Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Να είσαι καλά momentaki μου, εύχομαι την Δευτέρα να μας φέρεις ευχάριστα νέα. Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Επειδή δεν θυμάμαι καθόλου μήπως ξέρετε πόσο πρέπει να είναι το ενδομήτριο για να είναι κατάλληλο για την εμβρυομεταφορά;

Inopi πήγες τελικά στον γιατρό; Τι σου είπε; Ελπίζω να εχεις καλά νέα και να προχωρήσεις για να πάρεις τα εμβρυάκια σου!

 

Αχ κι εγώ δεν θυμάμαί καλά για το ενδομήτριο...χμ...νομίζω πάνω από 8? Θα περιμένουμε νέα σου ε!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα mariren μου και έστω με μικρή καθυστέρηση καλή βδομάδα σε όλες μας!!!

Το ινοπάκι μας πού χάθηκε;

Πώς είσαι; Κανένα νεότερο;

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό και η κύστη μου έφυγε!!!:D:D:D Απρόσμενη εξέλιξη!!! και χάρηκα πολύ!!! Θα αρχίσουμε σιγά σιγά καταστολή και ετοιμασία του ενδομήτριου...Για να δουμε πώς θα πάει αυτή τη φορά η διαδικασία! Ελπίζω να φτάσουμε αισίως και στην εμβρυομεταφορά γιατί ούτε αυτό είναι πια δεδομένο!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια

συγνωμη για την καθηστερηση αλλα δεν ειχα υπολογιστη!!!!!

Momentaki μου πολυ χαρηκα με αυτο που διαβασα πιασανε η ευχες και η προσευχες αντε τωρα στο επομενο βημα σιγα σιγα και σταθερα ερχετε και για εσενα το νιωθω!!!!!!να σου πανε ολλα καλα κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!

Mariren καλημερα!!!!!!εισαι καλα εχουμε κανενα νεο?????

Λοιπον κοριτσια εγω πηγα στον γιατρο για υπερηχο και το ενδομητριο ηταν 4,9 και ηταν η 7 μερα αγωγης.Ξανα εκανα την δευτερα 10η ημερα και ηταν 5,7 .Πηρα το γιατρο μου τηλ και μου εδωσε μεχρι και την τεταρτη εκτος τα 9 χαπακια ημερησιως να βαζω και 4 χαπακια κολπικα.Μου ειπαν οτι ειναι καλος ο υπερηχος αλλα εγω και παλι εχω της αμφιβολιες μου αν δεν δω το 8 η 9 στον υπερηχο δεν θα ησυχασω.

Οποτε την τεταρτη ξανα υπερηχο και ελπιζω τοτε να εχω να σας πω καλητερα νεα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι ευχάριστα είναι αυτά που ακούω!!!!!!!!!!!!!! :)

Είδες Momentaki όλα καλά θα πάνε ήδη το πρώτο βήμα έγινε η κύστη σου αποφάσισε να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια!!!!!!!! Άντε κοπέλα μου με το καλό να ξεκινήσεις και να πάνε όλα καλά!!!!!! :)

Inopi μου όλα καλά θα πάνε αφού το ενδομήτριο μεγαλώνει θα δεις την τετάρτη θα έχει φτάσει στο επιθυμητό. :)

Εγώ κάνω την αγωγή μου και περιμένω!!!! είμαι στην πέπτη μέρα σήμερα και έχω μπροστά μου μια βδομάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μέχρι να πάω για τον υπέρηχο!!!!!!!! :) οπότε κάνω υπομονή. Προσπαθώ να θυμηθώ πόσο ήταν το ενδομήτριο στις προηγούμενες προσπάθειες και δεν μου έρχεται με τίποτα. Αν δεν ξέρεις τελικά δεν τα συγκρατείς!!!

Καλή επιτυχία κορίτσια σε όλες μας!!!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Προχωράμε και οι 3 μας λοιπόν! Και είναι ωραίο που μπορούμε να τα λέμε μεταξύ μας! Νιώθω ωραία για αυτό!

