Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

mariren ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το θαυματάκι σου.

 

Κοριτσια σαν νέα εχω να σας κάνω αλλή μια ερωτηση.

24/3 χοριακη αρνητική

25/3 περιοδος

4/4 πολλα καφέ οχι αίμα για 4 μερες

13/4 καφε για μια ημερα κι απο τοτε αντε μια ταγον ατην ημέρα.

Λογικά περιμένω περίοδο γυρω στις 21/4 για να αρχισω ντερμστριλ και σικλακουρ.Εσας πως ήταν ο κυκλος μετα την εξωσωματικη.Ολα τα παράπανω είναι απο τα φάρμακα που πήρα;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα και καλή μας βδομάδα! Μεγάλη Βδομάδα!!!

Επιτέλους έφτασε η Δευτέρα για την οποία ανυπομονούσαμε τόσο για το μαριρενάκι μας!!! Καλή επιτυχία΄στην επαναληπτική χοριακή σου μαριρενάκι! Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Νάκι μου μετά την εξωσωματική και μένα μου έτυχε να μού κάνει χαζά η "ακατανόμαστη"...Από τα φάρμακα είναι...Εμένα δυστυχώς μετά τα φάρμακα ο οργανισμός μου έκανε κύστη...οπότε όλα οφείλονταν σε αυτή...και μετά όταν διαλυόταν ολα επανέρχονταν στο κανονικό....Καλό θα ήτανε να μιλήσεις με το γιατρό και για να μην σου μείνει καμιά έγνοια και ανησυχία να πας για υπερήχο αν θες....Γενικά είμαι της άποψης αν κάτι σε αγχώνει παρά να το σκέφτεσαι καλύτερα να το "κοιτάζεις" για να μην σου μπαίνουνε σκέψεις!:P

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

MIA MEΓΑΛΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΜΑΡΙΡΕΝ,να μπεις να μας πεις.

 

Μοments,oταν αποτυχαμε πήγαμε στο ιατρειο του και μου εκανε υπερηχο,βρηκε 2 κυστουλες μικρες και μου ειπε ότι θα υποστρεψουν οπως και οταν ξαναειδα καφε και τον πηρα τηλ,δεν ανησυχησε καθολου του λεω γιατρε εχω προβλημα και τι μου απανταει΄΄σου ξαναηρθε περιοδος ε?'' απλα εμενα μου φανηκε περιεργο ολο αυτο γι αυτο και σας ρωτησα.Εσυ πως εισαι;;;ποτε ειναι η χοριακη σου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ σήμερα δεν ξέρω τι νέα έχω ακριβώς γιατί δεν ξέρω πως να εκλάβω τα νέα της 3ης χοριακής είναι 376,2 δεν έχει ανέβει πολύ απο την την προηγούμενη δευτέρα. Δεν ξέρω κορίτσια τι γίνεται περιμένω να με πάρει ο γιατρός απο το κέντρο. Και ο γυναικολόγος μου δεν χάρηκε με την τιμή με έβαλε να κάνω επαναληπτική την τετάρτη και ανάλογα πως θα ανέβει θα παιχτούν όλα!!!! Ουφ πολύ άγχος και δεν ξέρω τι γίνεται. Είχε καμία κοπέλα τόσο μικρή άυξηση και να πήγαν καλά τα πράγματα; Δεν ξέρω τι να κάνω έχω αγχωθει και στεναχωρηθεί πολύ...............

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Marirenaki μου αν θυμάμαι καλά κόντά στα 150 ήτανε η προηγούμενη χοριακή δεν είναι; Το σημαντικό είναι αυξήθηκε! Τώρα το ότι δεν ακολουθεί το ρυθμό που περιμένουν οι γιατροί δεν ξέρω πού οφείλεται ή τι σημαίνει!

