Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάρες, σήμερα μεγάλη η χάρη Της αλλά μου φύλαγε δύσκολες ώρες... Από το πρωί έχω τρελούς πόνους & αίμα περιόδου!!! Αύριο πρωί πρωί πάω για υπέρηχο κι ένας Θεός ξέρει τι με περιμένει... Ρώτησα τον γιατρό στο τηλ αν μπορεί να σημαίνει αποβολή κ μου απάντησε ότι όλα παίζουν.. Blublu μου πες μου σε παρακαλώ είχες τίποτα τέτοιο στην αρχή? Έχω τόση ανάγκη να ησυχάσω μέχρι αύριο... Δε μπορεί ρε γμτ να έφτασα ως την πηγή κ να μην πιω νερό... Δεν μπορεί να ήταν ως εδώ η χαρά...

 

ολα θα πανε καλα αδερφουλα μου μην απελπιζεσαι...δεν γινεται...δεν μπορει...ολα θα πανε καλα!!!ας βοηθησει και η παναγια μεγαλη η χαρη της σημερα να μεινει εστω και το ενα!!!!δεν υπαρχει περιπτωση θα δεις!!!εσυ αγαπη μου εισαι γεννημενη μανα...ονειρο ζωης!!!δεν μπορει να τελειωσει ετσι!!γι αυτο μονο θετικη σκεψη!!!εγω το ξερεις αλλωστε θα ειμαι παντα διπλα σου...!!!

KqCMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Fotinibon η Παναγιά θα σε βοηθήσει, θα το δεις!!! Προσευχήσου, κάνε το σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!!! Απόψε θα σε βάλω και εγώ στην προσευχή μου και θα δεις που όλα θα είναι καλύτερα αύριο!!!

 

Χίλια ευχαριστώ καρδούλα μου να είσαι πάντα καλά!! Εσύ τι έκανες, τα έβαλες τα νινάκια σου?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

ολα θα πανε καλα αδερφουλα μου μην απελπιζεσαι...δεν γινεται...δεν μπορει...ολα θα πανε καλα!!!ας βοηθησει και η παναγια μεγαλη η χαρη της σημερα να μεινει εστω και το ενα!!!!δεν υπαρχει περιπτωση θα δεις!!!εσυ αγαπη μου εισαι γεννημενη μανα...ονειρο ζωης!!!δεν μπορει να τελειωσει ετσι!!γι αυτο μονο θετικη σκεψη!!!εγω το ξερεις αλλωστε θα ειμαι παντα διπλα σου...!!!

 

Σ'ευχαριστώ αδερφούλα μου σ'αγαπάω πολύ!! Κι αν δεν τα καταφέρω τελικά ξέρεις πως ήδη έχω έναν γιο... τον γιο σου!!!!!!!!!!!! :)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες, σήμερα μεγάλη η χάρη Της αλλά μου φύλαγε δύσκολες ώρες... Από το πρωί έχω τρελούς πόνους & αίμα περιόδου!!! Αύριο πρωί πρωί πάω για υπέρηχο κι ένας Θεός ξέρει τι με περιμένει... Ρώτησα τον γιατρό στο τηλ αν μπορεί να σημαίνει αποβολή κ μου απάντησε ότι όλα παίζουν.. Blublu μου πες μου σε παρακαλώ είχες τίποτα τέτοιο στην αρχή? Έχω τόση ανάγκη να ησυχάσω μέχρι αύριο... Δε μπορεί ρε γμτ να έφτασα ως την πηγή κ να μην πιω νερό... Δεν μπορεί να ήταν ως εδώ η χαρά...

