Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Mariren μου θετικές σκέψεις έχω...και με θετικές σκέψεις ξέκινάω...Ελα όμως που προκύπτουνε πράγματα που ούτε καν ήξερα πως υπάρχουνε....χαχαχαχαχα Εννοώ δεν τα σκέφτομαι και τα παθαίνω...έρχονται και με βρίσκουν ένα πράμα! Αλλά κάθε φορά ξεκινάω με θετική σκέψη και ευχαριστώ την Παναγίτσα μας γι αυτό γιατί μου δίνει δύναμη να ξαναπροσπαθώ και πάλι απ την αρχή!!!:D

Και είμαι σίγουρη πως η Παναγίτσα μας όλες θα μας βοηθήσει! Ακούς ινοπάκι μου;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Momentakι μου σευχαριστω παρα πολυ που με στηριζεις ετσι πολυ σημαντικη η πληροφορια που μου βρηκες με συγγινεις παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μακαρι να ειναι οπως τα λες το ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου και εγω αυτο προσπαθω να λεω στον εαυτο μου οτι λιγες μερες μεινανε και ξανα απο την αρχη μπορει να σταθω πιο τυχερη την αλλη φορα γιατι μονο για θεμα τυχης μιλαμε πλεων!!!!!!

Το σκεφτηκα να παρω μια δευτερη γνωμη αλλα σε ποιον???και που???αφου εχω παει στους γιατρους της Κρητης και να σου πω την αληθεια δεν θελω να ξανα παω.

Και τα εμβρυακια μου ειναι σε αυτο το κεντρο!!!!φοβαμαι πως αν παω αλλου θα μπω σε αλλες διαδικασιες και δεν εχω αντοχη.Θα δωσω αλλη μια ευκαιρια!!!!φυσικα αν δεν δω αποτελεσματα θα παω και αλλου αλλα λεω οχι ακομα, εσυ τι λες??

Αφτο που θα κανω θα ξανα ψαχτω στο internet και θα ψαξω να βρω και το φαρμακο.

Μariren μου δεν ξερεις ποσο με βοηθαει και με συγγινει αυτη η στηριξη να σε καλα κοπελα μου και εσυ και το μομεντακι μας να εισαστε καλα και καλοτυχες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μομεντακι μου και βεβαια αυτη η παναγιτσα μας βοηθαει ολλες μακαρι να ριξει και λιγο το ματακι της και προς εμας γιατι τετοιος πονος δεν παλευεται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μomentaki καλη αρχη να εχεις ολλα τα καλα του κοσμου και θετικη σκεψη.

Μου δεινει μεγαλη χαρα μονο που σκεφτομαι οτι ξεκινας και δυναμη να συνεχισω και εγω!!!!!!!εχτες εκανα ευχελαιο και παρακαλουσα τον θεουλη και για της τρεις μας ενιωσα καλητερα και πολυ πιο αισιοδοξη!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΙΝΟΠΙ σε ευχαριστώ πολύ για την στήριξη κοπέλα μου. Να σε ρωτήσω κάτι και αν θες μου απαντάς μπορεις και σε π.μ. αν δεν θες να βγουν λεπτομέρειες εδω. Εγώ το γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω να τα χρησιμοποιώ μόνο όταν μου έρχονται τα βλέπω. Απο ποιο μέρος της κρήτης είσαι; Σωστά κατάλαβα απο ότι γράφεις; Σε ρωτάω γιατί εγώ έχω δεσμούς με την κρήτη και έχω μια γνωστή που έκανε την πρώτη της προσπάθεια εκεί σε ένα γιατρό και τώρα έχει δίδυμα κοριτσάκια, νομίζω ότι αυτή η κοπέλα είχε πρόβλημα ή με τις ωοθήκες ή με τις σάλπιγγες. Αν θες να ρωτήσω μήπως δεν έχεις πάει εκεί και αξίζει τον κόπο να πας για μια δεύτερη γνώμη; Γιατί μου είχαν πει και εμένα να πάω εκει αλλά είναι ολόκληρο ταξίδι και ολόκληρη διαδικασία.