Ξέρω όμως πως πολλές κοπέλες είχανε τέτοια θεματάκια στην΄αρχή αλλά μετά όλα εξελίχθηκαν μια χαρούλα! Το ίδιο είμαι σίγουρη ισχύει και για σένα!!! Θετική σκέψη να έχεις!!!! Και ψυχραιμία! Χρειάζεται υπομονή όλο αυτό! και όλα καλά θα πάνε! Εντάξει μαριρενάκι μου; Μόλις έχεις νεότερα από το γιατρό να μας πεις...Ουφ! Τρελή αγωνία!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MIA MEΓΑΛΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΜΑΡΙΡΕΝ,να μπεις να μας πεις.

 

Μοments,oταν αποτυχαμε πήγαμε στο ιατρειο του και μου εκανε υπερηχο,βρηκε 2 κυστουλες μικρες και μου ειπε ότι θα υποστρεψουν οπως και οταν ξαναειδα καφε και τον πηρα τηλ,δεν ανησυχησε καθολου του λεω γιατρε εχω προβλημα και τι μου απανταει΄΄σου ξαναηρθε περιοδος ε?'' απλα εμενα μου φανηκε περιεργο ολο αυτο γι αυτο και σας ρωτησα.Εσυ πως εισαι;;;ποτε ειναι η χοριακη σου;;;;

 

Ε τότε όλα μια χαρά εξήγούνται νάκι μου! Κι εγώ με την κύστη που είχα είχα καφέ για πολλές μέρες...και ερχότανε η ακατανόμαστη κάθε 12 μέρες...έκανες αυτά τα χαζά 2-3 φορές σε ένα-ενάμιση μήνα και μετά ξεκουμπίστηκε! Το ίδιο σου εύχομαι και σένα! :D

Καλά είμαι εγώ...ξάπλα μπόλικη...Η χοριακή μου είναι σε μια βδομάδα...την Τρίτη...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μομεντ μου μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είναι λίγο ανήσυχως που δεν ανεβαίνει όπως πρέπει γιατί για αυτές τις τιμές φοβούνται για εξωμήτριο!!!! :( Τι να πω να είμαι τόσο τυχερή και να μου τύχει αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δεν ξέρω είμαι πολύ μπερδεμένη και ενώ στην αρχή χαιρόμουνα τώρα έχω αρχίσει και φοβάμαι!!!!!!! Δεν ξέρω κορίτσια τι να πω θα κάνω υπομονή μέχρι την Τετάρτη θέλω να πιστεύω ότι θα με διαψεύσει και όλα θα πάνε καλά απλά είναι λίγο τεμπέλικοοοοοοοοο και τώρα θα αρχίσει να παίρνει μπρος. Δεν θέλω να σκέφτομαι άλλη εκδοχη γιατί νομίζω ότι θα τρελαθώ. Και εκεί που φανταζόμουνα ότι την άλλη βδομάδα θα πήγαινα για υπέρηχο να το δω..................

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Μομεντ μου μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είναι λίγο ανήσυχως που δεν ανεβαίνει όπως πρέπει γιατί για αυτές τις τιμές φοβούνται για εξωμήτριο!!!! :( Τι να πω να είμαι τόσο τυχερή και να μου τύχει αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δεν ξέρω είμαι πολύ μπερδεμένη και ενώ στην αρχή χαιρόμουνα τώρα έχω αρχίσει και φοβάμαι!!!!!!! Δεν ξέρω κορίτσια τι να πω θα κάνω υπομονή μέχρι την Τετάρτη θέλω να πιστεύω ότι θα με διαψεύσει και όλα θα πάνε καλά απλά είναι λίγο τεμπέλικοοοοοοοοο και τώρα θα αρχίσει να παίρνει μπρος. Δεν θέλω να σκέφτομαι άλλη εκδοχη γιατί νομίζω ότι θα τρελαθώ. Και εκεί που φανταζόμουνα ότι την άλλη βδομάδα θα πήγαινα για υπέρηχο να το δω..................

 

Αχ ήμουνα μες την τρελή αγωνία όλη μέρα από την ώρα που είχες πει για τα αποτελέσματα της χοριακής σου και τώρα μπήκα να δω τα νέα και δεν ξέρω τι να πω! Λογικό είναι να φοβάσαι μαριρενάκι μου...Αλίμονο! Κι εγώ μαζί με σένα θέλω να πιστεύω πως το μικρό σου μαριρενάκι θα βάλει τα δυνατά του και θα μας διαψεύσει την Τετάρτη! Αντε μικρούλη μου βάλε τα δυνατά σου!!!

