Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονάκια ,τσιμπηματα, σφιξιμο χαμηλα στην κοιλια


Recommended Posts

δυστιχως τα νεα μου δεν ειναι καλα!! πηγαμε να ακουσουμε καρδουλα εχτες, και παλι τιποτα! ο σακος μεγαλωνει κανονικα, αλλα το εμβρυο δεν αναπτυσεται οσο θα επρεπε....μου ειχε πει ο γιατρος να ξανακανω μια χοριακη εχτες... ηταν πολυ καλη! δυστιχως ομως....ανεβαινει επειδη μεγαλωνει ο σακος μου ειπε... υποπτευεται οτι μπορει να ειχα διδυμα, και μπορει ενα απο τα δυο να ειναι εξω απο την μητρα.σπανιο βεβαια μου ειπε να συμβει αυτο, αλλα πρεπει να περημενω μεχρι την αλλη πεμπτη να ξανακανω και αλλη χοριακη,και αν παλι ανεβαινει (που πλεον δεν το θελουμε αυτο) θα πρεπει να κανουμε και λαπαροσκοπηση να δει τι γινεται.....μαζι με την αποξηση!! το συμπερασμα ομως που βγαζει ειναι οτι ο λογος που δεν αναπτυσονται τα εμβρυα(οπως εγινε και το καλοκαιρι) ειναι λογω καλης ποιοτητας των ωαριων!! η εξωσωματικη μου ειπε ειναι μονοδρομος πλεον. ειμαι πολυ χαλια!! νομιζω οτι ειναι ενα κακο ονειρο! νομιζω οτι καποιος μου κανει πλακα!! ηθελα να βαρεσω τον γιατρο (λες και εφταιγε αυτος).μου μιλαγε και νομιζα οτι ηταν σαν σε ονειρο αυτα που μου ελεγε. ποση υπομονη πια; τι ψυχολογια να εχω μετα απο αυτα; τι θεληση να προχωρησω; μου ειπε οτι μενεις πολυ ευκολα εγκυος, αλλα δυστιχως τα ωαρια σου καταληγουμε οτι δεν ειναι ποιοτικα. τρεις φορες εχω νιωσει την μητροτητα! και τρεις φορες το εχω χασει!! δεν εχω τι αλλο να πω...... απογοητευση μεγαλη!! αυτο που παρακαλαω τωρα ειναι να μην εχω τιποτα αλλο,και να τελειωνω με την αποξυση. σας ευχομαι να ειστε ολες καλα, και να εχεται τα μωρακια σας γερα!!! μανα ηθελα να γινω...αυτο μονο....

 

Ειλικρινα δεν ξερω τι να σου γραψω.... Μ εκανες κομματια..

Τι υπομονη και τι π@π@ριες....

Ευχομαι να γινει το πιο ανωδυνο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειλικρινα δεν ξερω τι να σου γραψω.... Μ εκανες κομματια..

Τι υπομονη και τι π@π@ριες....

Ευχομαι να γινει το πιο ανωδυνο..

:cry::cry:...σε ευχαριστω...... ακριβως οπως τα λες...... να εισαι καλα εσυ και το μωρο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε βουλα μου, τι να πω. δεν το περιμενα καθολου,εχω μεινει.

υπομονη κλπ δε θα σου πω να κανεις.

εγω θα σου πω τι θα εκανα εγω. λιγο καιρο αποχη ακομα κ απ τη σκεψη παιδι κ μετα βουρ για εξωσωματικη. αν συμβαινει αυτο με τη κακη ποιοτητα ωαριων, εχεις την επιστημη με το μερος σου!

 

οκ,σου κατσε ο πιο δυσκολος δρομος εσενα, αλλα πιστευω οτι το μωρακι σου θα το κρατησεις! πιο ωριμη, κ πιο δυναμωμενη πια βουρ για το μωρο!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε βουλα μου, τι να πω. δεν το περιμενα καθολου,εχω μεινει.

υπομονη κλπ δε θα σου πω να κανεις.

εγω θα σου πω τι θα εκανα εγω. λιγο καιρο αποχη ακομα κ απ τη σκεψη παιδι κ μετα βουρ για εξωσωματικη. αν συμβαινει αυτο με τη κακη ποιοτητα ωαριων, εχεις την επιστημη με το μερος σου!

