Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα σε όλες!!! Βλέπω άρχισα να μαζεύω ευχουλες για θετική χοριακή!!! Μ'αρέσει αυτό γιατί μου είπατε πως αυτό είναι και το γούρι του φόρουμ ε;:D Αύριο Σάββατο θα κάνω χοριακή, αν δεν αδιαθετήσω μέχρι τότε (έχω και μια δόση γκαντεμιάς)...Θα σας ενημερώσω μέχρι το απόγευμα...Ουφ...να δω πώς θα κοιμηθώ απόψε! Κάτι που λέει πως απόψε θα αντέξω να δω ολόκληρο το x factor απ την υπερένταση!:P

Bastha μου είχα κι εγώ ανωμαλίες στην περίοδο μετά την πρώτη μου εξωσωματική κι ελπίζω εσένα ο λόγος νά είναι διαφορετικός...γιατί εμένα δημιουργήθηκε μια μικρή κυστούλα η οποία εξαφανίστηκε μόνη της μετά από 2 μήνες..Πώς και πώς την περιμέναμε να διαλυθεί για να μπορούμε να ξεκινήσουμε την προσπάθεια με τα κατεψυγμένα...Αδιαθετούσα κάθε 15 μέρες το περισσότερο...Ασε μεγάλες στιγμές!!! Παίζει όμως να είναι και τα φάρμακα...χρειάζονται 2 μήνες για να καθαρίσει ο οργανίσμός μας πλήρως από τα φάρμακα της εξωσωματικής και το ξέρω αυτό γιατί ήτανε να κάνω κάτι εξετάσεις για καρυότυπο και ΝΚ και μου είχανε πει πως πρέπει να περάσουνε 2 μήνες για να φύγουνε τα φάρμακα από το σύστημα μου...Οπότε μάλλον τα φάρμακα είναι που σε επηρεάζουνε ακόμη...και θα φύγουνε συντόμως!!!!Αμα έχεις νέο απ το γιατρό μας λες ε...Το σημαντικότερο όμως είναι...να μην αγχώνεσαι!!!!

Και πάλι: ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

 

Moments με το καλο μια μεγαλη χοριακη ++++++ ηρεμησε λιγες ωρες μονο μεχρι τα καλα νεα:D:D:D

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι χθες ηταν αλλα ακομη περιμενω να μου ερθει η περιοδος κοιτα να δεις που θα ρθει αλλα θα με ταλαιπωρηση ακομη και σε αυτο παιζει με τα νευρα μου :mad: εγω μετα τα δικα σας τα ευχαριστα δεν βλεπω την ωρα να παρω σειρα εχω καλο προαισθημα μια και στην μοναδα μου ειπαν οτι θεωρουμε ευκολη υποθεση διοτι εχω μεινει και δυο φορες φυσιολογικα :rolleyes::rolleyes:

 

Ακριβώς!! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά θα δεις... Άντε σας περιμένουμε όλες με την Μαρίνα για ν'αλλάξουμε θέμα να μπούμε στην κατηγορία 1ο τρίμηνο εγκυμοσύνης!! Φιλάκια!!

 

απο το στομα σου και στου θεου το αυτι παντος εγω ακομη περιμενω ::mad::x μωρε λες να πανε τσαμπα τα φαρμακα και να δεις αγγελια χαριζονται φαρμακα για εξωσωματικη χα χα πλακα κανω δεν πιστευω:-D φιλια στα μπιζελακια σου και σε σενα

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο το στομα σου και στου θεου το αυτι παντος εγω ακομη περιμενω ::mad::x μωρε λες να πανε τσαμπα τα φαρμακα και να δεις αγγελια χαριζονται φαρμακα για εξωσωματικη χα χα πλακα κανω δεν πιστευω:-D φιλια στα μπιζελακια σου και σε σενα

 

Μπιζελάκια και μανούλα στέλνουν θετική ενέργεια και πεταλουδίτσες πολύχρωμες γύρω σου..... τι έγινε ήρθε η ακατανόμαστη?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες...για τις ευχούλες σας...για την αισιοδοοξία σας...Δυστυχώς όμως πάλι αρνητικό...Είναι απίστευτο...

