Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Δε θέλω να σε στενοχωρήσω Μαρινάκι, αλλά κι εμένα που το ένα το δικό μου παλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα, δεν κατάλαβα τίποτα, δεν είδα τίποτα! Ούτε καφέ, ούτε ροζ, τίποτα. Και απορροφήθηκε μόνο του αρκετές εβδομάδες μετά. Το βλέπαμε εκεί σε κάθε υπέρηχο να μικραίνει με πολύ αργούς ρυθμούς. Μην το σκέφτεσαι. Μακάρι να είναι μια χαρά και τα δύο αλλά το βασικό είναι να υπάρχει τουλάχιστον το ένα, πίστεψέ με! Υπομονή, κοντεύει ο υπέρηχος! Θα μάθεις! Φιλιά...

 

δεν με σταναχωρησες καθολου αληθεια!! ειμαι ετοιμη για αυτο το ενδεχομενο..θα μου αρκει να ακουσω καρδουλα..εστω κ μια αρκει να αποκτησω ενα γερο μωρο!!! εξαλλου οπως τον ακουσα τον γιατρο μαλλον μονο απο θαυμα θα προχωρησει κ το μικρουλη...θα ξερουμε πολυ συντομα..

σε ευχαριστω πολυ που μοιραστηκες την εμπειρια σου...με προετοιμασες λιγο περισσοτερο....

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από ότι φαίνεται το θαύμα έγινε 2η φορά! Η χοριακή μου είναι 266. Καλή επιτυχία σε όλες! Εύχομαι η Παναγία να αγκαλιάζει το/τα εμβρυάκια μου σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, όπως έκανε πριν 4 χρόνια και τα αδερφάκια τους!

 

Υ.Γ. Και να φανταστείτε ότι εκτός από καούρες στο στομάχι δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να χετε συντομα ευχαριστα νεα..την ξερω καλα την αγωνια κ ευχομαι να τελειωσει συντομα...!!!

 

κοριτσια να ρωτησω κατι μηπως ξερει καποια..αν λεω αν το ενα εμβρυακι δεν προχωρουσε (μιας και ηταν αρκετα μικροτερος ο σακος) δεν θα εβλεπα καποιο σημαδι, ισως λιγο αιμα μιας κ ουσιαστικα θα παλλινδρομουσε ? η ξερω γω το απορροφα ο οργανισμος..????

ξερω μαλλον ανοησιες ρωταω αλλα μου περναει απ το μυαλο πως αφου δεν εχω δει σταγονα αιμα μεχρι τωρα (ξου κ μακρια!) ισως αναπτυσσονται τελικα κ τα δυο...στεκει καθολου αυτη η σκεψη η ειμαι χαζη????

μιληστε ελευθερα!!!;)

 

 

Μαρινακι θα σου πω την δικη μου εμπειρια, το ενα εμβρυακι ηταν απο την αρχη πιο μικρο απο το αλλο ο γιατρος μου ειχε πει οτι δεν ειναι κατα αναγκη κακο αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα εξελιχθει.. την 6η εβδομαδα ειδα αιμα παρολα αυτα το εμβρυακι μου ηταν εκει και το παλευε μαλιστα ακουγαμε καρδουλα μεχρι και την 8η εβδομαδα. Την 9η εβδομαδα ειδα παλι αιμα και οταν πηγα για υπερηχο ειχε παλινδρομησει. Το αλλο εμβρυακι προχωρησε κανονικα και οπως εχω ξαναπει εχω ενα αγορακι 10 μηνων.

 

Το οτι δεν εχεις αιμα ειναι σιγουρα καλο. Σου ευχομαι και τα δυο εμβρυακια σου να προχωρησουν και να εχεις δυο υγιεστατα μωρακια!!!

