Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρωτάκια 2010


Recommended Posts

Εμείς ορθογραφία δεν κάνουμε ακόμη η δασκάλα μας είπε οτι κανονικά η ορθογραφία ξεκινάει από το γράμμα "κ". Τώρα αν εννοούσε οτι σύμφωνα με την εγκύκλιο του υπουργείου ισχύει αυτό ή είναι άποψη της δεν γνωρίζω.

Στα μαθηματικά πιστεύω οτι έχουν προχωρήσει αρκετά, βρίσκονται στη σελίδα 39 στο τετράδιο εργασιών.

Στην ανάγνωση είμαστε σελ 27.

Μου αρέσει ο ρυθμός που προχωράνε τα μαθήματα, επίσης μου αρέσει που η δασκάλα μας δεν φορτώνει τα παιδιά με πολύ διάβασμα στο σπίτι (άσχετα που η κόρη μου δυσσανασχετεί και γι'αυτό).

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κυκνακι μου τι πιο φυσιολογικο το παιδακι να δυσανασχετει καποιες φορες με το διαβασμα. Αφου τοσα χρονια επαιζε τωρα να μπει τοσο αποτομα σε αυτην την διαδικασια ειναι πολυ βαρβαρο.

Εμενα δεν λεει οχι οταν της λεω να αρχισουμε να διαβαζουμε αλλα βαριεται γρηγορα και μετα αρχιζει τις βλακειουλες και εκει ειναι που εγω χανω την υπομονη μου. Μου ξεφευγει και της φωναζω αυτην παιρνει ενα υφος ετοιμη να κλαψει και μολις την βλεπω μου σπαραζει την καρδια και μετα της ζηταω συγνωμη και ξαναγαπιομαστε χαχααχαχ.

Προσπαθω ωρες ωρες να μπω στην θεση τους. Τελικα ειναι πολυ δυσκολο αυτο που κανουν και δεν ειναι δυνατον με την πρωτη φορα να τα θυμουνται ολα οσα διαβαζουν. θελει πολυ υπομονη απο εμας και συνεχεις επαναληψεις στο ασχετο.

Σκεφτομαι να παρω εναν πινακα με κιμωλιες (αυτον που εχει στο ικεα) και να παιζουμε σχολειο (της αρεσει πολυ αυτο το παιχνιδι) ετσι μεσα στο παιχνιδι θα της λεω να μου γραψει πχ το παπι ή την πατατα. Ελπιζω να πετυχει.......

 

Νάντια μου μίλησα με τη δασκάλα της κόρη μου και μου είπε οτι δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα μαζί της. Εϊναι συνεργάσιμη, τυπική στα καθήκοντα της μέσα στην τάξη και είναι από τα παιδιά που συμμετέχουν ενεργά στο μάθημα.

Άρα το πρόβλημα μας είναι στο σπίτι και μόνο όταν έχει να γράψει αντιγραφή ένα γράμμα. Βαριέται για παράδειγμα να γράφει το Α,α πολλές φορές, της αρέσουν περισσότερες οι ασκήσεις γραφής που κάνουμε στο τετράδιο πρώτης γραφής παρά τα κατεβατά Α,Α,Α και α,α,α,. Δεν την αδικώ βέβαια δεν είναι και οτι πιο ευχάριστο αλλά τι να κάνουμε πρέπει να γίνουν και αυτά. Στα άλλα δηλ. μαθηματικά, ευέλικτη, προφορικές εκθέσεις(ιστορίες) ανάγνωση τα πάμε μια χαρά.

