Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονάκια ,τσιμπηματα, σφιξιμο χαμηλα στην κοιλια


Recommended Posts

kalispera koritsia eimai 29 xronwn kai prospathoume me tn andra m na kanoume mpempaki irthame se epafi tin mera tis woreksias prin 4 meres dld kai exw kati tsimpimatakia xamila stin koilitsa m simera eixa kai kati ponakia pl liga san na perimenw periodo ti lete eseis lete na emeina egkuos tis alles fores den eixa kati paromio exei tuxei se kamia ???:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


κοριτσια γεια σας εχω πολλα υγρα συχνοουρια ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης??προσπαθουμε για δευτερο παιδακι εχει πριστει πολλη και η κιλια μ προχθες το πρωι εκανα και εμετο...εγω καθε 1 αδιαθετο περιμενα λοιπον 1 φλεβαρη παλι αλλα ειχα δεκα μερες καυθστερηση στις 9 φλεβαρη ειχα καφε υγρα στης 10 φλεβαρη το βραδυ μου ηρθε αλλα για 2 μερες μονο εκανα χοριακη και βγηκε 1.70 αρνητικη να πω οτι χοριακη εκανα στην 6 μερα καθυστερηση τωρα περιμενω δεκα μαρτιου περιοδο

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia eimai 29 xronwn kai prospathoume me tn andra m na kanoume mpempaki irthame se epafi tin mera tis woreksias prin 4 meres dld kai exw kati tsimpimatakia xamila stin koilitsa m simera eixa kai kati ponakia pl liga san na perimenw periodo ti lete eseis lete na emeina egkuos tis alles fores den eixa kati paromio exei tuxei se kamia ???:D:D:D

 

τσιμπιματακια και ενα τραβηγμα στο φαλι εχω και εγω τωρα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στην παρέα αλλά ως πρωτάρα έχω κι εγώ τις ανησυχίες μου. Η μία από αυτές είναι η εξής.. είμαι στην 11η εβδομάδα κι ενω είχα πονάκια και τραβηγματα στην κοιλιά από τον 1ο μήνα εδώ και κάποιες μέρες αυτά έχουν σταματήσει...αλλά συμπτώματα γενικά δεν είχα...μονο η ευαισθησία στο στήθος η οποία υπάρχει κανονικά. Πρέπει λέτε να ανησυχήσω που έχουν σταματήσει τα πονακια;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια,

είναι από τις πρώτες φορές που γράφω στο forum...

παρακολουθώ συνέχεια αναρτήσεις..

είμαι στην 24η εβδομάδα και έχω τραβηγματάκια στην κοιλιά κ στον αφαλό και όταν περπατάω νοιώθω τράβηγμα στα δεξιά και κοντά στα πλευρά..

ο γυναικολόγος μου λέει ότι είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα απλά εγώ είμαι λίγο φοβιτσιάρα...

έχουμε τίποτα καμία ιδέα αν το έχετε περάσει και σείς???

 

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια, εχει τυχει σε καποια μετα την αυχενικη διαφάνεια να πονέσει? ο πονος μοιαζει με περιοδου, με πίεσε ο γιατρος αρκετα αριστερα να δει κεφαλάκι μωρού γιατι ηταν ανάποδα γυρισμένο το μπεμπέ και απο κεινη την ωρα ποναω αρκετα αριστερα αφου δεν μπορουσα να κοιμηθω απο την αριστερη πλευρα και ολη την ωρα πηγαινα τουαλετα να δω αν εβγαλα αιμα!

Link to comment
Share on other sites

sweetberry καλημερα, μου συνεβη το παραπανω που λες και στην αυχενικη και στη β επιπεδου και στο ντοπλερ (καλα εκει ειχα κι αλλα τραβαλα οποτε δεν πιανεται) Εμας ηταν δυο τα μωρα οποτε ζουλαγε σχεδον παντα για να μετρησει χερια ποδια κεφαλακια κοιλιες. Και πονακια ειχα μετα και τσιμπηματα, μαλιστα επαιρνα κι ενα ντεπον για να μην τα νιωθω και ταραζομαι. Βεβαια καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη οποτε για οτι μας απασχολει καλυτερα στον γιατρο μας αν πονας ανυποφορα πχ. Απλα σου λεω την αντιστοιχη δικη μου εμπειρια. Ειναι συνηθες να ζουλανε παντως, θυμαμαι ειχα εκνευριστει παρα πολυ αλλα ελεγα Παει στο καλο να γινει σωστα η μετρηση

