Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Να μαι κι εγώ!!!!:D:D:D

Ινοπάκι μου μερικές φορές το "ψάξιμο" δεν βοηθάει!!! Γιατί μαθαίνουμε τόσα πολλά που στο τέλος αγχωνόμαστε περισσότερο! Ασε που μας βλέπω να τελειώνουμε με ειδικότητα γυναικολογίας σε λίγο καιρό!!!:P Αχ στα λέω εσένα αλλά κι εγώ τα ίδια κάνω...διαβάζω...ψάχνω...μαθαίνω...

Όπως και να χει εγώ πιστεύω πως ο οργανισμός σου ήτανε απλά ταλαιπωρημένος και χρειάζεται λίγο χρόνο να ανακάμψει! Τίποτα άλλο!

Τι να πω; Αφού το θετικο΄μου προαίσθημα για σένα παραμένει!!! Και το εννοώ!!!

Mariren μου είχες νέα από τα εμβρυάκια σου; Πώς πάνε τα μικρούλικα; Οταν μπορέσεις να μας πεις...Αν αύριο θα κάνεις την εμβρυομεταφορά να ξέρω να μπω να στείλω καμιά ηλιακτίδα!!!:D:D:D

Synik καλή επιτυχία κοπέλα μου! Αχ μακάρι το Σάββατο να είναι μια από τις ομορφότερες μέρες της ζωής σου!!! Να πεις τα αποτελέσματα ε!!!:D

Εγώ είμαι καλά..νέα δεν έχω! Κάνω τις ενέσεις καταστολής μου...και περιμένω να αδιαθετήσω για να παώ στο γιατρό να δούμε τη συνέχεια! Οταν αδιαθετήσω με το καλό θα κάνουμε και αναλύσεις πριν συνεχίσουμε! Σιγά σιγά!!! Εχω ακόμη μπροστά μου!!! Κάνω υπομονή και περιμένω να περάσω και αυτό το level αν τα καταφέρω να παω στο επόμενο!!!

Αυτή τη φορά κάνω υπομονή!!! Ετσι για αλλαγή!!!:P

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να μαι κι εγώ!!!!:D:D:D

 

Ινοπάκι μου μερικές φορές το "ψάξιμο" δεν βοηθάει!!! Γιατί μαθαίνουμε τόσα πολλά που στο τέλος αγχωνόμαστε περισσότερο! Ασε που μας βλέπω να τελειώνουμε με ειδικότητα γυναικολογίας σε λίγο καιρό!!!:P Αχ στα λέω εσένα αλλά κι εγώ τα ίδια κάνω...διαβάζω...ψάχνω...μαθαίνω...

Όπως και να χει εγώ πιστεύω πως ο οργανισμός σου ήτανε απλά ταλαιπωρημένος και χρειάζεται λίγο χρόνο να ανακάμψει! Τίποτα άλλο!

Τι να πω; Αφού το θετικο΄μου προαίσθημα για σένα παραμένει!!! Και το εννοώ!!!

 

Mariren μου είχες νέα από τα εμβρυάκια σου; Πώς πάνε τα μικρούλικα; Οταν μπορέσεις να μας πεις...Αν αύριο θα κάνεις την εμβρυομεταφορά να ξέρω να μπω να στείλω καμιά ηλιακτίδα!!!:D:D:D

 

Synik καλή επιτυχία κοπέλα μου! Αχ μακάρι το Σάββατο να είναι μια από τις ομορφότερες μέρες της ζωής σου!!! Να πεις τα αποτελέσματα ε!!!:D

 

Εγώ είμαι καλά..νέα δεν έχω! Κάνω τις ενέσεις καταστολής μου...και περιμένω να αδιαθετήσω για να παώ στο γιατρό να δούμε τη συνέχεια! Οταν αδιαθετήσω με το καλό θα κάνουμε και αναλύσεις πριν συνεχίσουμε! Σιγά σιγά!!! Εχω ακόμη μπροστά μου!!! Κάνω υπομονή και περιμένω να περάσω και αυτό το level αν τα καταφέρω να παω στο επόμενο!!!