 

 

Λοιπον Fotinibon ειχα αιμα αρκετες φορες, αλλά σαν να εσπαγε κάτι κ μετα τπτ! Δηλ. γεμιζα ενα σερβιετάκι, αλλά δεν ειχα πονο. Ο γιατρος δεν εβλεπε αποκολληση αλλα μου ειπε οτι ηταν απο τα αγγεια που έσπαγαν καθως μεγαλωνε η μητρα μου. Τωρα μετα απο 20 μερες αφου εμαθα το θετικο τεστ, ενιωσα πονους περιοδου κ μια σουβλια τρομερη, ακομη θυμαμαι τον πονο της, σε λιγα λεπτα αρχισα να αιμορραγω σαν περιοδο αλλα με πιο κοκκινο αιμα.Δυστυχως ηταν αποκολληση. Εμεινα ξαπλα γιατι ειχε επεκταθει σε μεγαλο βαθμο. Ο Θεος κ ο Αγ. Εφραιμ με βοηθησαν κ τα μωρα μου κρατηθηκαν! Απο τοτε βεβαια δεν ξανασηκωθηκα απο το κρεβατι παρα μονο για τα τελειως απαραιτητα.

Ξαπλωσε χαλάρωσε, μην κανεις μπανιο γιατι επιτεινεις την αιμοραγια. Ο γιατρος ο εξωσ. οταν του το ειπα μου ειπε ακριβως οτι σε σενα με πολυ ψυχρο υφος κιολας!Ο γιατρος μου στον τοπο μου, μου ειπε οτι εχει δει τεράστιες αποκολλησης που κρεμονταν απο μια κλωστη κ τα καταφεραν κ αλλες περιπτωσεις που ολα πηγαιναν καλά κ στο τελος κατι στράβωσε.

 

Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι η διδυμη κυηση ειναι δυσκολη αλλά κ τρομερη εμπειρια! Πρέπει να ακους το σωμα σου κ να μην πιεζεσαι μητε σωματικά μητε ψυχολογικα!Να πας για υπέρηχο κ θα δεις.

 

Σου ευχομαι απλά να ειναι τα αγγεια που σπάνε κ να σε τρελαινουν απο τωρα τα μπομπιράκια σου! Γενικα μην κανεις καθολου κινησεις, οσο μπορεις αγαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Fotinibon ειχα αιμα αρκετες φορες, αλλά σαν να εσπαγε κάτι κ μετα τπτ! Δηλ. γεμιζα ενα σερβιετάκι, αλλά δεν ειχα πονο. Ο γιατρος δεν εβλεπε αποκολληση αλλα μου ειπε οτι ηταν απο τα αγγεια που έσπαγαν καθως μεγαλωνε η μητρα μου. Τωρα μετα απο 20 μερες αφου εμαθα το θετικο τεστ, ενιωσα πονους περιοδου κ μια σουβλια τρομερη, ακομη θυμαμαι τον πονο της, σε λιγα λεπτα αρχισα να αιμορραγω σαν περιοδο αλλα με πιο κοκκινο αιμα.Δυστυχως ηταν αποκολληση. Εμεινα ξαπλα γιατι ειχε επεκταθει σε μεγαλο βαθμο. Ο Θεος κ ο Αγ. Εφραιμ με βοηθησαν κ τα μωρα μου κρατηθηκαν! Απο τοτε βεβαια δεν ξανασηκωθηκα απο το κρεβατι παρα μονο για τα τελειως απαραιτητα.

Ξαπλωσε χαλάρωσε, μην κανεις μπανιο γιατι επιτεινεις την αιμοραγια. Ο γιατρος ο εξωσ. οταν του το ειπα μου ειπε ακριβως οτι σε σενα με πολυ ψυχρο υφος κιολας!Ο γιατρος μου στον τοπο μου, μου ειπε οτι εχει δει τεράστιες αποκολλησης που κρεμονταν απο μια κλωστη κ τα καταφεραν κ αλλες περιπτωσεις που ολα πηγαιναν καλά κ στο τελος κατι στράβωσε.

 

Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι η διδυμη κυηση ειναι δυσκολη αλλά κ τρομερη εμπειρια! Πρέπει να ακους το σωμα σου κ να μην πιεζεσαι μητε σωματικά μητε ψυχολογικα!Να πας για υπέρηχο κ θα δεις.

