Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Fotinibon, σε καταλαβαίνω απόλυτα, έτσι περίπου είχε συμβεί και με μένα στην 1η μου προσπάθεια. Με τη διαφορά ότι εμείς είχαμε δει στον πρώτο υπέρηχο 2 σάκους, ο ένας μικρότερος από τον άλλο, στο δεύτερο υπέρηχο είχαν γίνει ίσοι και είχαμε δει και τις δύο καρδούλες αλλά στην όγδοη εβδομάδα το ένα παλινδρόμησε. Ο γιατρός μου είχε πει τότε ότι καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί έτσι δεν επηρεάστηκε και το άλλο. Εσένα που είναι ακόμα πιο νωρίς, πιστεύω ότι είναι ακόμη καλύτερα. Ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς, θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά. Μπορεί να είναι και για καλύτερα, οι δίδυμες κυήσεις είναι πολύ δύσκολες, πολλές φορές γεννιούνται πρόωρα και μπορεί να είχες πρόβλημα πολύ αργότερα. Δες το και από αυτή την πλευρά. Καλή ξεκούραση και εύχομαι όλα να πάνε καλά για το μικρό το μπιζελάκι σου!:-P

 

Το πιστεύω δυνατά ότι χθες η ίδια η Παναγιά πήρε κοντά της το ένα μωράκι μου για να προστατέψει το άλλο!! Ότι γίνεται είναι για καλό. Πάντα έτσι πρέπει μα σκεφτόμαστε. Είμαι καλά και ηρεμότατη περιμένοντας να περάσει άλλη μια βδομάδα για τον επόμενο υπέρηχο!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Αληθινά! Να μου φιλήσεις την κορούλα σου.. καλό βράδυ..:D

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να περάσει και η 12η εβδομάδα... αχ όσο σκέφτομαι ότι θα κάνω γιορτές στο κρεβάτι... δεν πειράζει όμως χαλάλι.. τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό από το μικρό που μεγαλώνει μέσα μου!!!

Βρε λες να είσαι έγκυος? Πλάκα θα έχει....:):)

 

τελικα δεν ειμαι τωρα αρχιζει ο δικο μου αγωνας ελπιζω να πανε ολα καλα ...:rolleyes:

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Synik, κι εγώ την ωοληψία περιμένω. Πότε περίπου υπολογίζεις? Σε ποια μέρα της διέγερσης είσαι? 1η φορά? Καλή μας επιτυχία!

 

 

καλημερα!!!

myrval πηγα στο γιατρο χθες και μου ειπε 99% την Πεμπτη η ωοληψια!!:-P

1η φορα εξωσωματικη και ειμαι στην 11η μερα με pyregon και εχω 7 ωοθυλακια !!!

μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας

ειναι τοσο ψυχοφθορα η διαδικασια οποτε να πετυχουμε με την πρωτη ...

φιλακια

καλη επιτυχια!!

εσυ φιλη myrval πως τα πας??? 1η φορα???

Link to comment
Share on other sites

Να περάσει και η 12η εβδομάδα... αχ όσο σκέφτομαι ότι θα κάνω γιορτές στο κρεβάτι... δεν πειράζει όμως χαλάλι.. τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό από το μικρό που μεγαλώνει μέσα μου!!!

Βρε λες να είσαι έγκυος? Πλάκα θα έχει....:):)

 

τελικα δεν ειμαι τωρα αρχιζει ο δικο μου αγωνας ελπιζω να πανε ολα καλα ...:rolleyes:

 

 

καλη σου επιτυχια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύω δυνατά ότι χθες η ίδια η Παναγιά πήρε κοντά της το ένα μωράκι μου για να προστατέψει το άλλο!! Ότι γίνεται είναι για καλό. Πάντα έτσι πρέπει μα σκεφτόμαστε. Είμαι καλά και ηρεμότατη περιμένοντας να περάσει άλλη μια βδομάδα για τον επόμενο υπέρηχο!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Αληθινά! Να μου φιλήσεις την κορούλα σου.. καλό βράδυ..:D

 

 

Φιλεναδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

λατρευω το τικερακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(ξερεις ποσο χαιρομαι για εσενα)!!!!!!!!!!

XBQNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε λες να είσαι έγκυος? Πλάκα θα έχει....:):)

 

τελικα δεν ειμαι τωρα αρχιζει ο δικο μου αγωνας ελπιζω να πανε ολα καλα ...:rolleyes:

 

Καλή επιτυχία γλυκιά μου...:P:p;);)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

λατρευω το τικερακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(ξερεις ποσο χαιρομαι για εσενα)!!!!!!!!!!

 

Και βέβαια το ξέρω καρδούλα μου!!! Κι εσύ ξέρεις πως εσύ και οι κορούλες σου είστε μέσα στην καρδιά μου!!!

Γιατί το δικό σου τικεράκι πάει πίσω? χιχι Φιλάκιααααα:-P:-P

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

myrval πηγα στο γιατρο χθες και μου ειπε 99% την Πεμπτη η ωοληψια!!:-P

1η φορα εξωσωματικη και ειμαι στην 11η μερα με pyregon και εχω 7 ωοθυλακια !!!

μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας

ειναι τοσο ψυχοφθορα η διαδικασια οποτε να πετυχουμε με την πρωτη ...

φιλακια

καλη επιτυχια!!

εσυ φιλη myrval πως τα πας??? 1η φορα???

 

Synik, εγώ έχω κάνει άλλες δύο φορές, αυτή είναι η τρίτη. Στην πρώτη ευτυχώς ευχαριστώ το Θεό, πήγαν όλα καλά και έχω μια κορούλα 3 χρονών! Στη 2η είχαμε κατεψυγμένα από την 1η αλλά απέτυχε. Τώρα κάνω την 3η με κανονική διαδικασία (διέγερση, ωοληψία, εμβρυομεταφορα) και αισιοδοξώ να αποκτήσει η κορούλα μου ένα αδερφάκι. Εμένα η ωοληψία μου μάλλον θα γίνει την επόμενη Τετάρτη, σε μια εβδομάδα δηλαδή, θα δούμε. Προς το παρόν κάνω ενέσεις gonal. Το Puregon που χρησιμοποιείς εσύ το είχα χρησιμοποιήσει κι εγώ στην 1η προσπάθεια, οπότε το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!! Εγώ στην 1η είχα 18 ωοθηλάκια αλλά τώρα με βλέπω για πολύ λιγότερα αν κρίνω από τον 2ο υπέρηχο που έκανα χτες και την οιστραδιόλη που δεν έχει ανέβει πολύ. Έχουν περάσει κ 4 χρόνια βλέπεις! Αν θες να μου πεις σε ποιο κέντρο είσαι και με ποιο γιατρό στείλε μου pm. Σκέψου να είμαστε στον ίδιο! Καλή μας επιτυχία!

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

αχ τωρα αρχιζουν να περνουν οι μερες αργα και βασανιστικα..... ολα αυτα που περναμε δεν μπορουν παρα να μας κανουν καλυτερους ανθρωπους και να ρθουμε ποιο κοντα στο θεο εγω μονο αυτο το θετικο μπορω να βρω σε αυτον τον αγωνα που δινουμε και φυσικα μας θα μας δικαιωσει το αποτελεσμα οταν θα εχουμε στην αγκαλια μας το θυσαυρο μας που θα φροντισουμε να τον κανουμε εναν καλο ανθρωπο και αγωνιστη σαν τους γονεις του υπομονη σε ολες μας και καλη επιτυχια

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ τωρα αρχιζουν να περνουν οι μερες αργα και βασανιστικα..... ολα αυτα που περναμε δεν μπορουν παρα να μας κανουν καλυτερους ανθρωπους και να ρθουμε ποιο κοντα στο θεο εγω μονο αυτο το θετικο μπορω να βρω σε αυτον τον αγωνα που δινουμε και φυσικα μας θα μας δικαιωσει το αποτελεσμα οταν θα εχουμε στην αγκαλια μας το θυσαυρο μας που θα φροντισουμε να τον κανουμε εναν καλο ανθρωπο και αγωνιστη σαν τους γονεις του υπομονη σε ολες μας και καλη επιτυχια

 

 

 

 

Συμφωνω απολυτα σε όλα!!! Εγινα καλύτερος άνθρωπος, τουλαχιστον άλλαξα τροπο σκέψης, εδιωξα τον εγωισμο κ την υπεροψια κ ήρθα πιο κοντα στο Θεο επι της ουσίας.