Link to comment
Share on other sites

ολες αυτες τισ μερες που μιλαω μαζι σας ειναι σαν να εχω αποκτηση φιλες καρδιας ετσι νιωθω για ολες εσας που μιλαω που λεω τις ανυσηχιες μου που αγωνιω με τις αγωνιες σας και νιωθω ομορφα να μοιραζομαι πραγματα μαζι σας γιατι απλα ξερω πως με καταλαβενετε οχι γιατι δεν με ξερετε εγω παντος σας νιωθω πολυ κοντα μου και σας ευχαριστω

 

gtheo ... σε ευχαριστώ για όλες τις ευχές που μου είχες στείλει. Η Παναγία μας και η Αγία Άννα βοήθησαν και αυτή τη φορά το/τα εμβρυάκια μου να φωλιάσουν στην μήτρα μου. Η χοριακή μου ήταν τώρα το πρωί 266. Εύχομαι να διατηρηθεί η μήτρα μου φιλόξενη για αυτά και να μεγαλώσουν να έρθουν στο σπίτι μας, στα αδερφάκια τους.

 

Σου εύχομαι από καρδιάς και σε εσένα ό,τι καλύτερο. Η Παναγία μας και η Αγία Άννα μαζί σου!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kassianh μου αυγχαρητήρια για τη χοριακή σου κοπέλα μου! Τελειόμηνη εγκυκμοσύνη σου εύχομαι κοπέλα μου!

 

Φωτεινή μου αχ τι ωραίο συναίσθημα πρέπει να ήτανε που άκουσες καρδούλα!!! Μπράβο! Πολύχαίρομαι για σένα! Ολα καλά θα πάνε μέχρι το τέλος που θα ΄χεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!!:D

 

Μαρίνα μου πότε θα πας στο γιατρό εσύ; Εχω μεγάλη αγωνία!!!!

 

Synik με το καλό να δεκτείς τα εμβρυάκια σου!!!!

 

Gtheo καλή συνέχεια σου εύχομαι...Βρίσκεσαι στη διαδικασία απότι κατάλαβα;

 

Αχ δεν μπορώ να σας θυμηθώ όλες! Σύγχισα τα ονόματα με το στάδιο που βρίσκεστε! Οπότε θέλω να ευχήθώ καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες είναι στην προσπάθεια...καλή αρχή σε όσες πρόκειται να αρχίσουν...καλή συνέχεια στις νέες μας μανούλες!!! Αυτά! Νομίζω κάλυψα όλες τις κοπέλες;:)

 

ΑΠΟΡΙΑ: Ακούσατε ξανά για απόψυξη εμβρύων και εξέλιξη τους μετά την απόψυξη τους σε βλαστοκύστες για την εμβρυομεταφορά; Αυτό μου εισηγήθηκε ο γιατρός μου...με κίνδυνο όμως να χάσουμε και τα 6 μας παγωτάκια...Εχει καμιά εμπειρία ή άκουσε ξανά κάτι τέτοιο; Χρειάζομαι τη΄γνώμη σας...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kassianh μου αυγχαρητήρια για τη χοριακή σου κοπέλα μου! Τελειόμηνη εγκυκμοσύνη σου εύχομαι κοπέλα μου!

 

Φωτεινή μου αχ τι ωραίο συναίσθημα πρέπει να ήτανε που άκουσες καρδούλα!!! Μπράβο! Πολύχαίρομαι για σένα! Ολα καλά θα πάνε μέχρι το τέλος που θα ΄χεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!!:D

 

Μαρίνα μου πότε θα πας στο γιατρό εσύ; Εχω μεγάλη αγωνία!!!!

 

Synik με το καλό να δεκτείς τα εμβρυάκια σου!!!!

 

Gtheo καλή συνέχεια σου εύχομαι...Βρίσκεσαι στη διαδικασία απότι κατάλαβα;

 

Αχ δεν μπορώ να σας θυμηθώ όλες! Σύγχισα τα ονόματα με το στάδιο που βρίσκεστε! Οπότε θέλω να ευχήθώ καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες είναι στην προσπάθεια...καλή αρχή σε όσες πρόκειται να αρχίσουν...καλή συνέχεια στις νέες μας μανούλες!!! Αυτά! Νομίζω κάλυψα όλες τις κοπέλες;:)

 

ΑΠΟΡΙΑ: Ακούσατε ξανά για απόψυξη εμβρύων και εξέλιξη τους μετά την απόψυξη τους σε βλαστοκύστες για την εμβρυομεταφορά; Αυτό μου εισηγήθηκε ο γιατρός μου...με κίνδυνο όμως να χάσουμε και τα 6 μας παγωτάκια...Εχει καμιά εμπειρία ή άκουσε ξανά κάτι τέτοιο; Χρειάζομαι τη΄γνώμη σας...

