Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας τα νεα μου ειναι τελειααααααααααααα η χοριακη μου 10 μερες μετα την εμβρυομεταφορα ειναι 155,3 χιχι κασσιανη υπομονη οτι θελει ο θεος και μην νιωθεις τυψεις ειναι λογικο να σκεφτεις και τις δυσκολιες εκτος απο το χαρμοσυνο γεγονος

myrval[]/B και εσυ μια χαρα πας αντε με το καλο και η 3 χοριακη να σου φυγει το αγχος κοριτσια μακαρι να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη και ολα τα αλλα θα τα βρουμε και φυσικα γερα παιδια

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια γεια σας τα νεα μου ειναι τελειααααααααααααα η χοριακη μου 10 μερες μετα την εμβρυομεταφορα ειναι 155,3 χιχι κασσιανη υπομονη οτι θελει ο θεος και μην νιωθεις τυψεις ειναι λογικο να σκεφτεις και τις δυσκολιες εκτος απο το χαρμοσυνο γεγονος

myrval[]/B και εσυ μια χαρα πας αντε με το καλο και η 3 χοριακη να σου φυγει το αγχος κοριτσια μακαρι να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη και ολα τα αλλα θα τα βρουμε και φυσικα γερα παιδια

 

Μπράάάβο gtheo! Αυτά είναι πραγματικά τέλεια νέα! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!:P:p:p

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι τέλεια χοριακή είναι αυτή gtheo μου! Χάρηκα πολύ!!!!:D

 

Κασσιανή μου προσπάθησε να χαλαρώσεις...Ό,τι είναι να ρθει θα ρθει κοπέλα μου...μην ΄νιώθεις ενοχές...λογικά σκέφτεσαι και αυτό δεν είναι κακό...Αλλά ξέρεις; Κάποιος εκεί ψηλά ξέρει πολύ περισσότερα από μας και ξέρει πολύ καλά τι κάνει και πότε το κάνει...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας τα νεα μου ειναι τελειααααααααααααα η χοριακη μου 10 μερες μετα την εμβρυομεταφορα ειναι 155,3 χιχι κασσιανη υπομονη οτι θελει ο θεος και μην νιωθεις τυψεις ειναι λογικο να σκεφτεις και τις δυσκολιες εκτος απο το χαρμοσυνο γεγονος

myrval[]/B και εσυ μια χαρα πας αντε με το καλο και η 3 χοριακη να σου φυγει το αγχος κοριτσια μακαρι να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη και ολα τα αλλα θα τα βρουμε και φυσικα γερα παιδια

 

 

Συγχαρητήρια κοριτσάρα!!! Σου εύχομαι τον Αύγουστο να έχεις δυο αληθινά κουκλιά στην αγκαλιά σου!!!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

gtheo συγχαρητηρια!!!! εγω με 150 χοριακη 10η μερα κ παραλιγο τωρα θα περιμενα διδυμακια (δημιουργηθηκαν 2 σακοι αλλα ενα εμβρυακι προχωρησε)!!!!

myrval αντε κ στην 3η χοριακη να μπορεσεις κ εσυ να χαρεις χωρις καμμια ανασφαλεια!!!!

κασσιανη μην το σκεφτεσαι καθολου με τυψεις...εδω εγω που δεν εχω αλλο παιδι κ μολις ειδαμε 2 σακους αγχωθηκα σχετικα με τις διδυμες κυησεις κ αν θα τα καταφερω κτλ κτλ...σκεψου εσυ που εχεις ηδη διδυμακια!!! ο θεος ξερει καλυτερα απο εμας κ θα γινει οτι ειναι για καλο!!!

κοριτσια ευχομαι σε ολες μας καλες γιαρτες με υγεια κ φυσικα με τελειομηνες κ οσο γινεται πιο ευκολες εγκυμοσυνες!!!

κ σε οσες ειναι στην φαση της προσπαθειας ευχομαι το συντομοτερο δυνατον πολυ μεγαλες χοριακες..!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, 3η χοριακή 204, δύο μέρες μετά το 65! Μου είπε να μην κάνω άλλη και θα κλείσουμε ραντεβού για τον υπέρηχο!