Είμαι πολύ λυπημένη...

Νιώθω ένα απίστευτο κενό...

Κρίμα...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες...για τις ευχούλες σας...για την αισιοδοοξία σας...Δυστυχώς όμως πάλι αρνητικό...Είναι απίστευτο...

Είμαι πολύ λυπημένη...

Νιώθω ένα απίστευτο κενό...

Κρίμα...

 

Ξέρω την απογοήτευσή σου. Σε νιώθω. Ηρέμησε, πάρε το χρόνο σου, κλάψε για να ξεσπάσεις και μετά ανασύνταξη δυνάμεων και θα ξαναπροσπαθήσεις. Μην απογοητεύεσαι, στο τέλος θα τα καταφέρεις, αρκεί να το ξαναπροσπαθήσεις. Κουράγιο...

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

moments μην απελπιζεσαι..σιγουρα αν κρινω απ τον εαυτο μου τωρα θα εισαι μεσα στην θλιψη κ στην απογοητευση..αλλα...αυριο θα ειναι μια καινουρια μερα!!!!

θα μαζεψεις τα κομματια σου, θα χαλαρωσεις κ τις γιορτουλες που ερχονται θα τις περασεις με τον αντρουλη σου...κ πολυυυυ συντομα θα ξαναπροσπαθησεις..ειναι απλα θεμα χρονου!!

 

κ αν ειναι εφικτο ενα ταξιδακι θα ειναι το τελειο παυσιλυπον!!!

 

σου ευχομαι απ την καρδια μου αυριο κιολας να νιωθεις καλυτερα κ να περασεις ομορφες κ ζεστες γιορτουλες...

σε φιλω γλυκα...

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες...για τις ευχούλες σας...για την αισιοδοοξία σας...Δυστυχώς όμως πάλι αρνητικό...Είναι απίστευτο...

Είμαι πολύ λυπημένη...

Νιώθω ένα απίστευτο κενό...

Κρίμα...

 

Όντως απίστευτο!!! Ήμουν πολύ αισιόδοξη ρε γμτ!!!! Ξέρω καλά αυτό το συναίσθημα... :-( Αυτές τις στιγμές ότι και να πει κανείς είναι λίγο.. Έτσι κι αλλιώς είναι κάτι που θα το αντιμετωπίσεις μόνη σου, ίσως & με τον καλό σου. Αλλά βρε κοριτσάκι μου μην το βάλεις κάτω όσο κι αν σε έχουν τσακίσει οι αρνητικές χοριακές σου... Βρες τον τρόπο να ξεσπάσεις, προσπάθησε να περάσεις όμορφα τα Χριστούγεννα, σκέψου πως το νινί σου του χρόνου θα είναι δίπλα στο relax όταν θα στολίζεις το δέντρο :P και με τον νέο χρόνο ξεκίνα πάλι την προσπάθεια και είμαι σίγουρη πως θα είναι η τρίτη και η καλύτερη!!! Σε φιλώ

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

moments το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς αυτή τη στιγμή και σε καταλαβαίνω.Και μένα οι μνήμες μου είναι πολύ νωπές αφού δεν έχω κλέισει και εγώ ακόμα μήνα από την αρνητική χοριακή μου.Κλάψε,χτυπήσου και αύριο θα δεις.Θα είναι μια νέα μέρα και θα σκέφτεσαι την επόμενη φορά.Έχουν δίκιο τα κορίτσια.Κοίτα να περάσεις τις γιορτές χαλαρά με τον αντρούλη σου και με τη νέα χρονιά προσπαθείς και πάλι.Μαζί μας βλέπω να περιμένουμε την επόμενη χοριακή μας!Τόσες κοπέλες τα καταφέρνουν και δες τα κοριτσάκια μας εδω μέσα!Δεν μπορεί,θα τα καταφέρουμε και εμείς...που θα πάει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες...για τις ευχούλες σας...για την αισιοδοοξία σας...Δυστυχώς όμως πάλι αρνητικό...Είναι απίστευτο...

Είμαι πολύ λυπημένη...

Νιώθω ένα απίστευτο κενό...

Κρίμα...

