Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω κουφαθεί, γιατί ο τιμοκατάλογος του ΙΑΣΩ που πήρα πρόσφατα λέει 1040 ευρώ για καισαρική με όλες τις εξετάσεις μέσα (και του μωρού) και την επισκληρίδιο και το τετράκλινο 2250! Πώς έφτασαν τα 5000 γ...το;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια. Γέννησε καμία πρόσφατα ή θα γεννήσει στο Έλενα με τη Γεωργιάδου και αν ναι, ζήτησε χρήματα και πόσα???Γεννάω το καλοκαιράκι και θα ήθελα να ξέρω τι παίζει.

Επίσης διάβασα κάπου ότι στο Έλενα δεν κάνουν επισκληρίδιο στο φυσιολογικό τοκετό. Έτυχε σε κάποια προσωπικά ή το έχει ακούσει?? Θέλω να γεννήσω φυσιολογικά και να έχω μαζί τον πατερούλη του παιδιού την ώρα του τοκετού. Η Γεωργιάδου είναι θετική σε αυτό ή να επιλέξω κάποιον άλλο γιατρό??

Link to comment
Share on other sites

Στο Ιασώ γέννησα και εγώ και πήρα τρίκλινο (4 διανυκτερεύσεις), πηγε γυρο στα 3500 αλλα 3500 πηρε ο γιατρος μου και αλλα 2000 τα βλαστοκυτταρα μετα 3 ημερες το μωρο στην εντατικη γενικα κανενα 10000 μα πηγαν ολα να ειναι καλα το παιδακι μου και δε περαζει για τα λεφτα.

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Γέννησε καμία πρόσφατα ή θα γεννήσει στο Έλενα με τη Γεωργιάδου και αν ναι, ζήτησε χρήματα και πόσα???Γεννάω το καλοκαιράκι και θα ήθελα να ξέρω τι παίζει.

Επίσης διάβασα κάπου ότι στο Έλενα δεν κάνουν επισκληρίδιο στο φυσιολογικό τοκετό. Έτυχε σε κάποια προσωπικά ή το έχει ακούσει?? Θέλω να γεννήσω φυσιολογικά και να έχω μαζί τον πατερούλη του παιδιού την ώρα του τοκετού. Η Γεωργιάδου είναι θετική σε αυτό ή να επιλέξω κάποιον άλλο γιατρό??

 

 

καλημερα.γεννησα εγω τον δεκεμβρη.δεν μου ζητησε ουτε την ρωτησαμε απο πριν,μετα την γεννα της δωσαμε εμεις οτι μπορουσαμε.οχι δεν ισχυει για την επισκληριδιο,αν την ρωτησεις θα σου πει οταν ερθει η ωρα του τοκετου και δεις οτι δεν αντεχεις θα την κανουμε.ετσι ειπε στην φιλη μου,εγω ετσι κι αλλιως δεν θα εκανα.και απο οτι εχω διαβασει στο φορουμ υπαρχουν κοπελες που εχουν κανει επισκληριδιο στο ελενα.για τον συζηγο δεν ξερω αν ειναι θετικη γιατι εγω δεν ηθελα και δεν το συζητησα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Ιασώ γέννησα και εγώ και πήρα τρίκλινο (4 διανυκτερεύσεις), πηγε γυρο στα 3500 αλλα 3500 πηρε ο γιατρος μου και αλλα 2000 τα βλαστοκυτταρα μετα 3 ημερες το μωρο στην εντατικη γενικα κανενα 10000 μα πηγαν ολα να ειναι καλα το παιδακι μου και δε περαζει για τα λεφτα.

3500? o giatros?????

kala poios einai, o Giakoump tis meaiutikis????????

den eimaste me ta kala mas. Se periodous kriseos merikoi mas koroidevoun. Toulaxiston sou ekopse apodeixi?

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

στο ιασω εχουν ενα συστημα που λεει οτι οσα εχει το δωματειο θα παρει και ογιατρος αλλα ποτε δεν καταλαβαμε τι διαφορετικο θα εκανε αν ημουν σε εξακληνο ή σε σουητα

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

στο ιασω εχουν ενα συστημα που λεει οτι οσα εχει το δωματειο θα παρει και ογιατρος αλλα ποτε δεν καταλαβαμε τι διαφορετικο θα εκανε αν ημουν σε εξακληνο ή σε σουητα

tin xero auti ti logiki, tin eho xanaakousi arketes fores. tin exoun poloi. den einai me vasi to nosokomeio, alla to giatro. Alla xero pos ta teleutaia xronia tin exoun stamatisei oi poio poloi. To theoro aparadekto na zitane eidika se tetoies periodous! telospanton esy kai to moro sou na eiste kala. Elpizo na min itan kati sovaro kai mpeike stin entatiki.