 

οκ,σου κατσε ο πιο δυσκολος δρομος εσενα, αλλα πιστευω οτι το μωρακι σου θα το κρατησεις! πιο ωριμη, κ πιο δυναμωμενη πια βουρ για το μωρο!

και παλι Δημητρα δεν ειναι σιγουρο! δεν ξερω αν θελω να συνεχισω πια......απογοητευτηκα, φοβηθηκα......δεν ξερω.....:(

Link to comment
Share on other sites

και παλι Δημητρα δεν ειναι σιγουρο! δεν ξερω αν θελω να συνεχισω πια......απογοητευτηκα, φοβηθηκα......δεν ξερω.....:(

 

δε χρειαζεται να ζοριστεις! οταν νιωσεις καλυτερα αποφασιζεις! ενα - ενα βημα τη φορα! τωρα, θα αντιμετωπισεις αυτο που προεκυψε. αργοτερα θα σκεφτεις τι θα κανεις! μη φοβασαι, ησουν ατυχη κ μονο αυτο! λυση υπαρχει, ηρεμησε κ ολα θα φτιαχτουν!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους μας.μπηκα κ εγω στο φορουμ για να εκφρασω την αγωνια μου κ τις σκεψεις μου.στις 15 δεκεμβρη ξεκινησε ο κυκλος μου.στις 26 μετα απο εντονους πονους δεξια στην κοιλια πηγα στο νοσοκομειο κ απλα μου διαγνωσαν οτι επερχεται ωορρηξια.ε,ειπα κι εγω βουρ στο ψητο.επαφες ειχα 27 κ 29 δεκεμβρη.η ωορηξια πρεπει να εγινε 29 γιατι ειχα τα γνωστα υγρα,αρκετα.βεβαια στο σκουπισμα ειχα δει και απο την προηγουμενη αλλα λιγοτερα.ο πονος περασε για 2 μερες αλλα αμεσως μετα με ξαναεπιασε εντονοτερος.μεχρι τωρα εχω συνεχεια ενοχλησεις στο συγκεκριμενο σημειο κ ισως θα ελεγα εναν ελαφρυ πονο στο στηθος.περιμενω να αδιαθετησω στις 11 ιανουαριου,ελπιζω βεβαια οχι.σιγουρα ειναι πολυ νωρις για συμπτωματα αλλα μου εχει κανει εντυπωση ο πονος που δεν λεει να φυγει.να τελειωσω λεγοντας οτι στην επαφη που εγινε στις 27 δεκ,ενιωσα για κανα 20 λεπτο τσιμπηματακια στην κοιλια.μαλλον ασχετο ε?συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο ποστ.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Yπομονη, σε μια εβδομαδα θα ξερεις. Μην το σκεφτεσαι απο τωρα και κανεις τεστ, ειναι νωρις ακομα. Καθε εκγυμοσυνη ειναι διαφορετικη, αυτες οι ενοχλησεις μπορει να ειναι διαφορα πραγματα...Παντως σιγουρα να σταματησεις να το σκεφτεσαι γιατι σε αγχωνει και δεν ειναι καλο αυτο, μια βδομαδουλα εμεινε.