 

 

:(:(:(:(:(:( λυπαμαι πολυ moments!!!!μην το βαζεις κατω ομως...

KqCMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Moments κανε υπομονη κ ανασυγκροτησε τις δυναμεις σου ξανα! Εγω οταν απελπιζομουν μου έλεγα ο γιατρος μου δεν υπαρχει γυναικα πλεον που αν θελει δε θα γινει μανουλα! Καπου εκει σε περιμενει κ σενα το θαυμα! Θα το δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες, σήμερα μεγάλη η χάρη Της αλλά μου φύλαγε δύσκολες ώρες... Από το πρωί έχω τρελούς πόνους & αίμα περιόδου!!! Αύριο πρωί πρωί πάω για υπέρηχο κι ένας Θεός ξέρει τι με περιμένει... Ρώτησα τον γιατρό στο τηλ αν μπορεί να σημαίνει αποβολή κ μου απάντησε ότι όλα παίζουν.. Blublu μου πες μου σε παρακαλώ είχες τίποτα τέτοιο στην αρχή? Έχω τόση ανάγκη να ησυχάσω μέχρι αύριο... Δε μπορεί ρε γμτ να έφτασα ως την πηγή κ να μην πιω νερό... Δεν μπορεί να ήταν ως εδώ η χαρά...

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες, σήμερα μεγάλη η χάρη Της αλλά μου φύλαγε δύσκολες ώρες... Από το πρωί έχω τρελούς πόνους & αίμα περιόδου!!! Αύριο πρωί πρωί πάω για υπέρηχο κι ένας Θεός ξέρει τι με περιμένει... Ρώτησα τον γιατρό στο τηλ αν μπορεί να σημαίνει αποβολή κ μου απάντησε ότι όλα παίζουν.. Blublu μου πες μου σε παρακαλώ είχες τίποτα τέτοιο στην αρχή? Έχω τόση ανάγκη να ησυχάσω μέχρι αύριο... Δε μπορεί ρε γμτ να έφτασα ως την πηγή κ να μην πιω νερό... Δεν μπορεί να ήταν ως εδώ η χαρά...

 

φωτεινη μου προσπαθησε να ηρεμησεις..εχεις ακομα αιμα? εννοεις κανονικη ροη η απλα ειδες λιγο καποια στιγμη κ σταματησε?

ασε κ εγω σημερα πηρα μια στεναχωρια..με το που ειπα να ξεμυτησω απ το σπιτι τσουπ..παλι καφε υγρα...

τι να πω πια..δεν θα ηρεμησουμε ποτε ρε γαμωτο?

πως εισαι τωρα?

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μου προσπαθησε να ηρεμησεις..εχεις ακομα αιμα? εννοεις κανονικη ροη η απλα ειδες λιγο καποια στιγμη κ σταματησε?

ασε κ εγω σημερα πηρα μια στεναχωρια..με το που ειπα να ξεμυτησω απ το σπιτι τσουπ..παλι καφε υγρα...

τι να πω πια..δεν θα ηρεμησουμε ποτε ρε γαμωτο?

πως εισαι τωρα?

 

Αιμοραγία έχω Μαρινάκι μου, αιμοραγία και μεγάλα κομμάτια! Άσε οι πόνοι... Αφού σκέφτομαι ότι με τόσο αίμα δεν θα είναι μία η αποβολή αλλά δύο!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ βγήκα χθες να πάρω ένα δώρο εδώ στη γειτονιά μην φανταστείς τρελλά πράγματα σε 10' ήμουν σπίτι κι έμεινα λίγο όρθια γιατί ήρθε η αδερφούλα μου (η Irene22 που γράφει καμιά φορά εδώ μέσα, να ναι καλά) και μου κανε όλες τις δουλειές. Αυτό κατα τ'άλλα έχω βγάλει ρίζες στο κρεβάτι!!! Τι μπορεί να πήγε στραβά δεν ξέρω!!!

Εσύ με τα καφέ υγρά μην φοβάσαι, το αίμα είναι επικύνδυνο και πρόσεχε από αύριο που θα πας στη δουλειά!! Μη σου πω αν δεις τα σκούρα να χτυπήσεις μια αναρρωτική αδειούλα!!!