Link to comment
Share on other sites

:-P

Synik, εγώ έχω κάνει άλλες δύο φορές, αυτή είναι η τρίτη. Στην πρώτη ευτυχώς ευχαριστώ το Θεό, πήγαν όλα καλά και έχω μια κορούλα 3 χρονών! Στη 2η είχαμε κατεψυγμένα από την 1η αλλά απέτυχε. Τώρα κάνω την 3η με κανονική διαδικασία (διέγερση, ωοληψία, εμβρυομεταφορα) και αισιοδοξώ να αποκτήσει η κορούλα μου ένα αδερφάκι. Εμένα η ωοληψία μου μάλλον θα γίνει την επόμενη Τετάρτη, σε μια εβδομάδα δηλαδή, θα δούμε. Προς το παρόν κάνω ενέσεις gonal. Το Puregon που χρησιμοποιείς εσύ το είχα χρησιμοποιήσει κι εγώ στην 1η προσπάθεια, οπότε το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!! Εγώ στην 1η είχα 18 ωοθηλάκια αλλά τώρα με βλέπω για πολύ λιγότερα αν κρίνω από τον 2ο υπέρηχο που έκανα χτες και την οιστραδιόλη που δεν έχει ανέβει πολύ. Έχουν περάσει κ 4 χρόνια βλέπεις! Αν θες να μου πεις σε ποιο κέντρο είσαι και με ποιο γιατρό στείλε μου pm. Σκέψου να είμαστε στον ίδιο! Καλή μας επιτυχία!

 

 

 

ξερεις μου δινουν απιστευτο θαρρος τα λογια σου ....."απο την 1η εξωσωματικη εχω την κορουλα μου 3 χρονων" μακαρι ο θεος να με βοηθησει και μενα να κανω την κορουλα μου με την 1η εξωσωματικη....

εγω φιλη myrval ..αυριο παω για ωοληψια ..ειμαι 35 για αυτο ειχα 7 ωοθυλακια απο τα οποια τα 2 δεν προχωρησαν καλα ...ευχομαι να ειναι καλης ποιοτητας ...εσυ με 18 ήσουν σουπερ...παντως φιλη μου εκανε 4 μονο και γονιμοποιήθηκαν και τα 4 οποτε μην ανησυχεις καθολου για την οιστραδιολη ... και 3 (που λεει ο λογος) να κανουμε μας φτανουν....:D:D:D

 

εγω ειμαι στο διαβαλκανικο Θεσσαλονικη με τον κο Λουφοπουλο :-P και μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι με παρακολουθει παρα πολυ στενα...εσυ μαλλον εισαι Αθηνα ετσι ???

 

φιλακια πολλα!!

 

καλη συνεχεια ...καλη αυγουλοπαραγωγη και συντομα περιμενω τα ευχαριστα...

 

αααα μια απορια ...αφου εχεις και πειρα!!! την εμβρυομεταφορα σε φυσιολογικα πλαισια ποτε την κανουν?? (μετα απο ποσες μερες ηλαδη???)

 

σε ευχαριστωωωωω:-P:razz::-P;);)

Link to comment
Share on other sites

αχ τωρα αρχιζουν να περνουν οι μερες αργα και βασανιστικα..... ολα αυτα που περναμε δεν μπορουν παρα να μας κανουν καλυτερους ανθρωπους και να ρθουμε ποιο κοντα στο θεο εγω μονο αυτο το θετικο μπορω να βρω σε αυτον τον αγωνα που δινουμε και φυσικα μας θα μας δικαιωσει το αποτελεσμα οταν θα εχουμε στην αγκαλια μας το θυσαυρο μας που θα φροντισουμε να τον κανουμε εναν καλο ανθρωπο και αγωνιστη σαν τους γονεις του υπομονη σε ολες μας και καλη επιτυχια

 

Που να δεις πόσό πιο κοντά στο Θεό θα έρθεις όταν μείνεις -με τη βοήθεια Του- έγκυος, σε κάθε αγωνία για κάθε εξέταση, μα και μετά όταν γίνεις μανούλα, όταν κάθε αδιαθεσία κάθε πυρετός, κάθε βήχας, κάθε εμετούλης, αλλά και τα σοβαρότερα πάντα με τη δική Του μόνο βοήθεια θα βρίσκεις τη δύναμη και εσύ αλλά και τα παιδάκια σου να τα ξεπερνάς.