Βρε ινοπάκιμου είχαμε ανησυχήσει! Το ενδομήτριο αυξάνεται και αυτό είναι καλό! Κάνε λίγη υπομονή και είμαι σίγουρη πως θα αγγίξετε και το 8/9 όπως θες! Να σου πω...γιατί δεν βάζετε και αυτοκολλητάκια ; Νομίζω βοηθάνε! Είναι κάτι επιθέματα τα οποία βάζεις παράλληλα με τα cyclacur και ανάλογα φάρμακα όπως αυτά που παίρνεις εσύ τώρα!

Όταν λες Τετάρτη ο επόμενος υπερήχος εννοείς αύριο ή σε μια βδομάδα;:confused: Αχ πραγματικά έχω τρελή αγωνία!

Ευχαριστώ για τις ευχούλες και τις προσευχές...όντως πιάσανε τόπο! Ειλικρινά ευχαριστώ!!!

Μariren μου άντε να περάσει ακόμη μια βδομάδα να έχουμε νεάκια κι από σένα!!! Εχουμε κάτι να περιμένουμε κι αυτό είναι ωραίο!!! Δεν είναι;:D

Και όπως κάθε φορά συνεχίζω με ευχούλες για αυτό το στάδιο...Ινοπάκι μου μακάρι να δυναμώσει το ενδομήτριο σου...και να συνεχίσει την ανοδική του πορεία που έχει αρχίσει να έχει!!!

Μariren μου μακάρι να πάνε όλα καλά και να φτάσεις αισίως να υποδεκτείς τα παγωτάκια σου!

Βήμα βήμα είπαμε και σκεφτόμαστε θετικά! Μην ξεχνιόμαστε!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Προχωράμε και οι 3 μας λοιπόν! Και είναι ωραίο που μπορούμε να τα λέμε μεταξύ μας! Νιώθω ωραία για αυτό!

Βρε ινοπάκιμου είχαμε ανησυχήσει! Το ενδομήτριο αυξάνεται και αυτό είναι καλό! Κάνε λίγη υπομονή και είμαι σίγουρη πως θα αγγίξετε και το 8/9 όπως θες! Να σου πω...γιατί δεν βάζετε και αυτοκολλητάκια ; Νομίζω βοηθάνε! Είναι κάτι επιθέματα τα οποία βάζεις παράλληλα με τα cyclacur και ανάλογα φάρμακα όπως αυτά που παίρνεις εσύ τώρα!

Όταν λες Τετάρτη ο επόμενος υπερήχος εννοείς αύριο ή σε μια βδομάδα;:confused: Αχ πραγματικά έχω τρελή αγωνία!

Ευχαριστώ για τις ευχούλες και τις προσευχές...όντως πιάσανε τόπο! Ειλικρινά ευχαριστώ!!!

Μariren μου άντε να περάσει ακόμη μια βδομάδα να έχουμε νεάκια κι από σένα!!! Εχουμε κάτι να περιμένουμε κι αυτό είναι ωραίο!!! Δεν είναι;:D

Και όπως κάθε φορά συνεχίζω με ευχούλες για αυτό το στάδιο...Ινοπάκι μου μακάρι να δυναμώσει το ενδομήτριο σου...και να συνεχίσει την ανοδική του πορεία που έχει αρχίσει να έχει!!!

Μariren μου μακάρι να πάνε όλα καλά και να φτάσεις αισίως να υποδεκτείς τα παγωτάκια σου!

Βήμα βήμα είπαμε και σκεφτόμαστε θετικά! Μην ξεχνιόμαστε!!!:D

Μomentaki μου σε ευχαριστω πολυ για της ευχουλες σου να δεις που θα πιασουν τοπο το νιωθω,αν και ειμαι λιγο ανησυχη για την αυριανη μερα θελω να πιστευω οτι θα εχω καλα νεα να σου πω!!!!!!!!