Η δασκάλα μου είπε να μην την πιέζω να τελειώνει τα μαθήματα της και να μην της δείχνω οτι εγώ άγχωμαι για αυτά. Πρέπει να καταλάβει οτι είναι δική της υποχρέωση και όχι δική μου. Σαν λύση μου πρότεινε να την αφήσω να πάει αδιάβαστη στο σχολείο αν δεν θέλει να διαβάσει και από εκεί και πέρα θα αναλάβει εκείνη. Καλό μου ακούστηκε και θα το κάνω, δηλαδή σήμερα θα της το έκανα παραλίγο αλλά στο τσακ το γλύτωσε όταν είδε οτι δεν πολυχαμπαριάζω αν δεν τα κάνει και στρώθηκε από μόνη της.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής ο δικός μου έχει ξεχάσει βιβλία και τετράδια 3 φορές (το πήρε σπίτι του κατά λάθος άλλο παιδάκι, ήταν κάτω από το θρανίο και την άλλη φορά πάνω στην έδρα) και έχει χάσει 2 μολύβια, μία γόμα και 2 μαρκαδόρους. Απλά πες το στη δασκάλα και να είσαι σίγουρη ότι θα βρεθεί (θα τα βάλει όλα να ψάξουν :lol: )

 

Απο μολυβια και ξυστρες αστο να παει. Τα χανουμε λες και ειναι μαγεμενα.:mrgreen:

 

Elenik κοίτα καλά στο σπίτι ….

Και εμένα η δασκάλα μου είχε πει ότι δεν είχε το βιβλίο των μαθηματικών στο σχολείο και εγώ έβαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι του το είχα βάλει και πως κάποιο παιδάκι θα του το πήρε καταλαθος ή θα ήταν κάπου στη τάξη.

Τελικά μετά από ένα καλό ψάξιμο στο σπίτι το βρήκα!

 

Καλα δεν υπαρχει αυτο που ζω . Αυτα μονο σε εμας συμβαινουν. Τελικα σημερα ειπε οτι ο δασκαλος τα ειχε παρει ολων των παιδιων σπιτι και με εκραξε (ο μπομπιρας :mrgreen:) που του πηρα αλλο. Επρεπε να το καταλαβω λεει οπως οι αλλες μαμαδες.

Μα ρε σεις ηρθε σπιτι και ελεγε οτι το εχασε και οτι εψαχνε και ο δασκαλος μαζι και δεν το εβρισκε ....:confused::confused:

Ε? Πως ? Οριστε? Η παραπληροφορηση στο μεγαλειο της (μην πω ψεμα και παραμυθι της χαλυμας :roll:). Αντε να βγαλω ακρη εγω.:roll:

 

Σημερα λεει τους ειπαν οτι απο αυριο θα σχολανε 14:00 . Στο χαρτι του προγραμματος που τους εδωσε σημερα λεει 13:15. Αντε βγαλε ακρη τι ωρα θα τον παρει η γιαγια αυριο ..:?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

σέλιδα 22???:shock:

τι λες βρε κορίτσι, εμεις μόλις χθες κάναμε το πα πα , μέχρι τώρα ασκησούλες προγραφής κάναμε

 

και εμεις στο παπα ειμαστε. Μην σε αγχωνει αυτο. :-D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Η δασκάλα μου είπε να μην την πιέζω να τελειώνει τα μαθήματα της και να μην της δείχνω οτι εγώ άγχωμαι για αυτά. Πρέπει να καταλάβει οτι είναι δική της υποχρέωση και όχι δική μου. Σαν λύση μου πρότεινε να την αφήσω να πάει αδιάβαστη στο σχολείο αν δεν θέλει να διαβάσει και από εκεί και πέρα θα αναλάβει εκείνη. Καλό μου ακούστηκε και θα το κάνω, δηλαδή σήμερα θα της το έκανα παραλίγο αλλά στο τσακ το γλύτωσε όταν είδε οτι δεν πολυχαμπαριάζω αν δεν τα κάνει και στρώθηκε από μόνη της.

 

Κι εγω αυτο κανω. Το παιζω οτι και καλα αν δεν προλαβει θα παει αδιαβαστος. Μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι απο τοτε που χαλαρωσα εγω (απο την τριτη μερα βασικα) αγχωθηκε ο Βασιλης και το βαζει μονος του στο προγραμμα. :mrgreen::mrgreen:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χατζιλικι τους δινετε? Και αν ναι ποσα?

