Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Ιnopi καλημέρα,

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να ξαναπροσπαθήσεις, αφού στο επιβεβαιώνει και ο γιατρός σου. Έχω κι' εγώ ίδια εμπειρία και μετά από απόξεση η επόμενη εξωσωματική μου χάρισε το μωρό μου 2 χρονών σήμερα.

Καλή ανάρωση και όλα να σου πάνε κατ' ευχήν!

 

Είναι πολύ ωραίο να ακούμε ιστορίες με αίσιο τέλος! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε.ελπιζω την επομενη φορα να μου πανε ολα κατ ευχην παρολο που φοβαμαι παρα πολυ να μην εχουμε τα ιδια αποτελεσματα. περιμενω βεβαια και τα αποτελεσματα καρυοτυπου του εμβρυου και εκει ελπιζω να βρουμε τα αιτια.πραγματικα κοριτσια εχω ακουση οτι βοηθαη πολυ για την επομενη εξωσωματικη γι αυτο και την καναμε. οντος ετσι ειναι?εχετε ακουση κατι?

ευχομε να βλεπω μεσα σ αυτο το forum μονο ευχαριστες ειδησης για ολες σας πραγματικα μεσα απο την καρδια μου!!!!

alexele να χαιρεσε το παιδακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε.ελπιζω την επομενη φορα να μου πανε ολα κατ ευχην παρολο που φοβαμαι παρα πολυ να μην εχουμε τα ιδια αποτελεσματα. περιμενω βεβαια και τα αποτελεσματα καρυοτυπου του εμβρυου και εκει ελπιζω να βρουμε τα αιτια.πραγματικα κοριτσια εχω ακουση οτι βοηθαη πολυ για την επομενη εξωσωματικη γι αυτο και την καναμε. οντος ετσι ειναι?εχετε ακουση κατι?

ευχομε να βλεπω μεσα σ αυτο το forum μονο ευχαριστες ειδησης για ολες σας πραγματικα μεσα απο την καρδια μου!!!!

alexele να χαιρεσε το παιδακι σου!!!

 

καλημέρα inopi και καλό κουράγιο το ξέρω το λούκι που περνάς το έχω περάσει και εγώ 2 φορές κούκλα μου κουράγιο προσπάθησε να μην σε πάρει απο κάτω όσο γίνετε.εμένα τη δική μου ιστορία ίσως την έχεις διαβάσει πιο πάνω πάντος απο όσο γνωρίζω απο την βιοψία ίσως να βρείς κάποια στοιχεία απο χρωσωματική ανωμαλία αλλα υπάρχει περίπτωση να μην δείξει και τίποτα πάντος κατά την γνώμη μου καλά έκανε και έγινε η βιοψία γιατί μετά θα το μετάνιωνες αν δεν την εκάνες οπως την είχα πάθει εγώ .πάντος το γεγονός οτι έμεινες έγκυος αυτό είναι καλό σημάδι και το γεγονός οτι το σώμα σου απέβαλε την εγκυμοσύνη αυτη τισ περισσότερες φορές είναι γιατι αναγνωρίζει κάποια ανωμαλία στο έμβρυο περίμενε τα αποτελέσματατα και θα δείς μην απογοητευέσε καλή χρονιά σου εύχομαι και καλή δύναμη .

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώνω ότι εχθέσ πήγα και είδα 3 σάκουσ αλλά δείχνουν να είναι καλη οι δυο απο αυτούς είχε δίκιο η κασσιανη διδυμοεγκυούλα τελικά με την βοήθεια του θεού ελπίζω να πάνε καλά μέχρι το τέλος.ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΘΕΜΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΟ οπωσ και πολλες επτυχίες απο τον μαστρ....τυχαίο δεν νομίζω

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ghteo καλησπερα

σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια με βοηθανε πολυ να προχωρησω με αισιοδοξια στην επομενη εξωσωματικη ελπιζωντας αυτη τη φορα τα κατεψηγμενα εμβρυακια μου να τα καταφερουν και να τα φερω στη ζωη προπαντων υγειη!!!!