 

Εγώ έχω δόξα τω θεώ τα 3,5 χρονών διδυμάκια μου και τώρα ξέρω καλά πως η επιτυχία ή όχι των κατεψυγμένων εμβρύων που μεταφέρθηκαν μέσα μου την προηγούμενη εβδομάδα, και που ονειρεύουμαι να έρθουν να μεγαλώσουν μαζί με τα αδερφάκια τους, θα είναι θέλημα Θεού.

 

Ο Θεός και η Παναγιά μαζί μας και μαζί με τα παιδάκια μας και τα εμβρυάκια μας ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

:-P

 

 

 

ξερεις μου δινουν απιστευτο θαρρος τα λογια σου ....."απο την 1η εξωσωματικη εχω την κορουλα μου 3 χρονων" μακαρι ο θεος να με βοηθησει και μενα να κανω την κορουλα μου με την 1η εξωσωματικη....

εγω φιλη myrval ..αυριο παω για ωοληψια ..ειμαι 35 για αυτο ειχα 7 ωοθυλακια απο τα οποια τα 2 δεν προχωρησαν καλα ...ευχομαι να ειναι καλης ποιοτητας ...εσυ με 18 ήσουν σουπερ...παντως φιλη μου εκανε 4 μονο και γονιμοποιήθηκαν και τα 4 οποτε μην ανησυχεις καθολου για την οιστραδιολη ... και 3 (που λεει ο λογος) να κανουμε μας φτανουν....:D:D:D

 

εγω ειμαι στο διαβαλκανικο Θεσσαλονικη με τον κο Λουφοπουλο :-P και μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι με παρακολουθει παρα πολυ στενα...εσυ μαλλον εισαι Αθηνα ετσι ???

 

φιλακια πολλα!!

 

καλη συνεχεια ...καλη αυγουλοπαραγωγη και συντομα περιμενω τα ευχαριστα...

 

αααα μια απορια ...αφου εχεις και πειρα!!! την εμβρυομεταφορα σε φυσιολογικα πλαισια ποτε την κανουν?? (μετα απο ποσες μερες ηλαδη???)

 

σε ευχαριστωωωωω:-P:razz::-P;);)

 

synik η εμβρυμεταφορα γινεται συνηθως 3 μερες μετα την ωοληψια! αλλα ετσι κ αλλιως μια μερα μετα την ωοληψια θα σου τηκ να σου πουν ποσα ωαρια γονιμοποιηθηκαν κ ποτε θα γινει η εμβρυομεταφορα! οποτε μεθαυριο θα ξερεις ακριβης ημερομηνιες κ θα σε πολυ λιγες μερες θα εχεις μεσα σου κ μικρα σπορακια....;)

σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια κ σε 16 μερες περιπου απο τωρα να λαβεις ενα πολυ ευχαριστο τηλ...με 3ψηφια χοριακη εννοειται!!!:-D:grin::-D

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που είναι στη φάση ωοληψίας & εμβρυομεταφοράς, κάνετε την προσευχή σας την στιγμή της τοποθέτησης, η γλυκιά μας Παναγιά θα είναι κοντά σας!!

Synik με το καλό κοπέλα μου. Το χρονικό διάστημα μεταξύ ωοληψίας & εμβρυομεταφοράς είναι συνήθως 3 μέρες εκτός αν πέφτει μέσα Κυριακή οπότε το φιξάρει ο γιατρός σου αναλόγως...

kassianh74 σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο που μετά τα διδυμάκια σου πας για τρίτο ίσως και για τέταρτο παιδάκι!! Δέκα φορές μπράβο!! Μακάρι να μπορούσαμε όλες μας, τα παιδιά είναι μεγάλη ευτυχία και τεράστια ευλογία! Σου εύχομαι να χαρίσεις τα αδερφάκια στα διδυμάκια σου σε 8 περίπου μήνες! Με μια τεράστια χοριακή!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-P

 

 

 

ξερεις μου δινουν απιστευτο θαρρος τα λογια σου ....."απο την 1η εξωσωματικη εχω την κορουλα μου 3 χρονων" μακαρι ο θεος να με βοηθησει και μενα να κανω την κορουλα μου με την 1η εξωσωματικη....