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νατασα μου το σοβαρο ηταν σχετικο γιατι οταν γεννας και σου λενε οτι εχει κατι το μωρο σου το βλεπεις τραγικο εγω ειχα δυσκολη εγκυμοσινη με επιχειλιο τραχηλο στο κρεβατι και με γηρασμενο πλακουντα γεννησα 37 εβδομαδων και ο Νικολας ηταν 4180γρ μου το δωσανε σπιτι με ικτερο 13,8 και την αλλη μερα μου ηπαν να τον παω πισω στο ιασω μπηκε στην εντατικη με 18,7 υπηρχαν και μωρακια σε πιο ασχημη κατασταση αλλα καθε μανα βρισκει το δικο της τραγικο

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

στο ιασω εχουν ενα συστημα που λεει οτι οσα εχει το δωματειο θα παρει και ογιατρος αλλα ποτε δεν καταλαβαμε τι διαφορετικο θα εκανε αν ημουν σε εξακληνο ή σε σουητα

 

Ο λογος που μετακομισαμε νωριτερα στην Θεσσαλονικη ....

Οταν εμεινα εγκυος ειμασταν αθηνα με τον συζηγο μεναμε δηλαδη εκει, ε οταν εμαθα την τακτικη αυτη....ενω θα μετακομιζαμε Σεπτέμβρη για Θεσσαλονικη , εφυγα εγω τον Ιουνιο για θεσσ να γεννησω εδω , και αφησα τον συζηγο κατω να κανει την μετακομιση....Για να μην παρουμε δάνειο...αφου τα χρηματα αυτα δεν υπηρχαν!!!Δηλαδη τι θα εδινα 6000 ευρω??? Ελεος.....

Και εδω δωσαμε δωμάτιο καισαρικη και γιατρο 2500ευρω στο Γεννεσις...

Καμια σχεση....

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, εγω γεννάω τον Ιουλιο στο Λητω. ξέρει κανεις τιμές να μου πεί. ευχαριστώ

 

εγω γενναω μαιο...οταν ειχα παει για βεπιπεδου ζητησα τιμες και μου εδωσαν το σχετικο χαρτι που εγραφε τα εξης....σε 3κλινο για φ.τ. 2500ευρω κ 4ημερες...ενω για καισ.τ. 3100ευρω και 5 μερες...δεν συμπεριλαμβανονται 1.τηλεφωνικα εξοδα 2.επιπλεον προαιρετικες προληπτικες εξετασεις νεογνου (170 ευρω) 3.ληψη βλαστοκυτταρων (225ευρω) 4.Ειδικες εξετασεις(???)5.Αμοιβη ιατρου 6.νοσηλεια νεογνου ΜΕΝΝ

Για οποια ενδιαφερεται υπαρχει και το mail του λητω : [email protected]

τωρα βεβαια δεν ξερω τι εξυπηρετηση θα εχουν και αν θα σας απαντησουν αμεσως...εγω θα ξαναπαω στις 26 για doppler και θα ρωτησω παραπανω...

0oWXCeS.jpg0oWXp3.png
Link to comment
Share on other sites

στο ιασω εχουν ενα συστημα που λεει οτι οσα εχει το δωματειο θα παρει και ογιατρος αλλα ποτε δεν καταλαβαμε τι διαφορετικο θα εκανε αν ημουν σε εξακληνο ή σε σουητα

 

Ευτυχώς δεν είναι θέμα νοσοκομείου, αλά δυστυχώς είναι θέμα γιατρού... Γέννησα τον Δεκέμβριο κι ενώ είχα πει ότι θα πάρω 6κλινο, πήρα 3κλινο και δεν άλλαξε τίποτα στην αμοιβή του γιατρού μου! ευτυχώς!!!

yUVtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο δικός μου, μου είχε πει 1700Ε. Πήγαινα για φυσιολογικό αλλά τελικά κατέληξα σε καισαρική! Η αμοιβή παρ ' ολ' αυτά, δεν άλλαξε! Δε μου ζήτησε παραπάνω.΄Γεννησα στο ΙΑΣΩ και η τιμή του δωματίου (6κλινο) ήταν 2450Ε.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου ο γιατρός μου ζήτησε 1650,00? δηλαδή όσα παίρνει το Γαία στο Οικονομικό πακέτο με φυσιολογικό και επισκληρίδιο και μου είπε να υπολογίζω + 200,00? για τις εξετάσεις του μωρού.Σε περίπτωση που θα κάνω καισαρική μου είπε πως θα χρεωθώ μόνο τα έξοδα του χειρουργείου δηλαδή 300,00? επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα ,

εγω γεννάω στο ΛΗΤΩ τον αυγουστο και ο γιατρος μου ,μου ειπε 3500 όλα (νοσοκομείο και αμοιβή του)μαζί με επισκληρίδιο και εξετάσεις.Σε Τρίκληνο

Ρώτησα μια γνωστη απο κει μεσα και μου είπε οτι είναι στο χερι του γιατρου οι χρεώσεις (κυρίως του νοσοκομείου),παίρνουν κάποια εκπτωση για τους πελατες τους

.

