Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα εμενα τα νεα μου εχουν ως εξης εχθες μας ενημερωσαν οτι απο τα 7 εμβρυακια μου ΥΣ ειχε γονοιμοποιηθη αλλο ενα απο την παρασκευη μεχρι την δευτερα τα 3 ειχαν καποια χρωσωματικη αν.μας εμειναν 4 λυπον που ειχαν διαιρεθη τα 3 απο αυτα σε 8 κυταρα και το 1 σε 10 τελικα πηρα τα 3 αγγελουδια μου και εμεινε ενα μοναχουλη του στο εργαστηριο στην καταψυξη αυτα. τωρα που περασαν τα δυσκολα αρχιζει η αναμονη εγω παντος προσευχομαι στην αγια Αννα να κανει το θαυμα της και στις 17/12 να μαθω οτι τα μωρακια μου ειναι καλα....

 

gtheo καλη δυναμη για αυτο το διαστημα αναμονης που ξερω πολυ καλα ποσο "δυσκολο" ειναι....

και σου ευχομαι κ εγω με την σειρα μου σε πολυ λιγες μερες να νιωθεις εσυ την ανακατωσουρα κ αδυναμια που νιωθω εγω αυτες τις μερες!!! κ εις διπλουν μαλιστα!!!:D:D:D:D

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσια!!!!Τι ομορφα νέα διαβάζω!!!!!

 

Gtheo σου εύχομαι να μεγαλώσουν τα εμβρυάκια σου κ σε 9 μήνες να τα έχεις στην αγκαλιά σου!!!

 

Κασσιανη μην αγχωνεσαι καλή μου! Αφου πέρασες το τεστ με τα πρωτα διδυμα, τωρα θα είναι όλα πιο γνωστα! Ποσο ειναι τα παιδάκια σου?Εχεις καθολου βοηθεια? Εγω το σκεφτομαι κ για αλλο παιδάκι, αλλα δεν ξερω αν μπορω να ξαναμπω στην ιδια διαδικασια. Εχω 16 εμβρυάκια στην κατάψυξη κ τα σκέφτομαι. Ομως οικονομικά δεν ειμαστε σε θέση να κανουμε τωρα κάτι. Ελπίζω ο Θεουλης να μας δώσει όλα τα εφοδια κ αργοτερα να κάνουμε κ άλλο παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

gtheo , εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πάρεις στις 17 του μήνα μια τριψήφια χοριακή. Εγώ περιμένω την 14/12 για τη χοριακή μου, είμαστε πολύ κοντά.

kassianh74, μην ανησυχείς κοπέλα μου, θα τα καταφέρεις υπέροχα. Σκέψου ότι τώρα εσύ έχεις την εμπειρία των διδύμων επομένως θα πας καλύτερα κι από την πρώτη φορά! Εξάλλου τα παιδάκια σου (που είναι λίγο μεγαλύτερα από τη δική μου) αρχίζουν σιγά σιγά να είναι πιο ανεξάρτητα, να παίζουν και λίγο μονα τους με τα παιχνίδια τους και είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνουν την ανάγκη σου για ξεκούραση (όσο γίνεται!) Μη στενοχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε!

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

κταρχας να σας ευχαριστησω ολες για τις ευχες σας να σας εχει ο θεος καλα myrval αντε με 3 μερες διαφορα θα ξερουμε .......τα καλα νεα !!!!!

 

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι που μου εχει κολληση στο μυαλο απο εχθες οταν τελιωσαμε απο την εμβριομεταφορα εγω ηθελα να παω τουαλετα και μετα απο κανα τεταρτο με αφησε η μαια να παω ηταν λαθος???? ηταν νωρις που σηκωθηκα ???μετα εφυγα πηγα σπιτι ξαπλα ολη μερα και νανι αλλα πολυ νανι εχθεσ δεν μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου με τη καμια

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gtheo μην το σκεφτεσαι καν για την τουαλετα...εγω πηγα 5 λεπτα μετα την εμβρυομεταφορα..μου ηταν αδυνατο να περιμενω....

να σκεφτεις η μαια οταν την ρωτησα μου ειπε πως κανονικα θα μπρουσαμε ακριβως μετα την εμβρυομ να σηκωθουμε μονες μας κ να μετακινηθουμε αλλα για ψυχολογικους λογους μας μεταφερουν με το κρεβατι....