σου ευχομε κοπελα μου να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη μεχρι το τελος γιατι απο οτι καταλαβα εχεις παιδευτη και εσυ παρα πολυ.καλη χρονια να εχεις και εσυ και να παρεις πρωτα ο θεος τα παιδακια σου στην αγκαλια σου!!!!

Στον μαστρομηνα εκανες εσυ την εξωσωματικη?εγω την εκανα στον παντο οπου θα κανω και την επομενη και ευχομαι τελοικα να ηταν καλη η επιλογη μου!!!μετα απο την αποξεση εχω ακουσει διαφορα τα οποια με εχουν επιρεαση λιγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ghteo καλησπερα

σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια με βοηθανε πολυ να προχωρησω με αισιοδοξια στην επομενη εξωσωματικη ελπιζωντας αυτη τη φορα τα κατεψηγμενα εμβρυακια μου να τα καταφερουν και να τα φερω στη ζωη προπαντων υγειη!!!!

σου ευχομε κοπελα μου να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη μεχρι το τελος γιατι απο οτι καταλαβα εχεις παιδευτη και εσυ παρα πολυ.καλη χρονια να εχεις και εσυ και να παρεις πρωτα ο θεος τα παιδακια σου στην αγκαλια σου!!!!

Στον μαστρομηνα εκανες εσυ την εξωσωματικη?εγω την εκανα στον παντο οπου θα κανω και την επομενη και ευχομαι τελοικα να ηταν καλη η επιλογη μου!!!μετα απο την αποξεση εχω ακουσει διαφορα τα οποια με εχουν επιρεαση λιγο.

 

κοίτα όλοι οι γιατροί δεν είναι καλοί για όλες μας αν εσύ έχεις μείνει ικανοποιημένη απο τον Πάντο σε αυτόν να ξαναπάς και να μην ακούς κανέναν μεγάλα ονόματα όπως ο δικό σου γιατρος ο δικός μου καθημερινά βλέπουν πολύ κόσμο άλλες μένουν ικανοποιημένες και άλλες όχι δεν έχω γνώμη για το γιατρό σου δεν τον ξέρω οτι ακούς και εσύ ακούω και εγώ πάντος το γεγονός οτι έμεινες έγκυος δεν είναι και λίγο όλα θα πάνε καλά μπορεί να ήταν ένα τυχαίο γεγονός που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη σου μην στεναχωριέσαι εξάλλου έχεις και τα παγωτάκια σου έτοιμα και σε περιμένουν αυτή την φορά δεν θα πάρεισ πολλά φάρμακα απο οσο ξέρω και όλα θα πάνε καλά εμένα τότε που είχα χασει τα μωράκια μου είχαν πει τουλάχιστον 3 μήνες μετά να πάω για άλλο.

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώνω ότι εχθέσ πήγα και είδα 3 σάκουσ αλλά δείχνουν να είναι καλη οι δυο απο αυτούς είχε δίκιο η κασσιανη διδυμοεγκυούλα τελικά με την βοήθεια του θεού ελπίζω να πάνε καλά μέχρι το τέλος.ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΘΕΜΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΟ οπωσ και πολλες επτυχίες απο τον μαστρ....τυχαίο δεν νομίζω

 

Πως νιώθεις gtheo? Από ψυχολογιά ξέρω ότι είσαι στα καλύτερα σου ... αν και η αγωνία θα κράτησει για περίπου ... 240 μέρες. Από συμπτώματα πως είσαι; Εγώ κλείνω την 9η εβδομάδα και εξακολουθώ να ανακατεύομαι, να κάνω καθημερινά εμετούς ... Η ψυχολογία μου είναι κάπως καλύτερη αλλά όχι ακόμα καλή, μια και απορώ ακόμα αν θα βρω μέσα μου τα ψυχικά αποθέματα να αγαπήσω αυτά τα εμβρυάκια που κυοφορώ όσο τα αδέρφια τους ...

 

Ελπίζω σύντομα να ακούσεις και τις καρδούλες από τα παιδάκια σου ...