Μαριρενάκι μου εδώ είμαι αν θες να βγάλεις από μέσα σου τυχόν σκέψεις και ανησυχίες! Για την ώρα σου στέλνω μια τεράάάάάστια αγκαλιάάάάά και μπόλικη θετική ενέργεια!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

MARIREN,μην ανησυχεις κοριτσι μου,εχω κι εγω ακουσει παρομοια περιστατικα και που δε διπλασιαζοταν ακριβως κι εντελει ολα πηγαν περιφημα!εκανες την εξεταση στο ιδιο εργαστηριο;;;;παιζει ρολο και αυτο.

δωσε θαρρος και δυναμη στο μωρακι σου και σταματα να αγχωνεσαι!ολα καλα θα πανε.

 

Moments εχεις μερεσ ακομα ε;;;Υπομονη!ποσο ευχομαι να εχει συμβει το θαυμα στην κοιλιτσα σου και γενικα ποσο ευχομαι να μην παιδευται καμια γυναικα που προσπαθει για κατι τοσο ιερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Μαριρενάκι μου πώς είσαι σήμερα; Στελνω μια μεγάλη αγκαλιά στο μικρό μας μαριρενάκι γιατί είμαι σίγουρη πως εκεί είναι και βάζει τα δυνατά του!!!

 

Νάκι μου έχω ακόμη μια βδομάδα...Θα πάω για χοριακή την Τρίτη του Πάσχα αν όλα πάνε καλά μέχρι τότε...Σε ευχαριστώ για τις ευχούλες σου...Μακάρι να πιάνουνε!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια :)

 

Ινόπι μου τι κάνεις; Είσαι καλύτερα;

 

Νάκι μου κάνω τις χοριακές στο ίδιο εργαστήριο για να μην υπάρχουν μπερδέματα. Αύριο θα μας λυθούν οι απορίες μας και τι έχει σκοπό να κάνει το μπεμπε. Εξάλου η φύση ξέρει.

 

Μόμεντ μου πως είσαι γλυκιά μου; Έχεις σηκωθεί καθόλου ή όλο ξάπλα. Ελπίζω τα μομεντάκια να έχουν βρει απο μια ωραία θεσούλα και την τρίτη να έχουμε τα ευχάριστα :) Εγώ το έριξα στα κουλουράκια σήμερα με την ανηψιά μου και στο τέλος λόγω της αμμωνίας την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια και άφησα την αδερφή μου να βγάλει το φίδι απο την τρύπα και να τα τελειώσουν μόνες τους :) Άυριο η μεγάλη μέρα, θα πάω με θετικό πνεύμα αλλά ξέρω ότι η φύση έχει τους λόγους της όταν κάνει κάποια πράγματα. Απλά εύχομαι το μωρό μου να μην είχε κάτσει καλά και τώρα να πάρει μπρος πεισμωμένο να μας αποδείξη ότι είναι εκεί και να μας εκπλήξει ευχάριστα!!!!!!!!!!!!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαριρενάκι μου...

 

Κυρίως ξάπλα είμαι και περιφέρομαι και λιγάκι στο σπίτι...Κάτι βρίσκω να κάνω για την ώρα...Κάποιες στιγμές δεν αντέχω άλλο αλλά ευτυχώς μου περνάει γρήγορα το συναίσθημα...Πιάστηκα όμως από την ξάπλα και αυτό δεν είναι ωραίο γιατί πονάω:P Ωσπου σκέφτομαι πως ό,τι ήτανε να γίνει, έγινε ήδη με κάνει να ανυπομονώ παραπάνω και διερωτάμαι αν αξίζέι τον κόπο που πέφτω ή αν είναι μάταιο...Χμ..δυστυχώς όμως δεν μπορώ να το ξέρω αυτό οπότε προσπαθώ να κάνω λίγη υπομονή λίγες μέρες...