Mariren αντε να περασουν και εσενα η μερες να πας για υπερηχο ετσι να ακουμε μονο καλα νεα!!!!!!!τωρα πια γιναμε τρεις και ελπιζω να μας πανε ολλα καλα!!!!!!!!

Μοmentaki δεν μου ειπανε τιποτα για τα αυτοκολλητακια μαλλον δεν τα συνιστουν σε αυτο το κεντρο απο οτι εχω καταλαβει και απο αλλες κοπελες. Τι να πω ο καθε γιατρος εχει διαφορετικη τακτικη και εμεις οφειλουμε να τους ακουμε αλλωστε δεν μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο!!!!

μακαρι τα κολπικα να φερουν αποτελεσματα. Αχ!!!!!!!! τι να πω ειμαι πολυ ανχομενη αλλα και αισιοδοξη ταυτοχρονος.

Θα εχετε αυριο νεα μου καντε ρε κοριτσια μια προσευχη και για εμενα α!!και momentaki ειπαμε δεν χρειαζεται να με ευχαριστης.

Αντε κοριτσια να φτασουμε ως το τελος και να πανε ολλα καλα και θα κανουμε ενα παρτυ εδω μεσα τρικουβερτο (θα βρουμε εμεις των τροπο δεν μας φοβαμε):-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P φιλακια τα λεμε αυριο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια θέλω να ξέρετε ότι σας έχω στις προσευχές μου και σας στέλνω καθημερινά την θετική μου ενέργεια. Είμαστε συνοδοιπόρησες σ' αυτόν τον στόχο και ενωμένες σαν γροθιά θα τα καταφέρουμε.

ΙΝΟΠΙ περιμένουμε τα νέα σου :) ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΜΟΜΕΝΤ πότε θα πας πάλι στον γιατρό;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ινοπάκι μου περιμένουμε νέα σου! Αγωνιώ πολύύύύ!!!

 

Mariren μου δεν θα ξαναπάω για την ώρα στο γιατρό...Ξεκινάω ενεσούλες την Κυριακή και θα πάω να με δει όταν αδιαθετήσω με το καλό...

 

Αχ!!! Είμαστε μαζί! Σαν μια γροθιά! Ναι! Και εύχομαι να έχουμε τρικούβερτο γλέντι σύντομα!!! :D:D:D

 

Οι προσευχούλες αυτονόητες!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν εχω καλα νεα

ειμαι πολυ χαλια σημερα πηγα για υπερηχο και το ενδομητριο ειναι 5,6 απο την δευτερα που ηταν 5,5 πηρα στο κεντρο και μιλησα με την συντονιστρια και μου ειπε να συνεχισω μεχρι την παρασκευη την ιδια αγωγη αν δεν αυξηθη θα την σταματησω και θα παμε στον επομενο κυκλο.Ισως λεει να κανω ενεση καταστολης avercap στον επομενο κυκλο για να το βοηθησουμε.Και το ερωτημα μου ειναι γιατι δεν μου το κανανε σε αυτο τον κυκλο?? μονο ταλαιπωρουμε αδικα δεν ξερω τι να πω ειμαι χαλια δεν ξερω τι να σκεφτω το μονο που ευχομαι ειναι να εχει γινει κατι μεχρι την παρασκευη!!!!!!!ας με βοηθηση ο θεος λιγο εχω απελπιστει τελειως!!!!!γιατι θα πρεπει καθε φορα να τυχαινη κατι??? εχω κουραστη να προσπαθω και στο τελος να μην γινετε τιποτα, μενω μονο με το ονειρο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Ινόπι μου μάλλον είναι περίεργη μέρα τελικά! Θα ήθελα να είχα τα κατάλληλα λόγια να σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα. Πραγματικά θέλω να σου πάνε καλά τα πράγματα και την παρασκευή να έχει αυξηθεί το ενδομήτριο!

