Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Γεια σας!!!! Χρειάστηκα λίγες μερούλες για να ηρεμήσω λιγάκι μετά την αρνητική μου χοριακή και επανήλθα!

Φωτεινή μου πολύ λυπάμαι κοπέλα μου για το πώς εξελιχθήκανε τα πράγματα..αλλά είναι πολύ καλό το ότι το ένα σου μωράκι είναι δυνατό και κρατιέται κοντά σου και έτσι θα μείνει! Εκεί στη μανούλα του και όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!!!

Να ευχηθώ καλή επιτυχία στις κοπέλες που προσπαθούνε τώρα ! Ολα καλά να πάνε...και να δούμε τριψήφιες χοριακές σε λίγες μερούλες! Αντε με το καλό!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αδερφουλα μου καλη επιτυχια για αυριο!!!!να εχει μεγαλωσει το bebe μας και να ακουσετε την καρδουλα του!!!αυτην την μερα θα την θυμασαι για παντα!!!!φιλακια στο ανηψακι μου!!!!

KqCMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!! Χρειάστηκα λίγες μερούλες για να ηρεμήσω λιγάκι μετά την αρνητική μου χοριακή και επανήλθα!

Φωτεινή μου πολύ λυπάμαι κοπέλα μου για το πώς εξελιχθήκανε τα πράγματα..αλλά είναι πολύ καλό το ότι το ένα σου μωράκι είναι δυνατό και κρατιέται κοντά σου και έτσι θα μείνει! Εκεί στη μανούλα του και όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!!!

Να ευχηθώ καλή επιτυχία στις κοπέλες που προσπαθούνε τώρα ! Ολα καλά να πάνε...και να δούμε τριψήφιες χοριακές σε λίγες μερούλες! Αντε με το καλό!!!!

 

Καλώς την!! Σ' ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρυντικά σου λόγια το εύχομαι και το ελπίζω να μείνει ήσυχο το μωρούλι μου και να αύριο που πάω εκτάκτως πάλι για υπέρηχο να το βρω εκεί γιατί πολύ μ'εχει ταλαιπωρήσει αυτό το αίμα... Φιλάκια κοπέλα μου, ελπίζω να μπαίνεις που και που να τα λέμε..;)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!! Σ' ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρυντικά σου λόγια το εύχομαι και το ελπίζω να μείνει ήσυχο το μωρούλι μου και να αύριο που πάω εκτάκτως πάλι για υπέρηχο να το βρω εκεί γιατί πολύ μ'εχει ταλαιπωρήσει αυτό το αίμα... Φιλάκια κοπέλα μου, ελπίζω να μπαίνεις που και που να τα λέμε..;)[/Q

 

φωτεινή μου εκεί θα είναι και θα ακούσεις την καρδούλα του και όντος όπως σου λέει και η αδερφούλα σου αυτη την μέρα δεν θα την ξεχασεις ποτε ειναι ο πιο γλυκος ηχος που θα ακουσεις που θα σου λεει οτι ειναι εκει και μεγαλωνει θα περιμενω νεα σου ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ θα δεις

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!! Σ' ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρυντικά σου λόγια το εύχομαι και το ελπίζω να μείνει ήσυχο το μωρούλι μου και να αύριο που πάω εκτάκτως πάλι για υπέρηχο να το βρω εκεί γιατί πολύ μ'εχει ταλαιπωρήσει αυτό το αίμα... Φιλάκια κοπέλα μου, ελπίζω να μπαίνεις που και που να τα λέμε..;)

 

Φωτεινη μου ευχομαι ολα να ναι καλα! και να σταματησει πια αυτη η ταλαιπωρια σου..που θα παει..!! περιμενω με αγωνια νεα σου...:P:p:p!!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεί κάποια να μου απαντήσει πόσο περίπου της κόστισε η εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων εμβρύων; Αν και την έκανα την περασμένη βδομάδα και τηλεφώνησα στη συνέχεια 2 φορές ακόμα δε μου έχουν πει πόσο είναι να πληρώσω ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποια να μου απαντήσει πόσο περίπου της κόστισε η εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων εμβρύων; Αν και την έκανα την περασμένη βδομάδα και τηλεφώνησα στη συνέχεια 2 φορές ακόμα δε μου έχουν πει πόσο είναι να πληρώσω ...