Αυτή τη φορά κάνω υπομονή!!! Ετσι για αλλαγή!!!:P

Kαλως μου το!!!!!!!!!!!!! σε εχασα και ανησυχησα!!!! μομεντακι μου καλα κανεις και κανεις υπομονη αλλωστε λιγο καιρο ακομα σιγα σιγα θα μπεις και στην τελικη ευθεια!!!!απο οτι καταλαβα μαλλον μαζι θα περιμενουμε την ακατανομαστη!!!!!αχ ρε μομεντακι ανχωνομαι και απο την αλλη λεω τι καθομαι και σκεφτομαι αφου θα γινω μανουλα και μονο με την ιδεα τρελαινομαι αλλα με κυριευη ενας φοβος ακουγοντας διαφορα και αμεσως σκεφτομαι λες να εχω και εγω το ιδιο?τι να πω τα συναισθηματα ειναι αντικρουομενα!!!!πηρα την αποφαση να παρω divina αμαν!!!!! πια θα τα παρω και οτι γινει στην τελικη.φιλακια πολλα

 

κοριτσια μην ξεχνατε περιμενουμε νεα ε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά!!!!!!!!!!!! :) :)

 

Λοιπόν νέα. Με πήραν απο το κέντρο και μου είπανε ότι τα αποψύξανε και τα 4, στην πορεία το ένα τεμπέλιασε και τα άλλα τρία προχωράνε με φόρα!!!! :) Ελπίζω να είναι εκεί και να με περιμένουν αύριο που θα πάμε να τα πάρουμε!!!! :)

 

Κορίτσια αν δεν σας στείλω για μερικές μέρες μην ανησυχείσετε με την πρώτη ευκαιρία θα μπω να σας γράψω νέα και να μάθω τα δικά σας!!! :) αλλά ο σύζυγος μου είπε ότι θα μου πάρει τον υπολογιστή για να μην κάνω ζαβολιές και κάθομαι όρθια και ξεχνιέμαι χαχαχαχα :) :) :)

 

Πολλά φιλιά και θετική σκέψη. Όλα θα είναι καλύτερα αύριο!!!! :) :) :)

 

Και εσύ μόμεντ συνέχισε να φωτίζεις με τους ήλιους σου τις καρδιές μας. Μεθαύριο θα το κάνουμε και εμείς για σένα. Μέχρι να τα πούμε απο ότι κατάλαβα θα κοντεύεται να πάτε και οι δύο στο γιατρό σας!!!!! Σας το είπα ότι δεν αργείτε!!!! :) :) :)

 

Φιλάκιαααααααααααααααααααα

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και θα σας ενημερωσω κοριτσια για το αποτελεσμα...

 

αν καταφερω φυσικα να παω για χοριακη το Σαββατο γιατι ετσι οπως το κοβω μαλλον θα με προλαβουν εκεινοι οι κυριοι με τα ασπρα που σου βαζουν ενα "σακακι" αναποδα και σε πανε στο τρελαδικο..

οσο περναν οι μερες γινεται και χειροτερο...η αγωνια ειναι τρελη..την μια μερα ξυπνω αισιοδοξη και την αλλη μεσα στην μαυρη δυστυχια...

ολη μερα ειμαι με ενα θερμομετρο στο στομα(αληθεια λεω) και μετραω αν η θερμοκρασια μου ειναι υψηλη...σημερα το πρωι επεσε και οπως καταλαβαινετε "βραστα ψυχολογια"

αυτα φυσικα μονη τα κανω και τα περναω ολα ..σε κανεναν κοντινο μου δεν λεω τιποτα γιατι θα με πεταξουν απο το μπαλκονι...

και σκεφτηκα οτι αν τα μοιραστω μαζι σας θα αισθανθω καλυτερα...

μακαρι κοριστσια να εχω μια θετικη χοριακη το Σαββατο αλλα μου φανταζει αδυνατη μια εγκυμοσυνη ..8 χρονια προσπαθειων..μια προηγουμενη εξωσωματικη και ποτε ΤΙΠΟΤΑ σκεφτομαι γιατι να μου κατσει ΤΩΡΑ...