Link to comment
Share on other sites

δυστιχως τα νεα μου δεν ειναι καλα!! πηγαμε να ακουσουμε καρδουλα εχτες, και παλι τιποτα! ο σακος μεγαλωνει κανονικα, αλλα το εμβρυο δεν αναπτυσεται οσο θα επρεπε....μου ειχε πει ο γιατρος να ξανακανω μια χοριακη εχτες... ηταν πολυ καλη! δυστιχως ομως....ανεβαινει επειδη μεγαλωνει ο σακος μου ειπε... υποπτευεται οτι μπορει να ειχα διδυμα, και μπορει ενα απο τα δυο να ειναι εξω απο την μητρα.σπανιο βεβαια μου ειπε να συμβει αυτο, αλλα πρεπει να περημενω μεχρι την αλλη πεμπτη να ξανακανω και αλλη χοριακη,και αν παλι ανεβαινει (που πλεον δεν το θελουμε αυτο) θα πρεπει να κανουμε και λαπαροσκοπηση να δει τι γινεται.....μαζι με την αποξηση!! το συμπερασμα ομως που βγαζει ειναι οτι ο λογος που δεν αναπτυσονται τα εμβρυα(οπως εγινε και το καλοκαιρι) ειναι λογω καλης ποιοτητας των ωαριων!! η εξωσωματικη μου ειπε ειναι μονοδρομος πλεον. ειμαι πολυ χαλια!! νομιζω οτι ειναι ενα κακο ονειρο! νομιζω οτι καποιος μου κανει πλακα!! ηθελα να βαρεσω τον γιατρο (λες και εφταιγε αυτος).μου μιλαγε και νομιζα οτι ηταν σαν σε ονειρο αυτα που μου ελεγε. ποση υπομονη πια; τι ψυχολογια να εχω μετα απο αυτα; τι θεληση να προχωρησω; μου ειπε οτι μενεις πολυ ευκολα εγκυος, αλλα δυστιχως τα ωαρια σου καταληγουμε οτι δεν ειναι ποιοτικα. τρεις φορες εχω νιωσει την μητροτητα! και τρεις φορες το εχω χασει!! δεν εχω τι αλλο να πω...... απογοητευση μεγαλη!! αυτο που παρακαλαω τωρα ειναι να μην εχω τιποτα αλλο,και να τελειωνω με την αποξυση. σας ευχομαι να ειστε ολες καλα, και να εχεται τα μωρακια σας γερα!!! μανα ηθελα να γινω...αυτο μονο....

 

βουλα μου εσκασα απο την στενοχωρια μου.. εχεις δικιο να νιωθεις οπως νιωθεις.. ο θεος τελικα επιλεγει καποιους ανθρωπους να τους δοκιμαζει συνεχεια.. δεν ξερω τι να σου πω πραγματικα.. ενιωσα ομως την αναγκη να σου γραψω οπως γραφεις κι εσυ σ'εμενα και μου δινεις κουραγιο...

να θυμασαι ομως πως τιποτα δεν εχει χαθει.. η εξωσωματικη το ξερω ειναι δυσκολη,ψυχοφθορα αλλα και το μεσο για να αποκτησεις το παιδακι σου!

δεν ξερω τι να πω.. δεν μπορω ουτε καν να φανταστω τον πονο σου και την ψυχολογια σου.. μερικοι ανθρωποι κουβαλανε σταυρο στηζωη τους..

ευχομαι γρηγορα να τον ακουμπησεις κατω τον δικο σου..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βοηθεια. Απο χτες μου χουν μπει ιδεες για το αν το μωράκι μας

Είναι καλά. Είχα πολλές Αναγουλες κ επαιρνα βερτιροσαν.

Τα σταματησα χτες βραδυ. Αφαντες οι Αναγουλες.

Είμαι 8+4 είναι φυσιολογικό; ; ανησυχω πολυ για το εμβρυακι λογω προηγούμενης

Παλληνδρομης.

Link to comment
Share on other sites

βουλα μου εσκασα απο την στενοχωρια μου.. εχεις δικιο να νιωθεις οπως νιωθεις.. ο θεος τελικα επιλεγει καποιους ανθρωπους να τους δοκιμαζει συνεχεια.. δεν ξερω τι να σου πω πραγματικα.. ενιωσα ομως την αναγκη να σου γραψω οπως γραφεις κι εσυ σ'εμενα και μου δινεις κουραγιο...

να θυμασαι ομως πως τιποτα δεν εχει χαθει.. η εξωσωματικη το ξερω ειναι δυσκολη,ψυχοφθορα αλλα και το μεσο για να αποκτησεις το παιδακι σου!

δεν ξερω τι να πω.. δεν μπορω ουτε καν να φανταστω τον πονο σου και την ψυχολογια σου.. μερικοι ανθρωποι κουβαλανε σταυρο στηζωη τους..

ευχομαι γρηγορα να τον ακουμπησεις κατω τον δικο σου..

σε ευχαριστω πολυ νικολινα για τα καλα σου λογια.... το ευχομαι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια βοηθεια. Απο χτες μου χουν μπει ιδεες για το αν το μωράκι μας

Είναι καλά. Είχα πολλές Αναγουλες κ επαιρνα βερτιροσαν.