 

Εγω του βαζω φαγητο, του βαζω νερο και βαζω και κατι μηπως ζηλεψει.

Εχει καταντησει ομως να χαλαει ενα 2ευρω την ημερα. Δεν ειναι πολλα (δεδομενου οτι δεν φερνει ποτε λεπτο πισω)?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πολλά μου φαίνονται... τι αγοράζει;

Ευτυχώς το σχολείο μας δεν έχει κυλικείο, παίρνει ταπεράκι και παγούρι. Του έχω βάλει και 50 λεπτά στην τσάντα και καμαρώνει ότι έχει λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπερδεύτηκα :oops:, από όλο αυτό μόνο το "έλα" είχαμε τελικά για ορθογραφία, στην αρχή όμως που νόμιζα πως ήταν όλο απελπίστηκα για το πώς θα το μάθει. Τελικά με πιο προσεκτική ματιά είδα ότι είχε κυκλώσει μόνο τη λεξούλα 'έλα', ουφφφ, κάναμε με το γιο μου κάτι γέλια μετά και μου έλεγε ο καϋμένος 'στο είπα εγώ' :lol:

 

Γέλασα και εγώ μαζί σας, για να μη σου πω ότι μαζί σας ανακουφίστηκα και εγώ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μας σχολείο έχει κυλικείο οπότε της δίνω πάντα από το σπίτι το φαγητό της.

 

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια?

Τα θρανία μέσα στην αίθουσα είναι αντικρυστα το ένα με το άλλο?Δηλαδή είναι σαν ένα θρανίο 4 παιδιών τα δύο απέναντι από τα άλλα δύο?Η είναι όπως τότε που πηγαίναμε εμείς στο δημοτικό?

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια?

Τα θρανία μέσα στην αίθουσα είναι αντικρυστα το ένα με το άλλο?Δηλαδή είναι σαν ένα θρανίο 4 παιδιών τα δύο απέναντι από τα άλλα δύο?Η είναι όπως τότε που πηγαίναμε εμείς στο δημοτικό?

 

Στο δικό μας ήταν σχήμα π, μετά τα έβαλε το ένα πίσω από το άλλο (είναι 21 παιδάκια στην τάξη). Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι δεν έχουν σταθερή θέση μέσα στην τάξη αλλά κάθε μέρα τα αλλάζει θέση αλλά και διπλανό :roll:

 

Όσον αφορά το χαρτζηλίκι δεν του δίνω ακόμα, δεν μου έχει ζητήσει για να πω την αλήθεια

6WqHp3.pngUVK9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς αλλάζουνε θέση συνέχεια.

Η δασκάλα μας είπε οτι ο λόγος είναι γιατί θέλει τα παιδιά να μάθουν να συνεργάζονται και να επικοινωνούν με όλους τους χαρακτήρες και να εξικοιώνονται με αυτούς.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς για το κυλικειο έχουμε κάνει συμφωνία. Μια φορά την εβδομάδα (μόνος του διάλεξε Πέμπτη) του δίνω 1,5 ευρώ που του φτάνουν για ένα κουλόυρι και ένα milko ή τυρόπιτα. Τις υπόλοιπες μέρες παίρνει από το σπίτι.

 

Να σας ρωτήσω και κάτι, βρε συμμαθήτριες. Τα παιδιά σας ξέρουν από μόνα τους τι έχουν να διαβάσουν ή τα στέλνει γραπτώς η δασκάλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς για το κυλικειο έχουμε κάνει συμφωνία. Μια φορά την εβδομάδα (μόνος του διάλεξε Πέμπτη) του δίνω 1,5 ευρώ που του φτάνουν για ένα κουλόυρι και ένα milko ή τυρόπιτα. Τις υπόλοιπες μέρες παίρνει από το σπίτι.