 

Καλές υπόλοιπες γιορτές !!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως νιώθεις gtheo? Από ψυχολογιά ξέρω ότι είσαι στα καλύτερα σου ... αν και η αγωνία θα κράτησει για περίπου ... 240 μέρες. Από συμπτώματα πως είσαι; Εγώ κλείνω την 9η εβδομάδα και εξακολουθώ να ανακατεύομαι, να κάνω καθημερινά εμετούς ... Η ψυχολογία μου είναι κάπως καλύτερη αλλά όχι ακόμα καλή, μια και απορώ ακόμα αν θα βρω μέσα μου τα ψυχικά αποθέματα να αγαπήσω αυτά τα εμβρυάκια που κυοφορώ όσο τα αδέρφια τους ...

 

Ελπίζω σύντομα να ακούσεις και τις καρδούλες από τα παιδάκια σου ...

 

Καλές υπόλοιπες γιορτές !!

 

γεία σου κασσιανή μου πετάω με μέτρο βέβαια.Τελικά τα κατάφεραν και τα δύο εμβρυάκια σου? μπράβο ο θεός θα σου δώσει την δύναμη όσο για την αγάπη μην αναρωτιέσαι καθόλου ένας άνθρωπος που δεν παρατάει τα εμβρυάκι του στα αζήτητα αφου έχει 2 παιδάκι μόνο αγάπη μπορει να τουσ δώσει να σε εχει ο θεος καλα καλη χρονια και μια τέλεια εγκυμοσύνη

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

gtheo το ξερω εχεις δικιο αλλα ξερεις οτι σε αυτο το μυαλο αν μπει κατι με δυσκολια φευγει κολλαει εντελος!!!!οσο για τον Παντο εχω μεινει ευχαριστημενη με εχει παρει παρα πολλα τηλ οσο ειμουν νοσοκομειο και μετα στο σπιτι για να δει τι κανω δεν μπορω να πω εχει δειξει ανθρωπια πραγμα περιεργω απο οτι μου ειπαν εκ τον υστερων.

σ ευχαριστω πολυ που μου δινεις θαρρος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιnopi καλημέρα,

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να ξαναπροσπαθήσεις, αφού στο επιβεβαιώνει και ο γιατρός σου. Έχω κι' εγώ ίδια εμπειρία και μετά από απόξεση η επόμενη εξωσωματική μου χάρισε το μωρό μου 2 χρονών σήμερα.

Καλή ανάρωση και όλα να σου πάνε κατ' ευχήν!

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!! ΟΧΙ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΙΜΑΙ Η ΤΖΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΕΔΩ!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια καλη χρονια και ο θεοσ νατα φερει δεξια σε όλες μας τα διδυμακια μου εχθες που πηγα στην γυναικολογο ηταν μια χαρα και ειδαμε και παλμους ο 3 σακκος υπαρχει αλλα χωρισ εμβριακα στοιχεια και σιγα σιγα θα αποροφηθει απο τον οργανισμο μου για αυτο έχω και ποτε ποτε λιγο καφε αιματακι χαιρετώ τισ καινουριες κοπελες και να τουσ πω οτι το σαιτ μας ειναι γουρλιδικο και στισ παλιεσ τισ ευχεσ μου φιλακια

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

gtheo το ξερω εχεις δικιο αλλα ξερεις οτι σε αυτο το μυαλο αν μπει κατι με δυσκολια φευγει κολλαει εντελος!!!!οσο για τον Παντο εχω μεινει ευχαριστημενη με εχει παρει παρα πολλα τηλ οσο ειμουν νοσοκομειο και μετα στο σπιτι για να δει τι κανω δεν μπορω να πω εχει δειξει ανθρωπια πραγμα περιεργω απο οτι μου ειπαν εκ τον υστερων.

σ ευχαριστω πολυ που μου δινεις θαρρος!!!!!!

 

να εισαι καλα και οτι ξερω ευχαριστως να σε βοηθησω εξαλλον στη φαση που εισαι τωρα το πιθανον ειναι να νιωθεισ οτι κανεισ δεν σε καταλαβενει απο τουσ ανθρωπουσ που έχεισ γυρο σου εγω παντος το ειχα παθει αυτο οποτε οτι θες μπεσ στους ομοιοπαθης

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια!!!! υγεια κ ευτυχια για ολους μας!!!

gtheo συγχαρητηρια...η υπομονη κ επιμονη σου ανταμοιφθηκαν με τον καλυτερο τροπο!!!!