Εγώ σήμερα μετά απο 6 μέρες με τις daronda και τα cyclacur είδα μια σταγόνα αίμα!!!!! τι είναι πάλι αυτό δεν θυμάμαι να μου έχει ξανατύχει!!!!!!! Βέβαια τώρα δεν έχω τίποτα αλλά όλο αυτό με αναστάτωσε και δεν ξέρω πως να το εκλάβω! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Μόμεντ τι ενέσεις θα ξεκινήσεις; Απο τώρα θα αρχίσεις για το ενδομήτριο; Δεν ξεκινάς μόλις αδιαθετήσεις;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Ινόπι μου μάλλον είναι περίεργη μέρα τελικά! Θα ήθελα να είχα τα κατάλληλα λόγια να σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα. Πραγματικά θέλω να σου πάνε καλά τα πράγματα και την παρασκευή να έχει αυξηθεί το ενδομήτριο!

Εγώ σήμερα μετά απο 6 μέρες με τις daronda και τα cyclacur είδα μια σταγόνα αίμα!!!!! τι είναι πάλι αυτό δεν θυμάμαι να μου έχει ξανατύχει!!!!!!! Βέβαια τώρα δεν έχω τίποτα αλλά όλο αυτό με αναστάτωσε και δεν ξέρω πως να το εκλάβω! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Μόμεντ τι ενέσεις θα ξεκινήσεις; Απο τώρα θα αρχίσεις για το ενδομήτριο; Δεν ξεκινάς μόλις αδιαθετήσεις;

Mariren μην ανυσηχης αφου σταματησε νομιζω οτι δεν ειναι τιποτα αλλα παρε τον γιατρο σου να του το πεις???να δουμε τι θα σου πει.Εμενα δεν μου εχει τυχη κατι τετοιο.

Σημερα ειμαι πολυ στεναχωρημενη με την ολη κατασταση δεν ξερω τι να κανω περιμενω μηπως εχω κανενα νεο καλο αυριο αν και δεν το νομιζω!!!!!!!!

Μακαρι να σου πανε εσενα καλα για να μας δωσεις δυναμη γιατι αυτο το σταματα των αλλο μηνα παλυ ειναι πολυ ψυχοφθορο

Momentaki εισαι καλα??που εισαι να με κανεις να χαμογελασω λιγο το εχω πραγματικα αναγκη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Τι είναι αυτα που ακούω ινοπάκι μου καλό; Πάλι αναποδιά; Αχ ρε κορίτσι μου! Το λοιπόν αυτό που σου είπανε για την καταστολή πιστεύω πως είναι και το πιο καλό...Απορώ γιατί δεν σου το εισηγηθήκανε μέχρι τώρα! Το λοιπόν ξέρω πολύ καλά πώς νιώθεις...μα πολύ καλά όμως γιατί από αναποδιές άλλο τίποτα κι εγώ! Ηρέμησε λιγάκι και προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι...Πρώτο τίποτα δεν τελείωσε ε! Εχουμε αύριο να δούμε αν θα αυξηθεί! Σου αυξήσανε καθόλου τη δόση; Γιατί δεν ρωτάς για εκείνα τα επιθέματα οιστρογόνων που σου είπα; Ουφ! Μακάρι αύριο να έχουμε ανατρεπτικά νέα ...εγώ θα σε βάλω στην προσευχή μου απόψε! Αντε να δούμε! Θέλουμε ευχάριστα νέααααα!!! Μόνοοοοοοοοοο ευχάριστα!!!!

Mariren μου αυτό με τη σταγόνα κοπέλα μου πρέπει οπωσδήποτε να το πεις στο γιατρό...Με τις daronda είσαι σε καταστολή και δεν θα πρεπε να υπάρχει καμία σταγόνα...Εγώ έτσι είχα πάθει με λίγο ροζ και τελικά αδιαθέτησα μετά από 2 μέρες! Και δεν είχα πάρει το γιατρό να του το πω και μετά δεν το προλαβαίναμε με τίποτα! Δεν σημαίνει πως και το ίδιο θα συμβεί σε σένα απλά να του το πεις και ίσως χρειαστεί να σου αυξήσει τα cyclacur!