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, εχει τυχει σε καποια μετα την αυχενικη διαφάνεια να πονέσει? ο πονος μοιαζει με περιοδου, με πίεσε ο γιατρος αρκετα αριστερα να δει κεφαλάκι μωρού γιατι ηταν ανάποδα γυρισμένο το μπεμπέ και απο κεινη την ωρα ποναω αρκετα αριστερα αφου δεν μπορουσα να κοιμηθω απο την αριστερη πλευρα και ολη την ωρα πηγαινα τουαλετα να δω αν εβγαλα αιμα!

Sweetberry καλησπέρα λοιπόν και εμενα με ζουλιξε αρκετά στην αυχενική διαφάνεια μέχρι που μου είπε να σηκώνω την μέση μου σαν να κάνω γέφυρα και να την ρίχνω με δύναμη κάτω. Φυσικά και δεν το έκανα. Μου ήρθε να του πω άμα σου πω να πας να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο θα το κάνεις; Μετα που τελείωσα την αυχενική πήγα στο σπίτι και το βρακι μου είχε μουσκέψει συγνώμη κιόλας για την περιγραφή. Πονούσα μια εβδομάδα για να καταλάβεις από το ζουλιγμα. Τωρα κοντεύει η β επιπέδου και αν μου κάνει το ίδιο θα τον βρίσω πραγματικά ή θα συζητήσω με τον γιατρό μου να παω κάπου άλλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια!! Όπως έχω πει έχω δύο θετικές χοριακες είμαι στην πέμπτη μέρα καθυστέρησης κ ραντεβού με τον γιατρό 11/10 μέχρι τότε όμως θα με φάει το άγχος μου! Έχω κάτι ενοχλήσεις κάτω αριστερά κ ανησυχώ μήπως είναι κάτι. Αγχωνομαι διάβασα για εξωμητρια αν σε πονάει χαμηλά κ Αγχωνομαι. Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Όπως έχω πει έχω δύο θετικές χοριακες είμαι στην πέμπτη μέρα καθυστέρησης κ ραντεβού με τον γιατρό 11/10 μέχρι τότε όμως θα με φάει το άγχος μου! Έχω κάτι ενοχλήσεις κάτω αριστερά κ ανησυχώ μήπως είναι κάτι. Αγχωνομαι διάβασα για εξωμητρια αν σε πονάει χαμηλά κ Αγχωνομαι. Εσείς τι λέτε;

 

Καλημερα nina:)ειμαι και εγω στη ιδια φαση με εσενα!!!πηγα στο γιατρο μου μετα απο θετικο τεστακι και χοριακη και μου ειπε να παω την αλλη εβδομαδα για ν δουμε τ μωρακι γιατι ειναι νωρις!!!και εγω εχω πονακια ακομα στη κοιλια και τσιμπηματακια...τα τσιμπηματα ξερω οτι ειναι απο την εμφυτευση που γινεται!!και τα πονακια ειναι φυσιολογικα!!σε νορμαλ ενταση βεβαια..εμενα μ ειπε να τον παρω αν δω μεγσλη αιμοραγια κλπ κλπ(χτυπα ξυλο)νομιζω οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι:)αλλα παρολα αυτα κανε ενα τηλ στ γιατρο σου ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Όπως έχω πει έχω δύο θετικές χοριακες είμαι στην πέμπτη μέρα καθυστέρησης κ ραντεβού με τον γιατρό 11/10 μέχρι τότε όμως θα με φάει το άγχος μου! Έχω κάτι ενοχλήσεις κάτω αριστερά κ ανησυχώ μήπως είναι κάτι. Αγχωνομαι διάβασα για εξωμητρια αν σε πονάει χαμηλά κ Αγχωνομαι. Εσείς τι λέτε;

 