Τα σταματησα χτες βραδυ. Αφαντες οι Αναγουλες.

Είμαι 8+4 είναι φυσιολογικό; ; ανησυχω πολυ για το εμβρυακι λογω προηγούμενης

Παλληνδρομης.

 

 

Μη φοβασαι. πολυ πιθανο να σου εμφανιστουν σε λιγες μερες παλι

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα ειμαι.εχω ανακατωσουρες αρκετες,και ειμαι πολυ χλωμη βρε παιδι. και πολυ ζαλαδα. εσυ; ολες τον αυγουστο ετσι;;:lol::lol:

 

eeeee pou eiste sas eixa xasei....kai egw ririkaki 16 augoustou mou eipe...akousame kardoula 187 palmoi !:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

στις 29/11 ήταν η τελευταία μου περίοδος . πριν μερικες μερες με 10 μερες καθυστερηση εκανα τεστ και βγηκε θετικο full

σήμερα πήγαμε στη γιατρό και είδαμε τον σάκο αλλα δεν είχε ακόμη κάτι μέσα.

 

έχω πανικόβληθει αν και έχω 12 μέρες καθυστερηση. έχει καμια κοπέλα αναλογη εμπειρία ??

 

μας είπε να ξαναπάμε σε 6 μερες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

στις 29/11 ήταν η τελευταία μου περίοδος . πριν μερικες μερες με 10 μερες καθυστερηση εκανα τεστ και βγηκε θετικο full

σήμερα πήγαμε στη γιατρό και είδαμε τον σάκο αλλα δεν είχε ακόμη κάτι μέσα.

 

έχω πανικόβληθει αν και έχω 12 μέρες καθυστερηση. έχει καμια κοπέλα αναλογη εμπειρία ??

 

μας είπε να ξαναπάμε σε 6 μερες

 

τι σας ειπε ο γιατρος ακριβως; μονο να πατε σε 6 μερες;

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

τι σας ειπε ο γιατρος ακριβως; μονο να πατε σε 6 μερες;

 

μου είπε ότι στον υπέρηχο δείχνει 5 εβδομαδων και 2 ημερών και ίσως είναι νωρίς ακόμη και είναι και οριακά .

 

είπε ότι θα δείξει κουκίδα μαλον την αλλη φορά .

 

μηπως μου κρίβει κάτι ή είναι απλά νωρίς

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου είπε ότι στον υπέρηχο δείχνει 5 εβδομαδων και 2 ημερών και ίσως είναι νωρίς ακόμη και είναι και οριακά .

 

είπε ότι θα δείξει κουκίδα μαλον την αλλη φορά .

 

μηπως μου κρίβει κάτι ή είναι απλά νωρίς

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

 

κοιτα στην αρχη βλεπεις μια κουκιδα μονο!! εαν εισαι 5 εβδομαδων καλα σου ειπε να περιμενεις λιγο. εγω δλδ πηγα μετα κατευθειαν στην 7η οπου ακουσα κ καρδια.

 

δε νομιζω οτι σου κρυβει κατι. κανε λιγο υπομονη κ ολα καλα θα πανε!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Που να δειτε βρε, αφου δεν φαινεται τοσο νωρις. Την άλλη εβδομάδα ίσως δειτε κατι. Εγω που εκανα προχτες (8w 5d) ειδαμε ενα "ζυμαρακι" με την καρδια του να παλλεται και να κανει "ντουπ ντουπ ντουπ". Κοντα στις 6 εβδομαδες που ειχα ξανακανει ηταν μονο ο σακκος με κατι θολο μεσα. Μην αγχωνεσαι καθολου απο τωρα για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Που να δειτε βρε, αφου δεν φαινεται τοσο νωρις. Την άλλη εβδομάδα ίσως δειτε κατι. Εγω που εκανα προχτες (8w 5d) ειδαμε ενα "ζυμαρακι" με την καρδια του να παλλεται και να κανει "ντουπ ντουπ ντουπ". Κοντα στις 6 εβδομαδες που ειχα ξανακανει ηταν μονο ο σακκος με κατι θολο μεσα. Μην αγχωνεσαι καθολου απο τωρα για αυτο.