 

Χαίρομαι που σε ακούω "ήρεμη"...και που κρατάς τις ελπίδες σου για αύριο! Να σου πω την αλήθεια κι εγώ ξέρω πως η φύση "ξέρει" καλύτερα από εμάς σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά πραγματικά πιστεύω, ελπίζω και εύχομαι αύριο να έχουμε ευχάριστη έκπληξη από το μαριρενάκι μας!!!

 

Θα περιμένω νέα σου με ανυπομονησία...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια :)

 

Ινόπι μου τι κάνεις; Είσαι καλύτερα;

 

Νάκι μου κάνω τις χοριακές στο ίδιο εργαστήριο για να μην υπάρχουν μπερδέματα. Αύριο θα μας λυθούν οι απορίες μας και τι έχει σκοπό να κάνει το μπεμπε. Εξάλου η φύση ξέρει.

 

Μόμεντ μου πως είσαι γλυκιά μου; Έχεις σηκωθεί καθόλου ή όλο ξάπλα. Ελπίζω τα μομεντάκια να έχουν βρει απο μια ωραία θεσούλα και την τρίτη να έχουμε τα ευχάριστα :) Εγώ το έριξα στα κουλουράκια σήμερα με την ανηψιά μου και στο τέλος λόγω της αμμωνίας την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια και άφησα την αδερφή μου να βγάλει το φίδι απο την τρύπα και να τα τελειώσουν μόνες τους :) Άυριο η μεγάλη μέρα, θα πάω με θετικό πνεύμα αλλά ξέρω ότι η φύση έχει τους λόγους της όταν κάνει κάποια πράγματα. Απλά εύχομαι το μωρό μου να μην είχε κάτσει καλά και τώρα να πάρει μπρος πεισμωμένο να μας αποδείξη ότι είναι εκεί και να μας εκπλήξει ευχάριστα!!!!!!!!!!!!

Mariren μου ειμαι πολυ καλητερα απο της προιγουμενες μερες τωρα πινω τα χαπακια μου να μου ερθει περιοδος!!!!αμην και ποτε!!!!!εκλεισα και ραντεβου σε ενα μηχανημα bicom λεγετε και βοηθαει πολυ γενικα σε οτι θεματα υγειας εχεις.Θα παω να δω αν με βοηθηση λιγο να ξεμπλοκαρω και φυσικα να μιλησω και με το γιατρο μου να δουμε πως θα ξεκινησουμε.

Εσυ εισαι καλα?αυριο θα εχουμε νεα?ολλα καλα θα πανε αυτο να σκεφτεσαι και να μην αγχωνεσε!!!!!

Moment μου κανε υπομονη σε καταλαβενω αλλα δες το και σαν μια ευκαιρια ξεκουρασης!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mariren μου ειμαι πολυ καλητερα απο της προιγουμενες μερες τωρα πινω τα χαπακια μου να μου ερθει περιοδος!!!!αμην και ποτε!!!!!εκλεισα και ραντεβου σε ενα μηχανημα bicom λεγετε και βοηθαει πολυ γενικα σε οτι θεματα υγειας εχεις.Θα παω να δω αν με βοηθηση λιγο να ξεμπλοκαρω και φυσικα να μιλησω και με το γιατρο μου να δουμε πως θα ξεκινησουμε.

Εσυ εισαι καλα?αυριο θα εχουμε νεα?ολλα καλα θα πανε αυτο να σκεφτεσαι και να μην αγχωνεσε!!!!!

Moment μου κανε υπομονη σε καταλαβενω αλλα δες το και σαν μια ευκαιρια ξεκουρασης!!!!!!