 

Moments, σε ευχαριστώ για τις ευχές. Εγώ είχα 5 κατεψυγμένα εμβρυάκια, επέζησαν τελικά τα 3, τα οποία καλλιέργησαν και εμένα μέχρι το στάδιο της βλαστοκύστης που από ότι φαίνεται έφτασαν τα 2 τα οποία και μου μετέφεραν. Πάντως αρχικά δεν τα έβλεπαν να προχωράνε αρκετά γρήγορα όμως τα εμβρυάκια μου από ότι φαίνεται ... φάνηκαν αντάξια των περιστάσεων.

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Moments, σε ευχαριστώ για τις ευχές. Εγώ είχα 5 κατεψυγμένα εμβρυάκια, επέζησαν τελικά τα 3, τα οποία καλλιέργησαν και εμένα μέχρι το στάδιο της βλαστοκύστης που από ότι φαίνεται έφτασαν τα 2 τα οποία και μου μετέφεραν. Πάντως αρχικά δεν τα έβλεπαν να προχωράνε αρκετά γρήγορα όμως τα εμβρυάκια μου από ότι φαίνεται ... φάνηκαν αντάξια των περιστάσεων.

 

Aχ να ξερες πόσο κουράγιο μου δίνει η ιστορία σου kassianh μου! Είσαι σαν κι εμένα δηλαδή...με τη διαφορά ότι εγώ έχω 6...Αχ πραγματικά ελπίζω με όλη μου τη δύναμη να ακολουθήσω το παράδειγμα σου!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω νιώθουμε όλες μας!!!! Εδώ μέσα λες αυτά που δεν μπορείς να κουβεντιάσεις με τον άντρα σου, την φίλη σου, την μάνα σου... γιατί πολύ απλά όσο και να θέλουν δεν μπορούν να σε καταλάβουν!!!!

 

ετσι ακριβως φωτεινη μου να καταλαβεις η κολλητη μου δεν ξερει τιποτα οχι τιποτε αλλο αλλα εχω βαρεθει 3 χρονια τωρα να ακουω γνωμες του τυπου δεν εχεις τιποτα ολα ειναι μεσα στο μυαλο σου και τετοια το τι εχω μεσα στην ψυχη μου κανεις δεν ξερει μετα απο καθε απωλεια μου ποσο αδεια ενοιωθα ποσο αχρηστη στεναχωριομουν και για τον αντρα μου που ενω ολα ειναι τελεια μεταξυ μας εγω δεν μπορουσα να το χαρω δυστηχως οι γυναικες που τους ερχονται ολα ευκολα στην ζωη τους ειναι κυριως αυτες που δεν μπορουν να μας καταλαβουν και ευχομαι παντα να τους ερχονται παντα ευκολα δεν πρεπει να περνα κανεις την αγωνια που περναμε εμεις ........φιλακια σε σενα και στο μπεμπε σου:mrgreen::mrgreen:

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aχ να ξερες πόσο κουράγιο μου δίνει η ιστορία σου kassianh μου! Είσαι σαν κι εμένα δηλαδή...με τη διαφορά ότι εγώ έχω 6...Αχ πραγματικά ελπίζω με όλη μου τη δύναμη να ακολουθήσω το παράδειγμα σου!!!!:D

 

καλο κουραγιο ολα καλα να σου πανε με τα μικρουλια παγωτακια σου:-D:-D

ναι εγω ειμαι στην 4 μερα θεραπειας και εχουμε καλα αποτελεσματα μεχρι στιγμης ο γιατρος μετρησε 12 αυγουλακια χι χι

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

gtheo ... σε ευχαριστώ για όλες τις ευχές που μου είχες στείλει. Η Παναγία μας και η Αγία Άννα βοήθησαν και αυτή τη φορά το/τα εμβρυάκια μου να φωλιάσουν στην μήτρα μου. Η χοριακή μου ήταν τώρα το πρωί 266. Εύχομαι να διατηρηθεί η μήτρα μου φιλόξενη για αυτά και να μεγαλώσουν να έρθουν στο σπίτι μας, στα αδερφάκια τους.