 

Τι ωραία νέα myrval μου!!!! Αντε με το καλό να πας να δεις το μωράκι σου! Πολύ χάρηκα! Ελπίζω τώρα να ηρέμησες λιγάκι κι εσύ και σιγά σιγά να αρχίσεις να το χαίρεσαι!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

gtheo συγχαρητηρια!!!! εγω με 150 χοριακη 10η μερα κ παραλιγο τωρα θα περιμενα διδυμακια (δημιουργηθηκαν 2 σακοι αλλα ενα εμβρυακι προχωρησε)!!!!

myrval αντε κ στην 3η χοριακη να μπορεσεις κ εσυ να χαρεις χωρις καμμια ανασφαλεια!!!!

κασσιανη μην το σκεφτεσαι καθολου με τυψεις...εδω εγω που δεν εχω αλλο παιδι κ μολις ειδαμε 2 σακους αγχωθηκα σχετικα με τις διδυμες κυησεις κ αν θα τα καταφερω κτλ κτλ...σκεψου εσυ που εχεις ηδη διδυμακια!!! ο θεος ξερει καλυτερα απο εμας κ θα γινει οτι ειναι για καλο!!!

κοριτσια ευχομαι σε ολες μας καλες γιαρτες με υγεια κ φυσικα με τελειομηνες κ οσο γινεται πιο ευκολες εγκυμοσυνες!!!

κ σε οσες ειναι στην φαση της προσπαθειας ευχομαι το συντομοτερο δυνατον πολυ μεγαλες χοριακες..!!!

 

Η τελευταία ευχούλα μου ταιριάζει μια χαρά΄!!!!!:D Να 'σαι καλά Μαρινάκι μου!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

χαρικα παρα πολυ που διαβασα οτι κοριτσια εμειναν εγκυες με κατεψυγμενα..... πραγματικα μου δεινει παρα πολυ κουραγιο...

εγω ειμαι στην προσπαθεια για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα, μαλλον παραμονη χριστουγενων...

αυτο που με προβληματιζει ειναι το εξης: χθες πηγαμε στον γιατρο μου, για να δουμε το ενδομητριο μου αν παχυνε αρκετα και ειμαστε ετοιμοι για εμβρυομεταφορα. εντωμεταξυ πηγα την παρασκευη και μου ειπε οτι ηταν 7.5. χθες ηταν 8.3 ενω μου ειπε οτι το περιμενε να ειναι γυρω στο 9. θα παμε και αυριο να δουμε πως θα εξελιχθουν τα πραγματα. η αληθεια ειναι οτι αγχωθηκα λιγο...

ποσο πρεπει να ειναι το παχος ενδομητριου για να ειναι καταλληλο να εμφυτευτουν τα εμβρυακια μας??

εντωμεταξυ πινω 4 cuclacur την ημερα, παιρνω και μια clexan ημερα, και τα αυτοκολλητα που βαζω στον ποπο.... ειναι καλα? πειτε μου την γνωμη σας βρε κοριτσια, γιατι ψυλοαγχωθηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα veroula,

Άτιμο πράγμα αυτό το ενδομήτριο! εμένα μέσα σε δύο μέρες από 8 πήγε 10,50 οπότε μην αγχώνεσαι! Ένα καλό ενδομήτριο είναι συνήθως πάνω από 10 αλλά υπάρχουν και κοπέλες με 7,5-8 που έχουν κάνει εμβυομεταφορά και έχουν κάνει παιδάκια.

Για τα φάρμακα που αναφέρεις τα ίδια έκανα κι' εγώ εκτός από τα αυτοκόλλητα που δεν ξέρω τι είναι.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Veroula μην αγχώνεσαι...Είμαι σίγουρη πως θα μεγαλώσει το ενδομήτριο σου αφού παίρνεις cyclacur! Κι εγώ τα ίδια κάνω στην προετοιμασία εκτός από τα αυτοκόλλητα...΄

 

Παραμονή Χριστουγέννων ε; Αντε με το καλό! Πολύ όμορφη μέρα να παραλάβεις τα εμβρυάκια σου! Πόσα θα βάλετε;

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Ολα να πάνε καλά! Θα περιμένουμε νέα σου!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Veroula μην αγχώνεσαι...Είμαι σίγουρη πως θα μεγαλώσει το ενδομήτριο σου αφού παίρνεις cyclacur! Κι εγώ τα ίδια κάνω στην προετοιμασία εκτός από τα αυτοκόλλητα...΄

 

Παραμονή Χριστουγέννων ε; Αντε με το καλό! Πολύ όμορφη μέρα να παραλάβεις τα εμβρυάκια σου! Πόσα θα βάλετε;

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Ολα να πάνε καλά! Θα περιμένουμε νέα σου!

