Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!! :)

 

Τι ωραία νέα είναι αυτά που μαθαίνω. Πόσο χαίρομαι που τα πράγματα προχωράνε τοσο καλά για όλες μας; Αντε κορίτσια λίγο ακόμα και θα μπείτε στην διαδικασία εμβρυομεταφοράς. Μου φαίνεται το αρνάκι θα το φάτε ξαπλωτές!!!! :) :) :)

Εγώ είμαι χαλαρή ή προσπαθώ να είμαι :) Μόμεντ μου δεν έχω κανένα σύμπτωμα ακόμα λίγο το στήθος μου είχα αλλά σταμάτησε και αυτό. Μπορεί να είμαι απο τις προνομιουχες που δεν θα έχω ναυτίες και τέτοια πέρα απο συχνοουρία αυτή την έχω κάθε λίγο τρέχω στο μπάνιο :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Ινοπάκι μου! Μπήκα με την ελπίδα να δω νέα σου γιατί είχα αγωνία και τελικά γιούπιιιιιιιιιι!!! Οχι μόνο εμφανίστηκες αλλά εχεις και καλά νέα!!! Γιατί πλέον το ενδομήτριο σου άρχισε να πηγαίνει καλύτερα! Μπράβοοοοοοοο!!! Να και τα αυτοκολλητάκια λοιπόν που σου έλεγα! Μην ανησυχείς για το πότε στα έδωσε...και εγώ τα ξεκίνησα την 10η μέρα οπότε μην ανησυχείς! Μια χαρούλα πας και αυτά θα σε βοηθήσουνε πολύ περισσότερο πιστεύω!

Στην αρχή είχα άγχος για το πώς να κάνω μπάνιο αλλά τελικά δεν τα ενοχλά τα νερό...εγώ τα βάζω στην κοιλιά κάτω από τον ομφαλό...δυο μέρες δεξιά και μετά δυο μέρες αριστερά και πάει λέγοντας! Κι εσύ τέτοιο; Η παίρνεις μεγαλύτερη δόση;

Αντε ινοπάκι μου πλησιάζεις κι εσύ! Μου φαίνεται μαζί θα είμαστε στην ξάπλα κα θα περιμένουμε πασχαλινά νέα...Ελπίζω να τα καταφέρουμε να φτάσουμε στην εμβρυομεταφορά...και θα τα καταφέρουμε! Οφείλουμε στον εαυτό μας να το πιστεύουμε ε!!! Κι εγώ φοβάμαι...και ευτυχώς που μπορώ να τα μοιραστώ όλα αυτά με άτομα που περνάνε την ίδια φάση με μένα...

 

Μαριρενάκι μου πώς είσαι; Κανένα συμπτωματάκι έχουμε νέα μανούλα; :D

 

Μomentaki μου μακαρι να ειμαστε μαζι ξαπλα θα κανουμε μαζι πασχα μεσω διαδυκτιου δεν το πιστευω μου φαινεται σαν ονειρο!!!!εγω περνω τα dermestril των 100 και μου ειπε να τα βαζω οπου θελω πανω στο σωμα και τα εβαλα στο χερι.Μηπως πρεπει να το αλλαξω???το αυτοκολλητο θα το αλλαζω καθε 3 μερες.Και μου αυξησε και την δοσει του divina.

Marirenaki μου περνανε οι μερουλες το οτι πας συχνα στην τουαλετα ειναι πολυ καλο γιατι αυτο παει να πει οτι μεγαλωνουν τα μωρακια σου μπραβο κοπελα μου ολα καλα θα πανε μην ανησυχης!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μomentaki μου μακαρι να ειμαστε μαζι ξαπλα θα κανουμε μαζι πασχα μεσω διαδυκτιου δεν το πιστευω μου φαινεται σαν ονειρο!!!!εγω περνω τα dermestril των 100 και μου ειπε να τα βαζω οπου θελω πανω στο σωμα και τα εβαλα στο χερι.Μηπως πρεπει να το αλλαξω???το αυτοκολλητο θα το αλλαζω καθε 3 μερες.Και μου αυξησε και την δοσει του divina.

Marirenaki μου περνανε οι μερουλες το οτι πας συχνα στην τουαλετα ειναι πολυ καλο γιατι αυτο παει να πει οτι μεγαλωνουν τα μωρακια σου μπραβο κοπελα μου ολα καλα θα πανε μην ανησυχης!!!!!!!

Αχ βρε ινοπάκι μου λες να κάνουμε μαζί "ξαπλωμένο" Πάσχα; Και μένα σαν όνειρο μου φαίνεται η ιδέα να τα καταφέρουμε να φτάσουμε μέχρι εκεί! Τι ωραίο όνειρο όμως ε!!!