 

Να σας ρωτήσω και κάτι, βρε συμμαθήτριες. Τα παιδιά σας ξέρουν από μόνα τους τι έχουν να διαβάσουν ή τα στέλνει γραπτώς η δασκάλα;

 

Εμας μας τα σημειωνει η δασκαλα πανω στα βιβλια των παιδιων, αλλα αργοτερα μας ειπε οταν θα εχουν μαθει να βαζουν ημερομηνιες , θα τα σημειωνουν φυσικα μονα τους.

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια , η κορη μου σχολαει τις 1,15.Αν υπαρχουν μαμαδες που τα παιδια τους σχολουν την ιδια ωρα θα ηθελα να ρωτησω, τι τρωνε στο σχολειο?Εμεις εχουμε μεγαλο θεμα με το φαγητο και συνηθως γυρναει σπιτι νηστικια.

Εχουμε και ενα αλλο ΜΕΓΑΛΟ προβλημα στην ταξη της , αλλα θα το γραψω καποια στιγμη που θα εχω περισσοτερο χρονο γιατι θελει μεγαλη αναλυση.

Τα λεμε....

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι, βρε συμμαθήτριες. Τα παιδιά σας ξέρουν από μόνα τους τι έχουν να διαβάσουν ή τα στέλνει γραπτώς η δασκάλα;

 

Κάθε μέρα η δασκάλα τους δίνει μια φωτοτυπία με τα καθήκοντα τους. Έτσι ξέρω ακριβώς τι έχει να κάνει και δεν ψάχνομαι μέσα στα βιβλία όπως κάναμε στην αρχή.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σας....

εχω και εγω πρωτακι......

χρηματα δεν του δινω στο σχολειο αν και παει ολοημερο γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ μικρος και δεν μπορει ακομα να διαχειριστει το χρημα....αλλωστε εχει χρονια μπροστα του!

τωρα οσο για το διαβασμα,η δασκαλα τους δινει μονο το βιβλιο που χρειαζονται στο σπιτι και οχι ολα γιατι λεει δεν χρειαζονται να τα εχουν σπιτι...τους δινει μονο αυτα που δουλευουν καθημερινα!ετσι βεβαια δεν μπερδεβομαστε και εμεις και η τσαντα ειναι πιο ελαφρυα....:)

το προβλημα της δασκαλας ακομα ειναι οτι η ταξη ειναι πολυ ζωηρη και τους αλλαζει θεσεις για να σπαση κλικες.....τα παιδια βεβαια ακομα δεν εχουν καταλαβει την εννοια "σχολειο",αλλα πιστευω οτι μεχρι τα Χριστουγεννα θα προσαρμοστουν!θα τα λεμε.....

Link to comment
Share on other sites

τους αλλαζει θεσεις για να σπαση κλικες.....

Και σε μας το κανει αυτο. Εμας μας ειπε για να γνωριστουν μεταξυ τους ολα τα παιδακια . :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

 

Αυτες τις μερες που καθομασταν η δασκαλα τους εβαλε επαναληψη κατι λεξουλες και κατι προτασουλες. Πχ

Αρη, να το παπι κλπ

Η μικρη μου δυστυχως ακομα μπερδευει τις συλλαβουλες. Και η δασκαλα της μου ειπε οτι θελει συνεχεια επαναληψη. Τα δικα σας δυσκολευονται καθολου ή βρηκαν τους ρυθμους τους?