κασσιανη καλη συνεχεια κ αν καταλαβα καλα εισαι κ παλι διδυμοεγκυουλα??? εμ καλα σου ελεγα για το ταξι!!! οπως κ να χει καλη δυναμη...φαινεται πως κατι πολυ καλο εχεις κανει στην ζωη σου για να σε ευεργετει ετσι ο θεουλης!!!ευχομαι απ την καρδια μου ολα τα καλα!!!

στα υπολοιπα κοριτσια που ακομα προσπαθουν καλη δυναμη κ οσο γινεται αισιοδοξια κ πιστη!!! καλη επιτυχια!!!!

καλη μας χρονια λοιπον!!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα...

 

θελω την βοηθεια σας αν εχετε αποψη....

 

παω για 2η εξωσωματικη (απο την αρχη ολα ξανα) και ο γιατρος μου (πηγα σε αλλο γιατρο) μου ειπε αυτη την φορα να κανουμε το εξης:

να παρω τα φαρμακα να κανω αυγουλακια....

να τα παρουν ..να τα γονιμοποιησουν ..να τα καταψυξουν και να μου τα μεταφερουν σε αλλο κυκλο που θα εχει ηρεμησει ο οργανισμος μου απο τις ορμονες!!!!

 

και αναρωτιεμαι ....μηπως βαζω σε κινδυνο τα εμβρυακια μου??και δεν μου μεινει τιποτα για μεταφορα???(την προηγουμενη εκανα 5 γονιμοποιηθηκαν τα 4)

κινδυνευουν πολυ κατα την αποψυξη??? ειναι δυνατοτερα και καλυτερα τα κρυοσυντηρημενα ..οπως ακουγεται??

εσεις τι εχετε ακουσει ????

 

φιλακια πολλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου καλή μου. Εχω να σου πω ότι έχω δυο παιδάκια που έμειναν 2 περίπου μήνες στην κατάψυξη. Το μόνο που παιζει ρόλο είναι τα μηχανήματα να είναι τα πιο τέλεια!!!

Καλή επιτυχία σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου καλή μου. Εχω να σου πω ότι έχω δυο παιδάκια που έμειναν 2 περίπου μήνες στην κατάψυξη. Το μόνο που παιζει ρόλο είναι τα μηχανήματα να είναι τα πιο τέλεια!!!

Καλή επιτυχία σου ευχομαι

 

χαρηκα πολυ με αυτο που μου ειπες!!!!

εχω εμπιστοσυνη στο κεντρο οποτε να ελπιζω "καλοκαιρι"???

σε ευχαριστω πολυ!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Synik μου εννοείται πως πολλές κοπέλες τα κατάφεραν με τα κατεψυγμένα...και δεν σημαίνει πως τα εμβρυάκια από την απόψυξη δεν είναι καλά! Εγώ μέχρι τώρα αυτά που είχαμε ξεπαγώσει είχανέ αντέξει δύο στα δύο!

Από την άλλη όμως αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί να μην προχωρήσετε απευθείας σε εμβρυομεταφορά; Σαφώς είναι καλύτερα τα "φρέσκα"...και εκτός αν μιλάμε για υπερδιέγερση τότε γιατί να μην προχωρήσετε απευθείας; Στο λέω αυτό γιατί παίζουνε και απώλειες στην απόψυξη των εμβρύων...και δεν σημαίνει πως όσα φυλάξετε τόσα θα έχεις και για εμβρυομεταφορά στην απόψυξη....Δεν είναι κρίμα;

Γνώμη μου πάντοτε αυτή...Ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα! Όπως και να χει σου εύχομαι πολύ πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα...

 

θελω την βοηθεια σας αν εχετε αποψη....

 

παω για 2η εξωσωματικη (απο την αρχη ολα ξανα) και ο γιατρος μου (πηγα σε αλλο γιατρο) μου ειπε αυτη την φορα να κανουμε το εξης:

να παρω τα φαρμακα να κανω αυγουλακια....