Στο χέρι εσύ ε; Ναι γίνεται και στο χέρι...και στους γλουτούς και στην κοιλιά κλπ...Μην το αλλάξεις! Εκεί που σε βολεύει να το βάζεις...Εγώ έχω λίγο θεματάκι όταν το βγάζω που μένει εκεί λίγο η κόλλα και ασχέτως αν το τρίψω στο μπάνιο το σημείο κάνει λίγες μερούλες να φύγει εντελώς:rolleyes: Δεν πειράζει όμως...Αυτο΄είναι το λιγότερο!!!:D Εγώ μαζί με αυτά παίρνω 3 cyclacur τη μέρα...δεν μου άλλαξε τη δόση...

Α και τώρα άρχισα τα ουτροτζεστάν...φαντάζομαι θα τα αρχίσεις κι εσύ σε λίγες μερούλες...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!! :)

 

Τι ωραία νέα είναι αυτά που μαθαίνω. Πόσο χαίρομαι που τα πράγματα προχωράνε τοσο καλά για όλες μας; Αντε κορίτσια λίγο ακόμα και θα μπείτε στην διαδικασία εμβρυομεταφοράς. Μου φαίνεται το αρνάκι θα το φάτε ξαπλωτές!!!! :) :) :)

Εγώ είμαι χαλαρή ή προσπαθώ να είμαι :) Μόμεντ μου δεν έχω κανένα σύμπτωμα ακόμα λίγο το στήθος μου είχα αλλά σταμάτησε και αυτό. Μπορεί να είμαι απο τις προνομιουχες που δεν θα έχω ναυτίες και τέτοια πέρα απο συχνοουρία αυτή την έχω κάθε λίγο τρέχω στο μπάνιο :)

 

Γεια σου μανούλα!!!:D Μακάρι να φάμε το αρνάκι ξαπλωτές και μαζί μας να τρώνε και κάποια άλλα μικρούλικα που θα είναι εκεί μαζι μας!:D

Ωραίο είναι που δεν έχεις συμπτώματα..και μακάρι να είσαι από τις προνομιούχες!!!:D Αντε και έρθει η επόμενη Δευτέρα να ξανακάνεις χοριακούλα!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

 

Αν και βλέπω ότι τα νέα σας είναι πολύ ευχάριστα και χαίρομαι πολύ που σε λίγες μέρες θα πάρετε τα μωράκια σας :)

 

Εγώ όπως τα ξέρετε το έχω ρίξει στην χαλάρωσει όταν δεν τρέχω στην τουαλέτα με την συχνοουρία και μάλλον νομίζω ότι με πιάνει δυσκοιλιότητα :) τι να πω το σώμα μου έχει αρχίσει να παθαίνει ζαβλαμα μέχρι να το συνηθίσει!!!!!!!!! Και φρικάρω γιατί, επειδή πρήζεται η κοιλιά μου νομίζω ότι δεν έχουν χώρο τα μικρά μου!!!! :) Κατα τα άλλα περιμένω!!!!!!!!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα μαριρενάκι μου...Είχα πολλά πολλά τρεχάματα και δεν κατάφερα να μπω χθες...αλλά σήμερα ξέκλεψα λιγάκι και τσουπ!!!!:D

Αντε σιγά σιγά πλησιάζει η Δευτέρα και έχω τρελή αγωνία!!! Εγώ δεν έχω κανένα νεότερο!!! Περιμένωωωωωωω...και εννοείται όταν θα έχω νέα από τα παγωτάκια μου θα σας πω...

Εσύ πώς περνάς τη μέρα σου;

Ινοπάκι μου έχουμε κανένα νέο;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!! :)

 

Με το καλό να έχετε καλά νέα και να προχωρήσουν τα πράγματα. Άντε μου φαίνεται ότι αυτό το Πάσχα θα είναι τυχερο για όλες μας!!!! :)

 

Εγώ εδώ κάθομαι και κάθομαι και κάθομαι :) Περιμένω την Δευτέρα να μάθω τα νέα! Πάλι καλά θα έρθει η αδερφή μου αύριο με την ανηψιά μου για πάσχα και ελπίζω να περάσουν γρηγορότερα οι μέρες.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από μένα!!!

Μαριρενάκι μου καλώς να δεκτείς την αδελφούλα σου! Αχ να δεις που θα σου κάνουνε παρεούλα και θα νιώθεις κι εσύ καλύτερα!!!:D Ασε που άμα τελειώσεις με τις χοριακές και αρχίσεις με τους υπερήχους όλα θα είναι αλλιώς...θα αρχίσει να φουσκώνει και η κοιλίτσα και...γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!:D:D:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! :)

 

Δύο μερούλες μείνανε για να κάνω την χοριακή και να ηρεμήσω........... Νιώθω ότι βρίσκομαι στο σκοτάδι αφού δεν έχω συμπτώματα ακόμα!!!! :) Με βλέπω να μου έρχονται το πάσχα και να πάει στράφι το αρνάκι :) αλλά χαλάλι του για τα μπεμπε όλα!!!!!

 

Μόμεντ μου πότε θα έχεις νέα απο τα παγωτάκια σου;

 

Ινόπι μου πώς τα πας; Ξαναπήγες στο γιατρό;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχω δημοσιευσει ενα θεματακι...αλλα δεν μου εχει απαντησει καμία...μαλλλον έπρεπε να γράψω εξαρχης εδω....