 

Όταν είχα ρωτήσει να μεταφέρω τα κατεψυγμένα μου στο κέντρο που είχα αλλάξει μου είχαν πει ότι γίνεται αλλά θα πρέπει να τα μεταφέρουμε εμείς απο εκεί και να τα πάμε στο κέντρο που θα κάνουμε την προσπάθεια.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Aχ πολύ συγκινήθηκα που βάζεις και τις τρεις μας στις προσευχές μας ινοπάκι μου..Είμαστε η μια στη σκέψη της άλλης ΄και αυτό είναι πολύ ωραίο και μου δίνει πολλή δύναμη...

Καταλαβαίνω τον τρόπο που σκέφτεσαι σχετικά με το δεύτερο γιατρό γιατί κι εγώ έτσι ακριβώς σκέφτομαι και κινούμαι τώρα με τα παγωτάκια μου...Δεν έχω ούτε εγώ το κουράγιο και τη δύναμη να μπω πια σε νέες καταστάσεις με μεταφορά τους σε άλλου κέντρο κλπ...Οντως αυτό είναι πιο αγχωτικό και πιο ψυχοφθόρο...Οπότε επειδή προέχει η ψυχολογία μας σε όλο αυτό να κάνεις όπως νιώθεις κι εμείς είμαστε εδώ να στηρίξουμε την απόφαση σου και φυσικά τη νεά σου προσπάθεια με πολλές πολλές ευχές να σε πλακώσει μια τεράάάάστια τύχηηηηηηηη σε λίγες μερούλες!!!:D

Αυτό που σου έστειλα συνεχίζω κι εγώ να το ψάχνω μπας και βρούμε καιμά ονομασία φαρμάκου...

Mariren μου πότε θα ξαναπάς στο γιατρό εσύ;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μομεντ μου έχεις δίκιο ότι είναι ψυχοφθόρο να σε βάζουν να κάνεις τα ίδια και τα ίδια. Εγώ σκέψου στο γιατρό που είμαι τώρα είναι και ο πρώτος μου επειδή δεν είχα πρόβλημα με πρόσεξε και δεν με ταλαιπώρησε και μια χαρά ήμουνα. Όταν άλλαξα και εγώ στην 2 προσπάθεια τα έκανα όλα απο την αρχή αφού μου κάνανε εξετάσεις που δεν χρειαζόντουσαν για την ηλικία μου αφού δεν είχα πρόβλημα μετά με πλακώσανε και στις ορμόνες με αποτέλεσμα πολλά ωάρια και καμιά επιτυχία!!! Για αυτό ξαναγύρισα εκεί που ένιωθα ασφαλείς τουλάχιστον, γιαυτό νιώθω ότι τώρα όλα θα πάνε καλά!!!!

Αλλά είμαι υπέρ της 2 γνώμης γιατί μπορεί να ακούσεις κάτι και να το διασταυρώσεις με τον γιατρό σου! Ελπίζω να μην σε ζάλισα!!!!!!!!!!!

 

Την Τρίτη μόμεντ μου θα πάω στον γιατρό για υπέρηχο!!!!!!!!!!!!! :) Αύριο κάνω την τελευταία μου δόση daronda - επιτέλους!!!!!!!!! - και αυξάνω τα cyclacur σε 3 την ημέρα!!!!!!!!!!!!!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τη γνώμη σας. Εχω ένα εμβρυακι στη κρυοσυντηρηση μαζεμενο απο φυσικο κυκλο κ λεω να το μεταφερω πριν το Πασχα. Εχετε αναλογη εμπειρια; Να αποψυξετε δηλ. ένα έμβυο, να αντεξει στην αποψυξη και να το μεταφερετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μόμεντ καλή αρχή σήμερα! :)