να τα παρουν ..να τα γονιμοποιησουν ..να τα καταψυξουν και να μου τα μεταφερουν σε αλλο κυκλο που θα εχει ηρεμησει ο οργανισμος μου απο τις ορμονες!!!!

 

και αναρωτιεμαι ....μηπως βαζω σε κινδυνο τα εμβρυακια μου??και δεν μου μεινει τιποτα για μεταφορα???(την προηγουμενη εκανα 5 γονιμοποιηθηκαν τα 4)

κινδυνευουν πολυ κατα την αποψυξη??? ειναι δυνατοτερα και καλυτερα τα κρυοσυντηρημενα ..οπως ακουγεται??

εσεις τι εχετε ακουσει ????

 

φιλακια πολλα!!!!!

 

Synik, δεν νομίζω ότι υπάρχει γιατρός αλλά και από όλα τα βιβλία που έχω διαβάσει για την εξωσωματική (και είναι αρκετά) που θα σου πει ότι τα κατεψυγμένα έχουν τις ίδιες πιθανότητες με τα "φρέσκα". Εγώ στη θέση σου θα προτιμούσα να περιμένω δυο - τρεις κύκλους να ηρεμήσει όντως ο οργανισμός και να ξεκινήσω με νέα προσπάθεια χωρίς κατεψυγμένα. Αυτή είναι η άποψή μου, φυσικά, από εκεί και πέρα πρέπει να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου.

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα τον 1ο υπέρηχο! Έχουμε ένα εμβρυάκι 8.5 χιλιοστά με μια καρδούλα που χτυπάει σαν τρελή!!! Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη...

 

μπραβοοο!!!!!!!!!! αυτα ειναι ωραια νεα σου ευχομαι καλη χρονια :wink:;-)

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

 

η ιστορια μου εχεις ως εξης...

στην πρωτη μου εξωσωματικη (που την εκανα αλλου) η αποτυχια "μαλλον" οφειλοταν στο οτι με τις ορμονες διεργεσης (12 μερες) και την αποτομη πτωση αυτων μετα την εμβρυομεταφορα δεν μπορεσε ο οργανισμος μου να κρατησει το ενδομητριο...ετσι ειχα 6 μερες νωριτερα περιοδο και φυσικα μαζι με το αιμα φυγαν και τα μωρακια μου....

οποτε ειπε ο γιατρος αυτη την φορα να αφησουμε τον οργανισμο μου να επανελθει στην φυσικη του κατασταση και μετα να προχωρησουμε στην μεταφορα...

η αληθεια ειναι οτι και μενα ολο αυτο μου φαινεται περιεργο..για αυτο και θελω την αποψη σας και την γνωμη σας ..θα ειναι καλυτερα ετσι ??? θα αντεξει καποιο εμβρυο την διαδικασια της αποψυξης??? σκεφτομαι μηπως ο γιατρος το κανει για περισσοτερα χρηματα(λογω καταψυξης) αλλα το ιδιο δεν θα ηταν αμα μου βαζαν 3 φρεσκα και καταψυχαν τα υπολοιπα???? δεν ξερω κοριτσια..περιεργη η τεχνικη του...δεν νομιζετε ??? αλλα εχω αναγκη να τον εμπιστευτω και εχω ακουσει και τα καλυτερα...

 

φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

synik δεν νομιζω οτι ειναι θεμα χρηματων! κ οι γιατροι υποθεσεις κανουν για το τι μπορει να εφταιξε, εξαλλου τα χρηματα για την καταψυξη θα τα επαιρνε ετσι κ αλλιως για τα εμβρυακια που δεν θα χρησιμοποιουνταν!

 

εγω απο δικη μου εμπειρια εχω να σου πω οτι αν τα εμβρυα ειναι καλης "ποιοτητας" τα ποσοστα επιτυχιας στην αποψυξη ειναι τεραστια οποτε μην ανησυχεις! και ναι παιζει τεραστιο ρολο ο οργανισμος κ ιδιαιτερα η μητρα να μην ειναι επιβαρυμενη απ τα φαρμακα, εμενα παντως αυτος μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν κ ο λογος αποτυχιας στην 1η προσπαθεια με φρεσκα αριστα εμβρυα! κ την 2η με κατεψυγμενα ολα πηγαν καλα!