εκανα εξωσωματικη τον μαρτιο και απετυχε.Δεν εχω κάποιο γυναικολογικό εγω αλλα ο συζυγος προβλημα με το σπέρμα....σε ασχημο βαθμό περιπου 1.000.000/μλ.Απο τα 13 ωαρια που μου πηραν γονομοποιηθηκαν τα 4,μου εβαλαν τα 2 τα οποια ηταν αριστα με 4 κυτταρα 2ης μερας αλλα δυστυχως αποτύχαμε.

τωρα εχουμε καταψυξει αλλα 2 μετρια 2ης μερας 4 κυτταρων και θα κανω εμβρυομεταφορα τον μαιο.εχω ελπιδες;;;;;ας μου απντησει καποια εστω και αρνητικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαριρενάκι και ινοπάκι μου.

Σήμερα ήτανε μια δύσκολη μέρα...Ηρθα λοιπόν να σας πω τα νέα μου...

Η όλη προετοιμασία με τα φάρμακα πήγε τέλεια! Για πρώτη φορά τέλεια! Ενδομήτριο στα 13 χιλιοστά! Τέλεια όλα! Αναλύσεις τέλειες!

Την Πέμπτη ξεπαγώσαμε τα 3 ημερών μομεντάκια μου...Από τα 6 ξεπάγωσαν και τα 6!!! Και όλα πάλι τέλεια!!! Τα αφήσαμε και τα 6 να προχωρήσουνε σε βλασοκύστες...Στα 3 έκαναν assistant hatching (κάτι που τα τρυπάνε και άμα επιζήσουν και από αυτό είναι τα δυνατότερα και έχουνε περισσότερες πιθανότητες εμφύτευσης)...Τα άλλα 3 τα άφησαν να μεγαλώσουνε κανονικά μόνα τους....

Σήμερα ήτανε η εμβρυομεταφορά...πήγα μες την αγωνία με τον ΄μομέντο μου....Φοβόμουν μην ακούσω το μηδέν...ότι δηλαδή δεν άντεξε κανένα! Αυτός ήταν ο μεγαλύτερος μου φόβος! Και κάτι έτσι ήτανε το αποτέλεσμα!

Τα 4 σταματήσανε να μεγαλώνουνε την 4η-5η μέρα...Και τα άλλα δύο προχωρήσανε...αλλά σε βλασοκύστες ολοκληρωμένες και τέλειες δεν τα καταφέρανε να φτάσουνε:rolleyes: Ισως να ήτανε η φουρνιά αυτή με πρόβλημα λέει ο γιατρός...ίσως να είναι κάτι γενετικό που χρειάζεται περαιτέρω ψάξιμο...ισως απλά να μην τα βοηθάει το εργαστήρι και στο σώμα μου να πάρουν μπρος!

Τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύύύύ χαμηλά μου είπε...Με ρώτησε τι θέλουμε να κάνουμε...Για ηθικούς και μόνο λόγους τα βάλαμε...Είχα και το γιατρό που μου έλεγε πως δεν είναι σωστό να τα πετάξουμε...γιατί είναι ζωντανά...

Οπότε...στην παρέα μας από σήμερα είναι δύο "αδύναμα" μομεντάκια που μου σπαράζουνε την καρδιά...δυο αδύναμα μομεντάκια που λίγο πριν τα βάλω μέσα μου εγώ έκλαιγα μέχρι να με πάρει ο ύπνος με την νάρκωση...

Χοριακή θα κάνω τη Δευτέρα του Πάσχα...και αν είναι κλειστά την Τρίτη....αν φτάσω μέχρι εκεί...

Αυτά...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω δημοσιευσει ενα θεματακι...αλλα δεν μου εχει απαντησει καμία...μαλλλον έπρεπε να γράψω εξαρχης εδω....

εκανα εξωσωματικη τον μαρτιο και απετυχε.Δεν εχω κάποιο γυναικολογικό εγω αλλα ο συζυγος προβλημα με το σπέρμα....σε ασχημο βαθμό περιπου 1.000.000/μλ.Απο τα 13 ωαρια που μου πηραν γονομοποιηθηκαν τα 4,μου εβαλαν τα 2 τα οποια ηταν αριστα με 4 κυτταρα 2ης μερας αλλα δυστυχως αποτύχαμε.

τωρα εχουμε καταψυξει αλλα 2 μετρια 2ης μερας 4 κυτταρων και θα κανω εμβρυομεταφορα τον μαιο.εχω ελπιδες;;;;;ας μου απντησει καποια εστω και αρνητικα

 

Καλωσόρισες στην παρέα μας νάκι! Εννοείται πως έχεις ελπίδες αλλίως δεν θα τα φύλαγαν καν τα εμβρυάκια ε!!!:D Αμα αντέξουνε στα ξεπάγωμα και είναι καλά πάει να πει πως είναι αρκετά με εξίσου ψηλές πιθανότητες με τα φρέσκα!!!:D

Θετική σκέψη να έχεις και σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κοπέλα μου!!!