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΑΠΟΨΕ Η ΩΡΑ 10.ΟΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ... ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ.... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ... ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ....

ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΠΟΨΕ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ... ΔΥΟ ΚΑΤΑΨΥΞΑΜΕ ΟΠΟΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΝΑ ΑΠΟΨΗΚΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.... ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ... ΠΟΣΟ ΑΓΧΟΣ..

 

ΕΣΥ ΜΟΜΕΝΤΣ ΜΟΥ, ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ... ΠΟΣΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ? ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ? ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

veroulla82, όταν είχα κάνει κι εγώ εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα, κι εμένα το ενδομήτριο δεν είχε παχύνει αρκετά αλλά στο τέλος έφτασε γύρω στο 9.5. Κι εγώ έπαιρνα ciclacur 6 όμως κι έβαζα και τα αυτοκόλλητα. Δεν πήγε καλά η δική μου γιατί τα έμβρυα δεν ήταν άριστης ποιότητας κι όταν τα είχαμε καταψύξει και στην απόψυξη έχασαν κι άλλο από την ποιότητά τους. Εσένα όμως μπορεί να ήταν καλύτερα, επομένως μην έχεις άγχος, κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς κι από κει και πέρα αναλαμβάνει ο Θεός. Καλές γιορτές σου εύχομαι.

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Διάβασα τόσο όμορφα νέα μετά από τόσο καιρό και ξέφυγα λίγο από τους πόνους και την μοναξιά μου... Όπως ίσως καταλάβατε είμαι ακόμα σπίτι, κυρίως στο κρεβάτι και πονάω πονάω πονάω!! 10 εβδομάδων σήμερα και δε λένε να μ'αφήσουν λίγο σε ησυχία! Σήμερα πάω στον γιατρό να το ξαναδώ έχω από τις 10/12 κι έχω αγχωθεί... τι να γίνεται εκεί μέσα? Πάνε όλα καλά? Αν ήταν δυνατόν κάθε βδομάδα να κάνω υπέρηχο τουλάχιστον μέχρι να το ακούσω και να μου δίνει από μόνο του το μήνυμα ότι όλα πάνε καλα..

Να μην σας ζαλίζω όμως με τα δικά μου... Μπήκα για να διαβάσω τα νέα σας, και να σας ευχηθώ: Καλή συνέχεια με τα καλύτερα αποτελέσματα γιατί κάθε εξέταση από τη χοριακή μέχρι το τέλος είναι σημαντική και καλές γιορτές με υγεία & ευτυχία...

Μην ξεχνάτε (το λέω σε σας για να το εμπεδώσω κι εγώ) ότι του χρόνου τα Χριστούγεννα (ε, δεν είναι και πολύ μακριά ε?) θα έχουμε στην αγκαλιά τα θαυματάκια μας!!! Πολλά πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια που ειστε σας εχασα τι κανει η φωτεινη? η κασσιανη ?

 

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κουκλίτσα μου, σου εύχομαι ολόψυχα μια τέλεια, ήσυχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!:P

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΑΠΟΨΕ Η ΩΡΑ 10.ΟΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ... ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ.... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ... ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ....

ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΠΟΨΕ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ... ΔΥΟ ΚΑΤΑΨΥΞΑΜΕ ΟΠΟΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΝΑ ΑΠΟΨΗΚΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.... ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ... ΠΟΣΟ ΑΓΧΟΣ..

 

ΕΣΥ ΜΟΜΕΝΤΣ ΜΟΥ, ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ... ΠΟΣΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ? ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ? ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

 

Όντως είναι πολύ άγχος Veroullaμου γιατί εκτός από το άγχος μας για να γίνει η προετοιμασία σωστά ακολουθεί και μετά μεγαλύτερο άγχος για το αν θα τα καταφέρουνε τα εμβρυάκια μας στην απόψυξη...Πραγματικά θέλει γερά νεύρα και υπομονή όλο αυτό και πάνω απ όλα θετική σκέψη!