ειμαι πεπεισμενη οτι πληρωνω παλιες μου αμαρτιες...

ευχαριστω κοριτσια που με ανεχτηκατε και συγνωμη αν σας μαυρισα την μερα...

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και θα σας ενημερωσω κοριτσια για το αποτελεσμα...

 

αν καταφερω φυσικα να παω για χοριακη το Σαββατο γιατι ετσι οπως το κοβω μαλλον θα με προλαβουν εκεινοι οι κυριοι με τα ασπρα που σου βαζουν ενα "σακακι" αναποδα και σε πανε στο τρελαδικο..

οσο περναν οι μερες γινεται και χειροτερο...η αγωνια ειναι τρελη..την μια μερα ξυπνω αισιοδοξη και την αλλη μεσα στην μαυρη δυστυχια...

ολη μερα ειμαι με ενα θερμομετρο στο στομα(αληθεια λεω) και μετραω αν η θερμοκρασια μου ειναι υψηλη...σημερα το πρωι επεσε και οπως καταλαβαινετε "βραστα ψυχολογια"

αυτα φυσικα μονη τα κανω και τα περναω ολα ..σε κανεναν κοντινο μου δεν λεω τιποτα γιατι θα με πεταξουν απο το μπαλκονι...

και σκεφτηκα οτι αν τα μοιραστω μαζι σας θα αισθανθω καλυτερα...

μακαρι κοριστσια να εχω μια θετικη χοριακη το Σαββατο αλλα μου φανταζει αδυνατη μια εγκυμοσυνη ..8 χρονια προσπαθειων..μια προηγουμενη εξωσωματικη και ποτε ΤΙΠΟΤΑ σκεφτομαι γιατι να μου κατσει ΤΩΡΑ...

ειμαι πεπεισμενη οτι πληρωνω παλιες μου αμαρτιες...

ευχαριστω κοριτσια που με ανεχτηκατε και συγνωμη αν σας μαυρισα την μερα...

Δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία ότι θα είναι θετικό synik μου! Περιμένουμε να μοιραστούμε τα καλά σου νέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kids_sunshine.gif

 

Αυτή είναι η κυρία ηλιακτίδα!!! Τι καλύτερο να στείλω στη mariren μας? Λογικά τώρα θα έχεις τα marirenakia σου στην κοιλίτσα σου..και απ ότι κατάλαβα μιλάμε για 3 μικρούλικα!!! Μπράβο mariren μου!!! Το λοιπόν μικρά ακούστε με και συγκεντρωθείτε: Να μείνετε εκεί στη μανούλα! Μην το κουνήσετε ρούπι!!! Και σε 9 μήνες σας αφήνουμε να κάνετε την εμφάνιση σας!!!:D:D:D

Καλά σου λέει ο αντρούλης σου...ξάπλωσε, ξεκουράσου και εμείς εδώ θα είμαστε...όταν μπορέσεις μπες να μας πεις πώς είσαι!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Kαλως μου το!!!!!!!!!!!!! σε εχασα και ανησυχησα!!!! μομεντακι μου καλα κανεις και κανεις υπομονη αλλωστε λιγο καιρο ακομα σιγα σιγα θα μπεις και στην τελικη ευθεια!!!!απο οτι καταλαβα μαλλον μαζι θα περιμενουμε την ακατανομαστη!!!!!αχ ρε μομεντακι ανχωνομαι και απο την αλλη λεω τι καθομαι και σκεφτομαι αφου θα γινω μανουλα και μονο με την ιδεα τρελαινομαι αλλα με κυριευη ενας φοβος ακουγοντας διαφορα και αμεσως σκεφτομαι λες να εχω και εγω το ιδιο?τι να πω τα συναισθηματα ειναι αντικρουομενα!!!!πηρα την αποφαση να παρω divina αμαν!!!!! πια θα τα παρω και οτι γινει στην τελικη.φιλακια πολλα

 

Aκριβώς έτσι ινοπάλι μου! Θα τα πάρεις και ό,τι γίνει ! Με το να το σκέφτεσαι ή να το ψάχνεις τι θα αλλάξει; Τίποτα! Απλά θα νιώθεις εσύ χειρότερα και θα είσαι περισσότερο αγχωμένη...Οπότε χαλάρωσε και μαζεύουμε όλη μας τη θετική ενέργεια να σπρώξουμε τα πράγματα να πάνε καλά! Ουφ άντε να δούμε!! Ας γυρίσει λιγάκι ο τροχός!!!