Για ό,τι θες εδώ είμαστε!!!

Α και πού σαι! Πολλές κοπέλες που πέρασαν από δω μείνανε εγκυούλες με τα κατεψυγμένα τους! Η πιο πρόσφατη μας μανούλα είναι η mariren!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω βρε κοριτσακι!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μια απάντηση!Παλευω και μονη γτ ο αντρας μου λογω επαγγελματος λειπει.

 

Μακαρι να τα καταφερουμε!Διαβασα και για τα 2 μικρουλια σου και ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να τους δωσει ο θεος ζωή!

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω βρε κοριτσακι!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μια απάντηση!Παλευω και μονη γτ ο αντρας μου λογω επαγγελματος λειπει.

 

Μακαρι να τα καταφερουμε!Διαβασα και για τα 2 μικρουλια σου και ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να τους δωσει ο θεος ζωή!

 

Naki μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου....

Οσο γι αυτό που λες...δεν θα παλεύεις μόνη σου πια γιατί είμαστε κι εμείς εδώ!!! Και πίστέψε με, εκ πείρας στο λέω;)! Βοηθάει πολύ να μιλάς με άτομα που περνάνε τα ίδια με σένα, που έχουνε τις ίδιες απορίες και ανησυχίες!!!

Καλωσόρισες στην παρεά μας!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moment μην προδικαζεις τα πραγματα..εχω ξανακουσει ιστοριες που με πολυ μετρια εμβρυακια πηγαν ολα κατ ευχην!!!! εχε πιστη κ οσο μπορεις χαλαρωσε...ευχομαι απ την καρδια μου να διαψευσεις τον γιατρο κ να εκπλαγει κ ο ιδιος με το αποτελεσμα!!!

 

naki μου βαλε κ εμενα στην λιστα με τα κοριτσια που τα καταφεραν με κατεψυγμενα! παρολο που κ στην δικη μου περιπτωση ειχαμε τελεια εμβρυακια η 1η φορα με φρεσκα δεν πετυχε κ να που το παγωτακι μου ηταν μαχητης...ευχομαι την ιδια εξελιξη κ στην δικη σου περιπετεια!!!

 

στα υπολοιπα κοριτσια φυσικα ευχομαι δυναμη κ ολα θα γινουν...ειναι απλα θεμα χρονου!!!!!:wink::wink::wink:

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαριρενάκι και ινοπάκι μου.

 

Σήμερα ήτανε μια δύσκολη μέρα...Ηρθα λοιπόν να σας πω τα νέα μου...

 

Η όλη προετοιμασία με τα φάρμακα πήγε τέλεια! Για πρώτη φορά τέλεια! Ενδομήτριο στα 13 χιλιοστά! Τέλεια όλα! Αναλύσεις τέλειες!

Την Πέμπτη ξεπαγώσαμε τα 3 ημερών μομεντάκια μου...Από τα 6 ξεπάγωσαν και τα 6!!! Και όλα πάλι τέλεια!!! Τα αφήσαμε και τα 6 να προχωρήσουνε σε βλασοκύστες...Στα 3 έκαναν assistant hatching (κάτι που τα τρυπάνε και άμα επιζήσουν και από αυτό είναι τα δυνατότερα και έχουνε περισσότερες πιθανότητες εμφύτευσης)...Τα άλλα 3 τα άφησαν να μεγαλώσουνε κανονικά μόνα τους....

 

Σήμερα ήτανε η εμβρυομεταφορά...πήγα μες την αγωνία με τον ΄μομέντο μου....Φοβόμουν μην ακούσω το μηδέν...ότι δηλαδή δεν άντεξε κανένα! Αυτός ήταν ο μεγαλύτερος μου φόβος! Και κάτι έτσι ήτανε το αποτέλεσμα!

 

Τα 4 σταματήσανε να μεγαλώνουνε την 4η-5η μέρα...Και τα άλλα δύο προχωρήσανε...αλλά σε βλασοκύστες ολοκληρωμένες και τέλειες δεν τα καταφέρανε να φτάσουνε:rolleyes: Ισως να ήτανε η φουρνιά αυτή με πρόβλημα λέει ο γιατρός...ίσως να είναι κάτι γενετικό που χρειάζεται περαιτέρω ψάξιμο...ισως απλά να μην τα βοηθάει το εργαστήρι και στο σώμα μου να πάρουν μπρος!

 

Τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύύύύ χαμηλά μου είπε...Με ρώτησε τι θέλουμε να κάνουμε...Για ηθικούς και μόνο λόγους τα βάλαμε...Είχα και το γιατρό που μου έλεγε πως δεν είναι σωστό να τα πετάξουμε...γιατί είναι ζωντανά...

 

Οπότε...στην παρέα μας από σήμερα είναι δύο "αδύναμα" μομεντάκια που μου σπαράζουνε την καρδιά...δυο αδύναμα μομεντάκια που λίγο πριν τα βάλω μέσα μου εγώ έκλαιγα μέχρι να με πάρει ο ύπνος με την νάρκωση...