 

Γεια σου mariren μου! Ευχαριστώ που το θυμήθηκες!!!:D Καλή αρχή σε μένα, καλή συνέχεια σε σένα, και καλή φρέσκια αρχή στο ινοπάκι μας!!!:D Τριπλή ευχούλα!!!:D Σήμερα ξεκίνησα εγώ κι εσύ τελείωσες με τις daronda ε; Ετσι! Συνεχίζω εγώ την παράδοση του τρυπήματος! :P Και μόλις τελειώσω κι εγώ θα ξεκινήσει το ινοπάκι μας...όλες με τη σειρά πάμε!!!:D

 

Κορίτσια τη γνώμη σας. Εχω ένα εμβρυακι στη κρυοσυντηρηση μαζεμενο απο φυσικο κυκλο κ λεω να το μεταφερω πριν το Πασχα. Εχετε αναλογη εμπειρια; Να αποψυξετε δηλ. ένα έμβυο, να αντεξει στην αποψυξη και να το μεταφερετε;

 

Καλωσόρισες στην παρέα μας sunty μου....Δεν έχω ανάλογη εμπειρία ούτε άκουσα κάτι με ένα εμβρυάκι...άκουσα όμως για ΄δυο και να αντέξουνε και τα δύο!Οπότε γιατί να μην αντέξει και το ένα!!!! Ενα και γερό θέλουμε!!!:D

Το άλλο που μπορείς να κάνεις αν σε αγχώνει που είναι μόνο ένα είναι να γονιμοποιήσετε ακόμη ένα ωαριάκι (πάλι σε φυσικό κύκλο αν είναι) και να τα βάλεις μαζί τα δυο τους!!!:D

Όπως και να χει σου εύχομαι να πάνε όόόόόλα καλάάάάάά!!!

Και όταν θα έχεις νέα να μπεις να μας πεις ε;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες sunty στην παρέα μας!!!!!!!!!!!!!!! Θα συμφωνήσω με την μόμεντ δεν εχω ακούσει κάτι αλλά αν είχε προχωρήσει καλά γιατί να έχει πρόβλημα όταν αποψυχθεί; Να σκέφτεσαι ότι όλα θα είναι καλά και θα πάρεις το εμβρυάκι σου με το καλό. Αλλιώς ξεκίνα πάλι ένα φυσικό κύκλο όπως είπε η μόμεντ και έχε θετική σκέψη!! :)

 

Μομεντ μου επιτέλους τέλος οι ενέσεις - είναι το πιο δύσκολο κομμάτι που κάνω κάθε φορά και βασανίζω και τον άντρα μου που τρέχει απο όπου είναι να μου τις κάνει! γιατι εγώ έχω θέμα μαζί τους!!!! :) :) :) - Μήπως είναι σημάδι που τις κάνουμε η μία πίσω απο την άλλη!!!!!!!!!! :) Μετά απο σένα θα ξεκινάει και η ινόπι και πάμε για τριπλή επιτυχία!!!!!!!!!! :)

 

Ινόπι μου θα δεις πόσο γρήγορα περνάνε οι μέρες και θα ξεκινήσεις και εσύ την καινούργια σου προσπάθεια και πάμε σίγουρα αυτή την φορά για να πάρουμε τα μπεμπέ μας!!!!!! :)

 

Πολλά φιλιά σε όλες σας :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Γεια σας και από μένα!!! Mariren μου αύριο πας στο γιατρό ε; Αντε και θα περιμένουμε νέακια σου!!!

Ινοπάκι μου πώς είσαι;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

%CE%97%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%82.bmp

Καλημέρααααααααααααα!!!!

Σήμερα την καλημέρα μου τη στέλνω ενισχυμένη...με ένα ήλιο! Για να μας φέρει ελπίδα και χαρούμενα νέα!!!

Mariren μου περιμένουμε νέα σου!!!