 

Σου εύχομαι από καρδιάς και σε εσένα ό,τι καλύτερο. Η Παναγία μας και η Αγία Άννα μαζί σου!

 

αχ μπραβο ειμαστε σε καλο δρομο μπραβοοοοοοοοοοοοο αντε να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και να πας γερα/ο και δυνατα/ο τα αδερφακια/κι στα γλυκουλια σου τα δυδιμακια να σε εχει παντα ο θεος καλα

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι ακριβως φωτεινη μου να καταλαβεις η κολλητη μου δεν ξερει τιποτα οχι τιποτε αλλο αλλα εχω βαρεθει 3 χρονια τωρα να ακουω γνωμες του τυπου δεν εχεις τιποτα ολα ειναι μεσα στο μυαλο σου και τετοια το τι εχω μεσα στην ψυχη μου κανεις δεν ξερει μετα απο καθε απωλεια μου ποσο αδεια ενοιωθα ποσο αχρηστη στεναχωριομουν και για τον αντρα μου που ενω ολα ειναι τελεια μεταξυ μας εγω δεν μπορουσα να το χαρω δυστηχως οι γυναικες που τους ερχονται ολα ευκολα στην ζωη τους ειναι κυριως αυτες που δεν μπορουν να μας καταλαβουν και ευχομαι παντα να τους ερχονται παντα ευκολα δεν πρεπει να περνα κανεις την αγωνια που περναμε εμεις ........φιλακια σε σενα και στο μπεμπε σου:mrgreen::mrgreen:

 

Ετσι ακριβώς νιώθω κι εγώ!!! Ακριβώς όμως!!!!:rolleyes:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

καλο κουραγιο ολα καλα να σου πανε με τα μικρουλια παγωτακια σου:-D:-D

ναι εγω ειμαι στην 4 μερα θεραπειας και εχουμε καλα αποτελεσματα μεχρι στιγμης ο γιατρος μετρησε 12 αυγουλακια χι χι

 

Μια χαρά ακούω τα νέα σου!!! Αντε με το καλό άλλο τόση καλή να είναι η συνέχεια gtheo μου! Κάνεις απ την αρχή εσύ ε...όχι παγωτάκια!!! Εδώ θα είμαι να μαθαίνω νέα σου και σιγά σιγά θα αρχίσω και τις ευχές μου για μια μεγάάάάλη χοριακή!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Χαρά2010 Καλή επιτυχία την Δευτέρα με την ωοληψία σου. Εύχομαι το αιματάκι στη μήτρα σου να έχει υποχωρήσει και να προχωρήσεις στη μεταφορά σε λίγες μέρες! Με προβλημάτισε λίγο αυτό που είπες με την καρδούλα του μωρού. Κι εγώ που την έχω ακούσει κι έχω συνέχεια λίγο αιματάκι και πονάκια υπάρχει περίπτωση να το χάσω κι αυτό?

 

Synik Τι έγινε κούκλα? Στο κρεβάτι από σήμερα με τα μπεμπέ σου? Άντε κοπέλα μου λίγες μέρες αναμονής (αξίζει τον κόπο αυτός ο "γολγοθάς") για μια τεράαααααστια χοριακή!!!

 

Kassianh74 Τέλεια νέα μπράβο!! Τέλεια χοριακή!!! Γιατί κάτι μου λέει ότι πας για δίδυμα πάλι? Με το καλό κορίτσι μου. Μέχρι το τέλος! Φαντάζεσαι να είναι πάλι κοριτσάκια? Ε ρε γλέντια θα λαλήσει ο μπαμπάκας!! χιχι

 

Moments σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου κουκλίτσα μου. Εύχομαι να το ζήσεις κι εσύ πολύ σύντομα!!