Μάλλον μαζί θα πανηγυρίζουμε τον ερχομό της ακατανόμαστης! Κοίτα τελικά που θα συγχρονιστούμε!;)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και θα σας ενημερωσω κοριτσια για το αποτελεσμα...

 

αν καταφερω φυσικα να παω για χοριακη το Σαββατο γιατι ετσι οπως το κοβω μαλλον θα με προλαβουν εκεινοι οι κυριοι με τα ασπρα που σου βαζουν ενα "σακακι" αναποδα και σε πανε στο τρελαδικο..

οσο περναν οι μερες γινεται και χειροτερο...η αγωνια ειναι τρελη..την μια μερα ξυπνω αισιοδοξη και την αλλη μεσα στην μαυρη δυστυχια...

ολη μερα ειμαι με ενα θερμομετρο στο στομα(αληθεια λεω) και μετραω αν η θερμοκρασια μου ειναι υψηλη...σημερα το πρωι επεσε και οπως καταλαβαινετε "βραστα ψυχολογια"

αυτα φυσικα μονη τα κανω και τα περναω ολα ..σε κανεναν κοντινο μου δεν λεω τιποτα γιατι θα με πεταξουν απο το μπαλκονι...

και σκεφτηκα οτι αν τα μοιραστω μαζι σας θα αισθανθω καλυτερα...

μακαρι κοριστσια να εχω μια θετικη χοριακη το Σαββατο αλλα μου φανταζει αδυνατη μια εγκυμοσυνη ..8 χρονια προσπαθειων..μια προηγουμενη εξωσωματικη και ποτε ΤΙΠΟΤΑ σκεφτομαι γιατι να μου κατσει ΤΩΡΑ...

ειμαι πεπεισμενη οτι πληρωνω παλιες μου αμαρτιες...

ευχαριστω κοριτσια που με ανεχτηκατε και συγνωμη αν σας μαυρισα την μερα...

 

Αυτό που λες synik μου ότι τη μια ξυπνάς αισιόδοξη και την άλλη απαισιόδοξη κάτι μου θυμίζει! χαχαχαχαχχαχα Αχ όλες πάνω κατω τα ίδια νιώθουμε και πραγματικά οι μέρες αυτές της αναμονής είναι οι χειρότερες και οι πιο ψυχοφθόρες...Και όσο πλησιάζει η μέρα της χοριακής αντί να γίνονται ευκολότερα τα πράγματα γίνονται όλο και πιο δύσκολα!

Αντεξε ακόμη λιγάκι....δυο μερούλες μείνανε...αύριο και μεθαύριο! Και Σάββατο πρωί θα πας για τη χοριακούλα! Τι χοριακούλα δηλαδή! Χοριακάτσα θα είναι!!!:lol:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μariren μου σου ευχομαι κοπελα μου να σου πανε ολλα καλα προσευχομαι και σε σκεφτομαι καθε μερα θα περιμενουμε νεα σου συντομα!!!!!

BLUBLU σε ευχαριστουμε παρα πολυ για της ευχες σου μακαρι να πιασουν και να εχουμε ολλες καλα αποτελεσματα.

Momentaki τι κανεις? ποσες μερες εμειναν ακομα για να ερθει η ακατανομαστη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπηκα απλά να πω μια καλή επιτυχια σε όλες κ μην χάνετε ποτε το κουράγιο!!! Είμαι κ γουρλού....οποτε φουσκωμένες κοιλίτσες συντομα!!!!!

 

Μας χρειάζεται λίγο γούρι εδώ μέσα!!! Σε ευχαριστούμε blublu!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μariren μου σου ευχομαι κοπελα μου να σου πανε ολλα καλα προσευχομαι και σε σκεφτομαι καθε μερα θα περιμενουμε νεα σου συντομα!!!!!