Καλησπέρα κορίτσια!!!Ειμαι στην 10 εβδομάδα κ έχω να σου πω πως όταν ήμουν στην πολύ αρχή όπως εσύ όχι τσιμπηματακια κ ενοχλήσεις είχα αλλά και πόνους που έκανα 3 βραδιά να κοιμηθώ! !!!Κ όλα ήταν φυσιολογικά το είδαμε το ακούσαμε και όλα τέλεια!!!Μου έδωσε και μαγνήσιο ο γιατρός και αυτό μείωσε πάρα πολύ τους πόνους! !!!!Tip : κάνε ένα ζεστό μπανακι χαλάρωσε και μόλις ξεχαστεις θα δεις ότι θα χουν περάσει κ τα πονακια! !!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ για την υποστήριξη.. Ας μην ήταν σκ κ θα έπαιρνα κατευθείαν τον γιατρό.. Δεν ξέρω φοβάμαι μήπως πάει στραβά.. Είμαι σε ένα διαρκες άγχος. Εσείς τι συμπτώματα έχετε; εγώ αυτές τις ενοχλησεις που κ που κ λίγο ζαλαδες. Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ για την υποστήριξη.. Ας μην ήταν σκ κ θα έπαιρνα κατευθείαν τον γιατρό.. Δεν ξέρω φοβάμαι μήπως πάει στραβά.. Είμαι σε ένα διαρκες άγχος. Εσείς τι συμπτώματα έχετε; εγώ αυτές τις ενοχλησεις που κ που κ λίγο ζαλαδες. Τίποτα άλλο.

 

Εγώ προσωπικά το είχα θίξει και σαν θέμα ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα!!!Στην αρχή 4-5 βδομάδα είχα τους πόνους που σου είπα πραγματικά πήρα το γιατρό γιατί ήταν κ 15αυγουστος και έλειπε κ λέω πονάω κ έχω να κοιμηθώ 3 βραδιά από το πόνο! !!Τώρα στην 10 έχει μειωθει πολύ ο πόνος στο στήθος αν δε φοράω σουτιέν μπορεί κ να μη πονάει καθόλου κ έχω κάτι τραβηγματα που είναι από τη μήτρα που μεγαλώνει!!!Κανένα απολύτως άλλο σύμπτωμα και το χώ δει 2 φορες κ ακούσαμε κ καρδιά και στην 5w+5 και στην 7w+5 !!!!Παρότι στην αρχή όπως σου πα πόναγα όταν το άκουσα σαν να γλυκαναν οι πόνοι κ θεωρώ πως τα μεγαλοποιουμε λίγο από το φόβο μας και σίγουρα επειδή είναι πρωτογνωροι πονοι για εμάς! !!Επειδή προσπαθουσα 4 χρόνια για το μωράκι κ το χώ ψάξει αρκετά να ξέρεις πως οι περισσότερες πιθανότητες είναι σε μια εγκυμοσυνη να πάνε όλα καλά! !!Κ είμαι σίγουρη πως θα σου πάνε όλα καλά! !!Βέβαια ότι σε προβληματιζει εννοείται αμέσως τηλέφωνακι στον γιατρό!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το είχα θίξει και σαν θέμα ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα!!!Στην αρχή 4-5 βδομάδα είχα τους πόνους που σου είπα πραγματικά πήρα το γιατρό γιατί ήταν κ 15αυγουστος και έλειπε κ λέω πονάω κ έχω να κοιμηθώ 3 βραδιά από το πόνο! !!Τώρα στην 10 έχει μειωθει πολύ ο πόνος στο στήθος αν δε φοράω σουτιέν μπορεί κ να μη πονάει καθόλου κ έχω κάτι τραβηγματα που είναι από τη μήτρα που μεγαλώνει!!!Κανένα απολύτως άλλο σύμπτωμα και το χώ δει 2 φορες κ ακούσαμε κ καρδιά και στην 5w+5 και στην 7w+5 !!!!Παρότι στην αρχή όπως σου πα πόναγα όταν το άκουσα σαν να γλυκαναν οι πόνοι κ θεωρώ πως τα μεγαλοποιουμε λίγο από το φόβο μας και σίγουρα επειδή είναι πρωτογνωροι πονοι για εμάς! !!Επειδή προσπαθουσα 4 χρόνια για το μωράκι κ το χώ ψάξει αρκετά να ξέρεις πως οι περισσότερες πιθανότητες είναι σε μια εγκυμοσυνη να πάνε όλα καλά! !!Κ είμαι σίγουρη πως θα σου πάνε όλα καλά! !!Βέβαια ότι σε προβληματιζει εννοείται αμέσως τηλέφωνακι στον γιατρό!!!