 

Eυχαριστώ κορίτσια που μου απαντήσατε !! είναι πρώτη εγκυμοσύνη και είμαι και πάνω απο 30 και έχω τρελαθει, γιατι διαβάζω στο internet κατι τρελά οτι υπαρχει σακος χωρις εμβρυο , και έχω στεναχωρεθει τρελα!!

 

βασικα κατα τα δικά μου δεομένα ειμαι 6 εβδομάδων αλλα ο υπερηχος για καποιο λογο εδειξε πιο λιγο .

 

απο συμπτωματα το στηθος μου ειναι αρκετα πρισμενο εχω αναγουλε οχι εμετους (συγγνωμη) , αδιαθεσια και λιγο πριξιμο στη κοιλια .

 

ελπιζω παρακαλώ και προσευχομαι να πανε ολα καλα σε 6 μερες ποθ θα παω να δω κουκιδίτσα να ηρεμίσω !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καινούρια και εγώ... Πήγα γυναικολόγο την Τρίτη που μας πέρασε για υπέρηχο (είχα μόνο μια μέρα καθυστέρηση αλλά θετικό τεστ , πονάκια και χοριακή 1.130) .

Είδε ένα σακουλάκι 0.6cm και υπολόγισε περίπου ότι ήμουν 4- 5 εβδομάδα (ιατρικά , δηλαδή από την πρώτη μέρα περιόδου) .

Έχω ραντεβού μεθαύριο , ελπίζω να δούμε κάτι παραπάνω γιατί συνεχώς με πονάει η κοιλιά σαν ότι θα μου έρθει περίοδος αν και παίρνω προγεστερόνη πρωί και βράδυ και ανησυχώ...

Όσο για τις αυπνίες που διάβασα παραπάνω κάθε βράδυ 5- 6:30 βλέπω μια ελληνική σειρά στο star που δεν ήξερα καν ότι υπάρχει και όταν με παίρνει ο ύπνος, ξυπνάω κάθε 20 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια και απο μενα. Σημερα κλεινω την 11η και μπαινω στην 12η εβδομαδα. Τις τελευταίες 3 μερες αισθανομαι ενα τραβηγμα στην κοιλια αλλα μονοπαντα μονο στα δεξια... ειναι φυσιολογικο αυτο τωρα; Αν τυχαια ακουμπήσει καποιος ή εγω την κοιλια μου σε αυτο το σημειο το αισθανομαι σαν μελανια χωρις ομως να φαινεται κατι. Σας εχει τυχει κατι τετοιο μονοπαντο;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου...Πλέον είμαι περίπου 6,5 εβδομάδων...θέλω όμως να σας πω κάτι που με απασχολεί πάρα πολύ ήπως και με βοηθήσετε...Κορίτσια μου όταν ήμουν 20 χρονων είχα αποβάλει..δε χρειάστηκε απόξεση και τα σχετικα και ο γιατρός μου είχε πει πως δεν έφταιγα για την αποβολη..δεν είχα κάτι δηλαδη απλώς δεν ήταν να γίνει!!!Τωρα είμαι 6,5 εβδομάδων περίπου και κάποια βράδυα ενω ειμαι πάρα πολύ ευτυχισμένη βάζω τα κλάμματα γιατι φοβάμαι μη ξανασυμβεί το ίδιο...!!!Να σας πω πως τωρα είμαι 26 χρονών!Από συμπτώματα δεν εχω ακόμη τουλάχιστον πολλα..μόνο φριχτούς πονοκεφάλους..σκεφτείτε πως εχθές με επιασε πονοκέφαλος από το μεσημέρι και μέχρι το βράδυ που κοιμήθηκα ακόμη πονούσα!!!Πείτε μου κορίτσια μου..υπάρχουν πολλές πιθανότητες να ξανασυμβεί??Πότε να σταματησω να φοβάμαι?Κάνω κακό στο μωράκι μου που τ σκέφτομαι αυτό?? Χιλια συγνώμη που σας κουρασα και για το μεγάλο μήνυμα αλλά ξέρω πως με καταλαβαίνετε....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλημέρα κορίτσια..είμαι 19 χρονών και μόλις μπήκα στην 12η εβδομάδα..χθες ο γιατρός μου είπε πως περιμένω κοριτσάκι!! :-D από συμπτώματα πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα και αερίζομαι συχνά.. :-$ κάπου άκουσα ότι και αυτό σύμπτωμα είναι αλλά ντροπή.. :-$ ντάξει δεν το κάνω μπροστά σε ξένουν γιατί μπορεί να με παρεξηγήσουν..μόνο στον σύντροφό μου μπροστά..επίσης εδώ και λίγες μέρες έχω κρυολογηματάκι..πάντως από άλλα συμπτώματα δεν έχω τίποτα..αυτό με την τουαλέτα να το κοιτάξω..;! γιατί άμα πάω συχνά τωρα, όταν φουσκώσει η κοιλιά και θα πιέζεται η κύστη κάθε λεπτό θα πηγαινοέρχομαι;!!