 

αν κ μπορει να υπαρχει καποια μικρη διαφορα απο κλινικη σε κλινικη...εγω πληρωσα 650 ευρω για την καταψυξη 3 εμβρυων (500 η καταψυξη κ 50 ανα εμβρυο) και 450 για την εμβρυομεταφορα..συνολο 1.100ευρουλια!!!

μωρε μπας κ δεν σου απαντουν γιατι στα κανουν δωρο??χαχαχα!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

αν κ μπορει να υπαρχει καποια μικρη διαφορα απο κλινικη σε κλινικη...εγω πληρωσα 650 ευρω για την καταψυξη 3 εμβρυων (500 η καταψυξη κ 50 ανα εμβρυο) και 450 για την εμβρυομεταφορα..συνολο 1.100ευρουλια!!!

μωρε μπας κ δεν σου απαντουν γιατι στα κανουν δωρο??χαχαχα!

 

Αν είναι θετικό το αποτέλσμα, ας μου ζητήουν όσο θέλουν. Θα τους τηλεφωνήσω ξανά το Σάββατο μετά το αποτέλεσμα της χοριακής ...

Το κόστος κατάψυξης πάντως αν δεν κάνω λάθος το είχαμε πληρώσει όταν είχαμε κάνει την πρώτη εμβρυομεταφορά ... Τέλος πάντων ... τι συχητάω ... ότι μου ζητήσουν ... απλά ρωτάω για να έχω μια εκτίμηση του κόστους ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στα κορίτσια μου!! Μόλις μπήκα σπίτι, μετά από τον γιατρό με άφησε ο αντρούλης μου στη μαμάκα μου που γιόρταζε κι ενώ είχα πάρει μαζί το laptop για να σας γράψω.... έκπληξη.....το internet του αδερφού μου κλειδωμένο κι αυτός έλειπε στη σχολη... φτου γμτ!

Τέλοσπάντων sorry για την αναμονή, τα νέα μου τώρα..

Το εμβρυάκι μου είναι 3 χιλιοστά και εκεί που μου το έδειχνε κάποια στιγμή μου λέει ωχ! καρδούλα, το βλέπεις αυτό που φαίνεται σαν να αναβοσβήνει? Εγώ δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη, κόλησα, νόμιζα πως αν του απαντούσα θα το έχανα όλο αυτό... Κάτσε μου λέει να την εντοπίσω μπας και την ακούσουμε κιόλας...............

Τικ τακ τικ τακ θα τρελλαθώ!!!!!!!!!!!!!! Την άκουσα, λίγο αλλά την άκουσα!!!

Αχ! Είναι πραγματικά μια στιγμή μοναδική!!! Αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να καταλάβεις!! Περιττό να σας πω πόσο ευτυχισμένη είμαι και την ίδια στιγμή αγωνιώ (φυσιολογικά πάντα χωρίς υστερίες) για το παρακάτω.

Την άλλη Παρασκευή μου είπε να ξαναπάω, εκτός απροόπτου βέβαια (χτύπα ξύλο)

συνεχίζω τα φάρμακα και την ξάπλα βεβαίως βεβαίως και για δουλειά ούτε συζήτηση!! Όσο για το καφέ, ροζ και αιματάκι που βλέπω κάθε τρεις και λίγο δεν απαντά ξεκάθαρα ο γιατρός (ίσως είναι απο το άλλο που παλλινδρόμησε ίσως και μια μικρή αποκόληση που δεν φαίνεται στον υπέρηχο..) κι έτσι θα είμαι συνέχεια με την απορία "τι είναι τώρα αυτό? καμιά αποκόληση?"

Εύχομαι σε όλες σας σύντομα να πάρετε τη χαρά που πήρα σήμερα εγώ!!!