 

Εγώ έίχα κάνει εξωσωματική το καλοκαίρι με μικρογονιμοποίηση και μου πήρανε 11 ωάρια...Γονιμοποιήθηκαν τα 10! Βάλαμε τα 2 αλλά τιποτα...Εκανα μετά το Νιοβρη εμβρυομεταφορά άλλων 2 σε φυσικό κύκλο...Δηλαδή με παρακολουθούσε και όταν πετύχαμε την ωορρηξία προχωρήσαμε...Επαιρνα μόνο cyclacur και κάτι άλλα συμπληρώματα: βιταμίνες, φολικό κλπ...Α και ενεσούλες για τη θρομβοφιλία...Πάλι όμως αποτυχία! Εκανα πάρα πολλές εξετάσεις και όλες βγήκανε καλές...Οπότε είναι θέμα τύχης λέει ο γιατρός! Τι να πω; Πάντως έτσι για να σε ενημερώσω από τη στιγμή που τα φυλάνε σημαίνει πως έχουνε μεγάλες πιθανότητες να αντέξουνε στην απόψυξη γιατί σημαίνει πως είναι καλά! Κι εμένα 2 είχανε ξεπαγώσει και αντέξανε και τα 2 και ήτανε άριστης ποιότητας!

 

Τώρα θα δοκιμάσουμε να κάνουμε εμβρυομεταφορά σε ελεγχόμενο κύκλο...Κάνω δηλαδή ενέσεις καταστολής, ξεκίνησα την προηγούμενη βδομάδα και όταν αδιαθετήσω θα αρχίσω τα cyclacur και τα υπόλοιπα συμπληρώματα...Επίσης θα ρισκάρουμε να ξεπαγώσουμε και τα 6 που έχω πια φυλαγμένα και να τα αφήσουμε να γίνουνε βλαστοκύστες...Αν τα καταφέρει κάποιο από αυτά θα κάνουμε εμβρυομεταφορά! Είναι όλα τόσο αμφίβολα που δεν ξέρω πώς νιώθω ούτε καν ξέρω αν θα καταφέρει να φτάσει κανένα μέχρι τέλους!

 

Όπως λες κι εσύ είναι πολύ δύσκολο αλλά δεν τα βάζω κάτω...Αν στην τελική δεν βγει τίποτα θα αρχίσω πάλι απ την αρχή!

Κάνουμε ό,τι περνά απ το χέρι μας και ο Θεός Βοηθός!!!

 

Τελικά τι σου είπε ο γιατρός χθες; Πότε θα προχωρήσεις; Πόσο ημερών είναι τα φυλαγμένα σου εμβρυάκια;

 

Συγνώμη για το κατεβατό απλά ήθελα να σου απαντήσω όσο πιο αναλυτικά γίνεται αφού βρισκόμαστε σε παρόμοια κατάσταση!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Διάβασα τόσο όμορφα νέα μετά από τόσο καιρό και ξέφυγα λίγο από τους πόνους και την μοναξιά μου... Όπως ίσως καταλάβατε είμαι ακόμα σπίτι, κυρίως στο κρεβάτι και πονάω πονάω πονάω!! 10 εβδομάδων σήμερα και δε λένε να μ'αφήσουν λίγο σε ησυχία! Σήμερα πάω στον γιατρό να το ξαναδώ έχω από τις 10/12 κι έχω αγχωθεί... τι να γίνεται εκεί μέσα? Πάνε όλα καλά? Αν ήταν δυνατόν κάθε βδομάδα να κάνω υπέρηχο τουλάχιστον μέχρι να το ακούσω και να μου δίνει από μόνο του το μήνυμα ότι όλα πάνε καλα..

Να μην σας ζαλίζω όμως με τα δικά μου... Μπήκα για να διαβάσω τα νέα σας, και να σας ευχηθώ: Καλή συνέχεια με τα καλύτερα αποτελέσματα γιατί κάθε εξέταση από τη χοριακή μέχρι το τέλος είναι σημαντική και καλές γιορτές με υγεία & ευτυχία...

Μην ξεχνάτε (το λέω σε σας για να το εμπεδώσω κι εγώ) ότι του χρόνου τα Χριστούγεννα (ε, δεν είναι και πολύ μακριά ε?) θα έχουμε στην αγκαλιά τα θαυματάκια μας!!! Πολλά πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!