Θα περιμένω νέα σας και από τις δύο! Καλέ τι εξελίξεις είναι αυτές; Ουστ να πάνε μακριά!!! Περιμένω ανατρεπτικά ευχάριστα νέα!!! Α και ψιτ! Δεν τα βάζουμε κάτω τόσο εύκολα ε!!! Ηθικό ακμαιότατο!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, τελικά πήρα τον γιατρό πρωί πρωί και του το είπα αφού δεν κοιμήθηκα όλη νύχτα απο την έννοια. Επειδή μου είπε δεν είχα άλλο απο λίγο ροζ γιατί τελικά δεν ήταν καθαρό κόκκινο αυτο που είδα όπως του το περιέγραψα αλλά μου είπε επειδή είμαι στην 7 μέρα και ξεκίνησα ήδη τα δύο cyclacur την μέρα να το δω. Απο χτες το βραδάκι δεν έχω τίποτα πέρα απο κάτι μικρές ενοχλήσεις στην ωοθήκη που σταματήσαμε την ανάπτυξη του ωαρίου! μάλλον δηλαδή κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον έχω μόνο 3 ενέσεις ακόμα και μετά ανεβάζω στα 3 τα cyclacur. Φαντάζομαι ότι όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλους. HOPE AND FAITH!!!!!!!!!!!!!!!!

ΙΝΟΠΙ ελπίζω να έχεις καλά αποτελέσματα αύριο.

Μόμεντ μου είσαι μια πραγματική δύναμη για μας! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Τι είναι αυτα που ακούω ινοπάκι μου καλό; Πάλι αναποδιά; Αχ ρε κορίτσι μου! Το λοιπόν αυτό που σου είπανε για την καταστολή πιστεύω πως είναι και το πιο καλό...Απορώ γιατί δεν σου το εισηγηθήκανε μέχρι τώρα! Το λοιπόν ξέρω πολύ καλά πώς νιώθεις...μα πολύ καλά όμως γιατί από αναποδιές άλλο τίποτα κι εγώ! Ηρέμησε λιγάκι και προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι...Πρώτο τίποτα δεν τελείωσε ε! Εχουμε αύριο να δούμε αν θα αυξηθεί! Σου αυξήσανε καθόλου τη δόση; Γιατί δεν ρωτάς για εκείνα τα επιθέματα οιστρογόνων που σου είπα; Ουφ! Μακάρι αύριο να έχουμε ανατρεπτικά νέα ...εγώ θα σε βάλω στην προσευχή μου απόψε! Αντε να δούμε! Θέλουμε ευχάριστα νέααααα!!! Μόνοοοοοοοοοο ευχάριστα!!!!

 

Mariren μου αυτό με τη σταγόνα κοπέλα μου πρέπει οπωσδήποτε να το πεις στο γιατρό...Με τις daronda είσαι σε καταστολή και δεν θα πρεπε να υπάρχει καμία σταγόνα...Εγώ έτσι είχα πάθει με λίγο ροζ και τελικά αδιαθέτησα μετά από 2 μέρες! Και δεν είχα πάρει το γιατρό να του το πω και μετά δεν το προλαβαίναμε με τίποτα! Δεν σημαίνει πως και το ίδιο θα συμβεί σε σένα απλά να του το πεις και ίσως χρειαστεί να σου αυξήσει τα cyclacur!

 

Θα περιμένω νέα σας και από τις δύο! Καλέ τι εξελίξεις είναι αυτές; Ουστ να πάνε μακριά!!! Περιμένω ανατρεπτικά ευχάριστα νέα!!! Α και ψιτ! Δεν τα βάζουμε κάτω τόσο εύκολα ε!!! Ηθικό ακμαιότατο!!!

