Αντε να περάσει λιγάκι ο καιρός και θα ξαναπροσπαθήσετε! Αλήθεια, απ την αρχή θα είναι η προσπάθεια δεν είναι; Δεν έχετε άλλα παγωτάκια αν θυμάμαι καλά; Η τα σύγχισα πάλι;:rolleyes:

 

Το λοιπόν..τις βιταμίνες θα τις αρχίσουμε από βδομάδας...Σας γράφω τα ονόματα τους:

Gestosan...μέσα έχει riboflavin, φολικό, βιταμίνη β2, β6, β1, σίδηρο, ινοσιτόλη και ιώδιο...Μια κάψουλα ημερησίως είναι η δόση...

Αυτό είναι για μας τις κορασίδες!:P

 

Wellman conception...with zinc (το οποίο λέει βοηθάει στην ποιότητα του σπέρματος),καρνιτίνη (συγκεκριμένα λέει L-carnitine και L-Arginine τα οποία διευκρινίζει πως παίζουνε σημαντικό ρόλο στην ποιότητα του σπέρματος και τη δυνατότητα του να γονιμοποιήσει) βιταμίνη β6,β12 και μαγνήσιο...and selenium το οποίο λέει είναι απαραίτητα στη μορφολογία και κινητικότητα του σπέρματος...

Οι βιταμίνεςA, C,E και το selenium (δεν ξέρω πώς λέγεται στα ελληνικά) είναι σημαντικά αντιοξειδωτικά λέει τα οποία βοηθάνε λέει στην ποιότητα του σπέρματος.

Επίσης πήρε και VitaminE της Lanes.

Από αυτά ο μομέντος θα παίρνει από ένα το πρωί!

 

Επίσης οταν με το καλό θα ξεκινήσουμε προσπάθεια μας έδωσε ένα άλλο σκευασμα το οποιό λέγετε PROFERT...το οποίο γράφει πάνω πως ενδείκνυται για περιπτώσεις ολιγοσπερμίας, ασθενοσπερμίας και ολιγοασθενοσπερμίας!

 

Ελπίζω να βοήθησα...και σαφώς ελπίζω να βοηθήσουνε όλα αυτά που παίρνουμε εμάς που προσπαθούμε!:P

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...