 

Γεια σου Φωτεινή μου! Βλέπω το τικεράκι σου που προχωράει και πολύ χαίρομαι για σένα! Είσαι πια 10 βδομάδων! Κι εγώ στη θέση σου κάθε βδομάδα υπερήχο θα έκανα για να είμαι σίγουρη πως όλα πάνε καλά! Τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Θα το δεις! Ολα καλά θα πάνε!!!

Οσο για του χρόνου τα Χριστούγεννα μακάρι να γίνει και για μας αυτό που λες ΄που ακόμα προσπαθούμε!!! :D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κουκλίτσα μου, σου εύχομαι ολόψυχα μια τέλεια, ήσυχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!:P

 

σε ευχαριστώ φωτεινουλα χαρικα πολυ που πανε ολα καλα για σενα και το μωρο σου οταν πας να το δεισ πες και σε μας τα νέα σου .οσο για το ησυχη εγκυμοσύνη είναι το μόνο σίγουρο μια και θα την βγάλω ολη στο κρεβάτι την 13η εβδομάδα παω για περίδεση φυσικά πρώτα να πάνε όλα καλά και να δουμε στις 29/12 πόσα αγγελουδάκια πιάστικαν ευχομαι καλά χριστούγεννα σε όλες και καλά αποτελεσματα σε οποια κορίτσια περιμένουν

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ άγχος Veroullaμου γιατί εκτός από το άγχος μας για να γίνει η προετοιμασία σωστά ακολουθεί και μετά μεγαλύτερο άγχος για το αν θα τα καταφέρουνε τα εμβρυάκια μας στην απόψυξη...Πραγματικά θέλει γερά νεύρα και υπομονή όλο αυτό και πάνω απ όλα θετική σκέψη!

 

Εγώ έίχα κάνει εξωσωματική το καλοκαίρι με μικρογονιμοποίηση και μου πήρανε 11 ωάρια...Γονιμοποιήθηκαν τα 10! Βάλαμε τα 2 αλλά τιποτα...Εκανα μετά το Νιοβρη εμβρυομεταφορά άλλων 2 σε φυσικό κύκλο...Δηλαδή με παρακολουθούσε και όταν πετύχαμε την ωορρηξία προχωρήσαμε...Επαιρνα μόνο cyclacur και κάτι άλλα συμπληρώματα: βιταμίνες, φολικό κλπ...Α και ενεσούλες για τη θρομβοφιλία...Πάλι όμως αποτυχία! Εκανα πάρα πολλές εξετάσεις και όλες βγήκανε καλές...Οπότε είναι θέμα τύχης λέει ο γιατρός! Τι να πω; Πάντως έτσι για να σε ενημερώσω από τη στιγμή που τα φυλάνε σημαίνει πως έχουνε μεγάλες πιθανότητες να αντέξουνε στην απόψυξη γιατί σημαίνει πως είναι καλά! Κι εμένα 2 είχανε ξεπαγώσει και αντέξανε και τα 2 και ήτανε άριστης ποιότητας!

 

Τώρα θα δοκιμάσουμε να κάνουμε εμβρυομεταφορά σε ελεγχόμενο κύκλο...Κάνω δηλαδή ενέσεις καταστολής, ξεκίνησα την προηγούμενη βδομάδα και όταν αδιαθετήσω θα αρχίσω τα cyclacur και τα υπόλοιπα συμπληρώματα...Επίσης θα ρισκάρουμε να ξεπαγώσουμε και τα 6 που έχω πια φυλαγμένα και να τα αφήσουμε να γίνουνε βλαστοκύστες...Αν τα καταφέρει κάποιο από αυτά θα κάνουμε εμβρυομεταφορά! Είναι όλα τόσο αμφίβολα που δεν ξέρω πώς νιώθω ούτε καν ξέρω αν θα καταφέρει να φτάσει κανένα μέχρι τέλους!

 

Όπως λες κι εσύ είναι πολύ δύσκολο αλλά δεν τα βάζω κάτω...Αν στην τελική δεν βγει τίποτα θα αρχίσω πάλι απ την αρχή!