Καλό βράδυ μέλλουσες μανούλες!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

φωτεινή μου εκεί θα είναι και θα ακούσεις την καρδούλα του και όντος όπως σου λέει και η αδερφούλα σου αυτη την μέρα δεν θα την ξεχασεις ποτε ειναι ο πιο γλυκος ηχος που θα ακουσεις που θα σου λεει οτι ειναι εκει και μεγαλωνει θα περιμενω νεα σου ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ θα δεις

 

:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Σ'ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!! Κ α λ ή ε π ι τ υ χ ί α!!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα! ευχομαι καλη επιτυχια στις κοπελες που ειναι στην προσπαθεια και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε οσες εχουν πετυχει. να πανε ολα καλα σε ολες. θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης. κι εγω τη μπεμπουλα μου την απεκτησα με εξωσωμ. εχουμε 8 κατεψυγμενα εμβρυακια δηλ θεωρητικα 2 προσπαθειες (συντηρουνται 4 και 4 σε ξεχωριστα σωληνακια). ηθελα να σας ρωτησω για τη διαδικασια και αν απαιτει παλι ξαπλα κλπ. θα ηθελα να πρχωρησω σε λιγο καιρο αλλα με το μωρο η λεξη ξεκουραση εχει διαγραφει απο το λεξιλογιο. οποτε χρειαζομαστε αρκετη οργανωση ως προς τη βοηθεια που θα πρεπει να εχουμε δεδομενου οτι δεν ξερει κανεις τιποτα οποτε οι γονεις αποκλειονται. σας ευχαριστω

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Soulitsa,

από προσωπική πείρα θα σου έλεγα περίμενε λίγο να μεγαλώσει η δική σου, να μην είναι της αγκαλιάς και βουρ για το δεύτερο. Χρειάζεται και με τα κατεψυγμένα ξάπλα τουλάχιστον το πρώτο 3μερο αλλά με μωρό στο σπίτι είναι λίγο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια μου!! Μόλις μπήκα σπίτι, μετά από τον γιατρό με άφησε ο αντρούλης μου στη μαμάκα μου που γιόρταζε κι ενώ είχα πάρει μαζί το laptop για να σας γράψω.... έκπληξη.....το internet του αδερφού μου κλειδωμένο κι αυτός έλειπε στη σχολη... φτου γμτ!

Τέλοσπάντων sorry για την αναμονή, τα νέα μου τώρα..

Το εμβρυάκι μου είναι 3 χιλιοστά και εκεί που μου το έδειχνε κάποια στιγμή μου λέει ωχ! καρδούλα, το βλέπεις αυτό που φαίνεται σαν να αναβοσβήνει? Εγώ δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη, κόλησα, νόμιζα πως αν του απαντούσα θα το έχανα όλο αυτό... Κάτσε μου λέει να την εντοπίσω μπας και την ακούσουμε κιόλας...............

Τικ τακ τικ τακ θα τρελλαθώ!!!!!!!!!!!!!! Την άκουσα, λίγο αλλά την άκουσα!!!

Αχ! Είναι πραγματικά μια στιγμή μοναδική!!! Αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να καταλάβεις!! Περιττό να σας πω πόσο ευτυχισμένη είμαι και την ίδια στιγμή αγωνιώ (φυσιολογικά πάντα χωρίς υστερίες) για το παρακάτω.

Την άλλη Παρασκευή μου είπε να ξαναπάω, εκτός απροόπτου βέβαια (χτύπα ξύλο)

συνεχίζω τα φάρμακα και την ξάπλα βεβαίως βεβαίως και για δουλειά ούτε συζήτηση!! Όσο για το καφέ, ροζ και αιματάκι που βλέπω κάθε τρεις και λίγο δεν απαντά ξεκάθαρα ο γιατρός (ίσως είναι απο το άλλο που παλλινδρόμησε ίσως και μια μικρή αποκόληση που δεν φαίνεται στον υπέρηχο..) κι έτσι θα είμαι συνέχεια με την απορία "τι είναι τώρα αυτό? καμιά αποκόληση?"

Εύχομαι σε όλες σας σύντομα να πάρετε τη χαρά που πήρα σήμερα εγώ!!!

Καλό βράδυ μέλλουσες μανούλες!