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia moy fainontai poli ypsiles oi times.Ego gennao ton ioynio kai mallon tha genniso sto IASO stin Larisa(ego meno Bolo) kai oi times pou ematha den einai toso ipsiles,Hgiatros moy tha parei 1000 eyro sto fisiologiko toketo kai 1200 stin kaisariki.Apo ekei kai pera h timi gia to domatio allazei analoga me to ti domatio tha paro.Perimeno na moy pei kai tis telikes times gia ta domatia giati anoigei tora to nosokomeio kai den tis eixe akoma.Alla ego ematha apo mia gnosti moy oti oi times einai oi ekseis

 

 

Φ.Τ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ

 

ΜΟΝΟΚΛΗΝΟ 1490 1820

ΔΙΚΛΙΝΟ 1360 1680

ΤΡΙΚΛΙΝΟ 1210 1430

ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ 1090 1250

ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ 150 Ε

 

se aytes tis times oi gnosti moy moy eipe oti einai ola mesa kai paidiatros kai farmaka.An kapoia apo sas exei mathei poies einai oi times apanthste moy sas parakalo giati den ksero an isxioyn aytes poy sas dino

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω, στην καθιερωμένη επίσκεψη που κάνατε στο γυναικολόγο σας μετά τη γέννα και το σαραντισμό σας, πληρώσατε επίσκεψη? Ρωτάω γιατί μου κακοφάνηκε πολύ που πλήρωσα, υπέθεσα πως μέσα στην αμοιβή του τοκετού περιλαμβάνεται ο έλεγχος που γίνεται μετά....Και μάλιστα μου έβαλε και 10 ευρώ "καπέλο" γιατί αυξήθηκε λέει ο τιμοκατάλογός του....

Επίσης, όσες κάνετε τεστ παπ στο γιατρό σας, πόσο το πληρώνετε? Μου πήρε 20 ευρώ για το ΠΑΠ...

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΩ ΜΕ ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΖΩΝΟΥΝ ΤΑ ΦΙΔΙΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΚΑΙ ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ!!!!ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ;

Link to comment
Share on other sites

eanast και εγω στο μητέρα γέννησα και σε γενικές γραμμές εμεινα ευχαριστημένη, φυσικά και μου έδωσαν βιβλιαριο υγείας του παιδιού μόλις βγήκαμε, αν θες άλλες πληροφορίες στείλε μου π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Μην πανικοβάλεστε με το θέμα του βιβλιαρίου υγείας. Απλά τους τελευταίους μήνες δεν έχουν εκδοθεί τα βιβλιάρια υγείας (ε τα φάγαν τα λεφτά και δεν έμεινε τίποτα στα ταμεία... :)) και για αυτό σου δίνουν ένα επίσημο σημείωμα με όλα τα στοιχεία του παιδιού και αργότερα θα δώσουν και το βιβλιάριο. Εγώ γέννησα 18.01 στην επαρχία και ακόμη να το πάρω.

 

Είναι θέμα υπουργείου υγείας κεντρικά και όχι νοσοκομείου.

Link to comment
Share on other sites

geia sas koristia..psaxnw kapoion swsto kai kalo giatro gynaikologo pou na pairnei apo 1000 ews 1500 gia kaisarikh.ean kapia gnorizei perimenw plhrofories....eyxaristw polu.

 

 

Γεία σου RENIAA!!!. Εμένα ο γιατρός μου μου πήρε 1200 ευρώ χωρίς απόδειξη (1500 ευρώ με απόδειξη) και η μαία μου πήρε 250 ευρώ χώρις αποδειξη (450 ευρώ με απόδειξη). Δεν ξέρω αν μπόρω να πω το ονομά του Είναι πολύ καλός γιατρός. Τώρα είναι ο διευθυντής του Γαία (Ντυνάν). Οι τίμες του δεν έχουν αλλάξει γιάτι πριν ένα μήνα γεννησε η κουμπάρα μου με τον δικό μου γιατρό ( της τον σύστησα). Είναι πολύ καλός (το ξαναλέω).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...