Επεξεργάστηκαν by DimitraM
έγραψα καλησπέρα ενώ είναι 5 το πρωί αντί για καλημέρα
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα !!!!θελω να κανω μια ερωτηση τα εσεις στην εγκυμοσυνη σας τα πονακια και τα τσιμηματακια τα εχετε απο την πλευρα που εχει πιαστει το σπορακι σας μονο η και απο τις 2 ?ειμαι στην 6 εβδομαδα και ενω τα τσιμπηματακια και τα πονακια τα ειχα απο τα δεξια εκει που εχει φωλιασει το μπεμπακι μου τις τελευταιες μερες τα εχω και στα αριστερα....και δεν εχω ιδεα τι γινεται αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τι γινεται ...!εσεις τι νιωθετε?:confused::confused::confused:

o0rgp3.png euUPp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ειμαι νεο μελος ηθελα να ρωτησο αν ξερει καμια απο εσας εκανα το προηγουμενο μηνα αποξεση λογο πολυποδα ειμε 26 ετων και ο γιατρος μου ειπε οτι να βαλω μπροστα για παιδι γιατι θα πιασω ευκολα τωρα κανονικη μου περιοδος ηρθε 19 ιουλιου σταματησε 23 ο κυκλος μου ειναι ποτε 28 μερες ποτε 30 η 31 εκανα προσπαθιες τησ γονιμες ημερες και τωρα περιμενο να αδιαθετησο 20 του μηνος και ειναι πρισμενο το στηθος μου ανακατευομαι συνεχεια εχω ζαλαδες αδυναμια σαν να νιωθο ολο θελω να κοιμαμαι και εχω κατι τσιμπιματα συνεχεια στην κοιλια και στη μητρα μπορει να εχω μεινη εγκυος ξερει καμια σας ειχε τετοια συμπτωματα πριν δει καθυστεριση ευχαριστο πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κοριτσια καλησπερα !!!!θελω να κανω μια ερωτηση τα εσεις στην εγκυμοσυνη σας τα πονακια και τα τσιμηματακια τα εχετε απο την πλευρα που εχει πιαστει το σπορακι σας μονο η και απο τις 2 ?ειμαι στην 6 εβδομαδα και ενω τα τσιμπηματακια και τα πονακια τα ειχα απο τα δεξια εκει που εχει φωλιασει το μπεμπακι μου τις τελευταιες μερες τα εχω και στα αριστερα....και δεν εχω ιδεα τι γινεται αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τι γινεται ...!εσεις τι νιωθετε?:confused::confused::confused:

 

δεν ξερω τι εννοεις οταν λες τσιμπηματα, εγω σημερα πρωτη φορα εχω πονακια δεξια και αριστερα στο μπικινι (αν το περιγραφω καλα) και λογικα πρεπει να ειμαι καπου στην 6 με 7η εβδομαδα (αν παρω ως αρχη την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου). Το ξημερωμα ανησυχησα γιατι ειχα σε ολη την περιοχη χαμηλα κατω απο την κοιλια εκει που ξεκιναει η ευαισθητη περιοχη και τωρα περιοριστηκαν δεξια και αριστερα. Τι ειναι αυτο; θα παρω και τον γιατρο να τον ρωτησω.

eHHwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...