Ινοπάκι μου ελπίζω να είσαι καλύτερα...όταν μπορέσεις να μπεις να μας πεις πώς είσαι γιατί έχουμε την έγνοια σου!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

%CE%97%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%82.bmp

Καλημέρααααααααααααα!!!!

Σήμερα την καλημέρα μου τη στέλνω ενισχυμένη...με ένα ήλιο! Για να μας φέρει ελπίδα και χαρούμενα νέα!!!

Mariren μου περιμένουμε νέα σου!!!

Ινοπάκι μου ελπίζω να είσαι καλύτερα...όταν μπορέσεις να μπεις να μας πεις πώς είσαι γιατί έχουμε την έγνοια σου!!!

Κοριτσια καλησπερα

ειμαι πολυ καλυτερα οσο περνανε η μερες.sorry που χανομε κατα διαστηματα αλλα λογο φορτος εργασιας δεν προλαβαινω μπενω ομως αργα το βραδυ και διαβαζω τα νεα σας.

Momentaki μου δεν σε ξεχασα σε εχω συνεχεια στο μυαλο μου!!!!εισαι καλα?πως τα πας με της ενεσης? ποσες εχεις ακομα?

Mariren πηρες το μηνυμα που σου εστειλα?εσυ πως εισαι?

Λοιπον εγω εχω ακομα 7 μερες χαπια και μετα περιμενω την ακατανομαστη οπως την ονομασε και το μομεντακι ας ελπισουμε να μην καθηστερηση!!!!!

εψαξα παντου για τα etopause αλλα δεν υπαρχουν ουτε στην Αθηνα η εταιρεια δεν τα ξανα βγαζει οποτε αυτο που μου απομενει ειναι να παρω παλι divina!!!!και κανω τον σταυρο μου να εχω καλυτερα αποτελεσματα.Αυτο που με εχει βαλει σε σκεψεις ειναι οτι αυτη τη φορα μου δωσανε να κανω μικροτερη δοση δηλ.3 την ημερα απο το στομα και 3 κολπικα απο την 2 μερα περιοδου ενω την προηγουμενη ηταν 9 την ημερα απο το στομα και την 7 μερα αγωγης μου δωσανε και 6 κολπικα.Φοβαμαι λιγο οτι δεν θα δω αποτελεσμα το μονο που σκεφτομαι ειναι μηπως θελει να μου το παει σιγα-σιγα στην αρχη και για περισσοτερες μερες.Εχετε ακουσει κατι παρομοιο?ρε κοριτσια μηπως αργο να κανω ορεξια και πρεπει να με αφησουνε πιο πολλες μερες με αγωγη παιζει κατι τετοιο?

Ελπιζω να εισαστε καλα?????

Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα

ειμαι πολυ καλυτερα οσο περνανε η μερες.sorry που χανομε κατα διαστηματα αλλα λογο φορτος εργασιας δεν προλαβαινω μπενω ομως αργα το βραδυ και διαβαζω τα νεα σας.

Momentaki μου δεν σε ξεχασα σε εχω συνεχεια στο μυαλο μου!!!!εισαι καλα?πως τα πας με της ενεσης? ποσες εχεις ακομα?

Mariren πηρες το μηνυμα που σου εστειλα?εσυ πως εισαι?

Λοιπον εγω εχω ακομα 7 μερες χαπια και μετα περιμενω την ακατανομαστη οπως την ονομασε και το μομεντακι ας ελπισουμε να μην καθηστερηση!!!!!