Είναι κρίμα ρε γμτ να φτάνεις ως εδω και....:-(:sad::-(:sad::-(:sad:

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αιμοραγία έχω Μαρινάκι μου, αιμοραγία και μεγάλα κομμάτια! Άσε οι πόνοι... Αφού σκέφτομαι ότι με τόσο αίμα δεν θα είναι μία η αποβολή αλλά δύο!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ βγήκα χθες να πάρω ένα δώρο εδώ στη γειτονιά μην φανταστείς τρελλά πράγματα σε 10' ήμουν σπίτι κι έμεινα λίγο όρθια γιατί ήρθε η αδερφούλα μου (η Irene22 που γράφει καμιά φορά εδώ μέσα, να ναι καλά) και μου κανε όλες τις δουλειές. Αυτό κατα τ'άλλα έχω βγάλει ρίζες στο κρεβάτι!!! Τι μπορεί να πήγε στραβά δεν ξέρω!!!

Εσύ με τα καφέ υγρά μην φοβάσαι, το αίμα είναι επικύνδυνο και πρόσεχε από αύριο που θα πας στη δουλειά!! Μη σου πω αν δεις τα σκούρα να χτυπήσεις μια αναρρωτική αδειούλα!!!

Είναι κρίμα ρε γμτ να φτάνεις ως εδω και....:-(:sad::-(:sad::-(:sad:

 

στεναχωριεμαι ρε γαμωτο...μην παραδινεις απο τωρα τα οπλα..περιμενε να δεις τι θα γινει αυριο, κ η blu blu δεν ειχε γραψει οτι ταλαιπωρηθηκε πολυ με αιμα κτλ αλλα την εβγαλε ξαπλα 9 μηνες κ τελικα πηγαν ολα καλα?

τι να πω...αυριο θα ξερουμε..μεινε ξαπλα εσυ για σιγουρια..

με εχει πεθανει κ αυτο το διαφραγμα..με το που κανω 2 πραγματα λαχανιαζω κ οι παλμοι της καρδιας φτανουν στους 1000..τελικα ειναι πιο δυσκολο απ οτι νομιζα! τι να κανουμε...κ παλι υπομονη!

ευχομαι ολο αυτο να τελειωσει με τον καλυτερο δυνατο τροπο κ αυριο να χαμογελας κ παλι! ψυχραιμια!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ααα οσο για τη δουλεια ενω ημουν ενθουσιασμενη που αυριο θα επιστρεψω εχω μια εντυπωση οτιι δεν θα ναι για πολυ...δεν ειμαστε σε θεση να ρισκαρουμε τιποτα..οτι πει ο γιατρος για ν αυξησουμε τις πιθανοτητες να πανε ολα καλα..

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχομαι να ειναι ολα καλα φωτεινη υπομονη ολα καλα θα πανε και εσυ μαριανα να μην πας για δουλεια αυριο να κατσεις σπιτι σου μην το παιζεις για την κωλ..δουλεια σημασια εχει εσυ και το μωρο σου.

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κορίτσια μου, μακάρι να ναι έτσι και αύριο να χαμογελάμε ξανά!!

Ας μείνει τουλάχιστον το ένα...:-(

Μαρίνα κι εσύ εκεί δεν θα είσαι το πρωί κ μάλιστα νωρίς? Μήπως αυτή τη φορά να βρεθούμε? Κι εγώ νωρίς θα πάω...

Αχ πάλι αυτός ο πονος....:-(:sad:

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κορίτσια μου, μακάρι να ναι έτσι και αύριο να χαμογελάμε ξανά!!

Ας μείνει τουλάχιστον το ένα...:-(

Μαρίνα κι εσύ εκεί δεν θα είσαι το πρωί κ μάλιστα νωρίς? Μήπως αυτή τη φορά να βρεθούμε? Κι εγώ νωρίς θα πάω...

Αχ πάλι αυτός ο πονος....:-(:sad:

 

Fotinibon η Παναγιά θα σε βοηθήσει, θα το δεις!!! Προσευχήσου, κάνε το σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!!! Απόψε θα σε βάλω και εγώ στην προσευχή μου και θα δεις που όλα θα είναι καλύτερα αύριο!!!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...