Link to comment
Share on other sites

Κι ο δικός μου μπερδεύεται. Στο μάθημα της ημέρας τα θυμάται, στην επανάληψη τα ξεχνάει. Θα ήθελα να του βάζω να κάνει περισσότερα πράγματα, αλλά φυσικά δεν κάθεται και δεν πρόκειται να τον πιέσω. Μου φαίνεται πολύ λίγη η αντιγραφή που έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου ενώ στην αρχή δυσκολευόταν τώρα έχει βρει κάπως το ρυθμό του. Πάμε λίγο καλύτερά και πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα βελτιώνεται. Το κύριο πρόβλημα μας τώρα είναι οι τόνοι. Δεν τους βάζει τις περισσότερες φορές και δεν μπορεί να καταλάβει ακόμη που μπαίνουν. Τι να πω και εγώ η παράτονη μάνα που ακόμη διαβάζω όλο το κείμενο που έχω γράψει και βάζω τόνους! Λέτε να είναι κληρονομικό;

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου ενώ στην αρχή δυσκολευόταν τώρα έχει βρει κάπως το ρυθμό του. Πάμε λίγο καλύτερά και πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα βελτιώνεται. Το κύριο πρόβλημα μας τώρα είναι οι τόνοι. Δεν τους βάζει τις περισσότερες φορές και δεν μπορεί να καταλάβει ακόμη που μπαίνουν. Τι να πω και εγώ η παράτονη μάνα που ακόμη διαβάζω όλο το κείμενο που έχω γράψει και βάζω τόνους! Λέτε να είναι κληρονομικό;

 

:lol::lol::lol::lol: Εγω δεν δινω ακομα εμφαση στους τονους. Το μονο που μου την δινει σε ολα ειναι η παπαγαλια. Για να αρχισει ενα παιδι να τονιζει μια λεξη πρεπει να καταλαβει το σκοπο του τονου.

Μηπως τελικα το συστημα αυτο ειναι για παπαγαλια καπως ετσι το ψιλοκοβω...

Παπαγαλια να μαθουν τις προτασεις παπαγαλια τις λεξεις..... Εγω ειμαι της κοινης λογικης οχι της παπαγαλιας....... Εξηγεις που και γιατι μπαινει κεφαλαιο γραμμα στην προταση ή κομμα ή τονος στην λεξη ακομα και το αρθρο πρεπει να το εξηγησεις. Αχ τι να πω δεν ξερω αλλα ολο το συστημα λιγο κουλο μου φαινεται αντε να δουμε και παρακατω.......

 

 

ΑΚομα και στα μαθηματικα πχ μαθαιτε τα ζευγαρια του 1 του 2 του 3 του 4 και του 5. Ε τι ειναι να τα μαθουν απεξω. Μα στα μαθηματικα ειναι λαθος να μαθαινεις απεξω... Πρεπει να εξηγησεις στο παιδι τον τροπο που πχ 2+2 κανει 4 ή 3+2 κανει 5 και οχι διαβαστε και μαθετε καλα τα ζευγαρια μεχρι το 5....

 

συμφωνητε ή διαφωνητε???? Θελω πραγματικα να ακουσω την αποψη σας πανω σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι καθε δασκαλος/α εχει δικο του τροπο και παει με τον ρυθμο της ταξης..

αλλοι ειναι πολυ μπροστα και αλλοι οχι.

 

Εγω προσωπικα προτιμω να μαθαινει τα μαθηματικα πρακτικα και οχι παπαγαλια. Δηλ ας μετραει καλυτερα παρα να μου τα λεει απλα. Σιγουρα περνωντας οι μερες θα τους γινουν συνηθεια.

 

Εμεις τωρα μπηκαμε στο Αα του βιβλιου μεχρι τωρα καναμε φωνουλες και βεβαια προτασεις με τις λεξεις του βιβλιου οπως Μαμα να ενα τοπι, να ενα παπι με ενα πανι.

 

Γνωμη μου οτι η επαναληψη ειναι αυτο που βοηθαει περισσοτερο!

και φυσικα να βρεις το κουμπι καθε παιδιου.

 

Στην ταξη της κορης μου ειναι 13 παιδακια μονο και καθονται σε π.

Οσο για λεφτα της δινω 1 ευρω αν δεν εχω κατι να της βαλω στο σχολειο αλλα τελευταια την εχουν κακομαθει οι παππουδες κ εγω φωναζω! ε δεν γινεται να χαλαει 2 ευρω ρε κοριτσια καθε μερα...ε και να τρωει πραγματα οχι κ τοσο υγιεινα.