 

inopi μου καλησπερα, τα primolut παιρνεις?Ξερεις να μου σε ποσες μερες ερχεται η περιοδος απο τη μερα που τα σταματας.Γιατι εγω εκανα τη βλακεια και δεν ρωτησα αρχικα το γιατρο σε ποσες μερες θα μου ερθει και τωρα εχω αγχωθει γιατι πρεπει να κανω ορμονολογικες για να ξεκινησω τον αλλο μηνα την 3η προσπαθεια και αν δεν μου ερθουν μεχρι αυριο την πατησα.Τις εξετασεις πρεπει να τις κανω 2 η 3 μερα της περιοδου και θα πεσω μες το Πασχα,οποτε...θα χασω το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Mariren μου ειμαι πολυ καλητερα απο της προιγουμενες μερες τωρα πινω τα χαπακια μου να μου ερθει περιοδος!!!!αμην και ποτε!!!!!εκλεισα και ραντεβου σε ενα μηχανημα bicom λεγετε και βοηθαει πολυ γενικα σε οτι θεματα υγειας εχεις.Θα παω να δω αν με βοηθηση λιγο να ξεμπλοκαρω και φυσικα να μιλησω και με το γιατρο μου να δουμε πως θα ξεκινησουμε.

Εσυ εισαι καλα?αυριο θα εχουμε νεα?ολλα καλα θα πανε αυτο να σκεφτεσαι και να μην αγχωνεσε!!!!!

Moment μου κανε υπομονη σε καταλαβενω αλλα δες το και σαν μια ευκαιρια ξεκουρασης!!!!!!

 

Πολύ καλά κάνεις που το ψάχνεις ινοπι μου...Πρώτη φορά ακούω γι αυτό το bicom...ελπίζω να βοηθήσει...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

inopi μου καλησπερα, τα primolut παιρνεις?Ξερεις να μου σε ποσες μερες ερχεται η περιοδος απο τη μερα που τα σταματας.Γιατι εγω εκανα τη βλακεια και δεν ρωτησα αρχικα το γιατρο σε ποσες μερες θα μου ερθει και τωρα εχω αγχωθει γιατι πρεπει να κανω ορμονολογικες για να ξεκινησω τον αλλο μηνα την 3η προσπαθεια και αν δεν μου ερθουν μεχρι αυριο την πατησα.Τις εξετασεις πρεπει να τις κανω 2 η 3 μερα της περιοδου και θα πεσω μες το Πασχα,οποτε...θα χασω το μηνα.

Καλησπερα lallo

εγω δεν περνω τα primolut αλλα τα divina τα οποια ειναι αντισυλληπτικα αλλα εχω παρει παλαιοτερα τα primolut και θα σου ερθουν απο την μερα που τα σταματας εντος 5 ημερων.Μην αγχωνεσε γιατι δεν βοηθας των οργανισμο σου κοπελα μου.Και εσυ με κρυοσυντηρημενα θα ξαναπροσπαθησεις?αν ναι τι αγωγη περνεις?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κάνεις που το ψάχνεις ινοπι μου...Πρώτη φορά ακούω γι αυτό το bicom...ελπίζω να βοηθήσει...

Momentaki μου πως εισαι?

Ναι και εγω δεν το ειχα ξανακουση αλλα μου ειπαν πολυ θετικα πραγματα κοπελα που ειχε πολυκυστηκες οπως εγω της φυγανε τελειως γενικα βοηθαει παντου.Σκεφτηκα λοιπον οτι δεν εχω τιποτα να χασω αφου δεν περνεις αλλα φαρμακα που αυτο ειναι και το θεμα μου. Εχω βαρεθει εδω και 8 χρονια να πινω φαρμακα,οποτε καλο μου ειπαν οτι θα μου κανει και οχι κατι κακο.Εκλεισα ραντεβου 4 Μαιου οταν θα παω θα σας πω και νεα.

Marirenaki μου τι κανεις?

Περιμενω συντομα νεα σας και απο τα δυο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ινοπάκιμου...

Σε πέτυχα μέσα;

Καλά είμαι εγώ...τίποτα νεότερο...Μπήκα να δω νέα απ τη μαριρέν μας αλλά τίποτα ακόμα...

Καλό μου ακούγεται αυτό χωρίς φάρμακα ούτε τίποτα...μακάρι να βοηθήσει!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ινοπάκιμου...