εγω φιλη myrval ..αυριο παω για ωοληψια ..ειμαι 35 για αυτο ειχα 7 ωοθυλακια απο τα οποια τα 2 δεν προχωρησαν καλα ...ευχομαι να ειναι καλης ποιοτητας ...εσυ με 18 ήσουν σουπερ...παντως φιλη μου εκανε 4 μονο και γονιμοποιήθηκαν και τα 4 οποτε μην ανησυχεις καθολου για την οιστραδιολη ... και 3 (που λεει ο λογος) να κανουμε μας φτανουν....:D:D:D

 

εγω ειμαι στο διαβαλκανικο Θεσσαλονικη με τον κο Λουφοπουλο :-P και μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι με παρακολουθει παρα πολυ στενα...εσυ μαλλον εισαι Αθηνα ετσι ???

 

φιλακια πολλα!!

 

καλη συνεχεια ...καλη αυγουλοπαραγωγη και συντομα περιμενω τα ευχαριστα...

 

αααα μια απορια ...αφου εχεις και πειρα!!! την εμβρυομεταφορα σε φυσιολογικα πλαισια ποτε την κανουν?? (μετα απο ποσες μερες ηλαδη???)

 

σε ευχαριστωωωωω:-P:razz::-P;);)

 

Εγώ είμαι Αθήνα, σωστά το μάντεψες! Η εμβρυομεταφορά γίνεται συνήθως 3 μέρες μετά από την ωοληψία δηλαδή εσένα πέφτει Κυριακή (??) αλλά αν ο γιατρός σου σου έχει πει για εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες γίνεται την 5η μέρα δηλαδή εσένα πέφτει την Τρίτη. Εγώ στην 1η έκανα εμβρυομεταφορά με έμβρυα 3ης μέρας, τώρα μάλλον θα πάμε για βλαστοκύστες αλλά και πάλι αυτό εξαρτάται από τη γονιμοποίηση των ωαρίων, οπότε θα το ξέρεις την άλλη μέρα από την ωοληψία, ίσως και την μεθεπόμενη. Πάντως, η εμβρυομεταφορά δεν είναι τίποτα, ούτε θα καταλάβεις τίποτα, στην ωοληψία θα σου κάνουν ελαφριά νάρκωση οπότε πάλι τίποτα δε θα καταλάβεις! Πόσο έχει φτάσει εσένα η οιστραδιόλη σου? Ανησυχώ, γιατί στην 1η φορά ανέβαινε σαν τρελή και τώρα πάει πολύ πολύ αργά. Να σκεφτείς είχα φτάσει πριν την ωοληψία πάνω από 5000 μονάδες και τώρα ήμουν την 5η μέρα με gonal μόνο 130 μονάδες:(. Σήμερα έκανα πάλι και το απόγευμα θα πάρω το αποτέλεσμα και θα πάω και για υπέρηχο. Για να δούμε... Σου εύχομαι καλή επιτυχία και περιμένω νέα σου!:-P

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που είναι στη φάση ωοληψίας & εμβρυομεταφοράς, κάνετε την προσευχή σας την στιγμή της τοποθέτησης, η γλυκιά μας Παναγιά θα είναι κοντά σας!!

Synik με το καλό κοπέλα μου. Το χρονικό διάστημα μεταξύ ωοληψίας & εμβρυομεταφοράς είναι συνήθως 3 μέρες εκτός αν πέφτει μέσα Κυριακή οπότε το φιξάρει ο γιατρός σου αναλόγως...

kassianh74 σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο που μετά τα διδυμάκια σου πας για τρίτο ίσως και για τέταρτο παιδάκι!! Δέκα φορές μπράβο!! Μακάρι να μπορούσαμε όλες μας, τα παιδιά είναι μεγάλη ευτυχία και τεράστια ευλογία! Σου εύχομαι να χαρίσεις τα αδερφάκια στα διδυμάκια σου σε 8 περίπου μήνες! Με μια τεράστια χοριακή!!