 

Σου ευχομαι απλά να ειναι τα αγγεια που σπάνε κ να σε τρελαινουν απο τωρα τα μπομπιράκια σου! Γενικα μην κανεις καθολου κινησεις, οσο μπορεις αγαλμα.

 

 

Τελικά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική απλά την στιγμή της απελπισίας θέλουμε από κάπου να πιαστούμε..

Χθες βράδυ αργά πέρασε ο έντονος πόνος και λιγόστεψε το αίμα, κοιμήθηκα σαν πουλάκι γιατί ήμουν εξαντλημένη ψυχικά και σωματικά. Το μάτι άνοιξε από τις 5.35' με την αγωνία ως την τουαλέτα για το τι θα αντικρίσω. Το αίμα έχει μειωθεί κατά πολύ, αλλά επιμένει:evil: και δεν πονάω πια. Ο γιατρός είπε ότι σημασία έχει να σταματήσει το αίμα. Σε λίγες μόνο ώρες θα ξέρω τι απέγιναν τα μωρά μου... Το περίεργο είναι ότι το στήθος μου είναι ακόμα πρησμένο :confused::confused:

Έκανα ένα γρήγορο χλυαρό ντους και πάω να ντυθώ και να ξυπνήσω τον αντρούλη μου. Όσο πιο γρήγορα πάω τόσο πιο γρήγορα θα μάθω...

Έχω ανάγκη την προσευχή σας κοριτσάκια μου...

Καλημέρες

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπήκε ο υπέρηχος και για μερικά δευτερόλεπτα δεν έβλεπα τιποτα οπότε λέω πάει αυτό ήταν!! Και τσουπ ο ένας σάκος από 6 είχε γίνει 12 χιλιοστά!! Φαίνεται λοιπόν να εξελίσεται (ο Θεός να βάλει το χέρι του!!). Το άλλο το είδαμε αλλά είχε παραμείνει 5 χιλιοστά όσο ήταν.. το χάσαμε δηλ, ο γιατρός δεν του δίνει καμία ελπίδα!! Και πάλι καλά λέω εγώ και δοξάζω τον Θεό που θα μου δώσει έστω και το ένα εδώ που φτάσαμε!! Συνεχίζουμε λοιπόν πάντα με μια μικρή αγωνία μέχρι την άλλη Δευτέρα και πάντα στο κρεβάτι....

Synik σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, δεν ξέρω σε τι φάση είσαι αλλά σου εύχομαι το καλύτερο!!!

 

Α! πρέπει να διορθώσω και το τικεράκι που μάλλον βιάστηκα να φτιάξω!!!!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε ο υπέρηχος και για μερικά δευτερόλεπτα δεν έβλεπα τιποτα οπότε λέω πάει αυτό ήταν!! Και τσουπ ο ένας σάκος από 6 είχε γίνει 12 χιλιοστά!! Φαίνεται λοιπόν να εξελίσεται (ο Θεός να βάλει το χέρι του!!). Το άλλο το είδαμε αλλά είχε παραμείνει 5 χιλιοστά όσο ήταν.. το χάσαμε δηλ, ο γιατρός δεν του δίνει καμία ελπίδα!! Και πάλι καλά λέω εγώ και δοξάζω τον Θεό που θα μου δώσει έστω και το ένα εδώ που φτάσαμε!! Συνεχίζουμε λοιπόν πάντα με μια μικρή αγωνία μέχρι την άλλη Δευτέρα και πάντα στο κρεβάτι....

Synik σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, δεν ξέρω σε τι φάση είσαι αλλά σου εύχομαι το καλύτερο!!!

 

Α! πρέπει να διορθώσω και το τικεράκι που μάλλον βιάστηκα να φτιάξω!!!!!