Σε πέτυχα μέσα;

Καλά είμαι εγώ...τίποτα νεότερο...Μπήκα να δω νέα απ τη μαριρέν μας αλλά τίποτα ακόμα...

Καλό μου ακούγεται αυτό χωρίς φάρμακα ούτε τίποτα...μακάρι να βοηθήσει!

Nαι δεν το πιστευω πρωτη φορα συνχρονιστηκαμε!!!!!και εγω για νεα μπηκα αλλα τιποτα ελπιζω να μην ειναι αρνητικο το οτι δεν μας εχει γραψει ακομα!!!

Πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγνώμη που άργησα να μπω αλλά έπρεπε να κάνω κάτι ψώνια και τώρα μαζεύτηκα!!! :)

 

Λοιπόν την έκανα την χοριακή ήταν 525,1 έχει ανέβει απο προχτές αλλα όχι το επιθυμητό, απο το κέντρο μου είπαν να κόψω τα χάπια για να μου έρθει η περίοδος. Αλλά μίλησα και με τον γιατρό μου και μου είπε ότι ίσως να πρέπει να του δώσουμε μία ευκαιρία για να είμαστε σίγουροι μήπως και ξεκίνησε τώρα να αναπτύσσεται. Τελικά αποφασίσαμε όλοι απο κοινού να του την δώσουμε. Συνεχίζω κανονικά τα χάπια και το Σάββατο το πρωι θα πάω στο νοσοκομείο να ξανακάνω χοριακή. Αν έχει ανέβει όλα καλά αν όχι τότε θα τα κόψω τότε τα φάρμακα. Το σκέφτηκα πολύ και τελικά αποφάσισα ότι αυτό που προέχει είναι η υγεία μας. Και αν αυτό το παιδί είναι το τυχερό του να έρθει στον κόσμο τότε να γίνει μόνο αν είναι να είναι γερό δεν θα ήθελα να ταλαιπωρείται αργότερα επειδή εγώ επέμενα για κάτι που δεν ήταν γραφτό. Οπότε το Σάββατο είναι η μέρα που θα κριθούν όλα :)

 

Μόμεντ μου ελπίζω τα μομεντάκια σου να είναι βολεμένα στην κοιλίτσα σου και να το απολαμβάνουνε. Άντε και θα περάσουν γρήγορα οι μέρες να μάθουμε τα ευχάριστα :)

 

Ινόπι μου μακάρι αυτή η εξέταση να δώσει λύση στο πρόβλημα και με το καλό να είσαι έτοιμη να ξαναπροσπαθήσεις :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Ινοπάκι μου νομίζω είναι η πρώτη φορά που είμαστε συγχρονισμένες και οι τρεις μαζί!!!:D Αν και εμένα με πετάει κάθε λίγα δευτερόλεπτα έξω και ξαναμπαίνω...:rolleyes:

 

Μαριρενάκι μου και βέβαια δεν πρέπει να σταματήσετε τα φάρμακα...Είμαι υπέρ στο να του δώσετε ακομα μια ευκαιρία γιατί τώρα μπορεί να παίρνει φόρα...Εξάλλου ήτανε σημαντική η αύξηση που έκανε από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα! Αντε μικρό μαριρενάκι βάλε τα δυνατά σου!!!!:D Εγώ πάντως είμαι θετική για όλο αυτό και σε λίγους μήνες θα θυμόμαστε πόσο δύσκολα ήτανε τα πράγματα στην αρχή και θα γελάμε!!! γιατί θα είναι όλα περασμένα ξεχασμένα!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγνώμη που άργησα να μπω αλλά έπρεπε να κάνω κάτι ψώνια και τώρα μαζεύτηκα!!! :)

 