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νεράιδες!

 

Λοιπόν εγώ δεν έχω πρωτάκι (γενικά δεν έχω παιδάκι! μπουχ-μπουχ :( ) όμως κρατάω τον μπόμπιρα το γιο της ξαδέρφης μου γιατί αυτή δουλεύει,με αποτέλεσμα να διαβάζουμε μαζί... Μέχρι τώρα παρατήρησα ρε κορίτσια ότι δεν κάνουν πολλά πράγματα από τα βιβλία, τους φτιάχνει η δασκάλα φωτοτυπίες και κάνουν ασκησούλες από εκεί! και σε εσάς έτσι είναι;;;

Μετά κάτι άλλο είναι ότι ο μικρός με δουλεύει κανονικά...Πχ αφού τελειώσουμε τις συλλαβούλες θα πάρω το πρόχειρο και θα τον πω γράψε το π,πα,πο,πε,πι,πη τα γράφει με την σειρά και τα γράφει σωστά όλα,όμως μετά άμα του ξαναπω να γράψει ξανά το π κολλάει,με κοιτάει λες και θα κλάψει και με ρωτάει πιο είναι αυτό; και δεν το κάνει μόνο με συλλαβές του π,αλλά το κάνει γενικά! και ερωτώ τώρα εγώ,το κάνει γιατί το βρήσκει αστείο,κοινός με δουλεύει ή όντως μπερδεύεται;;; Όταν είπα την ξαδέρφη μου να ρωτήσει την δασκάλα για αυτό με τις συλλαβούλες της είπε ότι όλα τα παιδάκια έτσι είναι θα στρωσεί σε λίγο καιρό....

Στα μαθηματικά δεν έχω παράπονο πετάει το καμάρι μου (από το σόι μας πήρε!σπίρτο λέμε!), έχουν φτάσει στο 5 και τους βάζει κάτι ασκησούλες χμμμ πως να τις πω..."σπιτάκι" έχει δλδ σκεπούλα μέσα έχει το 5 και από κάτω είναι σαν ορόφοι ανά 2 κουτάκι,και στο ένα μπορεί να έχει 2 κουκίδες ή τον αριθμό 2 και στο άλλο κουτάκι πρέπει να συμπληρώσει πόσες ακόμη να βάλει για να κάνουν 5 ή να γράψει τον αριθμό 3 (δεν ξέρω αν καταλάβατε!) ή μια άλλη ασκησούλα έχει διάφορες ομάδες από σχεδιάκια πχ 2 λαγουδάκια και πρέπει να τα μετρήσει και να τα γράψει από κάτω τον αριθμό!

Και κάτι που μου κακόφάνηκε είναι ότι το τετράδιο αντιγραφής είναι εκείνο που έχει από πάνω κενό για να κάνουν ζωγραφούλα,όμως αυτό ρε κορίτσια δεν το είχαν "καταργήσει"; και εσείς τέτοιο έχετε;

Τελευταίο και μετά σταματάω γιατί σας ζάλισα τα μικρά τα σχολάνε 12:15...ρωτήσε η μαμά του την δασκάλα και είπε ότι φέτος έτσι θα το πάνε γιατί δεν κάνουν αγγλικά...και αυτό έχω να πω είναι πολύ κουραστικό,δεν προλαβαίνει να πάει να τον αφήσει και τσουπ πάει να τον πάρει....! Τώρα κάποιες θα πείτε ότι είναι μια χαρά γιατί δεν κουράζεται πολύ το παιδί και τρώει άνετα το μεσημεριανό του,αλλά για την μαμά του είναι πολύ άβολο,την βλέπω πως κουράζεται και την λυπάμαι...! κάτι τέτοια βλέπω και απογοητεύομαι αλλά τέσπα! :P

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...