 

Δεν ήταν γραφτό για το δεύτερο μωράκι σας, κοριτσάκι μου...δεν πειράζει όμως γιατί πάντα ο Θεός γνωρίζει καλύτερα!!!! τώρα ξεκουράσου, χαλάρωσε το μυαλουδάκι σου όσο μπορείς και να ξέρεις πως τώρα το μωράκι σας έχει φύλακα άγγελο το αδερφάκι του!!!! έτσι λοιπόν όλα θα πάνε καλά!!! να είσαι σίγουρη γι'αυτό!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε ο υπέρηχος και για μερικά δευτερόλεπτα δεν έβλεπα τιποτα οπότε λέω πάει αυτό ήταν!! Και τσουπ ο ένας σάκος από 6 είχε γίνει 12 χιλιοστά!! Φαίνεται λοιπόν να εξελίσεται (ο Θεός να βάλει το χέρι του!!). Το άλλο το είδαμε αλλά είχε παραμείνει 5 χιλιοστά όσο ήταν.. το χάσαμε δηλ, ο γιατρός δεν του δίνει καμία ελπίδα!! Και πάλι καλά λέω εγώ και δοξάζω τον Θεό που θα μου δώσει έστω και το ένα εδώ που φτάσαμε!! Συνεχίζουμε λοιπόν πάντα με μια μικρή αγωνία μέχρι την άλλη Δευτέρα και πάντα στο κρεβάτι....

Synik σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, δεν ξέρω σε τι φάση είσαι αλλά σου εύχομαι το καλύτερο!!!

 

Α! πρέπει να διορθώσω και το τικεράκι που μάλλον βιάστηκα να φτιάξω!!!!!

 

 

 

μπραβο!!!!:-D:-D:-D:-D τελεια νεα!!!! χαρηκα παρα πολυ :-D:grin: ξεκουραση τωρα!!!!

εγω την ωοληψια μου περιμενω ...εχω δρομο πολυ ακομα φιλακια ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν γραφτό για το δεύτερο μωράκι σας, κοριτσάκι μου...δεν πειράζει όμως γιατί πάντα ο Θεός γνωρίζει καλύτερα!!!! τώρα ξεκουράσου, χαλάρωσε το μυαλουδάκι σου όσο μπορείς και να ξέρεις πως τώρα το μωράκι σας έχει φύλακα άγγελο το αδερφάκι του!!!! έτσι λοιπόν όλα θα πάνε καλά!!! να είσαι σίγουρη γι'αυτό!

 

Κουκλίτσα μου σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια! Δεν είχα σκεφτεί ότι τώρα το αγγελούδι μας θα προσέχει το αδερφάκι του!! Να σαι καλά κοπέλα μου!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο!!!!:-D:-D:-D:-D τελεια νεα!!!! χαρηκα παρα πολυ :-D:grin: ξεκουραση τωρα!!!!

εγω την ωοληψια μου περιμενω ...εχω δρομο πολυ ακομα φιλακια ....

 

Σ'ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που είσαι βρε Μαρινάκιιιιιιιι???

 

εδωωωω....sorry για εχθες αλλα κοιμηθηκα με τις κοτες...αντε ρε φωτεινη μπραβο κ μου εκοψες τα ποδια!!!! αρα συνεχιζεις ακαθεκτη...!!!!:D:D:D

 

εγω μολις γυρισα απ τον υπερηχο...ενας σακος μεγαλουτσικος κατα τον γιατρο βασει ημερων 8,5 mm και.....αλλος ενας αλλα μικρουλης...5,5!!!ο γιατρος ειπε οτι δεν ειναι σιγουρος για το μικρουλη αν θα προχωρησει αλλα το εχει δει να συμβαινει..δεν ειναι απαραιτητα κατι κακο που ειναι μικροτερο..!! ευχομαι την αλλη τριτη που εχω παλι υπερηχο να δω δυο σακουλακια!!!! αλλα για να μαι κ ειλικρινης...ειπαμε ενα κ γερο μωρακι ειναι υπεραρκετο!!