Χοριακή θα κάνω τη Δευτέρα του Πάσχα...και αν είναι κλειστά την Τρίτη....αν φτάσω μέχρι εκεί...

 

Αυτά...

Μομεντακι μου μπραβο κοπελα μου να μην ανησυχης ολλα καλα θα πανε ειπαμε θετικη σκεψη θα δεις οτι εκανες το σωστο και τα μωρακια σου θα αντεξουνε!!!!!!!δεν ξερεις ποσο χαρηκα εισαι μανουλα πλεων αυτο να το βαλεις καλα στο μυαλουδακι σου!!!!!θα κανετε παρεουλα μαζι με το μαριρενακι μας.

Εγω περασα μια πολυ ασχημη μερα σημερα γιατι εκανα τον υπερηχο και το ενδομητριο απο το 6,7 πηγε αποτομα στο 4,7 απελπιστηκα εβαλα τα κλαματα και εφηγα κακην κακος απο τον γιατρο μου δεν ξερω τι πρεπει να κανω εχω στεναχωρεθη παρα πολυ!!!!!!!μαλλον που πρεπει να το χονεψω και να σταματησω εδω δεν παει αλλο αυτη η κατασταση εχω κουραστη παρα πολυ παλευω 8 χρονια και εχω βαρεθει να πινω φαρμακα!!!!ειμαι πολυ χαλια το μυαλο μου εχει μπλοκαρει δεν μπορω να βρω μια λυση!!!!!

Να καλωσορισω και της καινουργιες κοπελες στην παρεα μας και τους ευχομαι να τους πανε ολλα καλα!!!!!!

Marirenaki περνανε οι μερουλες οποτε την Δευτερα θα εχουμε ευχαριστα νεακια:-P:razz::-P:razz::-P:razz:

Momentaki μου να εισαι καλοτυχη θα προσευχομαι συνεχεια για εσενα και το marirenaki να σας αξιωση ο θεος να κρατησετε αγκαλιτσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΙΝΟΡΙ σε καταλαβαινω απόλυτα...ισως εχει κουραστει και ο οργανισμος σου μετα απο τοσα χρονια-φαρμακα.Ηρέμησε λιγο και ξανάρχισε,μη τα παρατάς,αξίχει ο στοχος όσο 100 εξωσωματικές μαζι.ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΥΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

Inopaki μου κομμάτια έγινα τώρα...Πάλι βρε κοπέλα μου; Μα τελικά πού οφείλεται αυτό; Αχ πόσο καταλαβαίνω τη λύπη σου....και πόσο θέλω όλη αυτή η τροπή που παίρνουνε τα πράγματα για σένα να αλλάξει...και να πάνε για μια φορά όλα καλά...από την αρχή μέχρι το τέλος...

Πρώτο πράγμα που πιστεύω πως πρέπει να κανεις είναι να φύγεις για λίγο, ένα διήμερο, τριήμερο με τον αντρούλη σου...Εμείς έτσι κάναμε μετά από κάθε αναποδιά και καθάριζε το μυαλό μας...Βοηθάει πολύ πραγματικά...

Με καθαρό πλέον μυαλό πρέπει να βάλετε τα πράγματα κάτω...Συζητάτε το! Θέλετε να τα αφήσετε όλα ως εδώ; Τότε είναι σαν να μηδενίζετε 8 χρόνια προσπαθειών...Είστε καλά να προχωρήσετε; Αποφασίστε το μαζί και θα νιώθετε καλύτερα...θα το δεις...Γιατί όλο αυτό πρέπει να μας φέρνει κοντά σαν ζευγάρι αλλιώς την βάψαμε...και χάνουμε άλλα τόσα πολλά...

Δεύτερη και τρίτη γνώμη είναι επίσης καλή...Ισως ένας γιατρός έχει κάτι καλύτερο να εισηγηθεί που τώρα σας διαφεύγει...Ο δικός σου ο γιατρός τι λέει για όλο αυτό; Είναι επειδή κουράστηκε ο οργανισμός σου; Είναι από την αποξεση; Κάτι πρέπει να έχει να πει...

Αχ βρε ινοπάκι μου...Δεν είσαι΄μόνη εντάξει; Είμαστε εδώ για ό,τι θες...και όσο χάλια κι αν νιώθω προτεραιότητα τώρα έχεις ΕΣΥ! γιατί τώρα νιώθεις πως είσαι σε αδιέξοδο και πολύ λυπάμαι γι αυτό και θέλω να βοηθήσω όσο μπορώ! Το εννοώ!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Inopaki μου κομμάτια έγινα τώρα...Πάλι βρε κοπέλα μου; Μα τελικά πού οφείλεται αυτό; Αχ πόσο καταλαβαίνω τη λύπη σου....και πόσο θέλω όλη αυτή η τροπή που παίρνουνε τα πράγματα για σένα να αλλάξει...και να πάνε για μια φορά όλα καλά...από την αρχή μέχρι το τέλος...