BLUBLU σε ευχαριστουμε παρα πολυ για της ευχες σου μακαρι να πιασουν και να εχουμε ολλες καλα αποτελεσματα.

Momentaki τι κανεις? ποσες μερες εμειναν ακομα για να ερθει η ακατανομαστη?

 

Καλημέρα ινοπάκι μου!

Καλά είμαι...τριήμερο και είμαι χαρουμενη γιατί είναι ευκαιρία να ξεκουραστώ λιγάκι...όσο γίνεται βέβαια γιατί πάντα κάτι βρίσκω να αρχίσω το σπαστικό μου καθάρισμα στο σπίτι...:rolleyes::P

Ψες με έπιασε το παράπονο και άστα να πάνε...τελικά μου πέρασε με λίγο κλάμα...εκτονώθηκα...και σήμερα επανήλθα δριμύτερη! Πάντως δεν μπορώ να πω; Από ψυχολογικές διακυμάνσεις είμαστε καλυμμένες!:P:p:p

Δεν ξέρω πότε θα έρθει η ακατανόμαστη...αρχές της βδομάδας φαντάζομαι...απλά κάθε φορά που κάνω καταστολή έχω και καθυστέρηση οπότε δεν ξέρω...

Εσύ πότε την περιμένεις;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου και στη mariren μας...και φυσικά στα νέα μέλη της παρέας μας τα marirenakia!!!!:D:D:D

Οι ευχές και οι προσευχούλες μας είναι μαζί σας...καθώς και μια τόσο δα ακτινούλα ήλιου για να είσαι θετική mariren μου!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες, ευχομαι συντομα να κρατατε τα μωρακια σας αγκαλια. ειμαι κι εγω μανούλα εξωσωματικης. εχω και κατεψυγμενα ενβρυακια και σκεφτομαι απο σεπτέμβρη να ξεκινησω την προσπαθεια για ενα μωρακι ακομα. ηθελα να σας ρωτησω τι διαδικασια ειναι για την εμφυτευση? θελει προετοιμασία με φαρμακα κλπ ή απλα παρακολουθηση απο τον ιατρό?και πόσο διαρκεί? αν αποτυχει μετα από ποσο καιρο μπορείς να ξαναπροσπαθησεις? έχω αγχωθεί λιγακι , οπως καταλαβαίνετε, δεν εχουμε και βοηθεια και θα ειναι δυσκολο πολυ με το μωρό και οχι σαν την1η φορα που ημουνα ολο ξαπλα (αν και δεν απαιτειται απόσο ξερω, οτι ειναι να γινει θα γινει). Σας ευχομαι τα καλυτερα μεσα από την καρδιά μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες, ευχομαι συντομα να κρατατε τα μωρακια σας αγκαλια. ειμαι κι εγω μανούλα εξωσωματικης. εχω και κατεψυγμενα ενβρυακια και σκεφτομαι απο σεπτέμβρη να ξεκινησω την προσπαθεια για ενα μωρακι ακομα. ηθελα να σας ρωτησω τι διαδικασια ειναι για την εμφυτευση? θελει προετοιμασία με φαρμακα κλπ ή απλα παρακολουθηση απο τον ιατρό?και πόσο διαρκεί? αν αποτυχει μετα από ποσο καιρο μπορείς να ξαναπροσπαθησεις? έχω αγχωθεί λιγακι , οπως καταλαβαίνετε, δεν εχουμε και βοηθεια και θα ειναι δυσκολο πολυ με το μωρό και οχι σαν την1η φορα που ημουνα ολο ξαπλα (αν και δεν απαιτειται απόσο ξερω, οτι ειναι να γινει θα γινει). Σας ευχομαι τα καλυτερα μεσα από την καρδιά μου.