 

ααα κ το αστειο...ξυπνησα το πρωι..ντυθηκα, στολιστηκα, βαφτικα κ καθολα ετοιμη για δουλεια με τα φορεματα κ τα τσαντικα μου...και....παλι κρεβατι!!!! επειδη εχθες ειδα αυτες τις καφε σταγονιτσες ειπε ο γιατρος ειναι πολυ νωρις για δουλεια..να προχωρησει λιγο η εγκυμοσυνη κ βλεπουμε..προς στιγμην ψιλοαπογοητευτηκα αλλα...οτι πεις γιατρε μου!!!

ποιος ξερει?? μπορει ετσι να επιβιωσει κ το μικρουτσικο...!!!:mrgreen:

αλλο ενα βημα εγινε..παμε για το επομενο!!!!μακρυς ο δρομος....

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

blu blu εσυ θυμασαι αν κ οι δυο σακοι ειχαν το ιδιο μεγεθος????

αναπτυσσονταν εξισου??

δεν στο ειπα..θα εκμεταλλευτουμε την εμπειρια σου στο επακρο....:roll:!

Και εμένα στα διδυμάκια μου υπήρχε πάντα διαφορά στο μέγεθος και των σάκων, και των εμβρύων και των μωρών στη συνέχεια ... Σου εύχομαι μια ξένοιαστη εγκυμοσύνη!

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα στα διδυμάκια μου υπήρχε πάντα διαφορά στο μέγεθος και των σάκων, και των εμβρύων και των μωρών στη συνέχεια ... Σου εύχομαι μια ξένοιαστη εγκυμοσύνη!

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ..! κ εσυ να χαιρεσαι τα διδυμακια σου...!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Fotinibon δεστο οτι έπρεπε να γινει. Καλύτερα τώρα που είναι νωρις κ δεν επηρεάζεται το άλλο σου μωράκι. Το αιμα απο τι σου ειπε οτι είναι?

 

Μαρινάκι βέβαια να βοηθησω, παντα απο την εμπειρια μου, γιατι κ εγω τοτε ρωτουσα εδω μέσα για να μου πουν αναλογες εμπειριες! Δεν ειχαν διαφορα οι σακοι μου, ηταν παντα ιδιοι, μεχρι τέλους. Τελικά γεννηθηκαν με 150 γρ. διαφορα κ ίδιο ύψος. Αλλά εχω ακουσει περιπτώσεις να εξελισσεται κανονικά η κυηση κ ας έχουν διαφορα! Θετική ενέργεια... κ όλα θα πανε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εύχομαι από δω και στο εξής να κοιλήσουν όλα ομαλά.Και έτσι πρέπει να γίνει και έτσι θα γίνει.Ξεκουραστείτε όσο μπορείτε γιατι μετά θα σας τρέχουν τα ζουζούνια σας πάνω κάτω!!!!Ο θεός ξέρει τι είναι καλύτερο.Μας στεναχωρεί το γεγονός ότι ίσως τελικά να μην είναι 2 μωράκια αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.Γι'αυτό χαλάρωση και ξεκούραση!!!Φιλιά πολλάαααα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ μολις ηρθα απο την δουλεια και ετρεξα να δω τη κανουν τα κοριτσια μου ολα καλα λυπον φωτεινη μου μην στεναχωριεσαι ξεκουρασου και ο θεος ξερει δεν μπορει θα σε προστατεψει και θα σου χαρισει απο που θες τοσο πολυ και εσυ μαρινακη ολα καλα λυπον και για τις δυο προσοχη ξαπλα ξεκουραση να περασει και η 12 εβδομαδα και ολα θα πανε καλα αντε σας εχω για γουρι και ετσι για να γελασετε λιγο εγω παντος δεν αδιαθετησα αυριο παω για χοριακη κοιτα να δεις που θα μου μεινουν τα φαρμακα αμανατη χα χα

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Fotinibon δεστο οτι έπρεπε να γινει. Καλύτερα τώρα που είναι νωρις κ δεν επηρεάζεται το άλλο σου μωράκι. Το αιμα απο τι σου ειπε οτι είναι?

 

Έτσι την είδα blublu όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Είμαι υπερευχαριστημένη αφού πήγαινα για τα χειρότερα... Ας ελπίσουμε ότι απο δω κα πέρα θα είναι όλα καλά για το μωράκι μου.