 

Φαντάσου μετά από 227 μέρες (φαίνονται πολλές αλλά θα περάσουν) πως θα νιώσεις όταν ακούσεις το πρώτο του κλάμα ... Είναι υπέροχο να είσαι γυναίκα, για τα μοναδικά συναισθήματα που σου χαρίζει η μητρότητα !!!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα! ευχομαι καλη επιτυχια στις κοπελες που ειναι στην προσπαθεια και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε οσες εχουν πετυχει. να πανε ολα καλα σε ολες. θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης. κι εγω τη μπεμπουλα μου την απεκτησα με εξωσωμ. εχουμε 8 κατεψυγμενα εμβρυακια δηλ θεωρητικα 2 προσπαθειες (συντηρουνται 4 και 4 σε ξεχωριστα σωληνακια). ηθελα να σας ρωτησω για τη διαδικασια και αν απαιτει παλι ξαπλα κλπ. θα ηθελα να πρχωρησω σε λιγο καιρο αλλα με το μωρο η λεξη ξεκουραση εχει διαγραφει απο το λεξιλογιο. οποτε χρειαζομαστε αρκετη οργανωση ως προς τη βοηθεια που θα πρεπει να εχουμε δεδομενου οτι δεν ξερει κανεις τιποτα οποτε οι γονεις αποκλειονται. σας ευχαριστω

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ... κι εγώ με τα διδυμάκια μου είναι αδύνατο να ξεκουράζουμαι, αν και κοντεύουν 3,5 χρονών. Φαντάσου ότι χθες βράδυ τα είχα και τα δύο με βήχα και εμετούς, οπότε αναγκαστικά έπρεμε ακόμα και να τα σηκώνω (που το είχα κόψει αυτές τις μέρες). Όμως κάπως έτσι συμβαίνει και στις φυσιολογικές εγκυμοσύνες. Άρα αν η Παναγία μας θέλει να μας ευλογήσει και με άλλα παιδάκια, θα το κάνει και με αυτές τις λίγο συνθήκες ... Έκανα εμβρυομεταφορά με τα κατεψυγμένα εμβρυάκια μου στις 17, και κάνω χοριακή αύριο ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια μου!! Μόλις μπήκα σπίτι, μετά από τον γιατρό με άφησε ο αντρούλης μου στη μαμάκα μου που γιόρταζε κι ενώ είχα πάρει μαζί το laptop για να σας γράψω.... έκπληξη.....το internet του αδερφού μου κλειδωμένο κι αυτός έλειπε στη σχολη... φτου γμτ!

Τέλοσπάντων sorry για την αναμονή, τα νέα μου τώρα..

Το εμβρυάκι μου είναι 3 χιλιοστά και εκεί που μου το έδειχνε κάποια στιγμή μου λέει ωχ! καρδούλα, το βλέπεις αυτό που φαίνεται σαν να αναβοσβήνει? Εγώ δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη, κόλησα, νόμιζα πως αν του απαντούσα θα το έχανα όλο αυτό... Κάτσε μου λέει να την εντοπίσω μπας και την ακούσουμε κιόλας...............

Τικ τακ τικ τακ θα τρελλαθώ!!!!!!!!!!!!!! Την άκουσα, λίγο αλλά την άκουσα!!!

Αχ! Είναι πραγματικά μια στιγμή μοναδική!!! Αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να καταλάβεις!! Περιττό να σας πω πόσο ευτυχισμένη είμαι και την ίδια στιγμή αγωνιώ (φυσιολογικά πάντα χωρίς υστερίες) για το παρακάτω.

Την άλλη Παρασκευή μου είπε να ξαναπάω, εκτός απροόπτου βέβαια (χτύπα ξύλο)

συνεχίζω τα φάρμακα και την ξάπλα βεβαίως βεβαίως και για δουλειά ούτε συζήτηση!! Όσο για το καφέ, ροζ και αιματάκι που βλέπω κάθε τρεις και λίγο δεν απαντά ξεκάθαρα ο γιατρός (ίσως είναι απο το άλλο που παλλινδρόμησε ίσως και μια μικρή αποκόληση που δεν φαίνεται στον υπέρηχο..) κι έτσι θα είμαι συνέχεια με την απορία "τι είναι τώρα αυτό? καμιά αποκόληση?"

Εύχομαι σε όλες σας σύντομα να πάρετε τη χαρά που πήρα σήμερα εγώ!!!

Καλό βράδυ μέλλουσες μανούλες!

 

εφοσον τα νεα ειναι τοοοοοσο καλα σε συγχωρουμε!!! τι τελεια..μπραβο μωρε!!!!! αρα ξαπλα κ παλι ξαπλα.....αντε τωρα να σταματησει κ αυτο το αιμα να ηρεμησεις κ ν απολαυσεις το υπολοιπο...ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!