 

Πόσο πολύ σε ευχαριστώ κ πόσο πολύ σου εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!! Ακριβώς είναι πρωτογνωρη εμπειρία για μας κ δεν ξέρουμε τι να σκεφτούμε κ μέχρι να πάω στον γιατρό θα είμαι στην τσίτα το πιστεύω!! Τέλεια εύχομαι εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα Να μπορέσουμε Να την ευχαριστηθουμε χωρίς άγχος!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πολύ σε ευχαριστώ κ πόσο πολύ σου εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!! Ακριβώς είναι πρωτογνωρη εμπειρία για μας κ δεν ξέρουμε τι να σκεφτούμε κ μέχρι να πάω στον γιατρό θα είμαι στην τσίτα το πιστεύω!! Τέλεια εύχομαι εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα Να μπορέσουμε Να την ευχαριστηθουμε χωρίς άγχος!!

 

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ ήμουν στην τσίτα είναι φυσιολογικό!!!Φαντάσου κ τις 2 φορες όταν πήγα στον γιατρό ήμουν στο σαλόνι κ μόλις φώναξε το όνομά μου ώσπου να σηκωθεί ο άντρας μου εγώ είχα φτάσει μέσα στο γραφείο απτή βιασύνη μου!!!χαχαχα!!!Κ τώρα έχω για την αυχενική κ νόμιζω ότι ως το τέλος θα έχω! !!χαχαχα!!!Απλά κάθε φορά που θα το ακούς θα μειώνεται κ λίγο το ανχος σου!!!Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσυνη κ ετοιμαστειται με τον αγαπημένο σου γιατί στις 11 από ότι είδα έχετε ραντεβού να ακούσετε τον πιο ωραίο ήχο του κόσμου την καρδούλα του μωρου σας!!!!😀😀😀

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ ήμουν στην τσίτα είναι φυσιολογικό!!!Φαντάσου κ τις 2 φορες όταν πήγα στον γιατρό ήμουν στο σαλόνι κ μόλις φώναξε το όνομά μου ώσπου να σηκωθεί ο άντρας μου εγώ είχα φτάσει μέσα στο γραφείο απτή βιασύνη μου!!!χαχαχα!!!Κ τώρα έχω για την αυχενική κ νόμιζω ότι ως το τέλος θα έχω! !!χαχαχα!!!Απλά κάθε φορά που θα το ακούς θα μειώνεται κ λίγο το ανχος σου!!!Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσυνη κ ετοιμαστειται με τον αγαπημένο σου γιατί στις 11 από ότι είδα έχετε ραντεβού να ακούσετε τον πιο ωραίο ήχο του κόσμου την καρδούλα του μωρου σας!!!!😀😀😀

 

Ναι στις 11 θα φύγει ένα πρώτο άγχος!! Εν τω μεταξύ τον αγχωνω κ αυτόν γιατί του λέω συνέχεια αν κάτι δεν πάει καλά; κ προσπαθεί να μου άλλαξει ψυχολογία ο καημένος. Χαχα σου εύχομαι κ σε σένα λιγότερο άγχος κ όλα τέλεια στην αυχενικη κορίτσι μου !!

Link to comment
Share on other sites

Ναι στις 11 θα φύγει ένα πρώτο άγχος!! Εν τω μεταξύ τον αγχωνω κ αυτόν γιατί του λέω συνέχεια αν κάτι δεν πάει καλά; κ προσπαθεί να μου άλλαξει ψυχολογία ο καημένος. Χαχα σου εύχομαι κ σε σένα λιγότερο άγχος κ όλα τέλεια στην αυχενικη κορίτσι μου !!