Ξέρεις ότι οι γιατροί δεν λένε πολλά αφού κι αυτοί οι ίδιοι πολλές φορές δεν ξέρουν... Ότι το αίμα ήταν μάλλον από το μωρό που χάνεται κλπ.

Η πανδαμάτωρ φύση είναι υπεράνω της επιστήμης..!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εύχομαι από δω και στο εξής να κοιλήσουν όλα ομαλά.Και έτσι πρέπει να γίνει και έτσι θα γίνει.Ξεκουραστείτε όσο μπορείτε γιατι μετά θα σας τρέχουν τα ζουζούνια σας πάνω κάτω!!!!Ο θεός ξέρει τι είναι καλύτερο.Μας στεναχωρεί το γεγονός ότι ίσως τελικά να μην είναι 2 μωράκια αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.Γι'αυτό χαλάρωση και ξεκούραση!!!Φιλιά πολλάαααα!!!!!!!!!!!

 

Φιλάκια κοπέλα μου να σαι πάντα καλά!!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ μολις ηρθα απο την δουλεια και ετρεξα να δω τη κανουν τα κοριτσια μου ολα καλα λυπον φωτεινη μου μην στεναχωριεσαι ξεκουρασου και ο θεος ξερει δεν μπορει θα σε προστατεψει και θα σου χαρισει απο που θες τοσο πολυ και εσυ μαρινακη ολα καλα λυπον και για τις δυο προσοχη ξαπλα ξεκουραση να περασει και η 12 εβδομαδα και ολα θα πανε καλα αντε σας εχω για γουρι και ετσι για να γελασετε λιγο εγω παντος δεν αδιαθετησα αυριο παω για χοριακη κοιτα να δεις που θα μου μεινουν τα φαρμακα αμανατη χα χα

 

Να περάσει και η 12η εβδομάδα... αχ όσο σκέφτομαι ότι θα κάνω γιορτές στο κρεβάτι... δεν πειράζει όμως χαλάλι.. τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό από το μικρό που μεγαλώνει μέσα μου!!!

Βρε λες να είσαι έγκυος? Πλάκα θα έχει....:):)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Fotinibon, σε καταλαβαίνω απόλυτα, έτσι περίπου είχε συμβεί και με μένα στην 1η μου προσπάθεια. Με τη διαφορά ότι εμείς είχαμε δει στον πρώτο υπέρηχο 2 σάκους, ο ένας μικρότερος από τον άλλο, στο δεύτερο υπέρηχο είχαν γίνει ίσοι και είχαμε δει και τις δύο καρδούλες αλλά στην όγδοη εβδομάδα το ένα παλινδρόμησε. Ο γιατρός μου είχε πει τότε ότι καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί έτσι δεν επηρεάστηκε και το άλλο. Εσένα που είναι ακόμα πιο νωρίς, πιστεύω ότι είναι ακόμη καλύτερα. Ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς, θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά. Μπορεί να είναι και για καλύτερα, οι δίδυμες κυήσεις είναι πολύ δύσκολες, πολλές φορές γεννιούνται πρόωρα και μπορεί να είχες πρόβλημα πολύ αργότερα. Δες το και από αυτή την πλευρά. Καλή ξεκούραση και εύχομαι όλα να πάνε καλά για το μικρό το μπιζελάκι σου!:-P

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Marina, δες και την απάντησή μου στη Fotinibon σχετικά με τα διδυμάκια. Μπορεί να προχωρήσει και το δεύτερο, δεν ξέρεις, μου είχε πει κι εμένα τότε ο γιατρός ότι μερικές φορές δεν έχουν τα έμβρυα τον ίδιο ρυθμό ανάπτυξης, αλλά και ένα να είναι, μη στενοχωριέσαι, αρκεί να πάνε όλα καλά με αυτό. Σου εύχομαι όλα καλά, ξεκουράσου όσο πιο πολύ μπορείς. Φιλιά...:rolleyes:

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...