εγω τελικα υπερηχο Δευτερα..λιγο ακομα κ ελπιζω να χω κ εγω κατι τοσο ομορφο να σας πω..!!!!

χαρηκα πααααααααρα πολυυυυυυυυ!!!!!:-D:-D:-D

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

 

και σε σενα myrval!!

 

Πηγα χθες για ωοληψια...δεν καταλαβα τιποτα ....ουτε πονο..ουτε καν αιμα..σε σημειο που αναρωτηθηκα αν οντως εγινε η ωοληψια χα χα χα !!!

μου πηραν 6 ωαρια και το σπερμα του αντρα μου το οποιο έιναι καλο (οπως μας ενημερωσαν) τα βαλανε μαζι για να τα βρουνε μονα τους χι χι χι

γελουσαμε με τον αντρα μου γιατι σκεφτηκαμε οτι το ωαριο με το σπερματοζωαριο θα ειπαν "" επιτελους γνωριζομαστε" γιατι βλεπετε 8 χρονια προσπαθουσαμε και ποτε δεν βρεθηκαν αυτοι οι δυο.....χα χα χα

 

Σημερα θα ξερω ποσα απιδια επιασε ο σακος....!!!

 

Εμενα με φορτωσαν μια σακουλα χαπια καθως και inohep (ηθελα να γλυτωσω απο τις υποδοριες αλλα....) και την Κυριακη μαλλον θα γινει η μεταφορα των μωρων μου !!αν ολα πανε καλα

 

ααα ενδομητριο 10,50 ..ειναι καλο???? θα μεγαλωσει περισσοτερο μεχρι την μεταφορα????

φιλακια κοριτσια

ο θεος να βοηθησει και να γινει το θαυμα....!!!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera sou euxome na pane ola kala kai na exeis mia teleiomini egkimosini...k egw anipomonw na balw mpros gia to deutero tou xronou...

 

Καλημέρα Μαρία! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, να σου ζήσει η κορούλα σου και με το καλό του χρόνου το δεύτερο!!:wink:

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή, μπράβο, υπέροχα νέα. Όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς. Να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς. Καλό βράδυ!

 

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου κι εσύ καλή συνέχεια!!!;)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα! ευχομαι καλη επιτυχια στις κοπελες που ειναι στην προσπαθεια και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε οσες εχουν πετυχει. να πανε ολα καλα σε ολες. θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης. κι εγω τη μπεμπουλα μου την απεκτησα με εξωσωμ. εχουμε 8 κατεψυγμενα εμβρυακια δηλ θεωρητικα 2 προσπαθειες (συντηρουνται 4 και 4 σε ξεχωριστα σωληνακια). ηθελα να σας ρωτησω για τη διαδικασια και αν απαιτει παλι ξαπλα κλπ. θα ηθελα να πρχωρησω σε λιγο καιρο αλλα με το μωρο η λεξη ξεκουραση εχει διαγραφει απο το λεξιλογιο. οποτε χρειαζομαστε αρκετη οργανωση ως προς τη βοηθεια που θα πρεπει να εχουμε δεδομενου οτι δεν ξερει κανεις τιποτα οποτε οι γονεις αποκλειονται. σας ευχαριστω

 

Καλημέρα Soulitsa! Κατ' αρχήν να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!

Σ'ευχαριστούμε για τις ευχές σου, το έχω ξαναπεί εδώ μέσα πιάνουν τόπο και ειδικά από μανούλες!! Όσο για το δεύτερο κοπέλα μου θα συμφωνήσω κι εγώ πως πρέπει να το αναβάλεις για λίγο καιρό (σε πιέζει λιγάκι ο χρόνος?) είναι πολύ μικρή η κορούλα σου και έχει ανάγκη από αγκαλίτσες ακόμα κι αφού δεν έχεις ουσιαστική βοήθεια μην το ρισκάρεις. Δεν είναι μόνο οι τρεις μέρες που λέει ο γιατρός στην αρχή, κι εγώ έτσι ξεκίνησα και είμαι 26 μέρες σήμερα στο κρεβάτι!!! Δεν το εύχομαι βέβαια σε καμμία κοπέλα αυτό! Το φυσιολογικό είναι να επιστρέφεις στην καθημερινότητά σου απλά με περισσότερη προσοχή..;)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...