Momentaki μου μακαρι να γινει κατι αυριο και να ανατραπουν λιγο τα πραγματα εστω να αυξηθη λιγο να ανεβη λιγο το ηθικο γιατι ειμαι να σερνομαι στα πατωματα παλι.Ελα μου ντε γιατι δεν μου το πρωτειναν απο την αρχη δεν ξερω μα αυριο θα μιλησω με το γιατρο και θα προσπαθησω να μου λυση ολλα τα ερωτηματα μου γιατι ειμαι να σκασω ετσι θα περναει παλι ο καιρος χωρις να κανω τιποτα?οσο το σκεφτομαι τρελαινομαι!!!!!

Το ξερω οτι με καταλαβενεις γιατι εχεις περαση και εσυ απο αυτο το λουκι και το γνωριζεις καλα, που μακαρι να μην το γνωριζες!!!!!

Αχ ρε μομεντακι μακαρι να με βοηθησουν η προσευχουλες σου!!!!

Αυριο τα ξανα λεμε ελπιζω να μην χρειαστει χαρτομαντηλο!!!!:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο mariren μου που πήρες το γιατρό! Ελπίζω να μην ξαναεμφανιστεί τίποτα με κόκκινο χρώμα ή αποχρώσεις του! Δεν είναι καθόλου ευπρόσδεκτο το συγκεκριμένο χρώμα σε μας! Είναι εκτός από το χρωματολόγιο μας! Μας ενημερώνεις ε!!!

Ινοπάκι είσαι μέσα στις σκέψεις μου κάθε στιγμή από την ώρα που μας ειπες τα νέα μας...Την προσευχούλα μου την΄εκανα και σε περιμένω να μας πεις τα νέα σου! Χαρτομάντιλα δεν θα χρειαστούμε ακούς; Γιατί πολύ απλά άμα είναι και δεν σου βγει σε αυτό τον κύκλο σε λίγες μέρες που θα φτάσεις στην 21η μέρα θα κάνεις καταστολή και θα συνεχίσεις απτόητη από κει και πέρα! Λίγες μερούλες καθυστέρηση θα είναι στη χειρότερη των περιπτώσεων! Αλλά αυτό το σενάριο δεν χρειάζεται να το συζητήσουμε τώρα γιατί πολύ απλά ελπίζουμε πως αυτός ο κύκλος δεν θα πάει χαμένος! Να τον ρωτήσεις το γιατρό για όσες απορίες έχεις και είναι υποχρεωμένος να σου απαντήσει! Εντομεταξύ επειδή δεν θυμάμαι είχες πάντα θέμα με το ενδομήτριο σου; Πώς τώρα δυσκολεύεται να συμμορφωθεί;

Το λοιπόν! Ενδομήτριο συγκεντρώσου και βάλε τα δυνατά σου!!!

Κι εγώ χθες ξύπνησα μες το άγχος γιατί προφανώς άμα κοιμάμαι βγαίνει ο άλλος μου εαυτός! χαχαχαχαχα Αγόρασα χθες τις ενεσούλες που ξεκινάω την καταστολή την Κυριακή και είπα στο φαρμακοποιό να μην μου δώσει από την ίδια παραλαβή που μου έδωσε πριν 2 μήνες γιατί του εξήγησα πως υποτροπίασε ο οργανισμός μου και δεν είχαν δράση πάνω μου...εντούτοις δεν είμαι σίγουρη αν όντως μου έδωσε διαφορετικής παραλαβής γιατί η ημερομηνία λήξης είναι ακριβώς η ίδια με την προηγούμενη φορά και ομολογουμένως μια έγνοια (τεράάάάστια όμως) την έχω μήπως και πάνε όλα στραβά πάλι λόγω φαρμάκου! Γιατί δεν σας το πω μια γκαντεμιά την έχω στο αίμα μου! :P

Αυτά από το δικό μου μέτωπο!

Αντε περιμένω νεάκια όμορφα και καλά!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!