Σε ευχαριστώ Fotinibon. Τα παιδάκια μου προσεύχονται όσο κι εγώ για να αποκτήσουν αδερφάκια (αν και δεν τους έχω πει τίποτα ακόμα, για να μην τα στεναχωρήσω σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος).

Όταν λατρέυεις τα παιδάκια σου, και ξέρεις πως στην 1η εμβρυομεταφορά θα μπορούσαν να μην έχουν επιλεγεί και να περιμένουν ξαταψυγμένα σε κάποιο εργαστήριο ... νομίζω το να δώσεις και στα "κατεψυγμένα αδρφάκια τους" την ευκαιρία να γεννηθούν είναι μονόδρομος. Διαφορετικά μιώθω πως δυνητικά απορρίπτω και τα παιδάκια που μου χάρισε πρώτα η Παναγία μας.

 

Καλή δύναμη σε όλες μας. Και μια μεγάλη χοριακή σύντομα. Εγώ θα την κάνω το Σάββατο ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

synik η εμβρυμεταφορα γινεται συνηθως 3 μερες μετα την ωοληψια! αλλα ετσι κ αλλιως μια μερα μετα την ωοληψια θα σου τηκ να σου πουν ποσα ωαρια γονιμοποιηθηκαν κ ποτε θα γινει η εμβρυομεταφορα! οποτε μεθαυριο θα ξερεις ακριβης ημερομηνιες κ θα σε πολυ λιγες μερες θα εχεις μεσα σου κ μικρα σπορακια....;)

σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια κ σε 16 μερες περιπου απο τωρα να λαβεις ενα πολυ ευχαριστο τηλ...με 3ψηφια χοριακη εννοειται!!!:-D:grin::-D

 

 

σε ευχαριστω πολυ ζουζουνα marina111 και εγω μεσα απο την ψυχη μου ευχομαι σε ολες μας μεσα στο 2011 να εχουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας!!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκιιιιιι που είσαι? Πως είσαι? Σ'έχασα!!

 

 

καλησπερα!!! αστα! εχω αγκαρεψει απαντες για τις δουλεις στο σπιτι..σημερα ηταν η σειρα της μαμας, πλυντηρια, μαγειρεμα κτλ κτλ!!

ειμαι μια χαρα..μονο τα πρωινα ξυπναω με μια ελαφρια αδιαθεσια- στομαχικη διαταραχη αλλα οχι κατι σπουδαιο...αα κ πονο εντονο στην μεση!!!ευτυχως τα υγρα καθε αποχρωσης (μπλιαξ..) εχουν κοπει!

κατα τα αλλα ειμαι ηρεμη κ αισιοδοξη...αναρωτιεμαι βεβαια τι να γινεται εκει μεσα...αναπτυσσεται κ το 2ο η οχι και αλλα τετοια που νομιζω ειναι φυσιολογικο αλλα οχι με αγχος..με λαχταρα!! η τριτη ειναι κοντα..λογικα θ ακουσουμε κ καρδουλα/ες ετσι δεν ειναι? θα μαι 6 εβδομ κ 4 ημερων...

 

εσυ πως εισαι? περασαν οι πονοι?

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Αθήνα, σωστά το μάντεψες! Η εμβρυομεταφορά γίνεται συνήθως 3 μέρες μετά από την ωοληψία δηλαδή εσένα πέφτει Κυριακή (??) αλλά αν ο γιατρός σου σου έχει πει για εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες γίνεται την 5η μέρα δηλαδή εσένα πέφτει την Τρίτη. Εγώ στην 1η έκανα εμβρυομεταφορά με έμβρυα 3ης μέρας, τώρα μάλλον θα πάμε για βλαστοκύστες αλλά και πάλι αυτό εξαρτάται από τη γονιμοποίηση των ωαρίων, οπότε θα το ξέρεις την άλλη μέρα από την ωοληψία, ίσως και την μεθεπόμενη. Πάντως, η εμβρυομεταφορά δεν είναι τίποτα, ούτε θα καταλάβεις τίποτα, στην ωοληψία θα σου κάνουν ελαφριά νάρκωση οπότε πάλι τίποτα δε θα καταλάβεις! Πόσο έχει φτάσει εσένα η οιστραδιόλη σου? Ανησυχώ, γιατί στην 1η φορά ανέβαινε σαν τρελή και τώρα πάει πολύ πολύ αργά. Να σκεφτείς είχα φτάσει πριν την ωοληψία πάνω από 5000 μονάδες και τώρα ήμουν την 5η μέρα με gonal μόνο 130 μονάδες:(. Σήμερα έκανα πάλι και το απόγευμα θα πάρω το αποτέλεσμα και θα πάω και για υπέρηχο. Για να δούμε... Σου εύχομαι καλή επιτυχία και περιμένω νέα σου!:-P