εψαξα παντου για τα etopause αλλα δεν υπαρχουν ουτε στην Αθηνα η εταιρεια δεν τα ξανα βγαζει οποτε αυτο που μου απομενει ειναι να παρω παλι divina!!!!και κανω τον σταυρο μου να εχω καλυτερα αποτελεσματα.Αυτο που με εχει βαλει σε σκεψεις ειναι οτι αυτη τη φορα μου δωσανε να κανω μικροτερη δοση δηλ.3 την ημερα απο το στομα και 3 κολπικα απο την 2 μερα περιοδου ενω την προηγουμενη ηταν 9 την ημερα απο το στομα και την 7 μερα αγωγης μου δωσανε και 6 κολπικα.Φοβαμαι λιγο οτι δεν θα δω αποτελεσμα το μονο που σκεφτομαι ειναι μηπως θελει να μου το παει σιγα-σιγα στην αρχη και για περισσοτερες μερες.Εχετε ακουσει κατι παρομοιο?ρε κοριτσια μηπως αργο να κανω ορεξια και πρεπει να με αφησουνε πιο πολλες μερες με αγωγη παιζει κατι τετοιο?

Ελπιζω να εισαστε καλα?????

Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ινοπάκι μου πολύ χάρηκα που εμφανίστηκες!!!!:D Και άλλο τόσο χάρηκα που είσαι λιγάκι καλύτερα και που συζητάμε ήδη για την επόμενη σου προσπάθεια που στην ουσία θα είναί σε λίγες μερούλες και καθόλου δεν αργεί!:D

Δεν ξέρω γιατί αλλάξανε τη δόση ινοπάκι μου...ελπίζω όμως αυτός ο τρόπος να σε βολέψει και να πάνε όλα καλύτερα αυτή τη φορά!!!! Μακάρι!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααααααααααααααααα γεια σας!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μομεντ μου ο ήλιος σου έκανε το θαύμα του!!!!!!!!!!

 

Λοιπόν πήγα το πρωί για τον υπέρηχο. Περιτεύει να σας πω με τι άγχος ήμουνα μέχρι να μπω. Είμαι σίγουρη ότι ξέρετε.... Μπήκα μέσα και περίμενα με την ψυχή στο στόμα ώσπου ακούω τον γιατρό να λέει "πάμε πολύ καλά αν τα είχαμε βγάλει απο την κατάψυξη θα μπορούσαμε να τα τοποθετήσουμε το ενδομήτριό σου έχει φτάσει στο 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και μένω φανταστείτε πόσο είχα εκπλαγεί που και ο γιατρός με κοίταγε καλά καλά, γιατί είχα φανταστεί ότι θα έπιανα ένα 7.5 -8 ειδικά αφού δεν θυμάμαι πόσο ήταν τις άλλες φορές για να κάνω σύγκριση. :) :) :) :)

Τα βγάλανε σήμερα και αύριο θα τους πάρω να δω πως τα πάνε!!!! :) και αν όλα είναι καλά θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά την πέμπτη. Συνεχίζω τα cyclacur 3 την μέρα και ξεκίνησα τα utrogestan 6 την ημέρα. Μου δώσανε αμέσως εκεί τα κορίτσια utrogestan αφού εγώ δεν είχα σκεφτεί να τα πάρω μαζί μου γιατί έλεγα ότι θα τα ξεκίναγα αργότερα άλλα μου τα ξεκινήσαν ήδη!

 

Κορίτσια σας εύχομαι μεθαύριο με το καλό και τα δικά σας ενδομήτρια να είναι 10 :) για να προχωρήσετε και εσείς με τα παγωτάκια σας!!!!!!!!!!! :)

 

Τί ωραία να πηγαίνουμε η μία μετά την άλλη και να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!! :)

 

Μομεντ μου πως πάς εσύ; πόσες μέρες έχεις ακόμα; πότε θα πας στο γιατρό; μόνό τις ενέσεις θα κάνεις; :)

 

Ινόπι μου κοντεύουν οι μέρες και για σένα :) δεν ξέρω για τις δόσεις γιατί εγώ δεν έχω ακολουθήσει τέτοιο τρόπο. Όμως αφού δεν βρίσκεις τα χάπια γιατί δεν ρωτάς στο κέντρο σου αν έχουν κάποιο φαρμακείο που να συνεργάζονται ώστε να τα πάρεις απο εκεί ή αν έχουν αυτοί να σου στείλουν! Για δες τι θα σου πουν και ρώτα να σου εξηγήσουν γιατί σου μειώσαν τα φάρμακα. Θα κάνεις και εσύ ενέσεις ή μόνο με τα χάπιά;