Ινόπι τι έγινε; Μόλις ήρθα και έτρεξα να μπω να δω τι σου είπανε!

Μόμεντ μου φαίνεται ότι έχεις αρχίσει να αγχώνεσαι!!!! Κοίτα ποια μιλάει!!!! :) εγώ σήμερα είχα ξαναπαρει τον γιατρό μου - θα τον ζαλίσω μου φαίνεται μέχρι την τρίτη - Ήθελα να με ξαναβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά. :) Μου είπε να συνεχίσω όπως έχουμε πει και αφού δεν έχω άλλο σύμπτωμα όλα καλά θα πάνε!!

Καλή επιτυχία στην νέα σου προσπάθεια μομεντ. Και θα είμαστε εδώ να σε στηρίζουμε όπως κάνεις και εσύ για μας!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

kοριτσια καλησπερα

sorry για την αναμονη αλλα δεν ειμουνα καλα κλειστηκα λιγο στο εαυτο μου τελικα δεν αντεξα κοντευω να σκασω!!!!!! τα χρειαστηκα τα χαρτομαντηλα!!!!!

Λοιπον πηγα εκανα τον υπερηχο και το ενδομητριο ειναι 5,6-6 μια απο τα ιδια χαλια μιλησα με τον γιατρο απελπιστηκε και αυτος εκανε παυσης στο τηλ σκεφτοτανε απο τη μπορει να ειναι και μαλλον που φταιει η αποξεση!!!δεν ειχα ποτε προβλημα με το ενδομητριο παντα μου ελεγαν οτι ειναι πολυ καλο και τωρα να τα χαλια μου ενα πολυ καλο ειχαμε και αυτο το πηρε και το σηκωσε με πνιγη τι δικιο γιατι ρε γαμωτο ?????νε μεν εχασα το μωρακι μου και απο την αλλη εγινε και ζημια τι να πω τα εχω παιξει κλαιω απο το απογευμα και στο μυαλο μου υπαρχη ενα γιατι???

Καταληξαμε να παρω τα καφε για 10 μερες μετα περιοδο και την 2 μερα 3 χαπια απο το στομα και 3 κολπικα ημερισιος. Μου ειπε να παρω τα estopause θα προσπαθησω να τα βρω διοτι ειναι σε εληψη παντου η θα τα παραγγειλω απο Αθηνα αλλιως μου ειπε παλι divina αλλα δεν θελω να παρω τα ιδια.Α!!!και ενεση καταστολης να μην κανω λεει γιατι θα ειναι χειροτερα, ποσο πιο χαλια?Αυτο που με φοβιζει ειναι οτι και ο ιδιος απελπιστηκε δεν ηξερε τι να μου πει σταματουσε αφου νομιζα οτι κοβοταν η γραμμη!!!!!

κοριτσια τα πραγματα ειναι μαυρα και αραχνα καμια ελπιδα???μα καμια???ετσι νιωθω μου κοπηκαν τα φτερα ξανα μανα τα ιδια πειραματα μεχρι να πετυχουμε κατι. Εγω αυτο καταλαβα.

Sorru σας πηρα μονοτερμα!!!!!!ειμαι να ανοιξη η γη να με καταπιει κουραστηκα να προσπαθω και στο τελος παντα να χρειαζομαι ενα πακετο χαρτομαντηλα πραγματικα δεν ξερω τι πρεπει να κανω????Εχετε ακουση κατι παρομοιο?????

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε ινοπάκι μου....περίμενα να μην είναι καλά τα νέα επειδή δεν είχες εμφανιστεί νωρίτερα:(

Εχεις όλα τα δίκια του κόσμου να σκέφτεσαι έτσι κοπέλα μου...και κουρασμένη νιώθεις και αδικημένη νιώθεις και θυμωμένη νιώθεις!