 

 

myrval :P

η οιστραδιολη εχει (απο οτι καταλαβα) σχέση με το πόσα ωοθυλακια εχεις...

εγω για παραδειγμα στον προτελευταιο υπερηχο που εκανα (9η μερα διεργεσης) ειχα οιστραδιολη 589 με 7 ωοθυλακια το μεγαλυτερο 12mm περιπου. Εχθες που εκανα τον τελευταιο υπερηχο ..δεν ρωτησα για οιστραδιολη:oops: ..παντως κανονισαμε για αυριο ωοληψια και το μεγαλυτερο ωοθυλακιο ηταν 18mm

Το σιγουρο είναι οτι δεν αγγίζω καν τις 5000 μονάδες...

ααα επισης ενδομητριο ειχα 9,5 καλουτσικο δεν ειναι ???

 

καλη επιτυχια ..

 

Περιμενω να μαθω νεα ...απο την μετρηση και τον υπερηχο:P:p

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις πόσό πιο κοντά στο Θεό θα έρθεις όταν μείνεις -με τη βοήθεια Του- έγκυος, σε κάθε αγωνία για κάθε εξέταση, μα και μετά όταν γίνεις μανούλα, όταν κάθε αδιαθεσία κάθε πυρετός, κάθε βήχας, κάθε εμετούλης, αλλά και τα σοβαρότερα πάντα με τη δική Του μόνο βοήθεια θα βρίσκεις τη δύναμη και εσύ αλλά και τα παιδάκια σου να τα ξεπερνάς.

 

Εγώ έχω δόξα τω θεώ τα 3,5 χρονών διδυμάκια μου και τώρα ξέρω καλά πως η επιτυχία ή όχι των κατεψυγμένων εμβρύων που μεταφέρθηκαν μέσα μου την προηγούμενη εβδομάδα, και που ονειρεύουμαι να έρθουν να μεγαλώσουν μαζί με τα αδερφάκια τους, θα είναι θέλημα Θεού.

 

Ο Θεός και η Παναγιά μαζί μας και μαζί με τα παιδάκια μας και τα εμβρυάκια μας ...

 

kassianh σε ευχαριστω πολυ για τις καλες κουβεντες σου ειμαι σιγουρι οτι οταν θα εχω το μωρακι μου και παλι το πρωτο που θα σκεφτομαι θα ειναι η βοηθεια της παναγιας το εχω νιωσει και οταν ειχα μεινει εγκυος 2 φορες φυσιολογικα και μου τα πηρε πισω και παλι δεν θυμωσα απλα σκεφτηκα πως ισως με προφυλαση απο μια πληγη και απο τη φενεται με τα λεγομενα του γιατρου μου οι 2 αποβολες ηταν αιτιο σοβαρης χρωμοσωματικης ανωμαλιας για αυτο οταν με το καλο γινει η γονημοποιηση θα εξεταστουν τα εμβρυα για τυχον χρωμοσωματικες ανωμαλιες σου ευχομαι καλη δυναμη και σε σενα και καλα αποτελεσματα για τα ¨κατεψυγμενα σου¨αγγελουδια και να χαιρεσαι τα παιδακια σου Α και κατι αλλο εχεις το ιδιο ονομα με την μαμα μου:wink:

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που είναι στη φάση ωοληψίας & εμβρυομεταφοράς, κάνετε την προσευχή σας την στιγμή της τοποθέτησης, η γλυκιά μας Παναγιά θα είναι κοντά σας!!