 

Πρώτο πράγμα που πιστεύω πως πρέπει να κανεις είναι να φύγεις για λίγο, ένα διήμερο, τριήμερο με τον αντρούλη σου...Εμείς έτσι κάναμε μετά από κάθε αναποδιά και καθάριζε το μυαλό μας...Βοηθάει πολύ πραγματικά...

 

Με καθαρό πλέον μυαλό πρέπει να βάλετε τα πράγματα κάτω...Συζητάτε το! Θέλετε να τα αφήσετε όλα ως εδώ; Τότε είναι σαν να μηδενίζετε 8 χρόνια προσπαθειών...Είστε καλά να προχωρήσετε; Αποφασίστε το μαζί και θα νιώθετε καλύτερα...θα το δεις...Γιατί όλο αυτό πρέπει να μας φέρνει κοντά σαν ζευγάρι αλλιώς την βάψαμε...και χάνουμε άλλα τόσα πολλά...

 

Δεύτερη και τρίτη γνώμη είναι επίσης καλή...Ισως ένας γιατρός έχει κάτι καλύτερο να εισηγηθεί που τώρα σας διαφεύγει...Ο δικός σου ο γιατρός τι λέει για όλο αυτό; Είναι επειδή κουράστηκε ο οργανισμός σου; Είναι από την αποξεση; Κάτι πρέπει να έχει να πει...

 

Αχ βρε ινοπάκι μου...Δεν είσαι΄μόνη εντάξει; Είμαστε εδώ για ό,τι θες...και όσο χάλια κι αν νιώθω προτεραιότητα τώρα έχεις ΕΣΥ! γιατί τώρα νιώθεις πως είσαι σε αδιέξοδο και πολύ λυπάμαι γι αυτό και θέλω να βοηθήσω όσο μπορώ! Το εννοώ!!!

 

Μομεντακι μου να εισαι καλα κοπελα μου προσπαθω να περνω δυναμη απο εσας αλλα καποιες φορες το μυαλο μου μπλοκαρει και δεν μπορω να σκεφτω τι ειναι το καλητερο και το ποιο σωστο τα βαζω ολλα μαζι αθελα μου μεσα στο μυαλο μου και τρελενομαι!!!!!!

Τωρα με πηρε ο γιατρος μου απο το κεντρο και μιλησαμε εχει προβληματιστει και αυτος πολυ.Μου ειπε να πεινω τα καφε για 10 μερες για να ερθει περιοδο και την πρωτη μερα περιοδου να τον παρω τηλ να ανοιξει το φακελο μου και να μιλησουμε.Των ρωτησα αν θα πρεπει να κανω υστεροσκοπιση η καποια αλλη εξεταση και μου ειπε οχι θα σου πω εγω.Μαλλον εχει μπλοκαρει ο οργανισμος μου μετα απο ολλα αυτα που περασα αλλα δεν ειναι και αυτο σιγουρο!!!!δεν ξερω τι να πω θα περιμενω περιοδο και βλεπουμε και θα προσπαθησω να ηρεμησω λιγο.Οσο για το ταξιδακη μακαρι και να μπορουσα να παω αλλα δυστυχως λογο της δουλειας μου ειναι αδυνατον μου εχει πεσει μαζεμενη δουλεια και τρεχω και δεν προλαβαινω γιαυτο και χανομαι ετσυ!!!!

Τελος παντον ασε τα δικα μου σε τρελανα!!!!εσυ κοριτσακι μου πως εισαι?πιστευω να εχεις καλη ψυχολογια για να βοηθησεις τα παιδακια σου να μεγαλωσουν να τρεφεσαι σωστα μικρα και πολλα γευματα!!!!!!!Μου θυμιζω τι μαμα μου τωρα αλλα τι να κανουμε καμια φορα εχουν και αυτες τα δικια τους.Περιμενω νεα σου φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαριρενάκι και ινοπάκι μου.

 

Σήμερα ήτανε μια δύσκολη μέρα...Ηρθα λοιπόν να σας πω τα νέα μου...

 

Η όλη προετοιμασία με τα φάρμακα πήγε τέλεια! Για πρώτη φορά τέλεια! Ενδομήτριο στα 13 χιλιοστά! Τέλεια όλα! Αναλύσεις τέλειες!

Την Πέμπτη ξεπαγώσαμε τα 3 ημερών μομεντάκια μου...Από τα 6 ξεπάγωσαν και τα 6!!! Και όλα πάλι τέλεια!!! Τα αφήσαμε και τα 6 να προχωρήσουνε σε βλασοκύστες...Στα 3 έκαναν assistant hatching (κάτι που τα τρυπάνε και άμα επιζήσουν και από αυτό είναι τα δυνατότερα και έχουνε περισσότερες πιθανότητες εμφύτευσης)...Τα άλλα 3 τα άφησαν να μεγαλώσουνε κανονικά μόνα τους....