 

Α! ινόπι σου απάντησα δεν σου ήρθε; μάλλον καμια πατάτα έκανα θα στο ξαναστείλω!!! ;)

 

Κορίτσια μια καινούργια μέρα ξημερώνει για όλες με θετική ενέργεια και με τον τεράστιο ήλιο της μόμεντ!!!!!!!!!!!!! :) :)

 

sorry για το μεγάλο μήνυμα!!!!!!!!!! :) με έπιασε πολυλογία!!! :) :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Aαααααααα!!! Μπράβο mariren μου!!!!:D:D:D:D:D Οπότε τώρα ξέρουμε!!! Θα σου στέλνω ήλιους και ηλιακτίδες και όλα θα πηγαίνουνε καλάάάά!!!!:D:D:D Την Πέμπτη που θα ρθουνε τα marirenakia στην παρέα μας θα ετοιμάσω για αυτά μπόλικες ηλιακτίδες!!!:D:D:D

Αντε με το καλό να τα δεκτείς!!!

Απ ότι καταλαβαίνεις χάρηκα πολύύύύύύ!!!!!:D:D:D

happy-face.gif

Γιατί είπαμε...χαιρόμαστε το κάθε στάδιο...και πάμε παραπέρα!!!:-D:grin::-D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Mariren μου χαρηκα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε με το καλο κοπελα μου να γατζωθουν και να μεινουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πηρα το μηνυμα σου τελικα.Εψαξα και σε φαρμακειο διπλα στο κεντρο και εκει δεν το ειχαν οποτε λεω να συνεχισω με τα ιδια και ο θεος βοηθως.Μαριρεν μου εγω εχω κανει 1 εξωσωματικη η οποια παλυνδρομησε την 9 βδομαδα και εχω 16 εμβρυακια στην κρυοσυντηρηση απο τα οποια το ενα ειναι ειδη βλαστοκυστη οποτε ειμαι λιγο ησυχη με αυτο το θεμα αλλα πως θα φτασω μεχρι εκει? ενας θεος ξερει και ποτε.

Momentaki μου πως εισαι? δεν μου απαντησες.Τι προγραμμα εχεις μπροστα σου?θα κανεις Ε2?

Mariren περιμενουμε νεα σου:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

 

mariren μια ερωτηση να σου κανω...ειπες οτι παιρνεις 6 utrogestan ..ειναι των 100mg τα παιρνεις κολπικα?? εγω παιρνω 3 των 200mg κολπικα ..αναρωτιεμαι μηπως ειναι λιγα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!! :) Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας και ελπίζω σύντομα να ακολουθήσετε :) :) :)

 

Σήμερα περιμένω να περάσει η ώρα να με πάρουν να μου πουν πως προχωράνε τα μπεμπε μου!!!! :) Ελπίζω να είναι όλα καλά!!!

 

Μομεντ μου να είσαι καλά μου εφτιαξες το κέφι και με ξεάνχωσες λίγο. Λοιπόν εσύ πότε πας στο γιατρό; έχεις πολλές μέρες ακόμα;

 

Ινόπι μου όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά. Πότε είναι να ξεκινήσεις; Δεν καταλαβαίνω γιατί στα δώσανε αφού είναι σε έλλειψη τα etapause (έτσι τα λένε;) πάρε στο κέντρο και ζήτα να στα στείλουν αυτοί αν τα θεωρούνε καλύτερα για την δική σου περίπτωση. Αν είναι τα ίδια με τα divina τότε όλα καλά. Έχε πίστη ινόπι θα δεις ότι όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά. Μάλλον το σώμα σου ήταν ακόμα τραυματισμένο απο την απόξεση και χρειαζόταν χρόνο. Τώρα που το δοκίμασες ήδη μια φορά να φτιάξεις το ενδομήτριο με φάρμακα και αυτό ξεκίνησε να μεγαλώνει νομίζω ότι αυτή την φορά θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα :)