αρα δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας...

αντε με το καλο....:lol::lol::lol:

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

gtheo μην το σκεφτεσαι καν για την τουαλετα...εγω πηγα 5 λεπτα μετα την εμβρυομεταφορα..μου ηταν αδυνατο να περιμενω....

να σκεφτεις η μαια οταν την ρωτησα μου ειπε πως κανονικα θα μπρουσαμε ακριβως μετα την εμβρυομ να σηκωθουμε μονες μας κ να μετακινηθουμε αλλα για ψυχολογικους λογους μας μεταφερουν με το κρεβατι....

αρα δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας...

αντε με το καλο....:lol::lol::lol:

 

αχ μαρινακη να εισαι καλα μου εφυγε ενα βαρος εσυ ολα καλα? το μπεμπε?

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι κανεις εδω??????

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τα καλά σας λόγια... Τα παιδάκια μου οι θησαυροί μου με στηρίζουν απόλυτα ... ιδίως ψυχολογικά. Μου λένε για όλα αυτά που θα κάνουν με τα αδερφάκια, θα τα φροντίζουν, θα τα ντύνουν, θα τους μαθαίνουν νέα πράγματα ... έχουν απδεχτεί ότι δεν τα σηκώνω αγκαλιά ... είναι λίγο δύσκολο για αυτά να με βλέπυν αδύναμη στο κρεβάτι ... όμως και μόνο τα χαμόγελα τους μου δίνουν κουράγιο πως άλλα δυο χαμογελάκια και άλλα δυο ζευγάρα μάτια σαν τα καμάρια μου φωλιάζει μέσα μου ...

 

Απλά οι ορμόνες μου έχουν τρελαθεί και με μελαγχολούν και με κάνουν να σκέφτομαι μόνο τις δυσκολίες ... που ξέρω καλά πόσο ασήμαντες είναι μπροστά στις ψυχές τους ...

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια ... περιμένω από όλες τα όμορφα νέα σας !!!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ μαρινακη να εισαι καλα μου εφυγε ενα βαρος εσυ ολα καλα? το μπεμπε?

 

ολα μια χαρα!!! πηγα σημερα κ στον γυναικολογο, κλινικη εξωσωμ τελος :P:p, κ μας βρηκε κ τους δυο αψογους!! επομενο ραντεβου σε 2 εβδομ κ σε 4 εβδομ η αυχενικη διαφανεια που ειναι κ η πιο σημαντικη εξεταση!!!

ελπιζω ολα να κυλησουν εξισου καλα μεχρι τελος....

καλη δυναμη σε ολες μας..κ του χρονου τα χριστουγεννα να κυνηγαμε ολες μας τους μικρους σιφουνες γυρω απ το δεντρο!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα!!! πηγα σημερα κ στον γυναικολογο, κλινικη εξωσωμ τελος :P:p, κ μας βρηκε κ τους δυο αψογους!! επομενο ραντεβου σε 2 εβδομ κ σε 4 εβδομ η αυχενικη διαφανεια που ειναι κ η πιο σημαντικη εξεταση!!!

ελπιζω ολα να κυλησουν εξισου καλα μεχρι τελος....

καλη δυναμη σε ολες μας..κ του χρονου τα χριστουγεννα να κυνηγαμε ολες μας τους μικρους σιφουνες γυρω απ το δεντρο!!!

 

μπραβοοοο μαρινακι ολα καλα λυπον και εσυ και το χρυσαφι σου

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρινάκι, άντε μπράβο, όλα καλά να πάνε κοπέλα μου. Εγώ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα που λένε. Αύριο Τρίτη είναι η μεγάλη μέρα της χοριακής. Θα σας ενημερώσω ότι και να είναι ... ελπίζω να είναι κάτι καλό ... Συμπτώματα απολύτως τίποτα ... Θα δείξει ... Άντε καλή μας τύχη!

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα!!! πηγα σημερα κ στον γυναικολογο, κλινικη εξωσωμ τελος :P:p, κ μας βρηκε κ τους δυο αψογους!! επομενο ραντεβου σε 2 εβδομ κ σε 4 εβδομ η αυχενικη διαφανεια που ειναι κ η πιο σημαντικη εξεταση!!!

ελπιζω ολα να κυλησουν εξισου καλα μεχρι τελος....