 

Σήμερα ήτανε η εμβρυομεταφορά...πήγα μες την αγωνία με τον ΄μομέντο μου....Φοβόμουν μην ακούσω το μηδέν...ότι δηλαδή δεν άντεξε κανένα! Αυτός ήταν ο μεγαλύτερος μου φόβος! Και κάτι έτσι ήτανε το αποτέλεσμα!

 

Τα 4 σταματήσανε να μεγαλώνουνε την 4η-5η μέρα...Και τα άλλα δύο προχωρήσανε...αλλά σε βλασοκύστες ολοκληρωμένες και τέλειες δεν τα καταφέρανε να φτάσουνε:rolleyes: Ισως να ήτανε η φουρνιά αυτή με πρόβλημα λέει ο γιατρός...ίσως να είναι κάτι γενετικό που χρειάζεται περαιτέρω ψάξιμο...ισως απλά να μην τα βοηθάει το εργαστήρι και στο σώμα μου να πάρουν μπρος!

 

Τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύύύύ χαμηλά μου είπε...Με ρώτησε τι θέλουμε να κάνουμε...Για ηθικούς και μόνο λόγους τα βάλαμε...Είχα και το γιατρό που μου έλεγε πως δεν είναι σωστό να τα πετάξουμε...γιατί είναι ζωντανά...

 

Οπότε...στην παρέα μας από σήμερα είναι δύο "αδύναμα" μομεντάκια που μου σπαράζουνε την καρδιά...δυο αδύναμα μομεντάκια που λίγο πριν τα βάλω μέσα μου εγώ έκλαιγα μέχρι να με πάρει ο ύπνος με την νάρκωση...

Χοριακή θα κάνω τη Δευτέρα του Πάσχα...και αν είναι κλειστά την Τρίτη....αν φτάσω μέχρι εκεί...

 

Αυτά...

 

 

Μομεντ μου καλως τα δεχτηκες τα μικρούλια σου :)

 

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου κάτσε και χαλάρωσε. Εξάλλου ο γιατρός σου σου είπε μια μεγάλη κουβέντα! ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ!!!!! Γιαυτό εσύ δέξου τα και άστα αυτά να κάνουν την δουλειά τους μπορεί να θέλανε λίγη ώρα ακόμα για να γίνουν βλαστοκύστες και να το κάνουν αυτό στην κοιλίτσα σου:P μην τα προδικάζεις. Σκέψου ότι αυτά καταλαβαίνουν ακριβώς την ψυχολογία μας και δεν νομίζω να θέλεις να νιώθουν άβολα. Χαλάρωσε και όλα θα πάνε καλά ο ΘΕΟΣ είναι μεγάλος. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί την Δευτέρα του Πάσχα τη χοριακή; Είναι μόνο 10 μέρες!!!!!!! Δεν έπρεπε να σε βάλεί την άλλη παρασκευή; Και γιατί πήρες νάρκωση για την μεταφορά; Δεν τα είδες;:rolleyes: Σε ζάλισα έ; Αλλα πραγματικά είμαι πολύ ενθουσιασμένη που σου πήγαν καλά τα πράγματα. Άντε και σε μερικές μέρες θα έχουμε τα καλά τα νέα :P:p

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Μομεντακι μου μπραβο κοπελα μου να μην ανησυχης ολλα καλα θα πανε ειπαμε θετικη σκεψη θα δεις οτι εκανες το σωστο και τα μωρακια σου θα αντεξουνε!!!!!!!δεν ξερεις ποσο χαρηκα εισαι μανουλα πλεων αυτο να το βαλεις καλα στο μυαλουδακι σου!!!!!θα κανετε παρεουλα μαζι με το μαριρενακι μας.

Εγω περασα μια πολυ ασχημη μερα σημερα γιατι εκανα τον υπερηχο και το ενδομητριο απο το 6,7 πηγε αποτομα στο 4,7 απελπιστηκα εβαλα τα κλαματα και εφηγα κακην κακος απο τον γιατρο μου δεν ξερω τι πρεπει να κανω εχω στεναχωρεθη παρα πολυ!!!!!!!μαλλον που πρεπει να το χονεψω και να σταματησω εδω δεν παει αλλο αυτη η κατασταση εχω κουραστη παρα πολυ παλευω 8 χρονια και εχω βαρεθει να πινω φαρμακα!!!!ειμαι πολυ χαλια το μυαλο μου εχει μπλοκαρει δεν μπορω να βρω μια λυση!!!!!

Να καλωσορισω και της καινουργιες κοπελες στην παρεα μας και τους ευχομαι να τους πανε ολλα καλα!!!!!!

Marirenaki περνανε οι μερουλες οποτε την Δευτερα θα εχουμε ευχαριστα νεακια:-P:razz::-P:razz::-P:razz:

Momentaki μου να εισαι καλοτυχη θα προσευχομαι συνεχεια για εσενα και το marirenaki να σας αξιωση ο θεος να κρατησετε αγκαλιτσα!!!!!