 

Κάτι πρέπει να τραβάνε κ οι άντρες χαχαχα! !!!Εγω του έλεγα πρώτα είναι εξωμητριο μετά του έλεγα θα έχω άδειο σάκο και μετά του έλεγα παλινδρομη και μου λέει κάθε φορά έχουμε καμία άλλη διαγνωση? ???Όλα θα πάνε καλά θετικη σκέψη κ ανυπομονώ να μας στείλεις συναισθήματα από την πρώτη σου "γνωριμια" με το πιτσιποπακι σου!!!!Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου μια τέλεια εγκυμοσυνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να τραβάνε κ οι άντρες χαχαχα! !!!Εγω του έλεγα πρώτα είναι εξωμητριο μετά του έλεγα θα έχω άδειο σάκο και μετά του έλεγα παλινδρομη και μου λέει κάθε φορά έχουμε καμία άλλη διαγνωση? ???Όλα θα πάνε καλά θετικη σκέψη κ ανυπομονώ να μας στείλεις συναισθήματα από την πρώτη σου "γνωριμια" με το πιτσιποπακι σου!!!!Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου μια τέλεια εγκυμοσυνη!!!

 

Χαχα εμείς πρέπει να είμαστε φίλες από χρόνια! Εγώ τώρα είμαι στο εξωμητριο ακόμα τα υπόλοιπα θα του τα πω την βδομάδα που έρχεται έχουμε μέχρι να πάμε στον γιατρό όλο κ κάτι θα βρίσκω!! Εννοείται θα σας πω τα πάντα! Αχ αντέ να περάσουν οι μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα εμείς πρέπει να είμαστε φίλες από χρόνια! Εγώ τώρα είμαι στο εξωμητριο ακόμα τα υπόλοιπα θα του τα πω την βδομάδα που έρχεται έχουμε μέχρι να πάμε στον γιατρό όλο κ κάτι θα βρίσκω!! Εννοείται θα σας πω τα πάντα! Αχ αντέ να περάσουν οι μέρες!

 

Όντως! !!!Χαχαχα!!!Κάνουμε ίδιες ιατρικές γνωματεύσεις! !!!😀😀😀Θα παρακολουθω το ποστ για τα ευχάριστα νέα σου καθώς και για οποία νέα. ....διαγνωση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!!!!

 

Σήμερα βάση περιόδου κλείνω την 9w!!!!

Λόγω μεγάλης αποκόλλησης είμαι τέζα στο κρεβατι από τις πρώτες μέρες που έμαθα για την εγκυμοσύνη...ευτυχώς έχουμε μια σταθερή εξέλιξη και κάθε μέρα εύχομαι όλα να πάνε καλά....

 

Σχετικά με τα πονακια στις αρχές είχα αρκετά απαλά...πιστεύω ότι τα καταλάβαινα μόνο και μόνο επειδή ήμουν ακίνητη στο κρεβάτι...δηλαδή αν έκανα ότι συνήθως πιθανόν να μην τα έπαιρνα χαμπάρι....

 

Σήμερα αργά το απόγευμα όμως ένιωσα μια αρκετά δυνατή σουβλια αριστερά χαμηλά για δευτερόλεπτα.....ο γιατρός μου είπε ότι πιθανόν είναι και σε εμένα το έντερο μιας και ταλαιπωρουμαι και εγώ με αυτό το θέμα....τώρα κάθομαι και καραδοκω αν ξαναγίνει χαχαχαχαχαχα!!!!

 

Επόμενο ραντεβού έχω 17/10...υπόμονη βρε κορίτσια τι άλλο μπορούμε να κάνουμε άλλωστε;;;;;

 

Τα καλύτερα σε όλες μας!!!! Και το άγχος μακριά!!!!!!!!!!!!

gLG9p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!!!!

 

Σήμερα βάση περιόδου κλείνω την 9w!!!!

Λόγω μεγάλης αποκόλλησης είμαι τέζα στο κρεβατι από τις πρώτες μέρες που έμαθα για την εγκυμοσύνη...ευτυχώς έχουμε μια σταθερή εξέλιξη και κάθε μέρα εύχομαι όλα να πάνε καλά....

 

Σχετικά με τα πονακια στις αρχές είχα αρκετά απαλά...πιστεύω ότι τα καταλάβαινα μόνο και μόνο επειδή ήμουν ακίνητη στο κρεβάτι...δηλαδή αν έκανα ότι συνήθως πιθανόν να μην τα έπαιρνα χαμπάρι....