 

Gtheo Να είσαι πάντα καλά κοπέλα μου, δύναμη και θετική σκέψη για την συνέχεια! Πότε κάνεις εμβρυομεταφορά σου είπανε? 12 αυγουλάκια 4η μέρα? Τέλεια! Πρόσεχε μην πάθεις υπερδιέγερση όπως εγώ, πονάει πολύ! Να τρως 4-5 ασπράδια αυγού (βραστά εννοείται) την ημέρα θα σε βοηθήσουν. Και δεν είναι "γιατροσόφι της γιαγιάς" κι εμένα από την μονάδα μου το είπαν..

 

Μαρινάκι εύχομαι την Δευτέρα να ακούσεις 2 καρδούλες να χτυπάνε δυνατά!! Αλλά και ένα να είναι τελικά το νινί μας δεν πειράζει καθόλου! Είπαμε, καλύτερα ένα και γερό...

 

Φιλιά σε όλες... Καλό Σαββατόβραδο...

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kassianh74 Τέλεια νέα μπράβο!! Τέλεια χοριακή!!! Γιατί κάτι μου λέει ότι πας για δίδυμα πάλι? Με το καλό κορίτσι μου. Μέχρι το τέλος! Φαντάζεσαι να είναι πάλι κοριτσάκια? Ε ρε γλέντια θα λαλήσει ο μπαμπάκας!! χιχι

 

Ευχaριστώ fotinibon ... Τα παιδάκια μου είναι αγοράκι και κοριτσάκι ...

 

εγώ δε μπορώ παρά να ευχηθώ και στα δύο εμβρυάκια μου να τα καταφέρουν. Η ζωή τους ξεκίνησε δύσκολα ... στο εργαστήριο και στους κατεψυγμένους δοκιμαστικούς σωλήνες, ελπίζω στη μήτρα μου να βρουν τη θαλπορή που θα τα βοηθήσει να γίνουν υγιή ανθρωπάκια ...

 

Εύχομαι και σε εσένα και ότι καλύτερο ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από ότι φαίνεται το θαύμα έγινε 2η φορά! Η χοριακή μου είναι 266. Καλή επιτυχία σε όλες! Εύχομαι η Παναγία να αγκαλιάζει το/τα εμβρυάκια μου σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, όπως έκανε πριν 4 χρόνια και τα αδερφάκια τους!

 

Υ.Γ. Και να φανταστείτε ότι εκτός από καούρες στο στομάχι δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα ...

 

συγχαρητηριαααααααααα!!!!!!!!! σας βλεπω κ για πολυτεκνους....ωραια θα παρετε κ ταξι!!!!χαχαχαχα!!!!

ολα να πανε καλα!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

δευτερα για υπερηχο...

παντως ειναι τοσο εκνευριστικο κ αγχωτικο το γεγονος οτι με το που σταθω λιγο ορθια η κινηθω λιγακι παραπανω..τσουπ...2-3 σταγονιτσες καφε υγρα....:-(:-(:-(

με ριχνει λιγακι αυτο το πραγμα..κ απ οτι βλεπω δουλεια θα επιστρεψω κατα το 2011...ποσο πολυ με ζοριζει αυτο!!!

αλλα ειπαμε...οτι χρειαστει....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ακούω τα νέα σου!!! Αντε με το καλό άλλο τόση καλή να είναι η συνέχεια gtheo μου! Κάνεις απ την αρχή εσύ ε...όχι παγωτάκια!!! Εδώ θα είμαι να μαθαίνω νέα σου και σιγά σιγά θα αρχίσω και τις ευχές μου για μια μεγάάάάλη χοριακή!!!!:D

 

να σε καλα ναι απο την αρχη μετα απο 2 αποτυχιες φυσιολογικα στην 8η εβδομαδα :cry::cry:αλλα τωρα θα πανε ολα καλα και σε μενα και σενα ευχομαι με την βοηθεια της παναγιτσας :-):-)

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

SOS φωτεινη εμενα δεν μου ειπαν τιποτα στην μοναδα και αν θυμασαι ειμαστε στην ιδια τι πρεπει να προσεχω για να αποφυγω την υπερδιέγερση ή οποια κοπελα ξερει να μου πει????

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

SOS φωτεινη εμενα δεν μου ειπαν τιποτα στην μοναδα και αν θυμασαι ειμαστε στην ιδια τι πρεπει να προσεχω για να αποφυγω την υπερδιέγερση ή οποια κοπελα ξερει να μου πει????