καλη δυναμη σε ολες μας..κ του χρονου τα χριστουγεννα να κυνηγαμε ολες μας τους μικρους σιφουνες γυρω απ το δεντρο!!!

 

Tέλεια τα νέα σου μαρινάκι μου!!! Πολύ χάρηκα!!!! Όλα καλά θα κυλήσουνε μέχρι το τέλος!!!! Είμαι σίγουρη!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκι, άντε μπράβο, όλα καλά να πάνε κοπέλα μου. Εγώ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα που λένε. Αύριο Τρίτη είναι η μεγάλη μέρα της χοριακής. Θα σας ενημερώσω ότι και να είναι ... ελπίζω να είναι κάτι καλό ... Συμπτώματα απολύτως τίποτα ... Θα δείξει ... Άντε καλή μας τύχη!

 

Myrval φτάσαμε στη μεγάλη μέρα ε; Αχ άντε με το καλό κοπέλα μου να ακούσουμε ευχάριστα αποτελέσματα! Θα περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκι, άντε μπράβο, όλα καλά να πάνε κοπέλα μου. Εγώ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα που λένε. Αύριο Τρίτη είναι η μεγάλη μέρα της χοριακής. Θα σας ενημερώσω ότι και να είναι ... ελπίζω να είναι κάτι καλό ... Συμπτώματα απολύτως τίποτα ... Θα δείξει ... Άντε καλή μας τύχη!

 

myrval με το καλο αυριο η χοριακη καλα αποτελεσματα να μας ενημερωσεις θα αναμενω τα νεα σου με μεγαλη λαχταρα και εγω δεν εχω κανενα συμπτωμα εγω μεχρι την παρασκευη θα σκασω :oops::oops::oops::oops:

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο Silia αλλά έχει επίσης και πολλές επιτυχίες στην καριέρα του και επιπλέον στο Εμβρυογένεσις σε αντιμετωπίζουν ανθρώπινα και όχι σαν κινητό πορτοφόλι!! Από κει και πέρα πιστεύω ότι πρέπει να έχεις και λίγη τύχη σε αυτά τα πράγματα. Σ'ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου, κι εσύ ότι επιθυμείς!!

 

Δεν αναφερομουν στον Μαστρομ. για την υπερδιεγεσρη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρινάκι, άντε μπράβο, όλα καλά να πάνε κοπέλα μου. Εγώ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα που λένε. Αύριο Τρίτη είναι η μεγάλη μέρα της χοριακής. Θα σας ενημερώσω ότι και να είναι ... ελπίζω να είναι κάτι καλό ... Συμπτώματα απολύτως τίποτα ... Θα δείξει ... Άντε καλή μας τύχη!

 

myrval ευχομαι ηδη να εχεις παρει τα καλα νεα για αλλη μια φορα στην ζωη σου....!!!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι καλά τα νέα. Για άλλη μια φορά η χοριακή μου είναι χαμηλή αλλά δεν το λες και αρνητικό. 21 μονάδες! Βέβαια στην 1η ήταν 10! Φοβάμαι μήπως είναι παλίνδρομη και τώρα πρέπει να το επαναλάβω σε 2 ημέρες και άντε ξανά αναμονή που σκοτώνει! Βρε, κορίτσια, εσείς τι γνώμη έχετε για το 21 ?

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι καλά τα νέα. Για άλλη μια φορά η χοριακή μου είναι χαμηλή αλλά δεν το λες και αρνητικό. 21 μονάδες! Βέβαια στην 1η ήταν 10! Φοβάμαι μήπως είναι παλίνδρομη και τώρα πρέπει να το επαναλάβω σε 2 ημέρες και άντε ξανά αναμονή που σκοτώνει! Βρε, κορίτσια, εσείς τι γνώμη έχετε για το 21 ?