Λοιπόν την έκανα την χοριακή ήταν 525,1 έχει ανέβει απο προχτές αλλα όχι το επιθυμητό, απο το κέντρο μου είπαν να κόψω τα χάπια για να μου έρθει η περίοδος. Αλλά μίλησα και με τον γιατρό μου και μου είπε ότι ίσως να πρέπει να του δώσουμε μία ευκαιρία για να είμαστε σίγουροι μήπως και ξεκίνησε τώρα να αναπτύσσεται. Τελικά αποφασίσαμε όλοι απο κοινού να του την δώσουμε. Συνεχίζω κανονικά τα χάπια και το Σάββατο το πρωι θα πάω στο νοσοκομείο να ξανακάνω χοριακή. Αν έχει ανέβει όλα καλά αν όχι τότε θα τα κόψω τότε τα φάρμακα. Το σκέφτηκα πολύ και τελικά αποφάσισα ότι αυτό που προέχει είναι η υγεία μας. Και αν αυτό το παιδί είναι το τυχερό του να έρθει στον κόσμο τότε να γίνει μόνο αν είναι να είναι γερό δεν θα ήθελα να ταλαιπωρείται αργότερα επειδή εγώ επέμενα για κάτι που δεν ήταν γραφτό. Οπότε το Σάββατο είναι η μέρα που θα κριθούν όλα :)

Marirenaki ειμαστε εδω για εσενα!!!!μην μου στεναχωριεσε μονο εχεις δικιο ετσι οπως το σκεφτεσε πιστευω οτι ολλα αυτα ειναι και λιγο θεμα γραφτο μας!!!

Υπαρχη ομως και η περιπτωση να σε ταλαιπωρει λιγο αλλα στο τελος να τα καταφερη που στο ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου κοπελα μου.Ας ελπισουμε να ειναι κατι θετικο το Σαββατο τιποτα δεν τελειωσε αλλωστε το οτι εχει ανοδικη πορεια ειναι παρα πολυ καλο.Σου ειπανε ποσο θα επρεπε να ειναι κανονικα?

 

Μόμεντ μου ελπίζω τα μομεντάκια σου να είναι βολεμένα στην κοιλίτσα σου και να το απολαμβάνουνε. Άντε και θα περάσουν γρήγορα οι μέρες να μάθουμε τα ευχάριστα :)

 

Ινόπι μου μακάρι αυτή η εξέταση να δώσει λύση στο πρόβλημα και με το καλό να είσαι έτοιμη να ξαναπροσπαθήσεις :)

Marirenaki ειμαστε εδω για εσενα!!!!μην μου στεναχωριεσε μονο εχεις δικιο ετσι οπως το σκεφτεσε πιστευω οτι ολλα αυτα ειναι και λιγο θεμα γραφτο μας!!!

Υπαρχη ομως και η περιπτωση να σε ταλαιπωρει λιγο αλλα στο τελος να τα καταφερη που στο ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου κοπελα μου.Ας ελπισουμε να ειναι κατι θετικο το Σαββατο τιποτα δεν τελειωσε αλλωστε το οτι εχει ανοδικη πορεια ειναι παρα πολυ καλο.Σου ειπανε ποσο θα επρεπε να ειναι κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Ινοπι μου μου είπαν απο το κέντρο ότι αν ήταν καλά απο την αρχή τώρα θα ήταν πάνω απο 2000!!! Απο την δευτέρα που είχα 376 έπρεπε να είχε ανέβει γύρω στα 75% δηλαδή κοντά στα 700! Τι να πω θα δούμε. Εξάλου νομίζω ότι η φύση ξέρει το έργο της καλύτερα οπότε εμείς δεν πρέπει να πηγαίνουμε κόντρα. Μεθαύριο αν όλα είναι καλά θα πρέπει να είναι πάνω απο 1000! με τα σημερινά δεδομένα. Το έχω σκεφτεί και θεωρώ ήδη πολύ θετικό που μετα απο τόσες αρνητικές εξωσωματικές τώρα είχα μια θετική. Οπότε όποιο και να είναι το αποτέλεσμα ανάλογα θα το χαρώ. Αρκεί να υπάρχει υγεία. Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά αλλά και αν δεν πάνε το μόνο που ζητώ είναι να υποχωρήσει μόνο του και να μην χρειαστεί να κάνω απόξεση ή να είναι εξωμήτριο!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...