 

και εσυ στην ιδια μοναδα εισαι??? κ εγω!!!

εχω την εντυπωση πως εσυ δεν μπορεις να κανεις τιποτα για ν αποφυγεις την υπερδιεργεση...ο γιατρος απ τα επιπεδα της οιστραδιολης ρυθμιζει αναλογα την δοσολογια των φαρμακων ωστε να μην φτασεις σε αυτο το σημειο...να μην υπερφορτωσεις δηλαδη τις ωοθηκες σου...

αυτο ξερω εγω...

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

:P

Μπράβο, synik, πολύ καλή γονιμοποίηση! άντε να πάνε όλα καλά και να πιάσεις διδυμάκια να ξεμπερδεύεις! Η εμβρυομεταφορά δεν είναι τίποτα δε θα καταλάβεις τίποτα είναι σαν τεστ παπ και χωρίς καθόλου πόνο. Τουλάχιστον εγώ δύο φορές δεν πόνεσα καθόλου. Θα σου δώσουν να πιεις νεράκι και τίποτε άλλο. Μετά ξάπλα.. Ο γιατρός μου εμένα μου έχει πει ότι 3 ημέρες είναι οκ, γιατί ότι είναι να γίνει γίνεται σ΄αυτές τις 3 μέρες. Βέβαια αν μπορείς και παραπάνω, κακό δεν κάνει. Εγώ δυστυχώς με τη μικρή να είναι "θηρίο" δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω ούτε για 3 μέρες αλλά θα προσπαθήσω. Την προηγούμενη φορά είχα δέσει το χέρι μου με έναν επίδεσμο και της έλεγα ότι το έχω χτυπήσει και με πονάει και δεν μπορώ να τη σηκώνω!!! χα χα! ευτυχώς το είχε δεχτεί και δε μου ζήταγε αγκαλίτσες! αλλά μετά από λίγες μέρες ήθελε να βγάλω τον επίδεσμο να δει το χτύπημα! δεν την είχα πείσει μάλλον! έχει πολύ πλάκα η ζουζούνα μου! Σου εύχομαι καλή εμβρυομεταφορά και μια τεράστια χοριακή σε 12 - 13 μερούλες! Εγώ κατά 99% την Τετάρτη θα πάω για ωοληψία. Για να δούμε ...

 

 

χα χα χα myrval

 

ειδες τι σου ειναι τα ζουζουνια?? πανεξυπνα...:P:p

 

εκανα κοριτσια την εμβρυομεταφορα σημερα και μου εμφυτευσαν 3 :-D:-D

 

εχω αχγος κακα τα ψεματα και δεν μπορω να το αποβαλλω:-(:-(

 

επισης επειδη μετα την μεταφορα (δεκα λεπτα αργοτερα) ειχα αναγκη να παω τουαλετα ..με σηκωσαν να παω ..και σκεφτομαι μηπως ηταν βλακεια...ολα τα σκεφτομαι τωρα:mad: και πειναω τρελα και συνεχεια...

και ειναι μονο η αρχηηηηηη:?:?

 

υπομονη πρεπει να κανουμε... ολες υπομονη ..και ψυχραιμια!!!

χοριακη εχω στις 9/12 Αγιας Αννης

 

φιλακια κοριτσια:lol:

Link to comment
Share on other sites

:P

 

 

χα χα χα myrval

 

ειδες τι σου ειναι τα ζουζουνια?? πανεξυπνα...:P:p

 

εκανα κοριτσια την εμβρυομεταφορα σημερα και μου εμφυτευσαν 3 :-D:-D

 

εχω αχγος κακα τα ψεματα και δεν μπορω να το αποβαλλω:-(:-(

 

επισης επειδη μετα την μεταφορα (δεκα λεπτα αργοτερα) ειχα αναγκη να παω τουαλετα ..με σηκωσαν να παω ..και σκεφτομαι μηπως ηταν βλακεια...ολα τα σκεφτομαι τωρα:mad: και πειναω τρελα και συνεχεια...