 

Nα σου ζήσει το μωράκι σου Soulitsa! Να το χαίρεσαι με υγεία!!!:D

Η διαδικασία για τα κατεψυγμένα είναι πολύ πιο απλή από την εξωσωματική...Ανάλογα με το τι θα σου πει ο γιατρός υπάρχουνε διάφοροι τρόποι να φτάσεις στην εμβρυομεταφορά...Μπορείς να κάνεις καταστολή με ενέσεις και μετά ενδυνάμωση του ενδομητρίου με χαπάκια ή αυτοκόλλητα οιστρογόνων, ή μπορείς να κάνέις ενδυνάμωση του ενδομητρίου χωρίς καταστολή και να σε παρακολουθεί και όταν κάνείς ωορρηξία και είσαι πια έτοιμη να σου μεταφέρουνε τα εμβρυάκια σου!

Σου εύχομαι να καταφέρεις να δώσεις στο μωράκι σου ένα αδερφάκι όπως θές!!!:D Καλή σου επιτυχία!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όόόόόλεεεεςςς!!!

Ινοπάκι μου πώς είσαι;

Μαriren ξαπλώνεις; Αντε φρόντισε να χαρείς αυτή την περίοδο που όλοι σε εξυπηρετούν και τίποτα δεν κάνεις!:D Μικρά marirenakia να μείνετεεεεεεεεεεεε εκείίίίί!!!! Θα σας το θυμίζω συνεχώς!!!:D

Synik πού είσαι; Εκανες χοριακή;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα!!!

 

εκανα την χοριακη και βγηκε για δευτερη φορα αρνητικη..0,4

 

κοριτσια??? να σας ρωτησω κατι ..οταν ξεκινησαμε τις προσπαθειες ο γιατρος μου προτεινε να κανουμε σπερματεγχυση αλλα εμεις θελαμε εξωσωματικη για πιο πολλα ποσοστα...τωρα το σκεφτομαι να κανω σπερματεγχυση ..εσεις τι λετε?? το βρισκετε καλη ιδεα???

φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα!!!

 

εκανα την χοριακη και βγηκε για δευτερη φορα αρνητικη..0,4

 

κοριτσια??? να σας ρωτησω κατι ..οταν ξεκινησαμε τις προσπαθειες ο γιατρος μου προτεινε να κανουμε σπερματεγχυση αλλα εμεις θελαμε εξωσωματικη για πιο πολλα ποσοστα...τωρα το σκεφτομαι να κανω σπερματεγχυση ..εσεις τι λετε?? το βρισκετε καλη ιδεα???

φιλια!!

 

Πολύ λυπάμαι synik μου για το αποτέλεσμα...

Μ'αρέσει όμως που σκέφτεσαι το επόμενο σου βήμα ήδη! Δεν τα βάζεις κάτω και αυτό είναι πολύ καλό!!!

Οντως η εξωσωματική έχει πολύ περισσότερα ποσοστά επιτυχίας από τη σπερματέγχυση...Η σπερματέγχυση ενδείκνυται για τη δική σας περίπτωση; Αν ναι είναι σαφώς πιο ανώδυνη με λιγότερα φάρμακα...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή μας βδομάδα!!!

Μια μεγάλη ηλιακτίδα στέλνω στη mariren και στα marirenakia:D

Και ένα μεγάλο χαμόγελο στο ινοπάκι μας μπας και αλλάξουνε όλα σιγά σιγά και η νέα προσπάθεια να είναι "ανατρεπτική"!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γειά σας!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μου λείψατε :)

 

Επιτέλους τώρα θα σας βλέπω κάθε μέρα!!!!!!!!!! :) :) Ήμουνα πολύ καλό κορίτσια το τριήμερο και πήρα τον υπολογιστή μου πίσω :) :) Βλέπω η παρέα μεγάλωσε. Καλως ήρθατε κορίτσια στην παρέα μας.

 

Synik μου λυπάμαι που τα νέα δεν ήταν καλά. Όμως δείχνεις δυνατή κοπέλα που δεν το βάζει εύκολα κάτω. Θετική σκέψη και όλα καλά θα πάνε.