Κάνουμε ό,τι περνά απ το χέρι μας και ο Θεός Βοηθός!!!

 

Τελικά τι σου είπε ο γιατρός χθες; Πότε θα προχωρήσεις; Πόσο ημερών είναι τα φυλαγμένα σου εμβρυάκια;

 

Συγνώμη για το κατεβατό απλά ήθελα να σου απαντήσω όσο πιο αναλυτικά γίνεται αφού βρισκόμαστε σε παρόμοια κατάσταση!

 

ΕΛΑ ΜΟΜΕΝΤΑΚΙ ΜΟΥ, ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΑ. ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΠΡΟΧΘΕΣ, ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΜΟΥ ΠΑΧΥΝΕ ΠΗΓΕ ΣΤΑ 9, ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΒΛΕΝΝΑ... ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ Η ΒΛΕΝΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ... ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΕΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ, ΕΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΕ... ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ, ΤΟ ΣΤΡΕΣ , ΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ .. ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ... ΕΠΕΙΔΗ ΗΔΗ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΗΠΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ.... ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ... (Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ Η ΜΗΤΡΑ... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΑ..)

ΕΜΕΝΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΤΡΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ...

ΑΧ ΜΟΜΕΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ....

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΜ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΣΕ ΠΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ>..>>

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!:D

 

Veroulla μου κρίμα που διακόπηκε η διαδικασία αλλά από την άλλη καλό είναι αυτό γιατί κρίμα θα ήτανε να προχωρήσετε ενώ δεν είναι έτοιμος ο οργανισμός σου!

 

Αυτό σημαίνει πως θα προχωρήσετε τον επόμενο μήνα ή χρειάζεται μεγαλύτερης διάρκειας διακοπή;

 

Κανονικά δεν έπρεπε να γίνει καμιά εξέταση με μια αποτυχία μου είχε πει αλλά εγώ είχα ακούσει για μερικές και το συζητήσαμε και μου είπε καλύτερα να τις κάνω για να νιώθω εγώ καλύτερα και να είμαστε και πιο σίγουροι για το επόμενο βήμα...Τις εξετάσεις αυτές τις είχα μάθει από τις κοπέλες στο parentscafe για να είμαι ειλικρινής και χαίρομαι που τις έκανα...Είχα κάνει θρομβοφιλίας πριν την πρώτη εξωσωματική και μετά την αποτυχία έκανα καρυότυπο ζεύγους, αντισώματα και ΝΚ (φονικά κύτταρα)...Είναι οι κυριότεροι λόγοι για μη εμφύτευση και αποβολή εμβρύων...Εγώ πάντως νιώθω καλύτερα που τις έκανα γιατί για να μαι ειλικρινής δεν νιώθω καλά να τα αφήνω όλα στην τύχη...Οπότε μόνο και μόνο για ψυχολογικούς λόγους μου έκανε καλό!

 

Veroulla μου είμαι από Κύπρο γι αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω με θέμα γιατρού δυστυχώς...Μπορείς όμως να μάθεις περισσότερα άμα έρθεις στο parentscafe.gr στο καφέ της εξωσωματικής ή στο καφέ "μανούλες εξωσωματικής" ...οι κοπέλες εκεί μπορούνε να σε βοηθήσουνε με τις εμπειρίες τους...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου...ειλικρινά...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!:D

 

Veroulla μου κρίμα που διακόπηκε η διαδικασία αλλά από την άλλη καλό είναι αυτό γιατί κρίμα θα ήτανε να προχωρήσετε ενώ δεν είναι έτοιμος ο οργανισμός σου!

 

Αυτό σημαίνει πως θα προχωρήσετε τον επόμενο μήνα ή χρειάζεται μεγαλύτερης διάρκειας διακοπή;

 

Κανονικά δεν έπρεπε να γίνει καμιά εξέταση με μια αποτυχία μου είχε πει αλλά εγώ είχα ακούσει για μερικές και το συζητήσαμε και μου είπε καλύτερα να τις κάνω για να νιώθω εγώ καλύτερα και να είμαστε και πιο σίγουροι για το επόμενο βήμα...Τις εξετάσεις αυτές τις είχα μάθει από τις κοπέλες στο parentscafe για να είμαι ειλικρινής και χαίρομαι που τις έκανα...Είχα κάνει θρομβοφιλίας πριν την πρώτη εξωσωματική και μετά την αποτυχία έκανα καρυότυπο ζεύγους, αντισώματα και ΝΚ (φονικά κύτταρα)...Είναι οι κυριότεροι λόγοι για μη εμφύτευση και αποβολή εμβρύων...Εγώ πάντως νιώθω καλύτερα που τις έκανα γιατί για να μαι ειλικρινής δεν νιώθω καλά να τα αφήνω όλα στην τύχη...Οπότε μόνο και μόνο για ψυχολογικούς λόγους μου έκανε καλό!