 

Σήμερα αργά το απόγευμα όμως ένιωσα μια αρκετά δυνατή σουβλια αριστερά χαμηλά για δευτερόλεπτα.....ο γιατρός μου είπε ότι πιθανόν είναι και σε εμένα το έντερο μιας και ταλαιπωρουμαι και εγώ με αυτό το θέμα....τώρα κάθομαι και καραδοκω αν ξαναγίνει χαχαχαχαχαχα!!!!

 

Επόμενο ραντεβού έχω 17/10...υπόμονη βρε κορίτσια τι άλλο μπορούμε να κάνουμε άλλωστε;;;;;

 

Τα καλύτερα σε όλες μας!!!! Και το άγχος μακριά!!!!!!!!!!!!

Καλησπερα;)ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγγυμοσυνη σου:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κ απο εμενα! Εγω την Τριτη 18/10 εχω τον πρωτο μου υπερηχο. Εκτος απο κατι πονακια και τραβηγματακια που απ οτι βλεπω ολες τα εχετε. Μηπως καποια απο εσας εχει αϋπνία ανεφ λογου?? Εχω να κοιμηθω 5 μερες!!! Κοιμάμαι 4 το πρωι κ ξυπναω 9. Ολη μερα κουτουλαω. Κανω μια δουλεια και μετα θελω 10 λεπτα να συνελθω απο το λαχανιασμα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κ απο εμενα! Εγω την Τριτη 18/10 εχω τον πρωτο μου υπερηχο. Εκτος απο κατι πονακια και τραβηγματακια που απ οτι βλεπω ολες τα εχετε. Μηπως καποια απο εσας εχει αϋπνία ανεφ λογου?? Εχω να κοιμηθω 5 μερες!!! Κοιμάμαι 4 το πρωι κ ξυπναω 9. Ολη μερα κουτουλαω. Κανω μια δουλεια και μετα θελω 10 λεπτα να συνελθω απο το λαχανιασμα!

 

Κοριτσι μου καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! !!!!Κ εγώ είχα κ έχω αϋπνίες αλλά νομίζω ότι σε εμένα στην αρχή ήταν το ανχος κ η υπερενταση του τι συμβαίνει κ αν όλα θα πάνε καλά κτλ!!!!Βέβαια από ένα σημείο κ μέχρι κ σήμερα στην 12 εβδομάδα οι αϋπνίες μου οφειλωνται στις συχνές νυχτερινές μου επισκέψεις στην τουαλέτα! !!!χαχαχα!!!Κ μετά ξαγρυπναω! !!!Σου εύχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη κ να την ευχαριστηθεις πολύ πολύ! !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κ απο εμενα! Εγω την Τριτη 18/10 εχω τον πρωτο μου υπερηχο. Εκτος απο κατι πονακια και τραβηγματακια που απ οτι βλεπω ολες τα εχετε. Μηπως καποια απο εσας εχει αϋπνία ανεφ λογου?? Εχω να κοιμηθω 5 μερες!!! Κοιμάμαι 4 το πρωι κ ξυπναω 9. Ολη μερα κουτουλαω. Κανω μια δουλεια και μετα θελω 10 λεπτα να συνελθω απο το λαχανιασμα!

Καλησπερα κ συγχαρητηρια για την εγγυμοσυνη σου:D!ειμαι κ εγω στην 6η εβδομαδα.εγω αντιθετα απο την αλλη εχω τρελη υπνηλια:-P.η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη στην εγγυμοσυνη της!!

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα για αυπνίες και μπήκα!!!!! Κορίτσια συμβουλη!!! Κοιμηθειτεεεεεε! αυπνη μαμά στην εγκυμοσυνη σημαινει αυπνο βρέφος νηπιο!! 4 ετών και τώρα κοιμόμαστε σερί πρωτη φορα!! μεχρι πρότινος κάθε 1-2 ωρες ξύπνημα! και φυσικα παλιοτερα μια κουκουβαγια εγκυος που κοιμοταν ΜΟΝΟ 9-11 Το πρωι! ουτε μεσημερια ουτε τιποτα!! κοιμηθειτεεεεεε! θα το εκτιμήσετε μετά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...