 

 

Ινοπι μου πραγματικά πίστευα ότι αυτή την φορά θα είχαν πάει καλά τα πράγματα. Δεν καταλαβαίνω γιατι το κάνει αυτό το ενδομήτριο σου. Μήπως πρέπει να γίνει κάποια εξέταση ακόμα και δεν στην έχουν πει; Τόσες κοπέλες τα κατάφεραν στο τέλος μην απελπίζεσαι. Πάρε μερικές βαθιές ανάσες και προσπάθησε να ανασυγκροτηθείς. Ξέρω ότι αυτό που περνας είναι πολύ δύσκολο και παλεύεις και πάρα πολλά χρόνια αλλά στο τέλος θα δικαιωθείς και θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά. Και εμείς θα είμαστε εδώ μαζί σου:P

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω δημοσιευσει ενα θεματακι...αλλα δεν μου εχει απαντησει καμία...μαλλλον έπρεπε να γράψω εξαρχης εδω....

εκανα εξωσωματικη τον μαρτιο και απετυχε.Δεν εχω κάποιο γυναικολογικό εγω αλλα ο συζυγος προβλημα με το σπέρμα....σε ασχημο βαθμό περιπου 1.000.000/μλ.Απο τα 13 ωαρια που μου πηραν γονομοποιηθηκαν τα 4,μου εβαλαν τα 2 τα οποια ηταν αριστα με 4 κυτταρα 2ης μερας αλλα δυστυχως αποτύχαμε.

τωρα εχουμε καταψυξει αλλα 2 μετρια 2ης μερας 4 κυτταρων και θα κανω εμβρυομεταφορα τον μαιο.εχω ελπιδες;;;;;ας μου απντησει καποια εστω και αρνητικα

 

 

Naki μου καλως όρισες στην παρέα μας. Μην ανησυχείς κοπέλα μου όλα καλά θα σου πάνε και τα εμβρυάκια σου θα τα πάνε μια χαρα :P

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Oπότε ινοπάκι μου θα περιμένουμε και πάλι να αδιαθετήσεις...και να μιλήσεις με το γιατρό να δούμε τι έχει να εισηγηθεί! Ελπίζω το ότι ανησύχησε κι αυτός πια να τον κάνει αυτό να κινητοποιηθεί επι του θέματος!!! Οσο για τη δουλειά ίσως σε βοηθήσει να ξεχαστείς λιγάκι και ελπίζω με την πρώτη ευκαιρία να κάνετε κάτι με τον αντρούλη σου να ξεκουραστείτε λιγάκι από όλα αυτά...

Μαριρενάκι μου με τις απορίες σου...αμα είναι βλαστοκύστες 10 μέρες μετά είναι η χοριακή...Οταν έβαζα 3 ημερών η χοριακή ήτανε στις 12 μέρες..Ευτυχώς ποτέ δεν μου είπε για 14 μέρες γιατί θα τρελαινόμουν! Ουφ....

Οπότε τη Δευτέρα του Πάσχα είναι η μέρα...αλλά επειδή είναι κλειστά ελπίζω να πάω την Τρίτη...Οσο για την άλλη σου απορία, εμβρυομεταφορά κάνω με νάρκωση γιατί είναι λοξός ο τράχηλος μου και η θέση της μήτρας κάπως...χμ...οπότε μια φορά που είχα κάνει ξύπνια ήτανε μεγάλη ταλαιπωρία και πολύς ο πόνος...Το κακό είναι πως δεν τα είδα τα εμβρυάκια μου:-( Λέω και στον μομέντο, ελπίζω να μου τα βάλανε γιατί εγώ τίποτα δεν κατάλαβα...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Moment μην προδικαζεις τα πραγματα..εχω ξανακουσει ιστοριες που με πολυ μετρια εμβρυακια πηγαν ολα κατ ευχην!!!! εχε πιστη κ οσο μπορεις χαλαρωσε...ευχομαι απ την καρδια μου να διαψευσεις τον γιατρο κ να εκπλαγει κ ο ιδιος με το αποτελεσμα!!!

 

naki μου βαλε κ εμενα στην λιστα με τα κοριτσια που τα καταφεραν με κατεψυγμενα! παρολο που κ στην δικη μου περιπτωση ειχαμε τελεια εμβρυακια η 1η φορα με φρεσκα δεν πετυχε κ να που το παγωτακι μου ηταν μαχητης...ευχομαι την ιδια εξελιξη κ στην δικη σου περιπετεια!!!

 

στα υπολοιπα κοριτσια φυσικα ευχομαι δυναμη κ ολα θα γινουν...ειναι απλα θεμα χρονου!!!!!:wink::wink::wink:

 

Σε ευχαριστώ πολύ μαρινάκι μου...Είσαι από τις πρώτες κοπέλες που είχα μιλήσει όταν πρωτοανακάλυψα το συγκεκριμένο καφέ και χαίρομαι όταν εμφανίζεσαι! Βλέπω το τικεράκι σου προχωρά μια χαρούλα!!!:D Σε ευχαριστώ για τις ευχούλες σου και το κουράγιο που μας δίνεις...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...