 

Veroulla μου είμαι από Κύπρο γι αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω με θέμα γιατρού δυστυχώς...Μπορείς όμως να μάθεις περισσότερα άμα έρθεις στο parentscafe.gr στο καφέ της εξωσωματικής ή στο καφέ "μανούλες εξωσωματικής" ...οι κοπέλες εκεί μπορούνε να σε βοηθήσουνε με τις εμπειρίες τους...

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΟΜΕΝΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ... Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ, ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΥΣ ΖΕΥΓΟΥΣ, ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ, ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ.. ΟΛΕΣ ΚΑΛΕΣ (ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΚ?) Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΩ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ...

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ... (ΑΝ ΘΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΒΕΒΑΙΑ)...

ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ.. ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ? ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΠΟΛΗ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.... ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια

αν και ειμαι καινουργια στο forum σας διαβαζω πολυ καιρο τωρα και πραγματικα με εχετε βοηθηση πολυ!!!μετα απο την πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης και με υπερδιεργεση οπου νοσηλευτικα σε νοσοκομειο για 13 μερες και βγηκαμε απο το νοσοκομειο και ειμουν εγκυος επαθα παλυνδρομη κυηση στην 7 βδομαδα. ετσι αναγκαστηκαμε να κανουμε αποξεση πολυ οδυνηρο για την ψυχολογια μιας μανας το λεω και δεν μπορω να το πιστεψω ακομα!!

ο γιατρος μου μου ειπε οτι σε 2 μηνες μπορω να ξανα προσπαθεισω ξανα με τα καταψυγμενα εμβρυα που εχουμε απλα ανυσηχω αν πλεων μειονοντε οι πιθανοτητες λογο της αποξεσης.μηπως ξερη καμια να με βοηθηση???

συγνωμη αν σας κουρασα!!!!απλα ολα γυριζουν μεσα στο κεφαλι μου εχω ανχωθη πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιnopi καλημέρα,

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να ξαναπροσπαθήσεις, αφού στο επιβεβαιώνει και ο γιατρός σου. Έχω κι' εγώ ίδια εμπειρία και μετά από απόξεση η επόμενη εξωσωματική μου χάρισε το μωρό μου 2 χρονών σήμερα.

Καλή ανάρωση και όλα να σου πάνε κατ' ευχήν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια

αν και ειμαι καινουργια στο forum σας διαβαζω πολυ καιρο τωρα και πραγματικα με εχετε βοηθηση πολυ!!!μετα απο την πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης και με υπερδιεργεση οπου νοσηλευτικα σε νοσοκομειο για 13 μερες και βγηκαμε απο το νοσοκομειο και ειμουν εγκυος επαθα παλυνδρομη κυηση στην 7 βδομαδα. ετσι αναγκαστηκαμε να κανουμε αποξεση πολυ οδυνηρο για την ψυχολογια μιας μανας το λεω και δεν μπορω να το πιστεψω ακομα!!

ο γιατρος μου μου ειπε οτι σε 2 μηνες μπορω να ξανα προσπαθεισω ξανα με τα καταψυγμενα εμβρυα που εχουμε απλα ανυσηχω αν πλεων μειονοντε οι πιθανοτητες λογο της αποξεσης.μηπως ξερη καμια να με βοηθηση???

συγνωμη αν σας κουρασα!!!!απλα ολα γυριζουν μεσα στο κεφαλι μου εχω ανχωθη πολυ!!!!

 

Καλησπέρα! Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω παρόμοια εμπειρία..Αλλά για να σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι εντάξει τότε όλα καλά θα είναι...Σου εύχομαι κάθε επιτυχία...απ΄την αρχή μέχρι το τέλος αυτή τη φορά!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...