Synik με το καλό κοπέλα μου. Το χρονικό διάστημα μεταξύ ωοληψίας & εμβρυομεταφοράς είναι συνήθως 3 μέρες εκτός αν πέφτει μέσα Κυριακή οπότε το φιξάρει ο γιατρός σου αναλόγως...

kassianh74 σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο που μετά τα διδυμάκια σου πας για τρίτο ίσως και για τέταρτο παιδάκι!! Δέκα φορές μπράβο!! Μακάρι να μπορούσαμε όλες μας, τα παιδιά είναι μεγάλη ευτυχία και τεράστια ευλογία! Σου εύχομαι να χαρίσεις τα αδερφάκια στα διδυμάκια σου σε 8 περίπου μήνες! Με μια τεράστια χοριακή!!

 

ευχαριστω!!!!!!!και σε σενα ολα καλα :-D:grin:

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

myrval :P

η οιστραδιολη εχει (απο οτι καταλαβα) σχέση με το πόσα ωοθυλακια εχεις...

εγω για παραδειγμα στον προτελευταιο υπερηχο που εκανα (9η μερα διεργεσης) ειχα οιστραδιολη 589 με 7 ωοθυλακια το μεγαλυτερο 12mm περιπου. Εχθες που εκανα τον τελευταιο υπερηχο ..δεν ρωτησα για οιστραδιολη:oops: ..παντως κανονισαμε για αυριο ωοληψια και το μεγαλυτερο ωοθυλακιο ηταν 18mm

Το σιγουρο είναι οτι δεν αγγίζω καν τις 5000 μονάδες...

ααα επισης ενδομητριο ειχα 9,5 καλουτσικο δεν ειναι ???

 

καλη επιτυχια ..

 

Περιμενω να μαθω νεα ...απο την μετρηση και τον υπερηχο:P:p

φιλια!

 

Synik, σήμερα η οιστραδιόλη είχε ανέβει ικανοποιητικά 414 (7η μέρα διέγερσης) από 130 που ήταν το Σάββατο. Ο γιατρός είναι ευχαριστημένος. Έχω 10-12 ωοθηλάκια, τώρα θα δούμε πόσα θα ωριμάσουν ως την ωοληψία, περίπου 10mm τα μεγαλύτερα και ενδομήτριο 10,1. Νομίζω θέλουν πάνω από 9 οπότε και το δικό σου μια χαρά μου ακούγεται. Ούτε κι εγώ πρόκειται να ξαναφτάσω τις 5000 αυτή τη φορά με τίποτα. Αλλά ελπίζω να πάμε καλά. Ουφ! :confused:Το Σάββατο θα ξανακάνω οιστραδιόλη και υπέρηχο και προς το παρόν συνεχίζω με την ίδια δόση. Σου εύχομαι καλή επιτυχία για αύριο, να πάνε όλα καλά, να έχεις καλή γονιμοποίηση και να μας ενημερώνεις! Θετική σκέψη, μην το ξεχνάς. Λογικά 7 ή 8 Δεκεμβρίου θα σου πει να κάνεις χοριακή. Θα αναμένουμε με αγωνία! :-):-):-)

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Fotinibon. Τα παιδάκια μου προσεύχονται όσο κι εγώ για να αποκτήσουν αδερφάκια (αν και δεν τους έχω πει τίποτα ακόμα, για να μην τα στεναχωρήσω σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος).

Όταν λατρέυεις τα παιδάκια σου, και ξέρεις πως στην 1η εμβρυομεταφορά θα μπορούσαν να μην έχουν επιλεγεί και να περιμένουν ξαταψυγμένα σε κάποιο εργαστήριο ... νομίζω το να δώσεις και στα "κατεψυγμένα αδρφάκια τους" την ευκαιρία να γεννηθούν είναι μονόδρομος. Διαφορετικά μιώθω πως δυνητικά απορρίπτω και τα παιδάκια που μου χάρισε πρώτα η Παναγία μας.

 

Καλή δύναμη σε όλες μας. Και μια μεγάλη χοριακή σύντομα. Εγώ θα την κάνω το Σάββατο ...

 

kassianh74, σου εύχομαι κι εγώ καλή επιτυχία, να έχεις μια τριψήφια χοριακή! :-P:-P:-P

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...