Ισως ινοπάκι μου να πήγαινες και για δεύτερη γνώμη; Κακό δεν θα σου κάνει...Απλά είναι ο τωρινός γιατρός σου ψιλογυροφέρνει παρόμόια φάρμακα, παρόμοιες δόσεις...παρόμόια προσέγγιση! Δεν ξέρω φυσικά αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος απλά μια δεύτερη γνώμη ποτέ δεν μας κάνει κακό...αντιθέτο ίσως μας κάνει να δούμε κάποια πράγματα παραπέρα...

Και προχωράμε τώρα στο ψυχολογικό...Ξέρω πως δεν νιώθεις καλά...ξέρεις πολύ καλά πως είμαι κι εγώ μαθημένη στα στραβά γι αυτό δεν σου μιλάω εκ του ασφαλούς όταν σου λέω πως ΠΡΕΠΕΙ να μην τα; βάλεις κάτω...λίγο σε ταλαιπωράει το μωράκι ΑΛΛΑ θα ρθει...και σε σένα,και σε μένα και στη mariren μας....Ακούς; Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου γιατί σε τίποτα δεν ωφελεί...Ο οργανισμός σου δεν πέρασε και λίγα σωματικά...ε το τελευταίο που χρειάζεται είναι και το ψυχολογικό βάρος! Ξέρω πως είναι δύσκολο αλλά πρέπει να βλέπεις παρακάτω γιατί αλλιώς θα μέναμε συνέχεια με τα χαρτομάντιλα κολλημένες και δεν θα προχωρούσαμε μπροστά!

Το λοιπόν έχεις λίγες μερούλες μπροστά σου μέχρι να ξαναδιαθετήσεις (γιατί για λίγες μερούλε πρόκειται), λίγο χρόνο να ηρεμήσεις και να ψαχτείς λιγάκι....Και μαζί σου θα ψάξουμε και εμείς! Αμέ!!!:D Γιατί μοναχούλα σου δεν σε αφήνουμε! Θα κοιτάξω σήμερα κιόλας στο διαδίκτυο και μόλις μιλήσω με το γιατρό μου θα τον ρωτήσω για το θεματάκι σου αυτό...ίσως έχει κάτι να εισηγηθεί...

Απ ότι κατάλαβες όλο αυτό μια μικρή παύση είναι..ΜΟΝΟ ΑΥΤΌ!

Το θετικό μου προαίσθημα για σένα παραμένει!!! Μα είναι ακούνητο σου λέω!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

http://www.news-medical.net/news/20110224/6375/Greek.aspx

 

Για την ώρα βρήκα αυτό και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον...τώρα ψάχνω να βρω και ονομασίες φαρμάκων που να εμπιπτουνε σε αυτή την κατηγορία...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!

INOPI έλπιζα μέχρι την τελευταία στιγμή για το καλύτερο. Ξέρω πως νιώθεις αλλά μην το βάλεις κάτω, αυτή την στιγμή έχεις όλα τα δίκια του κόσμου και καλά κάνεις και ξεσπάς γιατί πρέπει και η ψυχη μάς με κάποιο τρόπο να εκτονώνεται. Όμως σκέψου ότι μια καινούργια μέρα ξημερώνει και έτσι και εσύ θα ξεκινήσεις μια καινούργια αρχή. Και εμείς θα είμαστε εδώ να σε στηρίζουμε. :)

 

Συμφωνώ με την μομεντ ότι μάλλον πρέπει να ακούσεις και μια δεύτερη γνώμη γιατί μερικές φορές οι γιατροί μας δεν τα ξέρουν όλα. Πρώτη φορά τα πήρες αυτά τα χάπια; Μήπως δεν κάνουν για τον δικό σου οργανισμό; Καλά κάνεις και ψάχνεις για τα άλλα μπορεί αυτά να χρειάζεται ο οργανισμός σου για να λειτουργήσει καλύτερα.

 

Moment μην σκέφτεσαι ότι είσαι άτυχη γιατί ρίχνεις μόνη σου την ψυχολογία σου!!!! Είπαμε θα ξεκινάμε με θετικές σκέψεις!!!!!!!!!!! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...