 

Τα δικά μου νέα τώρα!!!! Λοιπόν αφού πήραμε 2 ζουζουνάκια ζωήρα έτσι μας είπε η εμβρυολόγος γύρισα στο σπίτι και το έριξα στην ξάπλα και στο τάισμα :) :) Η μέση μου το ξέρει που είμαι στην 4 μέρα και δεν μπορώ να την βολέψω!!!!! Τώρα περιμένω με στις 7/4 να πάω για την χοριακή και τα ευχάριστα!!!!!! :) :)

 

Μομεντ και ινοπι μου λείψατε κορίτσια. Μόλις μπήκα και είδα τα μυνήματα σας μου φτιάξατε την μέρα. Μέχρι τα μαρινενάκια πρέπει σίγουρα να χαμογέλασαν απο την θετική σας ενέργεια. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Απο ότι κατάλαβα κοντεύεται να αδιαθετήσετε. Άντε να έρθετε και εσείς στη θέση μου και να τα λέμε όλες ξάπλα :) Μην στεναχωριέσαι όταν πέφτεις μόμεντ μου και αυτό είναι καλό χρειάζεται η ψυχή μας λίγη ξαλάφρωση, για να είμαστε πιο δυνατές μετά!!!

 

Κορίτσια μήπως έχετε κάτι για την μέση; :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

moment μου ..

 

εξαρχης μου ειχε προτεινει ο γιατρος σπερματεγχυση αλλα εγω προτιμησα εξωσωματικη..σκεφτομαι οτι αν δεν ειμαστε για σπερματεγχυση δεν θα μας το προτεινε...

εγω ειχα ενδομητριωση και σαλπιγγες σαν κομπολοι τα οποια ομως τα διορθωσα με μια λαπαροσκοπηση..(ετσι τουλαχιστον μου ειπε ο γιατρος) και ο αντρας μου εχει καλουστσικο σπερμα με κινητικοτητα 35% την πρωτη ωρα σε μπροσθια κινηση...

 

εσεις τι λετε απο τις εμπειριες σας ....να κανω σπερματεγχυση ή τελειως τζαμπα διαδικασια....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γειά σας!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μου λείψατε :)

 

Επιτέλους τώρα θα σας βλέπω κάθε μέρα!!!!!!!!!! :) :) Ήμουνα πολύ καλό κορίτσια το τριήμερο και πήρα τον υπολογιστή μου πίσω :) :) Βλέπω η παρέα μεγάλωσε. Καλως ήρθατε κορίτσια στην παρέα μας.

 

Synik μου λυπάμαι που τα νέα δεν ήταν καλά. Όμως δείχνεις δυνατή κοπέλα που δεν το βάζει εύκολα κάτω. Θετική σκέψη και όλα καλά θα πάνε.

 

Τα δικά μου νέα τώρα!!!! Λοιπόν αφού πήραμε 2 ζουζουνάκια ζωήρα έτσι μας είπε η εμβρυολόγος γύρισα στο σπίτι και το έριξα στην ξάπλα και στο τάισμα :) :) Η μέση μου το ξέρει που είμαι στην 4 μέρα και δεν μπορώ να την βολέψω!!!!! Τώρα περιμένω με στις 7/4 να πάω για την χοριακή και τα ευχάριστα!!!!!! :) :)

 

Μομεντ και ινοπι μου λείψατε κορίτσια. Μόλις μπήκα και είδα τα μυνήματα σας μου φτιάξατε την μέρα. Μέχρι τα μαρινενάκια πρέπει σίγουρα να χαμογέλασαν απο την θετική σας ενέργεια. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Απο ότι κατάλαβα κοντεύεται να αδιαθετήσετε. Άντε να έρθετε και εσείς στη θέση μου και να τα λέμε όλες ξάπλα :) Μην στεναχωριέσαι όταν πέφτεις μόμεντ μου και αυτό είναι καλό χρειάζεται η ψυχή μας λίγη ξαλάφρωση, για να είμαστε πιο δυνατές μετά!!!

 

Κορίτσια μήπως έχετε κάτι για την μέση; :)

 

Αααααααααααα!!!!! Εμφανίστηκε η mariren μας με πακέτο προσφορά τα μαριρενάκια της!!!:D:D:D

Ε τότε αφού τα μαριρενάκια μας βλέπουμε και μας διαβάζουνε κοίτα τι τους έχω:

rainbow.gif

Ενα ουράνιο τόξο με υπέέέροχα χρώματα!!! Θετικά και όμορφα!!! :-D:grin::-D

Είδες καλόπιασμα που τους κάνω μανούλα;:-P:-P:-P

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

moment μου ..