 

Synik μου μες τον ενθουσιασμό μου για τα καλά νέα μάλλον παρέληψα τα βασικά. Των 100mg παίρνω εγώ τα utrogestan κολπικά γιαυτό θέλω έξι. Την ίδια δοσολογία παίρνουμε. Απο ότι κατάλαβα έχεις κάνει εμβρυομεταφορά ε; Σε πια μέρα είσαι; Όλα καλά να σου πάνε κοπέλα μου :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι marinen μου εχω κανει εμβρυομεταφορα και ειμαι στην 9η μερα ..το Σαββατο θα κανω χοριακη...ειναι η δευτερη εξωσωματικη μου ..παρακαλω τον θεο να με βοηθησει αυτη την φορα να αποκτησω ενα-δυο μωρακια γιατι παιδευομαι 8 χρονια..

 

σε ολες τις κοπελες ευχομαι καλη επιτυχια ...

φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!! :) Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας και ελπίζω σύντομα να ακολουθήσετε :) :) :)

 

Σήμερα περιμένω να περάσει η ώρα να με πάρουν να μου πουν πως προχωράνε τα μπεμπε μου!!!! :) Ελπίζω να είναι όλα καλά!!!

 

Μομεντ μου να είσαι καλά μου εφτιαξες το κέφι και με ξεάνχωσες λίγο. Λοιπόν εσύ πότε πας στο γιατρό; έχεις πολλές μέρες ακόμα;

 

Ινόπι μου όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά. Πότε είναι να ξεκινήσεις; Δεν καταλαβαίνω γιατί στα δώσανε αφού είναι σε έλλειψη τα etapause (έτσι τα λένε;) πάρε στο κέντρο και ζήτα να στα στείλουν αυτοί αν τα θεωρούνε καλύτερα για την δική σου περίπτωση. Αν είναι τα ίδια με τα divina τότε όλα καλά. Έχε πίστη ινόπι θα δεις ότι όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά. Μάλλον το σώμα σου ήταν ακόμα τραυματισμένο απο την απόξεση και χρειαζόταν χρόνο. Τώρα που το δοκίμασες ήδη μια φορά να φτιάξεις το ενδομήτριο με φάρμακα και αυτό ξεκίνησε να μεγαλώνει νομίζω ότι αυτή την φορά θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα :)

 

Synik μου μες τον ενθουσιασμό μου για τα καλά νέα μάλλον παρέληψα τα βασικά. Των 100mg παίρνω εγώ τα utrogestan κολπικά γιαυτό θέλω έξι. Την ίδια δοσολογία παίρνουμε. Απο ότι κατάλαβα έχεις κάνει εμβρυομεταφορά ε; Σε πια μέρα είσαι; Όλα καλά να σου πάνε κοπέλα μου :)

Mariren μου μακαρι να φτιαξει αυτη τη φορα!!!! μπηκα και διαβασα προβληματα με το ενδομητριο και πραγματικα προβληματιστικα και ανχωθηκα τελικα τα πραγματα δεν ειναι και τοσο καλα.Μακαρι εμενα να σταματηση εδω το κακο και να μην χρειαστη να το ψαξω αλλο γιατι μετα μπενεις σε αλλους δρομους πολυ πιο δυσκολους!!!!!!!

αντε και περνανε οι μερες με το καλο να δεχτης τα παιδακια σου!!!!!!

Synik μου σου ευχομαι μια τεραστια χωριακη περιμενουμε νεα σου με αγωνια!!!!

Mοmentaki που εισαι εισαι καλα???:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...