 

γιατι ομως αλλαξες γιατρο? συνηθως ο 1ος γιατρος μετα απο μια αποτυχια εχοντας ολα τα στοιχεια, μετρησεις κτλ κτλ ειναι σε θεση να κανει καποιες υποθεσεις για την αποτυχια κ να πετυχει την 2η φορα, γι αυτο κ πολλες εξωσωμ πετυχαινουν με την 2η! εκτος βεβαια αν ειδες κατι περιεργο η δεν ενιωσες ανετα μαζι του!

οπως κ να χει αφου τον επελεξες δειξε εμπιστοσυνη στο γιατρο σου κ αστον να κανει την δουλεια του...κ στο λεει αυτο καποια που τσεκαρε μεχρι κ τα φαρμακα που μου εδινε....!!! αυτο το ιντερνετ μερικες φορες δεν μας κανει κ πολυ καλο τελικα!!!!:wink:

καλη σου επιτυχια!!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

synik δεν νομιζω οτι ειναι θεμα χρηματων! κ οι γιατροι υποθεσεις κανουν για το τι μπορει να εφταιξε, εξαλλου τα χρηματα για την καταψυξη θα τα επαιρνε ετσι κ αλλιως για τα εμβρυακια που δεν θα χρησιμοποιουνταν!

 

εγω απο δικη μου εμπειρια εχω να σου πω οτι αν τα εμβρυα ειναι καλης "ποιοτητας" τα ποσοστα επιτυχιας στην αποψυξη ειναι τεραστια οποτε μην ανησυχεις! και ναι παιζει τεραστιο ρολο ο οργανισμος κ ιδιαιτερα η μητρα να μην ειναι επιβαρυμενη απ τα φαρμακα, εμενα παντως αυτος μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν κ ο λογος αποτυχιας στην 1η προσπαθεια με φρεσκα αριστα εμβρυα! κ την 2η με κατεψυγμενα ολα πηγαν καλα!

 

γιατι ομως αλλαξες γιατρο? συνηθως ο 1ος γιατρος μετα απο μια αποτυχια εχοντας ολα τα στοιχεια, μετρησεις κτλ κτλ ειναι σε θεση να κανει καποιες

υποθεσεις για την αποτυχια κ να πετυχει την 2η φορα, γι αυτο κ πολλες εξωσωμ πετυχαινουν με την 2η! εκτος βεβαια αν ειδες κατι περιεργο η δεν ενιωσες ανετα μαζι του!

οπως κ να χει αφου τον επελεξες δειξε εμπιστοσυνη στο γιατρο σου κ αστον να κανει την δουλεια του...κ στο λεει αυτο καποια που τσεκαρε μεχρι κ τα φαρμακα που μου εδινε....!!! αυτο το ιντερνετ μερικες φορες δεν μας κανει κ πολυ καλο τελικα!!!!:wink:

καλη σου επιτυχια!!!!

 

 

σε ευχαριστω marina για την απαντηση σου ...

 

η φραση σου "η 1η με φρεσκα απετυχε και πετυχε η 2η με κατεψυγμενα"

μου δινει απιστευτο κουραγιο..και μου ανεβαζει την διαθεση...

εφυγα απο τον προηγουμενο γιατι οντως ειδα καποια περιεργα πραγματα

..δεν μου αρεσαν τα εμβρυα μολις 2 κυτταρων που μου εβαλε

και βρηκα καπως περιεργα την δοσολογια των φαρμακων..που μου εδωσε και επισης δεν μου σταματησε το salospir και inohep αταν μου ηρθε πολυ αιμα.. απο το ιντερνετ καταλαβα οτι κατι δεν καναμε καλα ..οπως και συ...αλλα τα συζητησα και με τον τωρινο γιατρο και την εμβρυολογο και συμφωνησαν μαζι μου αλλα φυσικα με απιστευτη διακριτικοτητα...

αυτη τη φορα εψαξα αρκετα για να βρω εναν γιατρο που να τον εμπιστευομαι ..και ελπιζω να τον βρηκα...

ευχομαι σε ολες μας το καλυτερο..:-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...