 

εξαρχης μου ειχε προτεινει ο γιατρος σπερματεγχυση αλλα εγω προτιμησα εξωσωματικη..σκεφτομαι οτι αν δεν ειμαστε για σπερματεγχυση δεν θα μας το προτεινε...

εγω ειχα ενδομητριωση και σαλπιγγες σαν κομπολοι τα οποια ομως τα διορθωσα με μια λαπαροσκοπηση..(ετσι τουλαχιστον μου ειπε ο γιατρος) και ο αντρας μου εχει καλουστσικο σπερμα με κινητικοτητα 35% την πρωτη ωρα σε μπροσθια κινηση...

 

εσεις τι λετε απο τις εμπειριες σας ....να κανω σπερματεγχυση ή τελειως τζαμπα διαδικασια....

 

Ε τότε καλά μου ακούγονται τα δεδομένα σας synik μου και αφού ο γιατρός είδα σας το είχε συστήσει γιατί όχι; Λίγη τύχη σας χρειάζεται και όλα καλά θα πάνε! Μην σταματήσεις να ελπίζεις και να προσπαθείς!!!

Τζάμπα διαδικασία δεν είναι...άμα μπεις στο καφέ της σπερματέγχυσης στο parentscafe.gr θα δεις εκεί κοπέλες που μια χαρά τα καταφέρανε με τη σπερματέγχυση...Μάλιστα μια κοπέλα είχε επιτυχία δύο στις δύο! :D και φυσικά δύο υγιέστατα μωράκια!!!:D

Συζήτησέ το με το γιατρό σου και τον αντρούλη σου και ελπίζω να πάρετε μια απόφαση γρήγορα που θα σας κάνει να νιώθετε καλά!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μομεντ μου τι υπέροχο ουράνιο τόξο είναι αυτό; σου γεμίζει την ψυχή :) και σίγουρα το χαρήκανε και τα μαριρενακια :) :) πως είσαι εσύ; αδιαθέτησες;

 

Ινοπι τι κάνεις κοπέλα μου; πως είσαι;

 

Εγώ κορίτσια απο την πολύ ξάπλα μου φαίνεται θα κακομάθω!!! ;):) Αύριο πιστεύω ότι θα βγω και την πρώτη μου βόλτα :) και βλέπουμε!!!!!!!!!!!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μομεντ μου τι υπέροχο ουράνιο τόξο είναι αυτό; σου γεμίζει την ψυχή :) και σίγουρα το χαρήκανε και τα μαριρενακια :) :) πως είσαι εσύ; αδιαθέτησες;

 

Ινοπι τι κάνεις κοπέλα μου; πως είσαι;

 

Εγώ κορίτσια απο την πολύ ξάπλα μου φαίνεται θα κακομάθω!!! ;):) Αύριο πιστεύω ότι θα βγω και την πρώτη μου βόλτα :) και βλέπουμε!!!!!!!!!!!

 

Και πολύ καλά κάνεις μαριρέν μου που θα πας βολτούλα! Εγώ δεν τόλμησα καμιά φορά να κάνω κάτι τέτοιο...έμενα σπίτι όλες τις μέρες και τι κατάλαβα; Απλά πιάσιμο και κατάθλιψη!!!:P:p:p

Πώς περνάς τη μέρα σου εσύ; Διαβάζεις; Βλέπεις καμιά ταινιούλα;

Την επόμενη Πέμπτη είναι που θα κάνεις χοριακή;

Όσο για μένα...ναι αδιαθέτησα το σαββατοκύριακο! Πήγα ψες στο γιατρό και απο΄σήμερα άρχισα τα cyclacur! Μπήκα στο στάδιο που σταμάτησαν ολα την προηγούμενη φορά κι ελπίζω αυτή τη φορά να το υπερπηδήσουμε μια χαρά!!! Για να δούμε!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...