Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

νομιζω οτι και στα ιδ.νοσοκομεια της αθηνας αν τυχει κατι πολυ σοβαρο στο αλεξανδρα θα το πανε

 

όχι, αυτό ίσχυε πριν χρόνια, δεν ισχύει τώρα. Έχουν και εντατικές και ότι χρειαστεί. Μη ξεχνάς ότι το μοναδικό παιδοκαρδιοχειρουργικό κέντρο στην Ελλάδα είναι στο στο Μητέρα, δεν είναι στο Παίδων...

 

Αν διαβάσετε τι γράφουν οι γονείς τον πρόωρων μωρών για τις νεογνολογικές μονάδες των ιδιωτικών μαιευτηρίων θα φρίξετε...

΄Οσο για παιδοκαρδιοχειρουργικό κέντρο, είναι το Ωνάσειο απ΄όσο ξέρω.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οσον αφορα το παιδοκαρδιοχειρουργικο ...οι γιατροι του Ωνασειου πηγαν στο Μητερα , όλη η ομάδα ...παρακολουθειται ενα ξαδερφακι μου :!::!: ειναι το μονο εξειδικευμενο κεντρο αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα

0sb2p3.png

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ...προφανως λειτουργουν και τα 2 παιδοκαρδιοχειρουργικο τμημα ....συγκεκριμενα ενα ξαδερφακι μου παρακολουθειτει απο τον Παπαγιαννη αρχικα στο Ωνασειο και τωρα στο Μητερα ..και οταν τσεκαραμε στο Ωνασειο ( επειδη καλυπτει το ταμειο περισσοτερα λεφτα) ..μας ειπαν οτι δεν υπαρχει αντιστοιχη ειδικοτητα πια στο Ωνασειο

0sb2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο μενα .. εγω θα γεννησω σε λιγες ωρες , μερες δεν ξερω σε δημοσιο νονοσοκομειο, και ειπαμε με τον αντρα μου να μην δωσουμε τιποτα σε κανεναν εννοοντας τα γνωστα ''φακελακια'' και μονο στον γιατρο να δωσουμε ενα δωρακι που επιλεξαμε. παντος οταν εμεινα εκγυος σκεφτηκα για ιδιωτικη κλινικη αλλα με αυτα που ακουω ωρες ωρες το δημοσιο μου φενεται η καλυτερη λυση και η πιο ασφαλης. απλα αυτο ειναι θεμα καθε ανθρωπου πιστευω και ο καθενας μας κανει τις επιλογες του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα .. εγω θα γεννησω σε λιγες ωρες , μερες δεν ξερω σε δημοσιο νονοσοκομειο, και ειπαμε με τον αντρα μου να μην δωσουμε τιποτα σε κανεναν εννοοντας τα γνωστα ''φακελακια'' και μονο στον γιατρο να δωσουμε ενα δωρακι που επιλεξαμε. παντος οταν εμεινα εκγυος σκεφτηκα για ιδιωτικη κλινικη αλλα με αυτα που ακουω ωρες ωρες το δημοσιο μου φενεται η καλυτερη λυση και η πιο ασφαλης. απλα αυτο ειναι θεμα καθε ανθρωπου πιστευω και ο καθενας μας κανει τις επιλογες του.
πελαγια με το καλο το μωρο σου!κανεις οτι καλυτερο!μακαρι να το εκαναν ολοι!και μεις αυτο θα καναμε αν δεν υπηρχε καποια σοβαρη επιπλοκη!ετσι αναγκαστηκαμε να δωσουμε!η καλυτερη λυση ειναι το δωρακι!ας μην συνεχιζουμε πια αυτην την καραμελα !φτανει!
Link to comment
Share on other sites

πάντως μια φίλη μου την είχε τρελάνει στο χούφτωμα!

 

χουφτωμα

τι λετε?