 

εγω πιστευω οτι θα πανε ολα καλα εχω διβασει εδω μεσα να ξεκινανε με 18 και να 3πλασιαζετε στην συνεχεια ολα καλα θα πανε παιζει ρολο και ποτε πιαστεικε το ζουζουνακι σου

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια myrval μου!!!! Και λέω συγχαρητήρια γιατί είσαι εγκυούλα αφού άκουσα μέσα στο φόρουμ και για κοπέλες που ξεκίνησαν με χαμηλότερη χοριακή και όλα εξελίχθηκαν καλά στη συνέχεια!!!Οπότε λίγη υπομονή με το ζόρι τώρα των επαναλαμβανόμενων χοριακών!!! Και έτσι για αρχή, σου εύχομαι να διπλασιάζεται συνεχώς!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι καλά τα νέα. Για άλλη μια φορά η χοριακή μου είναι χαμηλή αλλά δεν το λες και αρνητικό. 21 μονάδες! Βέβαια στην 1η ήταν 10! Φοβάμαι μήπως είναι παλίνδρομη και τώρα πρέπει να το επαναλάβω σε 2 ημέρες και άντε ξανά αναμονή που σκοτώνει! Βρε, κορίτσια, εσείς τι γνώμη έχετε για το 21 ?

 

απ οτι θυμαμαι απ τα λεγομενα σου μαλλον εσυ ξερεις καλυτερα απο εμας....με 10 κ εχεις την μπουμπου σου...!!!!

σου ευχομαι να εχεις κ τωρα την ιδια εξελιξη...!!!!αντε αυριο να μας ξαναπεις ευχαριστα!!!:D:D:D

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, 65 μονάδες σήμερα η χοριακή από 21 την Τρίτη! 3πλασιασμός σε 2 μέρες! Μάλλον είναι καλό ε? Άλλη μία θα κάνω το Σάββατο, ελπίζουμε σε 130 τουλάχιστον και μετά τέλος, θα κανονίσουμε ραντεβού για υπέρηχο σε κανα 2 βδομάδες ελπίζω. Είμαι τρισευτυχισμένη... Σας ευχαριστώ όλες και εύχομαι και σε σας που περιμένετε αποτελέσματα καλή επιτυχία !

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, 65 μονάδες σήμερα η χοριακή από 21 την Τρίτη! 3πλασιασμός σε 2 μέρες! Μάλλον είναι καλό ε? Άλλη μία θα κάνω το Σάββατο, ελπίζουμε σε 130 τουλάχιστον και μετά τέλος, θα κανονίσουμε ραντεβού για υπέρηχο σε κανα 2 βδομάδες ελπίζω. Είμαι τρισευτυχισμένη... Σας ευχαριστώ όλες και εύχομαι και σε σας που περιμένετε αποτελέσματα καλή επιτυχία !

 

Συγχαρητήρια myrval!

Όλες οι ευχές και οι προσευχές μαζί σου gtheo για τριψήψια χοριακή αύριο!!!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια που ειστε σας εχασα τι κανει η φωτεινη? η κασσιανη ?

 

Κορίτσι μου περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα σου σήμερα.

 

Εγώ έκανα χθες υπέρηχο. Έχω κλείσει την 7η εβδομάδα. Στον ένα σάκο ακούσαμε καρδιακό παλμό, στον άλλο δεν διακρινόταν εμβρυικά στοιχεία. Ίσως να έχει παλινδρομήσει, όμως είναι νωρίς ακόμα για να το πούμε με σιγουριά.

 

Νιώθω ότι είμαι πολύ σκληρή γιατί δεν στεναχωρήθηκα γι' αυτό το γεγονός, αν και στα "πρώτα" μου διδυμάκια, κάτι τέτοιο θα με διέλυε. Τώρα η περίπτωση 2ης δίδυμης κύησης με έχει αγχώσει πάρα πολύ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχε χρειαστεί να νοσηλευτώ 3 μήνες ... πως θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο τώρα ...

 

Τέλος πάντων ... νιώθω τύψεις για την ψυχολογία μου ... ξέρω ότι οι ορμόνες μου δε με αφήνουν να δω κανένα γεγονός στις πραγματικές του διαστάσεις ... ξέρω όμως ότι αν και τα παιδάκια μου θέλουν να αποκτήσουν διδυμάκια αδερφάκια, εγώ ήθελα να τους δώσω ένα αδερφάκι ... ας μου δώσει η Παναγία δύναμη να ανταπεξέλθω σε ότι έχει σκοπό για εμένα, χωρίς να γίνεται τόσο σκληρή η καρδία μου ...

 

Κοριτσάκι, για εσένα όμως εύχομαι από την καρδιά μου δίδυμα (... ή μήπως προτιμάς τρίδημα;)

 

Στείλε την όμορφη απάντηση σου σύντομα!!!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...