και ειναι μονο η αρχηηηηηη:?:?

 

υπομονη πρεπει να κανουμε... ολες υπομονη ..και ψυχραιμια!!!

χοριακη εχω στις 9/12 Αγιας Αννης

 

φιλακια κοριτσια:lol:

 

Kαλώς τα δέκτηκες τα εμβρυάκια σου synik μου! Μικρούλικα εκεί να μείνετε...ακούτε;:D

Μην σκέφετσαι τι έγινε....μια χαρά είναι όλα...αυτό με την τουαλέτα πάνω κάτω όλες το'χουμε...Ποια αντέχει;:P Η δυσκολότερη φάση τώρα αρχίζει ...αυτή της αναμονής...αλλά αξίζει τον κόπο γιατί στη γιορτούλα της η Αγία Αννα θα σε βοηθήσει να έχεις μια τεράστια χοριακή!!! Ειδικά η Αγία Αννα που δυσκολεύτηκε κι αυτή να κάνει την κορούλα της...Βοήθεια σου να ναι!!!!

Αντε τώρα ξάπλα...δες καμιά ταινιούλα, διάβασε κανένα περιοδικό, βιβλιο...σιγά σιγά θα περάσουνε οι μέρες!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

SOS φωτεινη εμενα δεν μου ειπαν τιποτα στην μοναδα και αν θυμασαι ειμαστε στην ιδια τι πρεπει να προσεχω για να αποφυγω την υπερδιέγερση ή οποια κοπελα ξερει να μου πει????

 

Μην ανησυχείς γλυκιά μου gtheo. Δεν έχεις να προσέξεις εσύ τίποτα για να αποφύγεις την υπερδιέγερση. Εγώ έπαθα σοβαρής μορφής υπερδιέγερση στην 1η μου προσπάθεια (νοσηλεύτηκα 2 βδομάδες ... κινύνευσε η ζωή μου). Ήταν όμως λάθως του τότε γιατρού μου. Ο επόμενος μου σταματούσε την προσπάθεια στα μισά, μόλις έβλεπε να ανεβαίνει πολύ ψηλά η οιστραδιόλη. Με τον Τσιριγώτη που απέκτησα τα παιδάκια μου, και τώρα είμαι ξανά έγκυος, ούτε υπερδιέγερση έπαθα, και το αποτέλεσμα ήταν ό,τι καλύτερο. Άρα ... την αποκλειστική ευθύνη την έχουν οι γιατροί που σε παρακολοθούν, γι' υτό και η αγωγή είναι εξατομικευμένη. Πάντως ο κυριότερος παράγοντας κινδύνου είναι οι πολυκυστικές ωοθήκες.

 

Μην ανσυχείς λοιπόν καλή μου, και όλα θα πάνε κατ' ευχήν ... Καλή σου μέρα!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία synik. Τα εμβρυάκια σου θα νιώσουν τόσο όμορφα στη θαλπορή της μήτρας σου, και θα γιορτάσουν σίγουρα μαζί σου τη γιορτή της Αγίας Άννας. Εγώ θα ήθελα να κάνω εκείνη τη μέρα τον 1ο υπέρηχο. Να δω όμως τι θα μου πει και ο γιατρός μου. Ηρέμησε και προσευχήσου στην Αγία Άννα και στην Παναγία μας να σου χαρίσει υγιή παιδάκια ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

SOS φωτεινη εμενα δεν μου ειπαν τιποτα στην μοναδα και αν θυμασαι ειμαστε στην ιδια τι πρεπει να προσεχω για να αποφυγω την υπερδιέγερση ή οποια κοπελα ξερει να μου πει????

 

 

gtheo μου δεν ξερω αν γινεται να την αποφυγεις αλλα πολυ καλο κανει αν εχεις υπερδιεργεση να μην τρως καθολου αλατι 3 ασπραδια αυγων την ημερα (βοηθουν στην παρακρατηση) και πολλα υγρα..

ελπιζω να βοηθησα

εγω δεν επαθα υπερδιεργεση αλλα τα προσεχω αυτα γατι οι ωοθηκες μου 2η μερα μεταφορας με ψιλοενοχλουν

φιλακια και καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...