ε μην τρελαθουμε στο τελοσ

ε δεν εχουν τι να πουν στο γιατρο αυτο και το ριξαν οτι χουφτωνει

any way

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εμενα η γιατρος μου που ειναι στο Λητω παιρνει περιπου 2.000 ειτε γεννησω φυσιολογικα ειτε με καισαρικη.Στις επισκεψεις δεν μου παιρνει χρηματα,και με βλεπει καθε 2 εβδομαδες απο την αρχη της εγκυμοσυνης.. :)

 

pos ti lene ti giatro sou? rotao giati ki ego ekei he geniso kai einai ki emena gineka

ha geino mama

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πάντως κορίτσια δίνω όσα μου ζητήσει ο γιατρός μου, στο γιατρο δεν κάνουν παζάρια. Η' σου ταιριάζει ή όχι. Σημασία έχει να έχεις εμπιστοσύνη σε εκείνον και να σε βοηθήσει να γενηθεί υγιές το μωράκι σου. Η ευθύνη που έχει είναι τεράστια αν το αναλογιστείτε. Τώρα για τις κλινικές είναι άλλο καπέλο. Ε, δεν μπορούμε και όλες να γεννάμε στο νοσοκομείο!Δεν υπάρχει αρκετός χώρος!

HELLO GIRLS!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια,εγω πρωτα ο Θεος γενναω αρχες Οκτωβρη στην Πατρα στο Ρίο,μήπως ξερει καμια να μου πει τι πληρώνουμε και πως???Δεν είμαι απο εδω και δεν εχω πολλους γνωστους,και απο αυτους που εχω κανεις δε ξερει.Ο γιατρος εχω μαθει οτι δεν ζηταει τιποτα περνει μονο αν του δωσεις απο μονη σου.Αλλα και τι να πεις οριστε δωρακι απο εμενα?και ποσα?(αποριες μου).αν γνωριζει καποια ας μου απαντησει.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο γιατροες μου μαζι με τον αναισθησιολογο πηρε 1200(εκανα επισκληριδιο)στο αρεταιειο και 440ε το νοσοκομειο σε 4κλινο..εκατσα ομως 1εβδομαδα..δλδ συνολικα 1700ε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΖΗΤΗΣΕ 1200 Ο ΙΔΙΟΣ 300 Ο ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ Η ΝΟΡΜΑΛ?

 

εγω που γεννησα στο αρεταιειο με φ.τ εδωσα 1000στον γιατρο και 200αναισθησιολογο..νορμαλ μυ φαινονται οι τιμες...φυσιολογικα θα γεννησεις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ

 

 

1500εννοεις με το δωματιο ετσι???εγω ειχα δωσει ξεχωριστα αλλα 500για το δωματιο..τοτε ειναι πολυ καλα και για καισαρικη..οικονομικα μου φαινετε...θα παρεις και 880ε επιδομα τολετου πισω απο το ικα.

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου πηρε 1000 για καισαρικη.αν θυμαμαι καλα παιρνει 800 για φυσιολογικη γεννα.στο γεννεσις γεννησα στη θεσσαλονικη.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο korinaki

Εμενα η γιατρος μου που ειναι στο Λητω παιρνει περιπου 2.000 ειτε γεννησω φυσιολογικα ειτε με καισαρικη.Στις επισκεψεις δεν μου παιρνει χρηματα,και με βλεπει καθε 2 εβδομαδες απο την αρχη της εγκυμοσυνης..

 

pos ti lene ti giatro sou? rotao giati ki ego ekei he geniso kai einai ki emena gineka

__________________

ha geino mama

 

και εμενα η γιατρος μου ειναι στο Λητω και παιρνει την ιδια αμοιβη. Δημοπουλου. μηπως εχουμε την ιδια κοριτσια?

LKcZp2.png 3bjwp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γέννησα στο Γένεσις πέρυσι στις 28 Ιουλίου και ο γιατρός μου μου πήρε 800? για καισαρική συν 1600? που είναι ο αναισθησιολόγος, τα φάρμακα μου τα έξτρα και το δωμάτιο 4κλινο μέσω ΙΚΑ. Στο σύνολο μας βγήκε 2400?

 

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα 3/1/09 στο Μητέρα, σε 4κλινο,φυσιολογικά με επισκληρίδιο. Το μαιευτήριο πήρε 2.400 και ο γιατρός 2.000. Άκουσα ότι από τότε έχει ακριβύνει κατά 1.000 ευρώ. Είναι δυνατόν; Τόσο πολύ και τόσο σύντομα; Ξέρει καμία κοπέλα να μας πει σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...